kunt nog tot zaterdag reageren QfflAE] 32.5 0 Veel afsluitingen na zomervakantie Wolfduin Golf legt bijltje erbij neer UITVERKOOP 30 - 50% KORTING Winkeliers in zuid willen één geheel Huishoudelijk afval naar Amersfoort iACTUEEL! 59,95 BOOG- KASTEN NNP: 'Forenzenkrant in nieuwsbladen opnemen' WOENSDAG 16 JULI 1997 SOESTER COURANT PAGINA' 3 euWSh Wij zijn nieuwsgierig naar uw mening over de Soester Courant Vanwege aanleg rotonderiolering en spoorviaduct Provincie zet streep door streven Stichtingsbestuur op de gehele zomercollectie Ladtf Spring field The Outpost Hil-ton herenmode ZOMERT1P! Mooie, grote strandlakens COCOON In september weer snuffelmarkt op evenemententerrein Dief laat oog op fuchsia's vallen vanaf ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Drankvergunning voor eetcafé Star Teleurstelling over afwijzen herinrichting Zuidpromenade Letsel Soesters bij aanrijding kwaliteits kleurenfoto's Met een 'TOP' dekkingen uitstekende service, ook bij schade, zijn de premies per f1000,- voor: Samenwerking NV ROVA en AVU levert kostenbesparing op I ^Specialiste Ook voor service moet u bij ons zijn - Tr-~r 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa» menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe» ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Gedurende de zomerperiode staan de Soester Courant vindt, de activiteiten rond het 75-jarig be staan van de Soester Courant op een laag pitje. Toch kunt u nog uw stem laten gelden door uw mening over de krant op papier te zetten. Wij zijn i nieuwsgierig. Tot a.s. zaterdag (19 juli) verzamelt de redactie uw reactie(s). In maximaal 25 (voorden kunt u opschrijven wat u van Stuur uw mening naar: Soester Courant Antwoordnummer 136 3760 VB Soest (een postzegel is niet'nodig) Faxen (tel. 035 6024904) of afgeven (Van Weedestraat 227) kan ook. Positief of negatief, uw mening is altijd welkom en zal - onder vermelding van uw naam en eventuele functie - in de jubileumkrant worden gepubliceerd. Deze speciale uitgave wordt op zaterdag 30 augustus 's morgens bij de abonnees bezorgd. Losse nummers zijn vanaf maandag 1 september te koop in het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weedestraat 227. In de jubileumkrant worden ook de win naars van de foto- en de verhalenwed- strijd bekend gemaakt. De jury's hebben de inzendingen inmiddels beoordeeld en hun keuzes gemaakt. Vanaf maandag 11 augustus begin nen op drie locaties in Soest werk zaamheden, waarvoor wegen wor den afgesloten. Het gaat om de Ko- I ningsweg (nabij de Dorresteinweg), de Koninginnelaan en de Nieuw- s tra at en de Korte en Lange Brink- weg. Op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg wordt een rotonde F, aangelegd. Het verkeer op de Konings weg moet van de ventweg gebruik ma ken. Het verkeer naar de Boerenstreek en het westelijk gedeelte van de Dorres- teinweg moet via de Nieuwegracht en de Zuidergracht rijden. Het werk neemt ongeveer zes weken in beslag. Rioolwerkzaamheden E Het grootschalig vernieuwen van de rio lering in Soestdijk/'t Hart start met de aansluiting van de Nieuwstraat op de Koninginnelaan. Men vervangt bepaal de gedeelten van de riolen in de Nieuw straat en de Koninginnelaan. Voor het werk worden de Nieuwstraat (tussen de Koninginnelaan en de Hartweg) en de Koninginnelaan (tussen de Nieuwstraat en de Meent) afgesloten. Het verkeer en de lijnbussen rijden om via de Van Straelenlaan, Hellingweg, Nachtegaalweg en Schrikslaan. Het plantsoentje op de aansluiting van de Hellingweg op de Beetzlaan zal het overstappunt Soestdijk-Noord vervan gen. Deze werkzaamheden nemen naar verwachting twee maanden in beslag. Spoorviaduct Op 11 augustus start de voorbereiding van het vervangen van het brugdek van het viaduct. Gedurende twee weken past men de zogenaamde landhoofden aan. Tijdens dit werk is door de tunnel geen verkeer mogelijk. Op zondag 24 augustus vindt de feitelijke vervanging plaats. Na middernacht verwijdert men de bovenleiding en het spoor. Tussen 6.00 en 9.00 uur worden de gedeelten van de landhoofden gesloopt. Dat kan enige geluidshinder betekenen. Omwonenden ontvangen bericht van de uitvoerders van het project. Na het sloopwerk brengt men de vernieuwing van de landhoofden aan. Vervolgens brengt men met 160- en 120-tons-kra- nen de brugdelen aan. Op zondag 24 augustus is de gehele dag geen treinver keer mogelijk. De Korte en Lange Brinkweg zijn dan over grotere lengten afgesloten, vanwege het opstellen van de mobiele kranen en de auto's die de brugdelen aanvoeren. In verband met het afwerken van het vernieuwde via duct zal onder het viaduct nog een week lang geen verkeer mogelijk zijn. Het via duct houdt ook na de vernieuwing de zelfde doorrijhoogte en -breedte. De geluidshinder van de treinen zal bij het passeren van het vernieuwde viaduct aanzienlijk verminderd zijn. Dit in ver band met de nieuwe constructie, die voor het eerst in Nederland wordt toe gepast. Na de vernieuwing ligt de rails niet langer op het brugdek, maar ook op grind. Het bestuur van de Stichting Wolf duin Golf legt het bijltje erbij neer. Nu blijkt dat de provincie geen me dewerking zal verlenen aan een achttien-holes golfbaan in het Mon- nickenbosch, komt het tot de con clusie dat doorgaan 'trekken aan een dood paard' is. Eind dit jaar zal het bestuur de Stichting liquideren. Dat is in een brief meege deeld aan de potentiële leden van Wolf duin Golf. "Gegeven alle eerdere onder zoeken en overlegsituaties zien wij als bestuur thans geen kans meer voor een volwaardige, laagdrempelige achttien holes golfbaan in Soest, het doel waar op vanaf het ontstaan van Wolfduin Golf alle tijd en energie is ingezet," al dus het Stichtingsbestuur. Geruime tijd heeft de Stichting zich in gezet voor de realisatie van een golf baan, maar het einde van het streven is bereikt. Voordat een golfbaan eventueel kan worden aangelegd, is een milieu ef fect rapportage (mer) nodig. Daaruit moet de haalbaarheid van een golfbaan blijken. Een meerderheid van de Soes ter gemeenteraad heeft een dergelijk duur onderzoek steeds ondersteunt, mits de honderden (potentiële) leden zelf voor de kosten zouden opdraaien. Enthousiasme Nadat in 1987 het militaire terrein De Stompert in beeld was gekomen als lo catie, viel het oog op het Monnicken- bosch, tussen Soestduinen en Amers- In januari 1994 vierde het enthousias me hoogtij bij onder anderen de be stuursleden Dik Stroband (links) en Adriaan Pothuizen. Nog dit jaar wordt Wolfduin Golf geliquideerd. Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035-60 23 324 foort. Begin 1994 vierde het enthousias me hoogtij en werden offertes aange vraagd voor een mer-onderzoek. Het zou nooit worden uitgevoerd. Ondanks dat een raadsmeerderheid in januari van dit jaar nog eens haar steun uitsprak voor een mer, stelden burgemeester en wethouders zich al terughoudend op naar aanleiding van uitspraken van het provinciebestuur. Na onderzoek stelde de provincie vast dat in het gewest Eemland de locaties stortplaats Smink en Vathorst uit plano logisch oogpunt de voorkeur genieten boven het Monnickenbosch. Dat deze locaties de komende vijf jaren nog niet beschikbaar zijn, vindt de provincie niet relevant. "Het was duidelijk dat ons initiatief geen kans had zonder een daadkrachtige, bestuurlijke support van de gemeente. En dat terwijl de golfbaan op De Stom pert in 1987 eigenlijk al in de bestuur lijke knip zat," aldus het bestuur van Wolfduin Golf aan de potentiële leden. Wrang Het bestuur noemt het wrang dat het Soester college niet de noodzakelijke béstuurlijke steun heeft geboden. De lijst van potentiële leden zal het be stuur, ook na de liquidatie van de Stich ting, bewaren. De namen van de golf- liefhebbers worden eventueel kenbaar gemaakt aan mensen die met levensvat bare initiatieven voor een golfbaan in de omgeving van Soest komen. "Tenzij u ons voordien laat weten dat wij uw adres daarvoor niet beschikbaar mogen stel len," aldus het bestuur dat de brief af sluit met: "Wij wensen u nog een goe de golftoekomst." Tot ziens Bij Cocoon! LINNEN- EN WOONACCESSOIRES Van Weedestraat 88 (naast Mets) St 035 603 26 75 Op zondag 7 september wordt op het evenemententerrein De Eng weer een snuffelmarkt gehouden. Het college heeft het organisatiebu reau daarvoor een vergunning afge geven. De markt mag om 12.00 uur beginnen en moet om 17.00 uur sluiten. Omdat er tijdens of na eerdere snuffel- markten op De Eng geen klachten zijn binnengekomen over overlast, zien bur gemeester en wethouders geen aanlei ding de vergunning te weigeren. Van geluidshinder voor de naastgelegen Ich- tuskerk (met diensten om 10.00 en 17.00 uur) zal volgens de gemeente geen sprake zijn. Wel heeft ze besloten per jaar niet meer dan twaalf vergunnin gen af te geven voor evenementen op De Eng. De vergoeding die de organisatie voor het terrein moet betalen, wordt opge schroefd van 250 naar 300 gulden per dag. Het oude tarief is aan de lage kant voor een commerciële activiteit als de snuffelmarkt, waarvoor de deelnemers moeten betalen voor een kraam en be zoekers een toegangskaart moeten ko pen. Voortaan zal de gemeente zelfs 500 gul den vragen voor commerciële evene menten. Een uitzondering wordt ge maakt voor bijvoorbeeld circussen die meestal met een kleine winstmarge wer ken. Voor circussen blijft de vergoeding 200 gulden per dag. Als lid van de fuchsiavereniging heb je in je tuin natuurlijk fuchsia's staan. Zo ook een Soester die aan de Klaarwater- weg woont. Kennelijk zijn er meer lief hebbers van deze plant, want vorige week werden in de nacht van dinsdag op woensdag enkele fuchsia's uit zijn tuin gestolen. Wellicht nog groter was zijn consternatie toen hij een dag later merk te dat de - vermoedelijk dezelfde - dief was teruggekomen om nog meer plan ten mee te nemen. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Eetcafé Star aan de Koninginnelaan mag zwak-alcoholhoudende dranken verkopen. De vergunning volgens de drank- en horecawet is door het colege afgegeven aan de ondernemers Sa- hinturk en Ilhan. Beiden voldoen, aldus B&W, aan dé ei sen die worden gesteld op het gebied van vakbekwaamheid en inrichting. De vergunning geldt alleen voor het eet» huisgedeelte. In het afhaalrestaurant mogen alleen alcoholvrije dranken wor den geschonken. De winkeliers in Soest-Zuid zullen zich ervoor blijven inzetten dat de Zuidpromenade, net als de Soester- bergsestraat, wordt heringericht. Dat zegt woordvoerder G.J. Adama van de middenstanders. Ze zijn te leurgesteld in het college dat om fi nanciële reden vooralsnog niet aan hun wens tegemoet wil komen. De Soesterbergsestraat wordt volgend jaar tussen de kruising met de Vondel- laan en de Ossendamweg tot aan de Gallenkamp Pelsweg (en een klein ge deelte daarvan) heringericht. Daarvoor is 1,8 miljoen gulden beschikbaar. Vol gens de huidige ramingen zal dat bud get, op een paar mille na, opgaan aan de uitvoering. En dus is er volgens het col lege geen geld over om ook nog eens de Zuidpromenade opnieuw te bestraten, een klus die 132.000 gulden kost. De 25.000 gulden die eigenaar Am vest van de Zuidpromenade wil bijdragen aan straatmeubilair, is evenmin toereikend. Dat de winkeliers zelf een financiële bij drage leveren, acht Adama onmogelijk. Volgens hem is de Zuidpromenade ech ter hard toe aan nieuwe bestrating. "Er is veel achterstallig onderhoud. Door de verbouwingen en het bouwverkeer zijn veel tegels beschadigd en op sommige plaatsen hebben we wateroverlast. Als het even flink regent, staat er bij Bak ker Bouwmans al water." Adama en zijn collega's in zuid nemen daarom geen genoegen met het stand punt van het college. De verfraaiing in zuid zou volgens hen per vierkante me ter net zoveel moeten mogen kosten als de herinrichting van de Van Weede straat, waar stratenmakers nog druk be zig zijn met de voltooiing. "Ik weet niet precies wat dat kost, maar ik denk dat er bij ons nog wel wat bij mag. En bo vendien: als je de Zuidpromenade niet herbestraat, krijgt je nooit één geheel. Dat is hetzelfde als je een nieuwe en een oude schoen draagt, dat is toch geen gezicht?" De nieuwe bestrating in de Van Weede straat ziet er gelikt uit, vinden ze in zuid. De winkeliers in zuid gunnen het hun collega's uit noord van harte en hebben de gemeente al gecomplimenteerd met het resultaat dat tot dusver is geboekt. Ze hopen straks nogmaals de loftrom pet te steken als de herinrichting van de Soesterbergsestraat én de Zuidprome nade is gerealiseerd. Ruim een jaar geleden lanceerden de winkeliers in Hartje-Zuid een eigen plan. Dat behelst onder meer een ver breding van het voetgangersgebied, wat gerealiseerd zou kunnen worden door het fietspad op te heffen. Op de rijbaan tussen de winkels, waar ook de A Is het aan de winkeliers ligt, wordt de Zuidpromenade ook heringericht. Op dit moment is er evenwel geen geld voor. (brom)fietsers gebruik van zouden moe ten maken, zou dan een 30 kilometer- zone moeten worden ingesteld. Adama: "Wij willen dat de auto's te gast zijn in het voetgangersgebied. Volgens het plan van de gemeente wordt het voetgangersgebied juist smaller ge maakt, omdat de weg wordt verbreed. Toen we ons plan vorig jaar voorlegden, werd het omarmd door wethouder Ten Hove, maar er is niets van over geble ven." Hoewel het voorlopige plan van de ge meente weinig raakvlakken heeft met hun eigen plan, vinden de middenstan ders het er goed uitzien. Hun grootste zorg is echter de Zuidpromenade, die moet in dezelfde stijl worden herbes traat. Voor een actiecomité hoeft de gemeente niet te vrezen, laat Adama weten. "We hebben regelmatig overleg gepleegd met ambtenaren, op het gemeentehuis ken nen ze ons wel. Misschien dat we gaan lobbyen bij de raadsfracties, maar dal heeft in de vakantieperiode weinig zin. Maar in september begint de eerste in spraakronde en dan zijn er voldoende mogelijkheden om ons in de discussie te mengen." I\vee Soesters hebben maandagmorgen letsel opgelopen bij een aanrijding op de kruising van de Beukenlaan en de Dal- weg. Daar verleende om kwart voor acht een vijftigjarige snorfietsster geen voorrang aan een'zeventienjarige brom fietser. De vrouw werd, met vermoedelijk een zware hersenschudding, naar ziekenhuis Eemland, locatie St. Elisabeth gebracht. De jongen brak hoogstwaarschijnlijk een voetbotje. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDKO Zuidpromenade 15, Soest ,Tel.- 601 28 74 Opstalverzekering steen/hard incl. glas 0,75 Opstalverzekering steen/riet incl. glas 2,20 Inboedelverzekering steen/hard 1,35 Inboedelverzekeringsteen/riet 1,95 Verder voor al uw verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 De burgers van Soest zullen er niets van merken, maar na de zomerva kantie wordt hun huishoudelijk af val geleidelijk aan op het overlaad- station van de NV ROVA in Amers foort opgeslagen, voordat het zijn weg vindt naar de verwerkingsin stallaties. Tot nu toe vindt de tijdelijke opslag plaats op De Lage Weide in Utrecht, maar vorige week woensdag werd een tienjarig contract afgesloten tussen de NV ROVA en de Afval Verwijdering Utrecht (AVU). Ook het afval uit Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Leusden, Maarn en Woudenberg zal voortaan gefaseerd eerst naar Amersfoort worden gebracht. Op deze manier verwacht de NV ROVA elk jaar ongeveer 100.000 ton huishoudelijk af val op te slaan. Doordat het afval naar Amersfoort in plaats van naar de AVU in Nieuwegein wordt gebracht, hoeven de vrachtwa gens jaarlijks 260.000 kilometers min der te rijden. Vanzelfsprekend levert dat een besparing op manuren, brandstof en de afschrijving op rijdend materieel op. Ook het feit dat het milieu minder wordt aangetast door C02-uitstoot wordt door de NV ROVA en de AVU als een positieve consequentie gezien. Afvalstoffenheffing Indirect profiteert de burger van de sa menwerking. Het uitgangspunt van bei de partijen is dat de maatschappelijke kosten van'de afvalstoffenheffing voor de burgers zo laag mogelijk wordt ge houden. De besparingen op de verwer king van de toenemende hoeveelheid afval zou dus kunnen betekenen dat de afvalstoffenheffing niet zal stijgen. Ne men de kosten toe, dan zal de burger dat immers in zijn portemonnee mer ken, omdat hij nagenoeg honderd pro cent van de kosten moet dekken. De AVU is een overheidsbedrijf dat na mens vrijel alle gemeenten in de provin cie Utrecht verantwoordelijk is voor de regie, coördinatie en organisatie van het transport, overslag en eindverwerking van huishoudelijk afval. De NV ROVA is een nutsbedrijf dat burgers, gemeenten en bedrijven advi seert over het voorkomen van afval, zorgdraagt voor gescheiden inzameling, hergebruik en verwerking van afvalstof fen. De Nederlandse Nieuwsbladpers (NNP) heeft minister Jorrjtsma van Verkeer en Waterstaat het aanbod gedaan om de carpooloproepen van de Forenzenkrant te integreren in de lokale nieuws» en huis-aan-huis- bladen. Met dit voorstel wil zij een landelijk al ternatief bieden voor de Forenzenkrant. Deze Forenzenkrant zal volgens plan per 1 januari 1998 landelijk gaan ver schijnen. Deze uitgave wordt mogelijk gemaakt door een subsidie van twaalf miljoen gulden van Rijkswaterstaat. Volgens de NNP wordt met deze subsi die de uitgevers van lokale- nieuws- en huis-aan-huisbladen oneigenlijke con currentie aangedaan en is de regeling strijdig met de Europese wetgeving in zake oneerlijke concurrentie. Achterliggende doelstelling van het mi nisterie is het terugdringen van het C02-gebruik. Met het integreren van de carpool-oproepen in de lokale media wordt in ieder geval de onnodige pro- duktie van een landelijke krant voorko men. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3