lllll Plan voor (ruimere) nieuwbouw voor VVV/ANWB en kiosk Wereldwinkel Buurt heeft weinig belangstelling voor kunst op rotonde Molenstraat Midnet akkoord met omleiding lijn 73 Politie houdt jongeren in de gaten ACTUEEL r H0YALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIF0KAAL BRILLENGLAZEN Wildschut Optiek Zomerdienst bussysteem Van Breukelen Vast-goed Terras van bakker Ab Faas mag aan F.C. Kuyperstraat Terrein Oranje Nassauschool gaat 'Verzetsplein' heten PAGINA 4 WOENSDAG 2 JULI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: \NereldWnkel mm 'Verdwaalde dennennaalden' van Rein Tupker mmsgisiiSè^ÊêsinÊ Via Waldeck Pyrmontlaan i.p.v. Hellingweg/Korte Bergstraat kwaliteits kleurenfoto's nu van. Van 5 juli tot en met 23 augustus DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstraat 58 PIET VAN HEUGTEN ÉÉt !L BKnffPI -.li t l Naar aanleiding van klachten over overlast bewoners Overhees Bollen bakken kan niet meer Nieuwe straatnaam bij monument 1 Service bij .Schoemaker Ie Voorlichting nest j LANGEN hierbo- ok nog j I. Een Op 13 n pad- jevuld iJP ezels: w enen en insecten, sn maar naar te kij- Bn fotograferen met ikantie hoort u hier alvast in uw agen- i is eenmaligl s gevestigd aan de lag-, woensdag- en 3.00 uur - 16.30 uur. itrum bij activiteiten rubriek in de Soester unt u ook informatie i de gemeente Soest Ie homepage van de :n als bedoeld in arti- :.b.v. de opslag >rden ingezien in het rlenen aan vergroting iet feit dat er reeds en het bestemmings- toestaat. :es overeenkomstig ild; ;en voor de cie. id geven aan de vet en de beleids- diverse organisaties 'en in de bijstand), ling van de landelijke an 27 juni 1986 n dat bereidheid te verlenen tot aan zijkant en dat voor de n grond jaarlijks schuldigd is van ing voor bakken n. Aansprakelijk reiniging trottoir. 750,00 verhalen; woningen de naam 1; lorstel maken voor aad van 3 juli a.s. sommeren na het luize d.d. 12 juni een bouwaanvraag mbad en blokhut, dt, verder zonder aanschrijven onder per dag/maximaal wwerken totaal te erceel. 8 oktober 1997. ;eren omdat het bouw- redelijke eisen van .384,40 ter i als dekking voor 1 en huurkosten; >oven op huidige las, papier en textiel 5,00 per ton; ik, drankkartons en en met f 75,00 per ton; mtvangt f 21,50 per glas- en papiercon- cedure voor :e starten; hierbij en; ren over de invoering ine op het parkeer- i ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Een kiosk-achtig gebouw voor de Wereldwinkel bij Braamhage en nieuwbouw voor de VVV/ANWB op de huidige locatie aan de Steen- hoffstraat. Dat is, kort samengevat, de inhoud van het initiatief-voorstel dat de PvdA vorige week heeft ge lanceerd. Het werd uiteindelijk een sobere plechtigheid: geen bezoek, geen toespraken, wél bloemen. Bij de feestelijke "onthulling" van het nieuwe kunstwerk aan de Molen straat bleven de bewoners vorige week massaal weg. Niet leuk voor kunstenaar Rein Tupker, en ook niet voor kunst-wethouder Neks Blommers, die de "Verdwaalde dennen naalden" namens het gemeentebestuur officieel in gebruik zou nemen. Het kunstwerk staat overigens al enige tijd te pronk op de rotonde, zodat er ook weinig meer te onthullen viel. In plaats daarvan trok Blommers het doek weg van het bronzen bordje met de titel en de naam van de maker. De omwonenden, voor wie het toch ei genlijk allemaal bedoeld was, lieten zich niet zien, met uitzondering van één boze mevrouw die kwam melden dat ze het een schande vond. Dat sloeg waar schijnlijk niet zozeer op het kunstwerk als wel op het feit dat het voorheen zo welig tierende groen op de rotonde in één ruk was weggemaaid. Maar dat komt wel weer goed als het pas inge zaaide gewas gaat opschieten, verzeker de de wethouder. En als het verkeer tenminste niet dwars over het gazon blijft scheuren, zoals nu uit de diverse bandensporen viel op te maken. Andere bewoners van de Molenstraat en omgeving vertoonden zich niet, al was er hier en daar wel wat beweging achter de vitrage te bespeuren. En ze waren nog wel uitgenodigd om in het gemeentehuis, naast het speechje van de wethouder, een kopje koffie en een sma kelijk stukje taart te komen halen alvo rens de feestelijke gebeurtenis op te luis teren met hun aanwezigheid... Kunst noch koffie of taart waren kenne lijk aan de buurt besteed. Het gebak werd uiteindelijk geconsumeerd door een select gezelschap, waaronder de wethouder, de kunstenaar en zijn vrouw (die de bloemen kreeg), galeriehoudster Ingrid Oudheusden van het Anna Pau- lownahuis, waar de "Dennennaalden" Wethouder Neks Blommers (l.Ingrid Oudheusden en Rein Tupker bij het nieuwe kunstwerk op de rotonde. eerder dit jaar te zien waren tijdens de Labyrinth-expositie, enkele vertegen woordigers van de kunstcommissie en de pers, die dus een extra stukje taart konden nemen. Midnet gaat akkoord met een om leiding voor lijn 73. Deze bus rijdt nu nog in twee richtingen door de Korte Bergstraat en de Hellingweg, terwijl voor het overige snelverkeer eenrichtingsverkeer geldt. Aan deze onveilige situatie moet een einde komen en bij het voorstel voor het verkeersplan Soestdijk is het idee geop perd om de busroute aan te passen. In plaats van via de Korte Bergstraat en de Hellingweg zal lijn 73 via de Beetzlaan en de Waldeck Pyrmontlaan gaan rij den. De busmaatschappij heeft de gemeente laten weten daarmee te kunnen instem men, mits de route in twee richtingen is te benutten. Voor de aanpassing van de route is 80.000 gulden nodig, waarvoor het college de raad in een apart voorstel om een krediet zal vragen. In juni heeft de raadscommissie verkeer het licht in principe al op groen gezet. Met 170 tot 180 reizigers per dag is de 73 de slechtst bezette bus in het Soes ter openbaar-vervoersplan. Daardoor is de lijn onrendabel en is het niet ondenk baar dat Midnet de lijn in 1999, wan neer het contract met de gemeente Soest afloopt, schrapt. Vanaf mei 1999 draagt Soest immers niet meer bij in de kosten van het lokale busplan. Ambtenaar Marcel Vossestein van de gemeente ziet het niet al te somber in: "Lijn 73 is nog altijd beter bezet dan bijvoorbeeld de bussen in Baarn. En als de bus de nieuwe route gaat rijden, is het niet ondenkbaar dat het aantal rei zigers zal toenemen." Als Midnet lijn 73 verdwijnt, zal dit in derdaad een verzwakking zijn, maar het hoeft volgens Vossestein niet te beteke nen dat het busplan in duigen valt. Lijn 73 rijdt van Soest-Zuid NS via de oost- rand naar Soestdijk-Noord en v.v. Dit gebeurt met achtpersoonsbusjes (soms twee achter elkaar, omdat één busje onvoldoende is voor het aantal busrei zigers). Tijdens de zomerdienstregeling (zie 2 koloms kader bij dit verhaal) zal Midnet voor deze lijn een grote bus in zetten. COMBI VAN ESSEN PAMTASTISCH IN FOTO IN VIDBO ZutODfomenaoe 1S, Soest Tel601 28 74 Van zaterdag 5 juli tot en met zater dag 23 augustus rijden de bussen weer volgens de zomerdienstrege ling. De snelle verbindingen van het bussysteem blijven bestaan. Van buslijn 70 vervallen in de zomerwe ken alleen de extra bussen Soest- Amersfoort in de ochtendspits en de koopavondbussen van en naar Amers foort op donderdag. Buslijn 71 rijdt niet, maar de route via de Veenbesstraat wordt gereden door de bussen van de lijnen 72 en 74. Daarmee vervalt overdag de bediening van de hal tes aan de Nieuweweg, Beukenlaan en de Koninginnelaan, en ook van de hal tes aan de Koningsweg bij de bedrijven terreinen. Op de overige routes en langs de bushaltes blijven bussen op de ge bruikelijke tijden rijden. Buslijn 72 rijdt - net als lijn 74 - via de Veenbesstraat en niet via de Nieuweweg en Beukenlaan. Ook rijdt lijn 72 in de zomerweken niet extra tussen Soest- Zuid NS en station Amersfoort. Op de route van lijn 73 in Soest rijden tussen Soest-Zuid NS en Soestdijk- Noord geen achtpersoonsbusjes, maar de bekende lage-vloerbussen. Tussen Soestdijk-Noord en Baarn/Eemnes rijdt wel een achtpersoonsbusje. Op Soest dijk-Noord zullen reizigers van en naar Baarn/Eemnes steeds moeten overstap pen op een andere bus. Op lijn 73 ver vallen in de zomerperiode de laatste rit ten en zijn de eerste ritten aangepast. Buslijn 74 rijdt - net als lijn 72 - via de Veenbesstraat en niet via de Nieuweweg en Beukenlaan. De bussen naar Soester- berg (lijn 74) zullen - in de zomerweken - ook op zaterdag rond het hele uur uit Soest vertrekken. De vertrektijd uit Soesterberg blijft rond kwart over het hele uur. De extra ritten om 7.30 uur vanaf Soest-Zuid NS en om 7.43 uur vanuit Soesterberg vervallen in de zo merperiode. De Wereldwinkel en de VW/ANWB zitten nu als onder-, respectievelijk hoofdhuurder in het gebouw tegenover het oude gemeentehuis. Beide kampen met chronisch ruimtegebrek en zijn ove rigens zelf al geruime tijd bezig met de ontwikkeling van een plan voor grotere huisvesting. Een plan dat, volgens be stuurslid S.P. de Jong, in een vergevor derd stadium is beland. Een architect overlegt geregeld met ambtenaren van de gemeente Soest over het ontwerp van het beoogde pand dat meer vierkante meters moet gaan be slaan. Bovendien is het de bedoeling om er een verdieping op te bouwen, die kan worden verhuurd als kantoor of even tueel woning(en). Met de huurop brengst daarvan zouden de VVV/ ANWB en de Wereldwinkel de investe ring voor de nieuwbouw voor een deel kunnen dekken. "Zodat we er niet te veel op toeleggen, want de VVV is niet bepaald een rijke club," aldus De Jong van de VW/ANWB. Geschikte plek Het initiatief-voorstel van de PvdA. hoeft die plannen niet te doorkruisen. Van de Wereldwinkel is bekend dat ze graag wat meer 'in dé loop' van de win kelstraat zou zitten. En wat dat betreft is de door de PvdA voorgestelde loca tie (in de voortuin van Braamhage, die door een grondruil in het bezit van de gemeente komt) een geschikte plek. Hetgeen beaamd wordt door voorzitter Ans Holleman van de Wereldwinkel. "Op het eerste oog staat de locatie ons wel aan. We zitten daar dicht bij de nieuwe Albert Heijn en ik hoop dat we dan meer aanloop krijgen. Als we meer ruimte krijgen, kunnen we ook meer verkopen. Nu hebben we de beschik king over een kleine oppervlakte, dat beperkt je." Maar evenals de WV/ANWB is de Wereldwinkel geen organisatie die bulkt van het geld. "We zijn nu vijfduizend gulden per jaar aan huur kwijt. We kun nen iets meer betalen, maar niet ver schrikkelijk meer," aldus Ans Holleman. En dus staat of valt het idee voor de kiosk met de financiële haalbaarheid. De PvdA stelt voor de grond voor het symbolische bedrag van één gulden per jaar te verhuren, maar de Wereldwinkel zal zelf de investeringskosten voor een nieuw gebouw moeten ophoesten. Ans Holleman: "Een eenvoudige kiosk zou misschien wel kunnen, maar ik heb nog weinig gegevens. We moeten het eerst maar eens zorgvuldig onderzoeken en bij een aannemer langs gaan. Ik vind het in ieder geval aardig dat de PvdA met ons meedenkt." Dezelfde plek Bij dat laatste sluit De Jong zich direct aan. De VVV/ANWB vindt het ook best als de Wereldwinkel verhuist, als ze zelf maar op de huidige locatie kan blij- voor particulieren en bedrijven DE ZOON VAN DE UrTVINDER VANMETTKiELTAPIJT Wil je lekker leven? Neem dan tegel tapijt. Altijd verwisselbaar en meeneem- baar. Gewoon los leggen, dankzij de zware bitumen rug. En kom 'ns kijken wat een keuze we hebben! JAAR Particulierenverkoop: SOESTERBERG, Amersfoortsestr. 22 Rijksweg A28 afslag Soesterberg/Soest. Tapijttegelfabriek en Projektinrichting met 600 m2 tegeltapijttoonzaal. RENSWOUDE, Utrechtseweg 4, A12 afslag Renswoude/Veenendaal. Tel: 0318-571225, Fax: 573369 Bel voor een folder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/bedrijf. Wij leveren en leggen door 'r hele land. In het noodgebouw aan de Steenhoff straat zitten de VVV/ANWB en de We reldwinkel nu nog onder één dak. Beide organisaties kampen met ruimtegebrek. Mogelijk verhuist de Wereldwinkel naar de Burgemeester Grothestraat en wordt het bestaande pand uitgebreid voor de VVV/ANWB. ven. Dat is misschien zelfs nog belang rijker dan de noodzakelijke uitbreiding. De Jong: "Op alle kaarten en platte gronden staat ons kantoor aangegeven, daarom willen we op dezelfde plek blij ven zitten. Maar we zitten nu in een noodgebouw. Daarom zullen we ons sterk blijven maken voor nieuwbouw met meer ruimte en een betere uitstra ling, zodat we de toekomst in kunnen op deze plek." Misschien dat de PvdA bij de gemeen te een lans breekt om hierbij tegemoet te komen in de kosten. "Bij de noodza kelijke verbouwing van het VW/ ANWB-kantoortje zijn we onder voor waarden zelfs bereid mee te denken in de verbouwingskosten," schrijven de sociaal-democraten in hun initiatief voorstel. Daarin staat, behalve het sym bolische huurbedrag van één gulden per jaar, niets over eventuele financiële steun voor de kiosk van de Wereldwin kel. Het is de bedoeling dat bij de vaststel ling van het bestemmingsplan Soestdijk (morgenavond of vrijdag door de ge meenteraad) vo.or alle zekerheid de tuin van Braamhage een.andere bestemming krijgt, zodat de realisatie van een kiosk niet om planologische redenen kan af ketsen. mMPïhJP J-- plaats adres woning indeling Soest VAN GOYENLAAN op mooie lokatie gelegen, met uitzicht op de Dolweg, zeer goed onderhouden 3- kamerhoekappartement met berging in de onderbouw, hal, toilet, woonkamer met kunststof kozijnen en gronolwanden. 2 sl.kamers, luxe mod. keuken met inb.app. o.a. oven, kookplaat, afz.kop, koel/vriescomb. en magnetron. Bi|keuken met aonsl. wasmach./droger en vaatwasmach. Doucheruimfe mef vaste wastafel, verlaagd plafond en afz. algemeen systeem, dit it appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en ziet er zeer verzorgd uit. De servicekosten bedragen ca. f 294,- p./m. (incl. voorschot C.V.). 3-KAMERHOEKAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 179.000,-k.k. plaats adres indeling Soest DE AKKEREN op de 3e woonloag gelegen, goed onderhouden 5- kamerappartement met balkon, fraai uitzicht en berging op de begane grond, hal, toilet, woonkamer, aparte eetkamer, moderne keuken, 3 sl.kamers, badkamer met douche, vaste wastafel en was- moch. aansl. In de woning zijn veel inbouwkasten aanwezig. algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen f 345,- p/m Volledige financiering mogelijk. Bruto maandhypotheek ca. f 1.235,-, netto ca. f. 885,-. Wij geven u graag, geheel vrijblijvend hypotheekadvies. 5-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f210.000,- k.k. plaats Soest adres ING. MENKOLAAN (Soestdijk) woning in rustige laan gelegen, nobij winkelstraat, moderne middenwoning met berging en tuinhuisje op 167 m2 grond indeling ruime hal, toilef, meterkast, fraai uitgebouwde woonkamer met liente, open keuken, werkkamer, inpandige berging met aansl. wasmach./droger verdieping overloop, 3 slaapkamers met inb.kasten, doucheruimte zolder vlizotrap naar ruime bergzolder algemeen deze woning is geheel uitgevoerd met dubb. glas en verkeert in goede staat van onderhoud MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Gevraagde koopsom f298.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest i Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 i Onroerend-goed j Assurantiën De politie zegt de komende maan den extra toezicht te zullen houden op rondhangende jongeren. Dit naar aanleiding van overlast die sommige buurtbewoners van het speelveld aan de Clemensstraat on dervonden. Zaterdagmiddag om half vier namen daar twee surveillanten poolshoogte nadat het eerste telefoontje van een omwonende was binnengekomen. Op het veldje zaten ongeveer twintig, voor namelijk jonge, personen. Een onbe kend aantal dronk bier. Omdat een en keling hiervoor al vaker is gewaar schuwd door de politie, werd tegen één jongere een proces-verbaal opgemaakt voor het nuttigen van alcohol in het openbaar. De surveillanten vertrokken na enige tijd, niet nadat ze waren uitge scholden. De jeugd bleef op het speelveld achter en later op de dag kwam de politie weer een kijkje nemen, ditmaal met twee au to's. Op het speelveld lagen, aldus de politie, flesjes bier en doppen en was er sprake van troep. Inmiddels waren ook enkele buurtbewoners aanwezig, van wie sommigen zeiden hinder te onder- Het College van B. en W. heeft de terrasvergunning van bakker Ab Faas aan de Van Weedestraat 46 in getrokken. Hij mag eventueel wel een terras inrichten aan de zijkant van de winkel, aan de F.C. Kuyper straat. Door' de herinrichting van de Van Weedestraat is de officiële voetgangers- strook voor de bakkerswinkel een stuk smaller geworden. Omdat er minstens 1,50 meter vrij moet blijven kan Faas er zijn terras dus niet meer kwijt. Hij had daarvoor een jaarlijkse vergunning voor de periode april-oktober. Ter compen satie mag er nu aan de zijkant - F.C. Kuyperstraat - een terras worden inge richt. De bakker moet voor het gebruik van gemeentegrond overigens ook weer een vergoeding betalen. De vergunning om op straat oliebollen te bakken wordt ingetrokken. Bij con trole heeft de gemeente geconstateerd dat het trottoir voor de winkel sterk ver vuild is met olie en volgens B. en W. heeft de bakker een "zorgplicht" voor het schoonhouden van de stoep. De kosten van het opnieuw bestraten (f 750) worden op hem verhaald. Van de vergunning kan geen gebruik meer wor den gemaakt omdat er voor de voetgan gers te weinig vrije ruimte in acht geno men kan worden, aldus B. en W. Het terrein aan de Ing. Menkolaan tegenover het monument voor de gevallenen - waar tot voor kort de Oranje Nassauschool stond - gaat "Verzetsplein" heten. De nieuwe straatnaam is nodig omdat vernum mering problemen oplevert. Op het terrein van de afgebroken school (destijds huishoudschool, later depen dance van het Griftland College) verrij zen momenteel acht woningen. Ze staan feitelijk aan de Menkolaan, maar als ze een daarbij aansluitend huisnummer krijgen moet zowat de hele straat ver nummerd worden, óf er moeten num mers met een letter worden toegekend. Volgens het voorstel van B. en W. aan de raad - die de nieuwe straatnaam of ficieel moet vaststellen - zijn beide op lossingen minder passend. Daarom is er een compleet nieuwe straatnaam bedacht, die ook nog een relatie legt met het herdenkingsmonu ment en de naar de verzetshelden ing. H.S.N. Menko en inspecteur A.F. Schreuder vernoemde straten in de om geving. Beiden kwamen in 1942 in Duitse gevangenschap om het leven. Volgens B. en W. krijgt de bebouwing met de nieuwe naam een "doelmatige" aanduiding, die onnodig zoekverkeer voorkomt. De PTT-besteldienst, die zo als gebruikelijk om advies is gevraagd, heeft geen bezwaren. vinden van de jongeren, terwijl anderen er geen moeite mee hadden. Maar op last van de politie ruimden de jongeren de rotzooi op en verlieten ze het speel veld. Het veldje op de hoek van de Clemens straat en de Spinet is vaker ontmoe tingspunt van jongeren. Dit tot onge noegen van een onbekend aantal buurt bewoners. Volgens een politiewoord voerster zijn er geregeld klachten over geluidshinder, stankoverlast (omdat de jongeren buiten urineren), drankgebruik en vervuiling. "We gaan hier veel aandacht aan beste den en zullen in overleg met de gemeen te en de buurtbewoners een oplossing zoeken," aldus de politiewoordvoerster. In Overhees bestaan al jaren problemen tussen jongeren die zich op straat groe peren en bewoners van de wijk. De po litici van Soest zijn de laatste jaren niet verder gekomen dan enkele debatten in de raadszaal, een oplossing hebben ze nog niet kunnen aandragen. Momenteel ligt wel het jeugd- en jonge renbeleid in Soest onder de loep. Ver wacht wordt dat nog dit jaar besloten wordt aan welke kapstok het nieuwe welzijnsbeleid moet worden gehangen. Of dit leidt tot het jeugdhonk waarom de groep jongeren vragen, moet worden afgewacht. Ze zeggen dat er nu geen geschikte, overdekte ontmoetingsplaats is, waar ze elkaar ieder moment van de dag kunnen treffen en dat ze elkaar daarom op straat opzoeken. Vorig na jaar demonstreerden ze in en rond het gemeentehuis voor een jeugdhonk, tot nu toe zonder resultaat. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verborgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eüR£ü Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5