Hulleman optiek TUINHOUT H0P Bas van de Hoef stopt na 36 jaar met groentewinkel in Soest-zuid KSGS5SI U OOGT GOED EN U ZIET PERFECT Van Hal Telecom dealer van de maand IMK organiseert cursus eigen bedrijf beginnen Gratis advies HANDEL WANDEL 1 PAGINA 5 Pedicure 'Bianca-nieuwe-stijl': behandeling aan huis PatiëntenServiceBureau van MCM breidt uit met boeken Gehakt bij Klashorst Meesterslagers wel goed A.P. van Doorn b.v. Meningen van lezers Winkel zaterdag voor 't laatst open Speciale aanbieding SANITAIR SU <s> PAGINA 4 WOENSDAG 30 JULI 1997 SOESTER COURANT EIRO Lovend juryrapport Mobiele Netwerk PTT voor Soester bedrijf Sportclustering Ganzen kwaliteits nu Open brief aan B. en W. Overlast jeugd? Goede voorbereiding vergroot kans op succes Service bij „Schoemaker ït is zo vaak ver- Dnder de deelne- <kelingslanden. Er ïg over de doel- 'ikkelen van duur- nen'. In 1992 wil- en van het ter dis- lifestylel Landen iet stimuleren van hnologieen en het rmingen. Tenslotte erwerpen hoog op 'oceanen' en 'zoet oest gaat dan ook oor met het zetten n overeenkomstig ;r. Afgezien nog van de sluiten van wegen veel jndstofverbruik is niet LTO haalt dit punt naar dat zorgvuldigheid en Een klein beetje elkan- 1 goede gedachte zijn! ndsorganisatie van agrariërs. rafe Voorlichting Soest rtikel 26 van het Besluit at zij besloten hebben: igochtend 08.00 uur tot t RVV-90 de Ferdinand ■weg gesloten te verkla- Van Hal Telecom adviesbureau uit l Soest is door het Mobiele Netwerk van PTT uitgeroepen tot dealer van de maand. Directeur Johan van Hal mocht vorige week de bijbehorende oorkonde in ontvangst nemen. De eigenaar van de showroom en in- bouwwerkplaats aan de Nieuweweg heeft daarmee een nieuw hoogte- I punt bereikt in de zeven jaar dat zijn bedrijf in Soest gevestigd is. I Het juryrapport van het Mobiele Net- B werk - dat de Soester uit honderden l aangesloten centra selecteerde - is lo- vend. "Bij het bedrijf staan loyaliteit, vakkundigheid en service hoog in het vaandel. Van Hal beschikt over een fraaie showroom, waarin de uitgestalde apparatuur uitstekend tot zijn recht komt. Bovendien heeft het bedrijf een ruime (gecertificeerde) werkplaats. De verwachting is dat het aantal aansluitin gen dit jaar wordt verdubbeld ten op zichte van 1996." In 1990 begon de mts-er elektronica Johan van Hal in zijn woonplaats Soest voor zichzelf. Hij had jarenlang praktijk ervaring opgedaan bij de verbindings dienst van de Amsterdamse politie. Tij dens die diensttijd was al gebleken dat hij als actief zendamateur en deskundi ge op het gebied van radioverbindingen mensen kon helpen met communicatie problemen. Op dat uitgestrekte gebied is immers een grondige kennis van de vele toegepaste technieken vereist. AI adviserend kreeg Van Hal verschil lende taxi- en transportbedrijven tot 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinplanken al vanaf f2.25 m'. f Koningsweg 33 Soest, Tel.nr. 035 - 601 01 67 Kwaliteit teaen de scherpste prijzen!!! Bij aankoop van materialen, gratis gebruik van aanhangwagen gereedschap. 6 dagen per week tot uw dienst op vrijdag koopavond tot 21.00 uur. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen -Cgntactlensspeciafisten A.N.V.O. ,et RVV-90 op de Peter llen van een stopverbod rnsdag 27 augustus 1997 RVV-90 gesloten te ver college van burgemeester ig. Het bezwaar dient te 760 CA Soest. .1 en 7.2 (bijzondere be- .oepassing. orden gevraagd, als er tij- ïzwaarschrift kan worden chtbank te Utrecht, Post ic persoon of 400,- voor in toepassing. skamp en de firma a conform concept-brief. n vrijstelling voor de ig weigeren wegens •mmingsplan en het in temmingsplan. jen aan de commissie ing verlenen onder de in moemde voorwaarden. >esluiten vergunning van ntrekken en vergunning •G. Kok verlenen. ning verlenen conform ning verlenen tot 1 juli cept-besluit. pe-medewerking voor de woning Clauslaan 15 r 1998 geen Nieuw Beleid 1; dat t.z.t. een nieuw :n ingediend voor 1999, ere voorstellen zal d van instemming van de chten uit naar een particuliere bijdragen •epalen maximum. De niddelen dient besproken gemeentebestuur van (overleg in ieder geval Komende zaterdag - 2 augustus - doen Bas en Wijnie van de Hoef om 15.00 uur precies de deur op slot aan de Soesterbergsestraat 13A. Dan zit het er op. Na 36 jaar zetten ze een streep onder het drukke le ven in de groentewinkel op de hoek van de Eikenlaan. Het is een afscheid met weemoed, want Bas en zijn vrouw - die altijd ook haar mannetje in het bedrijf heeft gestaan - zouden diep in hun hart nog wel een poosje door hebben willen gaan. De gezondheidssituatie van Bas maakt dat helaas onmogelijk. "Ik breng het niet meer op om 70 uur per week te wer ken," aldus de groenteman, "en daar ontkom je in dit vak toch niet aan, voor al in de zomer." De deur van de bekende groentewinkel- op-het-hoekje gaat zaterdag dus voor goed dicht. Bas en Wijnie verhuizen binnenkort naar een comfortabel appar tement aan de Veenbesstraat. Wat er met de winkel en het woonhuis gebeu ren gaat staat nog niet vast. Gelukkig voor de vaste klanten is de naam Van de Hoef - in aardappelen, groente en fruit - voor Soest nog niet verloren. In het winkelcentrum aan de Tamboerijn in Overhees gaat zoon Eduard van de Hoef, die daar sinds en kele jaren gevestigd is, in het voetspoor van zijn vader door. De naam "Bas v.d. Hoef en Zoon" zal daar op den duur wel plaatsmaken voor zijn eigen naam. "Dat 'Bas' zal er dus wel afgaan," aldus Van de Hoef Senior. Etectrofcchnisch instatUakbwo Lichtstudio Gas, water en c.v, installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts ƒ1500 (incl. BTW) excl. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346 -351502 De groentewinkel waar hij 36 jaar gele- den begon - nadat hij eerst een aantal jaren in de zaak van zijn vader had ge werkt, een groothandel in groenten en fruit - bestaat overigens al vanaf 1925 en is daarmee wellicht een van de oudste winkels van Soest. Destijds was het de familie Van Nes die daar de aard appels, de andijvie, de sla, de worteltjes, de appels en de peren aan de man bracht. In februari 1961 nam Bas de winkel over, nadat hij in Den Haag al eerder eigenaar van enkele groenteza ken was geweest. Bas v.d. Hoef heeft zijn hand nooit om gedraaid voor hard werken. Vanaf z'n twaalfde heeft hij zijn partij meegebla- zen en het spijt hem oprecht dat daar aan nu - op 59-jarige leeftijd - een ein de komt, twee jaar eerder dan verwacht. "Ik heb het altijd met veel plezier ge- Bas en Wijnie v.d. Hoef voor de groen tezaak aan de Soesterbergsestraat. daan, maar de klanten begrijpen het wel." Hij bedankt zijn vaste clientèle graag voor het vertrouwen, al die jaren door. "Sommigen zijn ook al 36 jaar klant bij me, en die vinden het heel jam mer." Zaterdagmiddag houden Bas en Wijnie het om drie uur verder "voor gezien", zoals dat heet. Dat gebeurt zonder aller lei toeters of bellen, "want als het erop aankomt is het allemaal niet zo feeste lijk", zoals Bas v.d Hoef het zelf om schrijft. Deze laatste dagen vormen voor hem dan ook een zware week. "Ik heb altijd in dit vak gezeten. Ik kom bij wij ze van spreken uit de rooie kool cn heb nooit iets anders gewild..." BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 Bianca Mulder is de naam. Eenen dertig jaar jong, al vijftien jaar werk zaam in ongeveer alles wat in relatie staat tot gezondheid. Ziekenverzor ging, doktersassistente, voedings deskundige, laboratoriummede werkster, ze heeft er allemaal mee te maken gehad en in alle onderdelen een groot stuk arbeidsvreugde ge vonden. Onlangs slaagde ze voor het vakdiplo ma pedicure, en daarmee staat ze aan de start van een nieuw vertrekpunt, een nieuwe uitdaging. Want een uitdaging is het naar het oordeel van pedicure Bian ca. "Ik heb altijd een grote belangstelling gehad voor dienstverlening aan mensen. Zal de aard van het beestje wel zijn. Alleen speelde het werk zich tot nu toe af in de relatie werkgever-werkneem ster. Daar zou ik mijn AOW mee kun nen halen, maar dat nu is niet mijn be doeling. Als zelfstandige een eigen (zaak)je beginnen is iets wat mij altijd voor ogen heeft gestaan. Met mijn vak diploma pedicure op zak gaat er nu een begin aan worden gemaakt. Beter is te spreken van een ombuiging van een hobby. Sinds enkele jaren is Bi anca Mulder voor talrijke Soesters een bekende verschijning. Ze vertrouwen hun eeltknobbels, lange teennagels en kwetsbare likdoorns met veel vertrou wen aan haar toe. Logischerwijs groei de daardoor haar hobby uit naar een beroep. Wel een met een exclusief ka rakter. Bianca Mulder daarover: "Ik beschik helaas nog niet over een woonruimte waarin mijn praktijk kan worden geves tigd. Dan kun je twee dingen doen: je toekomstplannen tot in de eeuwen der eeuwen in de ijskast zetten of zoeken naar mogelijkheden die wel aansluitbaar zijn bij hetgeen je voor ogen staat. Die heb ik gevonden en volgens mij is het een gat in de markt. De patiënten, je mag ze ook cliënten noemen, komen niet naar mij toe, ik stap er zelf op af. Het recept is eenvoudig. Men kan mij bellen voor een behande ling tijdens werkdagen tussen 10.00 en 17.00 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.30 uur. Mijn auto vervoert een eigen tijds compleet instrumentarium, met uit zondering van de pedicure hoeft nie mand er de deur voor uit. Dat is alles." Ongetwijfeld een nieuw concept dat ouderen, nu ze de pedicure aan huis kunnen ontbieden, zal aanspreken. Maar ook voor de zakenman/zaken- vrouw met een chronisch tekort aan tijd zal pedicure "Bianca-nieuwe-stijl", tele fonisch bereikbaar onder nummer 6013120, een unieke service kunnen betekenen. Niet onbelangrijk detail: de prijs. Inclu sief alle kosten, ook vervoer, f 32,50 per behandeling. Voor dit bedrag kan men weer lange tijd pijnloos, ontspannen uit de voeten! om sceptisch te 3 21". Joke Waller, imissie Duurzame voor enkele rede- Naar aanleiding van uw bericht over de sportclustering in de Soester Courant van 16 juli j.1. heb ik er behoefte aan om als vertegenwoordiger van de Mixed Hockey Club Soest enkele zaken te cor rigeren, m.n. waar mij citaten in de mond gelegd worden die ik zeker niet zo verwoord heb. Dat betreft in de eerste plaats de opmer king als zou de hockeyclub uitsluitend voor in of uitlopen een derde veld no dig hebben. Onzerzijds is immer be toogd dat naast de twee bestaande kunstgrasvelden het derde (gras)veld een normaal wedstrijdveld zou moeten zijn en niet slechts een veld(je) voor in- en uitlopen. Ook de Werkgroep Taak stelling Clustering van de gemeente en de Sportraad is begin 1996 op basis van de NOC/NCF-normen tot die conclu sie gekomen en ook het College en de Raad hebben met de aanvaarding van dat rapport voorjaar 1996 daarmee in gestemd. Het zgn. ambtelijke model dat de hock eyclub slechts een met SEC te delen derde grasveld bood is voorjaar 1996 juist daarom door verenigingen, de WS en de raadscommissie afgewezen. De promotie voor het ambtelijk model van uit bepaalde verenigingen en/of politie ke partijen is daarom niet eerlijk, im mers ze weten beter, en ook niet realis tisch, ook al komt het beter in hun straatje van pas. Het is ook niet goed te begrijpen waarom hockey en/of honk bal zouden moeten bloeden voor het feit dat de voetbal elkaar (nog) niet gevon den heeft. In de tweede plaats: de hockeyclub stelt geen "eisen". Die positie hebben wij niet en hebben wij ook niet nodig in redelij ke verhoudingen. Voor de hockeyclub heeft immer voor op gestaan dat ze het liefst blijft waar ze zit, maar er begrip voor kan opbrengen als ze voor "grotere" belangen opnieuw moet wijken. Eerst weg van de Schrik- slaan, nu weg van de Koningsweg. Ove rigens is de hockeyclub de eerste en tot nu toe enige vereniging die los van alle discussies over clustering de afgelopen jaren al reeds een (vierde) veld heeft ingeleverd. Wij blijven dus realistisch en redelijk. In alle redelijkheid menen wij nu op basis van de NOC/NCF-normen te mogen blijven strijden voor drie velden, waar van 2 kunstgras, zoals wij die nu heb ben. Wij gaan er nog steeds van uit dat de Soester bevolking, d.w.z. de gemeente raad, die redelijkheid onderscheid en onderschrijft. C.J.J. Dorrestein Er lopen inderdaad een stel ganzen bij de vijvers achter de Di Lassostraat. En dan heeft iemand er meteen weer last van. Hij ziet ze het liefst weer ingeblikt, zoals onze Kaapse eenden, die allemaal vermoord zijn. Ik stel voor om via de Dierenbescher ming een oproep te doen in het blad Dier, voor een plek in Nederland waar ze dan heen kunnen. Vraag maar bij de plaatselijke afdeling in Soest. Eerbied voor het leven, a.u.b. P.S. Waar zijn de meerkoeten gebleven? Z. Boerma-Derksen Geacht college, Gisteren van u ontvangen "vaststelling bestemmingsplan Soestdijk 1997", uw referentie P&B/JV/970005700. Met verbijstering moeten constateren dat u wederom niet echt naar uw burgers luis tert, hun brieven niet goed leest en zelfs van uw kant gedane toezeggingen niet nakomt. Met onze aangetekende brief van 15 juni 1997, waarvan de ontvangst nog maals door u is bevestigd op 17 juni 1997, uw ref. P970004738, hebben wij u medegedeeld dat onze zienswijze op het bestemmingsplan Soestdijk 1997, gedateerd 08 april 1997, op 09 april 1997, dus binnen de gestelde termijn van 4 weken, persoonlijk op het ge meentehuis is afgegeven. Wij beschik ken over getuigen die bereid zijn dit te bevestigen. Uw stelling dat onze zienswijze niet ont vankelijk is door indiening buiten de gestelde termijn, is dus onterecht. Tijdens de commissievergadering ROVW op 24 juni 1997, heeft uw wet houder de heer P. ten Hove naar aan leiding van vragen hierover, toegezegd dat indien aangetoond kan worden dat zienswijzen binnen de termijn zijn inge diend, deze alsnog ontvankelijk ver klaard worden en in overweging worden genomen bij de besluitvorming. Het lijkt ons dat door het beschikbaar hebben van getuigen e.e.a. voldoende kan wor den aangetoond. Het is dan ook volstrekt laakbaar dat, zowel tijdens de behandeling van het bestemmingsplan in de raadsvergade ring van 03 juli 1997 alsook in uw "vast stelling bestemmingsplan Soestdijk 1997", onze zienswijze nog steeds als niet ontvankelijk staat vermeld. Met deze handelswijze bevestigt U de eerder op diverse inspraakbijeenkomsten geuit- te mening dat u inspraak van burgers niet serieus neemt. Zelfs vinden wij dat u in deze niet te goeder trouw handelt door het bewust niet juist toepassen van de procedures. Gaarne ontvangen wij van u alsnog het volgende: - bevestiging van ontvankelijkheid van onze zienswijze. - uw inhoudelijke reaktie op onze ziens wijze. - correctie van de door u gepubliceerde "vaststelling bestemmingsplan Soestdijk 1997" - correctie van c.q. aanvulling op de door u aan de provincie toegestuurde stukken. Met vriendelijke groet, Alfred R. Kwant, Sytske Kwant De politie nam zaterdagavond een kijkje op de Spinet, waar volgens omwonen den jongelui voor overlast zorgden. Ter plaatse trof de politie op het trapveldje inderdaad vier jongeren aan, die echter rustig stonden te praten. Volgens de politie was er dus geen aanleiding om op te treden. IMK Voorlichting organiseert de cursus "Een eigen bedrijf begin nen". Deze zes zaterdagen durende cursus (van 10.00 tot 16.00 uur) gaat op 27 september 1997 van start. De overige data zijn 11 en 25 oktober, 1, 8 en 15 november. De cursus vindt plaats in Congrescen trum De Eenhoorn, Kon. Wil- helminalaan 33 in Amersfoort. Tijdens deze cursus werkt de cursist zijn eigen ideeën uit en wel zo, dat aan het einde een eigen specifieke onderne mingsplan gereed is. De cursist wordt hierbij begeleid en krijgt de nodige ad viezen aangereikt. Er wordt onder meer gesproken over het maken van een com mercieel plan, waarbij aandacht wordt besteed aan commerciële doelstellingen, product/dienst-marktcombinaties en de marketing-mix. Ook wordt uitvoerig in gegaan op het financieringsplan en op presentatie- en verkooptechnieken. De cursus wordt gegeven door docenten die een brede ervaring hebben in aller lei sectoren van het bedrijfsleven en in het begeleiden van startende onderne mers. De prijs voor de cursus bedraagt f 495,- (BTW-vrij), inclusief koffie, thee, lunches en benodigd lesmateriaal. Het cursusbedrag blijft beperkt door een aanzienlijke subsidie van het Ministerie van Economische Zaken. Voor nadere informatie over deze cur sus of aanmelding (tot uiterlijk 5 sep tember), kan men contact opnemen met IMK Voorlichting, Cindy van de Hei steeg, tel. 030-2317951, of Debby van Wijngaarden, tel. 055-5796200. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige k reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMnert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 klant, waaronder ook Soester bedrijven. Al spoedig volgden douane, geünifor meerde politie en diverse recherche groepen. Een belangrijke afnemer werd ook de BAM (Bredero Bouw) uit Bun- nik. Het klantenbestand bleèf de afge lopen jaren fors stijgen. Het gespecialiseerde Soester bedrijf had voor de hoofdzakelijk professionele klanten een steeds ruimere werkplaats nodig, die vorig jaar werd gevonden naast het oorspronkelijke kantoor op de Nieuweweg. Mede door de showroom vinden ook steeds meer particulieren de weg naar Van Hal Telecom. Er worden nu ook zaktelefoons verkocht en auto telefoons ingebouwd. Een enkele keer Johan van Hal (tweede rechts) ont vangt de oorkonde uit handen van Mar tin van Leeuwen van PTT's Telecom. Naast hem zijn binnendienst assistente Barbara Blokpoel en zoon Bart van Hal die een technische opleiding volgt. bouwt Van Hal zelfs ingewikkelde car- audioschakelingen in. Hoofdzaak blijft echter de zakelijke markt voor de meer gecompliceerde NMT- en GSM-toestellen. Daarnaast verzorgt het bedrijf portofoon-verbin dingen, mobilofoons voor lokaal- en landelijk gebruik (Traxys) en ISDN-te- lefonie. Van Hal Telecom beschikt over de certificaten 'Erkend Inbouwstation' en 'Erkenning Mobiel Netwerk'. nen en zodoende meer te weten komen over onderwerpen die van belang zijn bij hun eigen ziekte of die van familieleden. De boeken zijn gesponsord door Bosch Keunig uit Baarn. De boeken zijn divers van aard. Zo zijn er boeken over verschillende therapieën, zoals yoga, maar ook over alcoholpro blemen, diëten, eetproblemen. Patiënten en hun familie kunnen rustig in het Pa tiëntenServiceBureau rondkijken en de boeken inkijken om te zien of het wat voor hun is. Gratis lenen, is dan moge lijk. Het PatiëntenServiceBureau wordt ge rund door een team enthousiaste vrijwil ligers, dat de patiënten op alle manieren van dienst probeert te zijn. Het informa tiebureau is in de zomer geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uur. (Advertentie) TNO voeding te Zeist reikte on langs aan het team van KLAS- HORST MEESTERSLAGERS in Amersfoort en Soest een kwa liteitscertificaat uit. Het instituut onderzocht indringend hoe pro ducten tot stand komen. De be werkingsmethode dus. Vanaf de binnenkomst van het vlees tot het aanbieden aan de consument. TNO onderzocht geheel onverwacht en kritisch een viertal producten, waaron der gehakt, rundvleessalade en gekookte worst. De kwaliteit van de producten was zo goed, dat het onder zoeksinstituut uit Zeist een ge middeld cijfer van 8,5 toekende. Een bijzonder hoge score, die het resultaat is van uitgebreide analyse in het TNO laborato rium. De productenkeuringen zijn een initiatief van de stichting Het Worstmaakers Gilde. En die staat borg voor smaakvolle pro ducten van heel goede, ambach telijke kwaliteit. De slagers van het Gilde streven gezamenlijk naar gezonde producten, veilig heid en optimale hygiëne. De keuringen die geregeld worden uitgevoerd door TNO, zijn dan ook een prima initiatief, zowel voor de slager als voor de con- suirient. De Soester vestiging van Klas horst Meesterslagers is te vinden aan de Soesterbergsestraat 55. Het PatiëntenServiceBureau van Medisch Centrum Molendael heeft zijn dienstverlening uitgebreid met boeken. De boeken gaan veelal over het omgaan met verschillende aandoeningen, zoals kanker en de mentie. De boeken worden gratis uitgeleend aan de patiënten. Het PatiëntenServiceBureau heeft schriftelijke informatie over algemene gezondheidsklachten, het ziekenhuis zelf, patiëntenverenigingen en over di verse ziekten en aandoeningen. De pa tiënten kunnen deze informatie zo mee nemen. De medewerkers geven zo mo gelijk direct informatie of verwijzen door. Nu de service van het bureau uit gebreid is met het uitlenen van boeken, neemt de toegevoegde waarde toe. De patiënten kunnen de boeken gratis le-

Soester Courant | 1997 | | pagina 5