fömnFr De nieuwe collectie is binnen! 't is prijs bij de HEMA BAARN Seia ■■■■■■Mi Pippeloentje start nieuwe seizoen Mythen, paddestoelen en levende vogelspinnen op het milieucentrum 'De laatste koe doet het hek toe' klasse apart! opent Veerkamp, bedden- en linnen speciaalzaak, haar vernieuwde beddenafdeling. EM1EW KAAS 3.98 Gooise Danssociëteit vindt onderdak bij Slingerland Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant ...GROTEEN KLEINE AANTALLEN K0PIËN! van YQntgeni TE KOOP! Vrager afvurei Gemet voorde ■i WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT Feestochtend in peuterspeelzaal aan de Smitsweg PAGINA 16 Introductieavond op zaterdag 13 september Kinderparadijs De Vrije Teugel VRIJWILLIGERSHULP Clowntjesdag in Centrum Baarn Bijzondere tentoonstelling in Artishock GRATIS bii iedere reportage Ook voor iubllca, recepties en reünies Tijdens de verbouwing blijft de textielafdeling (beneden) geopend, de verkoop van bedden gaat door op Laanstraat 106 (naast Kraay). Wedo weet wat mode is NOG TOT EN MET ZATERDAG 6 SEPTEMBER WOENS v Weegl Zaterdc Op 13 sep ■MM| Centraal Echt spontane trouwreportages Vraag naar Loek van Walsem Wat bekertjes met water, een stel kwasten en waterverf is meestal voldoende om het kinderen, en vooral peuters, naar de zin te maken. Met deze attributen zorgden medewerkers en vrijwilligers van peuterspeelzaal Pippeloentje zaterdag voor voldoende vertier tijdens de opening van het nieuwe seizoen van de peuterspeelzaal. In het gebouw aan de Smitsweg wer den tussen tien en twaalf uur ook spelletjes voor de kinderen gedaan. Foto: Aldo A Hess ie Tot en met 23 oktober zal het er spannend aan toe gaan in het Mi lieucentrum "De Kwekerij" aan de Molenstraat. De tentoonstelling "Kinderen der duisternis" die dan te zien is, vertelt over mythen en sagen rond paddestoelen. Levensechte heksen, kabouters en elfjes zullen de spannende verhalen begelei den. Nog meer spanning is te vinden in het weekeinde van 12,13 en 14 septem ber wanneer vogelspinnen en andere beesten tentoongesteld worden en zelfs mogen worden aangeraakt. Paddestoelen hebben altijd al een mys tieke aantrekkingskracht op mensen ge had. Snelle groei, bloei en dood en don kere plaatsen i/i onheilspellende bossen dragen hieraan bij. Net als verhalen over eetbaarheid, giftigheid en de hallucine rende werking van paddestoelen. Het is daarom geen wonder dat er zoveel sprookjes, mythen en sagen over be staan. Panelen, schilderijen en een toverlantaarn vertellen verhalen over verschillende paddestoelen. Natuurlijk komt ook het wetenschappelijke verhaal aan bod over hoe paddestoelen groeien, welke eetbaar zijn en welke niet. Op dinsdag 30 september wordt door deskundigen van de paddestoelentoren "Het Rondeel" uit Nijmegen een info- avond over paddestoelen verzorgd. Vogelspin Het Reptilion uit Zoetermeer is in het weekeinde van 12,13 en 14 september met 30 terraria met vogelspinnen in het milieucentrum aanwezig. Daarnaast zijn er ook enkele bijzonder mooie slangen, hagedissen, schorpioenen en insecten te zien. De bedoeling van deze tentoon stelling is om het publiek meer bekend te maken met koudbloedige dieren en om de vogelspin, de schorpioen en bij voorbeeld de slang daardoor in een be ter daglicht te plaatsen. Tijdens de ten toonstelling bestaat de mogelijkheid om voor vijf gulden met een vogelspin of een wurgslang op de foto te gaan. De tentoonstelling wordt begeleid door vrij willigers van het Reptilion met de nodi ge kennis op het gebied van vogelspin nen en andere dieren. Vrijdag de 12e is de tentoonstelling tot 16.00 uur open voor leerlingen van Soester basisscholen die zich voor het lesprogramma hebben opgegeven. Van 16.00-21.00 uur is de tentoonstelling open voor het publiek. Zaterdag is de tentoonstelling geopend van 10.00- 17.00 uur en zondag van 12.00-17.00 uur. De toegangsprijzen bedragen 5 gulden voor volwassenen en f 3,50 voor kinde ren tot 12 jaar. De opbrengsten zijn be stemd voor het volgend jaar te bouwen Reptielenhuis Eco-World in Zoeter meer. Voor meer informatie kan men bellen met de Kwekerij, Dick Neuteboom of Johan Simon, tel. 6022530/6093454 of het Reptilion, tel. 079-3169714. De Gooise Danssociëteit heeft on derdak gevonden in dans- en party centrum Slingerland aan de Weeg breestraat. Op zaterdag 13 septem ber houdt de vereniging daar haar eerste activiteit van dit seizoen. Iedereen is uitgenodigd voor de intro ductieavond die om 20.30 uur begint. Tijdens de maandelijkse dansavonden staan bij de Gooise Danssociëteit aller lei dansen op het programma. Van de traditionele quickstep tot de slow-fox- trot en van de Latijns-Amerikaanse dansen tot aan de Engelse wals. Af en toe worden ook oude dansen, zoals de veleta en de bernardwals onder het stof vandaan gehaald. Tot voor kort kwamen de leden bijeen in de Raadskelder in Bussum. De Gooi se Danssociëteit is opgericht in de tijd dat vrijwel alle dansscholen zich op de jeugd richtten en er nauwelijks ruimte was te vinden voor ballroom en latin- dansen. Geleidelijk aan is de vereniging verandert in een sociëteit, waarbij de nadruk op de gezelligheid ligt. "Het be staansrecht van de 'Gooise' was primair het dansen, nu is het samenzijn in een geoutilleerde omgeving belangrijker, waarbij het geluidsniveau van goede dansmuziek op een zodanig geluidsni veau is, dat we ook nog met elkaar kun nen praten," aldus een van de leden. Meer informatie over de Gooise Dans sociëteit is verkrijgbaar bij secretaris P. Traarbach, tel. 5257015. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles.. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. VrijwiDigershulp Soest - Soesterberg De winkeliersvereniging Centrum Baarn organiseert op woensdag 10 september de traditionele Clowntjesdag voor jong en oud. In de Brinkstraat, Laanstraat en Nieuwstraat staan dan kramen waar de jeugd zich als clown kan laten schmin ken. Ook de winkeliers of hun mede werkers gaan als clown verkleed. Er is een clownsorkest en enkele clowns zul len hun kunsten vertonen. Het evene-, ment duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Om 16.00 gaan de kinderen in optocht naar ziekenhuis Molendael om zelfgemaakte poppen aan te bieden, waarvan een deel wordt geveild voor andere ziekenhuizen. De winkeliersvereniging vraagt zoveel mogelijk mensen poppen te maken (van milieuvriendelijke stoffen en zonder ge vaarlijke onderdelen, zoals knopen en glasogen). Ze moeten voor 9 september worden ingeleverd bij de winkeliers. Een jury o.l.v. Rici Fröhlich, ambassadrice van Cliniclowns, zal de poppen beoor delen. De mooiste pop krijgt een prijs. Bij het West-Vlaamse poëziedorp Watou staat een bord langs de weg waarop is te lezen: "Dit landschap wordt u gratis aangeboden door Land- en Tuinbouw." Maar ook wanneer u in de Vogezen over de Route des Vins rijdt, krijgt u onaan gekondigd het gevoel, dat het fraaie uitzicht u niet door de Schepper in de schoot wordt geworpen. Versterving In Soest, waar het landschap om de hoek aan versterving toe is (het Soester- veen droogt uit en de dieren des velds en de vogelen des hemels in de Eempol- ders vertrekken bij gebrek aan voedsel), hangen de bewoners straks krantenad vertenties voor de ramen in de hoop, dat een Aziatische auto-craat voor de deur stopt, die de burger een mooi gra tis buitengebiedje cadeau doet van het- merk Zonnegloren, Monnikenbos, Lan ge Duinen of Grote Melm. De kloof tussen de bebouwde kom van Soest, waar Blokker, Zeeman, de Wibra en Ahold de scepter zwaaien, en het landschap er omheen van Amev, Defen sie, Amstelland Vastgoed en de Rabo bank, wordt steeds groter. De politiek en de Kamer van Koophandel doen er alles aan die kloof te dichten door er één stenen rampgebied-met-groenstro ken van te maken. De bebouwde kom eist het platteland voor zich op. Het buitengebied is meer dan ooit wingewest van de stad gewor den. Meer huizen, meer industrieterrein en vooral meer wegen bepalen de Nieu we Kaart van Nederland. Soms gene reert de politiek in Nederland nieuwe natuur in de vorm van golfterreinen, jachthavens en pretparkën. De laatste koe doet het hek toe. Natuurontwikkeling Het enige middel, dat deze tragische toekomstvisie een beetje afremt, is het begrip "natuurontwikkeling". Deze ge dachte is tot overheidsbeleid gebombar deerd en moet het antwoord bieden op de versnippering van onze nationale natuur. Daartoe lanceerde het ministe rie van LNV het idee van de Ecologi sche Hoofd-Structuur (EHS) van Ne derland. De grote natuurgebieden lijken wel uit elkaar te zijn gedreven. Zij moe ten weer onderling verbonden worden door groene corridors. De EHS als laat ste redmiddel? Buitenbrink Hoort het Soester poldergebied waarin de parallelroute van ons College van B W gepland was nu tot de EHS of niet? JA, meldde de vernietigende PPC- brief een paar maanden geleden, waar mee het provinciale adviesorgaan het toekomstige bestemmingsplan "Buiten brink" naar de prullenmand verwees. NEEN, zeiden de provinciale bestuur ders dit voorjaar tegen het bezoekende College van B W uit Soest in het Paushuis te Utrecht. Maar gedeputeer de Korthuis-Elion suggereerde met een knipoog dat bij de herziening van het Streekplan in 2002 het beleidsterrein weer braak zou komen te liggen. Ken nelijk is er een marswagentje (Sojour- ner) voor nodig om er achter te komen welke waarde ons polderlandschap ver tegenwoordigt. Het gemeentebestuur van Soest tast hierover volledig in het duister en liet vorig jaar DH V een onderzoeksrapport maken voor veel geld (wiens brood men eet, diens woord men spreekt) waarin wordt beweerd, dat de beoogde parallel route volgens de gangbare verkeersde- finities nooit aangemerkt kan worden als autoweg... Wat dan wel, vraag je je af: trottoir, landweg, fietspad, polder laantje? In ieder geval asfalt. (vrij naar een indiaans gedichtje) Pas nadat de laatste graspol is wegge- schèpt Pas nadat het laatste varken is weggepest Pas nadat de laatste koe gek is verklaard Pas dan zul je erachter komen, datje van asfalt niet kan leven. Digitaal Ik geef het op en kies voortaan thui§ achter de computer voor het digitale landschap. VisCom apestaartje pi.net (035-6014283). Virtual reality. Tegen iedereen, die zich nog verzet te gen de verloedering van de natuur, er op uit wil trekken, wil wandelen in de bos sen, wil fietsen door de polder of wil struinen door de duinen, zeg ik van ach ter mijn schermpje: zeg maar welk vo geltje u wilt horen, welke bloemengeur u wilt ruiken, welk dier u wilt zien of welke windkracht u wilt voelen. Maak u niet druk, ik stuur u per fax of e-mail elk gewenst landschapje. Ik plak mijn ramen vol met waardevol le artikelen uit in waapde gedaalde streekplannen, structuurvisies (lokaal en gewestelijk), bestemmingsplannen en landschapsbeleidsplannen en wacht ge laten óp een nieuwe (charismatische) milieu-activist. Desnoods uit Azië. Het laatste landschap Ik heb de in Soest geboren kunstenaar Oscar Prinsen gevraagd het hele buiten gebied van Soest in een "doosje" te doen. Dat doosje wordt gevormd door de vier muren, de vloer en het plafond van de tentoonstellingszaal van Artis hock (geboorteplek van mijn politieke loopbaan), waar ik op zaterdagavond 20 september a.s. een expositie open met natuur, ballet, muziek, video, kunst, apparatuur en "political poems". Onder de titel "Het Laatste Landschap". Deze tentoonstelling duurt maar vijf dagen en is dagelijks te bezichtigen van 2 tot 5 uur. U begrijpt dat de toegang tot dit laatste landschap u gratis wordt aangeboden door Jan Visser. U gaal naar Esnew voor... BURG. GR0THESTRAAT 8. SOEST TEL. 035-6026193 FAX 6015526 een uitvergroting op groot formaat van uw favoriete foto, inclusief wissellijst en passepartout t.w.v. fl. 60,00. Wie legt die kostbare herinneringen vast van uw huwelijksdag? Bruidsfotograaf Loek van Walsem zorgt dat er geen moment verloren gaat en maakt met plezier de mogelijke en onmogelijke foto's. Zodat u er met genoegen nog jarenlang van kan genieten. Bespreek met ons eens geheel vrijblijvend uw wensen. Voor de diverse foto-arrangementen hanteren wij een feestelijke en dus scherpe prijs. U kunt voor meer informatie bellen op ons telefoonnummer in Soest (035) 601 80 71 en 17 vragen naar Loek van Walsem. Jonge gras kaas O 98 heel kilo O Oude snijdbare kaas 1 C 98 kilo I «J Camembertje 250 gram Pistache noten 250 gram Bij aankoop van 500 gram kaas 150 gram Verse kaas bolletjes 1 98 voor I Winkelcentrum Smitshof noost Bakkerij v. Buuren Aanb. geldig t/m-di. 16 sept. '97 Over 4 weken idij bieden onze \lerintscUuldójin<jen om Mr l\et m^eiuoK -tijdens de ilerbiuioing, moor imj zullen u daarna, nifl beter \lan dienst Kunnen zijn. TEXTIEL-, ONDERMODE- EN BEDDENSPECIAALZAAK LAANSTRAAT 91 - 3743 BD BAARN - TELEFOON (035)5413521 Rademakerstraat 25 Soesterberg Tel.: 0346- 35 13 67 bel c Op zaterdag f de Lange Brii 6e keer de S gehouden. 0| de garage van len de gemeer saties en verei ter publiek lai den hebben, "plus", die om burgemeester wordt geopent 15.00 uur. Het terrein is mocht het slech organisatoren r deel van de actr dekt af. Ook is c van de kantine meentewerf goe wendige mens ei jaar werd geko2 "plus" aan de se eigenlijk een sa Seizoenmarkt ei Demonstratii De REMU zal scherm laten zie vanaf septembe ontvangen zijn e geven. De gemeente pa met een demom opgestarte projet huis", demonstra letekst, waaraan worden. Ook is er de mo gelijke voertuige bekijken, van de veegmachines. I monstreerd word De Soester bran een doorlopend maar ook met e meer laat zien ve waarvan de bouw Naast de tekenin en monsters te zie materialen en kan hoe het gaat worc met veel plezier n ontwerp van are dazerne waar ze i De politie geeft ac preventiemobiel e ren. Een goede ge komen kijken wat huis om diefstal te Het Militaire Luc met een zgn. Flig kers kunnen op dii test voor vliegerse Naast een aanta zoals bowls, korfl gen, jazzgymnastii er demonstraties r en optredens vai Elke tuinliefheb dan is een verer Bloei een handi bij Groei en Blo hef 125-jarig bes zal op de jubile Soest een planft zijn. De plantendokter Op hem kunnen b afvuren over bijvoi ken', luis en andere en planten. De jubileum groen den op zaterdag 10.00 tot 16.00 uu Op de jubileun Groei en Bloei temberop het Re de gemeente Soc regentonnen aai per stuk. De non gulden. Met deze actie hot inwoners van Soest genton te gebruikei ter wat daarin ter planten en bloemt zodat wordt l ter.

Soester Courant | 1997 | | pagina 16