ZOMERVOORDEEL Zr* Hulleman optiek Oogzorg Dierenambulance is nu professioneel Gemeente Soest laat geen gras over het Rinke Tolmanpad groeien... (AAS iVARÏAÏ E KOOP! ARKET. Open Toernooien van start bij LTC Soestdijk OM Donald Molenaar tweede in Marlboro Masters-race PAGINA 8 ws -j 95 i L VOOR SWAGER PAGINA 9 Thuiszorg Indicatiebureau Stichtingsvorm garandeert continuïteit Bij aankoop tot f 100,-ontvangt u J. 1U| EXTRA KORTING! Bij aankoop vanaf f 100,- f25 EXTRA KORTING!! Bij aankoop vanaf f 200,- f50 EXTRA KORTING!!! Bij aankoop vanaf f300,- X EXTRA KORTING!!!! TENNIS LTC SOESTDIJK DANKT AL HAAR SPONSORS VAN HET OPEN TOERNOOI maison Aanhanger weg Zakkenroller maakt portemonnee buit Hond houdt de wacht bij dronken Soester Uitgehold fietspad met spoed hersteld Muziek in Utrecht DE PRIJS VAN 3 STUDIO. Matrassen illergisch), lattenbodems isch), senioren ledikan- oxsprings, vroomshooD camers, dekbedden, n, hoofdkussens, matras- ermers. Wasiel Steitner i Brinkweg 38, Soest. Tel' 6019600. eerlijke belegen as 1 1 98 I kilo II* antenaar ttige 30% D gram, W oomboter jrlijk zacht, f O 3 gram aankoop van 10 gram kaas ote puntzak indabollen- i 200 gram O 50 Dr slechts Winkelcentrum Smitshof aast Bakkerij v. Buuren nft. geldig f/mdi. 19 aug. '97 -'^ gÊËT^M ssief n 30 x 60 cm Ier facetkanten. 115x60 cm er facetkanten, mwit, beige, blauw, in zwart, metallic groen, jbergine. ur naar wens... 'ook- en blokpatronen 3 klassieke motieven. ;ratis vanaf m f u ig t/m 31 augustus 1997 M ONDER 1 DAK Tisterdamseweg 29, ia, tel. 033-4651737. MtCMELIN "Övf.rlease HtCKEUW Actieperiode: i juli tot en met 13 sept. 97 Kwaliteitsfoto's al vanaf 29 cent FOTO-VIDEO VAN WEEDESTHAAT 65 - SOEST 035 - 601 39 17 ""L"! SI SOESTER COURANT Snel en efficiënt geholpen op één aanmeldadres van Thuiszorg en Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Thuiszorg Noord-Oost Utrecht en Kruiswerk Noord-Oost Utrecht heb ben één aanmeldadres gerealiseerd voor alle aanvragen voor huishoude lijke en verzorgende hulp en verple ging. Gehuisvest op de Kleine Haag 1-3 in Amersfoort is het Thuiszorg Indica tiebureau bereikbaar via de volgen de telefoonnummers. (033)4634444 voor verzorging (huishoudelijk en persoonsgericht) 09-008344 voor verpleging en persoonsgerichte verzorging Op dit moment worden nog twee te lefoonnummers gebruikt, maar de in stellingen streven ernaar op korte ter mijn bereikbaar te zijn via één tele foonnummer. Hoe werkt de praktijk? Een inwoner van het gebied noord oost Utrecht heeft verzorging nodig en belt hiervoor (033) 4634444. De telefoniste zal een aantal vragen stellen m.b.t. de reden van de aan vraag, zodat degene die een bezoek aan huis komt brengen (de intaker) een beeld krijgt van de situatie, en maakt een afspraak voor het intake- bezoek. Is er verpleging of verzorgingnodig, dan wordt 09-008344 gebeld. De te lefoniste noteert naam, adres en te lefoonnummer en vervolgens neemt een intaker contact op met de aan vrager voor nadere informatie om trent de aanvraag voor verpleging of verzorging. Er wordt hard gewerkt aan de reali satie van één telefoonnummer voor alle aanvrhgen om hulp en uniforme wijze van indiceren van alle aanvra gen. Sinds afgelopen maandag is de Die renambulance Amersfoort en om streken officieel een stichting. Dat betekent dat de continuïteit van de organisatie gewaarborgd is en dat aan hulpverzoeken van dierenlief hebbers nog beter kan worden vol daan. De Dierenambulance Soest-Amersfoort startte zeven jaar geleden aan de Zand- laan onder leiding van mevrouw Ver meulen. Zij vertrok vorig jaar naar Frankrijk en droeg de organisatie over aan de Amersfoortse dierenbescher ming. Die trok twee coördinatoren aan - Nicole de Raad en Saskia Dijkhuis - die samen met tien vrijwilligers eind vorig jaar van start gingen. Gaandeweg werd het duidelijk dat het runnen van de Dierenambulance als een stichting veel voordelen zou kunnen hebben. Op die manier zou er een goed gestructureerde, onafhankelijke organi satie neergezet kunnen worden, die zelf standig subsidie zou kunnen aanvragen bij diverse instanties. In haar oude vorm was de Dierenambulance geheel afhan kelijk van gulle gevers. Maandag j.1. werd de stichtingsakte ge tekend. Het enthousiaste stichtingsbe stuur van de Dierenambulance bestaat uit Peter Ros (voorzitter), Yvonne v.d. Sluijs (secretaris), Ruud ten Hoeve (penningmeester), Colette de Jong (operationale zaken) en Astrid van Be- zel (vrijwilligers). Het werkterrein van de stichting reikt van Soest tot Nijkerk en van Amersfoort tot Leusden. De coördinatoren Nicole de Raad en Saskia Dijkhuis van de Dierenambulan ce Amersfoort e.o. Foto: Goos van der Wilt 24 uur per etmaal De Dierenambulance is 24 uur per et maal te bereiken via tel. 06-54337407. Ze rukt uit voor zieke dieren of dieren die bij een ongeval betrokken zijn, van huisdieren tot vogels. Dode dieren - al leen huisdieren, géén natuurdieren - waarvan de herkomst niet aanstonds duidelijk is worden drie weken bewaard. Uiteraard staan de medewerkers van de Dierenambulance ook graag klaar om informatie te geven, bijvoorbeeld over het dienstrooster van de dierenartsen. Eventueel worden ook taxiritten naar de dierenarts gereden. De kosten zijn: f 35,- overdag; f 45,- 's avonds en 's nachts. Wie de Stichting Dierenambulance Amersfoort e.o. een warm hart toe draagt kan donateur worden door f 25,- over te maken op giro 134777. OOGMETING - OOGDRUKMETING - CONTACTLENZEN Register-optometrist - Contactlensspecialist A.N.V.O. WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 SOESTERBERGSESTRAAT 32A - SOEST - TELEFOON 601 31 82 BURG. GROTHESTRAAT 10 - SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten. De weken 32 en 33 zijn traditioneel de weken waarin de Open Toer nooien van LTC Soestdijk worden gespeeld. De eerste week staat in het teken van de D-spelers en Vete ranen in alle categorieën. In de tweede week komen de B- en C-spe- lers aan de beurt. I Bij de Veteranen heren weer een groot veld met veel wisselende speelsterktes. Nico Welschen van Shot is als BI spe- k Ier de te kloppen man. Daarnaast nog enige B2 spelers waaronder winnaar van vorig jaar Hans Adama van Scheltema. Bij de veteranen dames een wat kleiner deelnemersveld waarin Tilly de Roover eerste is geplaatst. "Terrier" Marga Slij- j pen is tweede. Opmerkelijk in het deel nemersveld is een koppel in het ge mengd dubbel dat samen 140 jaar oud is. Een groot veld bij de D1 heren. In een schema van 64 zullen er heel wat wed strijden gespeeld moeten worden wil de winnaar bekend zijn. Belangrijkste kan didaten hiervoor zijn: Maurice Beeke, Paul Sevinga en Richard van 't Riet. Bij de dames in deze categorie zijn Son- ja van Riet en Nanda Reems de favorie ten. Ook in de D2 eenzelfde beeld, veel heren en wat minder dames bij de in schrijvingen. In deze categorie is het moeilijk om een favoriet aan te wijzen. Het moet wel heel raar lopen willen de prijzen niet bij plaatsgenoten terecht komen. Het schema zit namelijk vol met plaatselijke spelers. De eerste dagen, was het al enorm druk op het park aan de Schrikslaan. Het weer werkte ook uitstekend mee en als dat zo blijft komen er twee fantastische weken aan. Volgende week zoals reeds vermeld: de B- en C-categorie. In de BI-categorie bij de heren is Alta-speler Vincent van Wely als eerste geplaatst. De meeste te genstand wordt verwacht van Xander de Groot, Quirijn Bolink en Freddy Forger. In de B2 dient de winnnaar van vorig jaar Joost Dekker alle zeilen bij te zet ten om Holger van Es zich van het lijf te houden. Bij de dames in de BI een groot deel nemersveld waarin Saskia Huizinga de sterkste lijkt te zijn. Bij de B2 is het moeilijk om een winnaar te voorspellen maar voorlopig houden we het op Nico le Lankester. Bij de heren Cl daarentegen is Flehite- speler Brent van Dorssen de uitgespro ken favoriet. Misschien dat LTC-er Ar- noud Brinkman daar nog een stokje voor kan steken. Elleke Bröllman van de BLTC is bij de dames in de Cl de belangrijkste kanshebber. Het belooft een spannende week te wor den met name omdat in veel catego rieën een duidelijke favoriet ontbreekt. Ook in de herendubbel B zullen veel leuke wedstrijden te zien zijn. Al met al redenen genoeg om hiervan getuige te zijn. Reisbureau Gerth Van Dam Sports Tenniscentrum Soestdijk Drukkerij Donath, Zeist At Once Grafische Produkties Adama Herenmode - Esso Servicenter E. Zaal Westland Administratiekantoor Krabbendam Boerkoel Rabobank Aan de Soesterbergsestraat is in het weekeinde een aanhanger ontvreemd. Volgens de politie moeten de dieven veel moeite hebben gedaan, omdat de aanhangwagen alleen op z'n kant van de oprit bij de woning van de rechtmatige eigenaar weggehaald kon worden. Aan gifte deed een Soester van 32 jaar. Vol gens de politie worden er de laatste tijd relatief veel aanhangers gestolen in de regio. slechts twaalf van de geplande twintig ronden gereden - bij elkaar had opge teld. Uiteindelijk bleek Van Riet 0,049 seconde korter onderweg te zijn ge weest. "Jammer, maar het is niet anders. Ik heb ontzettend genoten, want met Pim en John kun je fantastisch racen. Hard, maar fair en geen gemene streken. Dit was autosport van de bovenste plank. En omdat veel concurrenten kostbare punten hebben laten liggen, maak ik toch een aardige sprong voorwaarts in het klassement," jubelde de sportieve verliezer na afloop. De vijfde race van de Marlboro Elf Renault Mégane Trophy wordt over twee weken verreden op het TT-circuit van Assen. Uitslag van de vierde race van de Mar lboro Elf Renault Mégane Trophy: 1. Pim van Riet, 12 ronden in 17.06.808; 2. Donald Molenaar (Soest) op 0.049; 3. John de Vos op 0.490; 4. Marcel van Vliet op 5.870; 5. Sebasti- aan Bleekemolen op 6.911; Cristijan Albers op 19.508. Stand Algemeen klassement na vier ra ces: 1. Sebastiaan Bleekemolen 52.2; 2. Mi- chael Bleekemolen 47; 3/4. Donald Molenaar en Pim van Riet 45; 5. Mar cel Alderden 42; 6. Fred Hehl 38. Een 34-jarige vrouw uit Biddinghuizen is zaterdagmiddag op de Wiardi Beck- manstraat beroofd van haar portemon nee. Volgens haar was de beurs uit haar binnenzak gestolen door een onbeken de zakkenroller. Met de portemonnee verdwenen o.a. ook haar rijbewijs, bankpasjes en een hoeveelheid geld. De politie trof vrijdagavond laat op de Van Goyenlaan een man aan, die op straat lag met zijn hondje aan zijn zijde. De man had duidelijk veel gedronken en was kennelijk tijdens het uitlaten van de hond ten val gekomen. Hij kon niet uit zichzelf opstaan. De politie bracht de man - met zijn hond - thuis. H Het onderste deel van het Rinke Tol manpad is de naam "fietspad" eigenlijk niet waard. mee een lendewervel en werd daardoor nog geruime tijd op pijnlijke wijze aan zijn onfortuinlijke valpartij herinnerd. Ook zijn vrouw was er al eens gevallen. Bordje Volgens de fietser was het onverharde deel van het fietspad zeer onveilig en hij deed dan ook zijn beklag bij de gemeen te. Volgens hem werd het Rinke Tolma- pad ook veel te veel eer aangedaan met het officiële bordje "fietspad". Bij de gemeente werd hem verzekerd dat er zo snel mogelijk iemand zou gaan kijken. Dat gebeurde inderdaad, waarbij de constateringen van de fietser van amb telijke zijde werden bevestigd. De fietsers kunnen intussen met een gerust hart weer over de Eng peddelen. Met een voor gemeentelijke begrippen fabelachtige snelheid heeft de afdeling Groen het Rinke Tolmanpad vorige week provisorisch laten herstellen. De uithollingen zijn gevuld met leemzand, vermengd met schelpen, en vervolgens met een klein walsje platgemaakt. Een "structurele" verbetering van het pad moet van de eigenaar komen. Zaterdag 9 augustus, Domkerk: orgel concert door Toon Hagen met werken van Bach, Matter, Wammes en Hagen. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. De Marlboro Masters is voor iedereen de race van het jaar. Het hoogtepunt van de dag is de "Masters of Formule 3", het officieuze wereldkampioenschap van de belangrijkste klasse na de Formule 1. Dit jaar waren de duinen weer overbe volkt, met liefst 71.000 toeschouwers, die onder luid gejuich Tom Coronel als tweede Nederlander in de geschiedenis zagen winnen. In die coulissen is het natuurlijk fantastisch racen, zeker als je eigen race om de Marlboro Elf Renault Mégane Trophy vlak voor de Formule 3 staat gepland. De zenuwen gierden de coureurs al in de training door de keel met een enor me crash en vijf verhielde auto's tot ge volg. Donald Molenaar trok zich echter van die chaos niets aan, reed zijn eigen training en pakte de noodzakelijk ge worden tweede sessie naast Pim van Riet de overgebleven plaats op de eer ste startrij. Met John de Vos en Sebas tiaan Bleekemolen daar pal achter be loofde de race een spannende aangele genheid te worden en dat werd het ook. Wederom regende het crashes en slip partijen, met als gevolg tien uitgevallen coureurs, waaronder Molenaars teamge noot Michael Bleekemolen. De race moest zelfs een keer helemaal worden stilgelegd. Op dat moment was de Soes ter na hevige strijd met Pim van Riet nog tweede, op slechts een fractionele achterstand. Ook bij de herstart ging het er weer stevig aan toe met een alles-of- niets poging van Molenaar. Van Riet schermde echter kundig af maar even later was hij toch geklopt. Met John de Vos in zijn kielzog kwam Molenaar als eerste over de meet maar toen begon het grote rekenwerk. Het duurde geruime tijd voordat de organi satie de beide racedelen - er werden "V Uw mooiste zomermomenten dubbel afgedrukt op Kodak Royal papier (met backprint), verpakt in een schitterend luxedoosje. én met gratis indexprint. Uw 2' prints worden verpakt in een kleurige wallet. Hoewel hij als eerste over de finish kwam moest Donald Molenaar uit Soest toch genoegen nemen met de tweede plaats in de vierde race van de Marlboro Elf Renault Mégane Trophy. Op het circuit van Zand- voort werd het een dermate chaoti sche toestand dat de race in twee gedeelten moest worden gesplitst en na een hoop gereken kwam de Soes ter met 5/100 van een seconde te kort voor de zege. beter en aangenamer te berijden dan het onverharde onderste deel, dat eigendom is van de firma Uyland. Wie vanaf de Eng naar beneden fietst ziet zich plotseling geconfronteerd met een smal, zanderig paadje tussen het hoog opgeschoten maïs, dat over een niet geringe lengte is uitgehold (het paadje, niet de maïs) - vermoedelijk door het regenwater dat bij een flinke bui in behoorlijke hoeveelheden van de Eng naar beneden loopt - en dat van de fietsers heel wat stuurmanskunst vergt om er zonder buitelingen door te ko men. Dat ondervond tot zijn schade onlangs nog een 71-jarige bewoner van Soest- Zuid, die veertien dagen geleden niets vermoedend een fietstochtje maakte over de Eng en voor hij het wist een duikeling maakte. Hij beschadigde daar- formaat: io x 15 cm Dat geldt in elk geval voor de herstel werkzaamheden die de gemeentelijke afdeling Groen en Recreatie vorige week donderdag liet uitvoeren aan het Rinke Tolmanpad, het (recreatieve) fietspad over de Eng, dat van de Kolo- nieweg naar de Parklaan loopt en vice versa. Het bovenste deel van het fiets pad is eigendom van de gemeente en daarom ook verhard. Het is voor de ge middelde fietser in elk geval een stuk Dikwijls, en meestal niet helemaal ten onrechte, verwijten burgers de overheid dat zij veel te traag is. Ook de gemeente Soest maakt zich daar wel eens schuldig aan, zoals wij allen weten. Maar soms zijn er uit zonderingen die de regel bevesti gen...

Soester Courant | 1997 | | pagina 9