T UR Drukke kindervoorstelling in Cabrio 'Goet ende Fijn1: muzikaal luistergenot én lichtvoetig vermaak UITVERKOOP HALVE PRIJS 'Hulpactie voor Polen gaat goed, nu alleen de bedrijven nog...' 6027493 SSkssS iACTUEEL r/ Ladif Spring field The Outpost Hil-ton herenmode •m Ombouw CAI-net Soest per datum en wijk (2) PAGINA 2 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT 01 24 77 PAGINA 3 ►UZUKI m/v regelt 't nieuws Jubileumactiviteiten op laag pitje Zondagmiddag in Cabrio-theater De gehele zomercollectie Strafwerk voor vernielde kramen Soester beboet voor heling KLAREN 0TROMP S8 Streefbedrag (f 20.000) al gepasseerd Containerbrandje Bromfietslawaai op de Kerkstraat 'Help de Polen1: nu f27.665,65 Onze alom bekende vlees-en visspecialiteiten? Ons geweldig terras? Het blijft genieten! V Aji iUPpr°M KvK-workshop over ondernemingsplan kwaliteits kleurenfoto's Specialist Ook voor service moet u bij ons zijn O uur et een is op. losboom) i auto 01 32 56 jidergrachl). Eurotape bestaat uit het leveren ateriaal, welk gebruikt den in het bijzonder in aal daartoe ingerichte kers beschikken daar- en niet op hoeveel- te persoon voor deze ijk is. Wat men kan en ft een full-time functie it 763 LS Soest, t.a.v. de heel veel oefenen 1t het vanzelf een 1 kunstje. En zo is ook met hypothe- Als je een gedegen nypotheekvormen sekt wat de vele ■s bieden, uw omstandig- an, dari is het lypotheek een koud Gelder en u merkt en is met mensen Al 10 jaar lang! 3760 DD Soest 3824 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Niet alleen door de tropische hitte staan de activiteiten rondom het 75- jarig jubileum van de krant voorlo pig even op een laag pitje. Als de vakanties straks helemaal achter de rug zijn mogen de abonnees zich verheugen op de jubileum-editie. Die speciale krant, waaraan achter de schermen natuurlijk al hard wordt ge werkt, verschijnt op zaterdag 30 augus tus. Het belooft een interessante uitga ve te worden, waarin met de lezers o.m. wordt teruggeblikt op de afgelopen drie kwart eeuw, waarin de Soester Courant steeds meer een centrale plaats in het dorp (de stad?) Soest is gaan innemen. En natuurlijk krijgen ze ook een "kijk je in de keuken" van de krant. Vorige week woensdagmiddag was het zon- en schaduwrijke Cabrio-openlucht- theater het decor voor een gezellige poppenkastvoorstelling, waarin poppen speler Rob Numan het talrijke publiek - zo'n dikke tweehonderd kinderen met heel wat vaders en moeders en opval lend veel opa's en oma's - liet meegenie ten van de avonturen van Jan Klaassen, Katrijn, de burgemeester, de commissa ris van politie, de boef Jan-met-de- handjes en de Dood van Pierlala. Heel wat kinderen hadden gebruik ge maakt van de speciale poppenkastvoor- deelbon in de krant, ter gelegenheid van het jubileum, waarmee ze maar de helft van de toegangsprijs hoefden te betalen. Jammer was dat de geluidsinstallatie het al kort na het begin definitief begaf, waardoor de conversatie van de beken de poppenkastfiguren eventjes moeilijk te volgen was. Gelukkig boden de eigen voorzieningen van het Cabrio-theater na enig geëxperimenteer uitkomst en kon De "oud-Hollandsche" poppenkast van Rob Numan, waarin Jan Klaassen en Katrijn een mooi avontuur beleefden. de voorstelling met wat vertraging tot ieders genoegen worden voortgezet. Het "Gheselscap Goet ende Fyn" zal op zondagmiddag 17 augustus met het programma "Die mey compt in het saisoene (die somer eist in het saisoene) voor de eerste maal in het openluchttheater Ca brio in Soest optreden! Het programma is opgebouwd uit Ne derlandse en Vlaamse liederen, dansen en folklore, vanaf de Middeleeuwen uit de mei- en zomertijd, verbonden door sfeervolle bijpassende teksten van o.a. G.A. Bredero, Hertog Jan van Brabant, J. v.d. Vondel, P.C. Hooft en Vader Cats. Met o.a. een prachtig minne-mei lied, begeleid op harp, vedel en fluit; een sprankelende springdans op één- handsfluit en salterello; de boertige "Boerenmey" op klompviool en een meeslepende dansmelodie op portatief en schalmei. Verder veel mei- en zomer- folklore: van meiboomplanting, St. Jans- en St. Anna-liederen en -dansen, oogst-, verhuis-, en Rosa-liedercn. Het "Gheselscap Goet ende Fyn", waar van Robbert en Anja Lint het middel punt vormen, is een al jarenlang be staand professioneel ensemble. De naam is ontleend aan het 14e eeuws Egidius-lied. Het GGF beschikt over een immens repertoire van Nederland se en Vlaamse liederen en dansmuziek. Het ensemble weet op een aanstekelij ke wijze te musiceren op verschillende oude muziekinstrumenten en brengt op onderhoudende manier in de diverse programma's bijpassende liederen en teksten uit oude handschriften en lied boeken. Er wordt gespeeld op draailier, doedelzak, cither, harp, psalterium, (klomp)viool, gemshoorn, viola da gam ba, rommelpot en éénhandsfluit. De toehoorders mogen rekenen op een afwisselend programma met ernst en luim, muzikaal luistergenot en lichtvoe tig vermaak. Mede door de ongedwon gen wijze van musiceren en het vreemd- Het "Gheselscap Goet ende Fyn". soortige instrumentarium valt er ook voor kinderen veel te genieten. "Veel te horen en veel te sien, so syn die gasten vrolic jol" Het optreden begint om 14.30 uur. En tree: f 10,-. Klezmergroep De in het water gevallen voorstelling van de Klezmergroep "Nebbish un Reb- bisj" is verplaatst naar zondagmiddag 31 augustus 14.30 uur. De entree is f 10,-. Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 De politie ontdekte vorige week in de nacht van woensdag op donderdag dat op het markterrein aan de Weegbree- straat enkele kramen waren vernield. In de omgeving werden twee jongens aan gehouden, die natuurlijk van niks wis ten. De politie vond echter dat ze de rommel moesten opruimen. Onder pro test zette het tweetal de kramen zo goed en zo kwaad als het ging weer in elkaar. Omdat hij een gestolen videorecorder en stereotoren in zijn bezit had gehad is een 22-jarige inwoner van Soest woens dag door de Utrechtse politierechter overeenkomstig de eis veroordeeld tot zeshonderd gulden boete. De Soester, die niet op de zitting aan wezig was, had tegenover de politie toe gegeven dat hij wist dat de videorecor der en stereotoren van diefstal afkomstig waren. Hij kocht de spullen in septem ber 1995 van een kennis. De verdachte was niet eerder voor der gelijke feiten veroordeeld. De schikking van vijfhonderd gulden die het open baar ministerie de Soester had aangebo den, had hij niet betaald. onroerend goed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen TE KOOP SOESTDIJK ORANJEPARKFLAT I Vredehofstraat 30 Aan dé rand van Soest en Baarn, I schuin tegenover Paleis Soestdijk, ligt in een prachtige omgeving op de parterre een 1-persoons studio met aparte berging. Dit service complex is v.v. alle gemakken. Ind.: entree, pantry, badkamer met douche, toilet en wastafel. Woon-/ slaapkamer met uitzicht op fraaie I tuin (z.w.) Het voorzieningenni veau is hoog. Servicekosten incl. di ner, C.V. en water f 1.019,- per maand. Vraagprijs f 25.000,- k.k. L Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 'Het gaat goed niet de actie om de slachtoffers in het Poolse Kozle te helpen, maar we zijn er nog lang niet. We hadden gehoopt op 20.000 gulden, maar we zijn er nu al over heen. Alleen de bedrijven moeten nog reageren'. Het comité 'Help de Polen in Kozle' slaakte een zucht van verlichting toen de giften begonnen binnen te komen. Ab Blokzijl heeft van zijn huiskamer een soort actiecentrum gemaakt, bestaande uit een ronde tafel met veel papier en uiteraard de zo belangrijke telefoon, die zich met de regelmaat van de klok laat horen. Het zijn veelal mensen die iets meer willen weten of naast geld ook goederen ter beschikking willen stellen. Blokzijl kan alle vragenstellers met zijn rustige zware stem adequaat beantwoor den. Blokzijl: 'De planning is om eind augus tus het totale bedrag, verdubbeld door de gemeente Soest, naar Kozle te bren gen. Daarom is het belangrijk dat velen voor die tijd hun financiële bijdrage storten, waardoor het bedrag zo hoog mogelijk wordt en veel slachtoffers kun nen worden geholpen. Stel eens voor als we daar met vijftigduizend gulden zou den aankomen, dat zou prachtig zijn! Maar ik ben de gelukkigste mens in de gemeente Soest als het nog meer zou zijn. Alleen laat het bedrijfsleven nog niets van zich horen. Daarom hebben we hen nog maar eens aangeschreven om ook hen bij deze totale hulpverle ning vanuit de gemeente Soest te be trekken. Ook nadat we het geldbedrag aan de autoriteiten in Kozle hebben gegeven blijft de financiële inzamelingsactie door gaan. Elke dag ontvangen we dagaf schriften van de bank en we waren zeer verrast toen daar een bedrag tussen zat van duizend mark van een voor ons on bekende Duitser. Dat zelfs in Duitsland het rekeningnummer (424.70.57.53 van de ABN/AMRObank in Soest, onder vermelding 'Help de Polen in Kozle)' bekend is...!' Werkhandschoenen 'De eerste vrachtauto is met 24 kuub aan huishoudelijke artikelen afgelopen zondag naar Polen vertrokken en met open armen in Kozle ontvangen. Daar zaten ook duizenden werkhandschoe nen in die men nodig heeft om de vuil nis op te ruimen. Verder heel veel spij kers om het vernieuwde houtwerk op zijn plaats te brengen. Er is geen lid van ons comité met deze vrachtauto meege gaan, omdat wij hier handen tekort ko men om het vele werk te doen. Ook willen we dit transport niet tot iets groots opblazen, het is immers het min ste wat we kunnen doen. Het overzicht van data en wijken waarop de ombouw van het Soester CAI-net plaatsvindt, zoals gepubliceerd in de Soester Courant van vo rige week, heeft hier en daar misverstanden opgeroepen. De vermel de straatnamen gaven globaal de begrénzing van de betreffende wij ken aan. Alle straten die daartussen liggen komen op de genoemde datum dus óók aan de beurt. Voor alle zekerheid volgt hier nogmaals het overzicht. 1 september: Soesterberg; Amersfoortsestraat, Batenburgweg, Fokker- straat. 2 september: Soesterberg; Gemini, Apollo, Vliegtuiglaan, Bloemheuvel, Oude Tempellaan. 3 september: Soesterberg; Kampweg, A. van Leeuwenhoeklaan, Fokker- straat. 4 september: Smitsveen: Nieuweweg, Valeriaanstraat, Smitsweg, Kamperfoeliestraat. 5 september: Overhees; Eigendomweg, Insingerstraat, Veenzoom, Dorpsstreek, Koningsweg. 8 september: Overhees; Dorpsstreek, Honingbij, Turfstreek, Bóeren- streek, Clemensstraat, Koningsweg. 9 september: Soest-Zuid; Eikenlaan, Kolonieweg, Veldweg, Kerkdwar- straat, Van Lenneplaan, Vondellaan, Ossendamweg. 10 september: Soest-Zuid; Birkstraat, Bartolottilaan, Van Beuningenlaan, Duinweg, Oude Utrechtseweg, Ossendamweg, Vondellaan. 11 september: Soest-Zuid; Duinweg, Larixlaan, Gentiaanlaan, Kastanje laan, Ossendamweg, Schoutenkampweg, Bonifaciusstraat. 11 september: Hees; Nieuweweg, Goudvink, Eigendomweg, Parklaan. 12 september: Hees; Bosstraat, Dolderseweg, Wieksloterweg O.Z., Eigen domweg, Nieuweweg. 15 september: Smitsveen; Koningsweg, Dalweg, Ereprijsstraat, Smitsweg. 15 september: Klaarwater; Koningsweg, Vrijheidsweg. Jan de Rooijstraat; Willem Speelmanhof, De Akkeren, Dalweg. 16 september: Smitsveen; Wieksloterweg WZ, Biltseweg, Dorresteinweg. 17 september: Klaarwater; Dalweg, De Akkeren, Willem Speelmanhof, De Rooijstraat, Vrijheidsweg, Beukenlaan. 17 september: Klaarwater; Beukenlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Soester Engweg, Verlengde Talmalaan. 18 september: 't Hart; Laanstraat, Beckeringhstraat, Koninginnelaan, Mariastraat, St. Theresiastraat, Beetzlaan, Prinsenhof, Koekoekweg. 19 september: Soestdijk; Nieuwerhoekplein, Regentesselaan, Park Vreden- hof, Paleis Soestdijk, Wandelpark Colenso, Stadhouderslaan, Korte Brinkweg, Burg. Grothestraat. 22 september: Soestdijk; Talmalaan, Soester Engweg, Waldeck Pyrmont laan, Van Burenlaan, Colignylaan, Van Mecklenburglaan, Korte Bergstraat, Van Straelenlaan, Burg. Grothestraat, Korte Brinkweg, spoorlijn. 23 september: Soestdijk; Grote Melmweg, Lange Brinkweg, Eemweg, A.P. Hilhorstweg, Peter van den Breemerweg, Ferdinand Huycklaan, Kerkdwarstraat, Torenstraat, Middelwijkstraat, Parallelweg, Steenhoffstraat. 24 september: Soest; Dalweg, Engweg, Molenstraat, Van Goyenlaan. Politie en brandweer rukten zaterdaga vond om half elf uit naar de Wiardi Beckmanstraat. Bij de supermarkt van Hoogvliet bleek een afvalcontainer in brand te staan. Het vuur werd geblust en de container werd afgevoerd. De oorzaak is onbekend. Bewoners van de Kerkstraat waar schuwden vorige week de politie wegens de herhaalde geluidsoverlast van brom fietsmotoren, tussen een en vier uur 's nachts. Volgens de omwonenden deed zich dat de laatste tijd vrijwel elke nacht voor en waren de bromfietsers waar schijnlijk bezoekers van een naburig café. De politie heeft beloofd het toe zicht te verscherpen. Ab Blokzijl noteert de toegezegde gif ten en goederen voor de bevolking van Kozle. Wel blijven we doorgaan met het verza melen van alle soorten huisraad. Wat we nodig hebben kan men het best verge lijken met een jong echtpaar dat net ge trouwd is en een huis gaat inrichten. Al die dingen zijn in Kozle nodig, omdat heel velen alles hebben verloren. Alles wat men kwijt wil is welkom, mits het uiteraard heel en schoon is." Wie vragen heeft kan altijd bellen met telefoonnummer 0346-351463. Heeft men geen vervoersmogelijkheden, dan komt het comité de goederen zelfs op halen. Wie wel vervoer heeft kan elke zaterdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur de goederen kwijt op het adres Birk straat 146, achter het Witte Huis in Soest. De inzameling voor de actie "Help de Polen" loopt gesmeerd. De meest actuele tussenstand (maandagmid dag j.1.) is f 27.665,65, zoals Ab Blokzijl heeft laten weten. Inmiddels is het actiecomité, zoals bekend, ook begonnen met het inzamelen van huisraad en meubilair, waar in Koz le veel behoefte aan bestaat. De eer ste vrachtwagen is zondagmorgen naar Polen vertrokken. BAR, GRILL RESTAURANT (Al onze gerechten ook om af te halen.) STEEI IAAT 47 SOEST 601 8252 TA.STISCHW Uit onderzoek is gebleken dat onderne mers die een ondernemingsplan maken een betere kans van slagen hebben. Het opstellen van een ondernemingsplan vergroot dus aantoonbaar de overle vingskans. Als startende ondernemer heeft men daarmee immers in een vroeg stadium de belangrijkste feiten op een rijtje gezet en is men daardoor beter in staat een aantal valkuilen te ontwijken en kredietverstrekkers te overtuigen van de haalbaarheid van de plannen. Toch blijkt dat veel starters het moeilijk vinden hun bedrijfsidee concreet te ma ken. In de Kamer van Koophandel workshop "Werken aan uw Onderne mingsplan" krijgt men gedurende 5 avonden van deskundige docenten be geleiding bij het opstellen en uitwerken van de plannen. Men doet dit aan de hand van een voorbeeld en maakt daar mee ideeën concreet voor zichzelf, voor toekomstige zakelijke partners, advi seurs en financiers. Tijdens de laatste avond kan men het plan bespreken met diverse deskundigen van banken, belas tingdienst en accountancy. De work shop wordt afgerond met een certificaat. Dit najaar gaan twee workshops, spe ciaal bestemd voor starters die zich gaan richten op zakelijke afnemers (bedrij ven) van start: Utrecht: 1, 8 15 en 22 september en 6 oktober; Amersfoort: 27 oktober, 3, 10, 17 november en 1 december. Tijd: 19.00 uur tot 22.00 uur. Kosten van deelname aan de workshop zijn f 325,00 per persoon, inclusief werkboek en consumpties. Meer informatie: Ka mer van Koophandel, afdeling Handels voorlichting, tel. 033-4612964. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zuidpromenade 15. Soest .Telt 601 28 74 Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3