il i 00 nui KS3Z arttóhoo AANB Klezmerorkest 'Nebbisj un Rebbisj' in de herkansing Cultureel centrum C-drie verspreidt nieuw cursusprogramma Aboriginalkunst in Anna Paulownahuis Nieuwe ~7 CULTUUR WELUMT Soester Byzantijns koor hervat repetities De maagzweer C Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 SOESTER COURANT Meisjes aangereden door automobilist Ventilator weg Politie treedt op tegen parkeren in groenstroken Zondagmiddag in Cabrio-theater PAGlfj; WOENSDAG 27 Expositie deze week elke dag te zien Abonnementen voor Speeldoos Baarn Fietser breekt voortand bij val De specialist aan het woord (10) stichting openbare bibliotheek Weer naar school i Met de trekschuit langs de Vecht Voor veran Fysit Van Weed Te Keukenbrand] Humanitas zoekt nieuwe vrijwilligers voor Home-Start Slingeraar gei op Biltseweg Een maand 1 TEKENPOF A4 28X3! A3 35X5I A2 50X7I A1 61 X 8: Ui t Een zestienjarig meisje uit Soesterberg is woensdagmorgen aangereden door een automobilist (79) uii Bilthoven. Hij trok net op, omdat hij - overigens ten onrechte - meende dat het verkeerslicht op groen was gesprongen. Hij botste te gen het meisje die met haar fiets de Amersfoortsestraat overstak en met kneuzingen voor onderzoek naar het ziekenhuis werd gebracht. De tropische hitte van vorige week heeft in Soesterberg geleid tot een - de om standigheden in aanmerking genomen - buitengewoon laffe misdaad. Bij een sla gerij aan de Rademakerstraat werd na melijk een ventilator ontvreemd. Aan gifte deed een 32-jarige medewerkster uit Amersfoort. De politie is vorige week donderdag op diverse plaatsen in Soesterberg verbali serend opgetreden tegen het parkeren in de groenstroken. Dat gebeurde aan de Antonie van Leeuwenhoeklaan, de Plesmanstraat, de Rademakerstraat en de Simon Stevinlaan. In totaal werden er negen bekeuringen uitgedeeld. Het 'zomerreces' is weer voorbij en het Soester Byzantijns Koor hervat onder leiding van dirigent Frans Joseph Wertwijn de repetities. Er staat weer een druk seizoen voor de deur. Zo zal het koor op zondag 21 sep tember een benefietconcert geven ten bate van de Alzheimerstichting in de Geertekerk te Utrecht en op zondag 16 november medewerking verlenen aan een oecumenische kerkdienst in de Ka pel van de Willem Arntz Hoeve te Den Dolder. Ondertussen wordt hard ge werkt aan het jubileumprogramma ter gelegenheid van het eerste lustrum. Het jubileumconcert is gepland op vrij dag 13 maan 1998 in een nader bekend te maken kerkgebouw te Soest. Verder loopt er nog een uitnodiging voor een concert in de Mozes- en Aaronkerk te Amsterdam en zal het koor na ham- lus trumviering een concertreis naar Enge land gaan maken. Het koor bestaat uit 42 koristen. Er is nog plaats voor enkele tenoren met zangervaring en een positief-religieuze instelling. Voor een auditie kan men contact opnemen met de dirigent, teL 602 15 98. De repetities vinden elke woensdag avond plaats in de Kapel van de Zusters van Onze Lieve Vrouwe aan de Heide weg 52, hoek Braamweg/Ericaweg en duren van 20.15 tot 22.15. Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant een nieuwe rubriek aan, waarin specialisten \an Medisch Centrum Molendael uitleg geien over bepaalde (veel voorkomende) aandoeningen. Dat gebeurt zoveel mogelijk m begrijpelijke en leesbare taal. In deze tiende aflevering behandelt dokter H. IV Jens, internist bij Medisch Centrum Molendael, de maagzweer. Vorige week zijn in heel Soest en Soesterberg de cursusprogramma's van C-drie voor het komende sei zoen huis-aan- huis verspreid. Wie een anti-reclamesticker op de brie venbus heeft ontvangt het program ma niet. maar het ligt ook klaar bij de administratie van C-drie, alle fi lialen van de bibliotheek, het Dorpshuis in Soesterberg, de VVV, de muziekschool en enkele buurt huizen. Het cursusprogramma staat weer vol met een divers aanbod voor het hele seizoen, dus ook voor cursussen die vanaf januari starten. Niet alleen lang lopende cursussen, maar ook kort aan bod van 12 of 6 lessen, zoals bijvoor beeld de cursus "Argentijnse Tango". In 6 lessen maakt men kennis met een aan tal patronen en de bekende danshou- ding die de Tango kenmerkt, namelijk El Abrazo, oftewel de omarming. Bin nen de strakke kaders van de danshou- ding en de rolverdeling van de danspart ners kan men al snel met de geboden passen improviseren. Want in de Argen tijnse Tango ligt niets vast. Ook dat komt aan de orde in de lessen die een melange zijn van technische oefeningen, afgewisseld met aangeleerde passen en de sfeer van de muziek. En die is mee slepend genoeg! Op maandagavond kan men zich als danspaar inschrijven. Ook een noviteit is de cursus "Historie en ontwerp van tuinomamenten". Deze cursus sluit aan bij de twee cursussen tuinarchitectuur van het afgelopen sei zoen (die herhaald worden vanaf 4 de cember), maar is ook goed apart te vol gen. In 10 lessen wordt de geschiedenis van de Nederlandse tuin- en land schapsarchitectuur besproken en maakt men een kleimodel voor een al dan niet historische eigen tuinplastiek. Naast het uitvoeren van het model krijgt men een plant- en snoeiadvies. Op donderdag: 20.45-22.45 uur. Kunst- en cultuurbeschouwing Wie meer wil leren over de achtergron den en motieven van kunstenaars vindt bij C-drie drie cursussen. De basiscur sus "Westerse cultuurgeschiedenis" be handelt niet alleen de kunstgeschiede nis, maar ook andere aspecten van onze cultuur. Filosofie, godsdienst, volkscul tuur maar ook economische ontwikke lingen zijn een paar van die invloeden die het geheel van de cultuur bepalen. Men ziet naast dia's ook demonstraties en luistert naar muziekfragmenten. Zo veelomvattend als het lijkt, weet de do cent op humoristische wijze verbanden tussen al deze puzzelstukjes te leggen. Op maandaaavond. 20 lessen. De cursus "Symboliek in de kunst" be handelt de betekenis van al die symbo len in kunstwerken die nu voor velen onbekend zijn. Men leert de symboli sche betekenis van voorwerpen of men sen in oude en moderne kunstwerken. Op woensdagochtend, 10 lessen. In de cursus boekbespreking worden vijf literaire boeken tijdens vijf bijeenkom sten behandeld. Onder de deskundige leiding van de directeur van de Algeme ne Boekhandel in Amersfoort worden achtergronden besproken en wisselen de cursisten leeservaringen uit De bijeen komsten vinden eenmaal per maand plaats, vanaf woensdag 24 september, 20.00-22.00 uur. Peuters en ouders De Kinderkunstschool heeft een bijzon dere cursus in het pakket: "Met de klei ne op schoot", voor peuters en ouders. Samen spelen, samen genieten en bele ven, samen bouwen met klei en experi menteren. De lessen worden gegeven vanuit de belevingswereld en moioriek van peuters. De deelnemende ouders werken samen met hun peuter in klei aan de hand van verhaaltjes, liedjes, spelletjes en gesprekjes, of wisselen er varingen uit met andere ouders onder het genot van een kopje koffie. Op dins dagochtend 16 september, 9.30-10.45 uur. De kinderen die meer van toneel hou den kunnen terecht bij 'Toneellessen voor beginners". Wie tussen de 8 en 12 jaar is kan terecht. Spelen met echte to neelteksten, verkleden en improviseren, schminken, kortom alle spelelementen komen aan bod in 12 lessen op maan dagmiddag, 15.45-17.15 uur. Meer en uitgebreidere informatie over inhoud van de lessen, prijzen, tijden, kortingen en inschrijven is te krijgen bij de cursusadministratie van cultureel centrum C-drie. Willaertstraat 49, tele fonisch te bereiken van 13.00 tot 17.30 uur, via teL 6022188. Voor echt specia listische vragen kan men het beste vra gen naar Eveline Paalvast. De meeste cursussen starten in de week van 15 sep tember. Eén week, van zondag 31 augustus tot en met zondag 7 september, duurt de expositie van Aboriginai- kunst, die in galerie het Anna Pau lownahuis te zien is. "Aboriginal Art of Arnhemland" is elke dag te zien van 14.00 tot 17.00 uur. "Hedendaagse kunst van onze oudste tegenvoeters" is de ondertitel die gale riehoudster Ingrid Oudheusden deze opmerkelijke tentoonstelling heeft mee gegeven. Aboriginal Art is de kunst van de oorspronkelijke bewoners van Au stralië. De Aborigines kennen al 60.000 jaar een beeldtraditie; ze beelden hun "dreamtime" (scheppingsverhalen) uit. Vroeger gebeurde dat op rotsen en in het zand. De laatste eeuw is vooral het schilderen op boomschors van de euca lyptusboom in zwang, eerst voor eigen rituele doeleinden, tegenwoordig ook als kunstwerk. Op de boomschors wordt nog met natuurlijke kleurstoffen ge werkt, maar sommige kunstenaars zijn overgegaan op litho's en etsen. Het is boeiend om te ervaren hoe goed de moderne kunst van onze tegenvoe ters appelleert aan ons westerse esthe tische gevoel van schoonheid. De meestal figuratieve kunstwerken stellen dieren en anders eetbaars voor, zoals sissen, vogels, guanna's (varanen), kro kodillen en knollen of yams. Een slang bijvoorbeeld is een speciaal dier, dat verorberd wordt, maar ook verwijst naar de Rainbow Serpent, een van de be langrijkste mythische figuren van de Aborigines, de Moeder van alle voorou ders en alle andere geesten. De dunne, lange, menselijk aandoende figuren zijn mimigeesten; ze zijn erg ver legen en trekken ach daarom overdag terug in de steile spleten van de hoge rotswanden die het brede kustmoeras van Arnhemland aan de zuidkant om zomen. Maar in het donker worden deze mimi's beweeglijk en ondeugend. Ze dansen vrolijk rond, gaan op jacht of halen goedaardige grappen met de men sen uit. Aborigines zijn verzamelaars en jagers. Ze zijn voor hun bestaan bijna geheel afhankelijk van wat de natuur biedt en de kennis die ze daarover van hun voor ouders hebben gekregen. Dezen waren de scheppers en leerden hun nazaten alles over land, water, flora en fauna. De kunstwerken zijn dan ook te lezen als landkaarten van het gebied waarin de mensen leven en tegelijk een hommage aan hun voorouders en geesten. Type rend voor de schilderingen zijn de arce ringen waarmee de figuren zijn gevuld. Die geven de schilderijen hun sacrale lading. De levensstijl van de Aborigines uit Arnhemland zou men neo-traditioneel kunnen noemen. De mensen leven nog grotendeels van de producten van de bush, maar ze verplaatsen ach met mo derne 4-wheel-drives en vliegtuigen en ze kijken televisie. Hun dreamtime- schilderijen vertellen de buitenstaanders dat zij "geslaagd" zijn. In het Anna Paulownahuis zijn ca. 50 kunstwerken te zien van 25 mannen- en vrouwenkunstenaars uit Noord-Arn- hemland en de Tiwi-eilanden.. De ope ning wordt a.s. zondag om 15.00 uur "Dancing mimi spirits", vier okertin- ten op boombast van de Aboriginalkun stenaar Don Djorcom. verricht door de antropoloog dr. Ad Borsboom. bekend van zijn recente boek "De clan van wilde honing", en omlijst met didgeridoo-muziek van Fons Grebolder en een boomerangdemon- stratie door Fedde Ferwerda. Verder zijn tijdens de expositie Australische wijnen van slijterij Ben van der Linden te koop en Australische kleding van Churinga Designs. Beide firma's maakten de ex positie mede mogelijk. Het klezmerorkest "Nebbisj un Rebbisj" zou op 6 juli al hebben op getreden in het Openluchttheater "Cabrio", maar door de slechte weersomstandigheden kon het op treden geen doorgang vinden. Er werd een nieuwe afspraak gemaakt voor zondagmiddag 31 augustus. Het orkest is opgericht door Frédéric de Leeuw en is hef grootste orkest in Ne derland dat uit 18 muzikanten bestaat. De klezmermuziek heeft een lange tra ditie. De klezmorim (muzikanten) maakten gebruik van de traditionele niet-joodse Oost-Europese volksmuziek en integreerden deze met chassidische melodieën, Jiddische volksliedjes en ander specifiek joodse stijlkenmerken. Alle arrangementen worden door de le den zelf gemaakt, want diverse leden hebben een vakopleiding genoten. De orkestbezetting is als volgt: fluit/picco lo, klarinet, alt- en tenorsax, trombone/ bariton, hoorn, trompet/flügelhorn, gi taar, contrabas, accordeon en zang. Aanvang: 14.30 uur. Toegang: f 10,-. Tot 12 september is het nog mogelijk om bij de Speeldoos in Baarn bestelfor mulieren voor een abonnement in te le veren. Voor diverse voorstellingen zijn nog kaarten beschikbaar. Men Itiest mi nimaal vijf voorstellingen uit en ont vangt 10 korting. Informatie: tel. 5418050. Een negenjarige jongen uit Soest heeft woensdagmiddag een voortand gebro ken, toen hij met zijn fiets ten val kwam. Ook klaagde hij over een pijnlijke knie. De jongen reed met zijn fiets vanaf de Molenstraat de Nieuweweg op. Toen hij linksaf de bocht om suisde, tegen de stroom van het verkeer in, botste hij te gen een geparkeerde bestelbus. Ongeveer 10% van alle Nederlanders krijgt één of meermalen in zijn of haar leven een zweer aan de maag of twaalf- vingerige darm, dus vlak voorbij de maaguitgang (ulcus duodeni). Zweren aan de twaalfvingerige darm komen overigens 3 keer vaker voor dan maag zweren en treden vooral bij jonge man nen op. Maagzweren treden bij mannen en vrouwen ongeveer even vaak op, vooral na hun veertigste jaar. Op grond van de klachten valt meestal niet duidelijk uit te maken waar de zweer precies zit. Beide zweren veroor zaken een zeurende, knagende pijn in het maagkuiltje, soms uitstralend naar de rug. De klachten treden vooral op als de maag leeg is en 's nachts. Deze pijn kan verlicht worden door melkproduc ten te drinken, wat te eten of zuurbin- dende middelen te gebruiken zoals Ren- nies. Andere klachten kunnen zijn mis selijkheid, opboeren, zuurbranden en braken. Diagnose De specialist kan de diagnose betrekke lijk eenvoudig stellen door middel van een endoscopie-onderzoek van de maag. Bij dit onderzoek slikt de patiënt - eventueel na een keelverdoving - een dunne buigzame slang in. Hierdoor kan de arts de slokdarm, de maag en een groot gedeelte van de twaalfvingerige darm van binnen nauwkeurig bekijken. Ook is het bij dit onderzoek mogelijk materiaal te verkrijgen voor weefsel- en bacterie-onderzoek. Ontstaan Een zweer aan de maag of twaalfvinge rige darm ontstaat door het optreden van een slijmvliesbeschadiging, die niet zo gemakkelijk vanzelf geneest. Over de precieze oorzaak heeft de medische we tenschap lang in het duister getast Vele jaren is gedacht dat een overmatige maagzuurproductie de belangrijkste oorzaak was. Maar ook geneesmidde len, zoals aspirine en andere ontste- kingsremmende medicijnen (bijvoor beeld Ibuprofen, Diclofenac en een ho gere dosis Prednison) hebben zeker een beschadigende werking op het maag- slijmvlies, evenals veel roken en over matig alcoholgebruik. Bacterie Wij weten al lang dat bij mensen met een maagzweer het maagslijmvlies vlak voor de maaguitgang chronisch onsto- Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Asterix en de waarheid, René van Royen Sunnyva van der Vegt. Rijk geïllustreerd overzicht van de historische en archeologische achter gronden van de stripserie Asterix. In dit boek wordt de lezer meegevoerd op een ontdekkingstocht door de oudheid aan de hand van Asterix - de figuur om als gids te dienen in de oude wereld. Het is een onmisbaar boek voor iedere Asterix-liefhebber die meer wil weten over de fascine rende oude wereld. Grote monumenten, Tim Wood. Met hulp van veel gekleurde tekenin gen, kleurenfoto's en 4 doorkïjkbla- den wordt in korte hoofdstukken ver teld over beroemde bouwwerken uit de hele wereld. Naast beroemde bouwwerken uit het oude Egypte, Griekenland en de Romeinse tijd komen ook bouwwerken uit Zuid- Amerika en het Verre Oosten aan de orde. Vanaf ca. 10 jaar. Het konijn, Her Chla-Fen. Informatief prentenboek voor jonge kinderen over het konijn in de natuur en de verzorging van een konijn als huisdier. Allerlei bijzonderheden van dit dier worden op een speelse ma nier gebracht: het konijn als versprin ger en hardloper, de grote oren van het konijn, etc. Op iedere bladzijde staan grote, mooie kleurenfoto's die bij het onderwerp horen. Zelf lezen vanaf ca. 8 jaar. Alle dagen feest: godsdiensten van de wereld, Marita de Sterck. Dit boek geeft een goed geordend beeld van de feesten en de daarach ter liggende bedoelingen en gedach ten. die bij de grote wereldgodsdien sten hoTen. Aan de orde komen de feesten van de christenen, joden, moslims, hindoes en boeddhisten. In elke godsdienst is met veel rituelen en symbolen en feesten een zoek tocht gaande naar de betekenis van het leven. Geschikt voor werkstuk ken en spreekbeurten op school. Vanaf 12 jaar. Verkenningsreizen in Latijns-Ame- rïka, Ana Maria Machado. Heel leuk boek, dat een goed over zicht geeft van de geschiedenis van Midden- en Zuid-Amerika. In korte informatieve zinnen worden de geo grafie, de eerste grote culturen en volkeren (Maya's, Azteken en Inca's) beschreven. Bevat mooie kleurenfo to's en tekeningen, landkaartjes en aardige kaderteksten. Vanaf ca. 12 Duitsland, Patrick Burke. Dit boek behandelt op overzichtelij ke wijze diverse facetten van het moderne Duitsland. Aan bod komen o.a.: het klimaat, de positie van Ber lijn, de industrie, de landbouw, bos bouw en visserij, het leven van alle dag. Het boek is rijk geïllustreerd en voorzien van overzichtelijke kaartjes en van uiteenlopend cijfermateriaal. Vanaf ca. 12 jaar. Openingstijden Zoals gebruikelijk zijn de openings tijden in de zomervakantie gewijzigd. De bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is tot 18 augustus op de volgende tijden geopend: Maandag: 14.30-17.30 uur. Dinsdag: 14.30-17.30 en 18.30- 21.00 uur. Woensdag: 14.30-17.30 uur. Donderdag: 10.00-12.30 uur. Vrijdag: 14.30-17.30 en 18.30-21.00 uur. Deze tijden gelden ook voor de lees zaal. Tijdens de zomermaanden juni/ juli/augustus is de bibliotheek op za terdag gesloten Voor de bibliotheek aan de Wil laertstraat in Overhees gelden de volgende openingstijden'. Maandag: 14.00-17.00 uur. Woensdag: 14.00-17.00 uur. Vrijdag: 14.00-17.00 en 18.30-20.30 uur. Deze openingstijden, die ook gelden voor de Kunstuitlaan, blijven na de zomervakantie gehandhaafd voor de bibliotheek in Overhees. ken is. Pas 15 jaar geleden is voor het eerst door een onderzoeker ontdekt dat op het maagslijmvlies kleine spiraalvor mige bacteriën voorkw amen. Later ble ken deze bacteriën bij vrijwel alle pa tiënten met een maagzweer aanwezig te zijn. Het blijkt dat door deze chronische maagonïsreking de maag geprikkeld wordt tot een verhoogde zuurproductie, die op zijn beurt weer kan leiden tot het optreden van een zweer. Deze bacterie werd aanvankelijk Campylobacter ge noemd en enkele jaren geleden omge doopt tot Helicobacter Pylori. In de af gelopen jaren is gebleken dat behande ling van deze bacteriële infectie resul teert in het volledig verdwijnen van bac terie en maagzweer en het niet meer te rugkeren hiervan. Ook de zuurproduc tie van de maag wordt na deze behan deling weer normaal. Moderne behandeling Vroeger leidde de behandeling van maagzweren met zuurremmende midde len (zoals Tagamet en Zantac) tot een tijdelijke genezing. Vaak trad na een kortere of langere tijd opnieuw een zweer op. Veel patiënten zijn toen de finitief van hun klachten afgeholpen door middel van een maagverkleinende operatie of zij moesten levenslang me dicijnen gebruiken. Bij de moderne be handeling kan met een succespercenta ge van 95% de bacteriële infectie over wonnen worden door een kortdurende kuur (1 a 2 weken) met twee anti-bio- tica in combinatie met een krachtige zuurremming. Soms wordt daar nog eni ge tijd een middel dat bismuth bevat aan toegevoegd. Bismuth werkt enigermate bacteriedodend. Tijdig Het is van belang dat u bij klachten die aan een maagzweer doen denken naar uw huisarts gaat en daar niet te lang mee blijft doorlopen. Een verwaarloos de maagzweer kan namelijk ernstige complicaties veroorzaken, zoals: doorbraak in de buikholte met buik- vliesontsteking, waarvoor operatief in grijpen noodzakelijk is; en bloedingen en vernauwingen in de twaalfvingerige darm. Voor het endoscopisch onderzoek moet u wel naar het ziekenhuis worden ver wezen. De wachttijd hiervoor is over het algemeen zeer kort. Dankzij de moderne behandeling kunt u nu snel, doeltreffend en zoals het er nu naar uitziet voor altijd van een zw eer aan de twaalfvingerige darm worden genezen. Voor sommige maagzweren ligt deze situatie iets gecompliceerder. H.W.Jens Internist Medisch Centrum Molendael De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuvplaan 136 *$oé? Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 3 september om 10.00 uur opent de Soester Kring het herfst-, tevens lustrumseizoen met een lezing met dia's getiteld: "Met de trek schuit langs de buitenplaatsen van de Vecht", door de heer W.L Engel uit Abcoude. De tocht gaat van Amsterdam naar Utrecht en leidt langs buitenplaatsen en theekoepels die rijke kooplieden langs de rivier de Vecht lieten bouwen, zoals Zwaanwijck, Vreeden hoff, Vegtvliet, Gunterstein en Bolenstein. Met behulp van de door hemzelf ge maakte dia's zal de heer Engel de tocht met de trekschuit met de aanwezigen nogmaals overdoen en daarbij ingaan op de belangrijke waardevolle aspecten van die buitenplaatsen. Zoals gewoonlijk wordt de bijeenkomst gehouden in "De Schoof", Molenstraat 142, zaal open 9.30 uur met koffie. Aanvang 10.00 uur, einde ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incL koffie of thee. Een ieder is zonder verplichting welkom. De Soester Kring is een ont moetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten, waar zij meer betrokken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid om vragen te stellen en vooral ook om naar anderen te luisteren. Komende onderwerpen: 10 sept. extra activiteit: Natuurwandeling door Op Hees; 17 sept.: Bedreigd-Beschermd, lezing met dia's door de heer H. Ver heul, consul van "Het Utrechts Land schap". Volledig programma informatiefolder kunnen worden aangevraagd op tel 035-6017001. N.B. Het eerder voor 3 september aan gekondigde onderwerp moet voorlopig wegens ziekte van de spreker komen te vervallen. Steenhoffstraat 46, tel. 6019J*- Maandag 1 september: 'Everyone says I lovey Regie en scenario: Woody Allen ziek: Cole Porter, Rodgers, Han naldson, Kahn e.a. Met: Alani Goldie Hawn, Woody Allen, Haas, Drew Barrymore, Julia R>: e.a. Als logisch vervolg op zijn eerdere. York-films, waarin muziek zo'nbè, rijke plaats innam, maakte Woody een uitstapje naar een wel heel 3 woon filmgenre: dat van de Met "Everyone says I love you' Allen het genre echter weer net dg zondere mee te geven waardoor h? wijkt van het oorspronkelijke hij laat acteurs zingen en danser daarvoor niet werkelijk zijn uitgeru dit gebrek aan training verleent de! extra charme. Het zorgt er boven; voor dat de liedjes "natuurlijker' fc.' verhaal ingebed worden, hoewel 221; dans binnen een plot altijd iets gei. stelds houden. Vier seizoenen in drie wereldstede: "Everyone says I love you" speelt zfc in het gezin van DJ, een jonge vron een gegoede New Yorkse familie, verder bestaat uit Steffie en Bob e: kinderen uit hun vorige ecfatverbinw sen: Skylar, Laura en Scott. Steffn eender getrouwd met Joe (Wo; Allen) die in Parijs woont en hevig onder zijn onfortuinlijke liefdesta. Door DJ wordt hij op slinkse wijze j koppeld aan Von, een relatie die stand komt tegen een zeer roman!; decor. Romantiek, zang en dans. Zoals hoort in een musical barsten de sten op de meest onvoorspelbare mornet; uit in zang en dans. Het enthouaas: waarmee de acteurs dit doen "Everyone says I love you" doet t vermoeden dat ze pas in een laats; dium van de opnamen te horen kres dat Allen andere kunstjes van hem? wachtte dan normaal. "Everyone sajs love you" is, kortom, de verantwocr. vulling van een zomerse avond. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJ? 65+ f 7,-. Agenda: ma. 8 "Air de familie"; mi! "Kolya"; ma. 22 "The Van"; ma. "Trois vies et une seule mort". SPINNING Verbrand 700 col/uur op onze spinracers LUXE SAUNA EN RUIME ZONNE- STUDIO BACK IN SHAPE Rugcondiliecursus n I v 11.30 UFEFITNESS: kondilietroining WORD LID OP Politie en brandweer ru avond uit naar de Ke waar een keukenbrandje Ter plaats bleek dat de b staan in een oververhitte buren hadden het vuur door er een emmer watt gooien, wat volgens de b niet had moeten gebeurt brandde deels uit. De afdeling Eemland van de Verenig. Humanitas zoekt in Amersfoort en 0: geving nieuwe vrijwilligers voor hst project Home-Start. Humanitas is er. vereniging voor maatschappelijk dienstverlening en samenlevingsop bouw.. De tweede groep vrijwilligers heeft voa de zomervakantie haar Home-Start-K: tificaat behaald. Dat betekent dat zij 4 voorbereidingscursus doorlopen hebbt: en dat zij gekwalificeerd zijn als Home Start-vrijwilliger. De meesten van he: zijn ook al in een gezin aan het wen Daarom zoekt de afdeling nieuwe vrij willigers om een volgende groep te ra men. Het project Home-Start is bedoeld voa gezinnen met jonge kinderen, die opeet bepaald moment een steuntje in de ru; kunnen gebruiken. Ervaren vrijwillig® bieden die ondersteuning op een vriend schappelijke manier. De gezinnen In ieder gezin kan zich een moeilijk periode voordoen. Iedereen kan ziel worden, problemen krijgen met de rela tie, met de financiën, zich na een ver huizing eenzaam voelen of moeite heV ben met het gedrag van de kinderen. Ds opvoeding van de kinderen kan dan in eens te veel worden. Een ouder kan het gevoel hebben er alleen voor te staan. Vrijwilligers van Home-Start bieden in deze gevallen ondersteuning, praktische hulp en vriendschap. Het gezin zelf be paalt welke hulp nodig is. De vrijwilli gers hebben tijd-en gaan op een gelijk waardige, vriendschappelijke manier met het gezin om. Zij praten met de ouders, spelen met de kinderen, onder nemen samen met de ouders een gezel lige activiteit. Zij helpen erger proble men voorkomen en zoeken naar de ster ke kanten van het gezin. Na verloop van tijd kan het gezin het allemaal weer al leen aan. De vrijwilligers Iemand kan vrijwilliger worden als het verhaal van Home-Start haar/hem aan spreekt. Verder is ervaring met het op voeden van jonge kinderen noodzake lijk. Dat kan ervaring met eigen kinde ren zijn, maar ook werkervaring opge daan in bijvoorbeeld onderwijs of kin deropvang. Zowel vrouwen als mannen kunnen Home-Start vrijwilliger worden. Een vrijwilliger moet ten minste 18 jaa zijn, een bovengrens is niet gesteld. Ook vrijwilligers, die niet meer zo jong zijn- zijn van harte welkom. Home-Start zoekt vrijwilligers uit Amersfoort, maar ook uit Hoevelaken. Leusden, Soest en Baarn. Woont ie mand daarbuiten en heeft 'zij/hij toch interesse, dan kan altijd telefonisch con tact opgenomen worden. Vrijwilligers moeten gemotiveerd zijn hun ervaring voor Home-Start in te zet ten en beschikken over een luisteren oor en een positieve levenshouding. Verder moeten zij minstens een dagdeel per week beschikbaar hebben voor Home- Start. Vrijwilligers krijgen een cursus, die de nodige bagage geeft en er is vol doende begeleiding tijdens het werk. Soms betekent vrijwilligerswerk bij Home-Start een opstapje naar een be taalde baan. Een brochure van Home-Start is bij de afdeling Eemland van Humanitas (tel. 033-4656613) op te vragen. De coördi nator van dit project is Annelies Boode en zij is op maandag, woensdagmorgen en vrijdag bereikbaar. Daarbuiten kan een boodschap doorgegeven worden of een antwoordapparaat ingesproken. Op de Biltseweg hield d nacht van zaterdag op zi jarige automobilist uit Ve de, die door zijn rijgedu had getrokken. De man s lend. Hij moest blazen ei verbod van tien uur. Bo hij zijn rijbewijs afgeven. Het nieuwe interieur Dat kantoorvakham aan de Steenhoffstra: een zeer uitgebreid ken-, schilder- en hol bekend. Dat assoi voortdurend, wat be een professionele A een groeiende beho AANBIEDING IS Steenhoffstra

Soester Courant | 1997 | | pagina 8