X In september geeft Optiek Zuid 'OtVf|!*G Speciale aanbieding: 119.95 59 ?5 OPTIEK ZUID boom Dansend met Slingerland naar Amerika! IIJIJK 698,- K "Kortia, de sensor. >INGEN Herfstcursus IVN Eemland SOESTER ONDERLINGE l Fietsenfestival bij Auto van Doorn Wintercollectie bij Firstlady: eindeloos combineren Danscentrum Slingerland De betere lessen in de gezelligste dansschool LEICA VARIO-ELMAR een échte traiteur in Soest. Wie vergelijkt leest de Soester Courant WAARDEBON - WAARDEBON - WAARDEBON - WAARDEBON - WAARDEBON. NOB3CIHWM - NoaaaawM - NoaaauvvM - Noaaauw/w - Noaaauw/vr ca»® laten °p alle WAXCOATS VAN 169,95 VOOR Diverse kleuren PAGINA 10 er STEP bodywarmers van 79,95 voor Diverse kleuren Soesterbergsestraat 49A - Soest - Tel. 035 - 602 35 84 suzuki 5-60132 56 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT HANDEL WANDEL De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, AaTa S inclusief glas! 3 natuurlijk bij: jj party - specialist Al bijna 12 jaar Soester verdacht van bedreiging Kluis gestolen uit bakkerij Apparatuur weg Nieuwe workshops over zakelijke afnemers bij KvK Help de Polen 424.70.57.53 DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA TRAITE 'SfUJIFllM r AP. Hn niHi lOlOSTSTCi 35.900,- 27.950,- 29.950,- 17.950,- 54.900,- 29.950,- 1:4-7,6/35-70 mm Brillante Ergebnisse, einfach gemacht. Soesterbergsestraat 57, lel. (035) 601 31 09 Von Weedestraat 147, lel. (035) 602 59 42 Voor uw dagelijkse maaltijd, feesten, catering of voor een onsje paté of quiche. Tot ziens in onze winkel! Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten FC. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Leusderweg 180 3817 KE Amersfoort Tel.: 033 - 462 28 63 ven voldoen, zoekt Firstlady steeds naar nieuwe materialen. Deze winter ziet u veel suèdine, een zeer lichte en daar door makkelijk te dragen stof die veel weg heeft van suède. Het unieke van dit materiaal is, dat u het zelf kunt wassen. Het wordt verwerkt in onder andere sportieve blouses en blousejasjes. Naast suèdine is gewassen velours een nieuw materiaal met een sportieve uitstraling. Met luxueuze stretchstoffen en de mooie wolmengingen met stretch van Firstlady, ziet u er elegant en gekleed uit. Iedere collectie van Firstlady wordt met uiterste zorg samengesteld. De kleuren, stoffen en kledingstijlen van de nieuwe wintercollectie zijn gevarieerd en goed te combineren. De betaalbare kleding van Firstlady is verkrijgbaar in de spe ciale Firstlady-winkel. U vindt deze in Hartje Zuid aan de Soesterbergsestraat 44a, tel. 035-6023584. Fotonex 200 ix zoom De Fotonex 200ix Zoom. Een ultracompact gemakkelijk te gebruiken technologisch wonder. Met alle voordelen van het Advanced Photo System, waardoor lotograleren nog eenvoudiger en resultaten zichtbaar beter worden) Fujinon zoomlens 30mm-60mm met acliel autolocus- systeem «AutomatischetilmgevoeiligheidsInsleWng, belichting en transportsysteem Voorzien van Drop-in systeem «Ingebouwde automatische flitser Rode ogen-reductie «Keuzeuit3beeldformaten «Voorzien van zelfontspanner Van 399,- FUJIF1LM Willem van Oosten, Soeslerbergseslraol 57, lel. (035) 6013109 Willem van Oosten, Van Weedeslraal 147, lel. (035) 6025942 GRATIS! 00rn°deiienL Deskundige oog- oogdruk- meting door gediplomeerde oogmeetkundige met de modernste apparatuur. BRILLEN CONTACTLENZEN Soesterbergsestraat 45 (naast Deelen) Soest. Tel: 035 - 603 03 96 - Ruime gratis parkeergelegenheid. jodstop zorgt (ng in een praten Floop Mercedes-Benz 12 PK Amersfoort, 033-4619056 ofie ze uitdaging ct rijden geweldig rt Omstreken -esse en »ft Office stand AOV 3or Windows >atie Engels ïertypen 18 iersfoort MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT jodmet ,roen met ixcl. BTW -.wart jroen met Daars met 4 Bijvoorbeeld: J Opstalverzekering steen/hard f 0,80 per 0/00 j> jj Opstalverzekering steen/riet f 2,25 per 0/00 j) Jr Inboedelverzekering steen/hard f 1,40 per 0/00 i Inboedelverzekering steen/riet f 2,25 per 0/00 ft 5 VOOR AL UW VERZEKERINGEN EN FINANCIERINGEN {J J) Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel.: 035 - 602 90 60 Een inwoner van Soest is vorige week dinsdagavond aangehouden op verden king van bedreiging met een vuurwa pen. Dat gebeurde naar aanleiding van een melding dat een 38-jarige Utrech ter op een pleintje aan de Smitsweg zou zijn bedreigd. Ter plekke fouilleerde de politie vijf personen, maar zij hadden geen wapen op zak. Volgens de Utrech ter hadden zij er niets mee te maken. Even later hield de politie op het dak van de Professor J. Waterinkschool aan de Smitsweg een Soester aan. Hij was niet in het bezit van een wapen, maar werd wel door de Utrechter herkend als de dader. De bedreigde man had overi gens geen pistool of iets van dien aard gezien. De verdachte Soester moest de nacht op het bureau doorbrengen. In het weekeinde is uit een bakkerij aan de Tamboerijn een kluis weggehaald. Daarin lagen een bedrag van duizenden guldens en administratiepapieren. De inbraak werd maandagmorgen ontdekt en bij de politie gemeld door een 51-ja- rige inwoner van Arkel. Bij een inbraak aan de Thorbeckestraat zijn video- en computerapparatuur en geld gestolen. De daders maakten het zich vervolgens gemakkelijk door ook een grijze Honda met het kentekennum mer PJ-FR-67 mee,te nemen, waarin ze de gestolen waar konden vervoeren. De inbraak werd zaterdagnacht gepleegd. Data/onderwerpen Maandagavond 29 september: padde stoelen; Zondagmiddag 5 oktober: excursie over paddestoelen; Maandagavond 6 oktober: bodem en landschap; Zaterdagmorgen 11 oktober: excursie over bodem en landschap; Woensdagavond 22 oktober: vogels in de omgeving/vogeltrek; Dinsdagavond 28 oktober: lezing over uilen; Maandagavond 3 november: bomen in de winter. De eerste cursusavond (29 september) is in de "Kwekerij", aan de Molenstraat 157 te Soest. Plaatsen en tijden voor de volgende lessen en excursies worden op deze eerste bijeenkomst bekendge maakt. De kosten voor deze korte herfstcursus (inclusief koffie/thee en een syllabus aan het eind van de cursus) zijn f 35,- p.p. De avonden beginnen om 20.00 uur en zijn rond 22.15 uur afgelopen. Belangstellenden behoeven geen uitge breide voorkennis te hebben. Voor na dere informatie en aanmelding kan men bellen naar Henk Bosma, tel. (035) 6014410. De Kamer van Koophandel (KvK) start in het najaar twee workshops, speciaal bestemd voor starters die zich richten op de zakelijke afnemers (bedrijven). Infor matie hierover is verkrijgbaar bij de af deling handelsvoorlichting van de KvK, tel. 033-4612964. Aan vijftien deelnemers van de vorige workshop 'Werken aan uw onderne mingsplan' is door de KvK een certifi caat uitgereikt. Daarmee kregen ze het bewijs dat ze zich grondig hebben voor bereid op hun entree in het zakenleven. Achter bovenstaande kop staat een uitroepteken, maar er had natuur lijk ook een vraagteken kunnen staan. Want zo'n uitspraak roept natuurlijk vragen op. Gaan ze bij danscentrum Slingerland aan de Weegbreestraat voor Sinterklaas spelen of zijn ze daar een reisburo begonnen? Nee op beide vragen moet ontkennend worden geantwoord, want in Sinterklaas geloven alleen de allerkleinsten onder ons en in Soest zijn er genoeg prima reisburo's. Maar zoals men in de krant heeft kunnen lezen, draait het om een actie van een aantal gerenommeerde dansscholen dat een grote Grease-dans- wedstrijd organiseert, waarbij paren zich kunnen inschrijven om als Sandy en Danny (de hoofdrolspelers uit Grease) een vrije impressie te geven op de mu ziek van deze film. In danscentrum Slingerland zal op 25 oktober één van de voorronden worden gehouden. Dat zal zijn tijdens de eerste van een aantal thema-avonden, waarbij steeds een ander onderwerp als thema wordt gekozen en die duidelijk voldoen aan de verwachtingen want ze worden steeds drukker bezocht. Het onderwerp van die avond sluit naadloos bij de Gre- ase-tijd aan, want de avond zal staan in het teken van de jaren vijftig en zestig. De grote landelijke finale zal zijn in het Kurhaus van Scheveningen en de win naar gaat naar Amerika. Dansen van tegenwoordig doet dus nog maar weinig denken aan het stoffig ima go dat vroeger om het stijldansen hing. Was het vroeger gebruikelijk dat dans scholen hun leerlingen alleen wilden ontvangen als men zich met stropdas en strak in het pak meldde, nu wordt de nadruk gelegd op onbevangen bewegen in vrijetijdskleding waarin men zich prettig voelt. Dat is dan ook de menta liteit die Jan en Gina Sepp, de eigena ren van danscentrum Slingerland, uit dragen. Dansen doe je voor je plezier en om een avondje uit te zijn met gezelli ge mensen. Want behalve de gebruike lijke balhoorn en latin dansen, kan men er terecht voor lessen van de zwoele Argentijnse Tango die nu erg trendy is, de uit Amerika overgewaaide Country and Western dansen, de Boogie Woogie en natuurlijk de bij de jeugd immens populaire Street Dance. Maar er zijn ook clubs voor 55-pIussers en voor 30+ dames is er Beat Ballet. Dat Jan en Gina Sepp vele jaren de hoofdprijzen in nationale en internatio nale wedstrijden hebben weggesleept is (wellicht) bekend. Dus is het niet ver wonderlijk dat zij in samenwerking met andere grote dansscholen een landelijke danscompetitie hebben opgezet, waarin leerlingen van danscentrum Slingerland het tegen leerlingen uit de rest van het land zullen opnemen. Maar het is zeker niet alleen wedstrijd- dansen in de Weegbreestraat in Soest. Want eens zijn al die wedstrijddansers ook gewoon als bronscursist begonnen. Hun motivatie was destijds dezelfde als van al die andere leerlingen die hen voorgingen. Zij wilden op een feestje niet alleen met een glas in de hand aan de kant blijven staan en wilden geen smoesje meer verzinnen om niet te hoe ven dansen, omdat zij zelfs de eenvou digste basispassen niet beheersten. En steeds blijkt dat als je dan eenmaal de drempel van danscentrum Slingerland bent overgegaan, je terugkomt omdat je dansen veel minder stoffig vindt dan je dacht. En misschien daar zelf een reis naar Amerika mee kan winnen. Maar om eerlijk te zijn, daar moet je dan wel eerst flink voor geoefend hebben! ABN-Amro Soest: Voor informatie: tel 0346 - 351463 fax 0346 - 351529 Rijwielen en automobielen. Het is appels met peren vergelijken. Desondanks waagde het Spaans/Duitse automerk Seat een geslaagde poging zowel de twee- als de vierwieler onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Directe aanleiding: de jaarlijkse Ron de van Nederland voor professionals, met in 1997 Erik Dekker als glorieu ze winnaar. Voor, tijdens en na af loop van dit jaarlijkse wielerevene- ment bood Seat-importeur Pon te Amersfoort belangstellenden de ge legenheid om met eeh slagzin of wer vende reclametekst de kwaliteiten van de Seatproducten te benadruk ken. Met een ploegleiderswagen en 49 volgwagens in de 6-daagse wieler koers was Seat Nederland zelf na drukkelijk in de Ronde van Neder land aanwezig. Ook de fiets, in dit geval het merk Giant, kreeg promotie. De deelne mers aan de slagzinnenwedstrijd stre den om de drie fietsen; dames- en herenrijwiel en een "All Terrain Bike", ieder met een waarde van f 800,-, die door iedere Seat-dealer in het kader van de wedstrijd ter be schikking was gesteld. Onlangs vond bij Auto van Doorn, Seat-dealer voor Soest en omgeving, de prijsuitreiking plaats. De bijna Henk van Doorn en zijn drie win naars. Foto: Goos van der Wilt 200 inzendingen waren gewikt en gewogen, waarna Henk van Doorn aan de drie gelukkigen, mevrouw Macey-Cave uit Soest, de heer Groe- nestein uit Zeist en mevrouw Schoonheyt uit Soest de fietsen uit reikte. De fraaie tweewielers werden met blije gezichten en veel enthousiasme door de winnaars in ontvangst geno men, maar de spanning houdt nog even aan. "Ik hoop", zo vertelde Henk van Doorn aan de winnaars, "u binnenkort in de Laanstraat terug te zien. Niet alleen om zaken met u te kunnen doen, maar eerst en vooral om u de sleutels van een" Toledo 1600 SE te kunnen overhandigen". De drie gelukkige prijswinnaars spe len, met hun bekroonde inzendingen, namelijk mee in een landelijke fina le, waarin de beste slagzin of recla metekst wordt gehonoreerd met de Seat Toledo 1600 SE die als ploeg leiderswagen tijdens de Ronde van Nederland altijd vooraf ging en als eerste arriveerde. Zeer binnenkort zullen we weten wie naast Erik Dekker voor Pon/Seat de Ronde van Nederland gewonnen geeft. In Soest liggen de drie Auto van Doorn-prijswinnaars er nu al wakker van. Wli Maken er meer fotowerk van Villem Van Oosten fotosèrvice d d art art )d art met Ook dit najaar organiseert IVN af deling Eemland weer een korte herfstcursus i.s.m. afdeling De Bilt. Natuur en landschap in eigen omge ving staan centraal. De cursus be staat uit vijf avonden en twee excur sies overdag. De cursus is bedoeld voor belangstellen den die kennis willen maken met natuur en landschap tussen Utrechtse Heuvel rug en Eempolder. Hoe is dit landschap ontstaan en welke invloed hebben ijstij den en andere fenomenen op dit land schap gehad? Aan flora en fauna wordt aandacht besteed; in dit jaargetijde ont breken de paddestoelen niet. Maar ook is er in de naderende winter veel te be leven aan kale bomen en struiken. De vogels, die we in onze woonomge ving kunnen tegenkomen, zijn onder werp van deze cursus, evenals de vraag wa&rom sommige trekken en andere hier blijven. Zou het roodborstje, dat parmantig in je tuin trippelt op dit mo ment, hetzelfde beestje zijn dat in het voorjaar zijn nestje bij je in de tuin had? Speciale aandacht krijgen niet alleen de trekvogels, maar ook de uilen. Die kompakte Zoom-Kamera mit der bestechenden Leica Optik: Wie van betaalbare kleding van uitste kende kwaliteit houdt, zit ook deze win ter weer goed bij Firstlady. In de ko mende wintercollectie speelt Firstlady met verschillende kleuren en stoffen, waarmee u eindeloos kunt combineren. Firstlady biedt u ook dit seizoen een uit gebreide keuze, van vrouwelijk sportie ve tot zakelijke kleding. Welke stijl u ook kiest, met Firstlady ziet u er altijd vlot en gekleed uit. Firstlady maakt dit seizoen gebruik van kleuren die gedempter en warmer zijn dan die van vorige seizoenen. De win tercollectie is opgedeeld in drie kleur- groepen: in camel en antraciet, aange vuld met honing-geel, gaat de wintercol lectie van start. Het tweede kleurthema, camel met bruin, bleu en marine sluit hier goed op aan. De blauwtinten geven uw outfit verrassende, nieuwe accenten en dat geldt ook voor de groentinten uit de laatste groep. Door kleding uit de verschillende kleurgroepen te combine ren, geeft u uw basisstukken steeds een nieuwe en frisse uitstraling. De betaalbare wintercollectie van First lady biedt u niet alleen een uitgebreide keus uit kleur, ook qua stijl heeft First lady alles wat de modebewuste vrouw zich kan wensen. Lange, slanke blazers, vesten in rib-breisel met strikceintuur en sportieve blousejasjes zijn hot-items in de collectie, waarmee u alle kanten op kunt. In combinatie met een mooie soe- pelvallende blouse of een pulli van fij ne wol bent u gekleed voor zakelijke aangelegenheden. Sportief staan de jas jes met een stoere kabeltrui. Pantalons zijn er in verschillende soorten. Naast de bekende sportieve pantalon, heeft First lady deze winter ook pantalons met rechte zakjes en rechte pijpen. Vanzelf sprekend ontbreken de korte eri lange rok niet in het modebeeld. De lange rok is deze winter recht,"uitlopend van mo del of heeft een fake-overslag. Optimaal draagcomfort Comfort en pasvorm zijn de kernwopr- den van Firstlady. De stoffen die worden gebruikt zijn daarom altijd zacht, soepel en prettig draagbaar. Om aan de hoge eisen van optimaal draagcomfort te blij- Aanvang cursussen 19 september Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen bel of kom langs Maandag t/m Zaterdag van 16.00 tot 21.00 Weegbreestraat 205 in Soest tel. 035-6017954 Wl| maktn er méér fotowerk van

Soester Courant | 1997 | | pagina 11