>EN 1 'ER LEE ind ;g Tussenstand actie Help de Polen! Pater Henry Scholtens 65 jaar priester Open Dag kinderdagverblijf Pompidoe Marechaussee met Chinook MM ïkomst Open Jeugd Toernooi bij LTV Soesterberg van start Fuchsia's overweldigend Veldm. Montgomeryweg (II) pagina i en bezorging ter Courant IST 535^601 25 00 Rolstoeldemonstratie op de finaledag Herhaling Rondje Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst j| ^Burgerüjk^tandj Hulpverlenin^J Brandweerinfo WOENSDAG 30 JULI 1997 Waarover praatten zij: Huttenbouwproject volgeboekt Rabobank sponsort bieb in Soesterberg Bibliotheek met YVY-mogelijkheden Portemonnee weg Meningen ^^^^vaiUezerJ Bedankt! Agenda :n de bijeenkomst. De ndt plaats in het RIAGG' Westsingel 41 te Amers- aanmelden bij het secre- afdeling Psychotherapeu- 3eelname is gratis. Voor ie: A. Krale, afdeling Pre- lanmelding en informatie 500. woensdag om 18.00 uur Tourant nog niet in uw :unt u tot 18.30 uur naar bellen (tel. 601 41 52). )rdt dan dezelfde avond gd. Als u later dan 18.30 ït u de klacht op het ant- aat inspreken. In dat ge- e krant de volgende dag dag bezorgd. lamsham, Tomatensoep of Strookte Forelfilets. Steak 'Patron', Kalfsentrecote met mosterdsaus of Zalmmoot kreefte- saus en garnalen. Cassata, Banaan Royal of koffie. Keuze Menu, 3 Gangen Dinerbonnen verkrijgbaar vanaf 25,00, tevens accepteren wij V.V.V. dinerbonnen. U4MMG £,v DISSDAG GESLOTEM AJ.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel 033-2462248/ 06.53446804 t SOEST -BAARN 300 km lauw i-OOO km m 14.950 6.950 9.450 15.450 4.900 10.850 10.950 22.850 11.800 8.900 28.950 00 km groen met., 28.750 29.500 35.000 26.950 14.950 11.950 13.450 11.950 14.950 16.950 11.950 7.900 12.950 18.450 23.450 19.500 3-9113.850 T zilver met. 48.000 km.... 6.000 km km r d 00 km, antr, 18.000 km 500 km 16.000 km Op donderdag 17 juli, 's morgens om ongeveer tien uur, werd in de huiskamer van Ab Blokzijl de offi ciële start gemaakt met de actie Help de Polen! Sinds die dag zijn radio, tv, dag- en weekbladen bij hem langs gekomen of hadden tele fonisch contact met hem. Dat had tot gevolg dat de actie langzaam maarzeker bekendheid heeft gekre gen. Instellingen, bedrijven en particulieren belden met de regelmaat van de klok en werden toezeggingen gedaan. Het bank rekeningnummer: 424 70 57 53 van de ABN/AMRObank te Soest, onder ver melding van 'Help de Polen!', was nog niet geraadpleegd. Wel zal de ABN/ AMRObank met ingang van heden op eigen kosten alle dagafschriften naar Blokzijl sturen, waardoor men op de hoogte is van de actuele stand van za ken. Ook op eigen kosten werden ker ken, bedrijven en particulieren schrifte lijk benaderd met het verzoek deze ac tie financieel te steunen. Intussen is het comité uitgebreid met mw. R. Wiemans te Soest en dhr. H. van Walsem uit Soesterberg, beiden geen onbekenden op het gebied van hulpver lening aan Polen. Ook heeft een zeer positief gesprek plaatsgevonden tussen het comité en de Soester Bert Krijger. Daarin stelde Krijger dat hij de actie zoveel mogelijk zal steunen en alle me dewerking wil verlenen. Daardoor wor den alle krachten in de ene actie gebun deld, ten gunste van de slachtoffers in Kozle. Dagelijks heeft Blokzijl contact met be woners uit Kozle, waaruit blijkt dat de nood hoog is en hulp dringend is ge wenst. De vele getroffenen in Kozle waren enthousiast toen ze hoorden dat Soest en Soesterberg hen opnieuw wil len steunen. De genoemde bankreke ning blijft voor onbepaalde tijd van kracht. Het comité hoopt dat het spoedig het eerste bedrag naar Polen kan brengen waardoor met de directe hulpverlening gestart kan worden. Binnenkort wordt bekend of ook goederen worden ver zonden en welke. Het comité is op dit punt in overleg met de autoriteiten in Kozle. Een vitale aalmoezenier Henry Scholtens vierde onlangs in Amers foort zijn 65-jarig priesterschap. Pater Scholtens is voor de vliegbasis Soesterberg geen onbekende. In de tijd dat het Amerikaanse 32nd Tac- tical Fighter Squadron hier gelegerd was, w,as hij de vraagbaak voor vele Amerikaanse militairen. Nadat hij vele jaren in Amerika had ge werkt, was hij de juiste pastor die met ingang van 1954 de geestelijke belangen van 'zijn Amerikanen', want dat waren ze, ging dienen. Vooral in het begin toen hij dat alleen deed, trok hij elke zondag morgen 'volle bak' in de base-church. Een ruimte waarin de avond daarvoor nog feest was gevierd en het rook naar bier en drank. 'De zusters in het klooster waren in het begin boos op me. Ze dachten dat ik gezopen had, zo stonk mijn gewaad naar drank. Natuurlijk heb ik na de dienst wel een glaasje genomen, maar dat mochten de zusters niet weten'. Daarna kreeg hij steun van Amerikaan se aalmoezeniers, maar die kwamen en gingen terwijl Scholtens bleef. Niet alleen op de basis was hij hun ge liefde pastor, ook in de toenmalige wijr ken Apollo en Gemini was hij kind aan huis. Zo heeft hij heel wat kinderen ge doopt, huwelijken bevestigd en stond hij de Amerikaanse gezinnen terzijde bij moeilijkheden of spanningen. Tot op de laatste dag was hij aanwezig en zo ook toen voor het laatst de Amerikaanse vlag werd gestreken. Stram in de hou ding en geëmotioneerd zoals velen toen, maakte hij dit alles mee. Voor zijn enorme inzet werd hij in 1992 beloond met de 'medal of honor', waar op hij trots was en nog is. 'Weet je, ik hield van mijn opdracht. Niet alleen heb ik daar veel kunnen doen, ik heb er ook ontzettend veel geleerd. Ja, inderdaad op mijn leeftijd. Natuurlijk was het jam mer dat de basis werd gesloten, maar vergeet niet dat ik een dagje ouder werd. Ik zou het toch op moeten geven. Nu kon ik met eer vertrekken als de laatste pastor. Nee, de tijd in Soester berg zal ik niet snel vergeten. O ja, be dankt dat je er was en doe de groeten aan de vele bekenden daar. Dat het hen goed moge gaan.' Waarvan acte. 'Groot feest, zaterdag 26 juli bij Pompidoe. Wij willen jullie graag uitnodigen om het begin van de va kantie te vieren, We starten om 10.00 uur en zullen eindigen om 13.00 uur. We hopen dat jullie ko men!' Zo luidde de uitnodiging voor 'de Open Dag van het Kinderdagverblijf Pompi doe'. Ze bestaan nog geen twee jaar, maar hun goede naam is in de verre omstreken van Soesterberg bekend. Om I de ouders van hun kleine gasten een duidelijk beeld te geven wat Pompidoe is en kan, hielden ze afgelopen zaterdag open huis. De zon straalde met alle I pracht, het was heerlijk warm, huize l Pompidoe en de grote lange tuin daar achter waren versierd, er was voldoen- I de koffie, frisdrank, snoep en ijs, dus laat ze maar komen. En ze kwamen de ouders met hun kinderen en de ouders I die hun kleine binnenkort daar ook ho pen te brengen. Veel auto's stonden kris I kras in de berm, gelukkig dat de politie kennelijk elders was. Het waren er met elkaar zelfs meer dan honderd die Pom pidoe eens van heel dichtbij wilden zien en ze hebben genoten. Wat wil je, ech- l te paarden waar de kleine even op F mocht zitten. Heel veel speelgoed in alle I maten en vormen, slingers, luchtballon- [nen, een luchtkasteelkussen. Dan de gezellige zitjes met parasols waar men heerlijk van al dat kleine spul kon genie ten. Gegrimeerde kinderkopjes die geen genoeg kregen van zoveel plezier met lekkere limonade en ijs. Mw. Ria Hoff- mann, de hoofdleidster van Pompidoe, genoot met haar drie charmante mede werksters zichtbaar van dit feest, want dat was het. Pompidoe ruim een jaar geleden, was heel wat anders. Toen zat Ria Hoffmann in spannende afwachting Ondanks de vakantie is het op het tennisveld van LTV Soesterberg druk. Niet alleen de vele tennissers maar ook de voorbereidingen van het Open Jeugd Toernooi vragen de nodige aandacht. Eén van hen is de wedstrijdleider Luuk Zwanikken. Gebogen over veel papierwerk heeft hij even tijd voor een gesprek. 'Op maandag 28 juli gaat het 14e 'Open Jeugd Toernooi' van de LTV Soester- i berg van start. In 1996 kon het toernooi 'A helaas niet doorgaan omdat er te weinig inschrijvingen waren. Of omdat het soms het 13e toernooi was? De organi satie is nu optimistisch over het verloop van het komend evenement. Het toer nooi heeft 22 spelonderdelen, waarbij het spelen van gemengd dubbel wed strijden nieuw is. Bijna 90 kinderen van 8 tot 17 jaar zullen elkaar de komende week sportief bestrijden. Maar zij hoe ven zich niet alleen met tennis bezig te houden. Alle deelnemers spelen in het toernooi tenminste twee wedstrijden. Na een verliespartij komen de spelers en speelsters terug in een verliezersronde. Verschillende bedrijven, particulieren en instellingen droegen hun steentje bij aan deze tennishappening. Verschillende sport- en jeugdbladen stelden hun bla den ter beschikking voor een leeshoek. Een videotheek stelt tegen gereduceer de prijs dagelijks video's ter beschikking. Een ijscowagen doet drie maal daags het park aan. De eigen organisatie ver zorgt dagelijks een 'Toernooi-krant', met uitslagen, te spelen wedstrijden, het weerbericht, de mop van de dag, de pechvogel van de dag, opvallende ge beurtenissen en andere actuele zaken. Uniek is dat daarnaast een heuse eigen 'Toernooi-Kabel-TV' de actuele beelden van de dag laat zien. En natuurlijk is er voor de jeugdige sporters genoeg te eten en te drinken'. Rolstoeldenionstratie "Met grote spanning wacht de organisa tie van het toernooi, dat door de KNLTB begeleid wordt door bondsge- delegeerde H.C. Jansen uit Spakenburg, op een verlossend woord van het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten. Tij dens de voorbereidingen werd het idee geopperd om de kinderen zich bewust te laten worden van hun eigen gezondheid en vitaliteit. Zo werd gezocht naar mo gelijkheden op het tennispark een de monstratie Rolstoeltennis binnen te ha len. De opzet is deze demonstratie op zaterdag 2 augustus of op de finaledag, zondag 3 augustus te laten plaatsvinden. Door vakantietijd en het feit dat een groot aantal rolstoeltennissers juist in dat weekend in het buitenland verblijft voor het spelen van toernooien, is nog niet zeker of de demonstratie doorgaat. Het zou de kroon zijn op het werk van de toernooi-organisatie, die behoorlijk heeft geïnvesteerd om te zorgen dat het 14e toernooi een goed toernooi wordt. Alleen regen kan spelbreker zijn', aldus Luuk Zwanikken. of er wel kinderen zopden komen. Nu is het met haar 30 kinderen 'volle bak'. 'En meer dan twintig staan op de wacht lijst en dat groeit nog dagelijks. Ja, we zijn bijna genoodzaakt om uit te brei den, maar waar? We hebben het fantas tisch en kijk eens naar al die stralende kopjes. Het zijn stuk voor stuk pracht kinderen, je hoort ze alleen maar plezier hebben en wat wil je dan meer? Het begin van de vakantie willen we even zo met elkaar vieren. Maandag 18 augus tus zijn we er weer en met ons al die kleine kinderen'. Meer tijd heeft ze niet, want het ouderpaar Meijerink uit Hoog land komt met hun heerlijke dochter vast even kennis maken en die moet Ria even welkom heten. Een jonge vader en moeder uit Woudenberg hebben met hun zoontje veel plezier bij de paarden. 'Via kennissen werden wij geattendeerd op Pompidoe. Dat was iets heel bijzon ders zeiden ze en de ideale plaats voor opvang van kleine kinderen. Onze zoon is hier nu bijna een half jaar en het is nog mooier dan ze ons vooraf hadden gezegd. Weet je, als we hem 's avonds ophalen wil hij niet met ons mee en thuis is het maar steeds Pompidoe wat de klok slaat. En nu zo'n open dag, het is gewoon geweldig'. De open dag was gepland van 10.00 tot 13.00 uur, maar het werd van 09.00 tot 15.00 uur. Kin derdagverblijf Pompidoe, Amersfoort- sestraat 112, telefoon 033-4650598, voor heel veel jonge ouders 'het' adres voor hun dierbaar kroost. Het radioprogramma 'Rondje Soester berg', dat elke maandagmorgen van 11 tot 12 uur via Radio Soest wordt uitge zonden, is tot september met vakantie. Aangezien veel radio en tv-programma's in de vakantietijd worden herhaald, leek dit ook leuk voor Rondje Soesterberg. Daarom kan men op maandag 4 augus tus, van 11.00 tot 12.00 uur, de herha ling horen over 'Soesterberg toen en nu'. Wil Stekelenburg praat een uur vol over dit onderwerp met de geboren en geto gen Soesterbergse Riet Lensink, die op diverse fronten in het vliegdorp actief is. Zondag 3 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotiaan 2 10.00 ds. R. Mijnals-Doth STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 N.W.J. Speelman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 24 juli: Johanna Doove-Gilbers (92), de Heybergh. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt VrijwiUigershulp en Rode Kruis Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Sinds 1 mei bestaat het convenant met de gemeente Zeist, wat betekent dat het brandweerkorps Soesterberg moet uit rukken op het grondgebied van de buur gemeente tot en met Mc Donalds. De gemeente Zeist had dit gevraagd omdat hun uitruktijd langer was dan die van Soesterberg. Na ruim twee maanden ervaring blijkt dat de brandweer Soesterberg tien keer moest uitrukken naar Sterrenberg en alle tien keer was het 'loos alarm'. De oorzaak was dat men daar in verband met verbouwing had vergeten het brandalarm te verwij deren. Normaliter kan dat twee keer gebeuren, maar tien keer is wel erg veel in twee maanden. Of zou de brandweer Zeist soms om die reden het convenant met hun Soesterbergse collega's hebben Huisraad Woensdag 23 juli werd assistentie ge vraagd om een begin van bosbrand te bedwingen ter hoogte van Beukbergen. Het bleek dat men kennelijk overtolli ge huisraad door verbranding wilde ver nietigen. Het is echter niet zo verstan dig dit in de bossen te doen. Het vuur werd deze keer bestreden met zand waardoor het korps Soesterberg nu ook de beschikking heeft over een nieuw soort specialisme, namelijk een zand- I schepbrandweermeester der le klasse. Het was spontaan opgezet, mensen uitnodigen om je tuin vol met vele soorten fuchsia's laten bekijken. Een artikel werd in de Soester Cou rant geplaatst en dan maar wachten. Irmgard Lensink heeft het geweten, on geveer honderd mensen kwamen afge lopen zaterdag de kleurenpracht bekij ken en waren enthousiast. Ze kregen allemaal een kopje koffie en mochten hun naam in een schrift plaatsen. 'Weet je dat er zelfs mensen uit het Westland zijn geweest? Die zaten op een camping in Soest en lazen de Soester Courant. Ze hebben fietsen gehuurd en kwamen hier mijn bloemen bekijken'. Zoveel enthousiaste mensen had mw. Lensink niet verwacht. 'Toch een bewijs dat ze 'de' krant goed lezen. Ook in de Amersfoortse Courant stond een arti kel, alleen noemde die een verkeerd huisnummer. Zodoende heeft Pieren heel wat mensen naar mij doorverwe zen. Ik vind het prachtig dat er zoveel mee konden genieten. Ja, als ik ga stek ken zullen velen even komen kijken. Hoe dat gaat? Gewoon, de steel in stek- poeder dopen en in een potje met nat te tuinaarde plaatsen. Een plastic zakje er over heen dan blijft het vochtig. Na een tijdje even kijken of ze wortel heb ben gestoken en dan heb je een nieuwe plant'. Zelfs haar oude buren die nu in Amers foort woonden hadden van hun dochter in Soest de melding van deze open dag gehoord en kwamen ook even kijken. Wat zo'n zomerse Soester Courant al kan, Iaat staan als het nog eens winter gaat worden! Een ME-peloton van de Koninklij ke Marechaussee ligt plat op de grond met vlak boven hen een zwa re Chinook. De wielen van het mon ster hebben de grond nog maar net geraakt of de ME-eenheid stormt als één man via de geopende achter klep in het toestel. Een minuut later wentelt de Chinook met zijn lading naar een opgegeven doel. Op een zomerse dag oefende op de vliegbasis Soesterberg een ME-peloton van de Koninklijke Marechaussee - ze noemen dat een bijstandspeloton - met een Chinook-helikopter om manschap pen zo snel mogelijk te leren instappen maar vooral uitstijgen. Aanleiding tot dit alles: onder andere de supportersrel- len van Ajax en Feijenoord in Bever wijk. Het was duidelijk dat de politie sneller ter plaatse moest zijn om erger te voorkomen. De marechaussee heeft dat in de Chi nook gevonden. Met hun volle bepak king en bagage liggen ze plat op de grond, terwijl een Chinook een precisie- landing op enkele meters van hen uit voert. Als door de bliksem getroffen veren de marechaussees omhoog en ren nen naar de grote geopende achterklep. Of ze het al jaren hebben gedaan, zo snel gaat het en een minuut na de lan ding zit de Chinook al weer in de lucht. In het toestel wordt de mannen in geba rentaal bijgebracht wat de bedoeling is. De vele decibels geluid maakt elk ge sprek onverstaanbaar. Ze hebben het begrepen want het is niet de eerste keer dat ze orders in gebarentaal krijgen. Dan volgt het uitstijgen op een andere plaats, heel iets anders dan instappen. De Chinook moet zo snel mogelijk naar het doel vliegen en daar aangekomen is het zaak dat de mannen zo snel moge lijk de helikopter verlaten. Ook nu weer met volle bepakking en bijbehorende bagage. De witte helmen zijn duidelijk vanuit de geopende laadklep zichtbaar. De wielen hebben nog maar net de grond geraakt of één blok blauw stort zich uit het toestel. Plat op de grond blij ven ze liggen, terwijl hun commandant de piloot aangeeft dat allen het toestel hebben verlaten. De Chinook verlaat snel het 'gevaarlijke' terrein, waarop het marechaussee ME-team posities in neemt om tot actie over te gaan. In een halve dag hebben ze een nieuwe tactiek geleerd en moet men er rekening mee houden dat de Koninklijke Marechaus see nu met een Chinook supersnel ter plaatse is waar dat nodig mocht zijn. p. Regelmatig zal men de lieren Smo- renburg (85), Van Dijk (71), Riet veld (71), Hoogstraten (69) en Knoops (64) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp: De Ban- ningstraat van voor de oorlog. De heren staan weerhelemaal aan het eind van de Veldmaarschalk Montgo meryweg die voor 1945 Banningstraat werd genoemd. Ze lopen van achteren richting het dorp en staan weer even stil. Dat gebeurt nogal eens onderweg, ze zijn ook niet zó jong meer. Toch is er vaak iets bijzonders als ze dan staan te praten en te wijzen. Het gaat deze keer over de Postdwars- weg die er toen ook al was en nu alleen nog op de kaart staat. Via het terrein van fa. De Ridder komen we bij een hek met daarachter inderdaad een pad en een witte woning. Dat is voorzover zij weten altijd al een woning van de fami lie Majoor geweest. Eerst Willem, toen Kees (bekend van de Elfstedentocht) en sinds enkele maanden woont daar Jur- gen Majoor. Eén van de weinige wonin gen met een echte waterput achter het huis. Ze lopen weer terug en komen bij de dubbele woning waar toen de militair Hans Buis en daarna Ed Knoops woon de. In de oorlog moesten deze woningen worden ontruimd omdat het nog in het sperrgebiet lag. 'De Duitsers gebruikten het als opslagruimte of legering. Naast Knoops woonde toen de militaire kleer maker Peters en na de oorlog de burger ambtenaar Van Oostrum. Weer staan we voor een dubbele woning met rechts Has Wijma met achter zijn woning de fabriek Ijsvogel. Links woonde de militair en Engelandvaarder Bleukens. Dan komen we bij een heel oude dubbele woning, maar wie woon^ de daar toen in? Helaas laten de grijze cellen hen in de steek. Links woonde Van Engelen, de hovenier met achter zijn huis een kwekerij. Na de oorlog woonde daar Witteveen. Dan staan ze stil bij NKS Nederlandse Kunststofindustrie Soesterberg, een groot plat gebouw. 'Kijk, dit is in de oorlog door de Duitsers gebouwd en was de hoofdingang van het vliegveld. Alles wat hierachter lag, was het zoge naamde sperrgebiet. Dit was het wacht- gebouw met gevangenis en meters dik ke muren. Na de oorlog werd het een kunstharsperserij van de familie Reijn- ders.' Vervolgens komen we bij Eetcafé Popu lair, dat ver voor de oorlog een woon huis was, bewoond door Versteeg en daarna tot 1974 door de belastingamb tenaar Adrie Baars. Dezelfde Piet Wij- ma die we eerder in café Sport hebben ontmoet, vestigde zich in 1947 in dit pand en maakte er weer een café van. Zo op het oog lijkt het bijna op de oude café Sport. Daarna heeft Kees van Leeuwen de zaak overgenomen. Dan volgen nog drie woningen voor we bij de Amersfoortsestraat zijn. De middel ste woning is in 1966 gebouwd door de familie De Vlaming. Vroeger stond daar iets achteraf een klein zomerhuisje, be woond door mw. Galjart en daarna door mw. Musch. Tot slot komen we bij het witte dubbe le hoekhuis. Rechts woonde Boevink, adjudant van de technische dienst van het vliegveld en daama Kugel die op Sterrenberg werkte en later naar Gro ningen vertrok. Ook Cor de Wilde heeft er gewoond met daarna Kees Deugd, de paardenman. Links woonde Nico Hey en nu Willem Dorresteyn. Voor vandaag vinden de heren het wel weer mooi ge weest. Even tijd voor een harinkje op de markt, want daarvoor is het woensdag morgen. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Van 6 tot en met 9 augustus kunnen 120 kinderen uit Soest en So'esterberg mee doen aan het 'huttenbouwproject' op het terrein van Sterrenberg. Volgens de Stichting Jeugdwerk Soesterberg is dit project nu al geslaagd, vanwege de vele spontane aanmeldingen, zelfs vanuit Zeist en Leusden, een bewijs dat het in een behoefte voorziet. Bij de aanvragen gingen kinderen die geen vakantie hebben gehad voor. Vol gens de organisatoren waren dat er meer dan men had verwacht en blijven veel gezinnen, om welke redenen dan ook, met vakantie thuis. Voor de organisato ren is dit een gegeven om even over na te denken en voor de toekomst meer activiteiten te ontplooien. Woensdag 6 augustus zal het stille bos van Sterrenberg gevuld worden met kinderstemmen en hamerslagen. Want er zullen veel hutten moeten worden gebouwd in alle soorten, maten en voor diverse doeleinden. Zaterdag 9 augus tus wordt het project besloten met het bewonderen van de gemaakte houten stad die dan in een feestelijke stemming verkeert. De Rabobank Zeist-Soesterberg heeft 1000 gulden toegezegd aan de pas ver bouwde bibliotheek in Soesterberg ten behoeve van de aanschaf van een com puter met Internet-aansluiting. Deze heel terechte maar nogal begrotelijke wens van de bibliotheek valt buiten het verbouwingsbudget en is daarom al eni ge weken het onderwerp van een pu blieksactie. Veel Soesterbergers die de bibliotheek een warm hart toedragen hebben ai hun portemonnee getrokken om de aanschaf van zo'n p.c. te realise ren. In totaal is nu 1200 van de benodigde 6500 gulden binnen. Een computer met Internetaansluiting luidt een nieuwe fase in de informatiebemiddeling in, een ont wikkeling die bibliotheken op de voet volgen. Naast een vernieuwing van het gebouw is ook vernieuwing van de me dia op z'n plaats. Daar speelt de Rabo bank Zeist-Soesterberg op in met deze gift. De bibliotheek hoopt dat het ont brekende bedrag de komende weken toegezegd wordt. Dan kunnen ook de Soesterbergers gaan surfen op het World Wide Web en zich over duizend en één onderwerpen informeren! De bibliotheek is na de verbouwing aan merkelijk groter geworden, waardoor er meer mogelijkheden zijn, vooral voor de jeugd. In september zal deze uitbreiding officieel in gebruik worden genomen. Naast restaurant De Tuin aan de Rade makerstraat kan men in de bibliotheek ook van VVV-faciliteiten profiteren. De bekende VVV-geschenkbonnen zijn er verkrijgbaar en vinden een gretige af trek. Sinds kort zijn er ook de bekende wandel- en fietsroutes in en om Soester berg te verkrijgen. De wandelroutes loodsen de bezoekers door het dorp en vertellen diverse bijzonderheden van het vliegdorp. De lengte van elke wandel route is ongeveer 5 kilometer, terwijl de fietsroutes een lengte hebben van onge veer 15 kilometer. De routes worden in de nabije toekomst nog meer aangepast en uitgebreid met onder andere een kunstroute. Bij een bedrijf aan de Amersfoort sestraat is vorige week een portemonnee gestolen. Aangifte deed een 28-jarige vrouw uit Rotterdam. De portemonnee werd weggenomen uit haar tas. Aan alle medewerk(st)ers aan het 75- jarig jubileum van de Carolusschool. Op de valreep willen wij u - nu even voorlopig - van harte bedanken voor uw inzet voor-, tijdens- en/of na de jubi- leumweek. Het is mede dank zij uw hulp een enorme geslaagde week geworden, waar nog lang over zal worden nage praat. Wij - alle mensen die bij tij en ontij in de weer zijn geweest - zien el kaar na de vakantie om na te praten en iets anders te doen op een nog bepaal de datum. U hoort van ons nog precies waar en wanneer dat zal zijn. Nogmaals van harte bedankt en een prettige va kantie. Het feestcomité Woensdag 30 juli 09.00 tennis Open Jeugd Toernooi Donderdag 31 juli 09.00 tennis Open Jeugd Toernooi Vrijdag 1 augustus 09.00 tennis Open Jeugd Toernooi 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan Zaterdag 2 augustus 09.00 tennis Open Jeugd Toernooi 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank Zondag 3 augustus 09.00 tennis Open Jeugd Toernooi Maandag 4 augustus 11.15 zitting Rabobank Drie Eiken Dinsdag 5 augustus 09.00 tennis grabbelochtend 20.00 wijnproeven in de Wijndoos Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9