y 100,- 60 Duiz uur li 14 nieuws Introductiecursus voor thuishulpvrijwilligers UUR II JUK -[CÜÏMjRÏt WÉLZiJN) Theater van C-drie komt met opvallend programma Uw goud is geld waard Wim van lloorn Traditionele kledingbeurs De Bron op 13 september TREFPUNT EEMLAND. THUIS OP INTERNET. aru6 hOCK O" Nieuws van de bibliotheek Ouderrr 50,00 TERUG GRATIS WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT AA/tti# Nazomeren Aquarelleren, tekenen en schilderen Auto beschadigd NVOB Vier bijeenkomsten in september Help de Polen 424.70.57.53 GROTE KRAAM VOL AANBIEDINGEN Tevens ons overbekende koopjesrek. De laatste ZOMERRESTANTEN 50% korting. Tref.nl Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'Un Air de Familie' De Bereklauw gaat weer van start stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's Percussie-workshop Stenen eend weg PAGINA R WOENSDAG fotoservice CAMERA INRUILAKTIE bij aankoop van de KODAK STAR AUTOFOCUS CAMERA t.w.v. 149," 1 di Mi Op woensdag 1 oktober zal de eer ste voorstelling weer in het theater C-drie te zien zijn: een jeugdvoor stelling van PoppenTheater Terra met "Matti en het zwarte Pad". Spe ciaal voor de opening van de jaar lijkse KinderBoekenweek komt dit gezelschap in Soest spelen. De actrice Ingeborg Elzevier bijt op donderdag 9 oktober met haar voorstel ling "Amanda" het spits af voor het theateraanbod voor volwassenen. Deze boeiende monoloog is onlangs be kroond met de Gouden Gids Publieks prijs 1996/1997. Het Parool schreef over deze voorstelling: "Een juweel van vertelkunst". Er zullen dit jaar veel interessante en mooie artiesten in het theater te zien zijn. Dit keer is de keuze ook gevallen op een aantal opmerkelijke buitenlandse acteurs. Bijvoorbeeld het Kneehigh Theatre, afkomstig uit het Engelse Cornwall. Het behoort tot de top van het hedendaagse Britse theater. De voorstellingen van Kneehigh zijn her kenbaar door een koortsachtig tempo en ongebreidelde fantasie.De nieuwste voorstelling, "Telling Tales", is te zien op donderdag 23 oktober. Het Vlaamse gezelschap Paljas Produk- ties komt in december met een humo ristisch theaterprogramma naar verhalen en gedichten van Simon Carmiggelt. De in Australië geboren acteur/poppenspe ler Nevile Tranter speelt met zijn welbe kende Stuffed Puppet Theatre het alou de verhaal van Salomé. Nevile woont sinds 1978 in Nederland, maar is regel matig te zien op grote internationale fes tivals over de hele wereld. Op donder dag 12 maart is hij in Soest te bewon deren. Strippenkaarten Aan de kassa van C-drie zijn nu ook vanaf half september.strippenkaarten te Ingeborg Elzevier in "Amanda", op 9 oktober in C-drie. Foto: Patrick Meis. verkrijgen, speciaal voor de jonge jeugd theater- en filmbezoekers. Hierdoor kunnen de kinderen voor weinig geld regelmatig het theater komen bezoeken. In dit geval is er dus echt sprake van "voor een dubbeltje op de eerste rang". Er zijn twee soorten strippenkaarten te koop: een jeugdtheaterkaart kost f 30,- voor 5 voorstellingen en een. filmkaart kost slechts f 20,- voor 5 voorstellingen. Ook leuk om cadeau te geven! Vertelfestival C-drie opent haar culturele seizoen met een groots Vertelfestival voor de hele familie op zaterdag 4 oktober, van 13.00 tot 23.00 uur. Men kan op deze dag genieten van een mix, bestaande uit mooie, grappige of ontroerende vertel voorstellingen die overal in het gebouw te zien zullen zijn. Diverse workshops voor kinderen en volwassenen worden 's middags gegeven en men kan ook een tafeltje reserveren voor een zeer speciaal literair buffet, dat 's avonds geserveerd wordt in het café. Tussen de hapjes door kan men genieten van verhalen en anek dotes van "oude" en "bekende" Soesters. Meer informatie over dit festival is in de komende weken te verkrijgen bij C-drie en in de regionale kranten. Nog geen theaterfolder ontvangen? Even bellen naar C-drie, Willaertstraat 49, tel. 035-6022188. Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Nu de hitte van de afgelopen tijd voor bij is en werk en school weer begonnen zijn, wordt het hoog tijd om alvast voor najaar en nazomer weer plannetjes te smeden voor een aangenaam weekend, midweek of weekje uit ergens in ons gevarieerde land. De 'VVV/ANWB Soest kan daarbij goed van dienst zijn, met haar uitgebreide arrangementengid- sen (Gastvrij Actief, Gastvrij Verblijf, de Wadden reisgids e.d.). Kom gauw eens langs voor deze gratis mee te nemen VVV-Arrangementen- gidsen en kies uw favoriete bestemming in Nederland uit voor een korte vakan tie. Vervolgens maakt de VVV de boe king graag in orde. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier.voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). Van Weedestraat 145, Soest Telefoon 035 - 602 06 70 Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Veel mensen willen wel eens proeven aan de mogelijkheden van tekenen en schilderen of meer specifiek het aquarel leren. Die laatste techniek vraagt een speciale aanpak, want de transparante, sneldrogende verflagen bieden speciale mogelijkheden. Daarom biedt C-drie een drietal cursussen aan op drie basis niveaus. Voor de prille beginners start "Aquarel basis 1" op maandagavond 18.30-20.30 uur. Gedurende 12 lessen komen het glaceren, nat in nat schilderen en de gemengde techniek aan bod, naar de aanschouwing met bijvoorbeeld bloe men of het stilleven als onderwerp. De onderwerpen staan in een duidelijk ver band met de te kiezen kleur, composi tie en de ruimteweergave. Voor degenen die al eens eerder hebben geaquarelleerd start op maandagavond van 20.45 tot 22.45 uur de cursus "Aquarel basis 2". In deze 12 lessen wordt dieper ingegaan op zowel de beel dende als de technische aspecten van aquarel. Op dinsdagmiddag start de cursus "Aquarel basis 3" van 13.30 tot 15.30 uur, een jaarcursus die 30 lessen duurt. In deze lessen staat het uitdiepen van een persoonlijke schilderstijl centraal. Mensen die niet zo specifiek willen kie zen kunnen inschrijven voor drie cursus sen tekenen en schilderen. Op maan dagavond van 20.45 tot 22.45 uur en op dinsdagavond van 18.45 tot 20.45 uur starten twee basiscursussen die een breed scala van teken- en schildertech nieken aanbieden. De cursussen zijn bedoeld voor iedereen die het graag eens wil proberen. De cursus op maandag is de eerste van een driejarige opzet. Elk jaar vormt de cursus een afgerond geheel. In beide cursussen komen alle vaardigheden aan bod die nodig zijn om een tekening op te zetten. Veel oefenen, diverse materi alen, werkbespreken en natuurlijk een vakkundige begeleiding staan garant voor het ontdekken van eigen mogelijk heden. Op donderdagavond van 18.30-20.30 uur start de cursus "Tekenen en schilde ren basis 2" voor diegenen die al een jaartje meedraaien of de draad weer eens willen oppakken. Gestart wordt met een serie tekenlessen, want een goed schilderij vraagt een basis in het tekenen. Voor alle cursussen kan men zich in schrijven bij de cursusadministratie van C-drie, Willaertstraat 49, door het in vullen en ondertekenen van het in schrijfformulier, achter op het cursus programma. Tel. 6022188 (13.00-17.00 uur). Op de kruising van de Middelwijkstraat en de Molenstraat is een fietser (50) uit Soest tegen een auto gebotst. De man had de auto niet zien naderen, voordat hij de weg overstak. Hij bleef onge deerd. Van de auto, die werd ingedeukt, brak de buitenspiegel af. Ook de fiets raakte beschadigd. Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST lid NVOB lid Bouwgarant MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 De Thuishulpcentrale (THC) zet zich in voor ouders/verzorgers van een gehandicapt kind, partners en familie van dementerenden en van chronisch zieken. Voor deze verzor gers is de taak vaak intensief. Zij willen die zorg zo lang mogelijk vol houden. De THC kan samen met andere organisaties dat steuntje bie den. Soms komen de verzorgers niet of nau welijks toe aan het ondernemen van ac tiviteiten voor zichzelf. De THC biedt vrijwilligershulp om deze verzorgers re gelmatig tijd te geven voor zichzelf, bij voorbeeld om met de andere kinderen iets te ondernemen, vrienden, familie of club te bezoeken, te sporten of naar het theater/concert te gaan. Een vrijwilliger kan dan tijdelijk de taken overnemen en passief (oppassen) en/of actief (wande len, voorlezen, spelactivering) aanwezig zijn. De vrijwilligers worden - rekening hou dend met hun wensen en mogelijkheden - in contact gebracht met een gezin. De THC wil de verzorgers zo goed moge lijk helpen. Dit gebeurt door vrij willigers goed te instrueren, te begelei den en te scholen. In de maanden september en oktober wordt voor aanstaande vrijwilligers die enkele uren per week bij gehandicapte kinderen, chronisch zieken en/of de menterenden willen helpen een intro ductiecursus georganiseerd. Van geïnte resseerden voor deze cursus wordt ver wacht, dat ze zich daarna als vrijwilliger bij de THC opgeven. De cursus wordt gegeven op vier maandagochtenden van 9.00 tot 11.30 uur: le bijeenkomst, 22 september, intro ductie algemeen: video; geschiedenis, doelstelling en werkwijze; kennismaking met elkaar; taken, betrokkenheid. 2e bijeenkomst, 29 september, doel groep dementerenden: wat is dementie? video; sociale kaart (hulpmogelijkheden); methodieken (hoe om te gaan met dementerenden?). 3e bijeenkomst, 6 oktober, gehandi capte kinderen: wat betekent het voor ouders? video; sociale kaart (hulpmogelijkheden). 4e bijeenkomst, 13 oktober, tillen/ bukken/mantelzorg: mantelzorgers chronisch zieken; tillen/ bukken; afronding. Belangstellenden zijn van harte welkom. Men kan zich telefonisch opgeven bij de Thuishulpcentrale, tel. 033-4220500. Nadere informatie bij mevrouw L. Wil- dervanck op bovenstaand telefoonnum mer op maandag, dinsdag en donder dag. De cursus is kosteloos en wordt gehouden in het gebouw van de Stich ting Thuiszorg Noord-.Oost Utrecht, Van Asch van Wijckstraat 3-9 te Amersfoort. ABN-Amro Soest: Voor informatie: tel 0346 - 351463 fax 0346 - 351529 Zaterdag 6 september LAMSPULLS in de nieuwste herfstkleuren. Ronde hals, V-hals, polo en coll Vanaf f 59,95, 2 voor Alleen geldig op 6 september. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder-accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 De jaarlijkse najaar- en winterkle- dingbeurs van peuterspeelzaal De Bron wordt dit jaar gehouden op za terdag 13 september, van 10.00 tot 11.30 uur. Behalve kleding (maten 50 t/m 176) kunnen allerlei baby-artikelen, zoals kinderwagens, maxicosy's en ledikantjes te koop worden aangeboden. Nieuw is dat groot speelgoed op de beurs kan worden verkocht. Voor poppenkasten, - huizen, traktoren en trapauto's is ruim te beschikbaar in de peuterspeelzaal aan de Wiardi Beckmanstraat (ingang ach ter Honsbergen). De spelregels zijn simpel. Op vrijdag 12 september kan men tussen 19.00 en 21.00 uur artikelen brengen voor de najaar- en winterkledingbeurs. Een na der overeen te komen deel van de ver koop-opbrengst komt ten goede aan De Bron die er nieuw speelgoed van zal aanschaffen. Spullen die niet zijn verkocht, kunnen na de beurs om 13.30 uur worden op gehaald. De artikelen die niet worden opgehaald,zullen door De Bron aan een goed doel worden geschonken. BIJ B&W OP DE THEE Dat u via het Internet de hele wereld kunt bereiken weet zo langzamerhand iedereen. Maar wat moet u in Wladiwostok als u bijvoor beeld wilt weten wie er in Eemland de milieuzaken behandelt? Trefpunt Eemland maakt het u gemakkelijk. Een lokaal inbelpunt met lokale informatie. Met een overzicht van alle evenementen tot en met de jongste besluiten van het gemeentebestuur. Wilt u daarna toch nog snel even de grens over, dan kan dat uiteraard ook. Waar u ook naar toe surft, u betaalt gewoon het lokale telefoontarief. En het mooiste komt nog: u hebt al een abonnement vanaf f 26,95 per maand. Als u meer wilt weten, bent u hartelijk welkom bij de Rabobank. Rabobank Soest-Baarn, Kerkplein 9 te Soest, telefoon (035) 60 96 333 TrefPunt Nederland is een initiatief van de Robobank Steenhoffstraat 46, |el. 60^577^ Maandag 8 september De ontmaskering van een ogenschijnlijk keurige doorsneefamilie is een beproefd thema. Gelukkig belichten scenarioschrijvers Agnès Jaoui en Jean- Pierre Bacri de betweterij en jaloezie op een uiterst komische manier, en weten zo een zwaar drama te vermijden. Up hun toneelstuk baseerde regisseur t-ea- ric Klapisch zijn film "Un Air de Famil ie". Zoals elke vrijdagavond komt de betref fende Franse familie samen in het af tandse café dat jongste zoon Henri van zijn vader geërfd heeft. Henri's kritische moeder, zijn succesvolle broer Philippe samen met diens idiote vrouw, Jolanda, en tenslotte zuslief Betty completeren het gezelschap. Alleen Henri's vrouw heeft die avond afgebeld om nog eens hun relatie te overdenken. Naarmate de avond vordert komen di verse spanningen naar boven, treffend begeleid door het moeizame gekreun van Henri's verlamde hond. Zo raakt Philippe, die onzeker is over zijn "mo ment of fame", een interviewtje op de televisie, geïrriteerd door commentaar over zijn stotteren. Ondertussen wrijft moeder de rebelse Betty onder de neus dat ze zich eens vrouwelijker moet ge dragen, wil ze aan de man komen. Nie mand weet echter dat Betty al iets heeft met de barman van het café, Denis. Klapisch gebruikt de oorspronkelijke vorm van het toneelstuk (eenheid van plaats) om de claustrofobische aspecten van het familieleven te benadrukken. Spitse dialogen en perfect acteerwerk maken "Un Air de Familie" tot een in telligente en amusante komedie met hi larische momenten. Cédric Klapisch oogstte eerder succes met "Chacun Cherche son Chat". "Un Ook in het nieuwe seizoen biedt kunst winkeltje "De Bereklauw" weer een ver rassend pakket nieuwe cursussen aan. Nieuw is o.a. "Werken met speksteen" voor kinderen vanaf 8 jaar en op woens dagmiddag het schilderen voor kinderen vanaf 6 jaar met Mieke de Bree! Nieuw voor volwassenen: Dinsdagmorgen: kunstzinnig bezig zijn met als thema: "Het spoor volgen van Prehistorie tot Middeleeuwen". Er wordt eenvoudig gewerkt met pastel. Woensdagmorgen: Sluiertechniekschil- deren met Loes Klein. Er zijn nog en kele plaatsen vrij! Nieuw op donderdag: Een hele dag tekenen, schilderen en boetseren met als thema "De Griekse mythologie". Deze cursus vindt 7 maal plaats onder leiding van Marije Krul en duurt een hele dag. Op donderdagavond: Op zoek naar de kabouter in uzelf d.m.v. houtskool, klei, vilt en natuurlijk materiaal o.l.v. Joke Hageman. Op zaterdag krijgt men de kans met hart en ziel een eigen kerststal te maken. De bloemenkindjes, inmiddels een groot succes in binnen- en buitenland, een, cursus met Ankie Nienhuis. Alweer 12 jaar actief voor de Bereklauw is Gemma Annink met haar seizoenkle- den van wol. Werken met speksteen o.l.v. Elly Slees- wijk: iedere vierde zondag van de maand. Voor informatie is iedereen welkom op de open dag: zondag 7 september van 10.00 tot 16.00 uur. Het adres is: Steen hoffstraat 63, tel. 6019176. Albert Cuyplaan 292 3764 TW Soest 78 Hanson - Middle of nowhere (Hit-cd) De groep Hanson bestaat uit drie broertjes van respectievelijk 16,13 en 11 jaar. Ondanks hun jeugdige leef tijd zijn alle nummers door henzelf geschreven. Het resultaat is een heel aardige cd met enthousiast klinken de popsongs. De cd werd met een flink aantal uitstekende gastmuzikan ten opgenomen. 86 Lourdes, Maria de - Simplemen- te Maria Mexico's meest succesvolle vertolk ster van het levenslied mag zich in ons land verheugen in een trouwe schare fans: de concerten die zij in oktober in ons land zal gaan geven zijn nu al uitverkocht. Op deze nieu we cd zingt Maria de Lourdes behal ve traditionele liederen ook o.a. een duet met de Belgische zanger Frank Galan. 63 .Mrs. Einstein - Mrs. Einstein goes Europe Hoewel de damesgroep Mrs. Ein stein op het laatste Eurovisie Song festival bijna op de laatste plaats ein digde bestaat zij al geruime tijd en treedt met grote regelmaat op in ons land. 86 Nascimento, Milton - Nascimen- to Milton Nascimento is één van de po pulairste en meest succesvolste zan ger/componisten van Brazilië. Zijn nieuwe cd ligt uitstekend in het ge hoor en doet recht aan de Braziliaan se culturele traditie. De helft van alle nummers werd door hemzelf ge schreven. 78 Normaal - Krachttoer (Hit-cd) Even leek het erop dat er door de ge zondheidsproblemen van Bennie Jo- link een einde zou komen aan de Achterhoekse formatie Normaal. Dit lijkt nu voorbij te zijn. Op deze nieu we cd bewijzen de leden van Nor maal dat zij nog steeds zeer geïnspi reerd zijn. Ook liefhebbers van coun try vinden hier iets van hun gading. 87 Pasar malam souvenir Indonesische klanken worden uitge voerd door diverse artiesten. 78 The Prodigy - The fat of the land (Hit-cd) The Prodigy is in Engeland op dit moment één van de populairste groe pen: men spreekt zelfs van een su- pergroep. Hun muziek bevat een mengeling van punk, hip-hop, folk, rock en klassieke muziek. De nadruk ligt op de instrumentale kant en veel minder op de teksten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil-Iae- rtstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Air de Familie" werd bekroond met h I publieksprijs en juryprijs in Montreal aan diverse bijrollen werden CésarsiL gekend. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9 - rip 65+F 7,-. Ook dit seizoen is er weer een peit™. sie-workshop o.l.v. Dick Verbeek, D-' workshop gedurende het vorige seizen was zeer succesvol en dus willen meer... en dat kan! Leer spelen met rit- mes, en leer ritmes spelen op voorham den zijnde instrumenten als conga1! djembé, trommels etc. Eigen instrumen'.' ten meebrengen mag natuurlijk aft Ontdek de klanken die je uit "gewoon hout" tovert en maak met handen ei voeten de mooiste ritmes, Afrikaanse, Zuid-Amerikaans, het komt allemaal aan bod. Aarzel niet, geef je op voor deze sus/workshop, het is echt voor iedereen die vanfitme houdt. De cursusavond ij I op woensdag en voor meer infonnatie kun je bellen met Annelies Ekeler tel 6032978. Uit de tuin van een woning aan dt Klaarwaterweg is vorige week een be tonnen siereend gestolen. Aangifte deed een 35-jarige Soesterse. Wil maken ermtér folowcik van.. 'illem Van Oosten fotoservice -t.p f=e*s Het levende tafelvc werd er volop in de-oi VfDGKÜH'ClH PORTRET- FAMILIEFOTO Amazones worden I rig in de gaten gehou 'illem Van Oosten voor uw oude camera (ongeacht de staat) Kaasdragen was e op hun bord kregen. Soesterbergsestraat 57, Tel. (035) 601 31 09 Van Weedestraat 147 lel. (035) 602 59 42 Wi| mallen er méér fotowerk van /illem Van Oosten I fotoservice Alweer een Kodak moment Vergroting (20x30 cm) Verkrijgbaar bij ontwikkelen en afdrukken van een film en tegen inlevering van de advertentie. Uii handen van d Tlug onnmngi Eros T>e 33-jarige Socsrc de konine var. ha Gilde. én korting op een mooie lijst De looptijd van de aklie is von 19 aug. l/rr. 30 sepl. 1997. De aanbieding kan niel gecombineerd worden mei andere aonbiedingen/bonnen Kodak Express, do mooiste foto's in 1 uur Soesterbergsestraat 57 lel. (035) 601 31 09 Van Weedestraat 147, tel. (035) 602 59 42 E

Soester Courant | 1997 | | pagina 14