De gezichten achter de krant Soesterberg Foto: Goos van der Wilt gem. Soest Animatie eging, alleen volume u het hek/ren wilt. Voorpaginanieuws ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1997 PAGINA 15 PAGINA" de hij op de gevoelige plaat vast. Goos is in veel kringen een be kende verschijning geworden en is er aan gewend geraakt dat hij wel eens moet wachten, omdat een overhandiging of een prijsuitrei king uitloopt. "Daar maak ik me niet zo druk om." Zijn eerste persfoto nam hij in Overhees. Het was winter en Soest had massaal de ijzers onder gebonden, maar de toenmalige fotograaf van de Soester Courant - Herman van Dam die nu nog freelance voor de krant werkt - was afwezig. "Fotograferen was al mijn hobby en ik had net een nieuwe camera. Harry Smit wilde een foto van de mensen op de vijvers en toen heb ik mijn eerste foto van de ijspret gemaakt. Dat lukte aardig, moet ik zeggen. Later heb ik de fotografie jaren in mijn eentje gedaan, ook in de weekeinden, maar tegenwoordig heb ik om de week het weekein de vrij," aldus Goos die in Amers foort ook voor Drukkerij Smit werkt. Hij maakt offsetplaten en monteert de films van de zetterij, voordat ze op de drukpers wor den gelegd. Naam: Goos van der Wilt Leeftijd: 40 Functie: fotograaf en plaat-kopier In dienst sinds: 1979 achtervolgers. Het voorval staat hem nog scherp voor ogen, maar verder is Goos altijd en overal een graag geziene gast. Het kroketje bij Hees, het kopje koffie bij mensen thuis of het biertje (Goos mag graag een 'kopstootje' drinken) in de sport hal, dagelijks ondervindt Goos de charme van de plaatselijke (fo to^ ournalistiek aan den lijve en brengt hij met veel plezier de Soester samenleving in beeld. Sport- ("Levert iedere keer een ander plaatje op") en portretfoto grafie genieten de voorkeur van Goos. Bij sommige gevoelige ge beurtenissen, zoals begrafenissen, voelt hij zich niet op zijn gemak. "Dan voel ik me net een indringer en blijf ik liever op de achter grond." Met zijn meestal opvallende en snelle auto's heeft hij de afgelopen zestien, zeventien jaar duizenden kilometers Soester asfalt en klin kers onder zich door laten glijden, soms op de vreemdste momenten van de dag. Honderden, mis schien wel duizenden mensen leg- Het was 'komkommertijd', begin jaren tachtig, toen Goos van der Wilt een foto moest maken van woonwagenbewoners die illegaal aan de Kampweg in Soesterberg waren gaan staan. Het flesje bier suisde langs hem heen gn Goos zette het op een Mk lopen toen 'het halve kamp' op hem afstorm- de. H| Aan de Rademaker- Hp straat schoot de foto- graaf een openstaande deur in en stelde Goos - die doorgaans een vaste hand heeft - bib- berend de verbaasde bewoner op de hoogte van de situatie. Die lood- Hl ste hem via de achterdeur naar een sluipweg in de richting van de auto die sneller was dan de benenwagens van de A/leningen van lezers. Naam: Piet Taai Leeftijd: 59 Functie: correspondent In dienst sinds: 1993 "Een leuk, gezellig dorp met stad- se allures." Aldus omschrijft Piet HBB3B Taai Soesterberg, de woonkern 'over de bult'. "De laatste tijd is er veel 'import' bijgekomen. In het begin heb je dan het stadse gedoe H van 'wij kennen elkaar niet', maar mlSÊImiÈ na een poosje zie je dat de men- sen elkaar leren kennen en waar- SJlipilll deren," zegt Piet die al dertig jaar SM8H8 in Soesterberg woont en het dorp kent als zijn eigen broekzak. Sinds vier jaar is hij correspondent f§| i van de Soesterbergse Courant. In 1 all zijn eerste jaar steeg het aantal t£j abonnees in Soesterberg van on- geveer honderd tot meer dan dui- V zend. "Je ziet dat de mensen el- kaar door middel van de krant weer verstaan. Al lezen ze maar iets simpels als de burgerlijke stand, ze weten wat er gebeurt." Mé Uiteraard is Piet precies op de hoogte van wat er zich afspeelt in Wfé- r" het vliegdorp. "Je kent de bakker en de slager van voor naar achter. Ik ken niet alle zevenduizend in- woners, maar ze kennen mij wel allemaal. Dat merk je op straat. Soms zwaaien mensen naar me, die ik nog nooit heb ontmoet. Die V hebben mij dan waarschijnlijk er- A Ti - gens zien staan." De Soesterbergers weten Piet ook sen de vliegbasis, Sterrenberg, de te vinden als ze iets te vertellen A28 en het Kontakt der Kontin- hebben. De telefoon rinkelt met eiiten. Als het nog voller wordt, grote regelmaat en de aardappe- moet er natuur weg en dat mag len op het bord van de correspon- niet." dent worden nog wel eens koud Wat Piet betreft mogen ook kri- als zijn aanwezigheid elders is ge- tische noten over Soesterberg wenst. Piet: "Dat gebeurt wel eens worden gekraakt. "Als het terecht ja, maar het grote voordeel van dit is, moet je dat aan de kaak stellen, werk is dat je zelf je tijd kunt in- maar ik probeer wel altijd eerst delen. Ik moet niet ergens zijn, het positieve te vinden. Met el- maar ik mag er naar toe en vaak kaar ergens aan bouwen en acti- nog op een tijdstip dat het mij uit- viteiten opzetten, daar gaat het komt." om. Hou het mooi," meent de Piet geniet met volle teugen in Soesterberger. Soesterberg, als inwoner en als Het heeft iets, zegt hij, om in correspondent. "Het is hier te be- Soesterberg te wonen. "Maar dat happen en te overzien, maar gevoel kun je niet omschrijven. Soesterberg moet niet verder Dat voel je alleen als je hier groeien. We zitten ingesloten tus- woont." .1 8£ SOO (£c0) "Omdat ik elke week 't programma Rondje Soesterberg presenteer, merk ik dat er veel behoefte is aan nieuws uit Soesterberg. Ook in de zaak merk ik dat de mensen graag alles willen weten over Soesterberg. Dus één pagina in de Soester Courant is echt te weinig, daarom is er nu ook a 't Soesterbergse Weekblad in de maak. Anneke Vestering, werkzaam in Dje Tuin en bij Radio Soest /I/leningen van lezers. "Ik vind de V f krant uitmuntend, f Het is alleen belachelijk dat hij niet aan de Veenzoom (binnen de be bouwde kom) bezorgd wordt, maar een dag later met de post A moet komen.f uw TECHNIEK B.V- CHNISCHE GROOTHANDEL Industrieterrein suwegracht 1 -3,3763 LP Soest Tel: 035 - 601 11 37 Tjeerd Altena Laatste krant voor verschijningsverbod 1941

Soester Courant | 1997 | | pagina 15