DIAK 789.00 m&ss 'Jalsem Kijken naar 't smoel van de krant Beveiliging van overwegen in Soest roept weinig reacties op UITVERKOOP 40 - 60% KORTING Politie is nog niet veel dichter bij oplossing Soester moordzaak Sinaï vangt ruim 8 miljoen gulden voor oud Zonnegloren-complex ruin iACTUEEL I IER Linnen kast 6027493 Soester veroordeeld wegens medeplichtigheid aan geweld Meer langdurig werklozen en minderheden aan het werk i EETVILLA Vluchtelingenwerk vraagt hulp voor Bosnische jongen PAGINA 2 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT bilea. «unies PAGINA 3 inschen motorrijles scertificaat or auto, stus a.s. I35 - 6022061 1652- 643170 groot aktnan )EXPRINT 8 cm 99^ 'Portrettengalerij' trekt belangstelling Autokraken met metalen front diverse dessins vanaf ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN KLAREN gTROMP Ook 's avonds en in 't weekend S8 Inspraak sluit op 12 augustus Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zestig uur dienstverlening op de gehele zomercollectie Ladhf Spring field The Outpost Hil-ton herenmode Cijfers tweede kwartaal gunstig RESTAURANT Van Den Brink i Na een korte rustpauze te hebben genomen, bent u weer van harte welkom in onze Tien telefoontjes na 'Opsporing verzocht' Het blijft genieten! Verkocht aan projectontwikkelaar Amstelland Vastgoed kwaliteits kleurenfoto's nu ;V Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn \tane eportages': en vast van uw /an Walsem zorgt t en maakt met foto's. Zodat u er genieten. vend uw wensen, hanteren wij een ier informatie elefoonnummer 601 80 71 en ek van Walsem. ft F I E Dk theorieles OEST 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. De "portrettengalerij", die sinds vo rige week te bewonderen is in de etalage van het kantoor van de Soes ter Courant, wekt de belangstelling van heel wat passanten. In iets meer dan één oogopslag krijgen ze de his torie van de 75-jarige krant in vogel vlucht voorgeschoteld. In 21 lijsten vindt de voorbijganger ach ter de winkelruit bijna even zoveel voor pagina's uit die 75 jaar, in chronologi sche volgorde. Van elke editie met een andere opmaak - die om de paar jaar werd toegepast, meestal als gevolg van nieuwere typografische inzichten - is een voorpagina in de galerij opgenomen. De verschillen, met name in de kop, zijn soms minimaal, in andere gevallen be paald niet onopvallend. Het geeft een aardige totaal-indruk van "het smoel" van de krant, om het zomaar eens uit te drukken, door de jaren heen. Nogal wat kijkers blijken zich overigens af te vragen wat het vraagteken in de tweede lijst (van links af) in de onder ste rij wel mag betekenen. Het antwoord is simpel: deze lijst is gereserveerd voor de voorpagina van de jubileum-editie, die zoals eerder aangekondigd op zater dag 30 augustus zal verschijnen. Van het jubileumfront valt in deze we ken (volop komkommertijd!) weinig nieuws te melden. De enige activiteit die daarmee verband houdt is de poppen kastvoorstelling in het Cabrio-open- luchttheater, die vanmiddag (woensdag) om half drie plaatsvindt. Met gebruik making van de voordeelbon uit de krant van vorige week krijgen de kinderen toegang voor de helft van de prijs. De politie kreeg vorige week meldingen van autokraken van de Haverweerd, de Wijnand Toplaan, de Dillenburglaan, de Kamperfoeliestraat en de Ereprijsstraat. In de meeste gevallen ging het om de autoradio. Aan de Ereprijsstraat ver dwenen tevens een cd-wisselaar, een jack en een zonnebril met een gezamen lijk waarde van bijna 5500 gulden. 'êêÊ'y ,,M4 rs mm Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum onrocreritTgoid Burg. Grothestraat 54 De inspraakprocedure inzake de beveiliging van de 25 overwegen in Soest sluit op 12 augustus. Op die datum moeten de reacties op de voorgestelde verbeteringen door de gemeente ontvangen zijn. Tot die datum kunnen de plannen en teke ningen worden ingezien in de hal van het gemeentehuis. Mede naar aanleiding van de recente (bijna-)ongevallen op de overwegen in Soest werden begin juni de soms ingrij pende voorstellen gepresenteerd. Op 11 juni startte de inspraakprocedure. Van wege de vakantieperiode werd gekozen voor een termijn van 2 maanden. Op 12 augustus sluit de inspraaktermijn. Tot nu toe zijn slechts enkele reacties ontvangen op de plannen. Ook de in spraakavond op 26 juni werd slechts door enkele insprekers bezocht. De plannen roepen weinig vragen en reac ties op. Bij de uitvoering van de plannen vervalt een aantal overwegen. Twee onbewaak te overwegen - wandelpad Dolderseweg en Gouden Ploeg - vervallen, terwijl de onbewaakte overwegen in de buurt - fietspad Wieksloterweg en Kaasfabriek - worden beveiligd. Twee andere over wegen - tennispark Bosstraat en Heezer- spoor - zullen vervangen worden door een tunneltje met trappen met een fiets- goot. In de Soester Eempolder wordt moge lijk een tunnel aangelegd in plaats van de overweg Grote Melmweg mits de overwegen Weideweg en Spiekerweg zouden kunnen vervallen. Als dat niet kan, zullen de huidige overwegen met automatische knipperlichtinstallatie (AKI) worden omgebouwd tot overwe gen met automatische halve overweg bomen (AHOB). Voor de beide overwegen in het dorp Soest met automatische knipperlichtin stallatie (AKI) in de Foekenlaan en Veldweg is de procedure tot het ombou wen tot een beveiliging met automati sche halve overweg-bomen (AHOB) al enkele maanden geleden gestart. De procedure neemt tenminste een jaar in beslag. Nadat de rijksoverheid voor de verbetering van de beveiliging van over wegen f 150 miljoèn beschikbaar stelde is de levertijd aanzienlijk toegenomen. Met de uitvoering van de plannen in de gemeente Soest is een bedrag tussen de drie en tien miljoen gulden gemoeid. Na afronding van de inspraakprocedu re zullen de plannen deze herfst aan de raadscommissie worden voorgelegd. Een 21-jarige Soester is wegens me deplichtigheid aan mishandeling van een automobilist vorige week door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot zestig uur dienstver lening en een maand voorwaardelij ke celstraf. Hij reed half april in Soest achter het slachtoffer aan, zo dat zijn vriend de man een afram meling kon geven. De vriend, een 19-jarige Baarnaar, kreeg bij een tankstation in Soest ruzie met de man, na een akkefietje in de tankshop. Een familielid van het slacht offer had daar tegen hem gesnauwd omdat ze dacht dat hij bij de kassa wil de voordringen. Toen de man meerma len zijn middelvinger omhoog gestoken en hem uitgescholden had, werd de Baarnaar zo kwaad dat hij de Soester verzocht achter hem aan te rijden. De Soester gaf donderdag grif toe dat hij zijn vriend in de gelegenheid wilde stellen om verhaal te halen. "Die man ging zo tegen hem tekeer." Hij reed vlak achter de wagen van het slachtoffer aan en versperde bij een rood stoplicht de weg. Naar eigen zeggen bleef hij in de auto zitten, in zijn spiegel volgend wat de Baarnaar deed. Die gaf de automobilist een goed ge trainde kickboks-trap tegen het hoofd. De man werd onwel en liep een snij- wond op. "Als je door het lint bent, kunnen er ernstige dingen gebeuren", constateerde rechter mr. F. de Vries. Maar de Baarnaar verzekerde dat hij de trap weloverwogen had geplaatst. De eis van tien weken waarvan vier voorwaar delijk, vond hij "wel wat overdreven." De officier eiste tegen de Soester twee maanden celstraf waarvan één voor waardelijk. De rechter legde deze straf aan beide verdachten op. Omdat ze een nog vrijwel blanco strafblad hadden, zette De Vries het onvoorwaardelijk deel om in onbetaald werken. Hoewel de Soester zelf geen geweld gebruikt had, legde hij zich onmiddellijk bij deze straf neer. Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 Over de hele linie laten de cijfers over het eerste halfjaar 1997 van de bij Arbeidsvoorziening Midden- Nederland ingeschreven werkzoe kenden een gunstig beeld zien. Ten opzichte van vorig jaar is het aantal Niet Werkende Werkzoekenden ge daald met 9,5% naar 50.611. De daling heeft zich het meest voorge daan bij jongeren en hoger opgeleiden, maar ook het aantal langdurig werklo zen daalde met 5,5%. In het tweede kwartaal 1997 is een aan zienlijke verbetering opgetreden in het door de arbeidsbureaus en banencentra aantal gerealiseerde plaatsingen. In het eerste kwartaal werden 2664 ingeschre venen aan werk geholpen. In het twee de kwartaal waren dit er 3471 (+30%). Het aan werk helpen van minderheden en langdurig niet werkende werkzoe kenden door de arbeidsbureaus is ten opzichte van het eerste kwartaal fors gestegen. In het tweede kwartaal wer den 516 minderheden aan werk gehol pen (305 in het eerste kwartaal). Het aantal geplaatste langdurig werklo zen was 969 ten opzichte van 596 plaat singen in het eerste kwartaal. Het aan tal vervulde vacatures is ten opzichte van het eerste kwartaal met 24% geste gen. In totaal werden in het eerste half jaar 10.413 vacatures geregistreerd. Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 De oom en tante van Haris, een jon gen van 17 jaar, vragen via Vluchte lingenwerk Soest hulp voor hun neef, die in het ziekenhuis in Seraje- vo verblijft. Het is noodzakelijk dat de jongen naar Nederland komt voor een diagnose m.b.t. een tumor. De apparatuur waarmee deze diagnose gesteld moet worden is in Bosnië niet aanwezig. De kosten voor de diagnose en de reiskosten worden geschat op f 2.000,-. De jongen heeft geen ouders meer en Vluchtelingenwerk heeft tot nu toe geen fondsen voor dit doel kunnen vinden. Daarom vraagt Vluchtelingenwerk bij uitzon dering een bijdrage aan de Soester bevolking. Wie iets kan en wil missen voor dit doel, kan een bijdrage storten op Ra- bobank-nr. 359964699 t.n.v. Vluch telingenwerk Soest, o.v.v. Haris. Ie dere bijdrage is welkom. Aan het mi nisterie van Justitie is toestemming gevraagd voor het verblijf van de jon gen. Mocht deze toestemming niet verkregen worden, dan wordt de bij drage teruggestort. Meer informatie? Bel dan Elly van Ziel op Vluchtelingenwerk, tel. 6026053 (woensdag en vrijdag). De politie heeft na de uitzending van "Opsporing verzocht" - maan dagavond bij de AVRO op Neder land 1 - een tiental telefoontjes ge kregen over de moord op de 51-jari- ge Soester Abdeslan Bouhraua. Of daaruit bruikbare tips zijn voortge komen was voor het sluiten van deze editie nog niet bekend. Volgens politiewoordvoerder J. van Straten zijn er onder de tien binnenge komen telefoongesprekken een paar die de moeite van een nader onderzoek waard lijken. De opbellers spraken vol gens hem allemaal gewoon Nederlands, wat impliceert dat uit het Marokkaan se circuit zich niemand heeft gemeld. De politie hoopte dat er nog meer telefoon tjes zouden binnenkomen na de herha ling van het tv-programma op dinsdag morgen. Het telefoonnummer dat voor alsnog open blijft voor eventuele inlich tingen aan de politie is (035) 6098751. In het programma van maandagavond trad inspecteur R. Meinema namens de politie op. Brigadier F. Leive gaf eerst een korte toelichting bij de beelden van de parkeerplaats aan het Choristenpad, waar Bouhraua op zondag 29 juni 's avonds om 22.45 uur werd doodgescho ten. In de uitzending, gepresenteerd door Nelleke van der Krogt, kwamen diverse ernstige overvallen aan de orde. De Soester moordzaak werd - gezien de Marokkaanse afkomst van het slachtof fer - in het Arabisch ondertiteld. Leive gaf op de plaats van de moord nog een kort overzicht van de inmiddels bekende feiten: de door buurtbewoners op het bewuste tijdstip gehoorde hoge gil en de doffe knal, de vondst van het slachtoffer, de getuigen die twee jongens hadden zien weglopen via het bruggetje over de vijver langs de Obrechtstraat en het vermiste bruinieren polstasje van het slachtoffer. 'Afrekening' Volgens Meinema was roof als motief zeer onwaarschijnlijk, ook al omdat er geen sporen van een worsteling gevon den waren. De politie gaat daarom eer der uit van een "afrekening", hoewel er geen aanwijzingen zijn dat de moord iets te maken zou kunnen hebben met de autohandel, waarin het slachtoffer o.a. op de Utrechtse automarkt actief was. Volgens Meinema had Bouhraua geen strafblad en was er van problemen niets bekend. Wel was hij volgens zijn echt genote de dagen voor de moord gespan nen. Ook in het feit dat Bouhraua onlangs als oprichter naar voren trad van zijn "ei gen" moskee aan de Weegbreestraat ziet de politie vooralsnog geen aanwijzing voor een oplossing. Meinema noemde dat speculatief. Ook uit de wereld van de drugshandel, waarin Bouhraua mo gelijk contact zou hebben onderhouden met bekenden en familieleden die in middels vastzitten, is geen enkel feit bekend dat met de moord in verband kan worden gebracht. Beloning De politie staat nog steeds voor een Inspecteur R. Meinema, namens de Soester politie te gast in "Opsporing Ver- zocht. raadsel. Het signalement van de twee jongemannen die getuigen in het donker zagen weglopen is uiterst vaag. Het eni ge dat daarvan bekend is dat een van hen een baseballpetje droeg. In de uit zending werd ook nog bekend gemaakt dat de officier van justitie in Utrecht een beloning van 25.000 gulden heeft uitge loofd voor tips die tot aanhouding van de dader(s) kunnen leiden. BAR, GRILL RESTAURANT Onze beroemde spies van een meter? Onze geweldige bourgondische lamsschouder? En al onze andere bekende vlees- en visspecialiteiten? (Al onze gerechten ook om of te halen.) iT 47 SOEST 035-601 8252 Amstelland Vastgoed, een Amster damse projectontwikkelaar die vol gens ingewijden onderdeel is van de ABN-Amrobank, is de nieuwe eige naar van het voormalige zieken- huiscomplex van Zonnegloren (Molendael-Soest) aan de Soester bergsestraat. Sinaï, het joodse psy chiatrische centrum uit Amers foort, zal het terrein per 26 augustus overdragen. Naar verluidt bedraagt de verkoopsom 8.150.000 gulden. Sinaï is sinds enige jaren eigenaar van de grond en de opstallen, flet psychiatrisch centrum was destijds - nadat besloten was tot sluiting van het Soester zieken huis - van plan te verhuizen naaf de bosrijke locatie in Soest-Zuid, die het verwierf voor om en nabij de zeven mil joen gulden. Vorig jaar werd echter af- combi VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO ZulópromBnaOo 15. Soes l Jol.: 601 28 74 gezien van de plannen in Soest, omdat het bestuur van Sinaï bij nader inzien meer heil zag in een nieuwe vestiging in of dichtbij Amsterdam. Sinaï bleef dus aanvankelijk met het overbodige Zonnegloren-complex in zijn maag zitten. Andere mogelijke ko pers leken niet veel belangstelling te hebben en binnen de Soester politiek ontstonden daarom algauw ideeën om het hele terrein op te kopen en "terug te geven aan de natuur", maar dat bleek tot dusver geen haalbare kaart. Wat de bedoelingen van Amstelland Vastgoed zijn is op dit moment nog vol strekt onduidelijk. De firma is - kenne lijk wegens de bouwvakvakantie - op haar Amsterdamse adres niet te berei ken. Het staat wel vast dat het gelden de bestemmingsplan zich verzet tegen bijvoorbeeld woningbouw, waarvoor destijds - voordat Sinaï zich als koper meldde - ook plannen zijn ontwikkeld. Bij de gemeente kan nog niemand zeg gen wat de voornemens van Amstelland zijn. Medisch Op het terrein rust de bestemming "bij zondere doeleinden medisch", zodat fei telijk alleen de vestiging van een instel ling op het gebied van de gezondheids zorg mogelijk is. Ook de plannen voor de aanleg van een golfpark, vorig jaar nog gelanceerd door de Soester onder nemer Evert Hooijer, bleken niet realis tisch. Inmiddels schijnt wel vast te staan dat de overdracht al op 26 augustus plaats gaat vinden. Dat betekent ook dat er een einde komt aan de bewoning van de dertig huisjes achter het voormalige zie kenhuis, bekend als Berkenbosch. De Wat de plannen van Amstelland zijn is nog niet duidelijk. Foto: Goos van der Wilt meeste bewoners die daar tot dusver met instemming van Sinaï mochten blij ven wonen, zullen op korte termijn moeten vertrekken. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 I

Soester Courant | 1997 | | pagina 3