Tuil Do Store' van Haard Hobby aan de Soesterbergsestraat 'Primera Zuid', ook voor niet-rokers AANBIEDING EZELS We zijn weer open! Primera Beddenretages van Veerkamp krijgen face-Iift HANDEL WANDEL I Danscentrum Gerla klaar voor nieuw seizoen Soest weigert medewerking aan uitbreiding van Gemar Loodgieterswerk Wedstrijd met leuke prijzen voor werkstukken Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Ronald de Beer neemt tabakorie Akkerman over Boekhandel van 'In de Ruimte' gaat uitbreiden VOOR:F 99,95 VOOR:F 49,95 jER^pH/ÏNKEL Vredesweek 1997 Geen ruimte voor oliebollen bakken op stoep Verkley DE COMPLETE HOBBYSPECIAALZAAK fün DO store HU HAARD HOBBY SOESTER COURANT PAGINA 9 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 Voorlichting voor nieuwe ondernemers van KvK en IMK Cherished Teddies centraal op avond Internet-Iezing voor bedrijven gf-pOFPeNf, BAOKAMtnS, ggHANfG, WOONfACCGffOfftJEL DEURJEN, gvwtcgNf, Howr gQUWMATEgjALENf, Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Sinds vorige week kunnen hobbyis ten uit Soest volop aan hun trekken komen bij de "Fun Do Store" van Haard Hobby aan de Soester bergsestraat 37B. In deze nieuwe hobbyspeciaalzaak staan Adri i Frank en haar dochter Claudia voor de klanten klaar met een zeer uitge breid assortiment hobbymaterialen en -gereedschappen. Tot voor kort was Haard Hobby ge vestigd aan de Koninginnelaan, maar noeder en dochter Frank zijn zeer in- ^jgenomen met de nieuwe zaak aan de Soesterbergsestraat, op het rijtje tussen the Blue Box en kapsalon Syllie Hair. De officiële opening vond donderdag avond plaats, waarbij de jongste doch ter Frank (Patricia van 7) een lint door knipte. "De winkel aan de Koninginne laan was veel te klein geworden," aldus de dames Frank. "We konden op die «veertig meter de spullen nauwelijks meer kwijt." Op de hónderdveertig vier- kante meter in Soest-zuid lukt dat uit stekend. De "Fun Do Store" biedt een gigan tisch assortiment aan hobbymaterialen Voor zeer uiteenlopende vormen van "handige" vrijetijdsbesteding, van Perga- - •'mano tot Embossing, van Reliëfgieten tot Sjabloneren, van Sandy-Art tot 3D- knippen en nog veel meer. Er is geen hobby te noemen waarvoor de winkel alle spullen daarvoor niet in voorraad peeft. Naast het hobby-assortiment is in de nieuwe zaak ook veel ruimte ingeruimd voor al het gereedschap dat daarbij komt kijken, maar ook voor stiften, pa lier, klei, verf en tal van andere zaken. Verder kan men bij de "Fun Do Sto- o.m. ook terecht voor fournituren, posters, lijsten en wenskaarten. "Fun Do Store" van Haard Hobby is in de feite de eerste grote Fun Do-zaak van het land. Bij de inkoop organisatie zullen zich in de komende tijd veel meer Nederlandse hobbyzaken aansluiten, waardoor de prijzen voor de consument laag gehouden kunnen wor den. Prijsvraag Ter gelegenheid van de opening zijn er tal van speciale aanbiedingen, die tot 1 oktober geldig zijn. Men zie daarvoor de uitgebreide en geïllustreerde folder bij Haard Hobby. Verder is er een leuke prijsvraag, waaraan iedere hobbyist kan ClaudiaPatricia en Adri Frank (v.l.n.r.) van de "Fun D Store". meedoen - Wie maakt het leukste werk stuk? - in welke techniek dan ook. De prijsvraag loopt tot 15 november a.s. en er is een hoofdprijs van 100 gulden, drie prijzen van 50 gulden en 5 prijzen van 25 gulden (in waardecheques). Vrijdag en zaterdag j.1. namen al hon derden hobbyisten een kijkje in de nieu we zaak, waar ze o.a. werden onthaald op demonstraties boetseren en 3d-ca- marca, pergamano en Talens-verf. Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het rheest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Naar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Sinds vorige week is Soest een twee de Primera-tabakszaak rijker: "Pri- nera Zuid" van Ronald de Beer aan de Zuidpromenade. De jonge on dernemer is afkomstig van "Prime ra de Beer" in het winkelcentrum Overhees. Ronald de Beer heeft onlangs de beken- de tabakorie Akkerman aan de Zuid- j>romenade 3 overgenomen. Hij be- ischikt over jarenlange ervaring in de 'aak van zijn ouders aan de Tamboerijn, 'en uiteraard over de juiste papieren. Primera Zuid" is de 146e winkel vol gens de snelgroeiende Primera-gemaks- en tabaksformule, waarbij als eisen o.m. gelden dat de winkel er goed verzorgd uitziet en goed gelegen is. "'Zeg tabakszaak en de mensen denken algauw aan een donkerbruin ogend pandje waar een wat ouder echtpaar op een huishoudtrapje klimt om een doos Karei 1 uit het schap te halen," aldus Ronald de Beer. "Primera is het tegen overgestelde. Ik laat de sigarenroker zelf zijn keuze bepalen en geef graag advies over ons uitgebreide assortiment, met veel exclusieve merken." Een bekend merk is zijn eigen merk: (Plantage, een exclusieve sigaar uit een speciaal geselecteerde melange van 100 tabak, gekozen door erkende si- jftrenrokers en een panel van Primera- nnkeliers. kndere artikelen nders dan de traditionele tabakszaak jsert Primera een actief reclamebeleid, 'aarbij ook de niet-rokers worden be reikt. Naast de ruime sortering sigaren, ijjjptabak en sigaretten is er ook een uit gebreid assortiment aan lectuur, wens kaarten, schepsnoep en cd's uit de top- Nertig voor een voordelige prijs. Net als de winkel in Overhees, die inmiddels 15 jaar bestaat, heeft ook Primera Zuid maar liefst 42 soorten schepsnoep, top- cd's (vijf gulden goedkoper) en een ei gen fotoservice (de goedkoopste van Nederland). Ook de voetballiefhebbers kunnen bij Primera Zuid goed terecht voor voetbal kaartjes (via de clubcard) en alle evene menten die via een SENS-Service Point worden verkocht. Tijdens de openings- Ronald de Beer voor de Primera-zaaK aan de Zuidpromenade. week waren er tal van speciale aanbie dingen. De oorsprong van het huidige bed den- en textielbedrijf Veerkamp in Baarn stamt reeds uit de jaren 20, toen de vader van mevrouw Doh- men-Veerkamp in Amstelveen startte met een textielzaak. Deze werd later uitgebreid met bedden, meubelen, vloerbedekking (zeil), gordijnen, enz. In 1953 begonnen de heer en mevrouw Dohmen-Veerkamp, toen net getrouwd, in de Laanstraat in het pand van het vroegere Au Bon Marché, een eigen zaak in texiel, zoals ondergoed, pyja ma's, flanel en vitrage aan de meter. Later besloot men uit te breiden met matrassen en dekens, zodat het pand te klein werd. In 1967 werd op de plaats van het oude pand een nieuwe ge bouwd, zodat de verkoopruimte zou bestaan uit drie etages, waarvan bene den de textiel en uitgebreide vorm aan de man/vrouw werd gebracht. De bo venste etages werden als beddenafdelin gen ingericht. In de loop der jaren bleef het bedrijf in beweging. Goederen zoals woningtexi- el werden afgestoten en het accent werd verlegd naar het slaapgebeuren. Vooral de voorlichting over het zg. "technisch" slapen kreeg steeds meer prioriteit. Ad vies over de verschillende matrassen werd, in een tijd waarin de klant steeds kritischer werd, steeds belangrijker. Inmiddels is de derde generatie, (de dochter) mevrouw Clementine Nicholls- Dohmen in de zaak actief. Een nieuw gezicht, een vernieuwde wind waait door het bedrijf Veerkamp. De textiel- afdeling werd al in 1991 verbouwd, en een aantal artikelen, zoals kousen, da mespyjama's en inmiddels ook het da mesondergoed zijn afgestoten. Wel heeft Veerkamp voor de heren nog een ruime keuze in pyjama's, kamerjassen en on dergoed. Er is een bewuste overgang gemaakt naar het beddengebeuren en alles wat daarmee samenhangt: dekbedovertrek ken, lakens en hoeslakens. Maar ook in badtextiel, badjassen en tafellinnen is men ruim gesorteerd. Er is besloten om de twee bovenste eta ges te renoveren en te moderniseren om "de klant van morgen" nog beter, en in een gezelliger omgeving, van advies te kunnen dienen. Tot die tijd gaat de ver koop gewoon door. De benedenetage blijft open en de beddenverkoop is tij delijk verplaatst naar de overkant: Laanstraat 106 (naast Kraay). Begin oktober zal een geheel verfrissende Veerkamp de klanten weer van harte welkom heten aan de Laanstraat 91, met een nog mooiere presentatie van de ar tikelen. Volgende maand bestaat de Evangeli sche Boekwinkel 'In de Ruimte', gele gen aan de Soesterbergsestraat (winkel centrum Soest-zuid), negen jaar. De wens van een dergelijke boekwinkel leefde echter al jaren bij haar oprichter dhr. H. ter Welle. Deze zegt heel geluk kig te zijn met mevr. Hollander die het bedrijf leidt op een plezierige, warme en deskundige wijze. Als gediplomeerd boekhandelaar heeft zij er mede toe bij gedragen dat de winkel erkend werd door de KVB (Koninklijke Vereniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels). De volgende fase is dat gezocht zal wor den de winkel uit te breiden, zowel wat betreft het vloeroppervlak als wat betreft het assortiment. Nadat de winkel in ja nuari dit jaar werd vernieuwd voor een betere outillage van hef daar gevestigde postagentschap, zal nu bekeken worden hoe de mogelijkheden tot uitbreiding die het pand nog biedt het best benut kun nen worden. De uitbreiding van het assortiment zal geleidelijk plaatsvinden, o.a. met ver antwoorde boeken voor zowel studie als ontspanning en natuurlijk ook de on ontbeerlijke nieuwe agenda's voor het volgende jaar. Wat er in de tussentijd nog aan het assortiment ontbreekt kan altijd op bestelling geleverd worden. M 032 GIANT VELDEZEL VAN: F 173,= EXTRA STEVIG M 029 VELDEZEL VAN:F 69,= AANBIEDING IS GELDIG VAN 10 T/M 20 SEPTEMBER Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Tel: 035 - 6026001 sStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Op veel plaatsen in ons land zal er ook dit jaar weer door vele organisaties op gewezen worden dat in vele gebieden in de wereld nog grote onvrede heerst. Ongetwijfeld zal weer getracht worden antwoord te krijgen op vragen over het voorkomen van oorlog of onlusten. Hoe komt men af van verdeeldheid en vijan digheid en ook hoe krijgt men interes se voor de ander, of hoe voorkomt men onrechtvaardige behandeling? Ook in een aantal ontwikkelinglanden zit men vaak met grote problemen, ter wijl men al in een uitzichtloze situatie verkeert. Voor het bereiken van vrede en gerechtigheid spannen verschillende organisaties zich in, al of niet met suc ces. Bij de handel in producten uit de ont wikkelingslanden probeert men vooral rechtvaardigheid en eerlijkheid een gro te rol te laten spelen. Men tracht de pro ducenten een steun in de rug te geven in hun streven naar een goed bestaan. Door het betalen van een eerlijke prijs voor hun producten en het streven naar rechtvaardigheid in de handelsvoor- waarden kunnen zij hun levensomstan digheden verbeteren. Als iemand werk heeft zijn er al gauw betere bestaans mogelijkheden. In de Wereldwinkel kan men informa tie krijgen over de producenten, hun achtergronden, hun manier van leven en werken en over de belemmeringen en problemen die zij ondervinden. Maar ook wat het resultaat is als men dat klei ne beetje steun verleent. Zeker is het dat men hen direct kan hel pen door hun producten te kopen. Door deze directe benadering kan men er per soonlijk aan meewerken om hen uit een soms uitzichtloze situatie te halen. Ze ker is het dan dat men hen aan een vre dig bestaan helpt en er misschien ook een beetje de vrede in hun gebied mee dient. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve op maandag, van 9.30 tot 17.00 uur ge opend. Banketbakker Verkley krijgt voorlopig geen vergunning om voor zijn winkel oliebollen te bakken. De weigering heeft te maken met de herinrichting van de Van Weedestraat. Vorig jaar mocht de banketbakker van september tot en met december op za terdag oliebakken op de stoep voor zijn zaak. Voor de laatste drie dagen van het jaar verstrekte de gemeente hem even eens een vergunning. Maar in verband met de werkzaamhe den op de trottoirs en parkeerstroken van de Van Weedestraat kan de ge meente nu geen toestemming geven. Het wil daarnaast afwachten in hoever re er na de herinrichting nog ruimte op de stoep is om Verkley daar te laten bakken. Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur, koopavond (vrijdag) van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 09.30 -17.00 uur. Soesterbergsestraat 37b, Soest Telefoon 035 - 601 22 45 "Het hele country-gebeuren uit Ameri ka is overgewaaid naar Nederland. Niet alleen zie je een sterke trend op mode gebied deze winter, ook de verschillen de dansen zijn sterk in opmars in ons land. Voordeel van deze dansen is dat je ze individueeel kunt doen, gewoon zon der partner, gezellig met z'n allen. De countrymuziek spreekt veel mensen aan en als je je daar dan ook nog eens lek ker op kunt bewegen, is dat natuurlijk perfect. Er bestaat een overvloed aan country-linedansen. Iedere Saloon in Amerika heeft zijn eigen dans, dus dat zijn er nogal wat! Wij hebben gewoon een keuze gemaakt uit de meest gang bare en leuke dansen." Buiten het aanleren van de verschillen de dansen biedt Gerla vele mogelijkhe den om de koude winteravonden op een gezellige manier door te brengen. Vrij- dansen op zaterdagavond voor de jeugd en tweemaal per maand op zondag avond voor de paren om al die dansen lekker in de praktijk te brengen, maar ook regelmatig feestavonden, soms met live-muziek, zoals o.a. het Sinterklaas- bal, Kerstbal, Playbackshow en Tropic- alnight. Alles is er op gericht om van de winter een feest te maken. Ook de les- avonden zelf zijn "uitjes" op zich. Het is niet alleen vijf kwartier lessen, maar ook daarna lekker een drankje nuttigen aan de bar of een babbeltje maken met de nieuw opgedane kennissen of oude vrienden. Het diploma en lidmaatschap van de A.N.D.V. (Algemene Neder landse Dansleraren Vereniging) biedt iedereen de zekerheid dat er op gedegen wijze wordt lesgegeven en dat de trends in de danswereld op de voet gevolgd worden. Mensen die zelfstandig ondernemer wil len worden, kunnen morgen informatie verkrijgen tijdens de voorlichtingsmid dag van de Kamer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf. Bank- en belastingdeskundigen ver strekken inlichtingen en voorlichters van de KvK en het IMK geven adviezen over de wettelijke aspecten en hoe een goed ondernemingsplan moet worden opgesteld. De startende ondernemers kunnen vragen stellen en krijgen een syllabus mee naar huis. De kosten be dragen 35 gulden per persoon. De voorlichtingsmiddag wordt van 13.00 tot 16.30 uur gehouden in con grescentrum De Eenhoorn aan de Ko ningin Wilhelminalaan in Amersfoort. Belangstellenden moeten zich vooraf aanmelden bij de afdeling handelsvoor lichting van de KvK, tel. 033-4612964. Charvida houdt vrijdag 12 september een Cherished Teddies-avond. Verza melaars van deze speciale beren kunnen uitsluitend op 12 september het beeld je Sylvia en het bankje Heart to Heart kopen. Ze moeten dan wel hun clubpas tonen. Ook niet-leden zijn welkom op de bij eenkomst, waar men op de foto kan met de 'echte' Cherished Teddie. Deze foto kan een week later worden gekocht. Charvida is te vinden aan de Van Weedestraat 46. Van Gelder Informatika b.v. uit Soest organiseert drie maal een lezing waarin de mogelijkheden van Internet voor be drijven worden toegelicht. De bijeen komsten vinden plaats op 15 september, 15 oktober en 19 november, van 19.30 tot 21.00 uur, in het kantoor aan de Nieuweweg 91 en zijn kosteloos toegan kelijk. De lezing is praktijkgericht en gaat in op de mogelijkheden die Internet biedt om bestaande bedrijfsprocessen te verbete ren en de nieuwe mogelijkheden die daardoor ontstaan. Aan de orde komen o.m. hoe Internet werkt en welke ge bruiksmogelijkheden het biedt, de faci liteiten en de manier waarop die de be drijfsprocessen kunnen ondersteunen, en de betekenis voor de eigen organisa tie, zoals wijzigingen in de automatise ring en de beveiliging. Na afloop is er een demonstratie van Internetgebruik. De lezing wordt verzorgd door drs. N. Dekker, business unit manager System Integration bij Van Gelder Informatika b.v. en verantwoordelijk voor projecten waarin advies, ontwerp, installatie en beheer worden uitgevoerd voor netwer ken, Internet-koppelingen, kantoorau tomatisering en Groupware-systemen. De lezing is eerder gehouden voor de Soester Zakenkring. Belangstellenden kunnen voor informatie en opgave te recht bij Van Gelder Informatika, Nieu weweg 91, tel. 6017138, fax 6018364, email: informatika@vangelder.nl, inter net: http://www.vangelder.nl. De supermarkt van Gemar aan de Parallelweg mag niet worden uitge breid. Het college weigert zijn me dewerking, mede op het negatieve advies dat de federatie Midden- en Kleinbedrijf Soest en de Kamer van Koophandel uitbrachten. Volgens een rapport dat burgemeester en wethouders hebben ontvangen van D&P zou er in Soest geen economische ruimte meer zijn voor uitbreiding in deze sector. Daarnaast stelt het college dat het uitbreidingsplan in strijd is met het bestemmingsplan Soest-Midden. Voorts strookt het Gemar-plan niet met het winkelbeleid van de gemeente. Soest streeft concentratie van winkels in de diverse centra na en wil het aantal win kels dat verspreid ligt juist verkleinen. Vergroting van de Gemar druist daar, aldus het college, tegen in. Op basis van deze drie, belangrijkste argumenten wijst het college het uitbrei- dingsverzoek van de Gemar af. Het najaar staat weer voor de deur: de tijd om na te denken over en plannen te maken voor een gezelli ge wintertijd. Bij Danscentrum Gerla aan de Albert Cuyplaan is al les weer tip-top in orde voor een nieuw dansseizoen. De parketvloer van 200 vierkante meter ligt er glimmend bij, de muziekvoorraad is aangevuld met de nieuwste hits en dans-cd's en Frits en Karin Gerla hebben hun accu gedurende de zo merperiode opgeladen om er we derom een oergezellig dansjaar van te maken. "Ja," zegt Frits, "vakantie is heerlijk en nodig na alle drukte van een seizoen, maar nu staan wij echt te popelen om weer te beginnen. Dansles geven nu eenmaal meer dan werk, het eigenlijk gewoon onze hobby! Mensen de ver schillende dansen aanleren en ze een gezellige tijd bezorgen is gewoon een fantastische bezigheid." Van "piep" tot wat ouder, voor iedereen is er wat naar haar of zijn zin te vinden bij Gerla. Kinderclubs op woensdag middag, jeugdclubs, vooral op de zater dagavond, parenclubs op de overige avonden en ook voor de alleenstaanden van 20 tot 35 jaar is er een eigen club. Qua tijden en avonden dus keuze ge noeg. Of het nu gaat om beginners of vergevorderden, bij Frits en Karin Ger la staat het allemaal op het programma. Ballroom- en Latin-Americandansen zijn uiteraard de gangbare lesonderde- Ien, daarnaast zijn er nog de Rock 'n Roll, Oude dansen en Argentijnse Tan go. Nieuw dit jaar zijn de Country-dan- sen. OP HONDERDEN ARTlKEliN TD

Soester Courant | 1997 | | pagina 9