Samen werken aan veilig wonen Goed dat er politie is Onder druk handhaaft Remu de prijzen Het Huttenbouwdorp op Sterrenberg Museum raakt Fokker D7 kwijt Internet in de bibliotheek Hondentrimsalon Miranda open De Spit is weer beter... 60311 19* WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 Faillissement Fokkerbedrijf nadelig Kerkdiensten Verenigingsagenda Soesterberg Telefoon weg na feestje aan huis Soester Courant in Soesterberg Medische dienst Burgerlijke Stand| Hulpverlening j] Extra avondvluchten helikopters 'De Drie Eiken' i Hobby werd eindelijk echt werken Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Activiteiten in het komende najaar VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Een onbekende dringt of breekt uw woning binnen! Een onbekende snuffelt in uw spullen! Diezelfde on bekende neemt dierbare spullen van u weg! Er wordt veel vernield en bevuild! Schade - ergernis - irritatie - aangifte doen - regelen via verze kering - schade laten herstellen - spullen van emotionele waarde ko nten nooit weer terug etc. etc.' Zo begint de brochure 'De weg naar veilig wonen', een beveiligingsrichtlijn uitgegeven door de politie, diverse ver zekeraars, consumentenbond en Vereni ging Eigen Huis. Een duidelijk en over zichtelijk blad waarin vele goede tips staan. Maar is mijn huis wel goed bevei ligd? Daarvoor kan men gratis deskun dig advies krijgen van een team van technische beveiligingsambtenaren van de politie. Bijna elke dag staat op het Dorpsplein het zogenaamde 'Preventiehuis' van de politie. Een grote witte oplegger met de bekende rode, witte en blauw gekleur de strepen van de politie. Het is de be doeling dat passanten even naar binnen gaan waar ze van een politieman alle informatie verkrijgen over het beveiligen van een woning. Ook wordt aangebo den de woning gratis op onder andere inbraakbeveiliging te controleren. 'Een rasechte inbreker komt toch naar binnen, wat je ook voor beveiliging neemt. Maar we kunnen het hem wel moeilijker maken. Als hij langer dan drie minuten nodig heeft om binnen te komen is dat voor hem een te groot ri sico en gaat hij liever naar een ander huis waar het gemakkelijker gaat. Wij als politieteam willen streven om zoveel mogelijk woningen die garantie van drie minuten te kunnen geven. Vergeet niet dat hij in die drie minuten meer lawaai moet maken dan hem lief is, waardoor men aftent wordt op zijn aanwezigheid. Een inbreker heeft liever niet dat veel mensen komen kijken wat hij doet', al dus een greep uit het verhaal van de betrokken politieman. Advies en controle v Het is de bedoeling dat heel veel men sen op dit gratis deskundig advies rea geren door een kaartje te zenden naar: Preventieteam Politie Regio Utrecht. Dierenriem 11, 3738 TP Maartensdijk, maar bellen kan ook: tel. 0346-217979 of per fax: 217970. Het kaartje kan men in de witte wagen op het Dorpsplein verkrijgen. Daarna wordt een afspraak Het politieteam dat meewerkt aan "De weg naar veilig wonen". gemaakt en komt een deskundige van het politieteam bij de betrokkene op bezoek. 'Het is niet goed om nu al heel veel be veiligingsmaatregelen te nemen, om bij voorbeeld te laten zien wat men alle maal gedaan heeft. Het kan best zijn dat die juist niet goed zijn en dat is dan on nodig geld uitgeven. Laat het zoals het is, totdat wij zijn gekomen. Hou dan ook rekening dat wij nogal precies zijn en niet snel tevreden. Het belangrijkste waar wij naar kijken zijn de beweegba re onderdelen zoals deuren en ramen', aldus de politiedeskundige. Tijdens de controle kan men op alle ge bied vragen stellen, bijvoorbeeld hoe waardevolle goederen gemerkt moeten worden. Ook zijn verlichting en rook melders belangrijk. Van elke controle wordt een rapport opgemaakt, waarvan de bewoner het origineel ontvangt. Na dat de geadviseerde beveiligingen door de bewoner zijn aangebracht, krijgt het de status van 'doelmatig beveiligde wo ning'. Vervolgens kan men de eigen ver zekeringsmaatschappij in kennis stellen die op grond van die status een korting geeft van 10% tot zelfs 20%. Al met al zeker de moeite waard om het preventieteam in te schakelen. Tot sep tember staat de witte wagen op het Dorpsplein en tot op heden zijn veel da gen al volgeboekt met bezoeken en her- halingsbezoeken. Dat wil niet zeggen dat alle dagen reeds vol zijn, tot septem ber kan men zich nog aanmelden voor het gratis advies. Een goed teken voor de circa 2500 huizen van het vliegdorp, een slecht bericht voor de inbrekers die weer een deurtje verder moeten gaan... In het Militaire Luchtvaart Mu seum staat onder andere een uit 1919 daterende originele Fokker D7. Hij werd in 1981 door het Fok kerbedrijf aan de Koninklijke Luchtmacht 'in bruikleen' geschon ken en in het kader van het 75-jarig bestaan in het museum geplaatst. 'In bruikleen' wil zeggen dat de ge ver hem weer kan terugvragen en dat gevaar is aanwezig, nu het Fok kerbedrijf failliet is verklaard. Het toestel behoort tot de inboedel van De Fokker Dl. Fokker en komt voor verkoop in aan merking. Aangezien het een zeer zeld zaam en daardoor heel duur vliegtuig is geworden, moet worden aangenomen dat de D7 aan de hoogste bieder wordt verkocht. De luchtmacht heeft geen geld om hem te kopen, waardoor de beslis sing in feite al is gevallen. Onder leiding van de directeur van het Militaire Lucht vaart Museum, de luitenantkolonel M. Botma, wordt alles in het werk gesteld om dit 'pronkjuweel' voor het museum te behouden. Wie bij wil blijven, moet onder an dere gebruik maken van Internet: een middel om vanachter een com puter bijna alles te weten te komen. Bijvoorbeeld kan men door middel van dit vernuft bijna, alle auto dealers raadplegen voor een be-^ paalde auto. Bouwjaar, kilometers tand en prijs kunnen worden ver kregen en men kan direct naar de betrokken handelaar gaan. De bibliotheek aan het Dorpsplein, het adres voor boeken, kranten, muziek, wetenschap en VVV-benodigdheden etc. etc., wil ook graag Internet binnen haar muren hebben als uitbreiding van haar mogelijkheden. Nu is de biblio theek geen instelling die dat zelf zo maar even kan doen. Want er is nodig een computer met modem van 4500 gulden, een printer van 650 gulden, abonnement internet van 300 gulden, extra telefoonlijn van 400 gulden en de benodigde software van 650 gulden. Opgeteld is dat 6500 gulden. Sponsoring Op de balie in de bibliotheek staat een grote pot en de bezoekers wordt ge vraagd daarin een bijdrage te geven om die 6500 gulden bij elkaar te krijgen. Stel dat de pot vol zit met guldens of zelfs vijfguldenmunten, dan nog is het veel te weinig. Gelukkig heeft de plaat selijke Rabobank dit begrepen en alvast 1000 gulden voor dit doel geschonken. Het is een goed voorbeeld van sponso ring, dat door meer plaatselijke bedrij ven gevolgd kan worden. Het is bekend dat vrij veel bedrijven uit Soesterberg wel diverse doelen 'buiten' het vliegdorp door middel van sponso ring steunen, terwijl men er in het dorp zelf omschreeuwt. Bijvoorbeeld wordt het Open Jeugd Toernooi van LTV 'slechts door één bedrijf 'buiten' Soester berg gesponsord, waardoor het met veel hangen en wurgen kan doorgaan. Om die reden is het zinvol om de plaatselij ke bedrijven te attenderen op de moge lijkheden in eigen dorp. De slagzin van de middenstand: Koop elders niet, wat eigen dorp u biedt!, moet dan ook an dersom vertaald worden. Voor de aanschaf van Internet in de bi bliotheek kan men giften storten op giro 149 08 18 van de Openbare Bibliotheek in Soest, onder vermelding Internet. Gewoon doen! De bekende jaarlijkse 'verenigingsagen da Soesterberg' wordt op woensdag 1 september a.s. gepubliceerd. Opgaven dienen vóór 24 augustus a.s. te worden ingeleverd op het adres Van Maaren plein 1. Faxen kan ook via (0346-) 351252. Alle verenigingen of instanties die ge noemd willen worden, geven hun juiste naam en adres op, met hun activiteiten per dag, week, maand of jaar. Een 21-jarige bewoner van de Generaal Winkelmanstraat meldde de politie deze week dat hem in het weekeinde een te lefoon ontstolen was. Dat had hij ont dekt na een feestje aan huis, waarbij hij een gezelschap van meer dan tien per sonen over de vloer had gehad. De da der moest volgens hem vermoedelijk in die kring gezocht worden. De telefoon had een waarde van 1800 gulden. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41. Als men met vakantie gaat is de politie bereid een oogje in het zeil te houden zolang men afwezig is. Dat betekent dat ze tijdens een surveillance even langs de woning rijden en een controle uitvoeren. Ze noemen dat het 'vakantieproject'. Ook een bewoner van 't Zwartewegje had hiervan gebruik gemaakt en de be trokken woning werd in de nacht van woensdag op donderdag door surveille rende politiemensen gecontroleerd. Ze zagen dat het slot van de voordeur was geforceerd, maar niet open stond. De sleutelbewaarder bleek niet thuis te zijn, waardoor niet kon worden vastgesteld of de inbreker naar binnen is geweest. De dag daarop konden maatregelen worden genomen ter beveiliging van de woning. Vakantiegangers worden enerzijds geat tendeerd op deze mogelijkheid en voorts verzocht elk duidelijk beeld dat men met vakantie is te voorkomen. Een (goede) buur of kennis zou bijvoorbeeld de aanwezige zonneschermen kunnen bedienen, waardoor de opvallend geslo ten jaloezieën aan de binnenzijde van het raam niet gebruikt worden. Verlich ting in de woning door middel van een tijdklok of een buiten geplaatste bewe gingssensor is de eerste drempel die een inbreker ontmoet. De buitenzijde van de woning en vooral achter kan worden verlicht door middel van een schemer- schakelaar of bewegingsdetectie. In de witte wagen van de 'politie op het Dorpsplein kan men alle relevante be veiligingsinformatie verkrijgen. Zondag 10 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Ra dema kers traaf 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 W. Mulder Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 1 augustus: Jan Marie de Mos (81), Dorpsplein 94. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Helikopters van de vliegbasis zullen op dinsdagavond 12 augustus tot 24.00 uur het vliegen bij duisternis beoefenen. Tot heden was het ongebruikelijk om te trai nen in het vliegen bij duisternis gedu rende de zomermaanden, wanneer het tot laat in de avond licht blijft. Deelna me aan de oefening in Polen maakt het ditmaal noodzakelijk. Van 20 augustus tot 4 september zal een aantal transport helikopters van het 298 en 300 squa dron deelnemen aan de oefening 'Indian Falcon' in Polen. Tijdens deze oefening zullen zeer vele nachtvluchten worden uitgevoerd. Daarom moet dit door de helikopterpiloten nog eens extra worden beoefend. Op maandag 11 augustus wordt er 's avonds vanaf de basis Gilze- Rijen gevlogen. Op dinsdag 12 augus tus wordt de nachttraining vanaf de vliegbasis Soesterberg gehouden. Ook zullen enige Apache gevechtshelikopters van Gilze-Rijen aan deze nachttrainin gen deelnemen. Voor spotters een goe de gelegenheid deze toestellen eens van dichtbij te bekijken en de inwoners van het vliegdorp kunnen de oortjes scher pen om weer een nieuw geluid van de Apache te leren kennen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 tb Warme maaltijd Dinsdag 12 augustus is men te 12.30 uur weer welkom voor de warme maal tijd. Het menu bestaat uit groentesoep, exotische kipschotel met sperziebonen, rijst en gemengde sla en een verrassing stoetje. De kosten zijn 7,50 p.p.; op gave tot 11 augustus via tel. 351402. Zijdescliilderen Maandag 18 augustus zal er in het dien stencentrum een cursus zijdeshawls schilderen worden gegeven. Deze wordt 's morgens van 10 tot 12 gegeven en 's middags van 13.30 tot 15.30 uur. Maxi maal aantal deelnemers: twaalf per keer. De kosten zijn 7.50 incl. de benodig de materialen. Opgave tot 15 augustus te 12.00 uur via tel. 351402. De aardgasprijzen zijn per 1 janua ri 1997 met 2,6 cent gestegen. De Remu, afhankelijk van deze ontwik keling, berekende dit door aan haar klanten. Hiertegen werd nogal ge protesteerd vanwege een toegeno men stijging van de woonlasten van de burgers, maar ook omdat de Remu dit jaar weer een winst van 60 miljoen gulden verwacht. De aandeelhouders waren gul en beslo ten de stijging per 1 januari voor eigen rekening te nemen. Elke gasgebruiker krijgt van de Remu per 1 januari 1998, 3 cent per verstookte kuub gas terug. Dat betekent dat men ongeveer hetzelf de moet betalen als in 1996, dus een vastrecht van een enkele meter van 45,83 gulden per jaar en 25 cent per kilowattuur. Een dubbele meter is 141 gulden met 25 cent voor dagstroom en 11 cent voor nacht(weekend)stroom. De gasprijzen worden twee keer per jaar door de wereldmarkt bepaald en per 1 augustus moet 2,35 cent meer worden betaald en dit bedrag wordt 'niet' door de Remu gecompenseerd. Voordelig tarief Eind 1996 werd bekend dat Remu het voordelige middagtarief had afgeschaft. Vooral huishoudens die een warmwater voorziening via een boiler betrekken, moesten daardoor behoorlijk meer be talen. Vooral tegen deze tariefverhoging werd geprotesteerd, onder andere door de Vereniging Soesterbergs Belang. He laas heeft de Remu de VSB nooit een adequaat antwoord op hun vraagstellin gen gegeven. Men vond het onjuist dat zonder enige voorkennis van de Remu, deze maatregel werd genomen. Juist in die tijd had de Remu immers nog veel reclame gemaakt voor de boiler en daar bij gesteld dat het voordelig was vanwe ge de goedkope tarieven. Ook deze klanten wil de Remu nu tege moetkomen door middel van een ge- wenningsbijdrage. Op 1 januari 1998 ontvangen de boilerhouders 30 gulden over 1997 en vooruitlopend voor het jaar 1998, een bedrag van 15 gulden. Met de totale afrekening begin januari 1998 wordt het bedrag van 53 gulden Verrekend. Met ingang van vandaag is het Hut- tenbouwdorpproject op Sterren- berg van start gegaan. Stichting Wel zijnswerk Soest, Stichting Jeugd werk Soesterberg en Wijkvereni- ging Overhees zijn samen dit pro ject aangegaan en met succes. Ongeveer 120 kinderen, waarvan hon derd uit Soesterberg, hebben zich hier voor opgegeven. Het is een proefproject en op grond van de ervaringen wordt bekeken of het een jaarlijks terugkeren de activiteit wordt. Kinderen worden vier dagen goed bezig gehouden, waar door van verveling geen sprake kan zijn. Voor de vele vrijwilligers die hierbij be trokken zijn is het een goede vorm van vrijetijdsbesteding. Het huttenbouwdorp krijgt als thema: Nederland, een inter-culturele samenle ving. De kinderen mogen dit zelf naar hun eigen ideeën en fantasieën vertalen. Elke dag zal er een dorpskrant verschij nen waarin het nodige te lezen valt. Er is een samenwerking tot stand gebracht met onder andere EHBO, Politie, Brandweer, Gemeente, Scouting, VW en SWOS (voor de werving van vrijwil ligers). Via de media is één en ander bekend gemaakt en de sponsoring be rust bij diverse bedrijven. Vanmorgen om 09.00 uur waren diver se vrijwilligers al druk doende om de kinderen om 10.00 uur te kunnen ont vangen. Om 10.45 uur werd het start sein gegeven voor het bouwen van de diverse hutten, afgewisseld met spel en creativiteit. De ouders mogen om 15.45 uur komen om even te kijken hoe het met hun dierbaar kroost gaat, waarna ze om 16.00 uur weer naar huis vertrek ken. De vele vrijwilligers zijn dan weer drukdoende met een nachtwacht om het totaal te beveiligen. Donderdag 7 augustus zijn ze om 10.00 uur weer aanwezig en gaan ze verder bouwen aan hun hutten. Dit wordt af gewisseld met een speurtocht, picknick en weer spel en sport. Vrijdag 8 augus tus krijgen ze om 11.00 uur een mini- kermis met daarna het afbouwen van de hutten. Na het eten disco met stoelen dans en ballontrappen. Het is maar dat Soesterbergers het weten dat er dan niet geschoten wordt. Om 18.30 uur maakt de jury de prijswinnaars bekend waarna de kinderen naar huis gaan. Zaterdag 9 augustus zijn ze om 10.00 uur weer aanwezig met ouders, vrienden en familie. De hutten worden dan beke ken met daarna nog enkele activiteiten. Intussen worden de hutten door de vrij willigers gesloopt, een klus die zij beter kunnen doen om erger te voorkomen. Om 11.00 uur komt de brandweer "Drie dagen bloemen en drie dagen honden, dat moet kunnen. Einde lijk mag ik mijn hobby omzetten in werkelijkheid, een eigen honden trimsalon. Ik vind het heerlijk om met dieren om te gaan, dus laat ze maar komen." De altijd vrolijke Miranda (27), bekend van de bloemenzaak van Van Oest aan de Buijs Ballotlaan, straalt als ze in haar eigen hondentrimsalon in de Gen. Win kelmanstraat 29, vertelt over haar hob by: het verzorgen van honden. Een knusse ruimte waar het pas geverfde hout het interieur in een frisse nieuwe teint zet. "Drie jaar geleden heb ik de opleiding voor de verzorging van hon den afgesloten en kon dit daarna in een paar kennels in de praktijk brengen. Toen de bloemenwinkel van Van Oest aan de Buijs Ballotlaan werd uitgebreid met een dierenafdeling, was dat uiter aard mijn specialisme. Maar je kwam niet in direct contact met die viervoeters en dat wilde ik zo graag. Uiteraard ver zorgde ik mijn eigen honden en die van vrienden en kennissen, maar de wens bleef om het ook eens echt te kunnen doen en dat is nu gelukt. De vorige hon dentrimmer in dit pand is vertrokken, omdat hij een nieuwe zaak in Maarssen opende. En dat was mijn kans. Dage lijks vroegen klanten of ik ook een adres wist waar ze hun hond konden laten verzorgen. Ook de dierenartsen Tonino- van Schieveen, die ik goed ken vanwe ge mijn honden, vonden dat een hon dentrimsalon hier wenselijk was. Met de eigenaar van het pand, bakker Tammer, was de zaak snel geregeld en mijn salon is op maandag 4 augustus geopend. Ja, ik ga dit helemaal alleen doen en ik heb er erg veel zin in. Laat alle honden maar komen in mijn hondentoiletteerbedrijf, zoals het officieel heet, voor wassen, knippen, föhnen, verzorging van oren en nagels etc. Ik ben elke week op maandag, dinsdag en woensdag in mijn hondentrimsalon te bereiken. En verder blijf ik elke donderdag, vrijdag en zater dag werken in de winkel van bloemen handel Van Oest aan de Buijs Ballot laan". Miranda is geboren in Amersfoort, heeft het grootste gedeelte van haar jeugd in Soest doorgebracht en woont sinds 1992 met haar vriend in Soesterberg. Ze voelt zich thuis in het vliegdorp, 'en ik wil hier nooit meer weg', aldus Miran da. Hondentrimsalon Miranda, Gen. Winkelmanstraat 29. Alleen behande ling op afspraak via telefoon (0346-) 352197 of 06-52543939. Natuurlijk kan ook van donderdag tot en met zaterdag via de bloemenzaak eeri afspraak wor den gemaakt. Het heeft een tijdje geduurd, maar de doodzieke Spitfire is bijna ge zond. Er is lange tijd gesleuteld aan dit historisch vliegtuig en nu is hij weer vliegklaar. Er zijn diverse na tionale en internationale luchtvaart manifestaties, waar zijn aanwezig heid zeer op prijs wordt gesteld. Alvorens te kunnen deelnemen aan het vliegverkeer in het algemeen en de ma nifestaties in het bijzonder, is het nood zakelijk dat het toestel goed getest wordt en dat ook de vliegers weer weten wat de Spit is en wat hij kan. Zaterdag 16 augustus staat gepland om een aantal vluchten boven en rond de vliegbasis te houden. De drie Spitfirepiloten zullen ieder om de beurt laten zien dat ze het toestel nog volledig in de hand hebben. De Spit Daaronder wordt verstaan het uitvoeren van starts en landingen met mogelijk een paar rollers in de lucht. De vluchten worden juist op een zater dag gehouden omdat dan alle drie de piloten en het technisch personeel voor deze testen beschikbaar zijn. Voor veel oudere Soesterbergers zal dit een bijzon der weerzien zijn, want zij hebben deze rappe vogel met zijn bijzonder geluid in de laatste oorlogsjaren dagelijks gezien en vooral gehoord. Voor hen was dat de naderende bevrijdingsmuziek. Degenen die dit niet als muziek in de oren klinkt kunnen of proppen in de oren doen of die zaterdag even een bezoekje buiten Soesterberg brengen. Dat de spottershill aan de Van Weerden Poelmanweg op die dag vol zal zijn, is wel zeker. Soesterberg voor een demonstratie. Om 12.15 uur gaan de kinderen weer naar huis en mogen de vrijwilligers alles op ruimen. Het zijn met elkaar nogal spec taculaire dagen en vele kinderen zullen ongetwijfeld nog lang terug denken aan hun Huttenbouwdorp 1997. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 'Verslik u niet' Op maandag 10 november van 14.00- 15.30 uur geeft drs. RW. Vinks, apothe ker te Soest, een lezing met de toepas selijke titel "Verslik u niet". Deze lezing geeft veel praktische informatie over het gebruik en misbruik van medicijnen. Verschillende onderwerpen komen aan de orde, bijvoorbeeld: hoe vaak en wan neer kunnen er bijwerkingen voorko men, welke geneesmiddelen mag men gelijktijdig gebruiken en welke niet? Waarom zijn er dure en goedkope me dicijnen en wat is het verschil? Welke rechten en verplichtingen heeft men zelf ten aanzien van geneesmiddelenge- bruik? Het belooft een interessante mid dag te worden waarbij ook eigen vragen aan bod komen. Van harte welkom! Kosten: f 5,-. Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest. Rug- en bekkenklachten In twee bijeenkomsten op de dinsdagen 11 en 18 november van 19.00-20.30 uur zullen de docenten chiropractie me vrouw T. Rubinstein-dé Koekoek en de heer S. Rubinstein, over de volgende vragen van gedachten wisselen: Is er echt niets aan arthrose te doen? Komt rugpijn door een te holle rug? Is bedrust de beste manier om acute pijn in de onderrug te bestrijden? Kan een wervel in de rug "verschuiven"? Er wordt over al deze vragen uitleg ge geven om zo wat meer duidelijkheid te krijgen over misverstanden en mythes in rug- en bekkenklachten. Cursusprijs: f 30,- en stencilkosten f5,-. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Las sostraat 65 te Soest. De Volksuniversiteit is nu met vakantie. Vanaf 18 augustus is zij weer geopend voor informatie en inschrijving, op maandag van 13.00-16.00 uur en op dinsdag t/m donderdag van 10.00- 13.00 uur. Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest, tel. 035- 6022195. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Woensdag 6 augustus huttenbouwproject, Sterrenberg Donderdag 7 augustus huttenbouwproject, Sterrenberg Vrijdag 8 augustus huttenbouwproject, Sterrenberg Zaterdag 9 augustus huttenbouwproject, Sterrenberg Zondag 10 augustus 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 11 augustus 08.00 Kijkdag Domeinen, Zeisterspoor Dinsdag 12 augustus 08.00 Verkoopdag Domeinen, Zeister spoor 09.00 tennis clubkamp. jeugd 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken avondvliegen helikopters Woensdag 13 augustus 09.00 tennis clubkamp. jeugd Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11