Hulleman opSek \u Basis voor kinderdagverblijf in Tuzla-Mihatovice is gelegd nieuws Vocaal dubbelkwartet Viri Cantori [dK klaar v< ,eo Kamp TUINHOUT CULTUUR a WELZUNL Iris Maaskant is terug met 'Franse' kunst in Soest Torenbeklimmen Oude Kerk Alternatieve therapeuten organiseren 'balansweek' iKabinet: ui O Nieuws van de bibliotheek Al veel inschrijvingen voor zomerproject huttenbouwdorp WOENSDAG 9 JULI 1997 SOESTER COURANT Soester delegatie brengt verslag uit jER^pl/l/lNKEL Psychometrie van Margriet Boskens bij Centrum Spirit Expositie in de Korte Duinen In juli en augustus: Bromfietser (17) 3 x in de fout Zomers fietsen met de VVV/ANWB Volksuniversiteit Soest/Soesterberg De Ukkepuk krijgt 2.500 gulden van fonds Jantje Beton Zondagmiddag in Cabrio-theater: IÜ3É Klezmerconcert in herkansing Lelaccomodatie vo WEGENS VERBOUWING GESLOTEN t/m woensdag 16 juli A.P. van Doorn b.v. Boeken en platen voor Amnesty Amnesty vraagt boeken en platen Motorrijder (17) gewond bij val jVerplaatsing tran Q/V stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de jazz-cd's In augustus voor kinderen van 6-13 jaar Nog dit jaar zal in Mihatovice, het dorpje dat deel uitmaakt van de Bosnische gemeente Tuzla, begon nen worden met de bouw van een centrum voor kinderopvang, als re sultaat van de o.a. in Soest gevoerde acties. Het gaat bestaan uit twee ge bouwtjes van 100 vierkante meter, waarin zo'n 120 kinderen in acht groepen een volle week onderdak wordt geboden. Eén van die gebouwtjes moet dit jaar gereedkomen (de straAt wordt voorzien in november) en voor het andere zal al vast beton worden gestort. Bij de bouw daarvan kan dan gebruik worden ge maakt van de ervaring met het eerste onderkomen. Eventueel kan ook nog gewacht worden met de bouw van het tweede gebouwtje als blijkt dat er elders in Bosnië urgenter hulp nodig is. Dat blijkt uit de afspraken die een de legatie van het Soester Vredesplatform in juni tijdens een reis naar Tuzla ter plaatse heeft gemaakt, waarmee de ba sis voor het kinderdagverblijf in feite is gelegd. De Soester afvaardiging bestond uit Ammy Langenbach en Anneke Er- kens, resp. coördinator en vrijwilliger bij Vluchtelingenwerk, en Aida Dzafera- gic, die in Bosnië heeft gewoond en als tolk fungeerde. Het bezoek vond plaats van 9 tot 16 juni. Na een tamelijk moeizame reis be reikten de drie vrouwen Tuzla, waar eerst contact werd gelegd met een ver tegenwoordiger van het project Dutch Het Vredesplatform Soest heeft inmid dels aan de wieg gestaan van de "Stich ting Steun aan Kinderopvang in de re publiek Bosnië-Hercegovina", die eind mei is opgericht. Namens het Vredes platform zijn Anneke Erkens en Eil Algra toegetreden tot het bestuur, dat verder bestaat uit vertegenwoordigers van Almere en Vlaardingen. De netto opbrengst van de acties in Soest - inmid dels 44.000 gulden - wordt overgemaakt aan de nieuwe stichting. Met de bijdra ge van de gemeente Soest beschikt de stichting dus al over 84.000 gulden, waarop de kosten van de reis naar Tu zla overigens niet drukken, want die zijn deels, door de stichting ABC en deels privé gefinancierd. Cities for Tuzla, waarin o.m. de Neder landse gemeenten Soest, Vlaardingen, Dordrecht en Almere samenwerken. Het project is inmiddels verbreed tot de stichting Assistance to Bosnian Com- munities (ABC), die in heel Bosnië werkzaam is en gesteund wordt door verschillende Europese landen. Traumabehandeling De Soester vrouwen hebben ook Vive Zene bezocht, een instelling die zich bezighoudt met traumabehandeling en die deskundigheid kan leveren bij de opzet van het kinderdagverblijf in Miha tovice. De Nederlandse kindertherapeu te Ina Rachmanovic-Koning werkt er al acht jaar en kan eventueel behulpzaam zijn bij de werving van deskundig per soneel. Het is de bedoeling dat zowel de professionele leidster van het kinderdag- De kinderen van Mihatovice vermaken zich - bij gebrek aan opvang - tot nu toe maar zo goed en kwaad als het gaat in de open lucht. verblijf als haar twee assistentes uit de vrouwen van Mihatovice worden gese lecteerd. Het ABC-project wordt in Bosnië ge coördineerd door Igor Rajner, met wie de Soesters inmiddels ook kon takt heb ben gelegd; en technisch begeleid door de Nederlander Martin Aalders. Miha tovice ligt ca. 15 kilometer buiten het stadscentrum van Tuzla en is slecht be reikbaar. De Soester delegatie heeft er o.a. oriënterende gesprekken gevoerd met het hoofd van de school, waar het kinderdagverblijf naast moet komen te staan. Afspraken Ten slotte hebben de drie vrouwen uit Soest ook kennis gemaakt met de vrou wen en kinderen in Mihatovice, voor wie het kinderdagverblijf in eerste in stantie is bedoeld. Voor alle kinderen is er op dit moment één crèche, die is op gezet door de Deense organisatie Red Barnet, en zich op een stikhete, veel te kleine zolder bevindt. Via Martin Aal ders heeft de Soester delegatie inmid dels afspraken kunnen maken met een plaatselijke aannemer, die met prefab elementen zal gaan werken. Ook de in richting en het speelgoed worden in Bosnië vervaardigd. De prijzen zien er gunstig uit en er kan waarschijnlijk al snel met de bouw worden begonnen. \Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Tagua, plantaardig ivoor In het oerwoud aan de kust van Ecua- dor komt een palmsoort voor die tagua- palm heet. Aan de onderkant van deze palm zitten aan de stam wratachtige knolletjes. Het bijzondere van deze knolletjes is dat ze als ze van de bast afvallen en in aarde van de juiste tem peratuur en vochtigheid terecht komen, gaan ontspruiten. Er gaat dan een nieuw taguapalmpje groeien. Maar als deze taguaknolletjes geschild worden blijft er een materiaal over dat vergelijkbare eigenschappen van ivoor heeft. Tagua is moeilijk te zagen, te snij den en te polijsten. In Ecuador wordt tagua slechts op be perkte schaal bewerkt. Daarom is het dus een ideaal materiaal voor kleinscha lige en ideële productie. Importeur Esperanza heeft in Ecuador veel moeite gedaan om een geschikte producent van tagua te vinden. Men betrekt nu de taguaproducten van het echtpaar Ans en Gregory, die op eigen houtje een methode hebben ontwikkeld om de taguaproducten te kleuren. De manier waarop zij dit doen houden ze liever geheim. Zij willen graag dat hun producten goed te onderscheiden zijn van die van andere producenten. De handel tussen Esperanza en Grego ry en Ans voldoet aan de voorwaarden van ideële handel. De meerwaarde is hierbij vooral dat Esperanza met hen aan productontwikkeling doet. De producten, o.m. kettingen en han gers, zijn in de Wereldwinkel te koop. De winkel is dagelijks, behalve op maandag, van 09.30 tot 17.00 uur geo pend. Aan de hand van voorwerpen die be zoekers meenemen, zal Margriet Bos kens op donderdag 17 juli helderziende waarnemingen verrichten. Ze doet dat in buurthuis De Engh aan de Albert Cuyplaan, waar Centrum Spirit dan een bijeenkomst houdt. Belangstellenden voor psychometrie kunnen er vanaf 19.15 uur terecht, Bos kens begint om 20.00 uur. De toegang kost 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor andere bezoekers. Voor meer informatie of reserveringen, tel. 6021962. In restaurant de Korte Duinen aan de Birkstraat is in de maanden juli en augustus opnieuw een expositie te zien van Iris Maaskant uit het Franse Chauzu. De in Soest gebo ren kunstenares is er present met een uitgebreide collectie schilde rijen en kleine meubels. Iris trok in maart j.1. al de aandacht met een tentoonstelling - haar eerste - van beschilderde kasten, afkomstig van af valhout en ander materiaal, dat ze te mooi vindt om zomaar weg te gooien. Verder houdt ze zich in haar tweede vaderland o.a. bezig met muurschilde ringen ("trompe roeuil") en binnenhuis- decoraties. Het opvallend originele werk van Iris Maaskant is bij de Korte Duinen aan de Birkstraat 108 tijdens de openingsuren - dagelijks vanaf 10.00 uur - te bewon deren in de maanden juli en augustus. Daarna reist de expositie door naar Galerie Tineke Wuts in Amersfoort (Muurhuizen 38) waar de kunstwerken op de derde zondagmiddag van septem ber en oktober nog te zien zullen zijn. Wie geïnteresseerd is in het land schap van Soest en wijde omgeving en oog heeft voor historie, kan deze zomer uitstekend terecht in de his torische Kerkebuurt. In dat prachti ge stukje Oud-Soest kan men de sfeer van vroeger tijden opsnuiven: prachtige monumentale huisjes en gebouwen, die een deel van de lan ge geschiedenis van Soest vertellen. Die geschiedenis gaat terug tot 1029, de magische grens van 1000 jaar is dus na derende. Het jaartal 1029 betekent niet dat hiervoor in Soest geen mensen ge leefd zouden hebben (gezien de graf heuvel op de Soester Eng al in de pre historie), het betekent dat de oudste papieren documenten waarin de naam Soest vermeld wordt, dateren uit 1029. Rond die tijd is het oude, oorspronke lijke centrum van Soest in de historische Kerkebuurt min of meer ontstaan. De bouw van de Oude Kerk en de to ren heeft een belangrijk stempel gedrukt op de Kerkebuurt. Rondom ontwikkel de zich een, voor die tijd, levendig win kel- en uitgaanscentrum met o.a. liefst drie bakkerijen (waar roggebrood het meest verkochte brood was) en natuur lijk een herberg voor de feesten en drankpartijen. Later kwam er een ge meentehuis bij, een dorpsschool en ook was daar het eerste Soester bejaarden tehuis uit het eind van de 18e eeuw. Dit is nog maar een greep uit wat een kenner van de geschiedenis van Soest zou kunnen vertellen. Het leek de WW ANWB Soest dan ook een aardig idee om gidsen van Museum Oud Soest (de kenners bij uitstek natuurlijk) rond leidingen door de Kerkebuurt te laten verzorgen. En Museum Oud Soest stel de gaarne enige gidsen beschikbaar. Ie dere zaterdagmiddag om 15.00 uur kan er aan een rondleiding door de Kerke buurt deelgenomen worden voor f5,- per persoon. Hieraan vastgekopppeld is een torenbeklimming, waardoor men van het prachtige, afwisselende Soester landschap kan genieten vanaf 46 meter hoogte. Voor de mensen die het vooral te doen is om een torenbeklimming, bestaat de mogelijkheid om op dinsdagavond om 19.00 uur alleen de toren te beklimmen, uiteraard ook weer onder begeleiding van een ervaren gids van Museum Oud Soest. Te aanschouwen zijn de bossen van de Utrechtse Heuvelrug, Amers foort, de tv-toren van Hilversum, de zeilboten op het Eemmeer bij Spaken burg, de kerktoren van Hoogland en als het even meezit een heldere skyline van Utrecht. Een torenbeklimming zonder rondleiding kost f 2,- per persoon. Men hoeft zich niet van tevoren aan te melden voor deze rondleidingen en to renbeklimmingen in juli en augustus. Alleen als men met een groep op een andere dag of ander tijdstip wil mee doen of buiten de periode juli-augustus, moet men zich eerst even opgeven bij de WV/ANWB Soest. Geen helm, geen gele plaat en een veel te hoog vermogen. Dat leverde een 17- jarige bromfietser uit Soest maandag avond een driedubbel proces-verbaal op. De politie kreeg hem op de Konin- ginnelaan in het oog, maar kon hem door zijn hoge snelheid pas op de Dor- resteinweg staande houden. Zijn voer tuig zag eruit als een snorfiets, maar het bleek in werkelijkheid een brommer te zijn met een opgevoerde motor. Wi m Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Voor de fietsliehebbers is het weer goed toeven in de omgeving van Soest. De VVV/ANWB Soest heeft hierop inge speeld met twee aantrekkelijke produc ten, nl. fietsmappen met 6 fietsroutes van globaal 25 tot 40 km en mappen met 7 fietsroutes van globaal 35 tot 60 km. Daarnaast is in beide mappen ook de prachtige Bomenroute door Soest en Soesterberg meegenomen, een kleine, beschreven fietsroute langs markante, mooie, soms eeuwenoude bomen (met tekst over deze bomen). De fietsroutes voeren o.m. door het Eemland, 't Gooi en de Vechtstreek, de Gelderse Vallei en natuurlijk de Utrechtse Heuvelrug. Alle landschap pen in de omgeving komen dus in rui me mate voor in de fietsroutes, hetgeen garant staat voor afwisseling en een fris se kijk op onze fantastische omgeving! Beide fietsmappen kosten f 13,- en als men daarbij nog een goede fietskaart wil (schaal 1:50.000), dan krijgt men die voor f 7,- (i.p.v. f 7,95). Di Lassostraaf 65", fel. 6022195 Lezing haptonomie Op woensdag 29 oktober geeft Mieke Havik een lezing over Haptonomie van 19.30-21.30 uur. Als eerste vrouw trok Mieke Havik de gele trui van de Tour Feminin, de ronde van Frankrijk voor vrouwen, over haar schouders. De voor malige wielrenster boekte successen aan de lopende band. Uit eigen ervaring weet ze, dat sporters werken met de grenzen van lichaam en geest. Tijdens haar sportcarriére rondde ze haar studie voor maatschappelijk en so ciaal cultureel werkster af aan de sociale academie in Amsterdam. Door haar topsport was zij zich bewust geworden van het belang van het lichaam voor een optimaal evenwicht met de geest en richtte zich op sportmassage. Daar merkte ze dat ze toch ook teveel met de "buitenkant" van mensen bezig was. Toen besloot ze om haptonomie te gaan studeren. Via de haptonomie komt ze door aan raking dichterbij het gevoel van mensen en wordt men ook zelf uitgenodigd het eigen lichaam te voelen. Spanningen worden herkend, zodat de oorzaak opgespoord kan worden. Men voelt zich vaak herboren na een behandeling, om dat ze een soort basisgevoel aanspreekt. Verder is haptonomie ook goed bij het begeleiden van een zwangerschap. Het ongeboren kind reageert meteen op de aanraking. De ouders kunnen al voor de geboorte een nauwe band samen met hun baby opbouwen. Een avond van 2 uur, graag een tuin stoelkussen meenemen en gemakkelijk dragende kleding aandoen. Prijs: f 10,- Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest. De Volksuniversiteit is met zomerva kantie. Vanaf maandag 18 augustus is men weer welkom voor informatie en inschrijving op maandag van 13.00- 16.00 uur en op dinsdag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur, tel. 6022195. De Ukkepuk heeft een gift van 2.500 gulden ontvangen van Jantje Beton, het Nationaal Jeugd Fonds. De Soester peu terspeelzaal zal het aanwenden voor de aanschaf van een speelhuisje aan de Driehoeksweg. Daarvoor worden ook de opbrengst van de lentemarkt en de sponsorbijdragen van De Ukkepuk be nut. De schenking van Jantje Beton is af komstig van de opbrengst van de natio nale jeugdcollecte die elk jaar wordt gehouden. Jantje Beton realiseert daar mee elk jaar honderden zinvolle projec ten voor kinderen tot ongeveer zestien jaar. Het geld gaat naar onder meer jeugdaccommodaties, kinderboerderij en, spel-o-theken, jeugdcircussen, speel tuinen én nu dus ook peuterspeelzaal De Ukkepuk, waar ze bijzonder blij zijn met de geste van Jantje Beton. Kort geleden hebben acht mannen uit het beroemde Groot Omroep koor een vocaal dubbelkwartet ge vormd, dat onder de naam Viri Cantores zijn eerste optreden geeft in het Soester Openluchttheater Gabrio. Dat gebeurt a.s. zondag middag (13 juli). De wens tot het vormen van een man- nen-dubbelkwartet is in de eerte plaats ontstaan vanwege de unieke klank van een klein maar goed op elkaar afge stemd ensemble. Een andere reden is dat in een klein ensemble een veel ster ker beroep wordt gedaan-op de per soonlijke kwaliteiten en verantwoorde lijkheden van de musicus. Dan is er bo vendien een grote rijkdom aan repertoi re, dat ofwel speciaal voor een dergelijk ensemble geschreven is, of dat zo op een interessante alternatieve wijze kan wor den uitgevoerd. Viri Cantores wil zich in de eerste plaats toeleggen op de uitvoering van het a capella repertoire, maar ook werken met instrumentale begeleiding en af en toe een uitstapje naar de lichte Muze schu wen' de heren geenszins: wie houdt er niet van virtuositeit met een knipoog? Met uitzondering van de positieve me dewerking van de weergoden kunnen zij een unieke muzikale happening garan deren met zelden gehoorde maar zeer welluidende werken van Janacek, Pou- lenc en Schubert, waarbij de alt Corrie Pronk en de pianist Ben Martin Weijand de solistische medewerking verlenen. Afgesloten wordt met een viertal zonnig harmonische Barbershopsongs. De mannen van Viri Cantores: Frank Hameleers le tenor; Ioan Micu le te nor; Rob Sturkenboom 2e tenor; Henk Veis 2e tenor; Jan v^n Zelm le bas; Lars Terray le bas; Palle Fuhr Jörgen- sen 2e bas; Hans van Winsen of I Tuinder 2e bas. Het concert begint! 14.30 uur. Entree: f 10,-. Door weersomstandigheden moe het optreden van het Klezmerorke: "Nebbisj un Rebbisj" afgelopen zod dag in het Cabrio worden afgeblazen Dat was des te meer jammer omda er uit alle windstreken veel bezoeken op het optreden waren afgekomen Ze krijgen een herkansing, want Ca brio heeft in overleg met het orkea besloten de voorstelling opnieuw 1 programmeren voor zondag 31 gustus, eveneens om 14.30 uur. OES I enifie ,r0<s heb ik de eer he' rkelijk vernieuwde Kontakt CKontinenten vandaag officieel [Luik te mogen nemen. We liten zestien maanden lang ons 11 bochten moeten wringen om K verbouw door te laten gaan én f'ele gasten alle ruimte en gele- LLid te bieden hier hun werk te r Het is vandaag dan ook een Liiding om nu mel dil prachliRC f een nieuwe toekomst in te Lmlachende Wico Bunskoek. di- fe van het KdK, uitte deze woor- I I pen druk bezochte receptie bi] de fcruikneming van het oude Sint flo vanaf de provinciale weg, de fooortsestraat, is er weinig van Lbouw of verbouw te zien. Maar de Loptorenende glazen deur van de E ingang met zijn steile trappen onverbiddelijk naar de nieuwe □ingang onder het knus van de Krkapping brengt de bezoekei L «eiijkvloers in een grote hal me Eis de receptie en vóór diverse zalei Ede gast uitnodigen om even er eei tin te werpen. Men is dan in het hai Me verbouwing. Rechts via de nieti ren moderne bar doorlopend, kort |i in een heel modern restaurant di Lts biedt aan. ca. 180 personen en ee haan gekoppelde keuken daarvan is een overdekte ruim liïioeger open was, overgaand in ei Lnig rond lopende gang met a: J'tls het aan mij ligt houden we I tnvoudig met een kopje koftie at koekje en gaan we over op rde van de dag. Maar zelfs i leester heeft het niet elke dag ïhool voor het zeggen, dus he leze dag maar over me heen BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL: 035-6013859 Twee alternatieve theapeuten uit Soest, magnetiseur Frank den Ouden en fysiotherapeute/yogale- rares Jacintha van Kouwen, organi seren in september een "balans- week". Daarin wordt de deelnemers een weg naar een uitgebalanceerder bestaan gewezen. De week vindt plaats van maandag 15 september tot en met zondag 21 sep tember in het Brabantse klooster Onze Lieve Vrouw ter Duinen bij Ossend- recht. Jacintha van Kouwen verzorgt het meditatiegedeelte (yoga- en meditatie^ oefeningen) en een programma met ge richte oefeningen voor lichamelijke klachten als gevolg van onbewuste ge woonten. Frank den Ouden leert de cursisten omgaan met energieën, aura en chakra's. Het geheel is gericht op het herstel van de balans tussen lichaam en geest en de techniek van het magnetise ren. De kosten bedragen f 980,- inclusief verblijf, maaltijden, trainingen, medita ties, oefeningen, massage en magneti sche behandeling. Op verzoek wordt een folder met nadere gegevens toege stuurd. .Voor meer informatie en opgave kan men uiterlijk nog deze week terecht bij Frank den Ouden, Zonnedauw 14, tel. 6022502. 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinplanken al vanaf f 2.25 m'. Koningsweg 33 Soest, Tel.nr. 035 - 601 01 67 Kwaliteit teaen de scherpste prijzen!!! Bij aankoop van materialen, gratis gebruik van aanhangwagen gereedschap. 6 dagen per week tot uw dienst op vrijdag koopavond tot 21.00 uur. De jaarlijkse boeken- en platenmarl van Amnesty-Soest wordt dit jaar g< houden op 11 oktober. Boeken en pk ten voor het goede doel zijn hartelij welkom. Ze worden op verzoek thui opgehaald. Amnesty kan (oude en nieuwe) boekei tijdschriften, grammofoonplaten, bant jes en cd's waar men toch niets met mee doet goed gebruiken. Wie thuis noj boeken heeft staan waarvan men ziel het bestaan nauwelijks herinnert kal zulke "hopeloze gevallen" met een kril tische opruimactie nog een mooie be stemming geven. De boeken en platen worden thuis opj gehaald na een telefoontje naar Jos den Oude (6014622), Ina Erwich (6029474] of Alphons van Damme ('s avonds 6027827). Ze kunnen uiteraard oo! worden afgegeven. Een 17-jarige jongeman uit Soest is vrij-i dagavond gewond geraakt toen hij mej een motorfiets - waarvoor hij uiteraard niet over een rijbewijs beschikte - op di Di Lassostraat ten val kwam. Het onge luk werd veroorzaakt toen hij met veel te hoge snelheid de bocht van de Kla rinet naar de Di Lassostraat nam. Hij. verloor de macht over zijn voertuig, viell en gleed over het wegdek, waarbij hij! onder een naderende auto terechtkwam.! Die werd bestuurd door een 24-jarige Amersfoorter, die ongedeerd bleef. De1 jongeman uit Soest liep bij de botsing] echter een gebroken been, een flinke vleeswond en een hersenschudding op, evenals diverse schaafwonden. De mo torfiets en de auto waren allebei zo ern stig beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. [in zo kwam meester Kamphorst rapen donderdag 3 juli naar de r< lonschool, niet wetende wat bover loofd hing. De morgen was opva formaal, gewoon les... nou gewooi Uvlak voor de vakantie gaat alles toe Iwat anders. Wel was hem verzoet Jmiddag mét echtgenote en dc Heven' naar de Postiljon te komen Meurde het. In het diepste geheu Héén en ander voor die donderda dag voorbereid. UHet was kwart over één toen aw Klingen op het schoolplein stonden jsteld en meester Kamphorst arriv l| De ouderraad stond al klaar met e Jtn daarop een stoel, omfloerst me ballonnen en slingers. N ■&iuep acht kregen Leo en zyn een te een corsage opgespeld. Be laam hij daarop plaats in de stoe ywerd hij over het schoolplein r Lokken, onder luid gejuich van pingen. ■Een zelfgemaakt en dus wiepe Idium was het volgende obstakel lik hierop?' Ja! Dus stond Leo op Ihoging. Een prachtige aubade v( ■vele kinderstemmen zongen hu leur toe in bewoordingen die c Imaakten dat zij trots zijn op hu a Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Herbie Hancock - The new Stan dard. Joe Henderson - Four. Denise Jannah - Different colours. Bobby MacFerrin - Medicine mu- Juli is in Nederland de jazz-maand bij uitstek. Voor cd's van de natio nale en internationale sterren van het North Sea Jazz Festival kan men terecht in de bibliotheek. Hieronder een selectie uit de jazz-collectie van de bibliotheek. Het lenen van een cd kost f 4,50, 3 cd's lenen voor f 12,00. De uitleentermijn is 2 weken. Herb Alpert - Passion dance. Buckshot Le fourgue - Buckshot Lefongue. Robert Cray Ban - Sweet patato pie. Candy Dulfer - For the love of you. Robben Ford - Handfull of blues. Fygi, Laura - Watch what happens. Mariam Makeba - Welela. Wynton Marsalis - Blue interlude. Sergio Mendes - Oceano. Me'Shell Ndegeocello - Peace beyond passion. Youssou N'dour - The guide. Rosenberg Trio - Caravan. Sanborn, David - Hearsay. Zap Mama - Sabsylma. Joe Zawinul - Black water. In juli en augustus is de biblio theek op zaterdag gesloten. Volgens de organisatoren loopt het storm bij de inschrijving voor het zomervakantieproject huttenbouw dorp dat van 6 tot en met 9 augustus op het terrein van Sterrenberg in Soesterberg wordt gehouden. Een groot aantal van de 120 plaatsen is al gereserveerd door kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Er staan nog vier in schrijvingsavonden gepland, maar of deze allemaal doorgaan is de vraag. Vol is vol, luidt dé simpele boodschap van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), de Stichting Jeugdzorg Soesterberg (SJS) en de wijkvereniging Overhees. Deze drie instellingen hebben de han den ineen geslagen voor het zomerkamp dat speciaal is bestemd voor kinderen die anders niet aan een vakantie toeko men. Voor tien gulden worden deelnemers vier dagen lang bezig gehouden in het speciale dorp, waar ze in groepjes hun eigen hut kunnen bouwen en mogen meedoen aan tal van activiteiten. Elke dag is er een ander programma, aan het einde van de middag (een enkele keer 's avonds) gaan de kinderen weer naar huis voor de overnachting. Het is de eerste keer dat in Soest erberg) een huttenbouwdorp plaats vindt. Dergelijke projecten zijn in ande re gemeenten, waaronder Leusden al aangeslagen. Voor informatie en/of inschrijving kun nen belangstellenden op dinsdag 15 en 22 juli terecht in buurthuis De Schoof van de SWS aan de Molenstraat (tussen 19.30 en 21.00 uur). Vanavond en op de woensdagen 16 en 23 juli zijn er in schrijvingsavonden in De Dubbeldekker van de SJS aan het Dorpsplein in Soesterberg. [Wat op een lichte stoeip* [schijnt uit te groeien op c veldslag. Uit het opgedrag' zoek van de Tweede Kan 1 dat ondanks de zeer ho| [(ongeveer een miljard gu [verplaatsing zeer gunsti] voor zowel Soesterberg [ving als het geplande gel provincie Groningen. Om die reden werd het j vraagd niet tien jaar te wacht spoedig mogelijk de knoop ken en de Taktische Helikoj verplaatsen naar een yliegv' buurt van Oude en Nieuwe worden aangelegd. De fina het verplaatsen van de trans ters alsmede de aanleg voc militair oefenterrein voor c biele Brigade, hebben de c ook al gedaan en volgens zinvol en haalbaar. Aan ge- een Kamermeerderheid v plaatsing van de beide 1 heeft het kabinet negatie voor wat betreft de verpia Mobiele Brigade. Dat De uitstel voor verplaatsing transporthelikopters uit Maar daar gaat de kamer koord en komen met een - helikopters blijven in boe de toestellen worden ge 30 oefenweken in Groi onderkomen gestationee kent dat beide gebieder zwaarte van geluidsovei den. Het is de vraag of voor een meerderheid in de aanwezig is. Het kabine jard gulden teveel van 1 hun kielzog zal de paa meegaan. Het CDA is te af-kamer overeenkomst kamer bespreken. En dan zijn er ook nog plaatsing van de negen

Soester Courant | 1997 | | pagina 14