En dit zijn de knallers van deze week: Soest dreigt Remu met de rechter mannetjesputter Valse kaarten in omloop bij Gilde 189 849 369 149 079 rt/IOSSELWEEK 23?o Schut te laat van goede wil 'Politiemacht' moet groepjes jongeren in bedwang hopden 6027493 Bezwaar tegen tarief van basispakket Soester leden programmaraad weten van niks 3 Actueel 5 Actueel 15 Gilde llSoesterberg 13 Sport Laffe jongeren mishandelen meisje van elf Rechter: 'Bedrijf blijft verzegeld' Winkeldief beboet A. van der Lee VAN DER GOEN ADVOCATEN (secretaresse) HET VLEESCENTRUM Hamlappen Rundergehakt 4 KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend VERVANGING Ernst Kuyper na sessie van ruim drieënhalf uur nieuwe koning Van Breukelen 5 Vast-goed kwaliteits kleurenfo! Gloria Heel boerenwit Verse kabeljauw filet Krabsticks Stegeman rechte leverworst Komkommer VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest NATIONALE van 1 - 7 september KOM EN PROEF ZELF! MOSSELPAKKET RUUD SMIT visspecialiteiteri Het College van B. en W. is het niet eens met de manier waarop de Remu omgaat met de samenstelling van het programmapakket. Volgens het gemeentebestuur houdt de Remu zich daarbij niet aan de af spraken, gemaakt bij de verkoop van het CAI-bedrijf, en heeft de Remu gedreigd met juridische stap pen. Per brief heeft de Remu het College in juli nog enigszins opgetogen laten weten dat zij in september haar belofte - de modernisering van het kabelnet en de samenstelling van het programmapakket - waarmaakt. Over dat laatste wijst de Remu-directie erop dat het pakket - op advies van de programmaraad - gelijk is aan het Amersfoortse pakket. Dat be vat twee mogelijkheden: ofwel het vol ledige standaardpakket (alle 32 zenders) ofwel het beperkte pakket (de acht openbare kanalen: Nederland 1, 2 en 3; Duitsland 1, 2 en 3; de Kabelkrant en het Remu-servicekanaal, eventueel aan gevuld met de abonnee-kanalen Filmnet en Filmnet Supersport, die inmiddels Canal+1 en Canal+2 worden genoemd). De Remu laat weten dat zij - vooruitlo pend op de nieuwe mediawet, waarover de Eerste Kamer nog een uitspraak moet doen - zij de klanten nu alvast de mogelijkheid heeft geboden om te kie zen tussen een volledig en een goedko per beperkt pakket. De nieuwe wet heeft o.m. betrekking op het wettelijke minimumbasispakket, een beperkt pak ket en de rol van de programmaraad. Omdat er nog onvoldoende duidelijk heid is over die ontwikkelingen en de modernisering van het Soester kabelnet inmiddels is voltooid, leek het de Remu juist om niet te wachten tot alle details van de wet bekend zijn en de program maraden nieuwe stijl geïnstalleerd zijn. Afspraken De brief is op het gemeentehuis niet in goede aarde gevallen en vooralsnog schaart het College zich dan ook niet bij het gejuich van de Remu. Integendeel: De samenstelling en de tariefvaststel ling voor de nieuwe "programmapak ketten" van de Remu zijn geheel voorbijgegaan aan de Soester leden van de programmaraad. Dat zegt het VVD-gemeenteraadslid Bartho An- derson, die samen met zijn BAM- collega Rob Joustra en omroepmede- werkster Annet de Langen namens de gemeente Soest in dat gezelschap zitting heeft. Volgens Anderson heeft de program maraad alleen mogen beslissen over het aantal zenders (32) in het nieu we uitgebreide pakket, maar geen enkele bemoeienis gehad met de uit eindelijke keuze van die zenders en de samenstelling van het beperkte pakket. ambtelijk is de brief nog eens goed be studeerd, waarbij de ontdekking is ge daan dat de Remu zich niet houdt aan de afspraken bij de verkoop van het CAI-bedrijf (in april 1996). In de verkoopovereenkomst is bepaald dat de Remu het door het rijk voorge schreven wettelijke basispakket zal in voeren en dat de rest van de capaciteit beschikbaar is voor pluspakketten. Het wettelijke basispakket bestaat volgens de gemeente uit ca. 15 programma's en omvatten in elk geval de Nederlandsta lige publieke zenders én de zenders die met een normale antenne (geen schotel dus) te ontvangen zijn. Het beperkte pakket dat de Remu nu invoert is geen basispakket, maar een pakket van slechts acht zenders tegen een tarief (f 13,79 per maand) dat maar heel weinig onder het huidige tarief .(met 22 zenders!) ligt. Uit de tariefaf spraken blijkt dat de Remu voor een ei gen basispakket (dus ca. 15 zenders, volgens de gemeente) een tarief mag vaststellen dat onder het huidige tarief ligt. 8 i.p.v. 15! Kortom: de inwoners krijgen voor on geveer hetzelfde tarief slechts 8 pro- gramma's, aldus de gemeente, terwijl bedongen is dat voor het basispakket van ca. 15 zenders het huidige tarief als maximum zou gelden. Het College heeft de Remu alvast een brief geschreven waarin duidelijk wordt gevraagd om af te zien van de invoering van het "be perkte pakket" en zich te houden aan het contract. "U zult begrijpen dat wij ons gebonden weten door de bepalingen en voorwaar den van de verkoopovereenkomst en niet kunnen instemmen met de invoe ring van een beperkt pakket tegen het door u gestelde tarief. Wij verlangen nakoming van de met u gesloten over eenkomst," aldus B. en W. die voor 1 september antwoord eisten van de Remu. Het College ging er vorige week vanuit dat de Remu het contract alsnog zal nakomen. Zo niet, dan zullen er op kor te termijn juridische stappen worden gezet om de Remu ertoe te dwingen. De kwestie komt vanavond aan de orde in de vergadering van de raadscommissie Milieu (19.30 uur). 'Automatisch' De meeste inwoners hebben van de Remu intussen een brief gekregen waar in de omschakeling wordt aangekon digd. Opmerkelijk daarbij is dat de Remu er vanuit gaat dat men zich zal abonneren op het uitgebreide pakket (f 21,39), waarin o.m. de Nederlandsta lige commerciële tv-zenders plus de Bel gische, Engelse en andere buitenlandse zenders zitten. Wie zich tevreden wil stellen met het beperkte pakket - al is dat volgens de gemeente dan ook te duur - moet daarvoor speciale actie on dernemen. Wie dat vergeet krijgt dan 'automatisch' het duurdere pakket. Discovery - de veelbekeken documen tairezender - komt overigens ook in het uitgebreide pakket niet meer voor. mom Zandverstuiving aardkundig monument. Mevrouw A. Moerkamp (44) wordt directeur openbare school. Politiek maakt zich zorgen om aanrijtijden ambulance. Eerste paal voor brandweerkazerne. Gildefeesten 1997: Duizenden bezoekers op grootste reünie van Soest en omgeving. Verder veel foto's van de diverse activiteiten en de uitslagen van de verschillende wedstrijden. Actie Kozle passeert 100.000 gulden. MHC Soest zoekt aanval in raadszaal. Een elfjarig meisje uit Soest is vori ge week woensdag mishandeld door een groepje van ongeveer acht jonge ren. De laffe daders, van een jaar of achttien, hielden haar tegen toen ze tussen half één en één uur op de Schoutenkampweg fietste. Vervol gens trapten ze tegen haar fiets en schopten en/of stompten ze het meisje in onder meer haar gezicht, voordat ze de benen namen. Het jonge slachtoffer, dat enige tijd buiten bewustzijn raakte, hield kneu zingen over aan de mishandeling en klaagde over pijn in haar been en buik. De daders zijn nog niet aange houden. Ook op het Kerkpad is iemand mis handeld. Het betreft een twintigjari ge Soester die in de nacht van zater dag op zondag werd geschopt en ge slagen door een groep van acht per sonen, onder wie een meisje. Zelfs toen het slachtoffer op de grond lag, schopten de daders hem in het ge zicht en tegen het lichaam. Nadat de agressieve groep zich had verwijderd, moest het slachtoffer zich onder dok tersbehandeling laten stellen. Het is de derde mishandeling die in korte tijd is gemeld bij de politie. In het belang van het onderzoek wil de politie over de laatste zaak geen me dedelingen doen. Het autosloopbedrijf en de garage van de gebroeders Schut in Soest blijven allebei verzegeld. Vice-pre- sident van de Utrechtse rechtbank mr. G. van der Burg is het niet met Schut eens dat de verzegeling on rechtmatig is. Zij vindt bovendien dat de broers vol doende gelegenheid hebben gehad om de omstreden autowrakken te verplaat sen. Toen de provincie Utrecht op 9 juli het bedrijf aan de Industrieweg afsloot met kettingen en loden zegels, keek vennoot R. Schut nog zwijgend toe. Half augus tus liet zijn raadsman elke mogelijke re gel in de wet los op de verzegeling. Hij constateerde dat op 9 juli het provincie- besluit tot afsluiting, genomen op 23 mei, nog geen rechtskracht had. Van der Burg verwierp dit argument donderdag. Het besluit was de reactie op een bezwaarschrift van Schut. De ei genlijke beslissing had de provincie al op 2 december genomen. Dat Schut pas na 9 juli aanbood om zijn autowrakken te verplaatsen naar een vloeistofdichte vloer, was ook in de ogen van de rech ter te laat. Na 2 december heeft Schut drie keer de kans gehad om ze op te ruimen. Door de voorschriften steeds maar weer te negeren, heeft Schut zelf de werkge legenheid van zijn personeel in gevaar gebracht, meent de rechter. Schut kan de provincie daarom niet verwijten dat ze geen rekening heeft gehouden met de financiële belangen van het bedrijf. De geëiste tienduizend gulden voorschot op een schadevergoeding wees Van der Burg daarom ook af. Met een boete van 220 gulden is een winkeldief vrijdagmiddag naar huis ge stuurd. Hij werd aangehouden, toen hij een supermarkt verliet. Hij droeg goe deren ter waarde van dertig gulden bij zich, die hij niet had afgerekend. Twaalf agenten en een politie hond zijn maandagavond in actie gekomen om enkele groepjes jongeren uit elkaar en in be dwang te houden. Kort daarvoor waren ze door leden van het Groot Gaesbeeker Gilde uit de feesttent gezet. In de tent, waar op dat moment ne genhonderdjongeren verbleven, was een dreigende sfeer ontstaan doordat enkele groepjes jongeren van ver schillende nationaliteiten niet be paald goed met elkaar konden op schieten. Vrijwilligers van het gilde zorgden er voor dat ze de tent uit gingen. Dat was omstreeks kwart voor twaalf. Volgens René van Hal van het gil de is er binnen niet echt gevochten. Om buiten escalaties te voorkomen, werd de politie gewaarschuwd. Die nam geen enkel risico en riep de as sistentie in van de districten Eem- land-Zuid en Binnen-Sticht en de marechaussee. "We hebben meteen ondersteuning aangevraagd, want stel je voor dat de vlam in de pan slaat. De gemoederen waren hoog opgelopen, maar tijdens onze aanwezigheid is er niet meer daadwerkelijk gevochten," aldus een woordvoerster van het politiedistrict Eemland-Noord. Tot half drie 's nachts waren politie en marechaussee in de weer om de groepen gescheiden te houden en in verschillende richtingen te begelei den. Daarbij sneuvelde een buiten spiegel van een dienstwagen van de politie. Op de Birkstraat werd de auto van een particulier bescha digd. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 12 rv%N rrouiilniM'y Wrlnxliugndvii's Konin^üwg 29, Soest AA TVlofoon (035) 603 7000 Birkstraat 108, Soest vragen voor drukke, veelomvattende praktijk, waar vaak gisteren iets af moet met spoed met ervaring, die zelfstandig kan werken, ook financiële administratie kan voeren en gevoel voor humor heeft. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan: postbus 318, 3760 AH Soest, ref. MP Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Varkenshaas uOQr per kilo18?5 per kiloy per kiloO- Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar ALIT0RUITEN 10-DAAGSfc onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Vanaf standaard UVA-Eatra verzekering Zie pag. 9 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 4729097 Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft dit jaar te kampen gehad met een nieuw fenomeen: valse kaarten voor de reeds lang uitverkochte feest avond op zaterdag. Aan de ingang van de tent werd ongeveer veertig mensen de toegang geweigerd, om dat ze in het bezit waren van een on echt entreebewijs. De prijs voor de illegale kaarten op de zwarte markt varieerde. Sommigen had den vijf tientjes neergeteld voor de nep kaarten, anderen waren met 7,50 gulden goedkoper uit dan degenen die via de reguliere weg 15 gulden hadden betaald voor een geldig toegangsbewijs, maar kwamen niettemin bedrogen uit. Al voor het weekeinde had het gerucht over de valse kaarten de gildebroeders bereikt. Spoedig bleken de verhalen op waarheid te berusten en ruim voor de feestavond had het Gilde al een vals exemplaar in zijn bezit. In overleg met de politie werd zaterdagochtend offici eel aangifte gedaan. Op de speciale Gil de-pagina op de Kabelkrant werd een waarschuwing geplaatst. Houders van een valse kaart zouden niet worden bin nengelaten. De nagemaakte tickets waren vrij een voudig te herkennen. De vervalser had zie pagina een originele kaart gerasterd en die ko pie vervolgens gedrukt op dunner pa pier dat evenals de echte kaarten groen van kleur was. Op de valse kaarten was vCrderduidelijk te zien dat het Amstel- logo minder scherp was. "Het heeft eigenlijk geen problemen opgeleverd. De kaarten waren goed her kenbaar, maar het is natuurlijk wel sneu voor de mensen die er geld voor hebben betaald. Maar acties waren nodig, om dat het maximum aantal toegangskaar ten al ruim van te voren was verkocht. Ten opzichte van de mensen met een geldige kaart en degenen die geen kaartje meer konden kopen, zou het onredelijk zijn als je hier niet tegen op treedt," reageerde René van Hal. Vol gens de ouderman van het gilde zullen volgend jaar gepaste maatregelen wor den getroffen. Meer kon hij daarover niet meedelen. Over het systeem van de voorverkoop (voor het tweede achter eenvolgende jaar konden belangstellen den via een bon in deze krant een kaart bestellen) is het gilde tevreden. De feestavond, met optredens van Henk Wijngaard, One Two Trio en Greenlight Express, werd bezocht door tweedui zend uitzinnige mensen. Zondagavond werden ook enkele ver valste consumptiebonnen ontdekt. Van af dat moment werd scherper gecontro leerd. Kennelijk hadden de bezitters van de nagemaakte bonnen dat in de gaten, want vanaf dat moment werden alleen nog maar echte, betaalde bonnen inge leverd. Koning Het Groot Gaesbeeker Gilde trekt het komende jaar met een nieuwe koning Na ruim drieënhalf uur schieten wordt Ernst Kuyper op de schouders genomen en lachten wuift 'King Ernst'zijn 'onder danen' toe. het land door. Het is Ernst Kuyper, de 31-jarige uitvoerder van een Soester bouwonderneming. Hij velde bij het 295e schot de vogel en volgde daarmee Theo Vlug op. Het koningsschieten beleefde zondag middag een van de langste sessies uit de geschiedenis. Ruim drieënhalf uur moesten de gildeleden per toerbeurt aanleggen, richten en afvuren, alvorens het houten doelwit zich volledig gewon nen gaf. Ze werden daarbij een handje geholpen door de organisatie, omdat de 'schiet schijf ondanks verschillende voltreffers wilde barsten noch buigen. Omdat de tijd begon te dringen, werd om ongeveer kwart voor vijf de vogel even omlaag gehaald om te worden gekloofd. Daar na duurde het nog een kwartier voordat Martin Hilhorst raak mikte en de vogel nagenoeg ter aarde stortte. Het daarop volgende schot van Kuyper betekende het einde van het koningsschieten. Na dat hij op de schouders was gehesen, begon meteen de huldigings-ceremonie, die in voorgaande jaren altijd pas in de avond plaatsvond. Kuyper die 's avonds onder grote be langstelling bij zijn woning aan de Birk straat werd opgehaald, is al lang lid van het Groot Gaesbeeker Gilde. In het ver leden maakte hij als hoornblazer deel uit van het korps. Met de uitvoerder heeft het gilde een handige koning gekregen. Zijn vrouw Irma is assistente van huis arts W.G. Bavinck. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDEO Zuidpromenade 15, Soest ,Tel.: 601 28 74 een bloemige I f aardappel. 5 kilo: 500 gram 250 gram 500 gram, van per stuk GRATIS DEMONSTRATIE EN PROEVEN OP VRIJDAG 5 SEPTEMBER Wat!? Nog nooit zelf mosselen klaar gemaakt? Dan nodigen wij u nu graag uit om een mosseltje te proeven en alles te weten te komen over het koken van mosselen. Overtuig uzelf. Mosselen, lekker en gezellig. PROf, 2 kilo Zeeuwse mosselen, verse mosselgroenten, stokbrood, fles witte wijn, 2 sauzen naar keuze Ze liggen voor u klaar bij uw visspecialist: Van Weedestraat 149 - 3761 CD Soest - Tel.. x

Soester Courant | 1997 | | pagina 1