Hulleman optiek U OOGT GOED EN U ZIET PERFECT Griftland College wacht maanden op 'spoedeisende' vervanging rioolpomp Tweeëneenhalfduizend liefhebbers bij kortebaan-draverij Van Doorn m is Gebrs. Hilhorst boekstaven Soester historie tot 1600 ACTUEEL l~ Gratis advies Van Breukelen Vast-goed Werk aan de weg in Soest PAGINA 4 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT vi mm-. bij <s> Gemeente steunt initiatief met f 2000 /f/7 Ml /knote 1^7^ s<f#d ■&*- U/Cadcf, Jubileummarkt 'Groei en Bloei' op Raadhuisplein Auto gestolen Brief van schoolbestuur spoorloos PAGINA 5 kwaliteits kleurenfoto's Nieuw Soesterpaarden-evenement groot succes Speciale aanbieding SANITAIR Wie vergelijkt leest de Soester Courant Service bij .Schoemaker RMBH ende plekken in de :rantwoorde manier nder dat ze meteen jjaagd. Sobere en ste- n op diverse plekken uilen tegen regen lij- hand te liggen dan voor de verschillen- ts moeten er zo snel stappen worden on- dwingen dat de pro- i van het Soester Na- aken nakomen en een gen voor de Soesters. moet er eindelijk eens aakt van een ecologi- net de mogelijkheid i pootje baden, tussen de bebouwing van erhees. Dat zou voor st de grote stap voor zorgen dat ze een goe- om te spelen en een n nemen. ;igen omgeving wordt :r, maar in Soest wordt ivoldoende begrepen. Harry Witte sr Gemeentebelangen Groen Soest. ale Voorlichting 16 weken na verzending meester en wethouders bewoners te :meente over de en. :ing verlenen aan het ren van het gebruik iet bijgebouw, sbruik voor woondoel- 1 van het overgangs an. ing verlenen voor het ii kap op het bijgebouw. (wijzen. gepleegde inbraak aanschaf van een tomaat voor de sportvelden. /erleent vergunning r koffie- én thee- an Weedestraat 90. rlenen voor gebruik I met een oppervlakje r terras bij de betreffende salon. rras definitief 1 april 1998. int in overeenstemming e fracties van V.V.D., om advies voorleggen net verzoek om uiterlijk p te reageren. Dit laten eidemij. Onderzoek en ir verplaatsing korfbal ïntuele wensen inzake Soest evt. nieuw ndelen van raadsvoorstel van 3 september '97 en van 18 september 1997. n verder uitstel van willigd tot een an afgerond men bij tussentijdse 2. turen afspraken maken mende gevallen gehan- den. e de tijd geven de situatie 1 aan te passen. Doet hij hrijven tot verwijdering, an de artikel 19 WRO zetten. sn een voorbereidings- Niet instemmen met de ilokhut en de vrijstelling weigeren. Aanvrager erwijdering van de )VW informeren. lost "geschenken" tot een 30 boeken aanschaffen over an Soest tot circa 1600. Kozle over de wenselijk- e ondersteuning vanuit antwoord uitzending op rbereiden. iefschrijvers dat zij zich van hun probleem ot de Stichting Achtgoed gemeente in deze niet ng verlenen aan nieuw ïl is te smal. v BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Reglster-optometrlsten - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK TELEFOON 035 - 601 38 59 Het College van B. en W. heeft vori ge week besloten een bedrag van 2000 gulden uit te trekken als on dersteuning van de uitgave van een boek over de geschiedenis van Soest. Het wordt geschreven door twee broers: prof. dr. J.G.M. Hil horst en drs. J.H.M. Hilhorst, die ongetwijfeld wortels in Soest heb ben. Het boek behandelt de historie van Soest vanaf het moment dat keizer Ka- rel de Grote in het jaar 777 de villa Leusden en vier "foreesten" aan de Utrechtse bisschop Alberik schonk, tot aan de periode 1600-1650. De kosten van de uitgave - die (de illustraties niet meegerekend) zo'n 600 pagina's zal gaan tellen - worden geschat op 60.000 gulden. Het zal verschijnen in de "Stichtse Historische Reeks". Volgens de gemeentelijke archivaris van Soest, A.F.M. Reichgelt, gaat het om een "belangrijk en degelijk werk over de geschiedenis van Soest, waarin voor het eerst de gehele periode vanaf 777 tot ca. 1600 integraal wordt behandeld." Tot nu zijn er alleen deelstudies verschenen, waardoor bepaalde perioden of thema's niet aan de orde gekomen zijn. Reich gelt heeft het College voorgesteld het verzoek van de gebroeders Hilhorst in te willigen "ter ondersteuning van de loka le geschiedbeoefening". Ook de Historische Vereniging Soest heeft een aanbeveling gedaan. Volgens het bestuur vormt de uitgifte van het boek een sterke stimulans om met een vervolg - dan over de periode 1600 tot heden - te komen. Inhoud De korte inhoud van het boek luidt als volgt: Na een inleiding en een terreinverken ning wordt aangetoond dat Hees, Soest en De Birkt in het foreest of de wilder nis Fornhese lagen, dat net als de rest van het koningsgoed bestuurd en be heerd werd volgens de toen gebruikelij ke normen. De schenking hield in dat de bisschop ook de overheidsrechten van het gebied ontving, zodat graven er hun functie niet konden uitoefenen. Voor de uitoefening van het bestuur en beheer moest de bisschop een voogd benoe men, die aanvankelijk in Leusden zetel de en die gezien kan worden als de voorloper van de latere schout en de nog latere maarschalk van Eemland. Binnen deze immuniteit verleende de bisschop rond het jaar 1000 aan de toen gestichte Sint-Paulusabdij de gerechts heerlijkheid, niet alleen over de ge schonken 7 hoeven in Hees en 13,5 hoe ven in Soest, maar over het geheel van beide dorpen. Reeds voor de stichting van de abdij had graaf Wichman van Hamaland vanuit Baarn ontginningen geleid langs de Eem, waarvan voor Soest het gevolg was dat de ene helft van die ontginningen in handen kwam van het door Wichman gestichte Stift te Elten en de andere helft in handen van de Sint-Paulusabdij. De tijnsopbrengst van de helft van Elten werd omstreeks 1280 verpacht aan de graaf van Hol land. De kerk van Leusden, die door bisschop Balderik aan Sint Urbanus gewijd, werd bij de stichting ook aan de abdij geschonken en daarmede ook de tienden van die kerk, waaronder de tienden in Hees en Soest. Nadat de invloed van de Stichtse ont wikkelingen en oorlogen op de situatie in Soest besproken is, worden de rech ten op de grond, de gerechtsheren en het gerecht en vervolgens de tienden in drie hoofdstukken behandeld. Daarna volgen de uitbreiding van het akkerland van 1239 en de turfwinning uit het He- zerveen en het Soestërveen vanaf het eind van de veertiende eeuw. Vervolgens wordt aandacht besteed aan de Soester parochie, aan de buren van Soest en aan de schutterij. Daaruit blijkt duidelijk dat de relatie tussen de schout en de buren, kerkmeesters en schutters na de invoering van het schepenrecht rond 1350 op een breed terrein is blij ven bestaan. De sociaal-economische verhoudingen tussen 1400 en 1600 kun nen daarna geschetst wofden. Dan vol gen hoofdstukken over de bekendste huizen in Soest en over de windmolen en de bakkerij. Tenslotte wordt aandacht geschonken aan de gevolgen van de opstand en de reformatie voor Soest en aan de beide kloosters Mariënhove en Mariënburg, waarna het boek besloten wordt door een samenvatting met conclusies. 'Geschenken' De gebroeders Hilhorst hadden het ge meentebestuur gevraagd om een "sub stantiële bijdrage", maar het College van B. en W. heeft zijn steun beperkt tot 2000 gulden en dat dan nog - zoals ge meentesecretaris Wim de Kam het Col lege heeft geadviseerd - uit het potje "Geschenken", hetgeen inhoudt dat de gemeente t.z.t. voor maximaal dat be drag enige exemplaren van het boek zal aanschaffen. Overigens heeft de hitte de gemeente secretaris vorige week wellicht enigszins parten gespeeld, óf hij heeft misschien de neiging niet kunnen weerstaan om - geheel volgens het heersende kapitalis tische tijdsgewricht - alles in termen van geld uit te drukken. Bij de formulering van de College-beslissing op dè advies nota noteerde hij, in zijn schier "onna volgbare" handschrift, het jaartal 1600 als f 1.600,=... Beslissing: j st/On dl I Het College van B. en W. heeft het be- i stuur van "Groei en Bloei", de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, toestemming I gegeven op zaterdag 13 september een I jubileummarkt te houden op het Raad huisplein. De weg rondom het "verdiep te deel" van het plein wordt dan afgeslo ten, met uitzondering van de noordwes telijke zijde (voor het politiebureau langs naar de Heetakker). R.M.F. Kleinegris Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. IdW Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Tel.; 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Aan de Weegbreestraat is in het week einde een auto gestolen van een 31-ja rige bewoner. Het gaat om een grijze Opel Kadett met het kenteken TP-on PY. Wie regelmatig ambtelijke stukken te lezen krijgt verbaast zich op den duur waarschijnlijk nergens meer over, maar van tijd tot tijd wordt zelfs de meest geharde "stukkenvre- ter" buiten het ambtenarencircuit nog wel eens verrast door staaltjes van de ook in Soest goed ontwikkel de bureaucratische cultuur. Een mooi voorbeeld is de adviesnota van de afdeling Onderwijs over de vervanging van twee rioolpompen van het Griftland College, waarover het College van B. en W. zich vorige week het hoofd moest breken. Eind februari vielen beide pompen uit door een defect. Eén pomp moest direct vervangen worden - hetgeen geschied de - omdat de school anders helemaal zonder riolering zat en het spoelwater van de toiletten het gebouw weer dreig de in te stromen. Het Griftland moet, afgaande op de adviesnota, dus maar nét aan een catastrofe van welhaast Oost-Europese afmetingen zijn ont snapt. Dat tot onmiddellijke vervanging besloten kon worden was het gevolg van het feit dat het hier een "calamiteit" be trof, althans volgens de ambtelijke maat staven. Met de andere pomp was het trouwens ook niet best gesteld. Hij verkeerde in een "uitermate slechte conditie" en her stel van de 20 jaar oude voorziening - waarvan de technische levensduur ove rigens allang verstreken was - zou op COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO ZuiOpromenefle 15, Soest Jol601 26 74 geen enkele wijze verantwoord zijn. De tweede pomp zou dus ook snel vervan gen moeten woruen, zoals in maart werd vastgesteld. Spoedaanvraag Tussen de school en de gemeente werd daarom afgesproken dat het schoolbe stuur een spoedaanvraag zou indienen, voorzien van de nodige begeleidende stukken, zoals een kostenoverzicht etc,, maar begin mei was de spoedaanvraag nog niet binnen bij de afdeling Onder wijs. Volgens het Griftland was de brief al wél verstuurd, namelijk op 29 april... (toch ook al twee maanden na het uit vallen van de pompen). Er gebeurde echter nog niets, dus op 17 juli informeerde de school nog eens naar de stand van zaken, maar kreeg toen van Onderwijs te horen dat er nog altijd geen aanvraag was ontvangen, dus ook niets "afgedaan". Er ging onmiddellijk een kopie van de brief naar het gemeen tehuis, maar de oorspronkelijke brief was totaal onvindbaar, zelfs niet bij de afdeling Rioleringen. Fatale termijn De ontvangstdatum is een belangrijke factor, want als B. en W. niet binnen vier weken een beslissing nemen - dat staat in de verordening - komt zo'n aan vraag automatisch voor vergoeding in aanmerking. "Een fatale termijn", aldus de afdeling Onderwijs. Nu is men er bij Onderwijs van overtuigd dat niemand - de ambtenaren niet, het schoolbestuur al helemaal niet - er belang bij heeft zo'n aanvraag in ue prullenmand te gooien. Het gaat immers om een bedrag van 36.660,62 gulden, door de gemeente grootmoedig afgerond op f 37.000. Hoe het met de brief gelopen is valt niet meer te reconstrueren - hij is kennelijk nog altijd niet opgedoken - en daarom is ambtelijk voorgesteld er maar van uit te gaan dat de kopie (van 18 juli) als de officiële aanvraag wordt beschouwd, waarop dus binnen vier weken een be sluit genomen moet worden. Geen uitstel Daaraan zitten ook nog een aantal voet angels en klemmen, want eerst moet worden vastgesteld of de aanvraag in derdaad "spoedeisend" is, en daarna moet vaststaan dat het een voorziening is zoals in de gemeentelijke verordening wordt bedoeld, en tenslotte moet de aanvraag financieel getoetst worden. Welnu: spoedeisend is het, want de aan vraag kan "geen uitstel lijden", zoals in de verordening met een perfect staaltje van tautologie staat aangegeven, en. de calamiteit was ook "onvoorzienbaar" (hoewel men zich dat met pompen van 20 jaar zo langzamerhand wel had mo gen afvragen). Dat de pompen voor vervanging door de geméénte in aanmerking komen klopt ook, want volgens de verordening is die verantwoordelijk voor alles wat de buitenkant van het gebouw betreft, en het pompgemaal staat in een apart ge bouwtje, dus... De financiële toetsing leidt tot de con clusie dat de gemeenteraad niets heeft in te brengen over het budget, omdat er bij een aanvraag met een spoedeisend karakter geen financiële weigerings- grond gehanteerd kan worden. Het Col lege moet dus betalen, ongeacht de vraag of er voldoende geld in de ge meentelijke kas zit. En er is geen fondsje voor dit soort aanvragen, dus moet de dekking gevonden worden in de post "onvoorzien". Procedure Het Griftland College krijgt z'n pompen dus uiteindelijk wel betaald. Om herha ling te voorkomen heeft het College op voorstel van de afdeling Onderwijs al vast maar een nieuwe procedure be dacht. Calamiteiten ais deze moeten voortaan direct'telefonisch worden ge meld en binnen één week vergezeld worden van een officiële aanvraag. Is die aanvraag niet compleet, dan deelt het College dat binnen twee weken mee aan de school die het betreft, en dan krijgt het schoolbestuur weer twee we ken de tijd om de ontbrekende gegevens te leveren. Het enige nieuwe in de pro cedure is overigens dat een schoolbe stuur na het eerste telefoontje binnen één week een aanvraag indient. Het College heeft op 5 augustus beslo ten de aanvraag van 37.000 gulden voor de nieuwe pompen van het Griftland College in te willigen. En op het Grift land kunnen ze waarschijnlijk ook al weer naar de wc. Dat is dan al met al een dikke vijf maanden na de "onvoor zienbare calamiteit waarvan het herstel geen uitstel kan lijden". Snel? Het lijkt Overtoom wel... De kortebaan-draverij, die afgelo pen zaterdagmiddag vterd georgani seerd op de toegangsweg naar hout handel A.P. van Doorn (Konings weg), is een groot succes geworden. Zo'n tweeëneenhalfduizend lief hebbers kwamen af op het paarden- festijn, dat Toon van Doorn wil uit bouwen tot een jaarlijks evenement. Zelf een groot paardenliefhebber nam Van Doorn het initiatief voor deze bij zondere wedstrijd, waarvan er door de zomer heen zo'n twintig in Nederland - vooral in Noord-Holland en Friesland - plaatsvinden. De bijna 400 meter lange oprijlaan naar zijn woning, officieus aangeduid als "A.P. van Doornweg", is volgens Van Doorn zo goed als ideaal voor zo'n wedstrijd. "Want waar vind je nog een stuk openbare weg waar je zo iets kunt organiseren? En bovendien, er stond een aangenaam briesje dus het was hier niet zo heet." Springwedstrijden zijn er genoeg, aldus Van Doorn, die zelf bestuurslid is van de Warmbloedpaardenfokvereniging Eemland, "en je hebt ook allerlei men wedstrijden, maar ik wilde graag iets met sensatie." De kortebaandraverij is ontstaan uit ker- miswedstrijden, weet hij. "Vroeger wa ren het zigeuners die op de kermissen optraden. Die zaten dan op de rug van het paard. Tegenwoordig rijden de pi keurs op een sulky, net als bij andere draverijen. De paarden zijn ook echte sprinters, die het moeten hebben van een korte krachtsexplosie. Als de bel gaat staan ze al op één been, en het gaat hard hoor, wel tegen de zeventig kilo meter per uur..." Soms zijn er valse starts, dan worden de paarden gedis kwalificeerd, en dat gebeurt ook als ze in galop gaan. Feest In Soest zijn voor een jaar of twintig ook wel eens kortebaandraverijen georgani seerd. Dat gebeurde toen in het kader van de Koninginnedagactiviteiten, maar sindsdien heeft Soest zo'n evenement niet meer gezien. Van Doorn zorgde ervoor dat het een feestelijke gebeurte nis werd, met muziek van het trompet terkorps Monsjour uit Arnhem en een draaiorgel, een show van tuigpaarden, diverse kraampjes, een kinderspeelplek en versnaperingen en versieringen. Zijn dochter Rianne (7) verrichtte de offi ciële opening met het oplaten van bal lonnen. De wedstrijd zelf - 24 paarden in twee poules van 12 - bood inderdaad de sen satie die Van Doorn zocht. Het talrijke publiek genoot van de krachtmetingen die de dravers verichtten op de smalle strook zand (zo'n 280 meter lang), met een flinke uitloop van dik rul zand, zo dat de paarden niet doorstormden naar de Koningsweg. Prijzen Elk deelnemend paard werd gesponsord door een bedrijf uit Soest of omgeving. In de A-poule was het pikeur Ruud de Vries die met "Flow de Monopoly" van stal De Vries, gesponsord door bouwbe drijf V.d. Hengel, de eerste prijs (f 275,- en een beker) in de wacht sleepte. Tweede werd Sake v.d. Wal met "Ram- bo Sylvester" van stal v.d. Wal (V.d. Poel bosbouwart. A'dam); derde Kees Mor- sink met "Adonis V", stal Gemo (Auto bedrijf de Soester); vierde Peter Schuit met "Watteu D.", stal Lichthart (Kooy Mercedes) en vijfde Rob Wiering met "Fatal Action", stal Wiering (Eemland veevoeders). In de B-poule ging de beker eveneens naar Ruud de Vries nu met "Fighting Bij de opening van de draverij zorgde het trompetterkorps te paard voor een stukje muziek. Foto: Jaap v.d. Broek. Speed" van stal De Vries (Boomgaard Milieu). Tweede werd Heidi Appel met "Hunter Diamond", stal Pelt Appel (A.P. van Doorn); derde Nan Jansen met "Grisby Vitesse", stal Jansen (Ro- lette Reclame); vierde G.P. Bakkum met "Enjoy Buitenzorg", stal G.P. Bak kum (Kleinegris Accountants); vijfde Robby Oosterbaan met "Greg Le- mond", stal Oosterbaan (ABI Autoban den). Electrotechnisch instatU Lichtstudio Gas, water en c>y. installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts 1500,- (incl. BTW) excl. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 plaats adres woning Soest VAN WEEDESTRAAT gezellig gelegen, aan de winkelpromenade von Soestdijk, geheel gerenoveerd 5 app. op de le en 2e woonlaag met schitterend vrij dakterras (ca. 100 m2). indeling roy. hal, toil., oudersl.kamer met mod. doucheruimte. Woonk. (ca. 40 m2] met open haard en eiken parketvloer, luxe keuken met div. inb.app. verdieping grote overloop/hobbykamer, c.v.-ruimte (combiketel), badk. met ligb., aparte douche, toil., wastafel en wasm./dr.aons!., 2 ruime sl.kamers met inb.kasfen. algemeen Dit 5 app. verkeert in uitzonderlijke staat van onderh. en is ged. voorzien van therm. begl. Tevens besloot de mogelijkheid tot aankoop van de nobij gelegen garage. 1 5***** APP. Gevraagde koopsom f 389.000,- k.k. plaats adres woning Soest DE AKKEREN op de 3e woonlaag gelegen, goed onderhouden 5- kamerapportement met balkon, fraai uitzicht en berging op de begane grond, indeling hal, toilet, woonkamer, aparte eetkamer, moderne keuken, 3 sl.kamers, badkamer met douche, vaste wastafel en was- mach. aansl. In de woning zijn veel inbouwkasten aanwezig, algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen f 345,- p/m Volledige financiering mogelijk. Bruto maandhypotheek ca. 1.1.235,-, netto ca. f. 885,-. Wij geven u graag, geheel vrijblijvend hypotheekadvies. 5-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f210.000,-k.k. plaats Soest adres ING. MENKOLAAN (Soestdijk) woning in rustige laan gelegen, nabij winkelstraat, moderne middenwoning met berging en tuinhuisje op 167 m2 grond indeling ruime hal, toilet, meterkast, fraai uitgebouwde woonkamer met lichte, open keuken, werkkamer, inpandige berging met aansl. wasmach./droger verdieping overloop, 3 slaapkamers met inb.kasten, doucheruimte zolder vlizotrap naar ruime bergzolder algemeen deze woning is geheel uitgevoerd met dubb. glas en verkeert in goede staat van onderhoud iSfc' MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Gevraagde koopsom f298.000,-k.k. plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN 57 woning op de 3e woonlaag met scf> (voorheen 4 kamers) Gevraagd \\^fijuitzicht, 3-kamerapp. ip de begane grond. f 169.000,- k.k. koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 i Onroerend-goed j Assurantiën Van Weedestraat De herinrichting gaat verder op het ge deelte van de Van Weedestraat tussen de Stadhouderslaan en de Korte Brink- weg. Eerst vindt ook hier werk plaats aan kabels en leidingen. Overige werkzaamheden: Na de bouwvakantie vinden de volgen de werkzaamheden plaats: Langs de Dorresteinweg wordt een trottoir en fietspad aangelegd tussen de Koningsweg en de Zuidergracht. Op de aansluiting van de Waldeck Pyrmontlaan op de Beetzlaan wordt een plateau aangelegd. Er is geen door gaand verkeer mogelijk op de Beetzlaan tussen de Beukenlaan en de Koekoek- weg en op de Waldeck Pyrmontlaan nabij de aansluiting. De bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan en de Chalon- hof zullen gebruik kunnen maken van de bouwweg tussen de Beetzlaan en de Chalonhof. Op de bouwweg mag niet geparkeerd worden. Het werk zal nog tenminste drie weken duren. Langs de Steenhoffstraat wordt het fietspad vanaf de bverweg tot de Tal- malaan gereconstrueerd. Ook hier krijgt het trottoir grijze tegels en het fietspad dikke rode tegels. Op de Lange en Korte Brinkweg geldt ter plaatse van het viaduct een af sluiting voor alle verkeer. Dit in verband met de vervanging van het spoorwegvia duct op zondag 24 augustus. De afslui ting van de j-ange en Korte Brinkweg tussen de Korte Melmweg en de Grote Melmweg duurt drie weken. Vanaf zaterdag 23 augustus om 22.30 uur en de gehele zondag 24 augustus zullen geen treinen rijden tussen Den Dolder en Baarn. Bussen zullen vervan gend vervoer bieden. Op zondag bedie nen de treinen de hele dag ieder halfuur station Soestduinen. Tbssen de stations Soestduinen en Baarn rijden ieder half uur bussen. De bussen zullen de stations Soest-Zuid NS, Soest en Soestdijk NS bedienen. Van woensdag 13 augustus tot en met vrijdag 15 augustus legt het waterlei dingbedrijf een transportleiding door de Beukenlaan nabij de Molenstraat. Het verkeer op de Beukenlaan tussen de Molenstraat en de Dalweg zal hiervan hinder ondervinden. Tussen 7.30 en 18.00 uur zal voor het verkeer slechts één rijstrook beschikbaar zijn. Van maandag 18 augustus tot en met woensdag 20 augustus legt het waterlei dingbedrijf de transportleiding door de Molenstraat. Hiervoor wordt de aanslui ting van de Molenstraat op de Beuken- laan/Nieuweweg tussen 7.30 en 18.00 uur volledig afgesloten. Op de kruising van de Koningsweg met de Dorresteinweg wordt vanaf be gin september de rotonde aangelegd. Het verkeer op de Koningsweg zal van de ventweg gebruik moeten maken. Het verkeer naar de Boerenstreek en het westelijk gedeelte van de Dorresteinweg zal via de Nieuwegracht en de Zuider gracht moeten rijden. Het werk en dus ook de omleidingen zullen ca. zes we ken duren. Vanaf half september in verband met rioolwerkzaamheden worden de Nieuw- straat afgesloten tussen de Koninginnel aan en de Hartweg en de Koninginnel aan tussen de Nieuwstraat en de Meent. Het verkeer en ook de lijnbussen rijden om via de Van Straelenlaan, Helling- weg, Nachtegaalweg en Schrikslaan. Het plantsoentje op de aansluiting van de Hellingweg op de Beetzlaan zal het overstappunt Soestdijk-Noord vervan gen. Deze werkzaamheden nemen naar verwachting twee maanden in beslag. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaart expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5