sa 50 jaar? CAFE klinkhamer SÉSll Albert Heijn vestigt 'Retourette' in nieuw kruisgebouw Smitsweg Cliniclowns blij met steun Overhees Stervideotheek Smitshof geopend Eerste paal voor nieuw Vleescentrum 1 SOESTERBERG Jubileum-maandprijs bij Reisbureau Gerth (25) Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 9 SCHOEMAKER ANDEL is NVM Telefoon weg Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Vliegbewegingen van 300 squadron Rondje Soesterberg met vakantie Auto gestolen Bang&Olufsen PAGINA Q. WOENSDAG 2 JULI 1997 SOESTER COURANT Kelderbox van flat aan Varenstraat is ontmoetingsplaats Letsel twee fietsers bij frontale botsing Wie aan sport doet leest de Soester Courant ZO MOOI KAN EEN TV ZIJN I I Inzamelpunt voor nagenoeg alle 'afval' Opbrengst 2500 gulden overhandigd iINTJES Alleen achter n goede am staat NVM. VAN MANEN WESTRA Filmcollectie 'voor het hele gezin' Nieuwbouw Zuidergracht in november klaar Foto:GoosvanderWi" 'ERfiODfrN 1: BeoVision MX 3 jaar garantie V Steitner, de grootste AAK van Soest, 200 n voorraad. Lange 3 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 9600. arenoveerd uis met ver plegen aan één n Soestdijk ïuis met car- ite ruimte, voor cbikt en 2 lestaat uit een ieuwing, o.a. gen, etc. Het en goede staat ntree, meter erdieping: 2 ng is v.v. dub- om f510.000,- MAKELAAR Tijdens een cafébezoek aan de Radema- kerstraat is een 28-jarige man zijn draagbare telefoon kwijtgeraakt. Het apparaat werd zondagavond uit zijn zak gestolen. 1 dagen per week geopend. 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Iedere vrijdag vanaf 17.00 uur open huls. Nu ook moflelljkneden om prl|Bguns«lg te eten. Het 300 squadron neemt in juli met Cougar transporthelikopters deel aan de oefening 'Spanish Falcon' in Spanje. Hier wordt onder meer het opereren onder warme omstandigheden geoe fend. Op zaterdag 19 juli zullen de transporthelikopters, die hebben deelge nomen aan de oefening, weer op de thuisbasis Soesterberg landen. Van 20 augustus tot en met 4 september a.s. zullen een aantal transporthelikopters van het 298 en 300 squadron deelne men aan de oefening 'Indian Falcon' in Polen. Het radioprogramma 'Rondje Soester berg', dat elke maandagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur voor Radio Soest wordt uitgezonden, gaat 'met vakantie'. Op maandag 1 september wordt het programma hervat door Anneke Veste- ring. Op de Amersfoortsestraat is zondag nacht een antracietgrijze Peugeot met het kentekennummer YB-32-ZR ont vreemd. De wagen is eigendom van een 27-jarige Soester die aangifte heeft ge daan bij de politie. den het belangrijk tegenover onze klan ten om ze deze milieuvriendelijke mo gelijkheden te bieden." Vergoeding Uiteraard wordt een belangrijk deel van de kosten gedragen door de vergoeding die de gemeente ter beschikking stelt als dekking voor de inzamel- transport- en huurkosten, in totaal zo'n 27.000 gul den. Daarnaast wordt voor elke ton extra (bóven de huidige hoeveelheid) glas, papier en textiel die op die manier wordt ingezameld een bedrag van 75 gulden vergoed. Datzelfde geldt voor elke ton blik, drankkartons en kunststof. Het kruis gebouw op de hoek van de Smits weg en de Nieuweweg wordt op dit moment grondig verbouwd. Aan de andere kant ontvangt de ge meente f 21,50 per geleegde textiel-, glas- en papiercontainer. Het College van B. en W. heeft beslo ten met Albert Heijn-Smitshof in zee te gaan, maar er moet nog wel gekeken worden naar de planologische procedu re, waarbij ook de verkeerscirculatie een rol zal spelen. Het gemeentebestuur wil in dat verband ook nog overleggen over de invoering van een blauwe zone op het parkeerterrein. (advertentie) Mevrouw J. Remmerswaal uit Soest is bij Reisbureau Gerth in het kader van het 25-jarig jubileum uitgeroe pen tot winnaar van de prijsvraag van de maand juni. Ze ontving een 8-daagse vliegreis voor twee personen naar het eiland Chios (Griekenland), aangeboden Foto: Goos van der Wilt door Olympia, specialist in Grieken land-reizen. Op de foto overhandigt mevrouw Barbara Gerth (1.) de reispapieren aan mevrouw Rouwendaal. De dames Brigitte Schaap en Wil Boogert uit Soest zijn zaterdag j.1. uitgeroepen tot "klant van de maand" - van mei en juni - bij bloembinderij Het Blauwe Druifje. Ze kregen allebei een tegoedbon van 50 gulden en een boeketje uit handen van Jacqueline van Knobelsdorff en haar medewerkster Nyree Rademaker. Elke maand heeft een klant de mo gelijkheid om klant-van-de-maand te worden, ongeacht het bestede be- V.l.n.r. de dames Schaap, Van Knobelsdorff, Rademaker en Boo gert. drag. Op de laatste zaterdag trekt Jacqueline willekeurig een van de formulieren uit de stapel die de klanten van de bloemenwinkel aan de Soesterbergsestraat hebben inge leverd. Het Blauwe Druifje is van 20 juli tot en met 9 augustus wegens vakantie gesloten. Eigen technische dienst voor snelle service en garantie. enperi @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-6010344 70 en 55 cm beeldbuis met Visionclear techniek. Het bijna zwarte contrast- scherm, dat "uit" het toestel en "aan" het beeld mooier maakt. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist (advertentie) Een veertienjarige jongen uit Soest heeft aan de Varenstraat voor onbepaalde tijd een kelderbox gebruikt als ontmoetings plaats. Hij was er eerder al gesignaleerd met een vriendin en werd donderdag gezien met twee vrienden. Na overleg met de huismeester en de woningbouw vereniging werd hem verzocht de ber ging te verlaten en de sleutel in te leve ren. Aangezien er enkele spullen lagen, wordt vermoed dat hij de box als ont moetingsplaats benutte. De kelderbox hoort bij een flat die werd verhuurd aan een familielid van de jongen, maar die inmiddels leeg staat. Om te voorkomen dat de jonge Soester terugkeert, is het slot van de deur vervangen. Een twaalf) arige jongen uit Soest heeft vrijdagmiddag een hersenschudding, een gekneusde nekwervel en een pijn lijke arm opgelopen, een 22-jarige plaatsgenoot een gekneusde rechterpols en blauwe plekken. Het letsel is het gevolg van een aanrij ding tussen de twee op het fietspad van de Ossendamweg. De twaalfjarige jon gen zag onderweg een kennis, liet zijn stuur los om te zwaaien en zwenkte zo doende uit naar links. Op dat moment passeerde juist een tegenligger, waarbij de sturen van de twee fietsen in elkaar verward raakten en het tweetal een har de landing op het fietspad maakte. Cliniclowns-ambassadrice Els van den Bosch heeft vrijdag in het win kelcentrum Overhees een (proviso rische) reuzencheque van f 2432,- in ontvangst genomen. Die werd haar en haar collega Lianne den Hertog namens de gezamenlijke winkeliers aangeboden door Rob Westerhuis van A P. Het bedrag is de voorlopige opbrengst van de actie, die op zaterdag 6 juni be gon met een groots kinderfeest aan de Tamboerijn, waar alles in het teken van de (Clini)clowns stond. In de weken daarna werd de actie door de winkeliers voortgezet. Het bijeenbrachte bedrag zal nog wel aangroeien tot over de 2500 gulden, verwachtte organisator Saskia van Es sen. Zij ontving voor haar inspanningen een bronzen clowntje van de stichting. Gezien het succes van de actie denken de winkeliers erover het evenement vol gend jaar te herhalen. eerde advertenties 40 woorden, nd over één kolom; oorden f 7,75, ieder meer f 0,50 extra, iclusief BTW), mder nummer f 2,50 awijsnummer itend op verzoek) f 2,70. bij vooruitbetaling, ie advertenties )eten uiterlijk MAANDAG uur binnen zijn. nbreng KUNST en ïdere werkdag tus- )-17.00 uur kunt u uw iten inbrengen voor Dnze veilingen. Is het e inboedel of zijn de ri te groot om zelf te dan komen wij ge- ilijvend bij u aan huis voortaxatie en halen bij u op. Veilingge- an Zadelhoff, Vaart- 1217 SM Hilversum. -6247170, fax 035- *JDRIKSEBV voor LONTSTOPPINGEN mleg en onderhoud, 'n, voor particulieren en trijf, 24 uurs service enkampweg 48 wG Soest 035-6016202 e telefoon 06-52882766 035-6011799 tJiï&XEftlorrzeff./ Industrieterrein "De Valk" treeslaan 2,3771 RW Bameveld Telefoon: 0342-405353 Fax:0342-405354 )orresteinweg 60 Soest ïlefoon 601 32 88 koopt .OMPEN, IJZER, PIER en METALEN erdag na 12.00 uur GESLOTEN. De Albert Heijn-supermarkt aan de Smitsweg heeft met de gemeente Soest overeenstemming bereikt over de vestiging van een "Retourette" in de directe omgeving van de super markt. In het voorste deel van het kruisgebouw, op de hoek van de Smitsweg en de Nieuweweg, komt zo'n inzamelpunt waar de consu ment met nagenoeg alle soorten af val terecht kan. Het kruisgebouw - onlangs door het Kruiswerk verkocht de verzekerings maatschappij Generali - ondergaat mo menteel een totale verbouwing. Als het klaar is, biedt het ruimte voor alle be staande activiteiten (consultatiebureau, diëtistenspreekuur, uitleen verpleegarti- kelen, bloedbank, spreekuur verloskun dige en zwangerschapsgymnastiek), maar er komt ook een servicepunt van de Thuiszorgwinkel. Daar kan men dan terecht voor o.a. looprekken, rolstoelen, sanitaire hulpmiddelen, autostoeltjes, babyvoeding, luiers, borstkolven en an dere zaken voor ouder en kind uit het assortiment van het Kruiswerk. De rest van het gebouw wordt door Al bert Heijn ingericht als Retourette. In feite is de Retourette een verlengstuk van de supermarkt. De klanten kunnen er straks alle verpakkingen, statiegeld- flessen en -potten, breekglas, oud papier en karton, kunststof flessen en falcons, kartonnen melkverjaakkingen, blikken, batterijen, droge medicijnen, kleding en schoenen inleveren. De bekende bollen - nu nog op de hoek van de Weegbree straat - zullen (met hun milieu- en ge luidsoverlast) verdwijnen. Pratende Boom Het interieur van de Retourette wordt vrolijk ingericht, met levensgrote dieren - kikkers, een dolfijn, een draak - die de ingeleverde goederen "opslokken". Ook komt er een Pratende Boom die infor matie geeft over allerlei milieuzaken. Op die manier kan de Retourette ook een belangrijke rol spelen bij inzamelingsac ties van scholen en andere instellingen. Ondanks de kindvriendelijke inrichting is de Retourette een volwaardig inza melpunt, waar volop ernst wordt ge maakt met de "gescheiden afvalinzame ling". Buiten het zicht van de klanten worden de ingeleverde afvalgoederen door de gemeente of anderen wegge haald. Voor de consument zal de Retou rette zeker in een behoefte voorzien. De ervaring elders in het land leert dat de consument dat ook waardeert. Voor directeur C. Kerver van de Albert Heijn-supermarkt is dat de doorslagge vende reden om de Retourette voor zijn rekening te nemen. "Een winstgevend project is het allerminst, maar wij vin- Vorige week heeft de nieuwe Stervi deotheek aan de Smitshof - om de hoek van de Weegbreestraat - zijn deuren geopend. Het is de tweede videozaak van Hans en Gerda Al- blas, naast de bekende "filmwinkel" aan de Van Weedestraat. De nieuwe zaak heeft in de afgelopen weken een grondige verbouwing onder gaan en biedt plaats aan een zeer uitge breide collecte videofilms in alle genres. Ook op cd-gebied kan men er goed te recht, en mocht een bepaalde titel niet in voorraad zijn, dan is er via de zaak aan de Van Weedestraat snel in te voor zien. De nieuwe zaak - de 50e Stervideotheek van het land - heeft een opvallend sfeer vol interieur. "We wilden een warme uit straling, een beetje zoals in de bio scoop," aldus Hans Alblas. In plaats van de elders gebruikelijke saaie witte kas ten heeft de videotheek dan ook een inrichting die men huiselijk zou kunnen noemen. Een "familiezaak," waar de nadruk ligt op leuke en spannende films. Kinderhoek In de Stervideotheek-organisatie werken zelfstandige videotheekhouders samen op het gebied van inkoop, promotie etc. De Ster-collectie betekent kijkplezier voor het hele gezin, dus ook voor de jeugd. Uniek is bijvoorbeeld de aparte kinderhoek, met een tv en lego, waar mee de kinderen zich kunnen vermaken terwijl vader of moeder een film uit- Foto: Goos van der Wilt zoekt. Verder kan men er ook een "playstation" voor videogames huren. De Stervideotheek is zeer bij de tijd op het gebied van de nieuwste films. Met de jongste toptitel "Ransom" - die op 8 juli beschikbaar komt - pakt de vide otheek meteen al groots uit. De voor raad is gegarandeerd, dus niemand hoeft ernaast te grijpen. De komende weken zullen Hans en Gerda Alblas vaak aan de Weegbree straat 135A te vinden zijn; ze worden op doordeweekse dagen bijgestaan door Ingrid Laseur en in de weekeinden door Mark van Essen. De openingstijden zijn van 's middags 13.30 tot 's avonds 21.00 uur, en zeven dagen per week! groot vrieshuis. Het nieuwe bedrijf vol doet aan de allerstrengste Europese ei sen op het gebied van hygiëne. Eind november zal het pand naar verwach ting in gebruik genomen kunnen wor den. Het is overigens alleen de groothandels functie van het Vleescentrum die in het nieuwe onderkomen aan de Zuider gracht wordt ondergebracht. De winkel aan de Birkstraat blijft gehandhaafd voor de verkoop aan particulieren. Aan de Zuidergracht is vorige week dinsdag de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van het Vlees- centrum. Grootvader Gijs Hartog - vader van oprichter Jan Hartog -be diende voor die feestelijke gelegen heid de heimachine. Het nieuwe Vleescentrum, dat onder leiding staat van de derde generatie Hartog (Robert en Marco), wordt 1400 vierkante meter groot, inclusief een

Soester Courant | 1997 | | pagina 9