"Dit was de reis van ons leven" J Vijfde keer diefstal van kabouter Honderd kilometer in 24 uur lopen 6251 I Trouwbelofte ingelost Ons Kent Ons 'AGINA 10 eten ze 0% WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 Winnaars van actie winkelcentrum Hartje-Zuid naar Indonesië Mevrouw Hartman doet beroep op baldadige jongelui 2 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Jeugd dooft vuur regelt 't Nachtvliegen was 'geruisloos' Recreantentoernooi KVO met deelname uit Duitsland Kerkdiensten Medische dienst Bnrgerlijk^itandj| HuIpverleninj^J Verenigingsagenda S'bergkoor van start Bieb Soesterberg dicht tijdens verbouwing Soesterbergse dames springlevend na Belgische Dodenmars De wandelaars De Spit is nog steeds niet beter Meningen 1 ^^^^raiUezerJ Slecht beleid Soest oorzaak van slecht aanzien Soesterberg Agenda R cm. orting oopavond. E»I rnn Inn gratis exemplaar ETERS akelaardij >r wonen in de groene zone potheekadvies- ■eau F.W. van Gelder gt niet alleen voor de ïrlaagste rente, maar uctie die renteschom- oleemloos opvangt, de laagste rente i met de grootste alweer 10 jaar! Dat mgemerkt voorbij ens vrijblijvend lieuwe of ek. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg f Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De winkeliersvereniging Hartje Zuid Soest hield onlangs een actie waarin de P van parkeren centraal stond en die men voor de ramen kon hangen. Het echtpaar Gerssen was een van de velen die de P aan het raam hing en won een reis naar Indonesië. Het werd de reis van hun leven. De vliegreis naar Djakarta duurde zes tien uur. De heer Gerssen (70): "Voor mij was dat een weerzien omdat ik van 1947 tot 1950 daar als dienstplichtig militair van de 31e Hulpverbandplaats- afdeling als kok werkzaam was. Ons onderdeel lag in Salatiga aan de voet van de Morapiberg in Java. Terug in Nederland bleef een gevoel van heim- wee naar het land met de mooie palmen en heerlijke warmte. Maar we waren nooit in de gelegenheid terug te keren, tot we deze reis kregen aangeboden." "Zestien dagen lang trokken we met 23 Nederlanders door Java. Elke morgen gingen we in de bus die ons via veel be zienswaardigheden naar het volgende overnachtingsadres bracht. We hebben i intens genoten van deze prachtige reis. Wat een land en wat een mooie natuur, geweldig. We stonden bij de koffie-, thee, cacao- en rubberbomen en de ver- werking daarvan. We zagen dat jonge mannen in de bomen klommen om ko kosnoten te oogsten. Opvallend was de grote armoede die daar heerst. Veel mensen leven daar nog zeer primitief. We zagen onder andere dat men een dijk verhoogde door elkaar in rieten mandjes aarde naar boven door te ge- I ven. Én als je dan weet dat elk mandje een gewicht heeft van ongeveer 50 kilo, dan is dat ook nog heel zwaar werk. Weet je wat zo opvallend was, dat wij beiden tijdens de hele reis bijna of geen last hadden van onze ziektes. Daardoor konden we alles ook zo goed meema ken. De overnachtingen waren in luxe hotels en de overige verzorging was uit stekend," aldus Gerssen die met zijn vrouw te gast was bij de sultan van Solo. "Na deze trip zijn we nog een week op Bali geweest, een plaats helemaal gespe cialiseerd op toerisme. Opvallend waren de vele tempeltjes die daar zijn en de gekste plaatsen waar geofferd werd. 's Avonds moest je goed uitkijken om niet op geofferd etenswaren te trappen. De wilde zwerfhonden, die daar als heilig worden beschouwd, deden zich aan Het echtpaar Gerssen werd in Indone sië ontvangen door de sultan van Solo. deze vele offers tegoed. De mensen zijn daar erg kunstzinnig en maken de on mogelijkste dingen zo met de hand." De heer Gerssen kon zich niet zoveel meer van vroeger herinneren, omdat heel veel dingen erg waren veranderd. Zo was het verkeer veel drukker gewor den, maar wel was de armoe nog het zelfde als in 1947. De mensen, jong en oud, die bedelen of hun spullen aan je willen verkopen. Het echtpaar Gerssen zijn de winkeliersvereniging van Hartje Zuid Soest zeer erkentelijk voor de reis maar en de goede verzorging die ze daarbij hebben gekregen. 'Als gehandicapte is mijn kabouter tuintje mijn hobby geworden, waar ik vooral veel kinderen een plezier mee doe. Maar nu dronken jongelui 's nachts voor de vijfde keer een kostbaar beeldje eruit hebben ge haald, begint het leuke eraf te gaan'. Mevrouw Hartman van de Generaal Winkelmanstraat is intens verdrietig, maar ook boos omdat dronken jongelui nu voor de vijfde keer in een periode van een jaar een kabouterbeeldje uit haar voortuin hebben gehaald. Toen ze zich niet meer zo goed kon voortbewe gen en het lopen met krukken volgde, was'ze genoodzaakt meer thuis te blij ven. Op zichzelf was dat voor haar geen pro bleem, want een vrouw met zoveel hu mor en interesse had genoeg omhanden. Haar voortuintje, maar nog meer de achtertuin was haar hobby geworden. Het begon met het plaatsen van een kaboutertje en die kreeg kort daarop heel wat 'broertjes en zusjes'. Familie, vrienden en kennissen wisten dat ze haar blij konden maken met een derge lijk beeldje en zo groeide het uit als een hobby. De voortuin werd omgezet in een kabouterverblijf, tot groot plezier van menig ouder, maar vooral kinderen. Op hun knietjes liggen ze soms een hele tijd te kijken naar al die leuke gezicht jes en gaan er veel verhalen in hun kop jes rond. Opa's en oma's worden over de straat getrokken, want voor ze naar huis gaan, moeten de ukkies eerst de kabou tertjes bekijken. Vanuit haar kamer volgt mevrouw Hartman glimlachend al dat bekijks en wie nog meer wil zien, moet even aanbellen. De achtertuin is nog mooier en groter, voorzien van wa tervalletjes en grappige huisjes. Diefstal De belangstelling voor de kabouters trekt ook figuren die er andere bedoe lingen mee hebben. Mevrouw Hartman: "Het laatste jaar worden wij als bewo ners van deze straat, maar ook elders in het dorp, nogal geconfronteerd met bal dadige jongelui. Nu hoort baldadigheid bij de jeugd en ook wij hebben die'tijd meegemaakt. Het verschil van toen en Brandweer en politie werden vorige week donderdagavond gealarmeerd we- I gens een brandje op het tennispark in Soesterberg, dat kennelijk was aangesto- i ken. Toen de politie arriveerde waren de daders gevlogen, maar kinderen uit de buurt hadden het vuur intussen geblust. 3, 3760 DD Soest 16824 1. Dinsdag 12 augustus stond gepland I voor het nachtvliegen van de Chinook en Cougar helicopters. Bekende en min- der bekende critici hadden op voorhand - hun misnoegen hierover nogal luid en duidelijk geventileerd. Het was ook nog op een avond van een snikhete dag, - waarop velen in de tuin verkoeling zoch- ten. j. Om 21.20 uur werd de eerste Chinook gehoord en zag men deze dubbele wen- telwieker ten zuidoosten van Soester- berg bijna onopgemerkt wegvliegen. De jk tweede werd gehoord en gezien om 21.50 uur en daarna werd ook vanwe- ge de invallende duisternis niets meer gezien. Wel begon om 21.55 uur het geluid van warm draaiende motoren en kon niet worden vastgesteld, welke ma chines dit nu produceerden. Omstreeks 22.15 uur was ook dit voorbij en werd daarna in het geheel niets meer ge hoord. Een duidelijk bewijs dat de grote Chi nooks ook bijna geruisloos op hun nest kunnen terugkeren. Majoor Jan Rijn- hart, hoofd van het Basis Informatie Centrum (BIC) deelde desgevraagd mede dat het grondlawaai afkomstig was van enkele Apache helicopters die bepaalde mankementen vertoonden. Dit kon alleen worden vastgesteld door de gevechtshelicopters op volle toeren te laten draaien, een geluid dat als hinder lijk kon worden aangemerkt. Om die reden waren vooral uit de richting Bilt- hoven en Den Dolder 25 klachten bin nen gekomen. Op 5 en 6 september wordt de spiksplinternieuwe groene grasmat van KVO in het Sportpark aan de Kerklaan ingewijd met het zevende recreanten- toernooi van deze korfbalvereniging. In de loop van vrijdag 5 september worden de deelnemers van de diverse binnen- en buitenlandse clubs op ludieke wijze door KVO ontvangen. Onder hen de winnaar van het vorig jaar, T.V. Ensen uit Keulen, en Adler, eveneens uit Duitsland. De organjsatoren kunnen overigens nog wel wat oud-spelers van KVO gebrui ken. Op vrijdagavond is het feest en zal de band Quiznix uit Den Haag voor een goede stemming zorgen. nu is dat wij 's nachts niet liepen te brul len en te gillen en van andermans spul len afbleven. Het was een tijd dat je de deur gerust open kon laten staan, want men had respect voor elkaar. Kennelijk is ook dat niet meer bij onze jeugd te vinden, want onlangs werd in een perio de van nog geen jaar een vijfde kabou terbeeldje uit mijn voortuin gehaald. De kleine beeldjes kosten gemiddeld zo'n 50 gulden per stuk dat ik ook met spa ren bij elkaar tracht te krijgen. De beeldjes staan niet in beton, want ik ver ander het regelmatig. Van donderdag tot en met zondag is het elke nacht van 01.00 tot 05.00 uur raak. Dronken jon gelui gaan brullend en tierend over de straat en richten een spoor van vernie lingen aan. Uiteraard doe ik dan die nachten geen oog dicht, omdat je bang bent dat ze weer eens in je tuin zullen huishouden. Sommigen herken je die zo te keer gaan, maar je kunt er niets tegen doen. Want als je ageert, dan weetje dat je tuin de volgende keer helemaal plat ligt. Daarom verzoek ik de betrokken jongelui nu op deze wijze heel beleefd of ze de gestolen beeldjes alsjeblieft weer terug willen brengen en in het ver volg deze niet meer uit mijn tuin weg te halen of vernielingen aan te richten. Als iets mooi is, moet je het ook mooi laten. En als je het niet mooi vindt, dan zijn er zoveel anderen die het wel mooi vin den. De ontvreemde beeldjes kunnen ook midden in de nacht in de voortuin worden geplaatst. Voor de eerlijkheid en sportiviteit(?), bij voorbaat hartelijk dank!" 'Manon, ik weet dat je een hele tijd hierop heb gewacht. Wantsamen hebben we immers een huis gekocht. Ik ben echt niet van plan om daarin alleen te gaan wonen. Lieve Manon, wil je met me trouwen?'Het was donderdag 3 oktober 1996, toen op een mooie nazomeravond een muziekgezelschap de grote laan van Egghermonde inliep. Een lange jonge man maakte zich uit het muziekgezel schap los en liep met een grote bos bloe men naar het bordes van het prachtige landhuis. Eén van de verbaasde toe schouwers was toen Manon Minning, de dochter van 'de Heer van Egghermode'. En tot haar grote schrik, die direct om sloeg in een laaiend enthousiasme, zag ze haar verloofde Peter Mikkers naar voren komen. Zoals het mogelijk vroeger ook in dit landhuis werd gedaan, knielde hij op de trappen neer en vroeg Manon ten huwe lijk. Zaterdag 16 augustus werd de belof te omgezet in een huwelijk. Het hek, de laan en het landhuis waren versierd met vlaggen, wimpels en bloemen met nu geen rijtuigen en trappelende paarden, maar glimmend gepoetste auto's. Om kwart voor drie gingen zij aan de kop van een sliert auto's op weg naar Zeist waar ze opnieuw 'ja'tegen elkaar zeiden. Zondag 24 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakël, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Toninb-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEHUWD 16 augustus: Manon Minning en Peter Mikkers, Banningstraat 6, Egghermon de Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp en Rode Kruis Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Dit is de laatste oproep voor de 'vere nigingsagenda 1997/1998'. Opgave vóór 24 augustus met naam, adres en activiteiten per week, maand of jaar, op het adres Van Maarenplein 1. Het S'bergkoor begint op donderdag 21 augustus met de zangavonden. Bij deze nieuwe start zijn nieuwe leden van har te welkom. Elke donderdagavond kan men het koor van 19.45 tot ongeveer 22.00 uur zien en horen in de grote zaal van het dienstencentrum De Drie Ei ken. Op maandag 15, woensdag 17 en vrijdag 19 september is de biblio theek in Soesterberg wegens de ver bouwing en herinrichting gesloten voor publiek. Op zaterdag 20 sep tember is de feestelijke heropening, en dan is iedere inwoner van Soester berg van 11.00 uur tot 13.00 uur van harte welkom om de nieuwe biblio theek te bezichtigen. Ook kunnen de bibliotheekleden hun boeken komen ruilen. In de week voorafgaand aan de slui ting, op woensdag 10 en vrijdag 12 september, zijn er schilders bezig. Desondanks is de bibliotheek dan geopend en kan iedereen er gebruik van maken. Vanaf de heropening op zaterdag 20 september zal er een kleine depen dance van boekhandel van de Ven in de bibliotheek ingericht zijn. De col lectie van de boekhandel zal vooral bestaan uit populaire romans en stu dieboeken, de betere kinderboeken en Top 10-boeken. Ook heeft de bibliotheek ruimte ge geven aan kunstwerken van de Kunstuitleen Soest, die in Soester berg geleend kunnen worden. Een lidmaatschap van de Kunstuitleen kost 125 gulden per jaar, bibliotheek leden krijgen een tientje korting. 'We hadden elkaar nog nooit ge zien. Ik kwam bij haar aan de deur met de collectebus van de Hart stichting. Ik loop straks 15 koilome- ter voor het Rode Kruis, zei Jenny. Ik heb de vierdaagse al drie keer ge lopen, reageerde Elly. En als ik nog wat wil, dan de 100 kilometer van België. Dan doe ik niee, was Jenny's antwoord. Jenny Kurvers (57) en Elly Hoekstra (52) zitten met hun echtgenoten in de fraaie tuin van de familie Hoekstra bij te komen van de Dodenmars. Het is zondagmiddag 17 augustus. Nog geen 24 uur geleden kwamen ze meer strom pelend dan lopend het Belgische dorp je Bomem binnen, na een slopende mars van honderd kilometers. Elly: 'Het begon tijdens de laatste vier daagse in Nijmegen. Ik zag daar een paar Belgen lopen met een t-shirt waar op de Dodenmars stond vermeld. Ze vertelden me dat elk jaar in augustus deze mars wordt gelopen voor alleen 'professionals' en daarbij keken ze mij nogal wat geringschattend aan. De vier daagse heb ik nu drie keer gelopen, zon der problemen en was daar ietwat op uitgekeken. Uitdaging Jenny: 'Of ik eerder heb gelopen? Nee, nog nooit, ja dagelijks wat in de mode zaak waar ik werk, maar meer niet. Ik wilde die uitdaging wel aan. Mijn man verklaarde mij voor gek. Wie gaat nu 100 km in 24 uur lopen en dat ook nog als je nog nooit gelopen hebt. Ik sloeg voor deze keer zijn raad in de wind en begon met Elly te trainen. Op Hemel vaartsdag van dit jaar zijn we begonnen en elke keer liepen we langere afstan den, een keer zelfs 73 kilometer op een dag. Dat ging prima, maar wat wil je met een doorgewinterde loopster als Elly naast je." "En toen was het vrijdag 15 augustus 1997, de start van de Belgische Doden mars. Het was vroeg op en naar Bornem rijden, route verkennen en eindelijk 's avonds om negen uur gingen we van start met nog 5.467 andere deelnemers. Het was prachtig weer, maar wel snik heet. Gelukkig zaten er geen bergen in het parcours, maar de wegen waren over het algemeen bar slecht. Loop maar eens over oneffen zandpaden langs maïsvelden en door bossen, terwijl het nacht is en je weinig kunt zien. Na ruim 60 kilometer hadden we het moeilijk vanwege slaap en vermoeidheid. Ver geet niet dat we toen al meer dan der tig uur op de been waren. Het wordt dan stil en je vecht met jezelf. Maar je zet de knop van normaal denken af en je schakelt over op automatisch hande len. Nee, helemaal geen onderlinge ver wijten, ben je mal. Natuurlijk werden we stil, je weet ook niet meer wat je moet zeggen." Brandende zon "Nadat de nacht voorbij was, dachten we dat het wel beter zou gaan, maar toen kwam de brandende zon ons van heel dichtbij bekijken. Het was soms meer dan dertig graden en 'daar liepen we met ons goede gedrag. Echt, het was puur afzien. Maar ineens zagen we een jongeman die het nog veel moeilijker had dan wij en dat geeft gek genoeg weer moed. Vooral toen we hoorden dat hij ook nog bij de mariniers was ge weest. Wat dacht je, we hebben hem er doorheen gesleurd, wij jonge meiden van het vliegdorp Soesterberg. "We keken steeds uit naar de plaatsen waar we zouden rusten en Henk Hoeks tra klaar stond met alles wat we nodig hadden. Als hij er niet was geweest, dan hadden we het niet gehaald. Toen bra ken de laatste 20 kilometers aan. Het werd een marteling over gloeiende zwar te sintels en in een brandende zon. En ineens was daar op zaterdagavond kwart over acht de finishvlag, we hadden het gehaald. De emoties werden mij toen even teveel. We keken elkaar aan. Meid, we hebben 100 kilometer in 24 uur ge lopen, kun je het voorstellen. We heb ben elkaar toen maar even geknuffeld'. Moeilijke opgave Elly: 'Het was inderdaad een heel moei lijke opgave en we waren erg blij dat we nog binnen de tijd waren. Het eerste Mogen zij zich even aan u voorstel len? Rechts Gertrand de Lange en links Henk Hooft, beiden bijna 80 jaar, respectievelijk wonende in de flat van de Prof. Lorentzlaan en in Huis ten Halve. Ongetwijfeld zal men deze beide heren wel eens heb ben gezien op de vele wandelwegen rondom het vliegdorp. Het was 10 september 1953 toen De Lange vanuit het Overijsselse Vollenho- ve naar Soesterberg verhuisde. Hij was belast met de verzorging van zijn ouders, die bij hem inwoonden en dat heeft hij tot hun dood gedaan. Eerst woonden ze aan de Veldm. Montgo meryweg en in 1965, toen de grote flat aan de Prof. Lorentzlaan in gebruik werd genomen, verhuisde hij met zijn toen reeds demente moeder naar deze nieuwe woning. Enkele jaren daarna kwam het echtpaar Hooft naast hem wonen en leerden ze elkaar kennen. Nu zeventien jaar geleden begonnen zij met hun hobby: elke dag een fikse wande ling maken. Wandelen De Lange en Hooft: 'Het begon als een aardigheid, even een stukje met elkaar lopen. Maar al snel was dat onze dage lijkse gewoonte geworden en liepen wij per dag zo'n twintig kilometer. Als je dat bij elkaar optelt kom je ruwweg op zo'n 120.000 kilometer. Het heeft ons wel heel wat schoenen gekost. Vroeger liepen we soms twintig kilometer of wel eens meer, bijvoorbeeld even heen en terug naar Amersfoort. We proberen wel zoveel mogelijk door de bossen te lopen, dus naar Amersfoort via de Vlas akkers. Volgens ons hebben we alle paadjes rondom het dorp meer dan eens gelopen. Elke dag maakten we onze wandeling, met uitzondering van de zondag dan was het ook onze rustdag'. Twee jaar geleden werd Hooft ziek en. werd zelfs even in ziekenhuis De Lich tenberg opgenomen. Hij kreeg het ad vies het wat kalmer aan te doen en da gelijks niet meer zoveel te lopen. 'Maar ja, als je zoveel jaren met elkaar aan de wandel bent, dan zit dat in je bloed. We hebben ons toen maar een fietsbrommer aangeschaft. Een prachtige uitvinding, maar niet leuk als het koud is. Ten eer ste slaat hij dan moeilijk aan en als-tie loopt krijg je het tijdens de rit ook nog behoorlijk koud. Voor de rest gebruiken we hem veel en komen we nu wel heel wat verder. Als je eens wist hoeveel mooie routes hier in de omgeving zijn, dan ging je nooit meer met vakantie naar het bui tenland. Het lopen zijn we nog niet ver leerd, maar dat doen we nu in en direct rond het dorp. Onze vaste trip is bij voorbeeld even naar de paarden van Belinda Tolboom, aan de overkant van de Amersfoortsestraat. De beestjes ken nen ons en beginnen al te hinniken als ze ons zien aankomen. Vaak hebben we brood bij ons en dat hebben ze goed door. En als we soms niets bij ons heb ben, verneem je dat aan hun gedrag. Nee, dat vinden ze helemaal niet leuk. We praten veel met elkaar onderweg en er is altijd wel iets om over te praten. Sinds deze krant er is hebben we heel wat gespreksvoer. We hebben wel eens gezegd, wie weet komen wij nog wel eens in de krant. Hoe is het mogelijk... Ja, heel veel mensen kennen ons en spreken ons aan. En dan heb je weer stof om over te praten. Nee, niet over politiek, dat is toch geen onderwerp om over te praten... Weet je waar we ook veel komen? Op de Spottershill, de uitkijkplaats aan de Van Weerden Poelmanweg. Vooral toen de Amerikanen er nog waren was het daar elke dag vrij druk en er was veel te zien. Vaak zoeken we de stilte op van de natuur, zoals richting Wallenburg, ach ter het Kamp van Zeist. Daar kun je nog in de hei liggen en hoor je alleen de vo gels. Ook liepen we veel op de Leusder- heide, op de plaatsen waar je vrij mag lopen. Ja, we'houden van de natuur, daarom vinden we de uitbreiding van Soesterberg met die nieuwe wijken maar niks. Het Soesterberg van vroeger was veel mooier.' Hooft: 'Als geboren en getogen Soester- berger heb ik het vliegdorp van vroeger gekend. Ik woonde aan de Verlengde Oude Tempellaan, ja precies, in de buurt van de paarden. Ik vind het heel erg dat zoveel mooi bos is omgekapt voor woningbouw.' Het gesprek vond in de kamer van De Lange plaats, een ruimte die vol staat en hangt met allerlei voorwerpen. De Lan ge: 'Toen we begonnen te lopen had je rondom Soesterberg diverse zandgaten, waarin men alle soorten vuilnis stortte. Ik heb daar heel wat mooie spulletjes uitgehaald. En dat maak ik allemaal zelf schoon. Omdat ik voor mijn ouders moest zorgen, ben ik nooit getrouwd geweest. Wat dacht je, dat ik dan al die spulletjes hier kon bergen? Reken maar van niet. Nou, dan ben ik maar liever niet getrouwd. Kijk nu eens naar dit ra diootje. Dat is er één van kort na de oorlog en het speelt ook nog. En dat gooien ze weg, niet te begrijpen. En dan dit....' En zo bleef hij een poosje doorgaan en noemde alle spullen waar en wanneer gevonden. Een heerlijk huis met zijn geheel eigen sfeer. 'Maar we dwalen af. We waren bij het lopen. Wat denk jij Hark, we blijven lopen en fietsen.' En ze besloten samen dat te doen zolang ze allebei kunnen, en om dat te bekrach tigen werden enkele kleine glaasjes uit de kast gehaald en gevuld met vocht dat ijs en ijskoud was. Heren, proost! Op een lange wandel- of fietstoekomst. was de schoenen en sokken uit en je brandende voeten even op de koude vloer zetten, heerlijk. Als beloning kre gen we een simpele medaille met een diploma. De leiding en verzorging was prima, maar nee, nooit geen Belgische Dodenmars meer'. De schade die de beide dames hebben opgelopen, is slechts één kleine blaar en nog zijn het twee hartsvriendinnen gebleven. Kon onlangs met veel plezier worden aangekondigd dat de Spit weer beter is, de realiteit stelt dat 'ie nog ziek is. Aan gekondigd was dat hij na vele maanden rust zaterdag weer eens op zijn beken de wijze door de wolken zou rollen en buitelen. Het wachten was slechts op de andere motor uit Engeland, maar door diverse omstandigheden werd het trans port vertraagd. Erger nog, de motor is nog steeds niet aangekomen. Toch verwachten de mon teurs deze week, dan wel de volgende week het hart van de Spit in ontvangst te mogen nemen. Maar dan begint de klus om het pasklaar te monteren. Heel wat gaten liggen bij de nieuwe motor anders dan bij de oude, dus wordt het echt passen en meten. Ze kunnen vanwege andere werkzaam heden er alleen zaterdags aan sleutelen, dus kan het flog wel een paar zaterda gen duren voordat hij vliegklaar is. Be langstellenden die persé de eerste vlieg bewegingen van de oude Spitfire willen zien, kunnen het best telefonisch con tact opnemen met het Basis Informatie Centrum (BIC) van de vliegbasis Soesterberg, tel. 336101. Onlangs heeft het College van B. en W. van Soest de heer Raatjes, wonende op het Soester Hoogt, een standje gegeven omdat hij met onkruidverdelging had gespoten. De heer Raatjes had geen standje moeten hebben, maar een gro te pluim op zijn hoed. Het College van B. en W. verdient een schrobbering te krijgen voor het onjuiste beleid dat zij voert ten aanzien van onkruidbestrij- ding. Maakt u eens een wandeling door Soesterberg. Dan zult u zien dat het meer dan ergerlijk is hoe de trottoirs in dit vliegdorp er uitzien. Tegels zijn veel al niet meer te zien en de trottoirs zien er op vele plaatsen uit als bospaden. Voor de honden een aangename plaats om hun behoefte te doen. Radio Soest is druk bezig zich te promo ten en in andere gemeenten reclame te maken voor Soest. Folders worden uit gereikt om het toerisme naar Soest te bevorderen. Het zou goed zijn tijdens de promotie ook een video-opname te la ten zien hoe wij in Soest en Soesterberg de trottoirs en plantsoenen onderhou den. Maar dat zou natuurlijk niet bevor derlijk zijn voor de werving van toeris me. Het is nog erger als zij nu komen en dit zien, dat is geen reclame voor Soest. Vakantiegangers en andere toevallige bezoekers wijzen nu al naar de plaatsen waar het onkruid welig over de tegels groeit. Jaren geleden hebben de inwoners van Soest een schrepeltje gekregen om zelf de trottoirs schoon te maken. Geacht College, gaat uzelf eens uren lang met uw hoofd tussen de enkels staan om dit onjuiste werk uit te voeren. Dit is geen goed beleid, want inmiddels zijn er op de markt milieu-vriendelijke onkruidbe strijdingsmiddelen te verkrijgen, die het onkruid ook voor langere tijd vernieti gen. Maar kennelijk is dat bij de ge meente Soest nog niet doorgedrongen. Vreemd dat andere gemeenten in de re gio dit wel gebruiken en met succes. Daarom geacht College, kom tot inkeer en doe er iets aan. Hij die zichzelf over wint, is sterker dan die een stad in neemt. Dus, geacht College, volg het voorbeeld van de heer Raatjes! P.C. Pieren Woensdag 20 augustus 09.00 tennis clubkamp jeugd, Sportpark Donderdag 21 augustus 09.00 tennis clubkamp jeugd, Sportpark 19.30 Esbergkoor, Drie Eiken Vrijdag 22 augustus 09.00 tennis clubkamp jeugd, Sportpark Zaterdag 23 augustus 09.00 tennis clubkamp jeugd, Sportpark Zondag 24 augustus 10.00 tennis clubkamp jeugd. Sportpark Dinsdag 26 augustus 09.00 tennis grabbelochtend, Sportpark Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11