d Hulpgoederen per heli naar Kozle Hulp aan Polen: dringende noodzaak Filmli nieuv iACTUEEL! Kunstl voor v< WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT Soest stuurt kolkenzuiger en brandweerwagen PAGINA 4 WOENSD/ Inbraak ontdekt in bejaardencentrum Wim van lloorn NVOB Lieke Sievers (37) nieuwe plv. chef politie Eemland-N PIET VAN HEUGTEN <s^lËn ap'i» Opbrengst overschrijdt 32.000 gulden Inbraak in huis Bartolottilaan Films op WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1 997 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST t Pe ...Pac^e voor Kedzierzyn-Koz- le krijgt deze week extra vaart. Naast het Comité Help de Polen onder leiding van Ab Blokzijl, dat al meer dan 32.000 gulden heeft inge zameld en intussen ook een forse partij goederen (vooral huisraad) bij elkaar heeft weten te sprokkelen, komt ook de gemeente Soest zelf in actie. Waarschijnlijk vandaag al vertrekken vanaf de vliegbasis Soesterberg twee luchtmachthelicopters - een Chinook en een Cougar - die geladen zijn met de spullen die in de afgelopen week wer den verzameld. Dat zijn complete bank stellen (o.a. van Spullenhulp), rollen ta pijt (Forbo), wandmeubels, kasten, gas kachels, ruim 1150 kilo zeep (Procar), en verder koelkasten, tv's en radio's, schrijfmachines en zelfs een complete cv-ketel. De spullen, die in Kozle allemaal uitste kend van pas zullen komen, zijn de af gelopen dagen opgeslagen aan de Zand- laan, achter het Witte Huis, waar de Soester Henk Toonen zijn leegstaande hal voor het goede doel welwillend heeft afgestaan. Leden van het comité zijn de afgelopen dagen druk bezig geweest met het sor teren van de goederen, die waarschijn lijk vandaag al in Kozle worden afgele verd. In het weekeinde was er nog spra ke van dat de helicopters van de KLu het materiaal eerst aan de Zandlaan zouden oppikken (wat ongetwijfeld een spectaculaire operatie zou zijn geweest), maar het gazon bij de woning van Too nen is daarvoor vermoedelijk iets te be perkt van afmeting. Op verkenning Ook de gemeente laat zich niet onbe tuigd. Bert Krijger is in het weekeinde samen met directeur Jaap van Gent (pu blieke werken) en Martin Pijl (hoofd van de gemeentereiniging) op verken ning in Kozle geweest. Het drietal heeft daar overlegd met de gemeentelijke au toriteiten over de wenselijkheid van de inzet van Soester materieel, zoals een kolkenzuiger, een kraakperswagen en een brandweerwagen, die Soest in be ginsel ter beschikking heeft gesteld. Aan de kraakwagen blijkt echter geen be hoefte, dus die blijft thuis. De kolkenzuiger en de brandweerwagen zullen in Kozle goed van pas komen, met name voor het opruimen van de troep die op straat is achtergebleven (volgens Van Gent vooral drab die ont staan is uit de natgeworden cokes-sin tels die de meeste inwoners in hun kel der hadden opgeslagen) en het schoons puiten van het wegdek. Het water stond in Kozle ruim drie meter boven het nor male peil, een stand die in vier uur tijds werd bereikt. Volgens Van Gent is er dan ook sprake van een gigantische puinhoop. Verder zijn veel huizen, bruggen viaducten zwaar beschadigd. Delegatie Vanavond al - waarschijnlijk rond mid dernacht - vertrekt vanaf de Lange Brinkweg een acht man sterke Soester delegatie, bestaande uit de heren J. van Arkel, J. Blijleven, A. Lip en T. Zwal- ve (allen brandweer) en E. v.d. Hoek, H. Lensink, W. Lensink en J. van Roest (allen Gemeentereiniging). Naast de kolkenzuiger en de brandweerspuit - die uitgerust is met vier hogedrukspuiten - gaat ook nog een kleine materiaalwagen mee. Het gezelschap blijft waarschijnlijk een week a veertien dagen in Kozle, af hankelijk van de behoefte. Kosten apart Het College is inmiddels ook teruggeko men van het standpunt dat de kosten Bert Krijger, Herman van Walsum, Hermen Duyt en Artur Dychton (zelf afkomstig uit Kozle) te midden van het ingezamelde meubilair voor de attie. van de hulpexpeditie in mindering moe ten komen van de financiële bijdrage die het gemeentebestuur het comité Help de Polen in het vooruitzicht heeft ge steld: de verdubbeling van het onder de bevolking ingezamelde bedrag tot een maximum van 43.000 gulden. De kos ten van de gemeentelijke inzet gaan dus niet van die 43.000 gulden (of minder) af, maar worden betaald uit de algeme ne middelen. Een beveiligings-beambte heeft maan dagnacht ontdekt dat is ingebroken in de bejaardenflat Braamhage. Hij zag dat de ruit van een deur was ingeslagen. De politie kon gistermorgen nog niet vertel len of er iets wordt vermist. Medewer kers van de serviceflat aan de Inspecteur Schreuderlaan moesten dat nog nagaan. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW j? RENOVATIE h' t/ Onlangs is mevrouw L.J. Sievers aange steld als de nieuwe chef van het politie- rayon Eemdal (Baarn, Bunschoten, Eemnes), tevens plaatsvervangend chef van het politiedistrict Eemland-Noord, waaronder ook Soest ressorteert. Zij volgt per 1 augustus Peter Kiestra op. Lieke Sievers woont in Driebergen, is 37 jaar, gehuwd en moeder van drie kinderen. Ze begon haar loopbaan bij de politie in 1982 bij het Korps Rijks politie in Breda. Daarna was ze o.m. officier verkeerszaken/algemene zaken, pelotonscommandant van de ME (o.m. in Woensdrecht), beleidsmedewerker voor Openbare Orde en Veiligheid op Aruba, adviseur/beleidsmedewerker van de stafafdeling Inspectie Korps Rijkspolitie, projectleider milieu voor de Raad van Hoofdcommissarissen en be leidsmedewerker beleidsondersteuning van de staf KLPD (Korps Landelijke Politie Diensten). DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. w* Ook hoogpolig zuiver scheerwol rechtstreeks van fabrikant 600 m1 TAPIJTTEGELSHOWROOM: KELA Amersfoortsestraat 22 SOESTERBERG Bel voor folder of vrijblijvend bezoek. Opmeten gratis. Tel: 03 18-571225 Bezoek onze afd. spec. partijen. Altijd 50.000 tapijttegels in voorraad. 'Nu het water gezakt is ziet men hoe groot de ramp is geweest. Had men gehoopt nog iets te kunnen redden, dan is ook dat er niet meer bij. Daarom is alle hulp aan de inwo ners van Kozle vooral nu een drin gende noodzaak'. Ondanks een stekende pijn in zijn rug, waardoor hij zich amper kan bewegen, blijft Ab Blokzijl de motor van de nu goed op gang gekomen hulp aan de watersnoodslachtoffers in het Poolse Kozle. Het gesprek werd ook deze keer bij herhaling onderbroken door tele foontjes, die uit alle delen van het land beginnen te komen. Een familie moest de woning ontruimen van hun onlangs overleden vader in Zwanenburg. Of dat ook voor Polen gebruikt kon worden, was de vraag. Blokzijl reageerde onmid dellijk: 'We kunnen alles gebruiken!' De leden van het comité lopen zich het vuur uit de sloffen om op alle vragen te reageren. Blokzijl: 'Het is fantastisch hoe men reageert en hoe wij als comité geholpen worden. Herman en Ria, maar ook Bert Krijger doen alles om de ac tie te laten slagen. Ze benaderen bedrij ven en helpen bij het ophalen en lossen van de goederen. De oude samenwer king van vroeger is er weer en dat doet goed. Er zijn geen onderlinge verschil len, waardoor er een eendrachtige sa menwerking ontstaat met dit prachtige gevolg. Ook Spullenhulp in Soest en soortgelijke instanties in Laren en Baarn steunen ons. We kunnen al weer een vrachtauto vol naar Polen brengen, al leen beschikken wij nog niet over ade quaat vervoer. Als er bedrijven zijn die hun vrachtauto's gratis of tegen een ver goeding hiervoor willen inzetten, ze zijn zeer welkom. We streven ernaar één keer per veertien dagen een transport naar Kozle te sturen. Ook de belangrij ke financiële ondersteuning blijft geluk kig doorgaan en nu, op vrijdag 15 au gustus, hebben we ruim 32.000 gulden op de rekening staan. Daarom kan ik met recht zeggen dat ik nu al de gelukkigste man in de gemeente Soest ben," aldus Blokzijl. Trots In het begin was hij bang. Zou het wel aanslaan, zo midden in de vakantie? "Ik ben niet alleen heel tevjeden, maar ook trots op onze gemeenschap in Soest en de hulp van het college. Het schijnt dat we alle verwachtingen gaan overtreffen. Veel mensen zijn bewogen om de slachtoffers in Kozle, de stad waarmee we een stedenband hebben. We hebben ook van de Ichthuskerk en het Cenakel giften ontvangen, waarvoor wij hen zeer dankbaar zijn. Deze beide kerkelijke gemeenschappen hebben duidelijk aan gegeven wat naastenliefde is. Als de andere kerken volgen, dan mogen we nog heel wat verwachten." De actie is ver buiten Soest bekend, want het comité krijgt onder andere gif ten uit Hilversum, Nunspeet, Ameron- gen, Breda en andere plaatsen. Het zijn spontane overschrijvingen van soms meer dan duizend gulden en dat wordt allemaal gratis verwerkt door de ABN/ AMRObank in Soest. "Voor de duide lijkheid: wij als comité gebruiken daar geen cent van. Alles wat we doen beta len we zelf en dat is nogal, wat als je alle telefoontjes en brieven rekent. Maar dat doen we graag voor de slachtoffers in Kozle. Want dat daar nood is, hoorde ik vanmorgen nog toen we even telefo nisch contact met Kozle hadden. Heel veel gezinnen hebben totaal niets meer; alles zijn ze kwijt. Vroeger werd het ge deeltelijk door de staat vergoed, maar nu moeten ze dat zelf betalen en dat in een periode dat ze net zijn begonnen om op eigen benen te staan. En dan staan ze over een paar maanden voor de win ter, daarom is elke hulp nu dringend nodig." Chinook Het comité is erg blij met de aanbieding van de Koninklijke Luchtmacht, om goederen mee te geven in de Chinook transporthelikopters, die toch naar Po len moeten om te oefenen. In zo'n In Kozle wordt het straatbeeld nog steeds beheerst door vuil en afval. enorm toestel kunnen heel veel goede ren worden vervoerd. De eerste vracht auto heeft de twaalf meest getroffen huishoudens van de benodigde huisraad kunnen voorzien. Blokzijl: "Ze hebben met onze schoon maakmiddelen hun huizen kunnen schoonmaken, met onze spijkers, verf, enz. alles weer bewoonbaar gemaakt en met onze huisraad hun woningen weer kunnen inrichten. En dat doen wij als gemeente Soest, met elkaar. Ik weet dat heel veel mensen nog niet op hun zol der zijn geweest om te kijken of er nog iets over is. Ik zou zeggen, doe het, als tublieft, en bel 0346-351463. We kun nen dan een afspraak maken om de goederen op te halen of men brengt ze elke zaterdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur zelf naar het adres Birkstraat 146, achter het Witte Huis. Mag het tot slot nog één keer? Rekeningnummer 424.70.57.53 ABN/ AMRObank Soest, Help de Polen in Kozle." Op klaarlichte dag heeft een inbreker vorige week kans gezien een huis aan de Bartolottilaan binnen te dringen. De 48- jarige bewoonster trof in de woning een ravage aan en kon de politie niet vertel len wat er vermist werd. De deur was opengebroken. Een Soester ku een vervalst ijsj gentiende-eeuM cob Coenraad S| Green Art Galh was dinsdag d( kort geding dat jaar aanspande delaar. Kort geding-rechi veroordeelde de S 22.000 gulden aa Daarvan is 17.5( van het schilderi taxatie-, incasso- venop het totale 1 de wettelijke rent De Soester heef) bestreden, maar v zetting van het ko .houding van de z; ge financiële pro Koning wees dit af. "Het is nu toi vonnis", vond ze. Dat het schilderij vastgesteld door Vanaf 1 septemt hebbers weer el "Soests eigen bic filmhuis van l Steenhoffstraat. donderdagavom vaste prik was, n maandagavond Oorzaak van de: schuiving is o.m. ter filmhuis opnif gezocht bij het al j se Filmcircuit, wa; de filmhuizen in B uit maken. Officie* het gezelschap, mi Weesp (net als So tend 35-millimet< Baarn - dat alleen en nog in afwacht behuizing - vooi staan. Het Soester filmh voor de zomersto eentje gedraaid, m er steeds minder loop worden gebr tishock nu definiti versies. Dat heefl vertoning kwalita worden, zegt Joha werkgroep Filmhu voor de programn "De meeste 16-mi gemeen tamelijk o beeld en geluid la te wensen over. I huisbezoekers in t daarvan doorgaan ken, maar nu het toire ter beschikki wel een flinke sta] Geen probleer Artishock heeft i schikking over ee een moderne 35-r wat dat betreft is c probleem, Wel zu werkgroep Filmhi moeten opdoen rr werkgroep bestaa nieuwe seizoen na Erik van Veldhi (oud-coördinator) tje Kroes, Michae driks en Fred Sch Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 455 EXTRA RAADSVERGADERING 1 SEPTEMBER MELDINGEN (ART. 8.40) WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER De gemeenteraad houdt maandag 1 september om 19.30 uur een extra vergadering in de raad zaal van het gemeentehuis. AGENDA 1. Spreekrecht 2. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter 3. Vragenhalfuurtje 4. Voorstel 97-75: hulp aan Kedzierzyn-Kozle 5. Voorstel 97-76: verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de aanleg van een deel van de ontsluitingsweg plangebied Braamhage. 6. Voorstel 97-77: tot benoeming van een directeur openbare basisschool. Agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het desbetreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b.Het spreekrecht één termijn geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot be noeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft gezonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen com missie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens op gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de vergadering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit horecabedrijven milieubeheer F.C. Kuyperstraat 3 (Le Saladier) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 20 augustus 1997 tot 17 septem ber 1997 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035 - 6093593 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS BETREFT INGEDIEND Buntweg 43 (97463) uitbreiden van een berging 6-8-97 Den Blieklaan 31 (97395) uitbreiden van een woonhuis 6-8-97 Houtsnip 15 (97462) plaatsen van een tuinhuisje 5-8-97 Julianalaan 60 (97438) plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 7-8-97 Kerkpad Z.Z. 61 (97461) wijzigen van de dakbedekking 4-8-97 (riet in plaats van pannen) Lange Brinkweg 36 (97464) bouwen van een serre 7-8-97 Nieuwe weg 51 (97466) vernieuwen en veranderen van een bestaande berging 7-8-97 Oude Tempellaan 46 (97453) plaatsen van een dakkapel op 5-8-97 het achtergeveldakvlak Turfstreek 119 (97468) plaatsen van een tuinschuurtje 8-8-97 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen(balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BOUWPLAATS Aagje Dekenlaan 10 Gareel 74 Hannie Schafthof 3 Hofstedering 19 Hofstedering 266 Julianalaan 8 Julianalaan naast nr. 94 Kerkpad Z.Z. 22c Laanstraat 29 Noorderweg 85 Soesterbergsestraat 32 Stemerdingweg 5-9 (97450) (97362) (97428) (97345) (97164) (97269) (97300) (97244) (97280) (97342) (97408) (97099) BETREFT HET VERZEN DDATUM uitbreiden van een woonhuis 6-8-97 plaatsen van een erfafscheiding 8-8-97 plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 8-8-97 plaatsen van een erfafscheiding 5-8-97 plaatsen van een erfafscheiding 6-8-97 uitbreiden van een woonhuis 6-8-97 bouwen van een "generatie-woning" 6-8-97 uitbreiden van een woonhuis 6-8-97 uitbreiden van een woonhuis 5-8-97 verbouwen en veranderen v.e. woonboerderij en bouwen garage 5-8-97 verbouwen van een tandartspraktijk 6-8-97 BESLUITEN B. W. d.d. 12 AUGUSTUS 1997 ONDERWERP Verslag controle-actie hondenbelasting 1997 bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw 8-8-97 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. MANDAATLIJST In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt voor iedereen ter inzage de "Mandaatlijst". In deze Mandaatlijst staan de bevoegdheden omschreven die burgemeester en wethouders aan bepaalde - in dit besluit - genoemde functionarissen hebben opgedragen om namens het col lege besluiten te nemen. Ook wie de in dat besluit aangegeven stukken mogen tekenen staan vermeld. I Verkorte notitie lokale werkgelegenheidsinitiatieven 1998 (nieuw beleid) BESLISSING 1. Kennisgenomen van het verslag over de controle-actie hondenbelasting 1997; 2. het verslag zal ter inzage worden gelegd voor de leden van de cie. financiën c.a.; 3. jaarlijks wordt f 5.000,00 uitgetrokken voor het houden van controle in een steeds wisselend deel van de gemeente, dit bedrag op te nemen bij de eerste wijziging van de meerjarenbegroting 1998-2001. Ingestemd met de verkorte notitie lokale werkgelegenheidsinitiatieven 1998 (incl.) de voorstellen financiële dekking nieuw beleid). De basisnota activiteiten werkgelegenheid v.k.a. Beide notities voor te leggen aan de Raadscie. financiën c.a. (begrotings behandeling); Echter voorlopig geen nieuwe verplichtingen aangaan voor 1998 ten aanzien van leerarbeidsplaatsen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 12 augustus 1997 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. Stage Brothers te Soest Het betreft hier een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor decor-, stand- en interieurbouw. De inrichting is gelegen op/in het perceel Lange Brinkweg 11b te Soest. 2. Kat b.v. te Soest Het betreft hier een herziene vergunning voor de gehele inrichting. De inrichting betreft een emaillerings- en poedercoatbedrijf waar als nevenactiviteiten op kleinschalige wijze meubels worden gemaakt. De inrichting is gelegen op/in het perceel De Beaufortlaan 24 te Soest. Aan de desbetreffende vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het mi lieu. De vergunningen en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 20 augustus 1997 tot 1 oktober 1997 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035- 6093593 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 7 augustus tot 13 augustus 1997 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Koninginnelaan 7 Koninginnelaan 25 Ossen damweg 10 Eikenlaan 35 Betreft: 3 fijnsparren 1 larix, 1 esdoorn en 4 coniferen 2 coniferen, 1 pinus strobus, 1 sierkers en 1 salix 1 berk Datum Verzending: 14-08-97 14-08-97 14-08-97 14-08-97 Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. i i

Soester Courant | 1997 | | pagina 4