IE ITON Luchtmacht vloog voor Polen 3ude spoorbrug in amper een dag vervangen door nieuwe constructie BLÖJR® ^Van Breukelen Vast-goed Goederen komen in Kozle goed terecht Danscentrum Slingerland Open dag De betere lessen in de gezelligste dansschool Hulp voor Bosnische jongen (17) blijft hard nodig i ACTUEEL f Strafblad van verslaafde Soester nu nog langer PAGIN^VOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT Soest(erberg) T WATER 7 september 19.30 tot 22.00 uur Aanvang cursussen 19 september Weegbreestraat 205 in Soest tel. 035-6017954 Herhaalde oproep Vluchtelingenwerk VATER Desparing, i begint bij jezelf. Twee Chinooks met hulpgoederen voor Kozle PAGINA 5 Wie vergelijkt leest de Soester Courant DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 Reformfiuis Soest Voorwaardelijke celstraf voor slaan van kennis o Pakketten inleveren voor Polen op 5 september Service bij .Schoemaker Chinook maakte perfecte landing in stadion Ruim tweehonderd oud-leerlingen op reünie Driesprong kwaliteits kleurenfoto's nu vanaf en Mineralen nz., en de verzorging is op basis oipension met nog vele extra's ils er nog plaatsen beschikbaar unnen ook niet-KBO-leden (faml' tienden e.d.) gebruik maken van nieke aanbod. Er is aan boord dI aor 130 personen met royale ruim? om op 2 september om 10.00 uur n e Vijverhof om "de boot niet te :n". Iedereen is hartelijk welkom :n kopje koffie staat klaar. Zeker v- 5-plussers, "senioren" of "3e gen een bootreis de meest ideale man n vakantie te houden. Voor alle i„f atie over deze cruise of andere KBi tgreizen of meerdaagse reizen kan n dien: mevr. R. Korte-Tielanrt 113960. Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen bel of kom langs Maandag t/m Zaterdag van 16.00 tot 21.00 Enige tijd geleden deed Vluchtelin genwerk Soest o.a. in deze krant een oproep voor hulp aan een Bosnische jongen van 17 jaar (Haris), die in Se- rajewo in het ziekenhuis ligt. Hij heeft een tumor die daar niet behan deld kan worden. Haris heeft geen ouders meer. Zijn familie in Soest heeft Vluchtelingenwerk om hulp gevraagd, omdat het noodzakelijk is dat er in Nederland een diagnose wordt gesteld. De apparatuur daar voor is in Bosnië niet aanwezig. De kosten worden geschat op ca. 2000 gulden. Na de eerste oproep heeft Vluchte lingenwerk inmiddels ca. 400 gulden ontvangen. Het beschikt zelf niet over fondsen voor dit doel en vraagt daarom bij uitzondering nogmaals een bijdrage van de Soester bevol king. Wie iets wil missen kan een bijdrage storten op Rabobank 35.99.64.699 t.n.v. Vluchtelingenwerk Soest, on der vermelding van "Haris". Als het ministerie van Justitie geen toestem ming geeft voor zijn verblijf worden de bijdragen teruggestort. Informatie: Ammy Vluchtelingenwerk 6026053. Langenbach, Soest, tel. 'Dat had je een paar weken geleden alleen maar kunnen dromen: grote zware transporthelicopters die hulpgoederen naar Polen brengen. En nu is het zover dat we voldoende voorraad hebben om zelfs twee Chi nooks vol te laden'. Een glimlachende Ab Blokzijl stond dinsdag 19 augustus op de vliegbasis Soesterberg te kijken hoe de lading van een volgeladen vrachtauto van verhuis bedrijf G. van Buuren uit Soest binnen zeer korte tijd in de grote buik van een Chinook werd overgezet. 'We zijn nog maar een ftaar weken geleden begonnen en nu mogen we niets anders dan suc ces oogsten, dat is inderdaad dankbaar werk. De eerste auto is al weer terug, nu twee transporthelicopters vol en dage lijks mogen we goederen in ontvangst nemen. Nee, ik had niet verwacht dat het zo'n vaart zou nemen. Maar laat het alsjeblieft zo doorgaan, de mensen daar hebben het dringend nodig'. Terwijl de vrachtauto in een drukkende hitte werd gelost, hadden acht journalis ten de kans om diverse plaatjes te schie ten en gesprekken met betrokken hulp verleners aan te gaan. Tot de goederen behoorden onder andere verf, tafels en stoelen, trappen, een bloeddrukmeter, veel nieuwe tapijten, zeil, zeep, en veel grote twee-, drie- en vierzitsbanken, tuinstoelen, een stofzuiger en zelfs eeri elektrische invalidenwagen. Het ging met het grootste gemak in de Chinook. Woensdagmorgen om ruim negen uur vertrokken de twee zwaar beladen transporthelicopters, geëscorteerd door vier Cougars, naar Polen voor een oe fening tot in de maand september. De geste van de Koninklijke Luchtmacht om deze goederen 'en passant' mee te nemen werd door het comité zeer op prijs gesteld. Leden van het comité bij een van de Chinooks, waarmee de spullen naar Ko zle werden vervoerd. sest Centrale Voorlichting 3762 AV Soest VERZENDDATUM i woonhuis met voor particulieren en bedrijven De biologische groeuleltts Neem nu een Droef- Homeopathie - Vitamine en Mineralen - Biologisch brood - Gezond schoeisel Zuivel Huidverzorging Middelwijkstraat 75 - Soest - Tel.: 035 - 601 35 27 Drie breuken in het jukbeen sloeg een 29-jarige Soester een tijdelijke bewoner van zijn flat toen die mis bruik had gemaakt van de gastvrij heid. De Utrechtse politierechter veroordeelde de Soester woensdag overeenkomstig de eis tot drie we ken voorwaardelijke celstraf. Mishandeling met zwaar lichamelijk let sel tot gevolg achtten officier en rechter bewezen. Dat het slachtoffer acht weken last had gehad van zijn verwondingen, vonden ze erg genoeg. Maar ze hielden ook rekening met de aanleiding voor de rake klap van de fors gebouwde Soes ter. Omdat die zelf veel bij zijn vriendin zat, stelde hij begin dit jaar zijn flat beschik baar aan een kennis die in scheiding lag. De kennis hoefde geen huur te betalen, maar moest wel zijn eigen telefoontjes bekostigen en de voorraadkast weer aanvullen. Na tweeënhalve maand kreeg de Soes ter een telefoonrekening van 450 gul den. En de voorraadkast was leeg. Hij miste post en zijn fiets was uit de schuur verdwenen. Daar reed de vriendin van zijn kennis op. Maar de man ontkende de beschuldigingen stellig, toen de Soes ter hem daar in het trappenhuis van de flat mee confronteerde. De Soester werd daarom zo kwaad dat hij uithaalde. plaats Soesl adres DE AKKEREN V- woning op de 3e woonlaag gelegen, goed onderhouden 5- Kamerapparlement met balkon, fraai uitzicht en berging op de begane grond, ur indeling hal, toilet, woonkomer, oporte jfL nr ii tiineetkamer, moderne keuken, 3 sl.kamers, badkamer met wüii* douche, vaste wastafel en was- mach. aansl In de woning zijn bS&.ï.v. ?:-. üfias vee| inbouwkasten aanwezig. algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van dubb, glas. De servicekosten bedragen f 345,- p/m Volledige financiering mogelijk. Bruto maandhypotheek ca. f. 1.235,-, netto ca. f. 885,-. Wij geven u graag, geheel vrijblijvend hypotheekadvies. 5-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f210.000,- k.k. plaats Soest adres VAN WEEDESTRAAT woning gezellig gelegen, aan de winkelpromenade van Soestaijk, geheel gerenoveerd 5* app. op de 1 e en 2e woonlaag met schitterend vrij dakterras (ca. 100 m2). indeling roy. hal, toil., oudersl.komer met mod. doucheruimte. Woonk. (ca. 40 m2) met open haard en eiken parketvloer, luxe keuken met div. inb.app. grote overloop/hobbykamer, c.v.-ruimte (combiketel), badk. met ligb., aparte douche, toil, wastafel en wasm./dr.aansl., 2 ruime sl.kamers mei inb.kasten. Dit 5* app. verkeert in uitzonderlijke staat van onderh. en is ged. voorzien van therm. begl. Tevens bestaat de mogelijkheid tot aankoop van de nabij gelegen garage. algemee Gevraagde koopsom f 389.000,- k.k. plaats adres woning Soest ING. MENKOLAANól in rustige laan gelegen, 167 m2 grond. rX\X A-^rradenwoning mei berging op oevraagde koopsom f298.000,- k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed I Assurantiën Een 22-jarige Soester is donderdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot twaalf weken cel straf, waarvan drie voorwaardelijk. De rechter achtte bewezen dat de Soes ter in juni en juli een betaalcheque heel de, een snorfiets stal, een auto kraakte en een poging daartoe deed. Er was vier maanden celstraf geëist. De Soester bekende alleen de heling van de girobetaalkaart. Hij gaf toe te hebben vermoed dat die gestolen was. Hij had geprobeerd de cheque bij een super markt in Soest te verzilveren, maar de verkoopster pakte hem niet aan. Dat deed ze later wel met twee andere cheques, afkomstig van dezelfde auto kraak. Maar de Soester ontkende dat hij de zeshonderd gulden had geïnd. Ook de andere beschuldigingen ontken de hij. De snorfiets had hij op de Ere prijsstraat in Soest "alleen maar een stukje meegetild". Iemand anders zou er op weggereden zijn. Van de diefstal van twintig cd's uit een auto aan de Rubens straat zei hij niets af te weten. En voor het kapotte portierslot van een wagen op de Weegbreestraat zou hij evenmin verantwoordelijk zijn, hoewel de politie hem daar met een broodmes had zien lopen. Toch zei de politierechter donderdag genoeg bewijzen te hebben. Verschillen de getuigen hadden de Soester herkend als de jongen die regelmatig diefstallen pleegde in dezelfde buurt. De verdach te, die naar eigen zeggen sinds 1993 ver slaafd is aan drugs, heeft al een lang strafblad. Hij zei nu echt te willen af kicken en vroeg om verplicht reclasse- ringstoezicht. De rechter weigerde deze bijzondere voorwaarde op te leggen. Hij vond dat dè Soester op eigen kracht hulp moet zoeken. Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Op vrijdag 5 september kunnen tussen 17.00 en 22.00 uur weer pakketten worden afge geven bij familie De Groot, Di Lasso- straat 40. Voor informatie, tel. 602 43 77. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilogram. Bij in leveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude- lijke*apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! SKnstl Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 14-8-97 :en woonhuis 14-8-97 7 tijdelijke 14-8-97 Het slopen van de oude en de aanleg van de nieuwe brug werden binnen een dag geklaard. De volgende morgen zou den de treinen daarom weer kunnen rij den, ware het niet dat het noodweer zondagnacht in Bilthoven forse schade aan onder meer de spoorwegen aan richtte. Pas maandagmiddag 'boemelde' de eerste trein weer tussen Baarn en Utrecht. Of de trein op de moderne constructie van de nieuwe spoorbrug minder geluid produceert dan op de vorige, zoals was beloofd, valt moeilijk te zeggen. Twee bewoners die vlakbij de tunnel wonen, zeggen niet of nauwelijks te horen of de trein de brug passeert. Volgens één van, hen zou een vrouw, wiens huis nog dich ter bij de brug staat, hebben vastgesteld dat de trein op de nieuwe brug juist De nieuwe spoorbrug werd binnen een dag aangebracht. Of de geluidsproduktie bij het passeren van de trein meer of minder is, valt moeilijk weer te geven. meer lawaai veroorzaakt. De betreffen de buurtbewoonster was gisteren noch vanmorgen voor het ter perse gaan van deze krant niet bereikbaar voor com mentaar. Door de werkzaamheden is de tunnel al sinds 11 augustus afgesloten voor alle verkeer. Kennelijk verwerken beide we gen dagelijks grote hoeveelheden auto's die de laatste weken noodgedwongen uitwijken naar de Steenhoffstraat en de Van Wëedestraat. Een andere verklaring ligt niet voorhanden voor de extra druk te op deze doorgaande route tijdens de ochtend- en de avondspits. Timingsplan Kerkebuurt verleend innen belanghebbenden een ge- wilt indienen, dan moet dat be- van Soest, Postbus 2000, 3760 eerder genoemde verzenddatum t bepaalde in artikel 26 van het ABW) bekend, dat zij besloten ïr door middel van bord Cl van Pelikaanweg, het gedeelte gele- De Chinook in het stadion van Koz le. Foto: Jest Nasza Gazeta via E-mail). ABN AMRO 424 70 57 53, onder ver melding van Actie Help de Polen. Ruim tweehonderd oud-leerlingen en tientallen voormalige medewer kers van de Daltonschool De Drie sprong komen zaterdag bijeen voor een reünie. Onder hen bevinden zich uiteraard ook veel mensen die op de St. There- siaschool of de KBS Soestdijk les heb ben gekregen dan wel gegeven. Beide scholen fuseerden in de jaren tachtig. Een commissie heeft in het afgelopen half jaar de meeste adressen van oud leerlingen en -medewerkers kunnen achterhalen. Om overlast in de wijk te voorkomen, kunnen de bezoekers hun auto op de parkeerplaats van de Ko ninkrijkszaal neer te zetten. Dat terrein ligt naast de school aan de St. There- siastraat. De reünie duurt van 13.00 tot 16.00 uur. ïghebbendpn een gemotiveerd be- larschrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet gediend. n 1, Afdeling Planologie en Bou- 30 uur. nd voor: 'g unnen belanghebbenden een ge- wilt indienen, dan moet dat be- s van Soest, Postbus 2000, 3760 zenddatum van de sloopvergun- De vervanging van de spoorbrug tussen de Lange en de Korte Brink- weg verloopt voorspoedig. Zoals de zaken er nu voor staan, kan de tun nel volgens de oorspronkelijke planning komend weekeinde weer worden opengesteld voor verkeer. Bij de sloopwerkzaamheden en de ver vanging werd zondag groot materieel ingezet. Buurtbewoners waren van te voren ingelicht over (mogelijke) geluids hinder op de vroege zondagmorgen. Verschillende omwonenden beleefden dan ook een onrustige nacht. Tijdens de sloop van de oude en de ver vanging van de nieuwe spoorbrug werd groot materieel ingezet. De ingrijpende klus werd binnen een dag geklaard. bij het college van burgemeester imaking. Het bezwaar dient te )00, 3760 CA Soest, igen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- van toepassing, ling worden gevraagd, als er tij- het bezwaarschrift kan worden de rechtbank te Utrecht, Post- uurlijk persoon of 400,- voor t is van toepassing. Woensdagmiddag, in het stadion Blachownia (gemeente Kedzier- zyn/KozIe), waren vele ogen gericht op de lucht in het westen. Daar moest hij vandaan komen, de reus achtige Nederlandse Chinook-heli- copter met hulpgoederen. De tribu ne, volgepakt als was het een kam pioenswedstrijd, keek op het gras veld met daarop een groot wit vlak, gemaakt van de lakens uit de ambu lance-auto die voor alle zekerheid bij de landingsplaats klaar stond. Ook voor de zekerheid stond naast de aangegeven landingsplaats een auto met daarop een grote rood-wit-blauwe vlag. Het kon niet missen. Kapitein David Grootveld, de gezagvoerder van de he- licopter, moest zo de plaats vinden waar de goederen uit Soest(erberg) hun be stemming zouden krijgen voor de door de watersnood getroffen inwoners van Kedzierzyn/Kozle. Precies om 16.35 uur hoorde men de helicopter aankomen. Slechts 5 minuten later dan gedacht, maar wat geeft dat na een tocht van 1000 kilometer? Na een rondje boven het veld werd de landing ingezet. Een beetje wind werd wel ver wacht, maar als duizenden kilo's staal, met een lading van ook weer drie ton, aan twee rotors hangen, is de wind ei genlijk een storm. Men moest zich vast houden aan de hekken rond het veld om niet weggeblazen te worden. Stof en zand werden tientallen meters hoog de lucht in geblazen en de ogen moest je maar even sluiten. Toen de helicopter aan de grond stond was het toch nog even wachten voor men de machine kon benaderen. Pas toen alle motoren stil stonden kon de begroeting beginnen. De vice-president van Kedzierzyn/Kozle sprak een kort welkomstwoord tot de bemanning en toen kon het peloton Poolse militairen de machine leeghalen. Drie legertrucks konden worden volge laden met goederen uit Soest(erberg): tapijten, bankstellen, fauteuils, rolstoe len, klein-meubelen, zachte zeep, muur verf, stoelen etc. konden naar de ver- deelplaats van de sociale dienst van de gemeente Kedzierzyn/Kozle. De goederen komen goed terecht. Maar er is meer nodig en het actiecomité dat de inzameling van goederen en geld or ganiseert en coördineert weet dat. Er wordt dan ook al weer gewerkt aan het derde transport van goederen, dat zo snel mogelijk zal moeten volgen op het transport door de lucht. Heeft u meubelen en/of huisraad dat de moeite waard is om in Polen een twee de leven te krijgen? Meld het aan 0346- 351463. Wilt u dat er geld naar Kedzier zyn/Kozle gaat, üw geld, stort dan op 0ES COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO 2uiOD'om0narle 15. Soesl Jol 601 28 7*

Soester Courant | 1997 | | pagina 5