Poolse krant: Kozle tonie (Kozle verzuipt) Wij zijn dicht Wij zijn weer open Wildschut Optiek ACTUEEL! Van Breukelen Vast-goed Fuente dag 24,95 PAMET EN HEREN Expo bibliotheek Overhees met spullen Tropeninstituut \lOENSDAG 23 JULI1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 VAN HEUGTEk waliteits urenfoto'sj nu via Help de Polen in Kozle: 424 70 57 53 De Soester Duinen BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Wielen en velgen tijdens vakantie verwisseld Rijverbod Soester Voorbereidingen voor hulpacties in Soest gestart wyöanie Service bij „Schoemaker m.i.v. maandag 28 juli dinsdag 12 augustus Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest Motorcrosser rijdt 'levensgevaarlijk' door wijk Overhees Maarnaar 'duwt' Baarnaar door spoorboom heen Radio uit auto Automobilisten op de bon geslingerd Auto's opengebroken Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Donderdag 24 juli F uente Treatment/Care Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheken Dat is zeker. Gratis proefrit in Pearle Citroën Saxo rijsimulator VAN Of UITVINDER VAN ygj TKELTAfi jkker leven? Neem dan teoj 'tijd verwisselbaar en meenJÏI ewoon los leggen, dankzii 51 itumen rug. En kom 'ns ki.Vl keuze we hebben! 1 iUMMUHi.U ierenverkoop: ERBERG, Amersfoortsestr 2?l g A28 afslag Soesterberg/Soest gelfabriek en Projektinrichtin( m- tegeltapijttoonzaal. 8> /OUDE, Utrechtseweg 4 a enswoude/Veenendaal. 8-571225, Fax: 573369 Cn/of yriiblijvend bezoek aan |f. Wij leveren en leggen door 't hele land Bij de ABN/AMRObank in Soest is een rekeningnummer geopend ten behoeve van de hulp aan de bevol king van Kozle. Het initiatief daartoe is genomen door Ab Blokzijl uit Soesterberg. Giften kunnen worden overgemaakt op rekeningnummer 424 70 57 53 van de ABN/AMRObank onder vermelding van 'Help de Polen in Kozle'. Het is de bedoeling dat de opbrengst binnenkort door het college van bur- 1 gemeester en wethouders wordt overhandigd aan de autoriteiten in Kedzierzyn-Kozle, zodat het geld ter plekke op de juiste wijze en voor de zwaarst getroffen mensen wordt aan gewend. BI VAN ESSCI ITAST1SCH IN fOTO IN VIDEO napromenane 15. Soesl .lel - 60 1 28 74 Centrale Voorlichting AV Soest kapel ;hut/tuinhuisje icheiding oonkamer is INGEDIEN1 9-7-9' 11-7-97 7-7-9? 11-7-97 11-7^97 ein 1, afdeling planologie en '0 uur. van plan zijn op de volgende irschriften, vergunning te ver- an 117 50 lid lanweg 2 eder bevoegd binnen een ter- ïventuele bedenkingen schrif- ende diezelfde termijn, dage- ;ie en bouwen, Raadhuisplein jegrond verklaren nu de raad de straat te vernoemen tot t/m 8. an het project "Zwemmen vooi stichting Foster Parents Plan schikbaar stellen van f 500,00. n f 6000,00 uit de post nten voor de wijk Overhees ellen. egrond verklaren en de ng in stand laten. lief subsidie 1996 mis vaststellen op >0; 5 ad f 20.865,00 betaalbaar tief subsidie 1996 I op f51.510,00: af f 290,00 terug te inning voor het plaatsen van in stand laten en de ïgrond verklaren. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Zondag 27 juli Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. I Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bij mooi weer heerlijk genieten op ons nieuwe zonnige terras. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondische buffetten op: 31 aug. en 21 sept. Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest erwijl een 47-jarige Soester op vakan- ;ie was, hebben onbekenden de vier nieuwe wielen en velgen van zijn auto /ervangen voor oude. Tot deze ontdek-^ cing kwam hij toen hij van zijn vakan tie-adres bij zijn woning aan de Willae- rtstraat terugkeerde. Hij heeft aangifte gedaan bij de politie. Omdat zijn rijgedrag opviel, moest een 43-jarige man uit Soest donderdag stop pen op de Eigendomweg. Het vermoe den van de politie bleek juist, want de bestuurder bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur. De hulpverlening in Soest Soesterberg voor de bevolking van Kozle komt op gang. Soesterberger Ab Blokzijl, in 1981 de initiator van de Stichting Midden-Nederland Helpt de Polen, heeft bij de ABN/ AMRO een bankrekeningnummer geopend voor financiële steun, Soester Bert Krijger bereidt hulp transporten voor. Volgens Krijger moet iedereen de han den ineen slaan. Tijd voor ruzie, zoals vorig jaar binnen de vereniging Soest- Kedzierzyn-Kozle, is er niet. Dat laat de situatie in Kozle, waar veel vrienden en kennissen van Soesters wonen, niet toe. Deze week krijgt hij door aan welke goederen de grootste behoefte bestaat. In elk geval hebben de Polen verf en soortgelijke spullen nodig om straks aan het herstel te kunnen werken. Krijger hoopt dat ook het bedrijfsleven een gul gebaar zal maken en noodzakelijke goe deren schenkt voor de wederopbouw van Kozle. Van de staat krijgt ieder gezin tweedui zend gulden, maar de geleden schade loopt veel meer in de papieren. De Poolse regering zal ook veel geld be schikbaar stellen voor het herstel van de infrastructuur. Daarentegen zullen de meeste instellingen afhankelijk zijn van hulpacties in het buitenland. Burgemeester Hans de Widt, die vori ge week na veel pogingen eindelijk zijn college Borzym van Kedzierzyn-Kozle aan de telefoon kreeg, verwacht dat par ticulieren hulpacties op touw zullen zet ten. Over de rol van de gemeente hier in, wil hij eerst met het college overleg plegen. "Als ik weet hoe de situatie is, kunnen we beperken wat we kunnen doen. Het lijkt me dan logisch dat de hulpgoederen met de speciale vluchten via het Rode Kruis naar Polen worden vervoerd. Afgezien daarvan, is het nor maal dat je belangstelling toont," aldus De Widt over zijn telefoongesprek met Borzym die het medeleven van de Soes ters zeer op prijs stelt. Soesterberg In zijn woning in Soesterberg heeft Blokzijl evenmin stilgezeten. In 1981 was hij een van de eerste Nederlanders die de Polen te hulp schoot. Jarenlang was hij de animator van de Stichting Midden-Nederland Helpt de Polen en hoewel hij zich daaruit heeft terugge trokken, zet hij nu opnieuw zijn brede schouders onder de hulpverlening aan de stad die hem enkele jaren geleden benoemde tot 'ereburger van Kedzier zyn-Kozle'. "Het moet een korte actie worden, zon der toeters en bellen," aldus Blokzijl die hoopt dat bedrijven, instellingen, instan ties, middenstanders en particulieren te hulp schieten. In zo kort mogelijke tijd moet zoveel mogelijk geld worden ver zameld, dat aan de autoriteiten in Koz le kan worden overhandigd. Blokzijl: "Het geld wordt dan op de juiste wijze verstrekt in de ergst getroffen gebieden, waardoor de zwaar beproefde inwoners weer hoop mogen koesteren." Blokzijl hoorde vorige week per tele foon het trieste relaas aan van een be vriende inwoonster van Kozle. "Het water in de Oder stond al een hele tijd hoog. Die dinsdag was het heel erg, met bakken kwam het water uit de hemel. We probeerden ons meubilair en alle andere spullen naar boven te sjouwen, maar toen we na de eerste stoel weer beneden kwamen, stonden we tot onze enkels in het water. Binnen korte tijd was het water twee, drie meter gestegen. Het is heel erg als je al je spullen verlo ren ziet gaan. Spulletjes waar je jaren lang voor hebt gespaard en waar je zo zuinig op was, zie je vlak voor je ogen in het water verdwijnen. Het is niet te beschrijven wat dat voor een ellende bij de bevolking heeft veroorzaakt. Met in flessen aangevoerd water en proviso risch klaargemaakt eten proberen we het vol te houden tot het water is gezakt. Dan moeten we opnieuw beginnen, maar hoe? We hebben geld, veel geld nodig om een nieuw bestaan op te bou wen." Vanuit Kedzierzyn wordt de directe hulpverlening verzorgd. Per boot, heli kopter en trein worden voedselpakket ten naar de inwoners van de getroffen gebieden gebracht. Waar het water is gezakt, wordt zo snel mogelijk begon nen met schoonmaakwerkzaamheden, maar door nieuwe regenbuien wordt gevreesd dat het water wederom zal stij gen. -•'-'"'KrtUJV '6 llpca T8|j7 8rJynle-KoJ)u 'Kozle tonie' ('Kozle verzuipt') roept de Jest Nasza Gazeta in een op speciaal pa pier afgedrukte speciale editie die in zijn geheel is gewijd aan de waterramp en tot stand is gekomen dankzij sponsoring van het plaatselijke bedrijfsleven. De voor veel Soesters bekende "ul"'Piastowska naar het centrum van Kozle is a/leen berijdbaar met hoge legervoertuigen. Op het moment dat de foto werd gemaakt, was het water al aanzienlijk gezakt. Ab Blokzijl zet opnieuw zijn brede schouders ondereen hulpactie voor Ko zle. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! SfRfiö Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De politie heeft vorige week dinsdag avond laat een motorcrosser moeten la ten gaan, omdat hij zich te snel uit de voeten maakte. De crosser had kort daarvoor door de wijk Overhees ge scheurd en had daarbij zoveel lawaai gemaakt, dat de politie werd ingescha keld. Die zag de crosser, met een witte helm, op de kruising van de Vrijheids- weg en de Koningsweg. Maar de motor- rijder, die zonder licht reed en volgens de politie 'levensgevaarlijk' rijgedrag vertoonde, ging er snel vandoor. Omdat een Maarnaar woensdagmorgen te laat remde, botste hij op de Soester bergsestraat achterop de auto van een 66-jarige Baarnaar. Die stond te wach ten bij de spoorwegovergang. Door de botsing werd de wagen van de Baarnaar door de spoorboom geduwd, die vervol gens afbrak. Niemand raakte gewond. De politie moest evenwel tussen 12.00 uur en kwart óver zes 's middags het verkeer regelen, terwijl medewerkers van de NS de schade aan de spoorboom herstelden. Op de Ereprijsstraat is in het weekein de de auto van een Soester ingebroken. Een radio/cd-speler en een aantal cd's werden door de dader meegenomen. Op de Prins Hendriklaan kwam een 75- jarige man tot de ontdekking dat zijn autotelefoon was ontvreemd. Op de A.P. Hilhorstweg zijn donder dagmorgen tussen half acht en half ne gen drie automobilisten op de bon ge slingerd. Ze negeerden de gesloten ver klaring tussen de Spiekerweg en de Ver lengde Hooiweg en hadden de pech dat de politie een controle uitvoerde. Tussen half negen en negen uur ver plaatsten de controleurs zich naar NS- station Soest-Zuid. Daar schreven ze aan twee bestuurders een bekeuring uit, omdat ze vanaf de Ossendamweg links af de Eikenlaan inreden. Dat is niet toe gestaan. Op de Christinalaan is zondagnacht het raampje van een auto ingeslagen. De dochter van de eigenaar werd daar wak ker van, maar toen de familie bij de wagen arriveerde, was de dader er al met een zaklantaarn vandoor. Uit een auto die stond geparkeerd op de Prins Hendriklaan werden verschillende goederen ontvreemd. De vakantie-op pas kon evenwel niet zeggen welke. Het wachten is op de terugkeer van de eige naar. Op het Kerkpad ZZ werd een ra dio uit een auto gestolen. Speciale verzorging voor de vakantie. (houdbaarheid 5 weken) met GRATIS hoofdhuidmassage door F uente specialiste. F uente: plantaardig, niet op dieren getest en sterk verzorgend voor haar. van 29,50 nu Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 plaats Soest adres DE AKKEREN woning op de 3e woonlaag gelegen, goed onderhouden 5- kamerappartement met balkon, fraai uitzicht en berging op de begane grond, indeling hol, toilet, woonkamer, aparte eetkamer, moderne keuken, 3 sl.kamers, bodkamer met douche, vaste wastafel en was- PP mach. aansl. In de woning zijn veel inbouwkasten aanvyezig. algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen f 345,- p/m Volledige financiering mogelijk. Bruto maandhypotheek ca. f. 1.235,-, netto ca. f. 885,-. Wij geven u graag, geheel vrijblijvend hypotheekadvies. 'T.- 5-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 210.000,- k.k. plaats Soest adres ING. MENKOLAAN (Soestdijk) woning in rustige laan gelegen, nabij winkelstraat, moderne middenwoning met berging en tuinhuisje op 1Ó7 m2 grona indeling ruime hal, toilet, meterkast, fraai uitgebouwde woonkamer met lichte, open keuken, werkkamer, inpandige berging met aansl. wasmach./droger verdieping overloop, 3 slaapkamers met inb.kasten, doucheruimte zolder vlizotrap naar ruime bergzolder algemeen deze woning is geheel uitgevoerd met dubb. glas en verkeert in goede staat van onderhoud MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Gevraagde koopsom f298.000,-k.k. plaats adres woning Soest VAN GOYENLAAN 35 op mooie lokatie gelegen, onderhouden 3-kamei^>J^^yA'3^- onderbouw. W Dolweg, zeer goed *met berging in ae Gevraagde koopsom f 179.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest I Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Onroerend-goed j Assurantiën De bibliotheek aan de Willaert- straat heeft een tentoonstelling in gericht met materialen van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) in Amsterdam. De biblio theek van het (KIT) heeft de groot ste verzameling in Nederland van boeken en tijdschriften over ontwik kelingslanden en ontwikkelings vraagstukken. De collectie bestaat uit tijdschriften en boeken over ontwikkelingssamenwer king, internationale relaties, economi sche ontwikkeling, landbouw, schulden- vraagstuk, gezondheidszorg, cultuur, plattelandsontwikkeling, sociale vraag stukken, geschiedenis en antropologie. Het KIT heeft daarnaast een museum bibliotheek die romans, reisgidsen en boeken over kunst en cultuur uitleent. Het heeft altijd de laatste economische, politieke en sociale informatie over ont wikkelingslanden. In de bibliotheek in Overhees is tot en met maandag 28 juli een selectie te zien van materialen van het KIT. Deze materialen zijn niet te leen. Overigens bezit de bibliotheek Soest ook een be hoorlijke collectie over de onderwerpen die uiteraard wèl te leen zijn. Bij de tentoonstelling liggen folders met informatie over Jiet Koninklijk Instituut voor de Tropen die de bezoeker mee kan nemen. (advertentie) Aankomend weekeinde zal Soest in het teken staan van de Pearle Citroën Safety Tour. Bij Pearle Opticiens, hoofdsponsor van de Pearle Citroën Saxo Cup, is vei ligheid het belangrijkste thema, waarmee zij zich op verkeers deelnemers richt. Met de sponsoring van de Pearle Saxo Cup wil zij op een leuke, onge dwongen manier contact leggen met jonge mensen en ze bewust maken van het feit dat goed zicht van le vensbelang is in het verkeer. Pearle Opticiens weet met de sponsoring van de Cup de drempel voor jonge ren succesvol te verlagen. Ook bij Citroën staat veiligheid en betrouwbaarheid al jaren centraal. Citroën Nederland is al sinds 1990 verbonden aan race-evenementen van Citroën. Was dat voorheen de AX-Cup, sinds vorig jaar staat Citro ën op de snelste Citroën Saxo's van het land. Citroën brengt haar naam graag in verband met de Cup, omdat voor de coureurs hetzelfde belang centraal staat als voor haar klanten: betrouwbaarheid en veiligheid. Op Zaterdag 26 juli hebben geïnte resseerden de mogelijkheid een gra tis proefrit te maken in een echte Pearle Citroën Saxo-racesimulator. Voordat zitting genomen wordt in de Saxo dient men wel eerst de gecerti ficeerde VVN-ogentest te doen bij Pearle Opticiens of een indicatieve ogentest te doen bij de Citroen- dealer. Bij 10% van de automobilis ten is het gezichtsvermogen namelijk niet in orde. Uit oogpunt van ver keersveiligheid is goed zicht noodza kelijk en een regelmatige controle dus op zijn plaats. De ogentest van Pearle Opticiens is gecertificeerd met het Veilig Verkeer Nederland Goed- merk. Dit Goedmerk wordt afgege ven door het Keurmerkinstituut Konsumentenprodukten in samen werking met VVN. Zo mogen we spreken van de VVN-ogentest bij Pearle. Wanneer blijkt dat de ogen op scherp staan, wordt men uitgenodigd voor de gratis proefrit in een race-simula tor. Dit is een echte Citroën Saxo met ingebouwde simulator. Zodra men van start gaat lijkt het net alsof men zich op een echt race-circuit begeeft en ervaart men de snelheid zoals een echte coureur deze ervaart. Voor de zelfstandige ondernemers in Soest in samenwerking tussen Pear le en Citroën filialen door het hele land. Zo ook in Soest. U kunt aan de Pearle Citroën Safety Tour deelne men op 26 juli bij de Pearle Opticien aan de Van Weedestraat 78 en Cit roën Autobedrijf A. v.d. Lee aan de Kerkstraat 58. Ook worden tal van andere activiteiten georganiseerd. Zo zal er een promotieteam in een Pear le Citroën Saxo rondrijden en ballon nen, posters en wedstrijdkaarten uit delen. Met deze wedstrijdkaarten maakt men kans op 2 van de 20 VIP kaarten voor de Pearle Citroën Saxo Cup in Zandvoort op 14 september a.s. en 3 supersnelle zonnebrillen van Pearle Opticiens.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5