m nouRiK Dansen doe je bij Van Mourik. Gemeentelijke hulpexpeditie is met gemengde gevoelens terug uit Kozle De Widt krijgt van CDA op zijn kop voor te milde houding coffeeshop Eerste paal voor brandweerkazerne ^Van Breukelen Vast-goed i ACTUEEL f Schrijf nu in. Dagelijks van Tel. (035) 541 33 19 Mevr. A. Moerkamp (44) wordt directeur openbare school Politiek maakt zich zorgen om aanrijtijden ambulance Profielschets voor nieuwe commissaris der Koningin Ook D66 ziet nu af van 'groene lijstverbinding' DANSCENTRUM Of kom even langs Raad kiest uit 49 sollicitanten CDA wil uitruk met Baarn samen Hulde voor acht Soesters Beelaerts van Blokland met pensioen kwalïteits kleurenfoto's Help de Polen 424.70.57.53 Weer uitvoerige discussie in commissie ABZ Raad herdenkt Jan Zwaanenburg Agressieve Soester verhoord op bureau DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Na afwijzing door GGS Geen kattenpension aan Nieuweweg Groen licht voor rotonde en AH- ontsluitingsweg Verwarde man maakt ommetje door Soest Service bij Schoemaker WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Clubs voor: scholieren, jongeren en (echt)paren. Beginners t/m topklasse. 15.00- 17.00 en van 19.00 - 21.00 uur. Lt. Gen. van Heutszlaan 10, 3743 JN Baarn. De gemeenteraad heeft op 1 sep tember het besluit genomen om me vrouw A. Moerkamp uit Amster dam te benoemen tot algemeen di recteur van de openbare basis school in de gemeente Soest. Bij het raadsbesluit van 3 juli 1997 tot samenvoeging van de vijf openbare scholen tot één school (met handhaving van de huidige vijf locaties) werd vast gesteld dat op zo kort mogelijke termijn tot benoeming van een - extern te wer ven - algemeen directeur moest worden gekomen. Een advertentie-oproep leverde in totaal 49 sollicitatiebrieven op. De benoe mingsadviescommissie heeft een zestal brieven geselecteerd en op 30 juni j.1. een gesprek gevoerd met de desbetref fende kandidaten. Met drie van deze zes kandidaten is op 20 augustus j.1. een tweede gesprek gevoerd. De benoe mingsadviescommissie heeft - unaniem - één kandidaat voorgedragen voor be noeming: mevrouw A. Moerkamp. Het College van Burgemeester en Wethou ders heeft, gelet op de voordracht van de benoemingsadviescommissie en op de uitkomsten van het assessment, de gemeenteraad voorgesteld mevrouw A. Moerkamp te benoemen. Mevrouw Moerkamp is 44 jaar oud. Zij is geboren en getogen in Amsterdam. Momenteel is zij werkzaam ten behoe ve van de Bestuurscommissie Openbaar Onderwijs Zuidoost, sinds begin dit jaar het bestuur van de 15 openbare scholen in Amsterdam Zuidoost. Zij vervult daar ad interim de directeursfunctie aan één van de twee Montessorischolen van het bestuur. Daarnaast vervult zij de functie van collegiale consultant ten be hoeve van de schoolleiding van één van de andere scholen van het bestuur. Bo vendien verricht zij ten behoeve van het nieuwe bestuur werkzaamheden om de nieuwe overlegstructuur vorm te geven. Mevrouw Moerkamp ziet haar benoe ming in Soest als algemeen directeur - een schakelfunctie tussen onderwijsveld en bestuur - als een uitdagende moge lijkheid om op bovenschools- en be stuursniveau werkzaam te zijn. Haar sterke kanten liggen in het uitdagen van mensen om hun kwaliteiten in te zetten ten behoeve van de organisatie en in het hen motiveren om hun minder sterke kanten te ontwikkelen door middel van scholing en coaching. Mevrouw Moerkamp treedt per 1 de cember in dienst bij de gemeente Soest. Burgemeester De Widt gaat bin nenkort met de provincie en met buurgemeente Baarn praten over de mogelijkheden van een gezamenlij ke ambulance-uitrukplaats. De po litiek maakt zich nogal zorgen om de overschrijdingen van de aanrijtij den van de ziekenwagen. Jan Pieter Lokker (CDA) kaartte de kwestie maandagavond aan in de verga dering van de raadscommissie ABZ. Uit het verslag van de GGD-Eemland over 1996 was hem gebleken dat de ambu lance een aantal keren - volgens hem 5 a 10 procent -aanzienlijk langer onder weg was geweest dan de wettelijk voor geschreven 15 minuten (althans voor spoedgevallen). Lokker herinnerde eraan dat Baarn (met name voor Lage Vuursche) al twee jaar strijdt voor het behoud van een ei gen uitrukpunt, dat volgens de plannen in de toekomst ergens in Amersfoort- Noord komt te liggen. Hij zag wel brood in zo'n gezamenlijke uitruk in Baarn of Soest, die samen toch zo'n 70.000 inwo ners tellen. "Het gaat om mensenle vens.'" Lokker kreeg voor zijn suggestie vrijwel algemene steun van de andere commis sieleden. Ook Boerkoel (PvdA) vond dat er over de overschrijdingen - con creet: 11 gevallen in Soest, in andere gemeenten nog eens 67 - niet te gemak kelijk mocht worden gedaan. "Het zal je maar gebeuren..." Als de provincie geen geld beschikbaar stelt voor een goede opzet van de ambulancedienst moeten er andere oplossingen worden bedacht, aldus Boerkoel. Kwestie van geld? Volgens Bert Krijger (VVD) was het niet zozeer een kwestie van geld als van "organisatie". Het claimen van een eigen ambulancepost met Baarn samen leek hem niet zo zinvol, maar volgens Jan Visser (GL-PS) hadden de gemeenten toch al zo weinig'grip op de GGD. "De enige oplossing is een ambulance in de buurt." Burgemeester De Widt beloofde de kwestie te bespreken in het College en toonde zich wel bereid om met Baarn en de provincie te overleggen. Hij wees er overigens op dat de overschrijdingen voor een deel werden veroorzaakt door de toegenomen verkeersintensiteit. Vandaag praatte minister H.F. Dijk stal van Binnenlandse Zaken met Provinciale Staten in Utrecht. On derwerp van gesprek is de profiel schets voor een nieuwe commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht en de rol van een vertrou wenscommissie in de procedure. De huidige commissaris, jhr. dr. P.A.C. Beelaerts van Blokland, neemt in de cember afscheid van de provincie Utrecht, in verband met zijn pensione- COMJEU VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zoiooromonarie 15. Soes' .Tel601 28 74 ring. De provincie hoopt begint 1998 een nieuwe commissaris te verwelko men. De eerste stap in de procedure wordt gezet door Provinciale Staten. In de ver gadering van 3 septemberwordt de pro fielschets vastgesteld. Het seniorencon vent uit Provinciale Staten (de fractie voorzitters) heeft daartoe inmiddels een concept-profielschets gemaakt. Minister Dijkstal kreeg vanmiddag een monde linge toelichting van Provinciale Staten op de profielschets. In ieder geval zal tijdens de volgende gedachtewisseling een uitspraak aan de minister gevraagd worden over het gewicht van het advies van een vertrouwenscommissie. Op vrijdag 5 september wordt de vaca ture via een oproep in de Staatscourant opengesteld. De verwachting is dat de procedure van werving en selectie kan leiden tot een voordracht tot benoeming van de ministerraad aan de Koningin in december van dit jaar. ABN-Amro Soest: Voor informatie: tel 0346 - 351463 fax 0346 - 351529 De acht medewerkers van de brand weer en de gemeentereiniging die namens de gemeente Soest op expe ditie in Kozle zijn geweest, zijn vori ge week teruggekeerd. Met de kol- kenzuiger en de brandweerspuit hebben ze daar goed werk verricht. Over de opstelling van de plaatselij ke autoriteiten zijn ze minder te spreken. De groep werd maandagavond in het raadhuis van Soest verwelkomd door het gemeentebestuur officieel verwel komd met koffie en gebak. Burgemees ter De Widt stak ze een pluim op de hoed voor de geleverde prestaties, on danks de geleden ontberingen. "We hebben de grootste bewondering voor wat u in Kozle hebt gedaan, onder ge heel andere omstandigheden dan u ge wend bent. Misschien zouden alle amb tenaren daar eens een tijdje moeten rondkijken," aldus De Widt, die de be trokkenen een cadeaubon aanbood. Erik v.d. Hoek - coördinator van het team - bood de burgemeester een video band van de belevenissen in Kozle aan. Dat de groep via moderne communica tiemiddelen voortdurend contact had onderhouden met de "thuisbasis" was heel plezierig geweest. "We hadden niet het gevoel dat we daar alléén zaten." Na een afmattende autorit van 19 uur waren de Soesters op 21 augustus in Kozle aangekomen. De volgende dag werden ze, op "bevel" van de autoritei ten in de Poolse gemeente, direct inge schakeld bij het schoonspuiten van de straten van en naar het gemeentehuis. Het beviel de Soesters maar matig dat ze op die manier niet echt iets voor de bevolking konden betekenen en na overleg met Soest staakten ze die werk zaamheden. "De mensen die ons bezig zagen wezen op hun voorhoofd," aldus V.d. Hoek. Schoon water De groep uit Soest trok zich de volgen de dagen niet veel meer aan van wat de gemeentelijke autoriteiten van Kozle voor moois hadden bedacht, maar hield zich verder in de twee meest getroffen wijken - Pogi en Kozle-Port - bezig met het schoonspuiten van een aantal bron nen en waterputten, die door de over stroming sterk vervuild waren. Op die manier kon ook het vee weer schoon drinkwater krijgen. "De mensen - veel al ouderen van Duitse afkomst, die door de officiële Poolse hulpverlening feite lijk genegeerd worden - waren er intens gelukkig mee..." Ook werden een school en diverse woonhuizen schoongespoten. Van de autoriteiten kregen de Soester niet veel support. De gevoelens daar over zijn dan ook op z'n zachtst gezegd "gemengd" te noemen. Volgens V.d. Hoek en zijn collega's hebben ze in al die dagen van de officiële Poolse hulp verlening weinig gemerkt, noch van schoonmaakploegen of de plaatselijke reinigingsdienst. "Wat dat betreft had den we wel tien jaar in Kozle kunnen blijven..." Ziekenhuis Een van de grootste problemen waar mee Kozle op dit moment worstelt is dat het ziekenhuis (500 bedden) volstrekt onbruikbaar is geworden. Het water heeft daar tot de tweede verdieping ge staan, waardoor bijvoorbeeld de appa ratuur in de kelders niet meer werkt. "Het is net een grote graftombe," aldus de Soesters. In de stad is overigens wel en noodziekenhuis ingericht. "Als je het niet gezien hebt kun je 't je niet voorstellen. Zaken als elektriciteit en verwarming doen het op veel plaat sen niet. Je ziet ook niemand die daar aan werkt. Een vrouw zei tegen ons: als je alle werklozen een bezem geeft en met marsmuziek door Kozle laat lopen, dan is het in één dag klaar..." Het CDA heeft zijn pogingen om de omstreden coffeeshop Hacas aan de Koninginnelaan te laten sluiten nog niet opgegeven. Dat bleek maandagavond uit de uitvoerige discussie die op instigatie van het raadslid Jan Pieter Lokker opnieuw in de commissie ABZ plaatsvond. "Nee hè, niet wéér..." reageerde Jan Vis ser (GroenLinks-PS) toen Lokker de discussie opnieuw aanzwengelde. Deze ging echter onverstoorbaar door. Hij vond dat burgemeester De Widt - zoals hem uit het verslag van het zgn. "drie hoeksoverleg" (fnet politie en justitie) gebleken was - een veel te milde hou ding tegenover Hacas had aangenomen en riep hem daarvoor op het matje. Volgens Lokker had De Widt kennelijk geen of onvoldoende uitdrukking gege ven aan het gevoelen van de raad, dat de coffeeshop gesloten moest worden (de zogenaamde 0-optie). Lokker argumenteerde dat er wel dege lijk reden was om op te treden tegen de coffeeshop, o.a. vanwege de "aanzui gende werking" en het feit dat Hacas zich op vrij korte afstand van een mid delbare school (het Griftland College) bevindt. Hij kreeg zoals verwacht bijval van Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF), die meende dat er al lang sprake was van "ondergrondse" verkoop in Soest, terwijl het voorkomen daarvan juist als argument was gebruikt om Hacas te ge dogen. Meilof had ook zijn twijfels over de controleerbaarheid van de coffees hop. Hij onderstreepte nog eens dat de affaire wat hem betreft meer een ge zondheidskwestie was dan een zaak van openbare orde en kondigde aan bij de begrotingsbehandeling met concrete voorstellen te komen om de coffeeshop alsnog in de tang te nemen. Lokker en Meilof kregen forse tegen wind van de andere fracties. Hans van Wuijckhuijse (GGS) sprak over "een herhaling van zetten", omdat alle'pro's en contra's al lang waren afgewogen. Hij vond het ernstig dat het CDA het beleid van de burgemeester met zoveel woor den "afkeurde". Mieke Swinkels (D66) onderstreepte nog eens dat het stand punt van de raad "zeer genuanceerd" was en ook Kees Boerkoel (PvdA) vond het vervelend dat het CDA er wéér over begon. Geslaagd Jan Visser vond dat Meilof bij de door hem nog te bedenken controlemaatrege len ook alle kroegen van Soest moest meenemen. "Alcohol is net zo'n groot probleem..." Volgens Visser heerst er in de coffeeshop een ontspannen sfeer. Hij was er onlangs alleen-maar-wezen-kij- ken. "Ik kan iedereen een bezoekje aan raden. Het is er gezellig en de eindexa menkandidaten die er rustig hun huis werk zaten te maken zijn allemaal ge slaagd..." Burgemeester De Widt constateerde dat de meerderheid van de commissie zijn beleid steunde. Van de "aanzuigende werking" van Hacas was hij niet over tuigd. "Dat hadden we dan in afgelopen jaren ook wel moeten merken." Handjeklap In de tweede ronde verweet Lokker de burgemeester dat deze wel een "instru ment" gekregen had om de drugsver koop aan te pakken, maar er niets mee had gedaan. Ook Meilof liet weten ge schokt te zijn door de sfeer van "hand jeklap", die volgens hem in het verslag van het driehoeksoverleg te lezen was. Hij sprak in dat verband zelfs over een "vierhoeksoverleg", waaraan de eigenaar van Hacas had mogen deelnemen. Hij hekelde vooral het feit dat Hacas van justitie toestemming had gekregen om met T-shirts met opdruk van de firma een voetbalelftal te sponsoren. "Het is vreemd dat justitie daar zo vriendelijk- verdoezelend over spreekt..." Volgens De Widt gaf Meilof een ver keerde voorstelling van zaken. Er was met Hacas niet "onderhandeld"; er wa ren alleen vragen gesteld en antwoorden gegeven. Hij zag al met al geen redenen om van zijn besluit - om niet op te tre den tegen de coffeeshop - terug te ko men. Hij liet overigens nog weten dat de eigenaar van Hacas duidelijk te verstaan was gegeven dat hij - als hem de huur werd opgezegd - niet ergens anders een coffeeshop zou mogen beginnen. "Dan stel ik voor dat wij het pand maar ko pen," schertste Lokker nog half hoor baar, maar daar ging niemand meer op In de extra vergadering van maandag j.1. heeft de gemeenteraad het on langs overleden CDA-raadslid Jan Zwaanenburg herdacht. In een kor te toespraak stond burgemeester De Widt stil bij zijn betekenis voor de Soester en provinciale politiek. "Hij had moeite om te stoppen," aldus De Widt. "Wat dat betreft was hij een doordouwer, bij wie de wil om te le ven overheerste. Wij zullen hem mis sen." De burgemeester wenste de familie Zwaanenburg alle sterkte toe om het verlies te dragen. De raad nam ver volgens enige ogenblikken stilte in acht. De politie heeft gisteren een zeventien jarige Soester verhoord. De jongeman w'as de nacht daarvoor aangehouden, nadat hij op de Ferdinand Huycklaan een negentienjarige plaatsgenoot op zijn oog had geslagen. De twee waren daar elkaar tegengekomen en hadden ruzie gekregen. De getroffen Soester moest zich door een arts aan zijn gezwollen oogkas laten behandelen. Een historisch moment, zo noemde burgemeester Hans de Widt het slaan van de eerste paal voor de nieuwe brandweerkazerne van Soest. Hij verrichtte de klus vorige week dinsdagavond op het terrein aan de Lange Brinkweg. "We hebben lang over de locatie gespro ken en we zijn blij dat het nu zo ver is," aldus de burgemeester, die voor de ge legenheid gekleed was in een witte olie- jas en veiligheidshelm. Een flink gezel schap van brandweermensen, ambtena ren, gemeenteraadsleden en medewer kers van de fa. Van de Grift keek toe hoe De Widt met verve de heimachine bediende die de eerste van de in totaal 237 palen zo'n zeven meter de grond in ramde. Volgensvde burgemeester was Soest de eerste gemeente in Nederland waar het "diepste punt" van de bouw van een brandweerkazerne samen viel met het "hoogste punt" (de oude brandweerto ren, die uiteindelijk gehandhaafd blijft). Het gedreun van de heimachine deed de oude kazerne voelbaar op z'n grondves ten trillen. Na afloop van de korte plechtigheid werd er vuurwerk afgesto ken, waardoor de bouwplek gedurende enige tijd volledig in de rook werd ge zet. Links de burgemeester, rechts de paal. voor particulieren en bedrijven C -WL 'Jet plaats Soest adres DE AKKEREN woning op de 3e woonlaag gelegen, goed onderhouden 5- Lamerapparfemenf met balkon, fraai uitzicht en berging op de begane grond, indeling hal, toilet, woonkomer, aparte eetkamer, moderne keuken, 3 sl.kamers, badkamer met douche, vaste wastafel en was- mach. aansl. In de woning zijn veel inbouwkasten aanwezig, dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van dubb. glas. De servicekosten bedragen f 345,- p/m Volledige financiering mogelijk. Bruto maandhypotheek ca. f. 1.235,-, netto ca. f. 885,-. Wij geven u graag, geheel vrijblijvend hypotheekadvies. -i algemeen 5-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f210.000,-k.k. plaats Soest adres VAN WEEDESTRAAT woning gezellig gelegen, aan de winkelpromenade van Soestaijk, geheel gerenoveerd 5 app. op de le en 2e woonlaag met schitterend vrij dakterras (ca. 100 m2). indeling roy. hal, toil., oudersl.kamer met mod. doucheruimte. Woonk. (ca. 40 m2) met open haord en eiken parketvloer, luxe keuken met div. inb.app. verdieping grote overloop/hobbykamer, c.v.-ruimte (combiketel), badk. met ligb., aparte douche, toil., wastafel en wasm./dr.aansl., 2 ruime sl.kamers met inb.kasfen. algemeen Dit 5 app. verkeert in uitzonderlijke staat van onderh. en is ged. voorzien van therm. begl. Tevens bestaat de mogelijkheid tot aankoop van de nabij gelegen garage. 5****1 APP. Gevraagde koopsom f389,000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Onroerend-goaó Assurantiën De pogingen van GroenLinks-Pro- gressief Soest, om via een "groene lijstverbinding" met Gemeentebe langen Groen Soest en D66 bij de komende raadsverkiezingen de krachten enigszins te bundelen, zijn mislukt. Na GGS laat ook D66 het afweten. Volgens voorzitter A. Feberwee van D66-Soest/Soesterberg zal het oriënte rende gesprek, waaraan de partij had willen deelnemen, niet tot stand komen. D66 had zich daartoe bereid verklaard - zonder overigens a priori uit te gaan van een lijstverbinding - op voorwaarde dat het "een gesprek met z'n drieën" zou zijn. Omdat Harry Witte, de fractievoorzitter van Gemeentebelangen, duidelijk heeft gemaakt dat zo'n "driegesprek" niet tot stand zal komen, gaat D66 - "met alle respect voor het door GL-PS genomen initiatief' - zelfstandig verder, aldus Fe berwee. Hij gaat overigens niet in op de argumenten die Witte in zijn antwoord aan GroenLinks-PS heeft genoemd. Voorzitter Ansje Hoekstra van GL-PS reageert teleurgesteld op het standpunt van de beide andere partijen. "Ik vind het een gemiste kans dat er zelfs niet over een lijstverbinding gesproken kan worden. Daarmee geef je je eigen iden titeit absoluut niet op en je levert op geen enkele manier je zelfstandigheid in, maar je maakt wel meer kans op een restzetel. Het is jammer, en ik vind het ook een beetje dom," aldus Hoekstra. JEUGD-EHBO |NEO VERENIGING) EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B (13-, 14- en 15-jarigen) begint op dins dag 16 september 1997, aanvang 18.15 uur, in het EHBO- ge bouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten jeugdcursus A f 50,-, kosten jeugdcursus B f 50,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaar Braamweg 104, Soesttel. 601 50 65 «HtmMMMHtlHfHHtMMHMtHMMMIfMMMHMHMMWMfMIf Het College van Burgemeester en Wet houders heeft vorige week besloten geen medewerking te verlenen aan de vesti ging van een kattenpension aan de Nieuweweg 62. In dit pand was voor heen de firma Van Altena (gereed- schapverhuur en reparatie) gevestigd. Het perceel heeft in het bestemmings plan de bestemming BA-bedrijven, waarin een kattenpension niet geregeld is. Maar volgens de afdeling Planologie Bouwen is er, gezien de dichtheid van de bebouwing, overlast te verwachten. B. en W. stemmen dan ook niet in met het principeverzoek. De gemeenteraad heeft maandagavond in zijn extra vergadering het groene licht gegeven voor de aanleg van de rotonde en de ontsluitingsweg naar de nieuwe AH aan de Burgemeester Grothestraat. De werkzaamheden kunnen op korte termijn beginnen. Na de uitgebreide discussies bij eerdere gelegenheden had de raad niet veel tijd nodig om vast te stellen dat de meerder heid (VVD, CDA, PvdA en BAM) het voorstel steunde, waarvoor de provincie al eerder de noodzakelijke verklaring van geen bezwaar had verstrekt. Het besluit vloeide dan ook logisch voort uit de eerder genomen beslissingen van de raad. Alle 44 ingediende bedenkingen werden opnieuw ongegrond verklaard. Bij de politie kwam zaterdagmiddag een vrouw op het bureau om te melden dat ze haar vader was kwijtgeraakt op het Gildeterrein. De man, die in Doetin- chem woont, was enigszins in de war en kennelijk een eind gaan lopen. Hij werd later op de middag gevonden op de hoek van de Emmalaan en de Willem de Zwijgerlaan. Daar was hij op het trottoir ten val gekomen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! smr££I Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5