r&0% I 275.00 9 ösboom WLOËN Budget herinrichting Soest-Zuid nog niet toereikend voor Zuidpromenade Amersfoort groeit noord- en oostwaarts 90.- DIVERSE 3UROS Blechthorendheid...dus een buisje? Succes met nieuwbouw in Soest Daag ons uit en bel voor een op maat gesneden hypotheekadvies Bel: (035) 609 63 19 Rabobank Soest-Baarn NU 2 HALEN 1 BETALEN Met heel veel oefenen wordt het vanzelf een koud kunstje! DRS. F.W. VAN G E LD E R Van We6destraat 3-3760 DD Soest PAGINA 9 College wil niet meer geld uittrekken voor extra bestrating H Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. e specialist aan het woord (8) >n 035 -60132 56 1 25 OO Dit geldt voor de gehele kollektie, dus óók bad- en strandkleding Delen van Bunschoten, Hoevelaken, Leusden en Nijkerk Dakwerken Automobilist tuigt fietsend paar af Auto verdwenen Rijverbod 14 uur voor bromfietser! Van Gelder regelt 't SOESTER COURANT katoen 'en in veie kleuren Topform Chique lederen B Oxford van zacht rundleder i waardoor uitstekend zitcomfort I ZOMERVOORDEEL van 2350,- nu 2059.- al vanaf ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum ÜV-- *7 Foto: Goos van der Wilt wit wit grijs met 11.900,- 10.500,- 17.950,- 16.900, 17.950,- 18.950, 13.900,- 13.900,- 19.700,- j00 km rood zwart zwart rood blauw met wit zwart rood grijs met 300 km 250 km. 700 km 000 km 300 km 000 km. 500 km .000 km 000 km 38.500,- 29.500,- 29.950,- 29.950,- excl. BTW 35.900,- 54.900,- rood met groen met antr.gr.met. rood 000 km. rood met groen met 700 km Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant een nieuwe rubriek aan, waarin specialisten van Medisch Centrum Molendael uitleg geven over bepaalde veel voorkomende) aandoeningen. Dat gebeurt zoveel mogelijk in begrijpelijke en leesbare taal. In deze achtste aflevering behandelt dokter R.J. van der Wal, KNO-arts van Molendael, slechthorendheid. SUZUKI Bijna iedereen heeft in zijn leven fperioden met vocht achter het oor. Meestal duurt dat een paar weken, 'at is heel vervelend, wantje hoort !~an slechter. Je bent maar een half nens en hoort er voor je gevoel niet eer echt bij. Kinderen onder de 6 a 8 jaar hebben hier veel vaker last in. feestal duurt het ook langer. Als de iriode een maand duurt, is er niets aan Je hand, maar na ongeveer drie maan den "slechthorendheid" raakt het kind op school achterop. Het leert geen nieu- e woorden meer, het maakt fout op iut en begrijpt niet meer wat hem ge- !gd wordt. Het is dan raadzaam de lisarts te raadplegen, lechthorendheid wordt veroorzaakt [oor vocht in de oren. Dit vocht ont laat door een onderdruk in de trom- lelholte. Deze onderdruk is het gevolg [an een afsluiting van de buis van Eus- ichius. Deze buis verbindt het midden- ir met de achterzijde van de neus- :elholte. Normaal gesproken gaat de fuis van Eustachius tijdens het slikken iven open en laat wat lucht door. Op leze manier kan de luchtdruk in het iddenoor gelijk blijven met de lucht- Iruk buiten. Js de buis van Eustachius wordt afge- iloten, is er sprake van onderdruk in de immelholte. Dit kan bijvoorbeeld ge- beuren door infecties van de neus en neusbijholten of een te grote neusaman- del, waardoor het middenoor slecht wordt geventileerd. Het slijmvlies op het middenoor kan vocht produceren dat na verloop van tijd taai wordt. We spreken dan van het zogenaamde "lijmoor". Dit taaie vocht remt de trilling van het tromJ melvlies, zodat de geluidsoverdracht niet meer optimaal is. Er wordt dan al snel geroepen: "Trommelvliesbuisjes!". On derzoek is nodig. Behandeling Lang niet altijd zijn trommelvliesbuisjes dè oplossing voor slechthorendheid. Vaak zijn er veel eenvoudigere manie ren om de slechthorendheid tegen te gaan. Veel kinderen zwemmen in prikke- Het staat nog niet vast dat de Zuid promenade betrokken wordt bij de herinrichting van de Soesterberg- sestraat. Binnen de winkelkring voelen ze daar wel voor en ook de ambtenaren van de gemeente vin den het een goed idee, maar het col lege gaat alleen akkoord als het be schikbare budget van 1,8 miljoen gulden niet wordt overschreden. Volgens de huidige globale ramingen is het budget niet toereikend. Net als de Van Weedestraat krijgt de Soesterberg- sestraat een 'face-lift'. Tussen de krui sing met de Vondellaan en de Gallen- kamp Pelsweg, waarvan een gedeelte wordt 'meegenomen', zal de bestrating worden vernieuwd. De uitvoeringskos ten van het ontwerp-plan worden glo baal beraamd op 1.797.400 gulden. En daarmee zou het budget, op ruim twee mille na, zijn besteed. Als ook de Zuidpromenade in dezelfde stijl wordt aangepast, kost dit nog eens 132.000 gulden, met als gevolg dat het budget is overschreden. Bezuinigingen Het college, het dagelijks bestuur van de gemeente, past hiervoor en zal de Zuid promenade 'links' laten liggen als de to tale kosten niet onder de 1,8 miljoen gulden blijven. Er zal dus bekeken moe ten worden of er in het ontwerp-plan bezuinigingen kunnen worden doorge voerd. Lukt dit niet, dan moet Amvest de portemonnee maar trekken om de herinrichting van de Zuidpromenade te financieren, meent het college. Amvest is de eigenaar/belegger van het lend zwemwater. Dit kan een oorzaak zijn. Zoals ik al gezegd heb, kan een con stante verkoudheid ontstaan door een vergrote neusamandel of een bijholte ontsteking. Allergie kan een rol spelen, omdat kinderen die allergisch zijn sneller rea geren op slijmvliesprikkels, zoals chloor- water, stof of dierenharen. Deze oorzaken moeten eerst aangepakt worden. Meestal kan dan met "buisjes" nog worden gewacht. Er zijn ook kinderen met een nauwe buis van Eustachius, waardoor het mid denoor het vocht steeds maar vast houdt. Hier is een handig "doe-het-zelf trucje" voor dat alleen toegepast mag worden als er geen vieze snotneus is, want dan is het gevaarlijk. Bij de feest winkel koopt u een zogenaamde "uitrol tong" van papier en een paar ballonnen. Laat het kind enkele malen per dag met één neusgat (de andere dichtdrukken) de uitroltong uitblazen tot hij "piept" (ik bedoel de uitroltong!). Na een week vervangt u de uitrol tong door een van de tevoren opgerekte ballon. Nu moet het kind deze ballon met één neusgat (andere dicht!) zoveel mogelijk opbla zen. Maak er een wedstrijdje van. Soms perst er plotseling wat lucht door naar het middenoor en verbetert het gehoor. Wel opletten dat het blijvend helpt. Trommelvliesbuisjes Mocht dit allemaal niet helpen, dan is het toch nodig trommelvliesbuisjes in te brengen. Hierover hoeft u zich geen zor gen te maken. Ze zijn dan vaak een "ze gen". Ze doen geen pijn en bijna alle kinderen zijn er na een paar jaar weer vanaf. Trommelvliesbuisjes zijn kleine buisjes die bij kinderen onder een lichte narcose worden ingebracht. Voordat het buisje in het trommelvlies geplaatst wordt, maakt de arts eerst een klein sneetje in het trommelvlies om zoveel mogelijk vocht uit de trommelholte te zuigen. Door de opening in het trommelvlies buisje kan er lucht in de trommelholte komen, zodat er geen vocht meer ont staat. De buisjes blijven meestal een half jaar tot enkele jaren in het trommelvlies zitten. Op den duur vallen ze vanzelf uit het trommelvlies en blijven meestal "ge plakt" in de gehoorgangen zitten. De KNO-arts vindt de buisjes bij onderzoek en haalt ze eruit. De gaatjes in de trom melvliezen groeien dan meestal snel dicht. Met deze behandeling kunnen kinderen weer gewoon functioneren. Meestal kunnen zij na een tijdje ook weer pro bleemloos zwemmen. Een enkele keer is een speciaal afsluitend oordopje nodig. Overleg hierover met uw KNO-arts. R.J. van der Wal KNO-arts Medisch Centrum Molendael Dit deel van de Soesterbergsestraat wordt heringericht. Het is niet zeker dat de Zuidpromenade daarbij wordt betrok- ken. Foto: Goos van der Wilt winkelgebied Zuidpromenade. De maatschappij is bereid 25.000 gulden bij te dragen voor de aanschaf van straat- meubilair en andere materialen. Gezien de huidige kostenberekeningen is dat volgens het college veel te weinig. Als er niets verandert, kunnen de winkeliers op de Zuidpromenade en het publiek dus fluiten naar nieuwe bestrating. Op de afdeling planologie en bouwen van de gemeente vinden de ambtenaren dat de Zuidpromenade wel bij de her inrichting moet worden betrokken. In hun ogen is de ruim tien jaar oude te gelbestrating toe aan vervanging, terwijl het de eenheid in het winkelgebied ten goede zou komen als de Zuidpromena de dezelfde uitstraling krijgt. Nog een voordeel is, aldus de ambtenaren, dat na de herinrichting alle winkeliers dezelfde rechten en plichten hebben als het gaat om het uitstallen van waren en goede ren. Nu benut de ene winkelier meer ruimte op straat dan de andere midden stander. Inspraak Het is de bedoeling dat in het voorjaar van 1998 met de uitvoering van de her inrichting Soesterbergsestraat wordt ge start. Voordat het zover is, krijgt ieder een de gelegenheid zijn mening te geven over de plannen. Waarschijnlijk eind september vindt in het gemeentehuis een informatiemarkt plaats, waarna be langhebbenden een maand lang de tijd hebben om inspraak te plegen. Daarna vuigen eventuele hoorzittingen en als het college een standpunt heeft ingeno men, wordt een expositie gehouden over de plannen en de inspraakreacties. Aan het einde van het jaar staat een tweede inspraakronde gepland, waana het college in januari met een definitie! plan op de proppen komt, dat in de raadscommissie ruimtelijke ordening en vervolgens in de gemeenteraad zal wor den behandeld. IVIODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49A Soest Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Een echtpaar uit Baarn - hij 41 jaar, zij 38 jaar oud - fietste zondagmorgen om streeks elf uur nietsvermoedend over de Wieksloterweg in de richting van de duinen, toen ze werden ingehaald door een grijze VW Golf met twee inzitten den, een man en een vrouw. Op de een of andere manier slaagde het fietsend paar erin zich het ongenoegen van de inzittenden van de auto op de hals te halen. De wagen stopte in elk geval enkele honderden meters verderop, waarna een onbekend gebleven man uitstapte en met een stok op het echtpaar begon in te slaan. De fietsers kwamen allebei ten val en liepen bij het incident diverse kneuzingen, schaafwonden en blauwe plekken op. Volgens de slachtoffers waren er ook omstanders, die zij dringend om hulp verzochten, maar die lieten het afweten en belden desgevraagd ook de politie niet. De man stapte weer in de auto en verdween uit het zicht, waarna de fiet sers zich naar het politiebureau spoed den om aangifte te doen. Volgens het signalement gaat het om een man van 55 a 60 jaar, met een leng te van ca. 1,90 meter, in "jagerskleding". De vrouw, die achter het stuur zat, was van middelbare leeftijd. De centrumgemeente Amersfoort kan de komende 25 jaar op eigen grondgebied voorzien in de behoef te aan wonen en werken. Het grond gebied van Amersfoort wordt na melijk door grenscorrecties uitge breid met delen van de Utrechtse gemeenten Bunschoten en Leusden en de Gelderse gemeenten Nijkerk en Hoevelaken. De interprovinciale commissie (IPC) Utrecht/Gelder land, die bestaat uit vertegenwoor digers van beide provinciebesturen, heeft dit vastgesteld in het Herinde lingsplan C20-gemeente Amers foort op 1 juli 1997. De grenscorrecties moeten een oplos sing bieden voor de problematiek van de centrumgemeente Amersfoort. Amersfoort, één van de door het Rijk aangewezen C20-gemeenten, moet voor de komende 25 jaar voldoende ruimte Een bewoonster van de Korte Brinkweg ontdekte vorige week dat haar auto, een cabriolet, verdwenen was. Zij meldde dat bij de politie. Eerder hadden onbe kenden de linnen kap van de auto al eens vernield. De wagen stond gepar keerd op de oprit bij haar woning. De politie hield vorige week op de Smitsweg een 25-jarige Soester aan, die de aandacht trok omdat hij met zijn brommer zonder verlichting over de weg slingerde. Bij controle bleek de man buitensporig veel alcohol tot zich te heb ben genomen. Hij kreeg een proces-ver baal en een rijverbod van niet minder dan 14 uur. op eigen grondgebied hebben voor wo ningbouw en vestiging van bedrijven. Daarom stelt IPC voor de volgende ge bieden aan de gemeente toe te voegen: een deel van de gemeente Hoevela ken voor de ontwikkeling van de werk stad (wonen en werken) bij het klaver blad Hoevelaken en een deel van de Al en A28 om een logische en herkenbare grens te vormen; een deel van de gemeente Nijkerk voor de ontwikkeling van de woning bouwlocatie Vathorst-plus (3000 wo ningen); een deel van de gemeente Leusden in verband met de ruimtelijke ontwikkeling van Amersfoort na 2015. Daarnaast wordt een deel van de ge meente Bunschoten toegevoegd in ver band met de locatie Zevenhuizen voor baggerberging. De precieze voorstellen voor grenscorrecties ziet u op het bijge voegde kaartje. Provinciegrenzen Door het nieuwe grensbeloop tussen Amersfoort en Nijkerk en Amersfoort en Hoevelaken, wijzigt eveneens de grens tussen de provincies Utrecht en Gelderland. Vanwege deze interprovin ciale grenswijzigingen moest formeel een zogeheten interprovinciale commis sie (IPC) Utrecht/Gelderland worden ingesteld. De afgelopen maanden heeft deze IPC overleg gevoerd met de be trokken gemeenten Amersfoort, Bun schoten, Hoevelaken, Leusden en Nij kerk. Uiteindelijk is daar dit voorstel uitgekomen. De raden van de betrokken gemeenten krijgen drie maanden de tijd om te rea geren op de voorstellen. In december wordt aan Provinciale Staten van beide provincies een definitieve herindelings regeling voorgelegd met alle grenscor recties rondom Amersfoort. Het is de bedoeling dat de grenscorrecties per 1 januari 1998 ingaan. Met heel veel oefenen wordt het vanzelf een koud kunstje. En zo is het ook met hypothe ken. Als je een gedegen studie maakt van alle hypotheekvormen en als je goed onderzoekt wat de vele hypotheek-verstrekkers bieden, en als je je dan ook nog heel goed in uw omstandig heden kunt verplaatsen, dan is het maken van de juiste hypotheek een koud kunstje. Bel met Van Gelder en u merkt hoe plezierig het praten is met mensen die het vak verstaan. Al 10 jaar lang! Telefoon: (035) 6016824 HYPOTHEEK- EN PENSIOEN ADVIESBUR0

Soester Courant | 1997 | | pagina 9