Eenvoudig klussen zonder middenbok Nederlandse catalogus veel toegankelijker 10 Nuttige tips voor de motorvakantie Wij alles proberen echt beter te zijn" in 44 Reformfu Werk aa nirmetM uiAioevs 'v- Motor-surveillant landelijke politie Floor Bassa: Slimme uitvinding Op de motor naar de brievenbus [^ÉNjPAG 9 JULI Motorrijders kiezen voor postorderen Itringiooi SPULLI "Laat jezelf duidelijk zien als motorrijder" DRIEBERGEN - Stel dat iedere weggebruiker definitief uit de auto zou stappen en voortaan op een motorfiets zou rijden. Zou dan het probleem van de vele files in ons land verdwijnen? "Nee!", luidt het duidelijke ant woord van Floor Bassa, motor-surveillant bij Korps Landelijke Politie Diensten (PKLD) in Driebergen "De files zouden wel korter worden, maar zeker niet verdwijnen." Floor Bassa is een fervent motor rijder, die in zijn dagelijks werk vele uren op de snelwegen van Nederland rijdt. Ondanks de zomerse temperaturen is hij gehuld in een stevige lederen broek met daaroverheen een paar politielaar- zen. "Warm? Ach, daar moetje niet aan denken, dan merk je het niet zo." De reden waarom Bassa zijn motorkleding aanhoudt, licht hij in het navolgende gesprek toe. Liever de motor Bassa werkt sinds 1975 bij het Korps Landelijke Politie Diensten in Driebergen. "Ik ben begonnen in de Porsche, waarna de ongevallen- dienst volgde. Eind 1983 stapte ik over naar de onderafdeling Motorondersteuning van het Korps, omdat ik graag motor rijd. Mijn huidige werk houdt hetzelfde in als dat van mijn collega's in auto's: verkeerstoezicht op de snelwegen. De motor speelt hier een eigen rol, omdat hij wendbaarder en sneller is. Een andere grote taak is het begeleiden van diverse zaken, zoals bijzondere transporten, staatshoof den en sportevenementen. Straks ga ik met een aantal collega's enkele hoogwaardigheidsbekleders ophalen aan de Belgische grens voor een congres van het ministe rie van Sociale Zaken in Den Haag. Ook zijn we dit halfjaar druk doende met de Eurotop van juni in Amsterdam. Floor Basso Gevoel van vrijheid In zijn werk geniet motor-surveil lant Bassa van het motorrijden. "Het meest aantrekkelijke vind ik dat ik altijd buiten ben. Dit geeft me een gevoel van vrijheid. Op een motor kan ik doen waar ik zin in heb. Uiteraard moet ik rekening houden met de verkeersregels en andere weggebruikers. Maar als ik ergens links af wil slaan, hoef ik niet eerst te overleggen met mijn medepassagier. Als ik zou moeten kiezen tussen autorijden of motor rijden, dan kies ik voor het laatste." Kwetsbare weggebruiker Omdat Floor Bassa in de praktijk zowel motor als auto rijdt, weet hij heel goed wat de karakteristieke verschillen zijn. "Motorrijden is heel anders dan autorijden. Een motorrijder is een kwetsbare weg gebruiker en daarmee moet je goed rekening houden. Je moet zelf heel duidelijk een plek op de weg clai men. Jezelf goed laten zien. Dit doe ik door op de rechterrijstrook iets links van het midden te rijden. Rijd je veel naar rechts, dan heb je kans dat er een auto bij je op de weghelft komt. Uiteraard heb ik overdag mijn lichten aan. Je hoort nogal eens motorrijders klagen over het rijgedrag van auto mobilisten. Dat ze onvoldoende rekening met hen houden. Persoon lijk zie ik dit niet zo zwaar. Wel merk ik dat er soms onbegrip is of onbekendheid met eikaars positie in het verkeer. Aan de andere kant vind ik dat motorrijders wel eens de hand in eigen boezem mogen steken. Er zijn motorrijders die beslist te weinig afstand tot auto's houden of te hard rijden." Inhalen in file Op de vraag of de motor hét ant woord op de steeds groeiende files is, antwoordt motor-surveillant Bassa heel duidelijk: "Nee! De motorrijder is ook een weggebrui ker en neemt dus een bepaalde ruimte in. De files zouden wel kor ter worden als iedereen op de motor stapt, maar zeker niet ver dwijnen. Bij files hebben motorfietsen natuurlijk het voordeel dat ze mak kelijker tussen de auto's door kun nen rijden, maar dit mag officieel niet. De ANWB, het Koips Landelijke Politie Diensten en de landelijke vereniging van motorrij ders hebben hierover afspraken Voor motoren zonder middenbok is er bijvoorbeeld sinds kort de Louis Liftstick in de handel. Eigenlijk een soort krik om motoren met een zijstandaard stabiel op te krikken zodat er eenvoudig gewerkt kan worden aan achterwiel en ketting of cardan van een motorfiets. Het is een handig apparaat dat ook in de praktijk goed voldoet. Bierkratje Veel motorrijders hannessen met bierkratjes of stenen om hun motor met het achterwiel vrij van de Liftstick grond te krijgen. De Louis Liftstick lost dat probleem op. Het is een felgele metalen staaf met een schroef eraan, met de functie van een motorkrik. Bij de Liftstick wordt een riempje geleverd waar mee de voorrem kan worden vast gezet. Dat voorkomt wegrollen. Dat riempje kan zonder moeite worden aangebracht. Eigenlijk wijst het zich verder vanzelf. Je zet de Liftstick onder de achtervork en draait aan de schroef. Zonder enige noemenswaardige krachtinspan ning komt het achterwiel omhoog, steunend op de standaard en de Liftstick. Vervolgens kun je klus sen wat je wilt. Mee op vakantie Deze kleine maar geniale uitvin ding is de moeite van het vermel den meer dan waard en wuift het tijdperk van wankele kratjes bier voorgoed naar het verleden. Het apparaat kan eenvoudig mee tij dens de vakantietochten om het smeren en spannen van de ketting regelmatig bij te houden. Gezien het compacte formaat past de Liftstick gewoon in de tanktas. Voor vragen over de Liftstick kan gebeld worden met de leverancier op nummer 030 2941199. De Hells Angels uit Amsterdam hebben gedurende enige tijd een fotograaf in htm midden geduld. Die heeft een aantal prachtige foto's gemaakt voor een kalender Elke foto is door Angels voorzien van één regel com mentaar. Uiteindelijk is het eigenlijk geen kalender geworden. Her is een indringen defotoreportage op posteiformaat over de Hells Angels Amsterdam en hun enorme vrijheids drang. De posterka lender is in een beperkte oplage gedrukt en nu al een collectors item. JANUARI gemaakt. Bij een stilstaande of langzaam rijdende file mogen motorrijders midden tussen de auto's doorrijden, maar dan wel met een geringe snelheid van zo'n 10 kilometer per uur. Ze mogen niet rechts via de vluchtstrook pas seren of links over de redresse- ringsstrook langs de vangrails. Het tussen de rijen auto's doorrijden wordt dus oogluikend toegestaan, maar is wettelijk verboden en blijft voor eigen risico." Goede kleding Motorrijders zijn kwetsbare weg gebruikers. Een (kleine) tik of ver keerde beweging op het verkeerde moment en er is een valpartij of een ongeval. "Goede bescherming voor motorrijders is vanzelfspre kend heel belangrijk. Nu is het zomer en met mooi weer komen mensen wel eens in de verleiding om een in korte broek en t-shirt op de motorfiets te stappen. Ik zelf doe dat nooit. Te vaak heb ik bij ongevallen gezien wat er kan gebeuren als je geen goede beschermende kleding draagt. Dus ondanks de zomerse temperaturen van vandaag, draag ik een lederen broek en mijn politiejaarzen. Wanneer ik straks op de motor stap om bij de Belgische grens enkele hoge ambtenaren op te halen, trek ik de rest van mijn motorpak ook aan. De ervaring leert dat leer het meest geschikte materiaal is, omdat het de beste bescherming biedt bij val partijen. Bij de aanschaf van een motorpak let ik er nadrukkelijk op dat het goed past en functioneel is. Dat wil zeggen, dat knieën, ellebo gen en heupen een extra verstevi ging hebben van bijvoorbeeld kef- lar. Dit is een kunststof dat nauwe lijks slijt bij ongevallen." Na deze woorden klapt Floor Bassa z'n vizier dicht en vertrekt richting België. Niets is zo heerlijk als na een lange winter tijdens een van de eerste mooie dagen de motorfiets te pakken en op weg te gaan voor een pittige toer. Steeds meer enthousiaste motorrijders grijpen daarom ieder vrij moment aan om te genieten van de vrijheid die de motor ze geeft. Ook de technische kennis onder motorrijders neemt toe. Eenvoudig onderhoud wordt steeds vaker zelf gedaan. De motorbranche speelt in op die ontwikkeling en komt met handige gereedschappen die het klussen een stuk eenvoudiger maken. Onlangs kwam de nieuwste uitgave van de catalogus van Louis postordering aan. Een catalogus 'voor en door motorrijders', de editie 1997/98 is geheel in het Nederlands geschreven. Aangezien de voorgaande versies grotendeels Duitstalig waren, scheelt het een stuk in de leesbaarheid en je hoeft de Nederlandse prijzen niet meer in een apart boekje op te zoeken. Louis postorde ring zal er in elk geval een groot aantal lezers mee winnen. Vluchtig door het assortiment bladerend, kom je de meest uiteenlopende artikelen tegen. Niet alleen van alles voor de motorrijder en zijn motor, maar ook voor de niet- motorrijder. De uitgebreide range outdoor-artikelen voorbeeld zal bij kampeer ders enthousiaste reacties ontlokken. En een groot deel van de leren kleding is zeer geschikt om gewoon te dragen. Snelle jongens Maar de catalogus is gemaakt voor motor rijders. En zij zullen hun vingers Voor zijn er veel chroom-accessoires verkrijgH voor een zeer betaalbare prijs] Maar ook de snelle jongens vil een uitgebreid assortiment. Enf kijk, daar blinkt zelfs een drcT Harley! Tot in detail uitgewefl zo'n 17 centimeter hoog. vooT maar f 49,95. Een model welig waar, maar desalniettemin e fraaie stal Prettid boekwl Al met al 1 Louis cuiail 1997/98 eel plezierig tel lezen boekvi^ geworden, je er zelf een wille! hebben, dan ki] je 'm bestelleiE Louis postordq op nummer 030-2941199. Hij kost f 9,95.1 Bestel je iets uitl catalogus, dan kra je dit bedrag bovT dien weer terug. I aangezien 'ons' n<| steeds 'zuunig binl dit een leuk Hollaif extraatje. Voor menigeen staat inmiddels de vakantie voor de deur. Mocht je besluiten binnen- of buitenland te gaan bereizen per motor, denk dan op voorhand rustig na over wat je in elk geval mee moet nemen. L Belangrijke papieren Onmisbaar zijn paspoort, motor- en verzekeringspapieren en rijbewijs. Neem daarnaast de Internationale Reis- en Kredietbrief van de ANWB mee. Dit omvat een boekje vol nuttige informatie over hulp bij noodgevallen in het buitenland en een VISA card. Berg de documenten op in een water dicht plastic tasje, zodat ze zeker droog blijven. 2. Route-kaarten Verzamel route-kaarten van de landen die je op weg naar je bestemming doorkruist. Als je lid bént van de ANWB kun je de kaarten op elk ANWB-kantoor zelfs gratis meenemen. 3. EHBO-tasje Zorg datje een EHBO-tasje in je bagage hebt. In sommige landen is dit zelfs verplicht! In Zwitserland bijvoorbeeld, waar de EHBO-set moet voldoen aan de DIN 13167 norm. 4, Mag-lite Deze krachtige zaklampen zijn handig voor onderweg en op kampeerterrein. Ze zijn verkrijgbaar in verschillende maten en zelfs de kleinere versies geven al een grote hoeveelheid licht. 5. Randenpechspray De ideale oplossing voor eén lekke band onderweg. Met een spuitbus spuitje schuim in het ventiel en pompt daarmee tegelijkertijd lucht in de band. Je kunt meteen weer verder rijden en je band is weer zo goed als nieuw, 6. Sloten Een degelijke beveiliging van je motor is een must. Combineer bijvoorbeeld een schijfremsiot met een ABUS kettingslot en informeer of de sloten ART gekeurd en dus onkraakbaar zijn. Ze zijn misschien iels duurder, maar je kunt je motor dan wel veilig achterlaten. Denk ook eens na over een motor-alarm. 7, Reservesleutels Neem van zowel je motor als alle andere sloten een reservesleutel mee. Geef de reserve sleutelbos aan je reisgenoot, of berg ze als je alleen bent op bij je belang- papieren. Zo blijf je in elk op weg. 8. Regenkleding Niets maakt het motorrijden onaangenamer dan nat te regenen in een stevige bui. Zorg daarom voor degelijke regenkle ding en vergeet daarbij niet een paar regenoverlaarzen. 9. Reisgereedschapset Een aantal basissleutels zijn onmisbaar om niet geheel ithand langs de weg te komen staan. Ze zijn ver krijgbaar in kleine tasjes of rollen en kosten niet veel opberg ruimte. Doe er dan meteen een mini busje I ketting-spray, j een schaar en f een zakmes bij. 10, Onmisbaar grut Tot slot is het handig om een aantal algemene 1 spulletjes bij de hand te hebben. Denk aan pias tic zakjes, elastiekjes, stevig touw, stage-tapc, ijzerdraad en veilig heidsspelden. Het komt onderweg altijd wei van pas! "Postordering is het systeem van de toekomst. Mensen zullen steeds meer behoefte hebben om thuis op hun gemak te kiezen, voorzien van alle informatie. Kopen wat je wilt op de tijd die jou het beste schikt. Maximale vrijheid dus." Aan het woord is Rejoh van der Voort, directeur van het grootste postorderbedrijf in motortoebehoren van Nederland: Louis postordering. Zo'n drie jaar geleden startte hij zijn bedrijf uit onvrede met het aanbod van de Nederlandse motor zaken en nu al bevat zijn bestand meer dan 30.000 klanten. Op je gemak "In onze catalogus bieden wij meer dan 13.000 artikelen aan", legt van der Voort uit. "Er is geen motor zaak die dat kan bieden. Natuurlijk ken ik alle argumenten wel die mensen gebruiken tegen postorde ren. Je kunt het niet passen en voe len, de kwaliteit is slecht, je hebt geen verhaal en ga zo maar door. Grote onzin. Alsof je in een winkel een lederen combi goed kunt pas sen of een leren broek. Je moet het doen met de maat die ze hebben en vaak binnen een paar minuten beslissen. Voor je het weet ga je met de verkeerde maat de deur uit. Bij ons bestel je en pas je op je gemak thuis. Voor mijn part gaat iemand er een avond mee op de bank zitten. Dan weet je of een pak of een broek past. Ben je niet tevreden dan halen we de spullen thuis op. Voor mensen die een por toverzekering van nog geen twee gulden hebben afgesloten is dat zelfs gratis. Naar wens ruilen we het product om of iemand krijgt gewoon zijn of haar geld terug." Voortdurende praktijktest "Dat brengt me overigens op het punt kwaliteit. Louis is van oor sprong een Duits bedrijf. Ze bestaan meer dan 40 jaar, beschik ken over zo'n veertig winkels en meer dan een half miljoen poslor- derklanten. Er zijn daar complete afdelingen bezig met productont wikkeling en kwaliteitsbewaking. Daarnaast is er dus al vele tiental len jaren ervaring intern en extern, want motorrijders delen hun erva ringen graag met ons. Ons klanten bestand onderwerpt de producten aan een voortdurende praktijktest en brengt ons vaak op ideeën. Ik zat toevallig net nog een brief door te lezen van een klant die met een waterdichte Louis sponsorbag van f 25,- heel Europa is doorgetrokken een half jaar lang. Zo iemand schrijft ons een brief dat die tas het zo goed heeft gedaan, maar dat het handig zou zijn om de bevesti- gings-riemen ook los te kunnen bestellen. Daar ga ik dan gewoon even over denken. De producten die wij bieden zijn daarnaast altijd goedgekeurd door de Duitse TÜV, dus dat zegt wel iets. En trouwens bij ons heb je altijd één jaar volle dige garantie op alle producten, zelfs als de fabrikant maar een half jaar biedt. Wij moeten gewoon op alle fronten beter en goedkoper zijn dan een reguliere motorzaak. Daar werken we voortdurend aan en dat merken onze klanten." Nederlands Rejoh schuift een dikke catalogus over tafel. "Volledig Nederlands talig", zegt hij met trots in z'n stem. "Daar hebben we ons volle dig voor uit de naad gewerkt de afgelopen maanden. Ruim driehon derd pagina's met de beste spullen voor motorrijders. Helmen, kle ding, accessoires, outdoor, slijtage- onderdelen", somt hij voor de vuist weg op. "Dit jaar bieden we samen met FBTO een kredietmo gelijkheid. Klanten kunnen een kredietfaciliteit aanvragen en daar op het moment dat zij dat wense lijk achten gebruik van maken. Het voordeel is dat je dan een aanschaf kunt doen op een moment dal het je eigenlijk niet goed uitkomt. Zo blijf je voortdurend bezig. Ik wil een zaak waar ik mezelf goed in voel en waar onze klanten zich goed in voelen. We heten niet voor niets 'Fun Company'. Voor mij is belangrijk dat ik graag klant zou willen zijn bij m'n eigen bedrijf. Homeopathie - Gezond s Mid te Van Weedestraat De herinrichting gaat verd deelte van de Van Weede het Nassauplantsoen en de Het gedeelte tussen de Be i de Anna Paulownalaan werk aan kabels en leidinj Overige werkzaamhe Tot de bouwvakvakantie j volgende werkzaamheden Op het Hoofdstel won aangebracht. In de wijk vinden asfalteringswe plaats. Langs de Dorresteinv. trottoir en fietspad aange Koningsweg en de Zuid vinden asfalteringsw« plaats. Vanwege de aanleg v£ binding in de Waldeck I geen verkeer mogelijk. O len de Waldeck Pyrmom nen gebruiken. De bev Chalonhof zullen gebrui ken van de bouwweg ti zlaan en de Chalonhof. mag niet geparkeerd wo Langs de Steenhoffst fietspad vanaf de overv malaan gereconstrueerd. het trottoir grijze tegels dikke rode tegels. Na de bouwvakantie (v£ gustus) wordt een gro< zaamheden gestart. Dit De afsluiting voor alle viaduct in de Lange en 1 Dit in verband met de het spoorwegviaduct oj gustus. De afsluiting v Korte Brinkweg tussen Weg en de Grote Melr Vanaf zaterdag 23 au Uur en de gehele zon» zullen geen treinen rr Dolder en Baarn. Buss gend vervoer bieden. nen de treinen de hele1 station Soestduinen. T Soestduinen en Baarn uur bussen. De busse tions Soest-Zuid NS, - NS bedienen. De Scha Openingstijden: Dinsdag, woensdf vrijdag 13.00-17.1 zaterdag 9.00-12. Spullen brengen: Dinsdag, woensd vrijdag 13.00-18. zaterdag 9.00-12 Spullen ophalen Na telefonische

Soester Courant | 1997 | | pagina 16