Duizenden bezoekers op grootste reünie van Soest en omgeving Woonpassage Soest oush Zondag 7 september Meubeldag van 11-17 uur Uitslagen Gildefeesten 25 augustus -1 september 1997 Gildefeesten Ouderman Gilde: "Het is weer een feest geworden van en door de gemeenschap" Inbreker moet vijfmaanden gevangenis in WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997SOESTER COURANT[GILD^fPAGINA 15 Middelman S root Gaesb etu., «öorts«oVw(tï Een 31-jarige Soes ter die begin dit jaar in Soest twee woninginbraken pleegde, is door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot vijf maanden celstraf. Er was acht maanden celstraf geëist. De Soester brak half januari in bij een woning aan de Pieter de Hooghlaan en begin april aan de Weegbreestraat. Met een dun stuk plastic maakte hij de voor deursloten open. De bewoners misten later audioapparatuur, fototoestel en sieraden. De politie trof de gestolen spullen aan in zijn woning. Bij die gelegenheid vond ze ook sieraden die op 7 maart waren gestfclen aan de Varenstraat. Van deze inbraak sprak de rechtbank de Soester vrij bij gebrek aan bewijs. Wel achtte ze heling bewezen. Bij de overige inbraken, waaronder ook één in Hilversum, hadden omwonenden de Soester gezien en later herkend. Zo zag een buurtbewoonster hem met een gevulde plastic tas bij een woning weg lopen, De Soester zelf trok zijn beken tenissen later weer in. De spullen in zijn woning zouden door een tijdelijke huis genoot zijn achtergelaten. Gildeloop Wedstrijdloop over 10 kilometer Heren: 1. Henk Landman (BAV) 35.02, 2. Frank Snijdenberg (Amersfoort) 35.55, 3. Wim den Blanken (BAV) v 36.48. Dames: 1. Anita Klifman (AV Pijnen burg) 45.34, Yvonne Dorst (AV Pijnen burg) 47.26, 3. Loes Nel (AV Pijnen burg) 50.55. Veteranen: 1. Johnny Johnson (Amers foort) 36.19), 2. Jos Hakvoort (BAV) 36.26, 3. Zeger Knipmeijer (Amers foort) 37.32. Jongens: (2.500 meter) 1. Lars van de Broek (Soest) 9.13, 2. Robert van de Broek (Soest) 9.18, 3. Richard van de Heuvel (Soest) 9.59. Meisjes: (2.500 meter) 1. Joëlle de Goe de (Soest) 11.08, 2. Mariska van de Hoogenband 11.13, 3. Janine Witte (Nieuwegein) 11.33. Volkspaardenfeest Ringsteken/behendigheidsparcours paarden/pony's Aangespannen 17 jaar fcn ouder: 1. B. de Gooyer, 2. A. van de Boom, 3. M. van de Boom. Aangespannen 12-16 jaar: 1. R. Wiggerts, M. Majoor, 3. M.E.A. van 't Klooster. Onder het zadel t/m 16 jaar: 1. F. Kuy- per/D. Visser, 2. B. de Klerk/S. Egbers, 3. M. Zonneveld/M. den Hartog. Onder het zadel 17 jaar en ouder: 1. B. de Gooyer/P. Jongeneel, 2. J.F.A. van de Pol/S. Smeeing, 3. A. Blom/S. van Eijden. Ringsteken pony's Onder het zadel t/m 16 jaar: 1. K. van Brenk, 2. J. van de Bunt, 3. D. Rietveld. Aangespannen t/m 11 jaar: 1. M. van Brenk, 2. G. Sijberden, 3. L. Rietveld. Bestgaand rijpaard 1. A.S.P. Monissen-Visser, 2. C. Lawson, 3. G.A. van Ommen Kloeken. Bestgaande rijpony 1. S. Egbers, 2. D. Visser, 3.1. Calis. Bestgaande Shetlander 1. P. Kaats, 2. A. Uytenlinde, 3. W. de Hiep. Volksspelen 1. Van Asch 1 565 punten, 2. Ontroe rend Goed 508, 3. 't Drankje 503, 4. MTE 494, 5. A.P. van Doorn 481, 6. Lest Best 474, 7. Van den Hengel 1 472, 8. Slingerland heren *450, 9. Van alles wat 447, 10. Friends Forever 440. 19. De Muppets 371 (beste damesteam). 60. en laatste Drukkerij Practicum. Schietwedstrijden Koningsschieten Vogel A: 1. Gert Schimmel (kop), 2. Kees Engberink (rechter vleugel), 3. Hpib van der Zouwen (linker vleugel), 4. Driek van der Wardt (staart). Vogel B: 1. Arnold Hagen (kop), 2. Peter Meijer (rechter vleugel), 3. Ton Schothorst (linker vleugel), 4. Harrij Hil- horst (staart). Oud-koningenkanipen Gewonnen door Gerard van Roomen (113e schot). Kampioensschieten Dames: 1. Anja Plekkepoel, 2. Fie Kok- Wolfsen, 3. Margriet Bruijn-van Doorn. Heren: 1. Ron Toonen, 2. Jaap Bruijn, 3. Gert van Dijk. Gilde: 1. Wilbert Bakker, 2. Henk Ha gen, 3. Bert Hilhorst. Dames klosschieten 1. Team Riet van de Breemer, Lenny van Hal, Mirjam Kortekaas (4 schoten). Het Groot Gaesbeeker Gilde blijft de grootste publiekstrekker in Soest. Met dertig- tot veertigduizend mensen brengt de Oude Ambachtenmarkt op hemelvaartsdag het meeste volk op de been, maar voor de Soester be volking blijven de gildefeesten het drukstbezochte evenement dat zich bin nen onze gemeentegrenzen afspeelt. Vrijdag, zaterdag, zondag en maan dag zetten dagelijks meer dan duizend, soms wel twee- of drieduizend mensen voet op De Blaak, het feestterrein van het gilde aan de Ferdinand Huycklaan. Ongeveer 650 bejaarden waren maandagmiddag naar de bliek genoot met volle teugen van Wieteke van Dort die na de tent gekomen voor de contactmiddag die het gilde in samen- pauze in haar creatie van Tante Lien kroop. werking met de ouderenbonden had georganiseerd. Het pu- Foto: Aldo Allessie Met haar 'eeu wige jeugd' en spontaniteit bezorgde Gonny polonaise tijdens het optreden en dat hadden de zangers waar- Vink het mannenkoor een primeur. Het publiek liep zelfs een schijnlijk niet eerder meegemaakt. Foto: Aldo Allessie 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZIER Het programma is elk jaar nagenoeg identiek. De gildebroeders leggen wel iswaar iedere jaargang andere artiesten vast en meestal wordt op de zondag steeds'een andere koning gehuldigd, maar voor de rest bieden de gildefees ten weinig verrassingen. De bekende spelletjes voor de kinderen staan op de zelfde plek, iedereen weet blindelings de 'buiten-tap' te vinden, de paarden weten bijna zelf al wanneer ze moeten begin nen voor de wedstrijden op zaterdag en dit jaar kende de Gildeloop bij de he ren zelfs dezelfde winnaar als vorig jaar (Henk Landman). En toch blijven de gildefeesten boeien. Ouderman René van Hal van het Groot Gaesbeeker Gilde weet waar het succes in schuilt: "Het is de grootste reünie van Soest. Zelfs mensen die nu ergens an ders wonen, komen speciaal voor de gil defeesten naar Soest. En we weten van een aantal oud-Soesters in het buiten land, dat ze hun bezoek aan Soest af stemmen op deze week. We hebben in de afgelopen dagen opnieuw bewezen dat de mensen behoefte hebben aan ontspanning en met bekenden willen samenzijn." Goede doel Er was op De Blaak ook ruimte voor het goede doel. Vrijwilligers van het Vredesplatform mochten geld inzame len voor de hulpactie voor Tuzla. Van het Groot Gaesbeeker Gilde kregen ze een gift van 750 gulden, een bedrag dat was bijeengebracht tijdens de collecte van de eucharistieviering. Ook maakte het gilde 750 gulden over op de speciale bankrekening voor Kozle. Tochten De aftrap voor de gildefeesten 1997 was vorige week maandag, toen ruim twee honderd mensen deelnamen aan een fietstocht over 25 kilometer. Op zater dag stapten nog eens meer dan twee honderd fietsliefhebbers op voor toch ten over afstanden die varieerden van 40 tot 150 kilometer. De avondwandeltocht die het Comité Jacob van Gaesbeek dinsdag 26 augus tus hield, bracht bijna tweehonderd mensen op de been. De meesten van hen, onder wie ook veel niet-Soesters, legden tien kilometer af door de Korte Duinen en op Amersfoorts grondge bied. Gildeloop Voor de tweede keer op rij schreef Baar- naar de Gildeloop op zijn naam. Dit maal werd de atleet van BAV geklokt in 35.02. Frank Snijdenberg, die tweede werd, finishte in de tijd waarin Land man vorig jaar won: 35.55. Bij de da mes won Anita Klifman van AV Pijnen burg, die de organisatie voor zijn reke ning nam, in 45.34. Clubgenote Yvon ne Dorst pakte de tweede plaats met een tijd van 47.26. Oud-winnaar John ny Johnson zegevierde dit keer bij de veteranen (36.19). Tijdens de muzikale avond zorgde Gijs Braakman voor de begeleiding op de piano, Henk Bakker nam enkele solo's voor zijn rekening. Drukte Na de speciale gildeavond op vrijdag groeiden de gildefeesten in het weekein de naar een climax. Op zaterdag en zon dag viel de grootste drukte te noteren. Maar het drukte de pret niet dat het tij dens het volkspaardenfeest en de volks spelen regelmatig regende. De mateloze populariteit van de volks spelen was lange tijd voor zaterdag al weer bewezen. De animo om mee te doen was zo groot, dat het gilde veel teams moest teleurstellen. Er is plaats voor zestig ploegen en daarom werd ook dit jaar de gulden vuistregel 'wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt' gehanteerd. Onder anderen de winnaars van vorig jaar misten daardoor de boot. Een nieuw onderdeel van de Volksspe len was het levende tafelvoetbalspel, dat onder de deelnemers grote hilariteit te weegbracht en een aanrader is voor de voetbalverenigingen die een jeugdkamp organiseren. Een uitzinnige menigte vermaakte zich zaterdagavond tijdens de optredens van Henk Wijngaard, One Two Trio en Greenlight Express. Ongeveer tweedui zend mensen hadden in de voorverkoop een geldig toegangsbewijs bemachtigd en gingen uit hun bol. De avond verliep nagenoeg vlekkeloos. Zoals vermeld op de voorpagina trad het gilde adequaat op tegen de valse toegangskaarten die in omloop waren gebracht. Op zondag werden de traditionele acti viteiten vol enthousiasme voortgezet. De hervatting begon met de eucharistie viering, het zondagmidadgconcert en de muzikale- en vendelshow van het gilde- korps. Kinderen vonden de weg naar de speciale kermis die voor hen was bin nengehaald en vanaf één uur werd er geschoten op de vogels. Zondag was de dag waarop koning Theo Vlug zijn man tel aflegde en er later van getuige was dat Ernst Kuyper de vogel neerhaalde. Geheel volgens de traditie overhandig de Vlug de nieuwe koning later het vaandel van het Groot Gaesbeeker Gil de. Kuyper stond natuurlijk in het middel punt van de belangstelling tijdens het koningsbal, waarbij Nameless de meer dan duizend bezoekers muzikaal ont haalde. Ouderenmiddag Met een Indisch nummer, speciaal voor de in Indië geboren burgemeester Hans de Widt, opende Wieteke van Dort maandagmiddag haar optreden voor 650 ouderen. De bejaarde Soesters zon gen vaak uit volle borst de bekende lied jes mee. Na de pauze kroop Wieteke van Dort in haar creatie van Tante Lien. De ouderencontactmiddag, die het gil de in samenwerking met de ouderen bonden organiseerde, werd voor velen weer een onvergetelijke bijeenkomst. Naar verwachting zal ook volgend jaar een dergelijke activiteit voor de ouderen worden opgezet. Disco Aan de Volksspelen namen niet alleen stoere mannen deel. Deze kaasmeisjes zorgden voor de charmante inbreng en belandden op de 49e'plaats. Over het onderdeel kaasdragen deden ze 51 se conden. Op deze langwerpige skippy hadden ze 1.27 minuut nodig om de fi nish te halen. Muzikale avond Conny Vmk en het Soester mannenkoor Apollo bezorgden donderdag honder den bezoekers een onvergetelijke avond in de gildetent. De 92 zangers brachten onder leiding van dirigent Gerard van Dolder onder meer bekende nummers ten gehore, zoals het duet uit de Parel vissers, Ritters Abschied en het Slaven koor uit Nabucco. De Soester zangeres nam haar gehoor mee op een muzikale rondreis langs Europese steden en zong een compilatie van haar succesnum mers. Zelfs de leden van Apollo moe ten hun ogen hebben uitgewreven toen in de zaal spontaan een polonaise ont stond. Het was vermoedelijk de eerste keer dat tijdens een concert van het 75- jarige Apollo polonaise werd gelopen. Ongeveer negenhonderd jongeren leef den zich maandagavond uit tijdens de Tros drive-in show. De organisatoren van het gilde betreuren het dat enkele groepjes jongeren van verschillende 'pluimage' elkaar opzochten en er aan het einde van de avond een dreigende sfeer ontstond (zie ook voorpagina). René van Hal: "Van de negenhonderd hebben er 850 een fijne avond gehad. De gildefeesten zijn zeer positief verlo pen. Een massaal opgekomen publiek, zeker in het weekeinde, genoot weer van de vele activiteiten. Uitgangspunten voor velen is dat de gildefeesten een gezellige ontmoetingsplaats zijn voor een groot publiek. Aan deze doelstelling is ruimschoots voldaan. Het is weer een feest geworden van en door de gemeen schap." Afgeladen was de tent zaterdagavond tijdens de optredens van Henk Wijngaard, One Two Trio en Greenlight Express. Kaasdragen was een van de tien spelen die de zestig teams tijdens de Volksspelen op hun bord kregen. Uit handen van de vorige koning Theo Vlug ontvangt Ernst Kuyper de vaandel. De 31 -jarige Soester is het komende jaar de koning van het Groot Gaesbeeker Gilde. De stemming zat er meteen goed in. Op een enkeling na wa ren valse kaarthouders niet van de partij. Foto: Aldo Allessie W O N E N V— Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 601 10 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. Het levende tafelvoetbalspel stond garant voor dolkomische taferelen. Gescoord werd er volop in de-opblaasbare Arena op het Gilde terrein De Blaak. t Amazones worden tijdens het programma voor het bestgaande rijpaard nauwkeu rig in de gaten gehouden door twee paar deskundige ogen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15