HALVE PRIJS HuisC&zekerhei halve prijs...of minder Minder-valide Soester wint Dutch Open Hockey houdt vast aan 3 eigen velden Maaike Simmelink wil vader inhalen IJ FIRSTLADY OPRUIMING NU ALLES de Bedstee WOENSDAG 16 JULI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Robin Ammerlaan slaat zich door moeilijke periode heen Thuiszorg Indicatiebureau kwaliteits kleurenfoto's nu n Dit geldt voor de gehele kollektie, dus óók bad- en strandkleding MHC en SEC op Bosstraat-West levert ruimteprobleem op Soesterse (11) een van de jongsten in Nijmeegse Vierdaagse De gehele zomerkollektie en restanten lingerie Openingstijden tot 29 juli dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 18.00 uur, woensdag van 9.00-12.30 uur en zaterdag van 11.00-16.00 uur. Lingerie en damesmode Rademakerstraat 11-13- Soesterberg Telefoon: 0346-3518 45 Kinderparadijs De Vrije Teugel Soester (21) moet rijbewijs inleveren Service bij .Schoemaker Nog niet zo lang geleden was hij een niet onverdienstelijke Bl-speler bij de Amersfoortse tennisvereniging Randenbroek. Het lopen ging hem de laatste tijd niet zo gemakkelijk af en vorig jaar oordeelden de specia- j listen dat een operatie nodig was. J Daarna zou alles beter gaan, in elk ge val niet verslechteren. Tien uur lang lag l Robin Ammerlaan uit Soest afgelopen f winter op de operatietafel. Het liep niet I allemaal, zoals het moest lopen. Achter- af werd vastgesteld dat de 28-jarige Soester met een open rug was geboren. Vanuit de o.k. werd hij overgebracht naar de afdeling intensive-care, met een verlamd linker been en een gevoelloos rechter onderbeen. Vijf maanden van revalidatie volgden in het Utrechtse centrum Hoogstrate, waar hij nu nog tweemaal per week komt voor fysiotherapie, sport en maatschap pelijk werk. Als hij met beide handen ergens op kan steunen, lukt het de in middels 29-jarige Robin op zijn gevoel loze rechter been te staan, maar hij is nog steeds gekluisterd aan een rolstoel. Of hij ooit nog op beide benen kan staan, is niet zeker, maar er is hoop. De uitslag van een onlangs uitgevoerde mri- scan hoort hij op de 24ste van deze maand. Bij de pakken neerzitten, heeft de Soes ter niet gedaan, ook al waren de eerste maanden niet bepaald gemakkelijk. "Je wordt in het revalidatiecentrum heel goed opgevangen. Toen er na tweeën half, drie maanden geen verbetering optrad, dacht ik: of je kunt niets doen of je kunt kijken wat je wel kunt doen." Hij koos voor het laatste en omdat hij al jarenlang had getennist, pak te hij zijn favoriete sport op. In een rolstoel en met succes, want zondag won hij het Dutch Open in het enkelspel voor he ren in de C-klasse. Nieuw "Het is allemaal nieuw, heel anders dan ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Huis en zekerheid is een snel groeiend concept, met op dit moment vestigingen in Soest, Amersfoort en Bunschoten. Onze kracht is dat wij u als onafhankelijk kantoor gedegen kunnen adviseren over de juiste hypotheek en de benodigde verzekeringen. Huis en Zekerheid verzorgt tevens de verkoop van uw woning (gratis verkooptaxatie!) en staat u bij gedurende de zoektocht naar een nieuwe woning (gratis zoekopdracht!). BAARN Banckertlaan 27 Vraagprijs f 290.000,- k.k. In rustige woonwijk gelegen moder ne middenwoning. Ind.: entree, toilet, m.k., woonkamer, eetgedeelte, keuken, ruime bijkeuken met deur naar tuin met achterom, verdieping: 3 sl.kam., badkam. v.v. lig bad en 2e toilet, vaste trap naar zol der met extra kamer. V.v. combiketel, mech.vent., dubbele begl., inhoud 350 m3, bouwjaar 1978, aanv. in overleg. SOEST Draailier 39 Vraagprijs f 332.500,- k.k. In kindvriendelijke woonwijk gelegen hoekwoning met garage en tuin op het zuiden. Indeling: entree, m.k., toilet, ruime woonkamer met plavuizen vloer, mo derne keuken met diverse inbouwap- paratuur, open trap naar verdieping met 2 slaapkamers, badkamer en vaste trap naar zolder met extra ka mer. V.v. dubbele beglazing, verwar ming d.m.v. c.v.-ketel, warmwatervoor ziening d.m.v. geiser (huur), onder houd binnen en buiten goed. Aanv. in overleg. SOEST Haverweerd 68 Vraagprijs f 220.000,- k.k. Aantrekkelijk op 4e woonlaag gele gen ruim 4-kam. appartement, met berging op de begane grond. Bouw jaar omstreeks 1971, opp. 126 m2. Ind.: entree, m.k., keuken, woon-/eet- kamer met balkon, 3 slaapkamers, toilet, badkamer v.v. douche, v.w. en aansluiting wasmachine. Verwarming geschiedt d.m.v. blokverwarming en warmwatervoorziening via huurboiler. Het gebouw en de flatwoningen zijn in 1994 gerenoveerd. Aanvaarding in overleg. Ook van deze woningen zijn bouwkundige rapporten aanwezig!!! Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 Op zoek naar een woning? U wilt uw huis gaan verkopen? Wij bieden u: gratis verkooptaxatie, standaard een bouwkundig onderzoek, gratis zoekopdracht, passende courtage, deskundige begeleiding en advies. Kom ook eens langs op ons kantoor voor vrijblijvende hypotheekinformatie. Tennisser Robin Ammerlaan uit Soest had alleen moeite in de halve finale. In de overige drie partijen stond hij slechts vier games af. bij gewoon tennis. Het balgevoel is het zelfde gebleven, maar je slag wordt an ders. Je speelt bijna alles op schouder hoogte, soms zelfs boven je hoofd, in plaats van op heuphoogte. En je moet natuurlijk met de stoel leren omgaan," zegt Ammerlaan die zich tijdens de ten- nispartijen in een speciale sportstoel over de baan beweegt. Vorige week dinsdag overleefde hij op de Lunetten in Utrecht de eerste ronde en woensdag won hij ook zijn tweede partij, waardoor hij zich kwalificeerde voor de halve finale. Daarin had hij za terdag ruim twee uur nodig om een landgenoot van zich af te slaan: 6-2, 6- 7, 6-4. Een dag later had hij in de eind strijd aanzienlijk minder moeite met de Fransman Gerard Burggraff: 6-0, 6-2. Aan de Dutch Open deden ook enkele Duitsers en Amerikanen mee, maar zij werden vroegtijdig uitgeschakeld. Ammerlaan tennist veel sinds hij ge bruik moet maken van een rolstoel. Eén tot twee keer per week is hij te vinden bij de Toss aan de Bosstraat, waar hij het opneemt tegen valide sporters. Af en toe speelt hij nog ook een partijtje bij zijn oude club Randenbroek. Snel en efficiënt geholpen op één aanmeldadres van Thuiszorg en Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Thuiszorg Noord-Oost Utrecht en Kruiswerk Noord-Oost Utrecht heb ben één aanmeldadres gerealiseerd voor alle aanvragen voor huishoude lijke en verzorgende hulp en verple ging. Gehuisvest op de Kleine Haag 1-3 in Amersfoort is het Thuiszorg Indica tiebureau bereikbaar via de volgen de telefoonnummers. (033)4634444 voor verzorging (huishoudelijk en persoonsgericht) 09-008344 voor verpleging en persoonsgerichte verzorging Op dit moment worden nog twee te lefoonnummers gebruikt, maar de in stellingen streven ernaar op korte ter mijn bereikbaar te zijn via één tele foonnummer. Hoe werkt de praktijk? Een inwoner van het gebied noord oost Utrecht heeft verzorging nodig en belt hiervoor (033) 4634444. De telefoniste zal een aantal vragen stellen m.b.t. de reden van de aan vraag, zodat degene die een bezoek aan huis komt brengen (de intaker) een beeld krijgt van de situatie, en maakt een afspraak voor het intake- bezoek. Is er verpleging of verzorging nodig, dan wordt 09-008344 gebeld. De te lefoniste noteert naam, adres en te lefoonnummer en vervolgens neemt een intaker contact op met de aan vrager voor nadere informatie om trent de aanvraag voor verpleging of verzorging. Er wordt hard gewerkt aan de reali satie van één telefoonnummer voor alle aanvragen om hulp en uniforme wijze van indiceren van alle aanvra gen. V COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDSO Zuiopromenafle 15, Soes! .Tel. 601 28 74 MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49A Soest (Vervolg van voorpagina). Voor MHC Soest is het 'absoluut onbespreekbaar' dat de club de Bosstraat-West moet delen met SEC. Het grote knelpunt in dit amb telijk model, dat nu weer actueel is geworden, is het derde grasveld. Daarvoor is geen ruimte, tenzij de hockeyers het delen met SEC. Maar daar wil voorzitter Cees Dorres- tein niet aan. Zijn club voldoet aan de NOC/NSF-norm voor twee kunsgras- velden en een uitloopveld van gras en daarmee basta. "In alle voor-besprekin gen zijn we daarvan uitgegaan, daar valt niet aan te tornen." Dorrestein is daarom niet blij met de uitlatingen van PvdA-er Kees Boerkoel Meedoen aan de Nijmeegse Vier daagse kan vanaf het jaar, waarin je twaalf wordt. En dus hoefde Maaike Simmelink uit Soest, die in septem ber voor de twaalfde maal verjaart, geen tweede keer na te denken. Deze week is ze een van de jongste deelnemers aan een van de be roemdste wandelevenementen ter wereld. Als beroepsmilitair loopt vader Han dit jaar voor de zevende keer mee met zijn legeronderdeel. "Ik wil de Vierdaagse vaker lopen dan mijn vader, dus als ik vroeg begin, moet dat lukken," zegt Maaike die gisteren begon en van wie overmorgen in de huiskamers misschien wel een glimp is op te vangen als de NOS beelden van het défilé op het te levisiescherm projecteert. Voor jongeren tot 16 jaar zijn vier routes van 30 kilo meter uitgestippeld, maar Maaike schreef zich in voor de 40 kilometer. "We dachten dat ze 40 kilometer moest lopen, dus hadden we daar al op geoe fend," zegt moeder Marion die haar dochter onderweg gezelschap houdt en dus vrijdag ook een medaille in ont vangst mag nemen. Kilometers Maaike heeft er vertrouwen in dat ze de 160 kilometer haalt. Ze draait haar hand er niet voor om. De laatste maanden heeft ze al zoveel kilometers in de be nen, dat de Soester Avondvierdaagse, waaraan ze voor de vijfde keer mee deed, een peuleschilletje was voor de basisscholiere. "Tien kilometer valt wel mee als je de zaterdag ervoor nog 40 kilometer hebt gelopen." Ter voorbereiding op de Nijmeegse Vierdaagse was Maaike al te zien in de Brug-tot-brugloop en in de Tweedaag se van Amersfoort, waarin tweemaal 40 kilometer op het programma stond. "Als je die goed uitloopt, kun je in principe ook de Vierdaagse uitlopen," zegt moe der Marion. "Aan het eind van de tocht liep ik nog te huppelen," beweert doch ter Maaike. "Ik heb tot nu toe geen bla ren gehad. Op de tweede dag in Amers foort had ik een beetje spierpijn, maar ais je eenmaal loopt, verdwijnt dat." De jonge Soesterse hoopt, gezien haar leeftijd, op te vallen in het deelnemers veld. "Ik vind het gewoon leuk en om dat er niet zo veel kinderen in dit soort tochten meelopen, krijg je misschien wel meer aandacht. Ik hoop dat ik de jong ste ben." Schoeisel Na de intensieve training is het schoei sel het belangrijkste gereedschap voor de deelnemers aan de Vierdaagse. Maai- ke's voeten worden ondersteund door goede sportschoenen. Stevige wandel stappers zijn nog niet aangeschaft, om dat ze daar snel uitgroeit. Minstens zo belangrijk is de inhoud van de tas die de Soesters op hun rug torsen. Drinken, Han, Maaike en Marion Simmelink (v.l.n.r.) aan de wandel in Soest. snoep en brood ("Maar dat eet ik toch niet op") moeten voorkomen dat het tweetal zonder energie komt te staan. Onderweg zal het tweetal genieten van de omgeving en de honderden, waar schijnlijk duizenden toeschouwers langs de route. "En ik vind het gezellig om in groepen te lopen en met andere wande laars te praten." Via een oud-collega van Han Simme link, die ze tijdens de Tweedaagse van Amersfoort tegenkwamen, heeft het drietal zich verzekerd van een overnach tingsadres in de binnenstad. Daarom kunnen ze 's ochtends snel op de start plaats zijn. Het is de bedoeling dat ze, afhankelijk van de weersomstandighe den, om een uur of zes op pad gaan. Enkele jaren geleden, toen de Nijmeeg se Vierdaagse zich onder 'tropische' temperaturen afspeelde, startten vader Han en zijn collega's soms al om twee uur 's nachts. Starten Moeder en dochter verwachten dage lijks acht uur onderweg te zijn, inclusief een uur pauze. Moeder Marion: "Voor haar is het moeilijkste om 's ochtends te starten, maar na tien kilometer heeft ze nergens meer last van. En m'n man, die zien we op bepaalde rustpunten wel. Als ik 'em niet uitloop, loopt m'n man ver der met Maaike mee." die in juni het ambtelijk model als bes te (goedkoopste) alternatief aandroeg voor het geval de voetbalfusie niet zou doorgaan. In de commissie welzijn kreeg hij bijval van de overige fracties die ook voor de goedkoopste oplossing kiezen. Dorrestein: "Als ze op de goedkope toer willen, waarom verplaatsen ze WZ dan niet naar de Bosstraat? Dan heb je alle voetbalclubs bij elkaar en kun je in de toekomst altijd nog integreren." Voor VVZ'49 (voorzitter Henk van der Pol was niet bereikbaar) is een vertrek van de Eemweg echter onbespreekbaar. Voetbalachterban Dorrestein weer: "Kennelijk is de voet balachterban sterk in de politiek. Ieder een ontkent dat ten stelligste, maar ik ben ervan overtuigd dat er meer naar de voetballers dan naar de hockeyers wordt geluisterd." Boerkoel ontkent de beschuldiging. "Ik denk dat MHC Soest en de Knicker bockers meer recht van spreken hebben dan welke andere club ook. Ik heb al leen maar de stukken van de gemeente gelezen en vastgesteld dat het ambtelijk model hét goedkoopst is. Wethouder Van Logtenstein moet maar met de vijf betrokken clubs om de tafel gaan zitten om het ambtelijk model te bespreken. Als er onmogelijkheden inzitten, hoor ik dat wel. Dan zullen we als raad luiste ren naar de wensen van de clubs, niet naar de eisen," aldus het raadslid. Hij denkt dat er best een mouw te pas sen is aan het 'ruimteprobleem' op de Bosstraat-West. "Je zou je kunnen voor stellen dat de voetballers het grasveld doordeweeks gebruiken voor hun trai ningen en de hockeyers er in het week einde op uitlopen. Eventueel zou je er een derde kunstgrasveld van kunnen maken. Dat is iets duurder dan het amb telijk model, maar nog altijd goedkoper dan de eerder genoemde 5,5 miljoen gulden. Als we als volwassen mensen praten, komen we er best wel uit." Honk/softbal Martin Huizenga van de Knicker bockers heeft er geen problemen mee als zijn club naar de Bosstraat-Oost (bij Soest) zou moeten verhuizen. "Er zit ruimte in, ook als Soest maar één veld in plaats van twee velden moet inleve ren. Dat zou je van het huidige veld 2 van Soest en een deel van de parkeer plaats twee velden kunnen maken," al dus Huizenga. De Bosstraat-Oost biedt zelfs een aantal praktische voordelen ten opzichte van de Bosstraat-West. De eer ste prioriteit van de Knickerbockers blijft evenwel twee volwaardige honk-/ softbalvelden. <s Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. Een overmatig gebruik van alcoholische drank komt een 21-jarige Soester waar schijnlijk duur te staan. Hij werd in de nacht van vrijdag op zaterdag om kwart voor één aangehouden op de Gustaaf Gelderhof en moest even later zijn rij bewijs inleveren bij de politie. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! gaper' Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5