De gezichten achter de krant NB.V urs De 'spons' Aan de lopende band pagina -m voorpaginanieuws bmSmaw* jiouïSuty. SATERDAG 30 AUGUSTUS 1997 PAGINA 13 laam: Aad Post leeftijd: 50 unctie: redacteur li dienst sinds: 1982 >oest zou zonder de Soester ourant nog veel onsamenhan- ;nder zijn. Jan Visser heeft wel ml gezegd: 'de Soester Courant Erkend door de de papieren ketting die dit on- Raad voor AccreditaMenhangende dorp bij elkaar )udt' en dat vind ik een treffen- stelling." Qrafcéén keer geeft Aad Post de ïtwoorden, terwijl hij al vijftien "gewoonlijk - met pen en pa- 1 Caballero binnen handbe- de vragen stelt. De redac- vergelijkt zijn wijze van wsvergaring met een spons, uigt zich in vijf dagen vol en S| op maandag en dinsdag aig uitgeknepen." verzamelt zijn informatie nterviews af te nemen, ver- ngen en activiteiten te be- ieken, notities, verslagen en Tsbërichten te lezen, maar voor- I ook door altijd een gewillig oor !q luister te leggen bij Soesters 'e hun verhaal kwijt willen. "Ik loof niet dat ik bij een andere LJ Cl Tl Vant zou willen werken. Het JL/ClX LJN.ieft"iets te maken met de kneu- enigheid, de overzichtelijkheid en ||Kinschaligheid van de plaat- ke krant. Dat is mij aan het gebakken." fllend is de brede belangstel die Aad heeft ontwikkeld, frel van huis uit heeft meege- n. Het is een eigenschap die frij een krant als deze uitste- ïM van pas komt, evenals zijn minnelijke karakter, wat vele •esters onder ede zullen bea- sn. itjwwerk geeft hem over het al- meen veel voldoening. "Behal- als ik het gevoel heb dat ik te ïinig tijd heb om iets goed te als het Lening liet. De •ar ook ningen iakt de )or een i: (035) 602 83 78 doen. Ik zou wel eens dieper op zaken willen ingaan, maar dan wordt je aandacht verspreid over de diversiteit van onder werpen, die wekelijks in de krant moet, zodat je daar niet aan toe komt. Maar het leuke van dit werk is - en dat com penseert alles - dat je overal met je neus vooraan kunt staan, zonder dat je erbij hoort of verantwoordelijk heid draagt. Het heeft iets comfortabels om gepaste afstand te kunnen houden en dat is in veel zaken na tuurlijk goed." Maar ook Aad, die zich in de loop der jaren thuis is gaan voelen in Soest, raakt wel eens intensie ver betrokken bij be paalde zaken dan wel licht goed is voor een journalist. "Dat hangt af van je persoonlijke belangstelling." Naast cultuur en het menselijk reilen en zeilen kan ook de poli tiek zich verheugen in de bijzon dere interesse van Aad. Van po litici is bekend dat ze alle artike len over hun soms vurige, maar doorgaans saaie en overdreven tijdrovende beraadslagingen vre ten. De pennenvruchten van Aad worden door de lokale volksver tegenwoordiging met meer dan gemiddelde gulzigheid opge slurpt. Met het risico van een lich te maagzweer, want Aad schroomt niet zijn schriftelijke weergaves te garneren met een persoonlijke, kritische noot, als hij daar de tijd rijp voor acht. "Politiek boeit me. Het is net als het bezoeken van een dierentuin. Wilde beesten achter tralies zijn altijd leuk, maar je moet er niet aan denken ze over de vloer te hebben." Naam: Johan van Beek Leeftijd: 35 Functie: redacteur In dienst sinds: 1986 Eén .ding is zeker: zonder Johan van Beek zou de Soester Courant een totaal andere krant zijn dan we gewend zijn. Na zijn uitstapje naar de dagbladpers ('89-'91) kwam hij terug met allerlei idee ën voor de opmaak van de krant, die sindsdien onmiskenbaar zijn stempel draagt. Journalistiek ge zien is hij een soort "alleseter", al heeft hij van zijn grote belangstel ling voor de sport nooit een ge heim gemaakt. Sport is inderdaad zijn grote lief de. Hij voetbalde zelf jarenlang bij de jeugd van SEC en blaast in middels alweer zo'n twintig jaar zijn basketbal-partijtje mee bij Red Stars. Er is nog een tijdje sprake van ge weest dat hij onderwijzer zou worden, maar na een bezoek aan de PABO knapte hij algauw af op wat hij omschrijft als "die baar den, geitenwollen sokken, pijpen en sandalen". Voor het onderwijs was hij vanaf dat moment defini tief verloren, maar daar treurt hij niet om (en de schoolkinderen waarschijnlijk evenmin), want ge lukkig was daar het wenkend per spectief van de journalistiek. Op school vond Johan het maken van opstellen altijd een leuke bezig heid en op z'n 9e jaar schreef hij al sportverslagen, over de korf balwedstrijden waar hij ging kij ken omdat zijn zus meespeelde. Met de sportverslaggeving alléén zou hij zijn brood overigens niet willen verdienen. "Daarvoor is het wereldje een beetje te klein, en het gaat natuurlijk niet zo diep. Maar ook wat er om de wedstrij den heen gebeurt is interessant voor de krant. Van sommige sporters hoor ik wel eens dat ze zichzelf daarvoor niet belangrijk genoeg vinden, en ik ben het daar in m'n hart wel mee eens, maar de mensen willen alles lezen, en niet alleen het positieve nieuws. Neem de sportclustering. Als we daar niets over schreven zouden veel mensen er weinig van weten." Wat Johan betreft zou de Soester Courant weer twee keer per week mogen verschijnen, en hij zou ook graag meer aandacht willen besteden aan de achtergronden van het nieuws. "Nu moet je alle informatie van een hele week in één artikel persen. Dan kom je er niet toe om ergens goed in te dui ken." Aan de andere kant vindt hij de journalistieke diversiteit bij de Soester Courant juist heel aan trekkelijk. "Het ene moment gaat het over een kampioenschap, dan over een helderziende, vervolgens schrijf je een politiebericht en tenslotte doe je verslag van een klaagzang over de duiventil van de buren, om maar wat te noe men." Johan verbaast zich er nog steeds over dat sommigen zich druk ma ken over nieuws in de krant, ook als dat al bij honderden mensen bekend is. "Maar pas als het in krant staat winden sommige men sen zich er over op. Ik vraag me altijd af waarom. Misschien kijk je toch anders naar de krant dan de doorsnee abonnee..." Bij vlagen heeft hij het gevoel dat hij aan een lopende band staat om doppen op flessen te doen, "waarbij alleen de doppen wel eens verschillen", en een heel en kele keer staat de kneuterigheid van het lokale nieuws hem wel een beetje tegen. "Je moet als plaatselijke krant iedereen terwil- le zijn. Ik zeg uit gekheid wel eens dat ik een verhaal moet schrijven over een mevrouw die wasknij pers spaart. Maar eerlijk gezegd heb ik haar nog nooit gesproken en ik hoop ook niet dat ze belt, als ze dit leest..." A/leningen van lezers... "Geweldig, ik kijk er wekelijks naar uit. Mijn dag is pas goed als ik de Soester Courant weer ontmoet" mw. Van der Velden, lezeres

Soester Courant | 1997 | | pagina 13