KAAS iaa,10.98 4.98 Muziek met Apollo en Conny Vink Nieuwe expositie in het Slakkenhuis BAM wil bewoning voormalig Molendael met appartementen in huidige bebouwing rE KOOP! Programma gildefeesten GROENEVELD Danscentrum Slingerland Open dagen De betere lessen in de gezelligste dansschool Expositie in Mariënburg SOESTERBERG I 1 ACTUEEL T <aas 1 O 98 .esbeek* Van 25 augustus tot en met 1 september Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. KASTEEL Op donderdag 27 augustus in de Gildetent Schilderijen van Marjan Kwaaitaal 23 augustus 14.00 tot 17.00 uur 7 september 19.30 tot 22.00 uur Aanvang cursussen 19 september Weegbreestraat 205 in Soest tel. 035-6017954 Aquarellen van Ruth Hanson tijdens feestweek van Soester Gilde Avondopenstelling gemeentehuis Opgave EHBO-cursus Betaalbare appartementen voor Soester woningzoekenden Twee fietstochten t PAGINA 6 st schoonheidsspecialis- oekt RUIMTE in Soest of jeving om schoonheids- >n te openen. Tel. 033- 0728. spoed gevr. WOON- MTE, 2 of 3 kamers/ap- tement in of rond S'berg, >st, Amersfoort E.W. Boot, 16-697776. [leine advertenties ervolg op pag 1 Q Êacht belegen ieel kilo I longe komijne Srie v/d mat O 50 150 gram Cashew noten 250 gram Jij aankoop van 500 gram kaas 200 gram Japanse Winkelcentrum Smitshof naast Bakkerij v. Buuren Aonb. geldig f/m di. 2 sept. '97 _Wg| op bovenste oppen/lak van maar kent dat grote kamers, •lopende hal met vaste u een maximum aan etage een schitterend n Soest. _1W mte van circa pervlak van maar liefst jke, diepe tuin met bo- lige privacy, keuken, toilet en hal. verloop. Het woonhuis fsruimte niet. Mi] met eigenzin- 3ld: de schitterende L- en tuinniveau en heeft ras. Licht en weelderig ider belemmering door een tikje apart. Indeling 3t parketvloer en open l entree en hal. Tuin- jkkmr en hal. Uitermate I blijft grotendeels ach- houd circa 600 m3. Bent lan voor een afspraak. ■ii&z. Maandag 25 augustus 18.15 uur Recreatieve fietstocht Tem po Toer met start en finish bij de Schaapskooi aan de Ferdinand Huyck- laan. Inschrijfgeld: 3,50 gulden. Dinsdag 26 augustus 18.00 uur Wandeltocht wandelcomi té Jacob van Gaesbeek met start en finish bij de Schaapskooi aan de Fer dinand Huycklaan. Inschrijfgeld: 2,50 gulden. Woensdag 27 augustus 19.00 uur Gildeloop AV Pijnenburg met start en finish bij de Schaapskooi aan de Ferdinand Huycklaan. Inschrijfgeld: 5,00 gulden (volwasse nen), 2,50 gulden (jeugd). Donderdag 28 augustus 20.15 uur Muzikale avond met Con- ny Vïnk en het Soester Mannenkoor Apollo in de Gildetent. Entree: 12,50 gulden. Voorverkoop: VVV Soest, Steen- hoffstraat 9a; Tabakorie De Beer, Tamboerijn 7; Rijwielspecialist Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1; Tabaksspeciaalzaak Bon, Laanstraat 46. Vrijdag 29 augustus 18.30 uur Ophalen Koningspaar Theo en Lia Vlug. 19.30 uur Gildeavond in de Gilde- tent. Zaterdag 30 augustus 08.00 uur Toertocht Tempo Toer met start en finish bij de feesttent. Inschrijfgeld: 5,00 gulden (40 en 80 kilometer), 6,00 gulden (120 en 150 kilometer). 09.30 uur Volkspaardenfeest Warm bloed Paardenfokvereniging Eem- land op het Gildeterrein. Toegang: gratis. 11.00 uur Kinderkennis (tot 17.00 uur) op het Gildeterrein. Passepar- toutkaart: 2,50 gulden; Schminken: 3,50 gulden. 12.00 uur Volksspelen op het Gilde terrein. Toegang: gratis. 12.00 uur Beklimmen toren Oude Kerk (tot 16.00 uur). Entree: 3,50 gulden (volwassenen), 2,50 gulden (kinderen onder begelei ding. 13.30 uur Schietwedstrijden op het Gildeterrein. Toegang: gratis. 14.00 uur Oud-koningenkampen op het Gildeterrein. Toegang: gratis. 20.30 uur Feest/dansavond met Greenlight express, Henk Wijngaard en One Two trio. Kaarten: Uitverkocht. Zondag 31 augustus 09.30 uur Eucharistieviering met Gilde-eer in Petrus en Pauluskerk. 12.00 uur Zondagmiddagconcert met Eemlander Blaaskapel in Gilde- tent. Toegang: gratis. 12.00 uur Kinderkermis (tot 17.00 uur) op het Gildeterrein. Passepar- toutkaart: 2,50 gulden; Schminken: 3,50 gulden. 13.00 uur Koningsschieten op het Gildeterrein. Toegang: gratis. 13.30 uur Schietwedstrijden op het Gildeterrein. Toegang: gratis. 13.45 uur Muzikale en vendelshow door leden Gildekorps op het Gilde terrein. Toegang: gratis. 20.30 uur Koningsbal met huldiging nieuwe koning en muzikale mede werking van Nameless in de Gilde- tent. Voorverkoop: VVV Soest, Steen- hoffstraat 9a; Tabakorie De Beer, Tamboerijn 7; Rijwielspecialist Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1; Tabaksspeciaalzaak Bon, Laanstraat 46 en zondag vanaf 13.00 aan de kassa. Maandag 1 september 14.00 uur Ouderencontactmiddag met Wieteke van Dort alias Tante Lien in de Gildetent. Entree: 3,50 gulden. Voorverkoop: tel. 6010845, 6019587, 6032577, 6015350, 6018126,0346-352041,0346-353338. 20.00 uur TROS drive-inshow in de Gildetent (tot 24.00 uur). Entree: 5,00 gulden. Kaartverkoop: vanaf 19.30 uur aan de kassa van de tent. Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het méést aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 NATIONAAL CENTRUM n* Anvi VOOR BOS. NATUUR EN DJ\£YE\LV LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 De Bewonersvereniging Soest-Zuid gaat - vooruitlopend op de nieuwe gemeenteraadsverkiezingen - het gesprek aan met de lokale politiek. De fractievoorzitters van alle Soester politieke partijen worden in willekeu rige volgorde door de Bewonersvereniging aan de tand gevoeld over ac tuele zaken en brandende kwesties die bewoners van Soest-Zuid bezig houden. Het gebied van de Bewonersvereniging wordt begrensd door de spoorlijn Soest-Den Dolder, Ossendamweg, Vondellaan, Birkstraat, de gemeentegrens en de spoorlijn Amersfoort-Den Dolder (uitgezonderd de kom Soestduinen). De gesprekken vinden plaats in het hart van dit ge bied: restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat. De Soester Courant heeft zich bereid getoond de gesprekken met de fractievoorzit ters te publiceren. Vandaag Rob Joustra, fractievoorzitter van Burgers met een Andere Mening (BAM). Informatie over de Bewonersvereniging Soest-Zuid verkrijgt men bij de voorzitter C. Pronk: 035-6015116. BEWONERS VERENIGING SOEST-ZUID SPREEKT MET: ROB JOUSTRA WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT Nu het voormalig medisch centrum Molendael in handen is gekomen van de project-ontwikkelaar Am- sterdam-Amstelland, moet de ge meente de mogelijkheid van bewo ning van het terrein niet langer blok keren. Het gebied moet volgens het bestemmingsplan een medische be stemming krijgen, maar als het niet lukt een geschikte koper te vinden - en daar ziet het naar uit - dan moet deze bestemming worden losgela ten. Wonen dus, maar met als voorwaarde dat de huidige bebouwing in tact blijft. Want: "Soest heèft dringend woningen nodig." Aan het woord is de heer R. Joustra, voorzitter van de BAM, in gesprek met de Bewonersvereniging Soest-Zuid. De inkt van het contract van de Sinaï met Amsterdam-Amstelland is nog niet op gedroogd of de Soester politiek loopt zich al warm om de "buit" te verdelen. Voor verkiezingen helderheid Hoewel de andere fracties nog niet heb ben gereageerd op het nieuwe hoofd stuk in het Molendael-verhaal, ver breekt de BAM nu het stilzwijgen. Vol gens Joustra is het belangrijk dat de politiek nog voor de verkiezingen hel derheid verschaft aan de project-ont wikkelaar en de burgers. De Bewonersvereniging Soest-Zuid stelt zich kritisch op. De vereniging is tegen woningbouw op het terrein van voorma lig Medisch Centrum Molendael. Over bewoning met in stand houding van de huidige bebouwing, zoals de BAM nu voorstelt, heeft de vereniging zich nog geen standpunt bepaald. De Bewoners vereniging blijft er vooralsnog de voor keur aan geven dat het hele terrein wordt teruggegeven aan de natuur. Joustra: "Woningbouw in Soest-Zuid moet binnen het natuurlijke en architec tonische karakter van de wijk passen. Ook in Soest-Zuid kunnen we niet zeg gen: we doen niets meer aan infrastruc tuur en bebouwing: de mensen moeten hun heil maar elders zoeken in een pol der bij Amersfoort. Dat is niet de op stelling van de BAM. Ik sluit woning bouw in Soest-Zuid daarom bepaald niet uit. Logische vraag die zich dan opwerpt is: kunnen we nu Amsterdam- Amstelland het Molendael-terrein heeft overgenomen van de Sinaï, wel vasthou den aan een medische bestemming, zo als in het bestemmingsplan is vastge legd? Woningbouw Als het niet lukt om het als medische bestemming te exploiteren, en daar ziet het naar uit want ook Sinaï lukte het niet om het aan een zorginstelling te verkopen, dan zou dit een aangewezen locatie kunnen zijn voor woningbouw. Mits daarvoor de bestaande bebouwing wordt gebruikt. Er zijn al zo veel voor malige kazernes en fabrieken in mooie appartementen-complexen veranderd. Waarom zou dat hier niet kunnen? Wij hangen als BAM niet vast aan de me dische bestemming van het terrein. Het gebied zou wat ons betreft een woonbestemming kunnen krijgen, mits de bestaande gebouwen onaangetast blijven. Wij vinden dat je het terrein niet moet gaan bebouwen, want dan tast je het karakter van de omgeving aan. Het gaat puur om een herinrichting van de bestaande gebouwen. Het zou zonde zijn als de bestaande, architectonisch voor Soest belangrijke gebouwen, zou den verdwijnen. Wat dat betreft moeten we leren van de fouten die we in het verleden hebben gemaakt; in Soest zijn al veel te veel historische panden ver dwenen. En blijft de gemeente toch vasthouden aan de medische bestem ming, dan bestaat het gevaar dat het ter rein gaat verpauperen. En daar zitten Soest en Soest-Zuid toch ook niet op te wachten? 'Soester Natuurbad affaire voorkomen' We moeten voorkomen dat we in een situatie terecht komen als met het Soes ter Natuurbad, waar een vergunning is afgegeven voor de bouw van een hotel- en appartementencomplex. De apparte menten in het huidige Holiday Inn zijn zo verschrikkelijk duur, die zijn onbe reikbaar voor de Soester woningzoeken den. De BAM vindt dan ook dat, als er gebouwd gaat worden in het voormalig Medisch Centrum Molendael, deze wo ningen in een prijsklasse moeten komen dat ze bereikbaar worden voor Soester woningzoekenden. 'Verpaupering voorkomen' De inkt van het contract is nog niet droog en de BAM komt al met een voorstel. Is dat verstandig? Joustra: "Kijk, het is nog maar helemaal de vraag of het terrein een medische bestemming kan krijgen. Sinaï kon het ook niet slijten. Wij vinden dat we aan de project-ontwikkelaar een signaal moeten afgeven over wat haalbaar is in Soest. Geloof me, de projectontwikke laar heeft het echt niet gekocht met het doel er een medische bestemming te vestigen. Hij heeft het gekocht met de bedoeling er woningen te bouwen. Wij proberen eerlijk te zijn naar de kiezer. Het alternatief is de kop in het zand ste ken en pas na de verkiezingen met de projectontwikkelaar in zee gaan. Van ons voorstel hoeft niemand in Soest-Zuid wakker te liggen. Het gaat puur om de herinrichting van de be staande gebouwen en het voorkomen dat de nieuwe eigenaar het complex laat verpauperen. Soest-Zuid is een hele mooie wijk en we moeten heel goed uitkijken dat we het karakter van deze wijk niet bedreigen. Daarom is het voor ons zo belangrijk dat het architectonische en natuurlijke karakter van het voormalig Molendael- complex behouden blijft. Of het nu gaat om woningbouw of de hoofdwegenstructuur, het natuurlijke karakter van Soest-Zuid moet worden gehandhaafd. Wat er ook gebeurt..." Voor al uw verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen bel of kom langs Maandag t/m Zaterdag van 16.00 tot 21.00 In het Slakkenhuis, het presentatie centrum voor beeldende kunst van Jean-Marie van Staveren en Karin de Bruin, is van 29 augustus tot en met 21 september werk te zien van Marjan Kwaaitaal. Marjan Kwaaitaal (1937) doet inspira tie op waar het leven haar maar heen voert. Dat kan dus van alles zijn: een eenvoudig stilleven, mensen die haar treffen door hun uitstraling, een hou ding, een handgebaar. Tijdens een con cert kunnen de musici haar boeien door hun intens speelplezier, of ze laat zich meevoeren door zomaar een blij lente- gevoel. Twee reuzen door Indonesië lieten haar kennismaken met de indrukwekkende dodencultuur van de Toradja's op Sula- wesi en de Dajaks op Kalimantan. Al schilderend ging ze mee in het gevoel van leven-dood-leven en uit de mystie ke sfeer die over het authentieke Bali hangt ontstond een serie aquarellen. Vooral de verbondenheid van de mens, in al zijn doen en laten, met zijn rol in verhalen, mythe en sagen die de verbor gen werkelijkheid verbeelden, vormt de achtergrond van haar werk. Daarbij wis selen humor, drama en poëzie elkaar af. De openingstijden van de expositie in het Slakkenhuis, Dalweg 183 (tegenover het gemeentehuis) zijn: vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Een van de schilderijen van Marjan K waai taal, te zien van 29 augustus tot 21 september in het Slakkenhuis. Tijdens de gildefeesten in Soest worden twee fietstochten gehouden, die zijn georganiseerd door Tempo Toer. Op maandag 25 augustus kan 25 kilometer worden afgelegd, op zaterdag 30 augustus zijn de afstan den langer. Komende maandag kan tussen 18.00 en 19.00 uur worden gestart bij de Schaapskooi aan de Ferdinand Huyck laan, tegenover de ingang van De Blaak, waar de gildefeesten zich afspelen. Le den van Tempo Toer hebben een fraaie route van 25 kilometer in de omgeving van Soest uitgezet. Ook zorgen zij er voor dat de deelnemers veilig kunnen oversteken. Iedereen krijgt onderweg een versnapering. Deelname kost 3,50 gulden. Op zaterdag 30 augustus kan men kie zen uit tochten over 40, 80, 120 en 150 kilometer met start en finish bij de feest tent van het Gilde op de Blaak. De deelnemers krijgen ben routebeschrij ving mee. De starttijden zijn: 8.00-9.00 uur (150 kilometer; 9.00-10.00 uur (120 kilometer); 9.00-11.00 uur (80 kilome ter); 10.00-12.00 uur (40 kilometer). De kosten zijn afhankelijk van de af stand. Vanaf donderdag 4 september is de af deling Publiekszaken elke donderdag avond tussen 19.00 en 20.00 uur weer open voor paspoort- en rijbewijszaken. Voor burgerlijke stand-zaken, bijvoor beeld geboorteaangiften en uittreksels burgerlijke stand, kan men tijdens de avondopenstelling niet terecht. Voor deze onderwerpen kan men elke werkdag tussen 08.30 en 16.30 uur naar het gemeentehuis komen. De EHBO afdeling Soesterberg start op dinsdag 9 september om 20.00 uur met de cursus in het dorpshuis de Burgste de. De duur van de cursus is twintig les- avonden van twee uur, op dinsdag avond. De kosten zijn 275,00 voor de hele cursus, inclusief het examen en de reanimatiecursus. De cursus kan plaats vinden bij een minimum aantal van twintig personen. De doorgang is hier van sterk afhankelijk. Men kan zich op geven bij Cor Brandes, tel. (0346) 352942 na 17.00 uur. PAGINA 7 aan de haven. Muzieknummers om te luisteren, maar ook om mee te zingen. Conny Vink heeft daar ook haar repu tatie in opgebouwd. Zij weet altijd te zorgen voor een goed contact met het publiek. Naast een muzikale bijdrage, zal zij deze avond ook presenteren. Het Mannenkoor Apollo staat onder leiding van Gerard van Dolder. Het koor zal op de vleugel worden begeleid door Gijs Braakman. De laatste jaren is onder de bezielende leiding van Gerard van Dolder veel aandacht besteed aan de presentatie van het koor, dat zal ze ker ook op deze avond te merken zijn. De avond begint om 20.15 uur, de toe gangsprijs bedraagt f 12,50 per persoon. Toegangskaarten zijn te verkrijgen op de volgende verkoopadressen: VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, Tabakorie de beer, Tamboerijn 7, Rijwielspecialist Jac. de Bruin, Gallen kamp Pelsweg 1, Tabakspeciaalzaak A.J. Bon, Laanstraat 46. Daarnaast zullen de kaarten vanaf 19.30 uur verkrijgbaar zijft aan de kassa van de feesttent. Verrassingsconcert De Baarnse Muziekkring en de Stich ting Daniëldagen te Zeist hebben een verrassingsconcert georganiseerd dat op zondag 24 augustus wordt gegeven in kasteel Groeneveld. De uitvoering komt op naam van jonge strijkers die aan de traditionele Masterclass deelnamen en de fijne kneepjes van het ensemblespel leerden. Het concert begint om 16.00 uur en kan tegen betaling van 12,50 gulden worden bijgewoond. Aan de kassa start de kaartverkoop drie kwartier voor aan vang van het concert. Tijdens kantoor uren kan een entreebewijs worden gere serveerd via telefoonnummer 5420446. In het verzorgingshuis Mariënburg (Nieuwerhoekplein) zijn tot en met oktober schilderijen te zien van Ruth Hanson uit Voorthuizen. Het zijn in totaal tien aquarellen, meest landschappen en 'stillevens. Ruth Hanson (1946) werd geboren in Johannesburg, Zuid-Afrika. In 1980 vestigde ze zich met haar man in Neder land, met wie ze samen een internatio nale carrière opbouwde in de automa- Eén van de aquarellen van Ruth Han son in Mariënburg. tisering. Sinds 1993 legt ze zich toe met veel succes op het aquarelleren. Ze is lid van de Barneveldse kunstenaarskring en schildert ook in opdracht. De aquarellen in Mariënburg zijn te koop. De prijzen variëren van 225 tot 375 gulden. Informatie is te verkrijgen bij de receptie van Mariënburg. Op donderdag 27 augustus verzor gen het Mannenkoor Apollo en Conny Vink een gezellige muzikale avond in de feesttent aan de Ferdi nand Huycklaan. Dit jaar bestaat het Mannenkoor Apollo 75 jaar en nam het zelf het initiatief om de theateravond in te vullen. Eerder dit jaar organiseerde het koor een 1 groots jubileumconcert. Voor de uitvoering is gekozen voor een luchtiger en afwisselender programma, y Zeker de bijdrage van de Soester zan- geres Conny Vink zal hier invloed op hebben. Het wordt een programma met muziek voor elk wat wils: van "Bizet" I tot "Vader Abraham". Bekende muziek stukken die worden uitgevoerd zijn Brahma het duet uit de Parelvissers, het I Slavenkoor uit Nabucco, Kalinka, een I Kroatisch volksliedje Mala Moja, "You'11 I never walk alone", en ook Nederland stalig als Droomland, Het kleine café U BENT OOK N HARTE WELKOM 00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1997 | | pagina 7