Meningen van lezers... "Voorde ^maatschappelijke f samenhang van onze f gemeente met haar rijke historie en sterk gegroei de en diverse bevolking is een goede plaatselijke krant onontbeerlijk. De Soester {Courant vult dat prima in! A. Proficiat!'" mr. Eveline Korthuis-EHon, gedeputeerde provincie Meningen van lezers... "Een courant die rin Soest het plaatselijk nieuws goed informatief f en kritisch verstrekt. Voor-1 al de Soesterbergse pagina j wordt gewaardeerd. Een courant die nooit in Soest en Soesterberg gemist kan worden. Piet Pieren, seniorenvoorlichter en oud-gemeente raadslid PvdA A/leningen van lezers... "Een heerlijke krant waar je echt voor gaat zitten. Een krant waar je niet doorheen fladdert, maar I die je leest, want alle grote en kleine mededelingen uit je eigen leefgemeentej krijgen de aandacht. H.M. Schoor, lezeres A/leningen van lezers... "Een prima blad! Onmisbaar voor het maatschappelijk, cultu reel, politiek en sportief gebeuren in ons dorp. Maar ik mis node een eigentijdse, aardige, goed geschreven column. Jan Visser, gemeenteraadslid GL/PS ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1097 PAGINA 45 Meningen van lezers... "De Soester Courant schrijft over de politiek, zodat de burgers de politici begrijpen, en is daarin onvervangbaar. Bart Krol, gemeenteraadslid CDA Meningen van lezers... Bedankt voor jullie bestaan. Het wekelijks napluizen van jullie krant heeft mij enorm geholpen om mij als Limburgse immigrant wegwijs te maken in 't Soester leven.J^ Jolanda Bes. lezeres Meningen van lezers... "Als het waarheids- f gehalte van alle krant in 't ganse land, ware als die van de Soester Courant, de leugen was snel ingedamd. Leo van den Berg, directeur De Vrije Teugel" Meningen van lezers... -TWat er ook gebeurt fop Soester land, dat lees je in de Soester Courant. [Lief en leed, actie en reactie,i het komt allemaal bij dej Soester Courant redactie. 'L* I Joke van Loenhout, 3 lezeres Afgelopen zondag - 24 au gustus - was de officiële ver jaardag van de krant. Om dat die datum eigenlijk nog op het randje van de vakan tie viel, leek het ons beter de viering van het 75-jarig be staan op te schuiven naar het najaar, maar voor de verspreiding van deze jubi leum-uitgave wilden we toch niet langer wachten dan tot vandaag, 30 augustus. De 24e augustus ging wat de krant betreft dan ook tame lijk ongemerkt voorbij, maar niet voor iedereen in Soest. Bij navraag bij de afdeling Burgerzaken van de ge meente bleken er drie inwo ners van Soest te zijn die op 24 augustus 1922, de ver schijningsdatum van de eer ste Soester Courant, het le venslicht aanschouwden en dus zondag ook hun 75e verjaardag vierden. Via-via werd contact gelegd met de drie jarigen, zodat ze kon den vermoeden dat ze iets van hun 'papieren leeftijd genoot' te horen zouden krijgen. Een kleine delega tie van de krant vervoegde zich zaterdag bij de jarigen. Stilzitten kan mevrouw A.H. Gijtenbeek-Haverkort niet, behalve als ze de Soester(bergse) Courant leest. De bewoonster van de Generaal Winkelmanstraat steekt als vrijwilligster veel tijd en energie in de begeleiding van jeugd en hulp behoevende volwassenen. Twee van de 'leeftijdgeno ten' wonen in Soest. Het zijn de heer J. den Blieck van de Vredehofstraat en mevrouw A. Böschen die aan het Ha- zepad woont. In Soesterberg gingen we op visite bij me vrouw A.H. Gijtenbeek-Ha verkort van de Generaal Winkelmanstraat. Alledrie kregen ze van de Soester Courant een smakelijke ver jaardagstaart en een fraaie pen met opdruk Soester Courant. Uit de reacties van de jarigen bleek dat ze geste van de krant bijzonder op prijs stelden. Aangenaam verrast was mevrouw A. Böschen toen een kleine delegatie van de Soester Courant zaterdagmorgen een taart en een pen kwam brengen. De 75- jarige woonde het grootste gedeelte van haar leven in Soest en weet wat betreft die periode niet beter dan dat,ze elke week de Soester Courant kreeg bezorgd. Meningen van lezers... rPrikkelendRea listisch, Observerend, Familieblad, Illuster, Creatief, Inspirerend, 1 Afwisselend, Toegankelijk, Signalerend, Objectief, E ven wichtig, Scherpzinnig, Toonaangevend, Effectief, Relativerend, Construc tief, Opmerkzaam, Uit-1 gebreid, Reëel, Actu-* eel, Neutraal, Trefzeker I Jan van Steendelaar, journalist Meningen van lezers... "De Soester Courant voldoet f aan de charme van het 'plaatselijke sufferdje', omdat het een goed beeld geeft van de kleine dingen die zich in een overzichte lijke gemeenschap voor doen. Minder diepgang, maar prettiger te lezenj dan de serieuze A bladen. Ad van de Haar, welzij nsambtenaar Soest De heer en mevrouw Den Blieck woonden in Loosdrecht, totdat ze in 19&& naar de Oranje Parkflat aan de Vredehofstraat in Soest verhuisden. Sindsdien is het echtpaar, dat het uitstekend naar zijn zin heeft in ons dorp, geabonneerd op de Soester Courant.

Soester Courant | 1997 | | pagina 45