de NZ>t Soester Courant om in te lijsten - HTIAE 32/ •m Jarige Soester Courant geeft korting op poppenkast in Cabrio-theater 2.50 UITVERKOOP 40 - 60% KORTING Brand tijdens sloopwerk bij DuPont Mevrouw Dievenbach: een eeuw plus 1 Gemeente gaat objectief ruiken bij 'geuroverlast' van vleesbedrijf S3EEES? Kroon stelt provincie in gelijk in zaak tegen Schut 6027493 iACTUEEL I ïL EDE e rente met maken! BOOG- KASTEN PAGINA 2 WOENSDAG 30 JULI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 ilade, forst ietsen en van: 10-50% ïr regelt 't \euwSfi Overzicht van 75 jaar voorpagina's achter 'dubbelglas' Kindervoorstelling op woensdag 6 augustus söEsn /abrlo POPPENKAST - VOORDEELBON Autosloperij blijft verzegeld Wie vergelijkt leest de Soester Courant KLAREN ^TROMP r5r2T1l':W,iS vanaf ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN kwaliteits kleurenfoto's od de gehele zomercollectie Ladtf Spring field The Outpost Hil-ton herenmode Geen milieubelastende effecten Bromfiets weg Auto velt boom Felicitaties van burgemeester De Widt Na klachten van tennispark De Harskamp ^Specialiste Ook voor service moet u bij ons zijn <euring j en aan tgevoerd im vaarbij de t eerd. ort 033-455 82 79 srt 033-461 30 81 hees in Soest maf ƒ100,- Geopend: ig 15.00-21.00 uur iag 10.00-15.00 uur >ns net naast de Riedel lemonteerd t 3, 3760 DD Soest 016824 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. 'Dat is voorpaginanieuws', wordt weieens geroepen. In 75 jaar tijd heeft de Soester Courant veel voorpaginanieuws ge bracht, elke week weer. Alleen in de periode oktober 1941-mei '45 verscheen de krant niet vanwege een verschijningsverbod, opgelegd door de Duitse bezetter. In de loop der decennia veranderden de kop en de lay-out van de krant regelmatig. Ter gelegenheid van het jubileum doken we in het archief en zochten we de verschillende voorpagina's op. Ze hangen nu ingelijst en in chronologische volgorde ach ter de glazen voorgevel van het kantoor van de Soester Cou rant aan de Van V/eedestraat. Achter 'dubbelglas'dus. Onze superlage hypotheek heeft niets met goochelen te maken. Absoluut niet, want onze hypo- i glashelder. Duidelijk I afgestemd op uw eld aan de laagste enkbaar is. denen voor. In de idat we onafhankelijk iet de beste aan- veede omdat we in ng zijn vanwege ons informeer eens vrij- nieuwe of bestaande Omdat de Soester Courant deze zo- mer 75 jaar bestaat is er wat te vie ren, ook voor de jeugd van Soest. Volgende week woensdag (6 augus tus) kunnen de jongste Soesters hun hart ophalen aan de poppenkast voorstelling "Jan Klaassen op va kantie" in het Cabrio-openlucht- theater. Net als bij de kindervoorstelling over het Circusspook, die op 2 juli in het thea ter aan de Soesterbergsestraat te zien was, geeft de Soester Courant een kor ting van f 2,50 op de entreeprijs. Zon der "poppenkast-voordeelbon" uit de krant is de toegangsprijs vijf gulden, maar wie de bon meeneemt naar het openluchttheater hoeft bij de kassa dus maar de helft te betalen! De poppenkast "Jan en Alleman" wordt bespeeld door de bekende poppenspe ler Rob Numan, die begin juli ook het verhaal van het Circusspook met veel succes op het podium bracht. Het staat dus wel vast dat de jeugd weer naar har telust kan meeleven met de lotgevallen van Jan Klaassen, Katrijn en de andere hoofdrolspelers. Rep en roer "Jan Klaassen op vakantie", zo heet de voorstelling. Jan Klaassen wil dit jaar op vakantie en is dus weg uit de poppen kast...! Alles is in rep en roer en de an deren willen zijn rol graag overnemen: Katrijn, de veldwachter en zelfs de Dood van Pierlala. Hoe dat afloopt? Het wordt in elk geval een héél span nende middag...! De poppenkastvoorstelling in het Ca brio-theater begint op 6 augustus om 14.30 uur en kost zónder de bon uit de krant dus f 5,-, maar mét de bon slechts de helft. Uitknippen dus, en goed bewa ren tot volgende week woensdagmid dag! Poppenspeler Rob Numan tijdens een vorig optreden in het Cabrio-openlucht- theater. 10PENLUCHTTHEATER Deze bon geeft recht op een korting van op de entreeprijs van de poppenkastvoorstelling 'Jan Klaassen op vakantie' op woensdag 6 augustus 1997 in het Cabrio-openluchttheater te Soest. (Inleveren bij de kassa van het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat) Autosloperij Schut blijft verzegeld en dus gesloten. Dat is duidelijk, nadat de Raad van State vorige week donderdag de provincie Utrecht in het gelijk heeft gesteld. De Soester ondernemer had een spoed procedure aangevraagd voor een voor lopige voorziening. Schut hoopte dat de Kroon de verzegeling van zijn bedrijf sterrein aan de Industrieweg teniet zou doen. De verzegeling was het gevolg van het feit dat Schut, ondanks waarschu wingen van de provincie, te veel auto wrakken op zijn terrein had opgeslagen. Volgens Schut betrof het geen wrakken, maar herstelauto's. Nadat hij vorige week ongelijk kreeg van de Raad van State, stelde hij de provincie voor de tientallen auto's/wrakken alsnog te ver wijderen, zodat hij de bedrijfsvoering aan de Industrieweg kan voortzetten. "Nu de Kroon stelt dat het om wrakken J A.' gaat, moet de provincie mij de gelegen heid bieden mijn overtreding teniet te doen," aldus Schut. Maar de provincie heeft het verzoek van Schut niet geho noreerd. Schut is nu afhankelijk van de bodem procedure tegen de bestuursdwang van de provincie. In de bodemprocedure wordt dieper op de materie ingegaan en daarom zal het zeker een jaar in beslag nemen, voordat de Kroon uitspraak doet, verwacht Schut. "Daarom had ik met spoed een voorlopige voorziening aangevraagd." Hij heeft laten weten dat er nog wel an dere wegen zijn om weer aan de slag te kunnen, maar wil daar niet over uitwij den. Na de zomervakantie start ook een bo demprocedure over de weigering van de provincie om Schut een nieuwe milieu vergunning te verstrekken. Volgens Schut is de aanvraag voor deze vergun ning onterecht geweigerd. onroerend goed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen TE KOOP SOESTDIJK ORANJEPARKFLAT Vredehofstraat 30 Aan de rand van Soest en Baarn, schuin tegenover Paleis Soestdijk, ligt in een prachtige omgeving op de parterre een 1-persoons studio met aparte berging. Dit service complex is v.v. alle gemakken. Ind.: entree, pantry, badkamer met douche, toilet en wastafel. Woon-/ slaapkamer met uitzicht op fraaie tuin (z.w.) Het voorzieningenni veau is hoog. Servicekosten ind. di ner, C.V. en water f 1.019,- per maand. Vraagprijs f 25.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDIO Zuldpromenade 15. Soest ,Tel.: 601 28 74 Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035-60 23 324 Tijdens sloopwerkzaamheden in de fabriek van DuPont Printing Pub- lishing (voorheen Howson) aan de Koningsweg is maandagmiddag omstreeks 13.00 uur brand uitge broken. Het vuur werd vermoede lijk veroorzaakt door vonken die van een slijptol afspatten. De brandhaard was een lege kunststof tank in de cv-ruimte aan de achterzijde van het pand (bij het Weteringpad) die tijdens de werkzaamheden vlam vatte. De fabriek is al enige maanden buiten gebruik. In afwachting van de afbouw werd het pand schoongemaakt. De brandweer was met twee wagens en ne gentien manschappen snel ter plaatse en kon het vuur met twee stralen doven. Wel was er sprake van stank en een enorme rookontwikkeling, zodat de brandweerlieden gebruik moesten ma ken van persluchtmaskers. Voor de brand waren drie medewerkers van het sloopbedrijf in het pand aanwe zig. Twee van hen begaven zich naar buiten, de derde weigerde aanvankelijk omdat hij al begonnen was met het blus sen, wat door de brandweer werd over genomen. In verband met het eventueel vrijkomen van gevaarlijke stoffen werden er ter plaatse metingen verricht. Dat gebeur de door de regio-officier gevaarlijke stoffen. Afgezien van de rookontwikke ling hebben zich echter geen persoonlij ke of milieubelastende effecten voorge daan. De schade wordt geschat op ca. 75.000 gulden. Ramen dicht De politie gaf de omwonenden tijdens de brand het advies om ramen en deu ren te sluiten. Ook op de kabelkrant werd die mededeling doorgegeven. Het vuur was na een uurtje onder controle, maar de waarschuwing bleek - hoewel toen allang achterhaald - aan het eind van de middag nog op de kabelkrant te staan. De politie kreeg om vijf uur nog telefoontjes of de ramen alweer open mochten... De brand ontstond in de machineka mer van de c. v. in het leegstaande fa briekspand. Een 18-jarige Baarnaar deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bromfiets. Die had hij met een ketting vastgezet aan een ijze ren paal in de entree van een flat aan de Van Goyenlaan, maar dat weerhield de dief er kennelijk niet van de brommer mee te nemen. Een 38-jarige automobilist uit Vreeland kwam zondagmorgen om een uur of vier in onzachte aanraking met een boom op de Kerkstraat. Hij sloeg over de kop, waardoor zijn auto total loss raakte. De boom werd geheel ontwor teld. De man zelf mankeerde niets. Hij kreeg wel een proces-verbaal omdat hij te veel gedronken had. Een prachtig bloemstuk en de har telijke felicitaties, namens het ge meentebestuur en de bevolking van Soest. Dat bracht burgemeester Hans de Widt mee tijdens zijn be zoek aan mevrouw W. Dievenbach, die in Groot Engendaal haar 101e verjaardag vierde. De zeer krasse Soesterse bereikte die eerbiedwaardige leeftijd op 27 juli en vierde dat uiteraard in de kring van haar familie. Het "lang zal ze leven" was in dit geval dan ook meer een constatering dan een wens, al gunnen velen het me vrouw Dievenbach uiteraard dat ze ook de 102 en nog hogere leeftijden haalt. Volgens mensen in haar omgeving is ze, ondanks dat haar gezondheid langza merhand wel wat te wensen overlaat, nog "bij de tijd" en altijd goedgemutst. Wilhelmina Dievenbach-Meyboom werd op 27 juli 1896 geboren in het toenmalige Nederlands Indië. Ze trouw de in 1920 met de apotheker A.J. Die venbach. Het gezin kreeg twee dochters en een zoon. Tijdens de Japanse bezet ting van Indië werd het gezin geschei den. Haar man was krijgsgevangene en mevrouw Dievenbach en haar dochters verbleven geruime tijd in een vrouwen kamp. In 1946 werd het gezin Dieven bach, dat de oorlog had overleefd, op vaderlandse bodem herenigd in Apeldoorn. In Soest woonde het echt paar tot 1986 aan de Veenbesstraat, la ter verhuisde het naar Groot Engendaal. Mevrouw Dievenbach heeft een dochter van 75 en een zoon van 72 jaar. Haar andere dochter overleed in 1976, haar man in 1988. Ze heeft inmiddels drie kleinkinderen en even zoveel achter- Mevrouw Dievenbach en haar dochter, hierop een archieffoto die ter gelegenheid van haar 100e. ver jaardag werd gemaakt. kleinkinderen, die uiteraard present waren tijdens het verjaardagsfeestje. Burgemeester Hans de Widt, die zijn echtgenote had meegenomen, verraste de 101-jarige met een gelukwens in het Maleis. Ook Soests eerste burger zag in Indië het levenslicht en bracht een deel van zijn jeugd door in een Jappenkamp. Of de klacht terecht is staat nog niet vast, maar bij het tennispark de Harskamp aan de Dorresteinweg ondervindt men "geurhinder" van het vleesverwerkend bedrijf Vos kuilen aan de nabij gelegen Zuider gracht. De gemeente gaat nu objec tief vaststellen of er sprake is van een patroon. Hoe objectief het reukvermogen van de ambtenaren is, valt nog te bezien. Daar over wordt in het ambtelijk advies van de afdeling Groen en Milieu aan het college van B. en W. althans niet gerept. In elk geval is afgesproken dat de geur, op verzoek van eigenaar van Harskamp van het tennispark, een aantal keren objectief wordt vastgesteld. Het bedrijf beschikt over een filtersys teem voor de afvoer van bak-, braad- en kookdampen en dat zou in feite afdoen de moeten zijn. Maar misschien zijn de filters wel eerder verzadigd dan de eige naar denkt, aldus de ambtelijke advies nota van Groen en Milieu-medewerker A.C. de Jong, die op 10 juli zelf heeft geconstateerd dat er inderdaad sprake was van geuroverlast. De Jong is waar schijnlijk de ambtenaar met de beste neus van Soest. Dat de filters te snel verzadigd zijn moet dus nog blijken. Het filtersysteem is ove rigens niet vermeld in de milieuvergun ning. Voskuilen heeft het uit vrije wil geïnstalleerd. Hij moet er echter volgens de wettelijke voorschriften "melding" van doen. Daar moet dan ook in staan dat de rookkasten zijn voorzien van na- verbranders en wat de capaciteit van de filters is "in relatie tot de völumestroom bak- en braaddampen", zoals het in de nota is geformuleerd. Voordat de gemeente echter begint aan het (relatief dure) objectieve geuronder zoek, moet eerst - óók objectief natuur lijk - worden vastgesteld of het eigenlijk wel nodig is. Misschien is het alleen maar een kwestie van organisatorische of technische maatregelen, aldus de ge meente. Het betekent dat de hinder in elk geval niet op korte termijn weggeno men kan worden. Patroon? Tennispark-eigenaar Van Harskamp heeft van de gemeente het verzoek ge kregen in de komende tijd precies bij te houden wanneer de geurhinder op de tennisbanen is waar te nemen. Op die manier kan er misschien een patroon in de klachten ontdekt worden. "Wij ver wachten dat u contact opneemt met de behandelende ambtenaar - i.c. De Jong - om zo de geurhinder diverse keren objectief met hem vast te stellen," aldus het gemeentebestuur aan Van Hars kamp. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3