Seizoenmarkt 'plus' 1997 im Secretariaat: O. Albert Cuyplaan 136 e' Herinneringen ophalen op school 1 ACTUEEL! Danscentrum Slingerland Open dag Lijkt dansen U ook zo leuk Vragen op plantendokter afvuren op groenmarkt Gemeente biedt regentonnen voordelig aan op groenmarkt Record hoogste zonnebloem (5.15 meter)in Soesterberg ISOESTERBERG Schone trottoirs en burenrecht Dakwerken PAGINA 16 mode is WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 Textielinzameling en Spullenhulp Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Ruim 250 oud-leerlingen en -leraren van KBS Soestdijk bijeen 7 september 19.30 tot 22.00 uur cursus 15 lessen 145,- Aanvang cursussen 19 september Weegbreestraat 205 in Soest tel. 035-6017954 Zaterdag 6 september op gemeentewerf Op 13 september bij Groei en Bloei Bouwvergunning voor nieuwbouw Brandsma Natuurwandeling door'Op Hees' Ook present op de Seizoenmarkt 'Plus' Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De Soester Kring Saë*" Tel. 035-6017001 je: zeg maar welk vo- n, welke bloemengeur ;lk dier u wilt zien of u wilt voelen. Maak u Lir u per fax of e-mail schapje. en vol met waardevol- in waapde gedaalde ructuurvisies (lokaal en stemmingsplannen en splannen en wacht ge- ;uwe (charismatische) )esnoods uit Azië. idschap st geboren kunstenaar vraagd het hele buiten st in een "doosje" te wordt gevormd door e vloer en het plafond tellingszaal van Artis- ilek van mijn politieke ik op zaterdagavond 20 en expositie open met muziek, video, kunst, lolitical poems". Onder itste Landschap", ïlling duurt maar vijf lijks te bezichtigen van legrijpt dat de toegang ndschap u gratis wordt ir Jan Visser. terstraat 25 -r9 5-35 1367 kringloopcentrum l SPULLENHULP Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 (met doorschrijf mogelijkheid) Voor inschrijving of informatie kom naar de open dag bel of kom langs Maandag t/m Zaterdag van 16.00 tot 21.00 Op zaterdag 6 september wordt aan de Lange Brinkweg, alweer voor de 6e keer de Soester Seizoenmarkt gehouden. Op het buitenterrein en de garage van de gemeentewerf zul len de gemeente Soest en 43 organi saties en verenigingen aan het Soes ter publiek laten zien wat zij te bie den hebben. De Seizoenmarkt "plus", die om 10.30 uur door loco burgemeester Neks Blommers wordt geopend, duurt tot 's middags 15.00 uur. Het terrein is feestelijk ingericht en mocht het slecht weer zijn (hetgeen de organisatoren niet hopen): een groot deel van de activiteiten speelt zich over dekt af. Ook is er door de medewerking van de kantinebeheerder van de ge meentewerf goed gezorgd voor de in wendige mens en gezellige terrassen. Dit jaar werd gekozen voor de toevoeging "plus" aan de seizoenmarkt, omdat het eigenlijk een samenvoeging is van de Seizoenmarkt en de gemeentedag. Demonstraties De REMU zal via een groot beeld scherm laten zien welke tv-zenders er vanaf september in Soest allemaal te ontvangen zijn en daar ook uitleg over geven. De gemeente pakt zeer spectaculair uit met een demonstratie van het dit jaar opgestarte project "Digitaal Gemeente-- huis", demonstraties met internet en te letekst, waaraan actief deelgenomen kan worden. Ook is er de mogelijkheid om alle mo gelijke voertuigen van de gemeente te bekijken, van de vuilniswagens tot de veegmachines. Die zullen ook gede monstreerd worden. De Soester brandweer is present met een doorlopend aantal demonstraties, maar ook met een stand waar zij iets meer laat zien van de nieuwe kazerne, waarvan de bouw intussen begonnen is. Naast de tekeningen zijn er maquettes en monsters te zien van de te gebruiken materialen en kan men ter plekke kijken hoe het gaat worden. De brandweer zal met veel plezier meer vertellen over het ontwerp van architect Kristinson, de dazerne waar ze nu al trots op is. De politie geeft acte de présence met de preventiemobiel en gaat fietsen grave ren. Een goede gelegenheid om eens te komen kijken wat men zoal kan doen in huis om diefstal te voorkomen. Het Militaire Luchtvaartmuseum komt met een zgn. Flight Simulator. Bezoe kers kunnen op die manier zelf eens een test voor vliegerselectie uit te voeren. Naast een aantal sportdemonstraties zoals bowls, korfbal, trampolinesprin gen, jazzgymnastiek en badminton zijn er demonstraties met modelvliegtuigen en optredens van vele muziekgezel schappen, waaronder het Julianakoor en het Overdagdoor, de big band van PVO, het Soester muziekgezelschap en leerlin gen van de regionale muziekschool. Ar- tishock zal ook een aantal kunstzinnige optredens verzorgen in diverse stijlen en kunstvormen. Parkeren Mede door de bouw van de nieuwe brandweerkazerne is parkeren direct bij de werf onmogelijk. De werkgroep ver zoekt het Soester publiek zoveel moge lijk op de fiets te komen (die zo nodig door de politie meteen gegraveerd kan worden). Voor een ruime fietsenstalling op het buitenterrein is gezorgd. Auto's moeten geparkeerd worden op de Lange Brinkweg en omgeving. Dat kan wel eens iets verder weg zijn. Optredens 10.30-10.35 Opening door de loco-bur gemeester Neks Blommers, podium/ hal. 10.35-11.00 Artishock; zoutloods. 10.35-11.00 Orgel/Keybordclub Eem- land; podium/hal. 11.00-11.30 Artishock; zoutloods. 11.00-11.30 Demonstratie Brandweer; buitenterrein. 11.30-12.00 Julianakoor en Overdag- koor; zoutloods. 11.30-12.00 Demonstratie Bowls Club Soest; podium/hal. 11.30-12.00 Vliegclub de Vrije Vogels; buitenterrein. 12.00-12.30 Selby badmintonwedstrijd/ demonstratie; buitenterrein. 12.00-12.30 Orgel/Keybordclub Eem- land; podium/hal. 12.00-12.30 Artishock; zoutloods. 12.30-12.45 PVO Leerlingenorkest; zoutloods. 12.45-13.15 PVO Big Band Show; zout loods. 12.30-13.15 Demonstratie Brandweer; buitenterrein. 13.15-13.45 De Springbokken, jazzgym- nastiek/trampoline; buitenterrein. 13.15-13.45 Artishock; zoutloods. 13.30-13.40 Overdagkoor; podium/hal. 13.45-14.15 Soester Muziekgezelschap; zoutloods. 13.45-14.15 Orgel/Keybordclub Eem- land; podium/hal. 13.45-14.15 Vliegclub de Vrije Vogels; buitenterrein. 14.15-15.00 Regionale Muziekschool; podium/hal. 14.15-15.00 Demonstratie Brandweer.; buitenterrein. 14.15-15.00 Artishock; zoutloods. De gehele dag zal de politie aanwezig zijn op het buitenterrein met de preven tiemobiel en in de omgeving van de fiet senstalling met het graveren van fietsen. Omwille van de veiligheid gaan alle bui tendemonstraties van de vliegclub de Vrije vogels in overleg met politie en brandweer. Deelnemers 1. Amnesty International; 2. Apollo Mannenkoor; 3. ANBO afdeling Soest/ Soesterberg; 4. Artishock; 5. Badso; 6. Bowls Club Soest; 7. Brandweer Soest/ Soesterberg; 8. Bibliotheek; 9. C-Drie; 10. Derde Wereldgroep Soest; 11. Duik school Experience; 12. Duinkikkers zwemvereniging; 13. Fakkeldragers Scoutinggroep; 14. Gemeente Soest Di gitaal gemeentehuis; 15. Gemeentewer ken Soest; 16. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt; 17. Handwerkvereniging Naald en Draad; 18. Juliana gemengd koor; 19. Kamerkoor Tourdion; 20. K.B.O. Soest/Soesterberg; 21. Korfbal vereniging Eemvogels; 22. Militaire Luchtvaartmuseum; 23. Museum Oud Soest; 24. Orgel en Keybordclub Eem- land; 25. Pergamano Piet Vonk; 26. Politiè regio Eemland Noord; 27. Pij nenburg atletiekvereniging; 28. P.V.O. Soest; 29. REMU Soest; 30. RMA Soest; 31. Selby badmintonvereniging; 32. Slachtofferhulp Eemland; 33. Springbokken gymnastiekvereniging; 34. Odeon muziekvereniging Soester berg; 35 Soester Muziekgezelschap; 36. Stam/Sovoco volleybal; 37. SWOS Stichting Welzijn Ouderen' Soest; 38. Video groep Soest; 39. Vrije Vogels modelvliegclub; 40. Stichting Vrijwilli gers Vacaturebank; 41. Stichting We reldwinkel Soest; 42. Motet en Madri gaalkoor; 43. Actiegroep Help de Polen in Kozle; 44. Tourmalijn/Vereniging Nederland - Noorwegen; 45. Overdag koor Soest. De Seizoenmarkt "Plus" 1997 wordt gepresenteerd door Bert Krijger. De werkgroep Seizoenmarkt behoudt zich het recht voor het programma of de pro grammavolgorde te wijzigen. De seizoenmarkt is op 6 september de gehele dag telefonisch bereikbaar onder het nummer 06-54-733996. Het College van B. en W. heeft inge stemd met het verlenen van een bouw vergunning aan de fa. Brandsma voor een nieuw pand aan de Soesterberg- sestraat 52. Daar komt t.z.t. een nieuw winkelpand met acht bovenwoningen te staan. Het bouwplan is aangepast aan de brandveiligheidseisen en de adviezen van de Vrouwen Advies Commissie (VAC). Elke tuinliefhebber heeft vragen en dan is een vereniging als Groei en Bloei een handige hulp. Vinden ze bij Groei en Bloei dat deze maand het 125-jarig bestaan viert. Daarom zal op de jubileum groenmarkt in Soest een plantendokter aanwezig zijn. De plantendokter is Roelof Schuitema. Op hem kunnen bezoekers alle vragen afvuren over bijvoorbeeld 'bruine vlek ken', luis en andere zaken over bloemen en planten. De jubileum groenmarkt wordt gehou den op zaterdag 13 september, van 10.00 tot 16.00 uur. Op het Raadhuis plein bij het gemeentehuis staan dan tientallen kramen, waarin alle aspecten van de flora en 'aanverwante' zaken aan bod komen. Groei en Bloei bemant zelf vijf kramen. Bij de vereniging zijn onder meer oude nummers van het maandblad verkrijg baar voor slechts één gulden (normale prijs voor niet-leden is 7,50 gulden). Tuincentra, bloemenwinkels, andere deskundigen, bijbehorende artikelen, tentoonstellingen, demonstraties, op 13 september valt er van alles te beleven bij Groei en Bloei Soest/Soesterberg die ook een speciale fietsroute heeft laten uitzetten. De route is op de markt ver krijgbaar. Op de jubileum groenmarkt van Groei en Bloei (zaterdag 13 sep tember op het Raadhuisplein) biedt de gemeente Soest honderd groene regentonnen aan voor een tientje per stuk. De normale prijs is 39.95 gulden. Met deze actie hoopt de gemeente de inwoners van Soest te stimuleren een re genton te gebruiken. Met het hemelwa ter wat daarin terecht komt, kunnen planten en bloemen worden begoten, zodat wordt bespaard op het leidingwa ter. De regentonnen hebben een inhoud van 200 liter. Het regenwater kan direct of via de regenpijp worden opgevangen. Voordat het water in de ton komt, wordt het gefilterd. Bij de prijs inbegrepen zijn een aftapkraantje en een overloop voor de aansluiting op de regenpijp. Wie geïnteresseerd is in de regenton kan op 13 september de kraam van de afde ling groen en milieu van de gemeente bezoeken. Het is één van de tientallen kramen die tussen 10.00 en 16.00 uur de jubileum groenmarkt van de 125-ja- rige Groei en Bloei gestalte geven. Op woensdag 10 september om 10.00 uur houdt de Soester Kring een IVN- wandeling door het natuurmonument "Op Hees" gelegen aan de Wieksloter- weg (afslag Turfstreek tegenover het fietspad Boerenstreek, dat vanaf de Cle- mensstraat door het Soesterveen loopt). Er is een info-blad beschikbaar waarop de routes voor voetgangers, fietsers en automobilisten naar de Türfstreek wordt uitgelegd. Gratis aan te vragen op tel. 6017001. Bij de Turfstreek is beperkte parkeermogelijkheid. De leiding van deze geheel nieuwe, bij zondere wandeltocht, die ook zal gaan naar plaatsen die doorgaans niet toe gankelijk zijn, is in handen van Marja Voüte uit Soest. Op Hees is 63 hectare groot. Het is een zeer afwisselend gebied, grenzend aan het landgoed Pijnenburg. Kenmerkend zijn lanen, houtwallen, boerderijen en weilanden alsmede eiken-, naald- en berkenbossen. Naast reeën leven in "Op Hees" onder andere ook hermelijnen, vossen en vleermuizen. Er groeit blau we bosbes, wespenorchis en adelaarsva ren. Vertrek vanaf de Turfstreek 10.00 uur; per fiets van "De Schoof", Molenstraat 142, 9.30 uur. Terug ca. 12.30 uur. Kos ten deelname f 4,-. Niet-fietsers kunnen met' de auto mee, tevoren opgeven bij tel. 6017001, ook voor meer informatie over het programma van de Soester Kring. Komende activiteiten: 17 sep tember: Bedreigd-Beschermd door de heer Verheul van "het Utrechts Land schap"; 1 oktober: "Staat het in de ster ren?' door de heer E. Algra uit Soest. Derde Wereldgroep De Derde Wereldgroep houdt zich be zig met projecten in de Derde Wereld. In de loop van het nu 14-jarig bestaan zijn enkele tientallen kleine en grotere projecten gerealiseerd. Van een "simpe le" waterpomp (Siërra Leone) tot een fysiotherapeutische werkplaats (Tanza nia) en inrichting van een klein dorps schooltje (India) tot deelname met an deren in een al jaren lopend straatkin- derenproject in Lins (Brazilië). Op de Seizoenmarkt 1997 zal de DWG aanwezig zijn met informatie over het lopende project in Sorong (Irian Jaya). Hier in het vroegere Nieuw-Guinea, wordt gewerkt aan een vormings- en opleidingscentrum voor de autochtone bevolking, de Papoea's. Zij zullen hier hun achterstand op de vele, meestal Ja vaanse immigranten, kunnen inhalen in de loop der tijd. Scholing en vakoplei dingen zijn hiervoor zonder meer nood zakelijk. Uiteraard kan men tijdens de markt ook steun geven aan dit project en aan het werk van de Derde Wereldgroep in het algemeen, door donateur te worden. Naald Draad De naam Naald Draad is eigenlijk door de feiten achterhaald. Natuurlijk worden de oudere handwerktechnieken zoals breien, haken, borduren, enz. nog steeds beoefend, maar er zijn in de loop der jaren activiteiten bijgekomen die meer op het gebied van handenarbeid liggen. Een aantal keren per jaar wordt gezamenlijk een bepaalde techniek on der handen genomen. Deze activiteiten kennen een grote ver scheidenheid. Er wordt gewerkt met o.a. verschillende soorten verf, met papier, met karton, met stof, met theezakjes, met Fimoklei, met stempels, met hout, met bloemen enz. Zodra er een nieuwe techniek uitkomt, wordt dit direct opge pakt, mits dit in onze ruimte uitgevoerd kan worden en al onze leden hieraan deel kunnen nemen. Voor het overige nemen de leden zelf een handwerk mee en worden, voor zo ver nodig, hierbij geholpen. De hand werkvereniging beschikt over een hand- werkbibliotheek. Naald Draad heeft op dit moment ongeveer 100 leden. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Deze zijn van harte welkom. Kom vrijblijvend eens een keer de sfeer proeven tijdens de bijeenkom sten: maandagavond 19.30-21.30 uur; dinsdagmorgen 9.30-11.30 uur; woens dagmorgen 9.30-11.30 uur; donderdag middag 13.30-15.30 uur; donderdag avond 19.30-21.30 uur. De contributie bedraagt f 10,- per maand (m.u.v. juli en augustus). Informatie: Rita Roest, tel. 6018355. 'Tourdion' Het Soester Kamerkoor Tourdion be staat in april 1998 vijf jaar. Aan het voorbereiden van een lustrumconcert en andere feestelijke activiteiten wordt hard gewerkt. Om de feestvreugde te verho gen zijn nieuwe leden welkom. Tourdion is een koor van ongeveer 20 enthousias te leden. Onder leiding van Douwe El- derhuis, gediplomeerd koordirigent, heeft het de afgelopen vier jaar een af wisselend repertoire opgebouwd. De vierstemmige muziek wordt meestal a capella (zonder begeleiding) ten geho re gebracht. De wekelijkse repetities bestaan voor een deel uit het serieuze werk, zoals aandacht voor zangtechniek, noten le zen en het instuderen Van nieuwe mu ziek en voor een deel uit ontspanning, bijvoorbeeld het zingen van canons en bekende nummers. Naast de gebruike lijke koffiepauze behoren ook een maal tijd of borrel met enige regelmaat tot de repetities. Jaarlijks worden over het al gemeen twee uitvoeringen gegeven. Om op volle sterkte te komen, kan het Soester Kamerkoor Tourdion nog enke le tenoren en sopranen gebruiken. Geïnteresseerden zijn daarom welkom op de repetities die iedere maandag avond worden gebouden. Ook is het mogelijk zaterdag 6 september een kijk je te komen nemen in de stand op de Seizoenmarkt. Nadere informatie: Antje Heezen, tel. 6012502 of Jozien, tel. 6026183. Pergamano Hoewel de hobby "perkamentpapier bewerken", aangeduid als Pergamano, steeds meer bekendheid geniet, zijn er velen die er nog niet het fijne van we ten. Op de seizoenmarkt is de stand te vinden van Piet Vonk, erkend docent in Soest en omgeving, waar men kennis kan maken met één van de meest veel zijdige creatieve hobby's die er zijn en daarom ook de meeste enthousiaste be oefenaars telt. Naast de kunstigste werkstukken van oud-leerlingen en de docent, vindt men veel boeken met voorbeelden die in de loop van enkele jaren zijn uitgegeven en ook tientallen mappen met patronen en werkbeschrijvingen. Het perkamentpapier, dat hiervoor spe ciaal wordt gemaakt, leent zich voor zeer veel bijzondere toepassingen. Het is doorschijnend, zodat er eenvoudig patronen kunnen worden overgetrok ken. Deze patronen kunnen worden be werkt met kogelpennen tot een reliëf, gekleurd met inkt, verf, viltstiften, pas telkrijt, enz. Met prikpennen kunnen versieringen worden aangebracht die door uitknippen een soort kanteffect geven. Dit zijn nog maar enkele van de vele toepassingsmogelijkheden waarover men uitgebreid informatie kan krijgen, ook over een eventueel te volgen cursus of workshop. Informatie Piet Vonk, tel. 6021121. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zin en onzin van verzekeren Deze cursus is bedoeld voor iedereen die beter geïnformeerd wil zijn over zin en onzin van verschillende verzekerings- vormen. Aan de hand van een in logi sche volgorde opgezette praktijk- en in formatieroute wandelen de cursisten door verzekeringsland. Onderweg doen ze allerlei handige tips en wetenswaar digheden op. De persoonlijke leefomstandigheden, leefwijze en behoefte zijn bepalend voor de portefeuille die men zelf opbouwt. Voor men er erg in heeft wordt er met meer kennis naar het eigen verzeke ringspakket gekeken. Individueel belang blijft de leidraad. De heer C. de Bruin is cursusleider. Aanvang: maandag 22 september, van 20.30-22.05 uur. Aantal lessen: zes van IV2 uur. Cursusprijs: f 75,- en boek f 17,50. Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. English Cambridge First Certificate Er zijn veel redenen te bedenken waar om iemand zijn of haar Engels op een hoger niveau wil brengen. Zo kan een goede beheersing van het Engels een vereiste zijn op het werk of kan het de kansen op de arbeidsmarkt vergroten, aldus docente mevr. H. van Zanen-Lu- ken. De examens die door de Universiteit van Cambridge worden georganiseerd (en in Nederland afgenomen) worden internationaal erkend o.a. door het be drijfsleven. Het First Certificate of Cambridge is het middelste niveau van deze Cambridge-examens en is het exa men waaraan het meest wordt deelgeno men. De Volksuniversiteit begint ook dit jaar weer met een tweejarige cursus die op leidt voor dit examen In deze cursus komen alle vaardigheden ruimschoots aan bod: spreken, luisteren, lezen en schrijven over allerlei algemene onder werpen. Het gaat dus niet om specifiek Business English, maar om het algemene Engels. Examen doen is geen vereiste, het is ook mogelijk om alleen de cursus te volgen en op die manier intensief met de En gelse taal bezig te zijn. Wel is een be hoorlijke voorkennis nodig, b.v. mavo of havo, evenals de bereidheid om ook thuis te studeren en een actieve deelna me aan de lessen. Tijdens de lessen wordt zoveel mogelijk door iedereen Engels gesproken. Aanvang: dinsdag 23 september, 19.00- 20.30 uur. Aantal lessen: vijfentwintig van IV2 uur. Cursusprijs: f 260,- en boek f 38,15. Cursusadres: gebouw Or lando, Di Lassostraat 65. Informatie en inschrijving: maandag 13.00 -16.00 uur; dinsdag t/m donder dag 10.00-13.00 uur. Extra openingstij den. voor inschrijving op de zaterdagen 6 en 13 september 10.00-13.00 uur en donderdag 11 september 19.00-21.00 uur. Men kan het programmaboekje ook telefonisch aanvragen, Volksuniver siteit, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, tel. 6022195. I. Naar aanleiding van het ingezon den schrijven over het slechte beleid van de Gemeente Soest ten aanzien van onder andere het schoonhou den van de trottoirs enz, kreeg dhr. Pieren veel bijval van inwoners uit Soest en Soesterberg. Van één kreeg hij een uittreksel uit de Gooi en Eemlander van 21 augustus, waarin stond vermeld dat de gemeente Eemnes het ISO-certificaat was toege kend voor het goede onderhoud van plantsoenen en wegen. Volgens dhr. Pieren kan de gemeente Soest daar een voorbeeld aan nemen. 'Je kunt hier roe pen wat je wilt, in Soest zijn ze kenne lijk doof. In Eemnes is dat heel anders, daar wordt op zulke klachten gerea geerd'. Heel wat telefoontjes moest hij verwer ken en vaak ging het: 'Nu ik je toch aan de lijn heb, weetje...' en zo werden hem heel wat vragen gesteld over onder an dere het snoeien van overhangende tak ken, klimop enz. Vooral het groen van de buurman werd als hinderlijk onder vonden en de vraag gesteld wat daar aan te doen. Of mag ik mijn groen op het terrein van de buurman snoeien. 'Ja, dat heb je, als je bekend staat als seniorenvoorlichter', reageerde Pieren lachend. Omdat velen deze en soortge lijke vragen stelden wijst hij op het 'bu renrecht' dat in het Burgerlijk Wetboek omschreven staat. Daarin staat onder andere ook het zogenaamde 'ladder- recht'. Dit stelt dat men het erf van de buren mag betreden om aan eigen huis reparaties te verrichten of onderhoud te plegen. Wel moet men dit uiteraard eerst vragen om duidelijkheid te krijgen over eventuele schadeloosstelling. Pieren wijst hiervoor op een folder die bij de gemeente Soest te verkrijgen is. Voor Soesterbergers is dat het dorpshuis Burgstede waar men elke dinsdag- en donderdagmiddag via de gemeentelijke balie dit boekje kan verkrijgen. Hierin staat duidelijk vermeld wat te doen bij overhangende takken, doorschietende wortels, onderhoud aan muur of schut ting. Betreffende het schoonmaken van de trottoirs moet genoemd worden dat de gemeente Soest dit achter bij de flats van de Plesmanstraat terdege ter hand heeft genomen. Met andere woorden werd de opmerking van dhr. Pieren ken nelijk goed gehoord, waarvoor een com pliment. Het is spijtig voor Soest met een zonnebloem lengte van 4.45 meter, maar Soesterberg doet het beter met 5.15 meter. Aan de Kampweg 54 in Soesterberg woont de heer Van Beest, een bekende op het gebied van zonnebloemen. In het verleden deed hij mee aan soortgelijke wedstrijden. Maar toen veel kinderen zonnebloemtelers werden, wilde hij hun als oude rot in dit vak de eer niet voor hun neus weghalen. Voor Soesterbergers is het bekend dat voor zijn huis aan de Kampweg elk jaar de zonnebloemen metershoog oprijzen. Ook nu is het een oprijlaan geworden met aan weerszijden de knikkende hoofden die metershoog op je neerkij ken. Als een nietig mensje staat de toch forse heer Van Beest naast zijn kweke lingen. 'Het zaad heb ik gewoon uit het kippen voer gehaald. Verder gewone niet te zwaar bemeste grond en elke dag een liter water geven. Ook per dag opbinden tot zeker drie meter hoogte, dan blijven ze sterk en groeien ze door. Het zaad van deze zonnebloemen gebruik ik in de winter voor de vogels', aldus Van Beest resiastraat tegenwoordig heet. Van de eerste jaargangen waren soms wel zes tien, zeventien oud-leerlingen aanwezig, terwijl van de schoolklassen eind jaren tachtig aanzienlijk kleinere groepen kwamen. De meeste activiteiten, zoals de barbe cue, vonden buiten plaats. Om half vier kwam een ouderwetse ijscokar langs en dat riep bij velen de herinnering op aan de verjaardagen van Krops. Hij haalde dan altijd enkele emmers ijs bij ijssalon Foto: Aldo Allessie Regnery, en smeerde de verkoelende lekkernij tussen wafels, waarna de schoolkinderen konden smullen. De reünie was gepland van één tot vier uur, maar pas om zes uur gingen de laatste gasten weg. Verschillende oud leerlingen gingen daarna nog met elkaar uit eten, terwijl anderen een afspraak maakten om nog eens een reünie voor een bepaalde klas te organiseren. Meer dan 250 oud-leerlingen en onderwijzers hebben zaterdagmid dag herinneringen opgehaald van die goeie ouwe tijd op de Ma- riaschool en de St. Theresiaschool of de KBS Soestdijk, zoals beide scholen na de fusie in de jaren tach tig werd genoemd. Een stickertje met de voornaam en het schooljaar diende als ruggensteuntje voor de oud-klasgenoten, waarna de verhalen over vroeger en de bezigheden van vandaag van mond-op-mond gin gen. "Dan hoor je verhalen die ik mij niet meer kan herinneren. Iemand schijnt mij ooit eens in mijn been te hebben gebe ten. En er was een vrouw van 43 die vroeger nogal eens werd geplaagd, om dat ze gezet zou zijn. Ik ben toen eens door de hele school gewandeld, met haar op m'n nek. Nu vertelde ze me dat ze zich daarna niet meer te dik voelde," aldus Henk Krops, de oud-directeur van de KBS Soestdijk en een van de leden van de reüniecommissie. Vooral uit de periode 1967-1971 waren veel 'kinderen' aanwezig in en rond het gebouw van Daltonschool De Drie sprong, zoals de school aan de St. The- 4

Soester Courant | 1997 | | pagina 17