n 16?° U JLEN Actie Kozle passeert 100.000 gulden ADE 14?5 I Buren op Kontakt der Kontinenten m Au van den Berg, 25 jaar bij KdK Bakker Yan den Berg terug Start buitenschoolse opvang A/iguPPleNf, tcAcreiN, aanplecHtblAdcm, 3AGINA 10 viezen 1 05 83 MAAR JEUKEN! Inclusief toegezegd bedrag van gemeente 777777 ibiketel 5,- incl. ai alvlaai BITTEN is F. Roest O V Na kwart eeuw bakker Boumans TNO Jubileum-loop op 6 september 'De Drie Eiken' Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 Centrum met als basis: permanente educatie Geslaagd Bieb heeft eenderde binnen van bedrag voor Internet-pc Agenda BA BvpjfS Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 garantie op rijf voor. Wij i gaat kosten. jw verzeke- sldt voor alle t er een ver- seks bij ons even bellen I een tersbedrijf B.V. •Soest-Tel. 601 41 84 veek: ale punten. ld ZrtMfit - Tel: 602 10 59 tw specialist 3 - Soest >02 80 86 Gratis advies. 'Dit is niet te geloven, om er stil van te worden, het is ongehoord. Wie had dat durven dromen, met elkaar zijn we de honderdduizend gepas seerd. Ik kan wel janken van blijd schap!' De ene na de andere uitdrukking van blijdschap komt uit de mond van Ab Blokzijl. Natuurlijk zat hij afgelopen za terdagmiddag om ongeveer één uur aan de stamtafel in zijn huiskamer, die be zaaid was met de nodige papieren, met de telefoon aan het oor. De laatste fi- Inanciële stand van zaken werd 'even' {doorgebeld. De telefoon werd na het igesprek snel neergelegd. Op een kladpapiertje werden veel cijfers t onder elkaar genoteerd en toen de stil- £te van het optellen. En dan ineens de uitbarsting: "Het is niet waar, dat kan Vniet waar zijn, dat is ongehoord. Met het toegezegde bedrag van de gemeente van 43.000 gulden staan we nu op ruim een ton! Dankzij een paar enorme giften van de drie Rotary Clubs uit Soest en een fiks bedrag uit Amerika steeg het bank- l saldo ineens naar 59.000 gulden, met I het toegezegde bedrag van de gemeen- te komt dat uit op 102.000 gulden." Overhandiging j De bedoeling is dat op maandag 8 sep- tember a.s. Ab Blokzijl, wethouder Ries t van Logtenstein en ambtenaar Joop van I Tol naar Polen vertrekken om daar sym- bolisch een cheque te overhandigen. Kozle weet dat er geld wordt ingeza meld, alleen zijn ze niet op de hoogte hoe groot dit bedrag is. Ongetwijfeld zal het daar ook feest zijn als ze het bedrag vernemen. Blokzijl: 'Het is een prestatie van zowel de gemeente als de gehele gemeenschap van Soest en Soesterberg om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Dat betekent niet dat we er mee ophouden. Als je ziet en hoort hoe groot de nood nog steeds is, dan moeten we doorgaan met zowel het inzamelen van geld als het verzamelen van huisraad. Maar ook serviesgoed, pannen en potten en alles wat maar tot een huishouding behoort. Gelukkig blij ven de mensen geven en hebben we steeds een grote voorraad goederen. Deze moeten naar Polen worden ver voerd en voorzover dat niet gratis kan, moet dat vervoer betaald worden. Dat komt ongeveer op een tweeduizend gul den per vrachtauto. Dus geld om dit vervoer te betalen moet er ook zijn'. Het comité geeft heel haar financiële boekhouding aan de gemeente. 'We wil len duidelijk laten zien dat er geen cent aan de strijkstok blijft hangen. Alle af schriften in welke vorm ook, is daar ter inzage en verantwoording', aldus Blok zijl. j De 'stille kracht' De stille maar enorme kracht op de ach tergrond is mevrouw Blokzijl. Ze wuift elk compliment in die richting af. Maar als haar man niet thuis is, beantwoordt zij de telefoon. Veel kan ze zelf beslis sen en anders wordt alles genoteerd waarop later gereageerd kan worden. Als Ab Blokzijl even de kamer verlaat komt wel haar bezorgdheid over haar man naar voren. 'Hij is zo druk met deze actie. En als dat eens werd gewaardeerd, met een schou derklopje of zoiets, dat zou veel goed bij hem doen. Niet dat hij daarom vraagt, maar ze doen net alsof dit zijn dagelijks werk is geworden en dat begint er op te lijken ook.' Na bijna 25 jaar stopt Echte Bakker Boumans met bakken in Soest Soesterberg Wij zijn 8,9 en 10 september GESLOTEN want dan laten Ben en Katarina van den Berg een kleine ver andering plaatsvinden. Vanaf 11 september nodigen wij u allen uit in onze vernieuwde winkels in Soest en Soesterberg Laat u daar dan verleiden door ons aanbod van produkten van hoge kwaliteit. Zie de openingsaktie van volgende week! Rademakerstraat 8 Zuidpromenade 20 Soesterberg Soest-Zuid Sinds bijna mensenheugenis kent men op het adres Rademakerstraat 8 een bakkersbedrijf. Sinds men- senheugenis was dat altijd een bak- [ker wiens achternaam begin met een 'B'. Voor de toekomst zijn beide gegevens gewaarborgd. Na bijna 25 jaar bakker te zijn geweest in Soest en Soesterberg hebben bakker Hans Boumans en zijn echtgenote be sloten hun beide zaken te verkopen. 'Dat gaat zo als je de vijftig bent gepas seerd en je bijna een kwart eeuw elke morgen vanaf twee uur in touw bent. Dan' wil je het wel eens wat kalmer aan doen. Maar dat het zo snel zou gaan, was ook voor ons een verrassing', aldus het echtpaar Boumans. Ze gingen in maart van dit jaar hier en daar op de informatietoer en hadden bijna direct beet. In april werd de zaak bezegeld. De beide filialen (So^st en Soesterberg) krijgen met ingang van 11 september als nieuwe eigenaar het echt paar Ben en Katarina van den Berg. De b van bakker? Heel opvallend is dat perceel Radema kerstraat 8 in Soesterberg altijd een bak ker heeft gekend. Bij het begin van deze eeuw was dat bakker Van den Berg. In 1967 werd het Van Breukelen uit Huis ter Heide. Acht jaar daarna werd het bakker Boumans en nu wordt het weer als vroeger, bakker Van den Berg. Het zijn Ben (29) en Katarina (25) van den Berg die het schone Brabantse land ruil den voor Soesterberg. Ben is geboren en getogen in een klein dorpje vlakbij Box meer waar zijn vader nog steeds een bakkersbedrijf heeft. Ben zag wel 'brood' in het bakkersvak en zo werd hem dit goed geleerd. De vereiste diplo ma's volgden en zelfs een gedegen bui tenlandse opleiding in Zwitserland en Oostenrijk. Daar leerde hij zijn echtge note Katarina kennen die ook in het bakkersbedrijf zat. Terug in Nederland zagen beiden dat er geen toekomst in het ouderlijk bakkers bedrijf zat en zij het elders moesten zoe ken. En zo kwamen zij in maart van dit jaar in contact met bakker Boumans. In april was de zaak rond en op 11 septem ber zijn zij de nieuwe eigenaar van de beide filialen. Binnen drie dagen weten zij de beide zaken zodanig te verande ren dat zij met een nieuwe start kunnen beginnen, want er zal wel wat verande ren. Het bekende embleem met de gele kleur zal verdwijnen, echter blijft het personeel. Soest en Soesterberg zullen in de loop van de tijd ook kennis kun nen maken met de Brabantse-, Zwitser- se-.en zelfs Oostenrijkse bakkersdelica tessen. Zaterdag 6 september wordt voor de tiende keer de TNO-loop gehouden. Zoals te doen gebruikelijk gaat de af stand over 10 kilometer door bossen en verharde paden ten zuiden van Soester berg. Voor de start om 14.00 uur kan men zich inschrijven voor de categorie ën senioren, veteranen en TNO-ers. Het inschrijfgeld bedraagt 10 gulden en voorzover de voorraad strekt ontvangt iedere deelnemer een t-shirt. Het par- coursrecord werd in 1996 gerealiseerd door Michael Stiemer in 31.15 en bij de dames was dat Caroline ten Bosch in 39.20. Voor de start kan men de info markt bezoeken met gegevens over huidplooimeting, schoenadvies en voe dingsinformatie. Deze TNO-loop wordt gehouden in samenwerking met AV Pij nenburg. Voor nadere informatie kan men bellen tijdens kantooruren (0346)- 356211 of daarna 035-6035587. H.J.M, Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN AFWEZIG van zaterdag 30 augustus t/m zondag 14 september WAARNEMING Mevr. Van den Boorn' Rubenslaan 9 Biltboven Telefoon: 030-228 60 91 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Creatief met brooddeeg Op 8 en 15 september wordt van 13.30 tot 15.30 uur een cursus creatief met brooddeeg in het dienstencentrum gege ven o.l.v. Irmgard Lensink. Daarvoor heeft men nodig een rieten mandje van 18 a 20 cm doorsnede, 1 kg tarwe bloem, 1 kg keukenzout, 1 kopje, 1 hou tenlepel, een bak om deeg in te maken, een aardappelschilmesje, enkele kruid nagels en een deegrol of fles. De kosten zijn vijf gulden p.p. en opgave tot 15 september via kantoor dienstencentrum, tel. 351402. Zondag 7 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 cantores Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. Maandag 8 september: feest van Maria- geboorte, eucharistieviering om 07.30 uur. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Wintfelnianstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder) Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.Ó. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Pepita Wolters. 'We hebben de ruimte en toestem- gf§|g ming van de gemeente. Ook hebben veel jonge ouders zich hier voor op- nÉMIm. lil gegeven, dus we kunnen starten met de buitenschoolse opvang (BSO) in Soesterberg'. Een enthousiaste Pepita Wolters, gedi plomeerd HBO crècheleidster en werk zaam als hoofd van het kinderdagver blijf op Sterrenberg, ziet het best zitten. In de twaalfenhalf jaar dat zij in deze functie op Sterrenberg werkt, heeft ze vooral het laatste jaar veel ouders ge sproken die deze opvang in Soesterberg ten zeerste zouden waarderen. Dat was voor haar de reden deze ouders in de cember 1996 via de plaatselijke drie scholen door middel van een enquête formulier te benaderen. De uitslag was verrassend, meer dan veertig ouders reageerden positief. Ruimte Pepita:'Ik heb de ouders daarop geïnfor meerd over de stand van zaken en dat we naar een geschikte ruimte op zoek waren. In eerste instantie leek dat Ster renberg, maar dit ging later niet door. Het probleem was, waar vind je in Soesterberg een gelegenheid waar dit wel kan. We kregen een tip dat er mo gelijk ruimte in de Weth. de Haanschool was. Intussen was het aantal belangstel lende ouders al gestegen tot over de vijf tig, redenen voldoende om daarmee verder te gaan. Het bleek dat de Weth. de Haanschool een klaslokaal en de gymzaal hiervoor ter beschikking kon stellen. De gemeente Soest werd bena derd en gaf gelukkig toestemming. Te vens werd gevraagd dit initiatief te wil len subsidiëren, een verzoek dat zij nog in beraad heeft. In Soest bestaat deze opvang al jaren en enkele jaren geleden werd ook Soesterberg hierin betrokken. Het bleek dat er toen in Soesterberg nog geen behoefte was aan een dergelijke opvang, een gegeven dat intussen dras tisch is veranderd'. Start Pepita Wolters houdt op maandag 8 september om 20.00 uur een informa tieavond in de hal van de Wethouder de Haanschool. De aangemelde ouders zijn/worden hiervoor uitgenodigd. Maar deze avond is ook voor belangstellenden die dit voor het eerst horen, ook zij zijn van harte welkom. Tevens kan men dan hun kind(eren) voor deze opvang opge ven. Tijdens de avond wordt onder an dere meegedeeld dat de opvang geldt voor de maandag, dinsdag en donder dag van 15.00 tot 18.00 uur en op de woensdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur. Toegelaten worden alleen kinderen van de basisscholen, van 4 tot 12 jaar. Vanuit de oudercommissies van de drie plaatselijke scholen wordt naar begelei ding gezocht. Deze kunnen dan voor elke school als spreekbuis functioneren. Indien alles mee zit is Pepita voorne mens om per 1 januari 1998 met deze buitenschoolse opvang van start te gaan. Is men niet in de gelegenheid de plande avond op 8 september bij te wo nen, dan kan men voor informatie of opgave Pepita Wolters op Sterrenberg bereiken via het rechtstreekse telefoon nummer 359305 of haar schrijven: Ster renberg t.a.v. mw. P. Wolters, Amers- foortseweg 56, 3711 BE Huis ter Hei de. Velen die hier in de regio wonen en langs dit gebouw rijden vragen zich af wat dat wel zou zijn. Een semina rie, een filiaal van de vliegbasis, een jeugdherberg, een opleidingscen trum voor moeilijk opvoedbare kin deren? Graag willen we vandaag het doek voor u open doen. Van harte welkom!' Zo opende Wico Bunskoek, directeur van het Kontakt der Kontinenten afge lopen donderdagmiddag zijn speech voor ongeveer tachtig medewerkers van bedrijven en instellingen uit Soest en Soesterberg. Ze waren op uitnodiging van het centrum gekomen om het gere noveerde gebouw ook eens van binnen te bekijken. Medewerkers stonden klaar om de groepjes rond te leiden langs de vele trappen, het stiltecentrum, de oude ka pel en de biechtstoel, de vele conferen tiezalen, hypermoderne keuken, restau rant, bar enz. enz. Van volle verbazing werden handen soms voor de mond ge slagen bij het zien van zoveel moois. En dat moet gezegd worden, het Kontakt der Kontinenten is na de verbouwing, uitgevoerd door bouwbedrijf Hoffmann, een prachtig gebouw geworden dat zich als conferentiecentrum kan meten met de beste in ons land. Bunskoek gaf in zijn openingswoord een toelichting op de vele mogelijkheden. Want naast een opleidings- en conferen tieoord is het ook een ideale plaats voor een overnachting. Het is een driesterren accommodatie, bestaande uit 104 één- en tweepersoonskamers met douche en toilet (totaal 135 bedden), 1 grote zaal voor max. 180 personen, 1 multifunctio nele ruimte, 12 cursusruimten tot ca. 40 personen, restaurant, bar, recreatieruim te met daar omheen 20 ha bos voorzien van sportvelden. Per jaar bezoeken dui zenden dit gebouw voor cursussen, trai ningen, studiedagen, conferenties en seminars, waaronder heel veel buiten landers. Zo noemde Bunskoek onder andere Arabische matrozen die een 'in- troduction to the Netherlands' kregen om enkele fregatten van de Koninklijke Marine over te nemen. Maar ook Ne derlandse marinemensen die een korte cursus volgden om hun Arabische col lega's goed te kunnen begrijpen. Met gemiddeld 300 cursussen per jaar en tien docenten, daarbij opgeteld de vele groepen die het KdK als studiecen trum hebben uitgekozen, gaat men een goede toekomst tegemoet. 'Belangrijke plaats' 'Soesterberg neemt binnen de gemeen te Soest een heel belangrijke plaats in', zo begon wethouder Neks Blommers haar voor de vuist weg toespraak, waar door een groot gedeelte van haar ge hoor iets meer ontspannend kon achter over leunen. In een enthousiast betoog kenschetste ze de waarde van het Kontakt der Kontinenten als een insti tuut bekend van het minderhedenbeleid (interculturele communicatie en mana gement), alsmede ontwikkelingssamen werking (acculturatie, management, noodhulp). Tot groot genoegen van Bunskoek maakte ze reclame door te attenderen dat ook de gemeente en de bedrijven binnen de gemeente een goed gebruik van de kennis van het KdK konden nemen. 'We hebben die permanente educatie nodig, want dat is immers hetzelfde als het Kontakt der Kontinenten. Het KdK wil ons die verbinding naar elkaar leren. Zicht geven op de dingen om ons heen en te zien wat anderen ons hebben te zeggen, dat kan soms een openbaring zijn. Daarom moet het KdK tussen nu en over tien jaar ook een plaats zijn waar mensen uit de directe omgeving om die reden hier regelmatig samen ko men. Het bedrijfsleven zou daarin een grote rol kunnen spelen. Voor de vrou welijke leden van de gemeenteraad is dit de ideale plaats voor het houden van een conferentie van enkele dagen. Een mooie kamer met een prachtig uitzicht heb ik reeds gevonden,' aldus Blom mers. Eén van de aanwezigen, geboren en ge togen in Twente, vatte haar toespraak aldus samen: 'Ze het schiere spreuk'n'. Ik heb hier keihard gewerkt en steeds met veel plezier. Contact niet mensen, daar hou ik van. En waar krijg je dat beter dan in dit centrum? Daarom zullen de twee jaren die ik nog moet gaan best leuk worden'. Het gezicht van An van den Berg (60) straalt als ze praat over het verleden met daarin de ups en downs. Als ogen het beeld van je ziel uitstralen, dan is dat wel bij An. Als ze over mooie dingen vertelt - en die zijn er veel - dan schit teren haar ogen. Maar bij een minder prettig onderwerp worden haar donker bruine ogen dof en bijna zwart. An is een hartelijke spontane vrouw met een heerlijke ontspannen lach. Maar ook een gevoelige vrouw, met oog en hart voor de ander. En die An keek even terug op haar 25 jaar werken bij het Kontakt der Kontinenten. Het begon in oktober 1970 met halve dagen van 16.00 tot 19.00 uur in de huishouding. In maart 1971 ging ze er even uit vanwege een volle andere baan in Amersfoort. Maar toen het KdK haar ook een fulltime baan aanbood stond ze op 15 juli 1972 weer op de hoge stoep om er niet meer weg te gaan. An: 'Het was heerlijk om hier weer te mogen werken. De sfeer en omgang met je collega's en gasten was voor mij van grote betekenis. Na een poosje werd ik hoofdassistent in de huishouding in een KdK dat toen in opkomst kwam. Het was met een paar mensen kei- en kei hard werken, tot ik dat in 1990 niet meer aankon. Oververmoeid, overspan nen, je weet wel wat er dan allemaal over je heen komt'. Ze is even stil, schudt met haar hoofd en gaat verder: 'Ik dacht dat ik afgeschre ven was, toen Wico Bunskoek, onze di recteur bij me kwam. "We kunnen je niet missen, An", zei hij. Je weet niet hoeveel goed mij dat deed. Ik kreeg an der werk, receptioniste, en dat doe ik nu nog. Toen ik 58 jaar werd kwam ik in de zogenaamde overbruggingsuitkering, dat wil zeggen dat je dan halve dagen mag werken. Dus nu nog twee jaar en dan ga ik in de VUT'. Terugblik 'In 1970 bestonden onze gasten uit leer lingen van hogere scholen, oriënterings- dagen voor missionarissen die onder lei ding van Jules Ypma hier verbleven. Dat was een fijne tijd. Weet je, het wa ren toen lieve levensechte mensen en niet van die bla-bla-figuren die je nu zo veel ziet. Het was elke dag hard werken, Meer berichten over Soesterberg op pagina 17 Internationale Hogeschool voor Hotel Management in Den Haag Horac W.A. Sebek. tafels dekken, maaltijden serveren. Het was de tijd dat de leerlingen van scho len hier kwamen met hun slaapzakken in de tas en zelf hun bed moesten op maken, mee helpen tafels dekken en vooral corvee. Toen sliepen ze nog met drie man op een kamer en dat ging uit stekend. De saamhorigheid tussen het personeel was tóen heel bijzonder. Je kon nog eens heerlijk met elkaar lachen. Ach, nu natuurlijk ook wel, maar je hebt geen tijd meer voor elkaar. Alleen aan het eind van het jaar sluiten we met el kaar het jaar af met al het personeel. Dan zie je elkaar nog eens samen, maar de groep is in die tijd ook heel wat gro ter geworden. Natuurlijk maak je van alles en nog wat mee en ik kan me nog goed herinneren dat we hier een school uit Groningen hadden. Op een vrije avond zaten ze in de bar en na een poosje was de voor raad bier op. We hadden toen nog de kapel met de opslag van miswijn. De knapen hebben toen de flessen wijn op gedronken. De volgende dag was er pa niek en de schoolleiding van de jongens wilde onmiddellijk vertrekken. Jules en Wico hebben de zaak kunnen sussen waarop ze bleven. Je hebt soms met een bepaalde gast meer contact en zo gebeurde dat ook met een vrouwelijke Nederlandse mis sionaris die in Kameroen werkte. Het contact was zo close dat ik op haar uit nodiging naar Kameroen ging. In ben daar een maand geweest in een tehuis waar meisjes waren ondergebracht die wees, of arm of verstoten waren. Daar zag je wat lepra was. Het was voor mij een enorme belevenis die grote indruk op mij heeft gemaakt'. De laatste twee jaren 'Ondanks de stormachtige toename van het aantal gasten en de fantastische uit breiding van het gebouw, kan ik het werk nog best aan. Vergeet niet dat ik halve dagen werk, dus dan kun je heel wat hebben. Ook heb ik het voordeel dat ik nog kerngezond ben en heel pret tig woon in een klein huisje in Amers foort. Ik heb twee schatten van dochters en drie van hetzelfde slag kleinkinderen. En dan nog een grote kennissenkring, wat wil je dan meer. Ik kan terugzien op een heel mooie tijd. Ik heb er keihard voor moeten werken, maar als dat met plezier gaat voel je dat niet zo. Ik hou zo van contacten met mensen en waar kun je dat beter krijgen dan hier? Ik heb ze hier van alle wereld delen en nagenoeg alle landen zien bin nenkomen en met hen kunnen spreken. Dat is voor mij iets bijzonders. De twee jaar dat ik nog moet gaan zullen daar om ook met heel veel plezier gebeuren. Ik kan straks heerlijk afbouwen en me richten op een andere toekomst. Ik heb zoveel hobby's en interesses, dat ik me niet gauw verveel'. An van den Berg kreeg zondag 31 au gustus van haar collega's een groots feest ter ere van haar 25-jarig werkzaam zijn in het KdK aangeboden. Een feest waar zelfs An stil van werd. Zoals bekend probeert de bibliotheek in Soesterberg 6.500 gulden bij elkaar te krijgen voor de aanschaf van een Inter net-pc. Van een anonieme gever heeft ze onlangs 500 gulden gekregen. Hiervan kan een printer worden aange schaft. De gebruiker die interessante in formatie op Internet vindt en die wil be waren, kan het dan geprint mee naar huis nemen. Ook het bedrijfsleven draagt een steen tje bij: TNO Technische Menskunde in Soesterberg heeft 500 gulden gestort. Hiervan wordt de extra telefoonlijn be kostigd die nodig is om het gewone te lefoonverkeer en het gebruik van de In ternet-pc te scheiden. De totaalstand (collectebus particulieren en het be drijfsleven) is daarmee op 2.200 gulden gekomen. Dat is een derde deel van de benodigde 6.500 gulden. Men kan de bijdrage aan deze belangrijke voorzie ning voor veel Soesterbergers storten op giro 14 90 818 van de Openbare Bibli otheek Soest, onder vermelding van 'In ternet-pc'. Zaterdag 6 september 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank 09.00 recr. korfbal, KVO Sportpark 14.00 TNO Jubileumloop, Kampweg Maandag 8 september 20.00 BuitenSchooIOpvang info, Weth. de Haanschool Opgaven: tel. 351252. HOF De uitverkoop duurt Het" t/m 4 oktober 1997. A ri M rij Zolang de voorraad strekt. 1^11 Woonwarenhuis Nijhof is bereikbaar via de A1 afslag Baarn-Noord. Litftt fUaJtt WfftWWm Wik- MINERVAWEG 3, 3741 GR BAARN. TEL. (035) 54 86 111 Open: maandag, dinsdag en zaterdag 9.00-18.00 uur, woensdag t/m vrijdag tot 21 00 uur

Soester Courant | 1997 | | pagina 11