uoo< Hulle UZII 1 ACTUEEL! Gebrs. H| Soester h WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT PAGINA 4 rr WOENSDAG 13 Meningen I ^^^^vanlezery Steengoed kruispunt O, wat zijn we blij Zomer in Soest WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Gemeente steu Jubileumma 'Groei en BI op Raadhui; Zo'n vijftien jaar geleden kondigde Pu blieke Werken apetrots aan dat ze de hand had weten te leggen op een aan tal moeraseikjes en dat die nu gebruikt gingen worden om de Van Weedestraat te verfraaien. Ik dacht toen al meteen: "Moeraseikjes? Verfraaien?", want Rijkswaterstaat koesterde toen nog de doctrine dat bomen langs de weg slechts auto's aantrekken en dan moet zo'n ge meente natuurlijk niet proberen het be ter te weten. Even dreigde het dan ook nog fout te gaan want de winkeliersver eniging zag wat in die boompjes en ging er in december zelfs lichtjes in ophan gen, maar gelukkig is PW al ras op de dwalingen zijns weegs teruggekeerd en heeft voor de recentelijke verfraaiing van de Van Weedestraat zonder uitzon dering alle eiken gerooid. Daar bleef het niet bij. Bij de ABN- bank was een plantsoentje waarin onder andere een mahonia in de wintermaan den onbeschaamd groen bleef, met tros sen vrolijke bloemetjes. Ook stond daar een knaap van een conifeer geheel zon der vergunning groen te blijven. Het is goed dat PW deze vuiligheid met wor tel en tak heeft uitgeroeid, verwonder lijk is nog slechts een vierkante meter die met aarde is volgegooid, waarschijn lijk een gedenkperk. Bij deze ene hoek van de kruising is het niet gebleven. Gelukkig heeft PW de bloemenstal op de andere hoek nu ook eens aangepakt. Die onverlaten beston den het hun fleurige koopwaar zomaar naar de straatkant toe uit te stallen! En ze vervuilen de straat ook nog eens, en ze brengen het verkeer in gevaar. PW's onvervaard ingrijpen geeft goede hoop dat er op de derde straathoek, bij Van Dam's Sportzaak, nu ook eindelijk die zandhoop wordt opgeruimd die er in middels een half jaar ligt. Tip voor PW: als U die bloemenman 750 gulden in rekening kunt brengen, dan moet er bij Van Dam een fortuin te halen zijn. Dat brengt ons bij de vierde straathoek, tussen Gerth en Dima. Daar is een ver keersdrempel voor voetgangers aange bracht, bestaande uit enkel trottoirban den die een decimeter boven het plavei sel uitsteken. Dat houdt de voetgangers alert. Prima voor de verkeersveiligheid! Ik stel voor dat burgemeester De Widt de verantwoordelijke ambtenaar met onmiddellijke ingang tenminste een jaar prestatie verlof verleent. Dat zal niet al leen de betrokkene een groot genoegen doen, maar ook zijn (haar?) collega's: het spaart een boel plaatsvervangende schaamte! J.B. Baurdoux met B en W en de gemeenteraad van Soest. Voor veel geld wordt de CAI ver kocht aan de REMU en worden we met ingang van 1 oktober a.s. opgezadeld met een sterke verhoging van de CAI- tarieven. De inwoners van Soest moeten een prijsverhoging betalen van f 21,39 minus huidig tarief van f 17,31 is f 4,08 per maand. Voor velen is die prijsverhoging een probleem. Zij kunnen een zogenaamd basispakket nemen tbv. f 13,79. Dit ba sispakket bestaat uit de volgende zen ders: Nederland 1, 2 en 3 alsmede Duitsland 1, 2 en 3, plus Remu-service kanaal en Kabelkrant. Het volledige pakket ad. f 21,39 bestaat uit de huidige zenders aangevuld met: TV 10, Weerkanaal CNE, Euronews, Cartoonnetwork, RTL, Rai Uno, Music Factory, en NBC. Voor veel oudere mensen met een be perkt inkomen is dit wederom een aan slag op portemonnee, om maar niet te praten over de kosten van het opnieuw installeren van de apparatuur. De regionale programmaraad beslist over de indeling van de zenders, maar wanneer België 1 en 2 alsmede RTL4, Veronica en SBS in het basispakket zou den worden opgenomen zouden zeer veel mensen voor dit basispakket kie zen. De programmaraad stelt dat commer ciële zenders commercieel behandeld moeten worden. Ik vraag mij dan af wat de Kabelkrant dan moet doen in het basispakket. Bovendien betalen de commerciële zen ders een bedrag aan CAI voor het door geven van het signaal. Tenslotte: waar om moet in Amersfoort voor hetzelfde pakket f 19,60 betaald worden (ook REMU)? W.B. van der Kolk Terug van vakantie pakte ik als eerste de Soester Courant van 10 juli uit de berg vakantiepost, om te zien hoe mijn optre den in de gemeenteraad door de pers was opgepakt. "Witte diep door het stof" was een bondige samenvatting. Op vakantie, drie weken fietsen en kampe ren in Duitsland, en bij tijd en wijle let terlijk door het stof, heb ik nauwelijks meer aan het akkefietje gedacht. Het enige wat ik zeker wist was, dat ik niet op vakantie hoefde te gaan met het idee dat er op 21 augustus in een extra raads vergadering zou worden besloten om de bestemming Wonen op het voormalige Soester Natuurbad toe te laten. Een luxe woonwijk van 96 woningen in 8 gebouwen van vier verdiepingen hoog, ofwel meer dan twee keer het aantal woningen van het wijkje Soestduinen waar geen huis meer bij mag komen. Voor de rest heb ik in de Duitse stadjes in het Munsterland, langs de Weser, Ruhr en in Hoog Sauerland goed om me heen gekeken. Wat het meest verras te waren de vele en goede voorzienin gen voor de jeugd. Vrijwel elk stadje beschikte over een openluchtbad, en dan heb ik het niet over toeristen-cen tra maar over gewone stadjes. Vaak waren daar dan ook nog eens recreatie- plassen in de buurt, zodat de burgers een ruime keus hebben om aan en in het water te recreëren. Wij hebben kunnen zien dat daar op mooie dagen goed ge bruik van werd gemaakt. Eenmaal thuis in Soest, in een hittegolf, wordt het gemis van het Soester Natuur bad weer voelbaar. Uit het werk in een kwartiertje op de fiets door het bos in het koele vijftig meterbad, of als scho lier met een abonnement de hele zomer in het Soester Natuurbad, voor altijd verleden tijd. De jeugd van Soest moet tegenwoordig om in de openlucht te kunnen zwem men naar Baarn, Amersfoort of Wou denberg toe. In Soest kan dat niet meer. In mijn jeugd waren er bovendien nog andere zwemmogelijkheden in Soest. Wij zwommen met onze ouders wel in het Soester Natuurbad, maar ook in het Pluismeertje en het Vïsgat, en ik heb zelfs nog meegemaakt dat we in de Eem zwommen. In Duitsland zijn de voorzieningen voor de jeugd trouwens niet beperkt tot zwemmen. Alle stadjes hebben centraal gelegen parken met tafeltennistafels en sportveldjes voor voetbal, basketbal en volleybal, en ook de steile hellingen voor de skaters en de bankjes om ge woon wat te kletsen ontbreken niet. Er is in Soest deze zomer heel wat af gemekkerd over de jeugd. Het wordt de hoogste tijd dat er eens wat positiefs gaat gebeuren. In de allereerste plaats moet ervoor worden gezorgd dat de jeugd op verschillende plekken in de wijken zich op verantwoorde manier kan vermaken, zonder dat ze meteen weer worden weggejaagd. Sobere en ste vige overkappingen op diverse plekken om te kunnen schuilen tegen regen lij ken meer voor de hand te liggen dan een jeugdcentrum voor de verschillen de groepen. In de tweede plaats moeten er zo snel mogelijk juridische stappen worden on dernomen om af te dwingen dat de pro ject-ontwikkelaars van het Soester Na tuurbad hun afspraken nakomen en een zwembadje aanleggen voor de Soesters. In de derde plaats moet er eindelijk eens werk worden gemaakt van een ecologi sche waterplas met de mogelijkheid voor zwemmen en pootje baden, tussen de Wieksloot en de bebouwing van Boerenstreek/Overhees. Dat zou voor de jeugd van Soest de grote stap voor waarts zijn om te zorgen dat ze een goe de plek hebben om te spelen en een koele duik kunnen nemen. Recreëren in de eigen omgeving wordt steeds belangrijker, maar in Soest wordt dat helaas nog onvoldoende begrepen, Harry Witte fractievoorzitter Gemeentebelangen Groen Soest. Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 VERLEENDE VRIJSTELLING EX ART. 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling van het bestemmingsplan Smitsveen verleend (verzenddatum: 8 augustus 1997) voor: het gebruik van een gedeelte van het pand Nieuwe weg 14 als retourette-ruimte. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de eerder genoemde verzenddatum worden ingediend. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Aagje Dekenlaan 10 Anna Paulownalaan 11 Beukenlaan 9 Chalonhof 98 Clauslaan 34-36 Eigendomweg 48 Hildebrandlaan 20-22 Koningsweg 33 Nieuwe weg 86 Pijperpad 59 Simon Stevinlaan 120 Sloothaak 29 Stadhouderslaan 19 (97450) (97437) (97337) (97455) (97420) (97459) (97457) (92280) (97411) (97458) (97460) (97335) (97228) BETREFT uitbreiden van de woning plaatsen van een dakkapel op het zijgeveldakvlak verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een tuinhuisje bouwen van een dakopbouw bouwen van een berging plaatsen van een dubbele dakkapel (voorgeveldakvlak) bouwen van een paardenstal/ berging/garage (wijz. verl. verg.) vergroten van een woonhuis plaatsen van een blokhut plaatsen van een tuinhuisje plaatsen van een tuinhuisje uitbreiden van een woonhuis INGEDIEND 31-7-97 1-8-97 29-7-97 28-7-97 30-7-97 31-7-97 29-7-97 1-8-97 29-7-97 31-7-97 1-8-97 30-7-97 28-7-97 BOUWPLAATS Belvedereweg (9719*1) Bosstraat 79 (97346) De Beaufortlaan 28 (97348) De Schans 20 - (97391) Goudvink 11 (97429) Hofstedering 18 (97397) Houtsnip 18 (97443) Koningsweg 20a-20p (97066) Laanstraat 74 (97271) Peter v.d. Breemerweg 9 (97369) Pijnenburgerlaan 3 (97285) Schoutenkampweg 167 (94416) Sloothaak 33 (97332) Stemerdingweg 15 (97100) AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 1 augustus t/m 7 augustus 1997 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Den Blieklaan 30 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Rembrandtlaan 7b Bartolottilaan 24a Noorderweg 85 Nieuweweg 6 Betreft: 4 eiken 1 appelboom 30 prunussen 1 populier 1 conifeer 1 grove den 1 conifeer 1 berk 4 populieren 1 lijsterbes 1 prunus 1 beuk 2 berken Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke wèrkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BETREFT HET VERZENDDATUM uitbreiden van een bedrijfshal kantoorruimte 1-8-97 uitbreiden van een manege 29-7-97 wijzigen van de zijgevel bij gietzaal 2 1-8-97 plaatsen van een fietsenstalling 29-7-97 uitbreiden van een woonhuis 1-8-97 plaatsen van een blokhut 29-7-97 plaatsen van een blokhut 28-7-97 herindelen van een bedrijfscomplex 1-8-97 plaatsen van porto-cabins 1-8-97 verbouwen en veranderen van een opslagloods 29-7-97 bouwen van een overdekte trainingsbak 29-7-97 uitbreiden van een woonhuis 1-8-97 bouwen van een berging 1-8-97 bouwen van een bedrijfsgebouw 1-8-97 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou- -wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANVRAGEN EN ONTWERP-BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Buro Lenten Het betreft hier een aanvraag voor het oprichten en in werking hebben van een laborato rium waar onderzoek wordt gedaan naar het optimaliseren van organisch-chemische pro cessen. De inrichting is gelegen in/op het perceel Kostverlorenweg 3c Soest. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 13 augustus tot 10 september 1997 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van een bedenking daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het ge meentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst voor 3 september a.s. een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te die nen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Vijor nader,<i inlichtingen: afdeling g^>en en inpeu, telefoon 035-6093593 Periode: 1 augustus t/m 7 augustus 1997 De volgende kapvergunning is verleend: Perceel: Betreft: Van Beuningenlaan 2 1 berk 1 grove den Datum verzending: -08-08-97 Nachtegaalweg 3 Koningsweg 18 De gemeente Soest vraagt aan: Fokkerstraat 2 1 esdoorn Draailier (aan de zijkant van nr. 83) 4 wilgen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093709. BESLUIT INZAKE HET WEGVERKEER (BABW) Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: Om op zaterdag 23 augustus vanaf 13.00 uur tot zondag 24 augustus 1.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor verkeer de Schoutenkampweg, het gedeelte gelegen tussen de Oude Utrechtseweg en de Plasweg. Om vanaf 9.00 uur tot 17.00 uur op zaterdag 13 september 1997, in verband met het hou den van de jubileummarkt van Groei en Bloei, het weggedeelte van het Raadhuisplein gelegen rondom het verdiepte gedeelte uitgezonderd de noordwestelijke zijde, door middel van bord Cl van bijlage I van het RVV-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere be palingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij delijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Post bus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 200,- voor een natuurlijk persoon of 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 5 augustus 1997 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. Bodewes Bouw Soest B.V. te Soest Het betreft hier een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf. De inrichting is gelegen op/in het perceel le Heeserlaantje 56 te Soest. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het mi lieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 13 au gustus 1997 tot 24 september 1997 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van -State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 MELDINGEN (ART. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in arti kel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Bosstraat 79 Ruitersportcentrum Eldorado-Kraay) deze melding heeft betrekking op de uitbreiding van het ruitersportcentrum met een 2e rijhal en een stalling voor rijtuigen. De desbetreffende stukken kunnen van 13 augustus 1997 tot 10 september 1997 worden inge zien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. ^Inlichtingen: afdeling groen en milie^, tel. 035-6093593. Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLUITEN B. W. d.d. 5 AUGUSTUS 1997 ONDERWERP Klacht bewoners Molenstraat en anderen over geluid- en trilling- hinder/schade ten gevolge van gebruik,NS-materieel op spoorlijn Utrecht-Baarn j.i.^ioionu jl. Principeverzoek inzake Noorderweg 33: woonbestemming t.b.v bijgebouw dat als zodanig reeds langer in gebruik is i Principeverzoek Mode Atelier Heros m.b.t P. v.d. Breemerweg 9 Inspraak sportpark Eemweg Koffie- en theesalon Mets, Van Weedestraat 90 Clustering sportaccommodaties Aanvraag met een spoedeisend karakter om vergoeding van een huisvestingsvoorziening t.b.v. het griftland- college Bouwaanvraag (97400) en melding (97399) voor de bouw van een zwembad en een blokhut op het perceel Egeltjespad 15 Verzoek om subsidie van de gebr. Hilhorst i.v.m. publicatie over de geschiedenis van Soest circa 1600 Hulp aan Kozle Bereikbaarheid Sloothaak Bouw woning Kerkstraat 26 C BESLISSING NS verzoeken brief bewoners te behandelen en de gemeente over de afdoening te berichten. 1. Geen medewerking verlenen aan het achteraf legaliseren van het gebruik als woning van het bijgebouw. Meedelen dat gebruik voor woondoel- einden op grond van het overgangs recht is toegestaan. 2. Geen toestemming verlenen voor het plaatsen van een kap op het bijgebouw. Principe-verzoek afwijzen. In verband met de gepleegde inbraak instemmen met de aanschaf van een gebruikte haspelautomaat voor de beregening van de sportvelden. 1. Burgemeester verleent vergunning alcoholvrij voor koffie- èn thee salon aan de Van Weedestraat 90. 2. Vergunning verlenen voor gebruik gemeentegrond met een oppervlakje van 25 m2 t.b.v terras bij de betreffende koffie- en theesalon. 3. Oppervlakte terras definitief vaststellen per 1 april 1998, Voorlopig standpunt in overeenstemming met de brief van de fracties van V. V.D., C.D.A. en P.v.d.A. om advies voorleggen aan de Sportraad met verzoek om uiterlijk 11 augustus daarop te reageren. Dit laten berekenen door Heidemij. Onderzoek en overleg starten naar verplaatsing korfbal naar Eemweg. Eventuele wensen inzake nieuwbouw bij S.O. Soest evt. nieuw beleid 1999. Behandelen van raadsvoorstel in cie. milieu c.a. van 3 september '97 en raadsvergadering van 18 september 1997. In ieder geval geen verder uitstel van beslissing. a. Aanvraag ingewilligd tot een totaalbedrag van afgerond f37.000,00. b. Bedrag meenemen bij tussentijdse 2. c. Met schoolbesturen afspraken maken hoe in voorkomende gevallen gehan deld moet worden. Aanvrager 1 week de tijd geven de situatie voor het zwembad aan te passen. Doet hij dit niet dan aanschrijven tot verwijdering. Doet hij dit wel dan de artikel 19 WRO procedure in gang zetten. De raad voorstellen een voorbereidings- besluit te nemen. Niet instemmen met de melding voor de blokhut en de vrijstelling ex art. 18a WRO weigeren. Aanvrager aanschrijven tot verwijdering van de blokhut. De commissie ROVW informeren. Ten laste van de post "geschenken" tot een max. van f 2.000,00 boeken aanschaffen over de geschiedenis van Soest tot circa 1600. Navraag doen in Kozle over de wenselijk heid van materiële ondersteuning vanuit Soest; bij positief antwoord uitzending op korte termijn voorbereiden. Meedelen aan briefschrijvers dat zij zich voor de oplossing van hun probleem moeten wenden tot de Stichting Achtgoed te Soest en dat de gemeente in deze niet verantwoordelijk is. Geen medewerking verlenen aan nieuw bouwplan. Perceel is te smal. fl BRILLEN - Register-optc BURG. GROTHES Het College van B. en ge week besloten eer 2000 gulden uit te tre dersteuning van de uit boek over de gesch Soest. Het wordt ges< twee broers: prof. dr. horst en drs. J.H.M. ongetwijfeld wortels i ben. Het boek behandelt d< Soest vanaf het moment rel de Grote in het jaa Leusden en vier "fore Utrechtse bisschop Albe aan de periode 1600-ld van de uitgave - die (de meegerekend) zo'n 60 gaan tellen - worden ges gulden. Het zal vers- "Stichtse Historische Re Volgens de gemeentelijk Soest, A.F.M. Reichgel een "belangrijk en degeli geschiedenis van Soest, eerst de gehele periode v 1600 integraal wordt bel zijn er alleen deelstud waardoor bepaalde peri niet aan de orde gekon geit heeft het College verzoek van de gebroedt willigen "ter ondersteun le geschiedbeoefening". Ook de Historische V heeft een aanbeveling g het bestuur vormt de boek een sterke stimuli vervolg - dan over de p heden - te komen. Inhoud De korte inhoud van h volgt: Na een inleiding en ee ning wordt aangetoond en De Birkt in het fore nis Fornhese lagen, da van het koningsgoed heerd werd volgens de ke normen. De schenkii bisschop ook de over! het gebied ontving, zoc functie niet konden uit< uitoefening van het b( moest de bisschop ee men, die aanvankelijk i de en die gezien kar voorloper van de late nog latere maarschalk Binnen deze immunit bisschop rond het jaar gestichte Sint-Paulusa heerlijkheid, niet alle schonken 7 hoeven in I ven in Soest, maar ovi beide dorpen. Reeds van de abdij had gra Besliss Het College van B. er stuur van "Groei en B Soest van de Koninkli Tuinbouw en Plantkui gegeven op zaterdag jubileummarkt te hou huisplein. De weg rom te deel" van het plein ten, met uitzondering telijke zijde (voor 1 langs naar de Heetak 4 v?

Soester Courant | 1997 | | pagina 4