urant an a tot z Millimeterwerk Voorpaginanieuws ^•?|§S8L3 63 - Soest OJUKügl, WJÜS De oorto» »*«>-< "V jMMi DE SOESTER COURANT j NjrySf^i^55S5.i Welkom "Ik vind dat ze moet blijven. Ze is m 'n enige, mijn enige krant. Vandaar. A/leningen van lezers. "Je kunt hem niet missen. Geen week. H.K. de Wilde, voorzitter Adviesgroep Gehandicapten Soest faam: Marianne Heij eftijd: 35 mctie: correctrice dienst sinds: 1992 Is iemand de Soester Courant van a tot z leest, is het wel Ma- ganne Heij. Op zoek naar stijl- ,Jtaal-- en tikfouten en gewapend met een pen met felrode inkt verslindt de correctrice al vijf jaar alle kopij en advertenties voor de eerstvolgende editie. Als geen ander weet ze wat de krant te bieden heeft, hoewel ze lang niet alles inhoudelijk in zich opneemt. "Als het een saai stuk isjvraag ik me achteraf weieens af waar het over ging. Maar als het me interesseert, lees ik het soms twee keer. Eerst om de inhoud er van, daarna om eventuele fouten te ontdekken," verklapt Marianne. Omdat ze wekelijks ook zelf aan geleverde kopij van bijvoorbeeld Soester instellingen zet, moet ze soms zichzelf corrigeren. Overdreven vaak hoeft ze de drie pillen van de Dikke Van Dale of liet 'Groene boekje' niet te raad plegen. "Alleen nadat de nieuwe spelling was ingevoerd, sloeg ik ze A/leningen van lezers. "Woensdag - Soester dag I Meer dan een Él moment voor onszelf. Neks BJommers- Biezeno, Vvethouder van Soest met enige regelmaat open." Afhankelijk van het aanbod van artikelen en advertenties werkt ze doordeweeks af en toe thuis, maar de werkdruk van Marianne ligt op maandag en dinsdag, wanneer de 'deadline' alras nadert. Op de zet terij in Amersfoort is haar uiter ste concentratie gevraagd. Voor al in de betaalde mededelingen komt het letterlijk aan op het nap luizen van alle gezette letters en cijfers om te voorkomen dat de adverteerders op woensdag te recht hun boosheid uiten, omdat de prijs van het brood, de panta lon, een auto of wat dan ook niet correct is vermeld. Aan het eind van de dag laat ze daarom bepaal de stukken wel eens liggen, om de volgende morgen fris van de lever de rode pen te hanteren. Maar als de krant 'vers van de pers' in Soest aankomt, kijkt Ma rianne 'em niet meer in. "Omdat ik bang ben dat ik een storende fout, bijvoorbeeld in de kop van een verhaal, tegenkom." Meningen van lezers... Eerste na oorlogse krant (met bijvoegsel) Cees N. de Vos, lezer Marianne heeft haar baan feitelijk te danken aan de Soester Cou rant, waarin ze de vacature voor het correctiewerk zag staan. "Ik was al abonnee, maar sinds ik hier werk, ben ik nog beter op de hoogte van wat er in Soest ge beurt," aldus de Soesterse die in dit artikel twee correcties aan bracht. Naam: Linda Schotsman Leeftijd: 28 Functie: administratief medewerkster In dienst sinds: 1989 Ondanks de gemakken van een computer kan Linda Schotsman niet zonder liniaal. Daarmee meet ze elke week de advertenties in de Soester Courant, zodat ze de hoogte kan bepalen van de reke ningen die ze aan het einde van de maand de deur uit doet. Het is telkens millimeterwerk, maar dat is wel toevertrouwd aan de secu re Linda die er tevens voor zorgt dat de abonnees elk halfjaar hun acceptgirokaart in de bus krijgen. Vanuit het bedrijfsgebouw in Amersfoort ondersteunt ze de abonnementen-afdeling en voert ze de debiteuren-administratie voor de drukkerij. Toen de Bunschotense eind jaren tachtig haar opleiding aan de meao had voltooid, was het nau welijks verrassend dat ze op een kantoor van een visbedrijf in haar woonplaats kwam te werken. Ook daar verrichtte ze admini stratieve werkzaamheden. "Al snel dacht ik: hier moet ik weg," zegt Linda die de daad bij het woord voegde en via een ad vertentie bij Uitgeverij Smit te rechtkwam. Na acht jaar heeft ze nog steeds niet het gevoel dat ze weg wil. Meningen van lezers... "Makend, brekend, scheppend, schoppend, gekleurd, verkleurd of kleurrijk, - toonzettend, toonaangevend, hoe dan ook: de Soester Courant is prima te lezen, hoort er helemaal bij. Ga zo door!" Ellen Huberts, gemeenteraadslid VVD

Soester Courant | 1997 | | pagina 21