erzorgd en bezorgd ,angsdeweg' De spil n INEN-EN /VOON :essoires s 36.600, ƒ43.200,- euwprijs 28.700, [aam: Johanna Hoogendonk eeftijd: 49 unctie: abonnee-service dienst sinds: 1977 lelf heeft ze nog nooit een krant ezbrgd. Toch verzorgt Johanna raögendonk al ruim vijftien jaar mabonnee-service en coördi- rart ze de bezorging. Het is een gin die een grote mate van im- rovisatie-talent van haar eist. roor bezorgers die op het laatste loment door bijvoorbeeld ziek- Bfbellen, moet ze soms binnen S mum van tijd een vervanger ffiken, want de abonnee ver- 'acht, overigens volkomen te- ;cht, dat de krant op woensdag oór zijn deurbus glijdt. Manna: "De bezorgers hebben aar tot 18.00 uur de tijd voor, laar bij regen, hagel of sneeuw alt dat niet altijd mee. En als ze lerweg een lekke band krijgen, |en ze ook vertraging op. Ik )p dat de mensen daar begrip >r kunnen opbrengen." op woensdagavond om zes uur de Soester Courant nog niet heeft ontvangen, kan Johanna van de abonnee-service bellen, tel. 6014152. Wie dat voor half zeven doet, krijgt de krant nog dezelfde avond nabezorgd. "Anders staat het antwoord-apparaat aan en dat luisteren we donderdagmorgen af. In dat geval krijgen de abonnees de krant pas donderdag in de na middag als de bezorgers uit school zijn," legt Johanna uit. De reacties van mensen, die de krant niet hebben gekregen, lopen volgens haar uiteen van 'begrij pend tot onredelijk'. "Sommigen bellen om vier op en zeggen dat ze de krant altijd om drie uur krij gen. Het zijn natuurlijk geen ma chines die de krant bezorgen. Het kan zijn dat er een vervanger loopt of dat de bezorger op school een ander rooster heeft gekregen, waardoor hij later begint." In de kleinste wijk worden weke lijks vijftig kranten bezorgd, maar er zijn ook lopers die elke woens dag met 250 Soester Couranten de straat op gaan. Bij een huis- aan-huis uitgave varieert het aan tal kranten per wijk van 110 tot 465. Dat komt tien keer per jaar voor. In deze edities zijn ook de gemeentelijke informatiemagazine Op 't Hoogt en de Seniorenpagi na opgenomen. Bij een huis-aan- huis krant hebben de bezorgers vanzelfsprekend meer tijd nodig om alle adressen af te gaan. Dat de mensen meteen aan de bel trekken als ze de krant niet heb ben ontvangen, geeft volgens Jo hanna wel aan dat ze naar de Soester Courant uitkijken. Ik ken mensen die erop staan te wachten, de krant wordt dus bijzonder ge waardeerd." "We kunnen eigenlijk altijd nieu we bezorgers gebruiken, voor vast of als invaller. In de zomer heb ben we tientallen invallers nodig en na de zomervakantie is het ver loop groot, omdat bezorgers moe ten stoppen in verband met school." Ook na de jaarwisseling zet menige bezorger een punt achter zijn eerste baantje. Hij is dan net met de traditionele wens kaart) es langs de deur gegaan en heeft de buit binnen. Hierbij geldt uiteraard dat degenen die het hele jaar de krant trouw bezorgd heeft, PAGINA .ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1997 PAGINA 11 eedestraat 88 last Mets) 35 - 603 26 75 «faam: Ageeth Jak ^eeftijd: 35 fnctie: advertentie-verkoper 1 dienst sinds: 1990 Jij autodealers zet Ageeth Jak ïetï uiterste voorzichtigheid de nejvoet voor de andere, sinds ze de showroom van Nefkens een éertje onderuit gleed. Maar ver- er :loopt alles gladjes bij de ac- uisiteur van de Soester Courant. \ch, dat is zo'n moeilijk woord, t verkoop gewoon advertenties, [elis niet zo dat je loopt te leu- ïn|met advertenties, maar de acten met de adverteerders nderhoudt en potentiële adver- ïerders benadert," vat Ageeth aar werkzaamheden samen. >m ervoor te zorgen dat de zet- ;rij in Amersfoort exact weet wat ejadverteerder wil, slurpt bu- ïaüwerk een deel van haar tijd p. E'In feite moet je op papier zet ten wat de adverteerder aan jou heeft doorgegeven." Maar meestal zit Ageeth 'langs de weg'. "Bij de één ga je elke week langs, bij de ander één keer per maand. Sommigen hoef je alleen maar te bellen, anderen brengen de advertentie zelf of regelen het via een reclamebureau. En er zijn klanten die meteen voor het hele jaar advertenties opgeven," vertelt Ageeth die de meeste adverteer ders evenwel persoonlijk bezoekt en zodoende het merendeel van de Soester winkels en zaken van binnen en buiten kent. Door haar werk is haar waarde ring voor de winkeliers toegeno men. "Ik heb gemerkt dat het so wieso geen baan van negen tot vijf is. Ze moeten keihard werken. Als ik naar huis-ga, kan ik mijn werk van me afzetten. Zij zijn dag en nacht met hun zaak bezig en voor het enthousiasme waarmee ze dat doen, heb ik veel respect." Omdat Ageeth weet dat de tijd van winkelier schaars én kostbaar is, probeert ze zoveel mogelijk 0,75 2,20 1,35 1,95 en financierinsen. 35-601 6011 Naam: Marja Kamphorst Leeftijd: 45 Functie: commercieel en administratief medewerkster In dienst sinds: 1989 "De afwisseling, dat is het leuk ste," zegt Maija Kamphorst met een. Haar werkzaamheden op het kantoor aan de Van Weedestraat zijn zo divers van aard, dat ze ge rust de spil binnen de vier muren van het onderkomen van de krant kan worden genoemd. "Het contact met de klanten is over het algemeen erg prettig," verklaart de commercieel en ad ministratief medewerkster die parttime in dienst is en de bezet ting van het kantoor met Johan na Hoogendonk afwisselt. Voor veel mensen die het kantoor be zoeken, zijn beiden het gezicht van de Soester Cou rant. Aan de balie verkoopt Maija gewone- en rubrieksadvertenties voor de Soester Courant en de Gooi- en Eemlander en spotjes voor de Kabelkrant, maar ze komt ook weieens buiten de deur. Als 'stand-in' voor Ageeth Jak van de acquisitie bezoekt ze op z'n tijd ondernemers die in de Soes ter Courant adverteren. Daar naast heeft ze ook wel eens met de bezorging van de kranten te maken. Verder beantwoordt Marja de te lefoon en houdt ze, met terugwerkende kracht, het archief bij voor de re dactie die overigens zeer te spreken is over de frequentie, waarin ze met warme koffie komt aanzetten. Het maakt niet uit waar ze mee bezig is, Maija vindt alles interessant. Bijna alles. "Op donderdagmiddag de klach ten doorbellen naar de bezorgers is niet de leukste bezigheid," geeft ze ruiterlijk toe. Vandaag gaat haar aandacht ech ter naar iets geheel anders uit. Gisteren trad Maija in het huwe lijk met John Wijnbergen en dat vieren de kersverse bruid en brui degom vanmiddag in hun woon plaats Hilversum- de meeste kans maakt op een goe de beloning van de abonnee. ij schade, zijn de >er 1000,- voor: Het is een van de voordelen voor een be zorger. Johanna stelt na drukkelijk dat het bezorgen van de Soester Cou rant meer voor delen heeft. met hen mee te denken. Door hen bijvoorbeeld te wijzen op acties die interessant voor hen kunnen zijn. En als er een klant in de zaak staat, houdt ze zich steevast op de achtergrond. "Want de klant gaat op dat mo ment natuurlijk voor." Is haar eigen koopgedrag verandert in de ruim zeven jaar dat ze dit werk doet? Ageeth: "Je houdt wel rekening met de adver teerders. Als je iets bij een adverteerder kunt kopen, doe je dat soms, maar ik zie dat niet als een verplichting. De dagelijkse boodschap pen haal ik gewoon vlakbij huis in Amersfoort. Maar het is wel eens gevaarlijk als ik bij een adverteerder moet wachten, omdat hij bijvoorbeeld een klant helpt. Vooral in kle dingzaken. Als je dan iets leuks ziet hangen, besluit je op dat mo ment dat je het nodig hebt, en koop je het." "Ze hoeven maar één keer per week één of twee uur tjes te lopen en hoeven thuis geen folders in te vouwen met alle nadelige gevolgen, zoals vui le vloerkleden, van dien," aldus Johanna die in het kantoor van de Soester Courant ook balie werkzaamheden verricht en tele foontjes aanneemt. (In Soesterberg wordt de bezor ging van de Soester Courant ge regeld door C. van Barneveld. Klachten over de bezorging kun nen woensdag tussen 18.00 en 18.30 uur worden doorgebeld naar 035-6021841).

Soester Courant | 1997 | | pagina 11