R.OUD Verhuur BI Sterke familieband in 't Spiehuis (JIJll memsn* Vrijwilligers Vakature Bank Assertiviteitscursus Herfst-dynastie beleeft 25-jarig jubileum aan de Biltseweg PIET VAN HEUGTEN Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 602 92 76 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Wem Van Oosten fotoservice 'Burgerlijke stand' Open Ochtend bij 'Vrouw en Werk' Yoga-lessen van Josje Joosten Reiki-centrum houdt open huis Thema-avond over omgaan met verlies Thuishulpcentrale /N Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers De lopers van de week New Life Gospel Choir zoekt zangers m/v Kerkdiensten Volksdansen voor vrouwen in wijkcentrum Dierenlief Dierenleed Medische dienst Plattelandsvrouwen De Amerpoort zoekt vrijwilligers Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b Tel.6019589 Secretariaat, Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen tel. 601 76 22 Dia-presentatie Turkije Aan de hand van dia's geeft de heer Heiwig een impressie van zijn bezoek aan Istanbul en de rondreis die hij maakte door de landstreek Cappadociè. De dia-lezing wordt gegeven op dinsdag 9 september in La Promenade in Baarn. De aanvang is 14.00 uur. Fietstocht Op vrijdag 12 september gaan de huis vrouwen fietsen. Om 10.00 uur wordt verzameld op de parkeerplaats tegen over paleis Soestdijk, voor de lunch is iedereen weer terug. Bij twijfelachtig weer, tel. 6017418. R.M.F. Kleinegris 3»lTz jet eti Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. Uk Bosstraat 12 - 3766 AG Soest lvr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Smitsweg311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest e.o. uw speciale aan dacht voor de volgende vacatures: 01-114: "Vrienden van de Hartstich ting" te Soest vraagt een voorzitter. Zijn taken bevatten o.a.: reanimatiecursussen en thema-avonden organiseren. De jaar lijkse collecte en collectanten hiervoor regelen. Wijken voor de collecte in het computerbestand invoeren en bijhou den. Tevens worden er vrijwillig(st)ers gevraagd voor de uitbreiding van het bestuur. 03-113: Internationaal Vrouwencen trum te Soest vraagt vrijwilligsters voor de begeleiding van fietslessen en het aanleren van vaardigheden, op de maandagen. 03-126: Scoutinggroep in Soest vraagt vrijwillig(st)efs voor het spelend bezig zijn met groepen meisjes van 7-10 jaar en met meisjes van 10-14 jaar. Technie ken leren en aanleren en meedraaien met kampen. 04-108: Stichting Eekhoornopvang in De Meern vraagt vrijwillig(st)ers voor het ophalen van zieke/gewonde eek hoorns in de regio Soest. Vervolgens met eigen vervoer brengen naar het op vangcentrum in De Meern. 10-105: Amnesty Baarn vraagt ie mand die de acties binnen de Baarnse groep kan coördineren. Gezien de aard van de organisatie is affiniteit met de doelstellingen van Amnesty onvermij delijk. Combinatie van diverse taken is mogelijk. 02-111: Stichting Gastouderopvang in Soest zit dringend om een penning meester verlegen, Voor informatie over deze en vele andere vacatures uit ons bestand kunt u terecht bij de Vrijwilligers Vakatures Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311 uur, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6012630. Op 11 september start er weer een as sertiviteitscursus in Soest. De cursus bestaat uit 12 wekelijkse bijeenkomsten op de donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur. In deze cursus leer je: - zelf richting aan je leven te geven en je niet te laten overspoelen door om standigheden - je zelfvertrouwen te ontwikkelen of te versterken - inzicht te krijgen in je eigen functione ren en hoe anderen op jou reageren - met kritiek en met waardering om te gaan - als je zonder werk zit, indien gewenst je te oefenen in solliciteren - als je te veel hooi op je vork neemt nee leren te zeggen, zonder je daarover schuldig te voelen - je eigen mening te geven tegenover mensen waar je tegen op kijkt of bang voor bent en je niet meer omver te la ten kletsen - je respectvol te uiten wanneer je te fel uit de hoek komt - je gevoelens te uiten, zonder anderen nodeloos te kwetsen - je op je gemak te voelen in gezelschap, bij verjaardagen, recepties e.d. - een gelijkwaardige plek in te nemen t.o.v. overheersende anderen - met benauwdheid en hyperventilatie om te gaan en goed te ademen. Deze cursus geeft Leidie Niemeijer nu 18 jaar met veel succes. Mensen die zich herkennen in bovenstaande punten zijn van harte welkom. In de groep worden met elkaar allerlei dagelijkse situaties geoefend, b.v. kritiek geven en ontvan gen, waardering geven, conflicten oplos sen, grenzen stellen, enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor mensen met problematiek die buiten de cursus valt, bestaat de mogelijkheid van indi viduele begeleiding. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, psycho loog NIP, tel. 035-6018870. Bellen liefst tussen 8.30 uur en 9.00 uur 's ochtends of tussen 18.00 en 19.00 uur 's avonds De familie Herfst viert in september het 25-jarig jubileum Els. Zittend v. I. n. r in restaurant 't Spiehuis. Staand v.l.n.r.Ron, Irene, Harrie en Harrie jr., moeder Herfst en Vincent. Foto: A/do AUessie Het is meer regel dan uitzondering dat horeca-mensen van tijd tot tijd opnieuw uitvliegen en in een ande re zaak en omgeving hun loopbaan voortzetten. Een uitzondering die deze regel bevestigt is de familie Herfst. Eergisteren beleefde ze het 25-jarig jubileum in restaurant 't Spiehuis aan de Biltseweg. "Alles wat er binnen dit bedrijf gebeurt, wordt nog steeds door ons vijven be slist," zegt Harrie Herfst die evenals zijn vrouw Els, zijn broer Ron, diens echt genote Irene én moeder Herfst zes da gen per week in de zaak is te vinden. Vader Harrie Herfst, die 54 jaar in de horeca werkte, is er niet meer. Maar hij was wel verantwoordelijk voor de ver huizing naar 't Spiehuis in 1972. Zoon Harrie: "Onze ouders waren bedrijfslei der in het restaurant van het Soester Natuurbad, maar onze vader wilde toch weer zijn eigen horeca-bedrijf. Via een advertentie kwam hij hier terecht." 't Spiehuis was destijds een luxe uitspan ning, waar je kon aanschuiven voor een eenvoudige warme maaltijd, een pan nenkoek en koffie met appelgebak. De familie Herfst vond de combinatie van een warme maaltijd en een pannenkoek niet de juiste en koos voor de betere keuken. Gedurende tien jaar ontwikkel de zich een formule die garant bleek te staan voor succes. Een chef-kok hebben ze niet in 't Spie huis, een directeur evenmin. Van een baas hebben ze nog nooit gehoord, wel van collega's. De 'crew' van het etablis sement is vooral een team. De leden ervan voelen elkaar blindelings aan. Oogcontact is vaak al voldoende, maar ook mondeling vullen ze elkaar naad loos aan, zo blijkt alleen al uit het ge sprek met Harrie en Ron. Ambiance "We streven naar perfectie. Door bij voorbeeld altijd verse producten te ge bruiken. Maar het gaat om de totale ambiance, het is een combinatie van wat er in de keuken en wat er voor gebeurt. De kok alleen kan het niet maken, maar de bediening ook niet. Al kan de bedie ning wel veel goedmaken als de kok een fout maakt.'.' Gastheerschap De gezelschappen in 't Spiehuis bestaan in de regel uit nooit meer dan 25' tot dertig personen. "Omdat wij niet de hele zaak weggeven aan één gezelschap. Dan zou je de gasten, die hier willen komen eten, tegen het hoofd stoten. Eén van onze sterkste punten is dat we altijd open zijn én dat we er zelf altijd zijn. In de horeca speelt het gastheer schap ook een belangrijke rol. Iemand met wie je 's avonds over van alles en nog wat hebt zitten praten, kan de vol gende dag tijdens de lunch misschien helemaal geen persoonlijke aandacht wensen, omdat hij bijvoorbeeld voor zaken hier is. Dat moet je aanvoelen. Nee, dat is niet moeilijk. Je merkt met een of de mensen aandacht willen of niet." In de ogen van de familie Herfst is een gast niet zomaar iemand die alleen maar geld in het laatje brengt. Het zijn men sen die specifiek naar 't Spiehuis komen, omdat ze de keuken en de entourage op prijs stellen. "We werken natuurlijk ook om ons brood te verdienen, maar dit werk is ook onze hobby. Als we weer zouden moeten kiezen? Als het op ge zelligheid aankomt, zouden we geen ander beroep weten wat leuker is." Ontwikkeling De familie Herfst is dan ook tevreden over de lijn die 25 jaar geleden werd ingezet. Uitbreiding van de zaak is niet de intentie, maar in ontwikkeling blijft 't Spiehuis wel. Het meest actueel in dat verband is het serveren van gerechten op het onlangs verfraaide terras. "Bui ten eten is een trend aan het worden. Steeds meer mensen willen op het ter ras eten, een beetje de Zuid-Franse sfeer ademen. En de mensen gaan daar in steeds verder. Ze willen ook een luxe diner buiten kunnen eten, drie weken geleden hadden we buiten zelfs een trouwdiner." Nooit is in de hoofden van de familie leden de gedachte opgekomen om het 'verderop' te zoeken. Het geeft aan dat ze plezier hebben in hun werk én werk omgeving. Gezien het grote aantal men sen dat terugkeert in 't Spiehuis, voelen ook de gasten zich thuis in de familie zaak: "Naast lekker eten zoeken ze hier gezelligheid. Er zijn legio mensen die elkaar hier hebben Ieren kennen en die zowel zakelijk en privé een band met elkaar zijn aangegaan." Ook tussen de 'Herfsten' en de gasten is een band ontstaan, hetgeen wel blijkt uit de visites die de familie op haar vaste vakantie-adres krijgt. Bescheiden 't Spiehuis is nog niet in zijn herfst aan beland. De familie gaat door, straks mogelijk met de derde generatie. Har- rie's zonen, Harrie jr. (15) en Vincent (12), hebben al eens laten weten de ambitie te hebben de horeca in te gaan. Na 25 jaar blijven Ron en Harrie be scheiden, zoals het een goede gastheer betaamt. "Het is moeilijk om van jezelf te zeggen dat je het goed doet. Er zijn verschillende bladen, waarin de betere restaurants van Nederland aandacht krijgen. Onze gasten zeggen dat ze niet begrijpen dat wij er nog niet hebben in gestaan." DE IOON V»N DE UITVINDER VAN HEX TEGELTAPIJT. Ook hoogpolig xutyer seheeirwol rechtstreeks van fabrikant 600 m' TAPIJTTEGEISHOWROOM: KELA Amersfoortsestraat 22 SOESTERBERG Bel voor folder of vrijblijvend bezoek. Opmeten gratis. Tel: OS 18-571 215 u£ SoesterbergsesuaaT57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 035-6025942 Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 22 t/m 29 augustus 1997 GEBOREN: Ouasim, zoon van A. Azougagh en S. Aachban. - Angelo Rica^do, zoon van C.M.S. Belt. ONDERTROUWD: Johnny van de Vuurst en Catharina Wilhelmina van de Wijngaard. - Michel Eduard Rietveld en Antoinette Johan- na Maria Kuijer. - Dennis Welbergen en Sonja Klein Woud. - Comelis van den Brink en Nicole Elisabeth Francisca van Keulen. GETROUWD: Vincent Frederik Maria Frijlink en Tü- rkan Ciftgi. -Marinus Hagenbeuk en Maria Jacqueline van Toor. - Wilhelmus Antonius Maria Koppen en Gerda Eli sabeth van Lint. - Willem Hendrik van Boeijen en Sandra Margreet van den, Broek. - Franciscus Wilhelmus Kenter en Alida Maria Bakker. OVERLEDEN: Hendrikus Cornelis van der Riet, echtg. van I. Spijksma. - Hendrika Wilhelmi na Wink, wed. van H. Hietbrink. - Mar- retje van Herwaarden. - Anna Brunse- laar, echtg. van J.A. Smorenburg. - Adriana Boegheim, wed. van C.B. Beem. - Albertus Mensink, echtg. van M.C. Rempt. Van de gemeente Baarn ontvingen wij de volgende gegevens: GEBOREN: Stefan Adrianus Everardus, zoon van S.M.W. Casteleijn en M. Hilhorst. - Christian, zoon van C.J.W. de Graaf en M.C. Wallet. - Duco Christian Willem, zoon van M.R Oortman Gerlings en S.H.B. van Hal. - Sylvester, zoon van R. Zijtveld en M.A.M. Majoor. - Eline Deborah, dochter van H.W. Beekhuis en H. de Graaf. - Johan Eybert, zoon van J.A.S.M. van Geijn en J.H. Hutten. - Eva, dochter van V.W. Bos en S.W.J. van den Brink. - Marloes, dochter van C.J. Wantenaar en R.T. Coppes. - So- phie Gina Martha, dochter van C.A.G.M. van Lange en F.A. van Til burg. - Isabel Hanna, dochter van P, van Winden en E.J. Sloetjes. - Henrieke Rianne, dochter van A. Hop en J. Koe- lewijn. - Lukas Hillebrand, zoon van H. de Graaf en E.G.T. Offringa. - Mieke Josephine, dochter van J.V. Willems en C.S. Barones van Dedem. Het aantal vrouwen met betaald werk is sterk gegroeid in Nederland. Over hun positie op de arbeidsmarkt zijn vrouwen echter niet altijd even tevreden. Veel vrouwen hebben vragen over hun werk: hoe kan ik mijn positie verbeteren, kan ik dit werk wel volhouden, effectiever functioneren, hoe pak ik dit aan? Vrouw Werk zet zich al jaren in voor vrouwen, onder andere door vrouwen te adviseren en te begeleiden in hun per soonlijke loopbaan. Op zaterdag 13 september, van 10.00 tot 12.00 uur, is men welkom met vra gen en/of voor het bijwonen van een presentatie over de trainingen (pro gramma op aanvraag). Vrouw Werk, Breestraat 59-61, Amersfoort, tel. 033- 4614737. Elke maandag- en donderdagavond, van 19.30 tot 21.00 uur, geeft Josje Joosten-Koning weer yogalessen, met meditatie, lichamelijke oefeningen (asa- na's), intuïtief bewegen, soms dans en mantra's zingen en ontspannen. Iedere eerste maandag en donderdag van de maand zijn deze bijeenkomsten "open avonden", die voor iedereen toeganke lijk zijn, met meditatie en gesprekken over zelfrealisatie en de essentie van onsterfelijke liefde en geluk. Ook de chakra's en de kundalini worden behan deld. De yogalessen vinden op maandag avond plaats aan het Vedelaarpad 53, op donderdagavond Vedelaarpad 51, met uitzondering van de schoolvakan ties. Informatie: Josje Joosten-Koning, tel. 6021625. Reiki is een manier om met universele levensenergie de mens te helen ('heel maken') en is al eeuwenlang bekend in het Verre Oosten. Tegenwoordig is er nauwelijks een land waar Reiki niet wordt gebruikt. De kracht van Reiki is zijn holistische werking; de genezing vindt plaats op ieder niveau, lichamelijk, geestelijk en spiritueel. In onze tijd van stress en spanning zitten veel kwalen "tussen de oren" of hebben daar hun oorsprong, zodat een totale aanpak van het pro bleem vaak een dieper resultaat geeft. Reiki is een natuurlijke geneeswijze en kan door iedereen "geleerd" worden. Reiki wordt via de handen doorgegeven en kan op alles worden toegepast: op mensen, dieren, planten en vooral op uzelf! Reiki, in Japan her-ontdekt. In Neder land hebben sinds 1983 vele duizenden de zachte, vriendelijke aanpak van Reiki leren kennen en de b'asis van respect en liefde voor al wat leeft leren waarderen. Voor informatie en gratis proefbehande- Iing: Reiki-centrum de Zaaier, tel. 6027972. Op dinsdag 16 september is er een "open huis", van 19.00 tot 20.00 uur, Di Lassostraat 66. Omgaan met verlies is voor iedereen een moeilijke opgave, of dit nu een ei gen verlies betreft of een verlies dat ie mand uit de omgeving meemaakt. Daar om organiseert "Steunpunt Rouw- en Verliesbegeleiding" een thema-avond over dit onderwerp, met als gastspreker Marinus van den Berg, pastor te Almelo en auteur van o.a. de boeken "Afscheid serieus nemen" en "Door je verdriet heen groeien". Deze thema-avond wordt gehouden op woensdag 17 september in het gemeen schapshuis "De Akker", Melkpad 14b in Hilversum (terrein van de Oud-Katho lieke kerk), aanvang 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 5,- per persoon. Ook worden in Hilversum en Soest weer gespreksgroepen georganiseerd voor weduwen en weduwnaars en voor kin deren van overleden ouder(s). Andere groepen zijn op aanvraag mogelijk. Tevens bestaat de mogelijkheid van in dividuele begeleiding voor hen die niet in een gespreksgroep willen, maar wel behoefte hebben aan steun en begrip. De verdere activiteiten van het Steun punt zijn o.a. het geven van workshops voor hen die eenmalig stil willen staan bij een verlies en voor diegene die an deren daarbij behulpzaam willen zijn. Informatie of aanmelding: elke werkdag 9.00-11.00 uur, Nelleke Wijnhof, tel. 6022122, of b.g.g. Eveline Mossel, tel.. 6014310. Tel. 033-4631334 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwilligers, die enkele uren per week ondersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/kinderen/ buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner onder nemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. Soest-Zuid Voor een meisje van 11 jaar met een verstandelijke handicap zoekt de THC een vrijwilliger die af en toe voor een aantal uren de moeder kan/wil vervan gen. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Van Asch van Wijckstraat 3-9, postbus 1599, 3800 BN Amers foort, tel. 033-4220500, of bij contact persoon Tineke Brobbel in Soest, tel. 6022395. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Jos en Suzan van Stralen Marlijn Schneider Ricky Visser Trouble in my way, I have to cry sometimes. But that's allright Jesus will fix it, after a while! Een fragment van een "black gospel" song uit de kerktraditie van de "zwarte" Amerikanen, waarin zo pakkend de le vende relatie tussen hun normale leven en hun geloof tot uiting komt. Helemaal niet afstandelijk. Daarom spreken de teksten zo aan! Muziek met een heel breed spectrum aan muziekstijlen, van rustige a capella, over bluesy tot zeer swingende funk. Dit is de muziek die het nieuwe kleine black gospel koor in Soest, het New Life Gospel Choir, wil vertolken. Op de eer ste plaats omdat het zulke geweldige muziek is, die je echt raakt en die zo "lekker" is om te doen, maar ook ande ren met die muziek en haar boodschap kennis te kunnen laten maken. Het koor is nog maar net begonnen en heeft nog wat zangers en zangeressen nodig. Informatie: tel. 6025623 of 6021785 (vraag naar Natascha of Cees). Zaterdag 6 september ROOMS-KATHOLJEKE KERK Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19.00 eucharistie; samenzang Zondag 7 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 eucharistie; Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 eucharistie; samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 gezinsviering; kinderkoor Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 eucharistie; mannenkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. R van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.A.C. Rullman, Diepenveen Wilhelntinakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Aibert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09,30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. R Groenenberg, Ermelo ,17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 19.00 ds. A.B. v.d. Heiden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 mevr. C.A. v.d. Kuil EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 geen opgave CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Menso Hendriks; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie 'Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 mr. F.Ph. Groeneveld NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 drs. J.B. Storms, Zeewolde M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 pastor R. Welters LEGER DES HEILS De Wetstraat 25 10.00 envoy G.H. Arnoldus Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. C. Verwaal-Hübner ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloem weg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie In het wijkcentrum aan de Smitsweg kunnen vrouwen elke maandagmiddag vanaf half drie en/of donderdagmorgen vanaf half tien meedoen aan volksdan sen. Deze week wordt deze activiteit hervat. Gestart wordt met een serie nieuwe dansen, waaronder een country-line. Mensen die nog niet eerder meededen, wordt stap voor stap de dansen geleerd. Iedereen kan vrijblijvend komen kijken of een keertje meedoen. Voor meer informatie kan men terecht bij leidster Lea van den Eijnden, tel. 6012986. Amivedi, telefoon 60134 87 VERMIST: Cyperse kater, witte poten en bef. V.d. Griendlaan, Soesterberg. Cyperse poes, géén aftekening, rond hoofd, schuw, niet aanhalig, was vrij ziek bij vertrek. Amalialaan, Baarn. Bovenstaande dieren hebben er al vaker in gestaan, als u denkt deze (of onder staande dieren) gezien te hebben, bel me dan. Teckel, reu, wildkleur, ruwharig, hals band naam adres. Reespoor, Soest. Cyperse kater, veel wit op buik, kop en poten, op beide wangen zwarte streep, bruine vlooienband, grote jongen. Dal- weg, Baarn. Zwarte kater, enkel wit haartje, hoog op de poten, slank, half Abessijn, jong, Van Brakellaan, Baarn. Zwart-bruin gevlekte poes, klein wit befje, groen suede bandje met penning. Koninginnelaan, Soest. GEVONDEN: Hond, kniehoogte, rug en bovenkant van de poten zwart, poteq verder bruin, bruine snoet, grijze kin, nalf-lang haar, getat., (waarschijnlijk) oudere hond, lijkt op Gordon Setter, slipketting. Duitse herder, gewond aan achterpoot (dijhoogte), lief en gehoorzaam, Ster renbergweg (Soesterberg). Zwart katertje, jong. Birkstraat, Soest. Kat, beige-bruin over lichaam, staart zwart, witte vlek op kruin, mager, spit se kop, lijkt op Siamees. Talmalaan, Soest. Poes, lichtrood met wit, rode vlek op neus, net boven neus witte streep, buik wit. Dalweg, Soest. Zaterdag 6 september en zondag 7 september HUISARTS Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: J.P. Krijger (A), Schoutenkampweg 4, tel. 6012423. R. von Bartheid (B), Prins Hendriklaan 3, tel. 6013322. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. B: Von Bartheid, Chavannes/Verbeme, Hui- tema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 5412137. Extra dienst zaterdag 09.30-13.00 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 6017853. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vtvaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 6014211. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Patiënten Service Bureau voor algemene informatie over o.a. ziekten; geopend: maandag t/m don derdag 09.00-17.00 uur; vrijdag 09.00- 13.00 uur. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Amnestylaan 76, 3765 EX Soest, tel. 6029276. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: tel. 6017973. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 10 september de eerste avond van het seizoen 1997/1998 in De Deel, Kerkstraat 11B, aanvang 20.00 uur. Dhr. Z. Bruyn uit Amersfoort komt spreken over "Het bos en zijn bewo ners". Entree niet-leden: f 3,00. De vakantie is voorbij en de meeste mensen beginnen weer aan hun dage lijkse bezigheden. Zo ook de bewoners en (dagbestedings)deelnemers van De Amerpoort, een instelling voor verstan delijk gehandicapten met verschillende woon- en dagbestedingslocaties in regio Eemland. Nieuwenoord, gelegen in de bosrijke omgeving tussen Baarn en Hilversum, is een van die locaties. Er zijn daar vele faciliteiten aanwezig om leuke activitei ten te ondernemen met degenen die er wpnen, werken en hun vrije tijd door brengen. Zo is er een sportzaal, een kroeg, een kapel en een boerderij. Er kan gezwommen worden en er zijn ge legenheden voor muzikale, dans-, zang en creatieve activiteiten. Er is altijd wat te doen. Daarnaast worden er ook steeds vaker activiteiten buiten de eigen locatie ondernomen. Datzelfde geldt ook voor de overige woonvoorzieningen in Soest, Baarn en Amersfoort. Verschillende bewoners gaan schaatsen in Utrecht, tennissen in Eemnes en voetballen in Hilversum. Bij veel van deze activiteiten spelen vrijwil ligers een belangrijke rol. Hun (extra) begeleiding èn enthousiaste inzet is on betaalbaar! Daarnaast zijn er vele bewoners, zowel op Nieuwenoord als op de andere loca ties, die het bijzonder op prijs stellen als er iemand met enige regelmaat (dit kan b.v. maandelijks zijn), bij hen op bezoek komt. Binnen De Amerpoort zijn al veel men sen als vrijwilliger actief, maar om ook aan nieuwe vragen van de bewoners te gemoet te kunnen komen, is de afdeling Vrijwilligerswerk op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Ervaring is niet nodig; de praktijk leert dat, als er enthousiasme is, de rest vanzelf volgt. Mensen die naast hun werk of hobby's in de gelegenheid zijn om zich ook bin nen De Amerpoort op enigerlei wijze in te zetten, worden daarom van harte uit genodigd om contact op te nemen en eens te kijken of wensen en mogelijkhe den op elkaar aansluiten. Informatie: Annemieke Kappert en Maggy Alders, tel. 035-6880151.

Soester Courant | 1997 | | pagina 19