IIJIJR (JUK Wervelende show Vjazanka in Cabrio Grandioos debuut van Viri Cantores Actie halvering boetes blijkt succes s 299,- iCULTUUR WELZIJN GROENEyELD Kinderen De Blauwe Vogel te paard met Lions Soestdijk Controle: 24 medewerkers ziekenhuis Eemland met tbc Ondersteuningsgroep RIAGG voor familie van patiënten Amnesty en De lekbak houden Schrijfmarathon van 24 uur Jubilarissen bij Thuiszorg DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA Focontzx Volksuniversiteit Soest/Soesterberg NNef^pI/I/inkel PAGINA 7 PAGINA6 WOENSDAG 16 JULI 1997 Op zaterdag 19 juli om 20.00 uur in openluchttheater Mooi en gedurfd concert in openluchttheater Cabrio Wijziging tarieven en andere openingstijden bibliotheek 'Geruststellend': 'Geen gevaar patiënten' Petra van de Grift en Ilonka Zethof Zonder Drempêh Wit maken er méér fotowerk van... GSWillem Van Oosten fotoservice roiOStSKMl VfRGROTINGtïr [N DEEL- VERGROTINGEN Willem van Ooslen, Soeslerbergseslraol 57, lel, (035) 6013109 Willem von Ooslen, Van Weedeslraal 147, lel. (035) 6025942 Willem von Ooslen, Soeslerbcrgscslrnol 57, lel. (035) 6013109 Willem von Ooslen, Van Weedeslraal 147, lel. (035) 6025942 KASTEEL NATIONAAL CENTRUM n* ADW VOOR BOS, NATUUR £>/V^.IVL^ EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 Wil maken er meer fotowerk van Villem Van Oosten fotoservice FOLOneX 200 ix zoom De Fotonex 200ix Zoom. Een ultracompact gemakkelijk Ie gebruiken technologisch wonder. Met alle voordelen van het Advanced Photo System, waardoor lotograferen nog eenvoudiger en resultaten zichtbaar beter worden! Fujlnon zoomlens 30mm-60mm met actlel autolocus- systeem Automatische lilmgevoeiligheidsinstelling, belichting en transportsysteem Voorzien van Drop-in systeem «Ingebouwde automatische flitser Rode- ogen-reductie Keuze uit 3 beeldformaten Voorzien van zelfontspanner Van AM HFUJIFILM CS Wil Maktn u mcti folowtrk van 'illem Van Oosten fotoservice DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA 4000SL Een zeer verfijnde kleine en lichte spiegel reflex camera met alle voordelen van het Advanced Photo System-fotografie. Een nieuw revolutionair systeem waardoor foto graferen nog eenvoudiger en resultaten zicht baar beter worden! van 1299,- AA 3Si FUJIFIIM a voor 999," A/s enige in Soest e. o. eigen APS afwerking in 1 uur. SOESTER COURANT DeSoester Kring Secretariaat: C. Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Kozakkenput Op woensdag 23 juli wandelt de Soes- ter Kring in het natuurgebied 'De Ko zakkenput' in Soesterberg. Het is een jong, ongeveer 50 jaar oud bosgebied met vrij veel grove dennen. Het is eigen dom van 'Het Utrechts Landschap'. Dit 139 hectare grote gebied dankt zijn naam aan het feit dat er in 1804 in het toenmalig heideveld waterputten zijn gegraven voor het huurlingenbataljon Kozakken van Napoleon, waarvan nog restanten zichtbaar zijn. Er leven rans uilen en reeën, verder groeit er veel bochtige smele en bosbes. Er wordt ge wandeld onder leiding van een natuur- gids. Vertrek vanaf 'De Schoof' aan de Mo lenstraat; per fiets om 9.00 uur naar Soesterberg (ca. 3 kwartier fietsen). Te rug in Soest ca. 12.30 uur. Na de wan deling koffie in 'De Tuin' aan de Rade- makerstraat in Soesterberg. Verzamelpunt Soesterberg: Eind A. v. Leeuwenhoeklaan/hoek Kampdwars weg bij de fietsverkeersbrug over de A28. Niet-fietsers worden per auto ver voerd, s.v.p. tijdig melden: tel. 6017001. Bijdrage in de kosten 20 gulden (incl. koffie). m Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Lezingencyclus ontwikkelingssamenwerking In drie avonden vertelt mevr. drs. M. Schmitz-van Veldhuizen over de volgen de onderwerpen. Uitleg over ontwikkelingssamenwerking in 't algemeen. Het ontstaan van ontwikkelingssamen werking. Hoe is het om in de derde wereld te le ven. Mevrouw Schmitz raakte door docu mentaires op de televisie geïnteresseerd in mensen uit verre landen. Later be sloot ze daarom culturele antropologie (volkenkunde) te gaan studeren aan de universiteit te Amsterdam. Dit is een sociale wetenschap die zich bezighoudt met het onderzoeken en begrijpen van niet-westerse samenlevingen en cultu ren, met name in de Derde Wereld. De stage ofwel het leeronderzoek ter afronding van de studie van mevrouw Schmitz was gericht op het thema "ont wikkelingsbeleid voor vrouwen". Vol gens haar is ontwikkelingssamenwer king namelijk één van de manieren waarop economische en sociale verbe teringen tot stand kunnen worden ge bracht in de Derde Wereld. Vrouwen spelen daarbij een sleutelrol. Mevrouw Schmitz heeft de laatste paar jaar gastlessen over ontwikkelingssa menwerking gegeven op scholen en in stellingen voor beroepsonderwijs. Hier mee heeft ze geprobeerd wat van haar ervaringen door te geven en tegenover alle ellende op de televisie, de mensen een positieve kijk op de Derde Wereld te laten zien. Dat hoopt ze ook te doen met lezingen over ontwikkelingswerk voor de Volksuniversiteit. Aanvang: donderdag 30 oktober van 20.00 - 22.00 uur; drie avonden van 2 uur; Prijs: f 45,-; Adres: gebouw Órlando 65 te Soest. ^Vgichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Bloemenwierook Deze wierook komt van The Mothers Fragrances (de Moeders geuren). De bloemenwierook is speciaal ontwikkeld voor gebruik in huis. Omdat onze hui- zen gesloten zijn en wij gewend zijn aan de geur van bloemen en subtiele geuren van Franse parfums, is de wierook van The Mothers Fragrances zacht en mild van geur. Met de vakantie in gedachten is het mis schien goed nog eens de antimug wie rook onder de aandacht te brengen. Dit zijn zuiveringshout en Lavendel. Beide zijn goede natuurlijke wierookgeuren zonder chemische toevoegingen. Deze wierookgeuren houden muggen op af stand. De importeur schrijft hierover het volgende: "Ze zijn heel geschikt voor in de tent of caravan, maar ze werken ook als u buiten zit. Plaats dan de wierook onder de tafel waar u aan zit en de mug gen kunnen uw benen niet meer vinden. Muggen vinden u door de lucht af te snuffelen. Als u de wierook brandt zijn er twee redenen waarom muggen u niet meer kunnen vinden. Ten eerste zuivert de wierook de lucht, waardoor de lucht niet aantrekkelijk is voor muggen die naar u op zoek zijn. En ten tweede ver wart de geur van de wierook het oriën teringsvermogen van de mug, waardoor zij (het is de vrouwtjesmug die u pro beert te vinden) niet meer goed kan zoeken. Muggen zoeken hun heil dan ergens anders." Ook deze wierookgeuren zijn in de we reldwinkel te koop, zowel in stokjes als in kegeltjes uitvoering. Daarnaast kan men een ruime sortering wierookhou- ders aantreffen. Nieuw is de keramiek wierookhouder met felle modekleuren. Daarnaast is de sortering ook aangevuld met keramiek parfumverdampers en keramiek potpourri schaaltjes. Men kan hiervoor dagelijks in de we reldwinkel aan de Steenhoffstraat te recht van 09.30-17.00 uur, (de winkel is op maandag gesloten). im Expositie Van 21 juli tot en met 4 augustus wordt door twee schilders uit Noord-Brabant geëxposeerd in het Koetshuis van Kas teel Groenendaal te Baarn. De aquarel len van Martien van Nijnatten waren recent te zien tijdens het seizoen in de "Keukenhof', terwijl de olieverfschilde rijen van Willem J. de Groot eind vorig jaar tentoongesteld waren in "De Bus sel" in Oosterhout. Beide schilders komen uit Teteringen. Het samengaan van twee exposanten met volkomen verschillende stijlen en methoden geeft deze expositie een spe ciaal tintje. Op de expositie zal bovendien houtwerk te zien zijn van Bram Van Der Kaag, een Nederlandse kunstenaar woonach tig in Benowa Waters nabij Brisbane in Australië. Hij maakt op de draaibank uit verschillende houtsoorten gebruiks- en siervoorwerpen met opvallend mooie vormen. )pslagruimte 100 m2. Korte trinkweg, tel. 6028244. yeiland en s 'ERZEKERING te duur? iuto/motor/etc., als onafhan E elijk adviseur berekenen wii I oor u de meest interessante remie. Onze openingstijden i te-vi: 9.00-17.30 uur, za. 9 <5' I 3.00. Van Breukelen Vast- I oed, Koninginnelaan 40 Tm" 35-6017962. 1 RUILOFT, jubileum of ëën R nder feest? In de maanden ïei, juni, aug. en sept. hebben I 'ij een schitterende accom-1 lodatie voor u. Bel 035.1 413319. Dans- en partycen- I um Van mourik Baarn. UTO-MOTORVERZEKERWq" inze computer berekent vrij- I lijvend de goedkoopste pre lie. VAN KOOIJ VER2EKE- IINGEN, Beukenlaan 70 oest, tel. 035-6016122. Jitgekeken op uw donker ei- ;en MEUBELEN? Wij maken l :e weer blank en als nieuw, lappy Meubel, tel. 033 1722554 Kleine advertenties vervolg op pag 8 Bgl op bovenste n oppervlak van maar kent dat grote kamers, rlopende hal met vaste u een maximum aan etage een schitterend ,n Soest. w«1 iet diepe, zon- bijvoorbeeld de vloer- euwde keuken met uit- /d in 1989 is het huis Der, open keuken, toilet badkamer met ligbad te trap naar zolder met iring. Vanzelfsprekend izing, spouw- en dak- ifort, bel dan voor een 5157 met garage/ Ie zonligging. Vriende- i directe nabijheid van tie natuurgebieden. In- irondoppervlak 284 m2. nbouwapparatuur, toilet dkamer, badkamer met vaste trap naar zolder 1 garage/praktijkruimte iraal belegd met traver- rwarming. •ra uimte van circa ppervlak van maar liefst 'lijke, diepe tuin met bo ndige privacy, r, keuken, toilet en hal. overloop. Het woonhuis ijfsruimte niet. Aanvaar- p circa 2.000 m2 Jirecte toegang naar het tallen hectaren weerga f/studeerkamer (20 m2), t en hal. 1 e verdieping: 3 Ikon, badkamer met uit- paraat toilet en overloop, egane grond vrijwel ge en voorzien van vloer- eels afgewerkt met dak- en vloerisolatie. Na het succesvolle optreden van vo rig jaar is het Cabrio gelukt de groep Vjazanka uit Minsk nogmaals in Soest op het podium te krijgen. Aanstaande zaterdag is de folklore dansgroep te zien en te beluisteren. In het openluchttheater aan de Soester- bergsestraat zal Vjazanka een gevarieerd programma van twee keer drie kwartier brengen. Belangstellenden kunnen zich alvast verheugen op een wervelende show met meeslepende muziek en dans uit Rusland, de Oekraïne, Moldavië en Wit-Rusland. Ook Joodse- en zigeuner dansen maken deel uit van het repertoi re van de muzikanten en dansers uit Minsk. Vjazanka maakt hierbij gebruik van prachtige kostuums en klederdrach ten uit de verschillende republieken. Vjazanka is een professionele groep die bestaat uit twaalf dansers en zes muzi kanten die onder meer de cimbaal, de accordeon, de viool, de bas en de koren- Vjazanka komt voor de tweede keer naar Soest met een wervelende show van muziek en dans. aar bespelen. De groep reist sinds 10 juli door ons land voor optredens. De toernee wordt zondag 20 juli afgesloten. Maar voordat het zover is, komt Vjazanka naar open luchttheater Cabrio. Het optreden be gint zaterdag 19 juli om 20.00 uur. Een toegangskaart kost 15 gulden. De mensen die zondagmiddag de moeite hebben genomen naar het openluchttheater Cabrio te gaan, hebben daar beslist geen spijt van gekregen. Het eerste optreden van het mannendubbelkwartet Viri Cantores (allen leden van het Groot-Omroepkoor) met een ge durfd programma bleek een waar genoegen te zijn. Tijdens het begin van het optreden bleek al snel dat deze heren prima tegen de taak, die zij zich hadden opgelegd, opgewassen waren. Er werd begonnen met een drietal liederen voor mannen koor van de Tsjechische componist Leos Janacek. Niet zo bekend, maar erg mooi en helaas te weinig te vinden op pro gramma's van mannenkoren. Het werd boeiend gezongen, evenals de Quatre Prières de Saint Frangois d'Assise van Francis Poulenc. Speciaal hier viel de zuiverheid van de a cappella-zang op. Niet alleen een staaltje van hun kunnen, maar ook van grote muzikaliteit! Die mannenkoorliederen van Franz Schubert zijn terecht erg geliefd. De moeilijkheidsgraad wordt vaak onder schat. Dat ze hier blijkbaar moeiteloos werden gezongen, getuigt van de kwa liteit van de zangers. De pauze werd goed gekozen na het Trinklied (dat qua tekst en snelheid lichtelijk deed denken aan Orff's Carmina Burana), zodat het tweede deel van het optreden met het bekende "Standchen" kon worden be gonnen. De soliste was Corrie Pronk, die prach tig zong. Het is een alt-solo, maar ik vond haar stem meer neigen in de rich ting van mezzo-sopraan. Wat niets af doet aan haar muzikale bijdrage. De pianobegeleiding door Ben Martin Weyand had hier iets prominenter ge mogen. Hij begeleidde het Trinklied zeer muzikaal en later ook het laatste lied van de Barbershopsongs en de toe gift. Tevens verzorgde hij de intermez- zi. Voor de pauze drie stukken (naar Roemeense dansmelodieën) uit de Mik- rokosmos van Bartók. Na Schuberts Standchen speelde hij een Nocturne van Grieg. Een mooi verzorgde overgang naar de Barbershopsongs, die als laat ste onderdeel hét programma afsloten. Het komische leek even te ontbreken in het eerste lied, maar de heren revan cheerden zich kostelijk bij de volgende songs. Na de goed gekozen toegift: Joplin's "We will rest Awhile" was het voor he ren - een beetje als variant - na goed gedane arbeid is het goed rusten. Tijdens het concert waren op enkele plaatsen wat kleine ongelijkheidjes, waar nog aan gewerkt kan worden. Maar laat dit alsjeblieft niet ten koste gaan van de muzikale kwaliteit, die Viri Cantores hier volop heeft gegeven. Ook voor het openluchttheater Cabrio was het optreden weer één van de hoog tepunten. De moeite die het bestuur zich getroost voor het samenstellen van goede programma's verdienen naar mijn mening veel meer bezoekers. Willem Smith De laatste tijd worden veel boeken, cd's en video's teruggebracht naar de bibliotheek, die eigenlijk al eer der hadden moeten worden gere tourneerd. Volgens de Stichting Openbare Bibliotheek is dat het ge volg van het tijdelijk halveren van de boetes. Wie zijn boek, cd of video te laat terug brengt, krijgt een boete die dagelijks oploopt. Bij een bepaald maximum, stuurt de bibliotheek een rekening naar de lener. Hierin staat dat de maximale boete is bereikt en de vervangingswaar de van het betreffende boek, de video of de cd. De bibliotheek-medewerkers gaan ervan uit dat het boek niet meer terugkomt, zodat de lener de vervan gingswaarde moet betalen. Brengt hij het boek alsnog terug, dan moet hij de maximale boete betalen. Maar in juli brengt de bibliotheek slechts de helft van deze maximale boete in rekening. Bij de bibliotheek spreken ze van een succesvolle actie. Dankzij Lions Soestdijk hebben ruim veertig kinderen van De Blau we Vogel in de buitenlucht een rit kunnen maken met paarden. Dat gebeurde bij Manege Zonder Drempels in Bennekom, die is inge richt voor en afgestemd op kinderen met een zware handicap. Tijdens de tocht lagen de kinderen op een speciaal zeil dat met behulp van een mobiele constructie tussen twee paarden is gespannen. Ze werden begeleid door medewerkers van De Blauwe Vogel, het dagverblijf voor meervoudig gehandiap- Kinderen van De Blauwe Vogel kon den onlangs paardrijden dankzij steun van de Lions Soestdijk. te kinderen aan de Bosstraat, vrijwilli gers en enkele leden van Lions Soest dijk. Van deze laatste groep zorgden sommigen voor vrolijke muziek en zang. In Bennekom werden verder pannen koeken verorberd. Ook de milkshake die later werd uitgedeeld in Huis ter Heide, viel in de smaak. Het was de vierde keer dat Lions Soest dijk geld had verzameld om de kinde ren van De Blauwe Vogel een dagje uit met een rit te paard aan te bieden, til Per 1 augustus a.s. worden de boetes echter verhoogd. De prijzen worden dan als volgt: Jeugd: 0,25 gulden per dag met een maximum van 5 gulden. Volwassenen: 0,25 gulden per dag met een maximum van 10 gulden per dag. Cd's: 0,50 gulden per dag met een maximum van 10 gulden. Sprinters: 1,00 per dag met een maxi mum van 10 gulden. Tariefswijzigingen Voor 16- en 17-jarigen gelden vanaf volgende maand andere tarieven. Zij gaan 25 gulden betalen voor een abon nement. Het inschrijfgeld voor betaalde abonnementen wordt 5 gulden; Voor reserveringen moet één gulden worden betaald en een duplicaatpas gaat 5 gul den kosten. Met deze prijsverhogingen sluit de bibli otheek in Soest aan bij de tarieven die door andere bibliotheken worden ge hanteerd. Daardoor kunnen de extra kosten worden gedekt, waarmee de bi bliotheken te maken krijgen. Per abon nement moeten ze geld betalen aan schrijvers voor het recht hun boeken uit te lenen. Dat leenrecht wordt dit jaar verdubbeld tot elf gulden per abonne ment. Openingstijden Zoals gebruikelijk zijn de openingstijden in de zomervakantie gewijzigd. De bibli otheek aan de Albert Cuyplaan is tot 18 augustus op de volgende tijden geo pend: Maandag: 14.30-17.30 uur. Dinsdag: 14.30-17.30 en 18.30-21.00 uur. Woensdag: 14.30-17.30 uur. Donderdag: 10.00-12.30 uur. Vrijdag: 14.30-17.30 en 18.30-21.00 Deze tijden gelden ook voor de leeszaal. In juli en augustus blijft de bibliotheek op zaterdag gesloten. Voor de bibliotheek aan de Willaert- straat in Overhees gelden de volgende openingstijden: Maandag: 14.00-17.00 uur. Woensdag: 14.00-17.00 uur. Vrijdag: 14.00-17.00 en 18.30-20.30 uur. Deze openingstijden, die ook gelden voor de Kunstuitleen, blijven na de zo mervakantie gehandhaafd voor de bibli otheek in Overhees. In de afgelopen weken zijn alle me dewerkers van ziekenhuis Eemland opgeroepen voor een controle-on derzoek op tuberculose. Dit, naar aanleiding van de aanwezigheid van een medewerker in een ondersteu nende dienst niet 'open tuberculose' medio vorig jaar. De GGD Eemland heeft, aan de hand van een mantoux-test (huidprik) of een thorax-foto (longfoto), gekeken of er personeelsleden besmet zijn geraakt met de tuberkelbacterie. Het onderzoek wordt deze week afgerond, met de vol gende resultaten: 24 personen zijn be smet geraakt. In het onderzoek is verder een medewerker met een niet besmet telijke vorm van longtuberculose gevon den. Zij worden allen inmiddels behan deld met medicijnen. Deze onderzoeksuitslag is, vanuit epide miologisch oogpunt, goed te noemen. Het aantal besmettingen in Ziekenhuis Eemland is nog minder dan de helft van hetgeen onder de Nederlandse bevol king gevonden zou worden. Het grootschalige preventieve onder zoek kan worden afgesloten met een ge ruststellende conclusie. Op grond van de resultaten zal de GGD het onder zoek afsluiten. Ook voor patiënten is er geen reden tot ongerustheid. Vorig jaar heeft een medewerker uit een ondersteunende dienst de bacterie waar schijnlijk 'meegebracht' van een buiten landse vakantiebestemming. De mede werker bleek na een tijd ziek te zijn en open tuberculose te hebben. De mede werker met tuberculose is behandeld met medicijnen en genezen. Omdat de betreffende medewerker geen contact had met patiënten, bleef het onderzoek beperkt tot alle ziekenhuismedewerkers. RIAGG Amersfoort Omstreken start in het najaar weer een onder steuningsgroep voor familieleden van chronisch psychiatrische pa tiënten. In Nederland zijn jaarlijks ongeveer 150.000 mensen in psy chiatrische behandeling, waarvan zo'n 120,000 ambulante hulp ont vangen en 30.000 mensen in psychiatrische ziekenhuizen wor den behandeld. Het aantal direct betrokkenen is een veelvoud hiervan. Partners, famlieleden en vrienden van psychiatrische patiën ten hebben het meestal moeilijk. Vaak leveren ze een groot gevecht voor en met de patiënt om de patiënt er weer bovenop te helpen. Dit is voor velen een eenzame strijd. Voor de omgeving is de psychiatrische problematiek vaak nog een taboe, er valt heel moeilijk over te praten; de patiënt zelf is erg moeilijk te bereiken en hulpverleners richten zich in eerste instantie op de patiënt. Speciaal voor familie van chronisch psy chiatrische patiënten organiseert het RIAGG Amersfoort Omstreken in het najaar weer een ondersteunings groep met als doel het uitwisselen van ervaringen met het leven met een psy chiatrische patiënt en met de hulpverle ning. Er is ruim de gelegenheid voor het geven van onderlinge steun. De ondersteuningsgroep omvat acht bij eenkomsten in het RIAGG gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort die zijn gepland op 22 september; 6 en 27 ok tober; 10 en 24 november; 8 en 22 de cember 1997 en 5 januari 1998, allen van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten van deelname aan deze groep bedragen 25 gulden per persoon. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met G.J. Postema of mevrouw A. Krale, RIAGG Amersfoort Omstreken, tel. 033- 4603500. Op donderdag 21 en vrijdag 22 au gustus houden Amnesty Internatio nal en JOC De Lekbak een schrijf marathon. De Lekbak wil daarmee het seizoen op zinvolle wijze open enen en hoopt dat Amnesty meer bekendheid krijgt onder jongeren. Het is natuurlijk de bedoeling dat zoveel mogelijk brieven worden ver stuurd voor mensen die om politie ke redenen in de gevangenis verblij ven. De schrijfmarathon speelt zich af in en rond De Lekbak, het honk van de JOC achter de Wilhelminakerk aan de Soes- terbergsestraat. Teams van jongeren zul len 24 uur achtereen brieven schrijven voor het goede doel. Ook staan er ta fels, waaraan bezoekers en genodigden, onder wie bekende Soesters, een poos je met pen en papier aan de slag kun nen. Rond de marathon wordt een groot aan tal activiteiten op touw gezet om zoveel mogelijk mensen naar De Lekbak te trekken. Door kinderen worden ballo nen opgelaten. Zij kunnen graaien in de grabbelton en voor jongeren worden di- vcise spelen georganiseerd. Muziek groepen treden op, terwijl hapjes en drankjes worden verkocht. Voor de ma rathonschrijvers en de winnaars van de spelletjes liggen prijzen klaar en de ma rathon wordt afgesloten met het lossen van duiven. Bij het bedrijfsleven is door De Lekbak en Amnesty International een beroep gedaan op financiële bijdragen. Sponso ring is nodig, omejat de jongerensocië- teit geen winstoogmerk heeft en Am nesty afhankelijk is van giften. De een noch de ander beschikt over financiële middelen. De Stichting Kermispot heeft al 500 gulden beschikbaar gesteld aan de schrijfmarathon van 24 uur. Petra van de Griften Ilonka Zethof-van Suijdam zijn maandagmiddag gehuldigd, omdat ze twaalfenhalf jaar werkzaam zijn bij de Stichting Thuiswerk Noord-Oost Utrecht. Het feestje werd gevierd in het kantoor aan de Burgemeester Grothestraat. De jubilarissen maken als zogenoemde gespecialiseerde verzorgenden deel uit van een klein team dat mensen met psychosociale problemen begeleidt. In dat verband wordt volgens een speciaal hulpverleningsplan samengewerkt met hulpverleners van onder meer het RIAGG. Zowel Petra van de Grift als Ilonka Zethof wonen in Soest.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7