1 Feestelijke heropening bibliotheek De 'Spit' is weer in de wolken Rob Brouwer afwezig 1 2 weken 10% korting! Buiten Schoolse Opvang voor kinderen kreeg groen licht Zeven mille voor Odeon Sandy, de monteur van Remos Mode Weekend bij Wedo Mode Ingrijpende verbouwing achter de rug Open dag jarig ski centrum Soesterberg Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele Therapie Hoelen Op alle Zuid-Afrikaanse wijnen nu16,95 Terrasset gestolen Kerkdiensten Medische dienst F.P. Prause Hulpverlening Klaverjassen in Burgstede KORFBAL KVO start met zege op Wolderwijd WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 Rommelmarkt groot succes 'Heerlijk, die vieze handen' Op 18, 19 en 20 september Avondvluchten Kinderkleding- en speelgoedbeurs Karaoke Mega Tour Muziek en wijn in de proefkelder Vrijwilligersdag Agenda Op zaterdag 20 september is de be volking van Soesterberg van 11.00 tot 13.00 uur welkom in de ver bouwde bibliotheek in dorpshuis Burgstede. Naast allerlei activitei ten voor kinderen, zoals een prijs vraag voor de kleintjes en schilde ren voor de oudsten, kunnen de le den op die dag ook boeken lenen en nleveren. Er is koffie en limonade met wat lekkers oor alle bezoekers. Verder kan men de nieuwe voorzieningen bekijken, zoals de dependance van de Kunstuitleen en Boekhandel van de Ven uit Soest en de Slieuwe uitgebreide jeugdhoek. De Kunstuitleen Soest exposeert vanaf 20 september permanent 12 kunstwer ken in de bibliotheek. Ieder die lid is jyan de Kunstuitleen, kan een keuze naken en ze lenen. De uitleentermijn is jlrie maanden, korter lenen of verlengen kan ook. De collectie waar men mee fepent heeft als titel 'W^ar het wit ein digt'. Er hangen werken van o.a. Mar- fgriet Smulders, Bert Vredegoor, Simon Sint en Jet van Oosten. Tijdens deze speciale opening kan men een prijsvraag Vinnen bestaande uit een jaarabonne- nent op deze kunstuitleen ter waarde van 125 gulden. Ook is een cadeau abonnement te koop voor 125 gulden O Of Ook in de Soesterbergse bieb is de Kunstuitleen present. per jaar. Verdere informatie kan men in de bibliotheek verkrijgen. Tegelijk met de opening is er een de pendance van de Soester boekhandel Van de Ven, waarin een keuze uit het aanbod van deze boekhandel te koop is. Naast populaire boeken van Maeve Bin- chy, Elizabeth George of Olivia Gold- smith zijn er ook kinderboeken verkrijg baar. Verder kookboeken, reisverhalen, pockets en thrillers. Elke week heeft men een nieuwe keus, afhankelijk van de belangstelling. Ook is geschenkver pakking mogelijk en kan men betalen met VVV-bonnen die in de bibliotheek te koop zijn. Peuter en kleuter Nieuw is een publiekstoilet, ook ge schikt voor gehandicapten. In de grote jeugdhoek staan zitzakken en knuffels met uiteraard boeken voor baby's en peuters. In de prentenboekenbak kun nen ze heerlijk snuffelen. Ook zijn er veel voorlichtingsboeken voor de ouders. Kinderen die op 20 september meedoen aan een prijsvraag kunnen een knuffel winnen. De oudere jeugd komt in aanmerking voor een pen met in scriptie terwijl ze buiten op het Dorps plein lakens kan beschilderen. Glasschilderwerk Om 11.00 uur wordt door bewoners van Sterrenberg een door hen vervaardigd glasschilderwerk onthult. Het zal het raam naar het Dorpsplein een jaar lang versieren. Als feestelijke aanbieding kan men tot 1 januari 1998 een gratis lid maatschap krijgen. Voor hen die de bi bliotheek willen uitproberen, is dat een goede gelegenheid. Tot 29 september a.s. kan men zich hiervoor aanmelden. Het jubileumseizoen van Ski Cen trum Soesterberg wordt op zondag 21 september geopend met een open dag. Vanaf 10.00 uur kan men aan de Kerklaan kennismaken met de skisport. De kunstskibaan van Otto Zoetelief werd twintig jaar geleden geopend. Een jaar later volgde de aanleg van een kunststof langlaufbaan. Al die tijd is Ieren, oefenen en verbeteren het motto van het Ski Centrum, waar onder meer een skischool en een ski club actief zijn. Zowel aanstaande zaterdag als zon dag worden vanaf 10.00 uur kennis makingslessen gegeven. Om een goe de groepsindeling te maken, is reser veren noodzakelijk, tel. 0346- 352674. (MT) gevestigd, na praktijk overname, Dhr. W.F. Hoelen Fysiotherapeut, Manueel therapeut, S.O.M.T. tevens gespecialiseerd in Oedeemtherapie Mw. A.F.M. Hoelen - van Egmond Fysiotherapeute, Manueel therapeute i.o. tevens gespecialiseerd in bekkenbodem functie en functiestoornissen. Lid K.N.G.F., V.V.F., N.V.M.T., N.V.F.L. Dorpsplein 2, 3769 DA Soesterberg Telefoon: 0346 - 350 335 'Voor mij is zo'n vliegtuig meer dan alleen een vliegend stuk geschiede nis. Dit vliegtuig en zijn motor zijn in heel veel kleine onderdelen door mensenhanden van toen gemaakt en dat maakt het voor mij iets bij zonders. Daar kan ik stil en zelfs geëmotioneerd van worden.' De Britse monteur Geoff Waldorf stond met poetsdoek bij zijn 'Baby Bea V', vlak voor de eerste proefvlucht met een nieuwe motor. Geen onderdeel werd overgeslagen toen hij donderdagmorgen rond de vernieuwde Spitfire liep. De propellers werden aangedraaid om de compressie van de nieuwe motor nog eens te controleren. 'Weet je dat aan deze motor heel veel Britse vrouwenhanden hebben gewerkt? Die waren toen in 1943, 20, 25 jaar oud. Ze hebben deze prachtige machine stukje bij beetje gemaakt, met hun eigen gedachten, hun eigen belevenis van de oorlog. Wie weet hebben ze het niet eens overleefd en aan die machine ,ocht ik werken. Ik heb hem ingeplant en ik heb zijn stem gehoord, hij klonk als een klok. Vandaag is het de grote dag, dan moet hij bewijzen dat ik het goed heb gedaan. In feite is de motor net iets te zwaar voor dit kleine vlieg tuig. Bij stationair draaien begint de staart al op te lichten. Daarom zie je mij straks ook op die staart zitten als hij naar de startbaan gaat. Dan voel je elke klep en dan ga ik zingen. Nee, dat hoor je niet, want Baby Bea heeft veel meer volume dan ik. Maar ik zit te juichen van plezier, omdat de geschiedenis van die zo heel bijzondere jaren met die zo heel bijzondere mensen weer gaat leven. Snappen die Hollanders dat wel of kan keren ze omdat dit mooie dier het uit gilt van plezier. Ach, daar moet je ge voel voor hebben en die dat niet heeft zal het ook nooit kunnen begrijpen. Weet je, ik ben van jongsaf met dit vliegtuig groot gebracht en hoe ouder ik word, des te meer ik van hem ga hou den'. Met zijn grote witte snor en poets doek bleef hij maar wrijven op die van schoonheid glimmende Spitfire. Test geslaagd Ineens gingen de hangardeuren open en werd de Spit naar het platform gereden. Een grote brandweerauto posteerde zich achter de bejaarde Baby Bea. In de cockpit zat de testvlieger Dan Griffith, een echte Brit, die met wiegende heu pen naar het toestel was gelopen. Een goedlachse man, van beroep militair testpiloot en uiteraard ook voorzien van snor, maar deze was bruin. In 1984 be gon hij als piloot in het Britse Cranwell (geldt niet in combinatie met andere akties) Jonge Olifant van 23,50 nu20,95 Vieux Olifant van 22,95 nu20,95 Sherry Pedro Domeq medium of medium dry hu8,95 Nikolski wodka WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 in de 'Hawk', zoals hij dat uitdrukte. Daarna volgde de Harrier, die recht omhoog kan dalen en stijgen. Vanuit het Duitse Gutersloh heeft hij heel wat ke ren boven het toenmalige IJzeren Gor dijn gevlogen. Naast de Spitfire kent hij ook de Mustang, Harvard, de Grum man Tracker en Tiger Moth op zijn duimpje. 'Natuurlijk betekent elke eer ste vlucht een risico, maar die is nage noeg nihil als Geoff eraan gewerkt heeft. Het is nu zaak de motor op ver schillende toeren te testen, dus van stunts is geen sprake', aldus de koele Brit. Even later werd de stilte met een donderend geraas verbroken. Vlammen schoten uit de vele uitlaatpijpen maar werden door de wind van de propeller onmiddellijk gedoofd. En dan zette een vreemde karavaan zich in beweging. Een Spitfire met op de staart Geoff de Monteur en daarachter de brandweer auto. V4ak voor de startbaan volgden diverse tests en ineens ging alles weer terug. 'We hebben enige problemen met de rechterriem', brulde Geoff boven het geraas uit, 'die gaan we even herstellen'. Dat even duurde meer dan een half uur. Maar toen was het serieus en werd de Spitfire volgetankt door middel van jer- ry-cans vol peut. Opnieuw de start en weer Geoff achterop de staart. Op het platform werd de motor op volle toeren gezet en Geoff dook helemaal in elkaar om de stormwind te trotseren. 'Het ging zo hard dat ik dacht dat mijn snor er zou afvliegen', reageerde hij later lachend. Maar dan staat de Spitfire klaar op de startbaan, de neus fier omhoog en met een daverende stem spoot hij weg. Slechts na enkele meters was hij los en klom steil omhoog. Even later was hij letterlijk en figuurlijk in de wolken. Baby Bea V leeft, we zullen zijn histo rische stem nog vaak horen en denken aan de zo besnorde monteur Geoff Wal dorf: 'Voor mij is dat vliegtuig meer dan een stuk geschiedenis'. Een tafel en vier stoelen zijn gestolen vanaf een terras van een restaurant aan de Rademakerstraat. Bij de politie is aangifte gedaan van de diefstal. Zondag 21 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Carotuskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. I. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. T.S. van Leeuwen, Amers foort STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort meh wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. HUISARTS van 20 t/m 27 september De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappélijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. .AUTOBEDRIJF' de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Vrijdag 19 september is men vanaf 18.45 uur welkom in het dorpshuis Burgstede voor een kfaveijas/joker- avond. Prijzen staan al klaar en de toe gang is vijf gulden. Om 19.30 uur wor den de kaarten geschud. Opgave bij dorpshuis Burgstede, tel. 351975 of bij Maijon van Doezelaar, tel. 353511. De eerste wedstrijd in de eerste afde lingsklasse werd tegen Wolderwijd uit Zeewolde gespeeld. De start van KVO was goed en na 20 minuten was het 6- 2. Toen kwam Zeewolde op gang en ging de rust in met een 7-8-achterstand. Na de thee liep Wolderwijd uit tot 9-11. Het slotstuk was weer voor KVO dat met doeltreffend spel via 12-12 de eind stand op 16-12 bracht. Bij KVO maak te de juniore Patricia Dorrestein een verdienstelijk debuut. Overige uitslagen: KVO 2-Fiducia 3 6-13, KVO 3-Hellas 3 2-22, Dalto 7-KVO 4 11- 3, KVO Al-TZ A3 8-8, HKC Cl-KVO Cl 5-2, Midlandia C2-KVO C2 3-0, Antilopen D2-KVO Dl 3-0, Antilopen E2-KVO El 3- 0. Voor ruim twintig ouders die de bij zondere vergadering van de Buiten Schoolse Opvang bezochten, gaf de beroepskracht Pepita Wolters on langs een verklaring van haar plan nen. Veel tijd werd ingeruimd voor het beantwoorden van vragen, want die waren er nogal. Uiteraard wilde iedere ouder weten wat er precies gaat gebeuren. Met toestem ming van de gemeente Soest kan ge bruik worden gemaakt van twee lokali teiten van de Wethouder de Haan- school, mits het geheel goed is georga niseerd in een stichting en ondersteu ning krijgt van de betrokken oudercomi tés. Men vond het vreemd dat zij niet konden worden ppgevangen door de 'Stichting Na Schoolse Opvang' te Soest, terwijl die hetzelfde doel nastreeft en de betrokken stichting ook voor soortgelij ke eenheden in Soest als een paraplu fungeert. Een woordvoerder van deze stichting deelde desgevraagd mede dat de belan gen van Soesterberg op een ander vlak liggen en deze Buiten Schoolse Opvang onmogelijk onder de vlag van hun stich ting kan participeren. Binnen Soester berg wordt dit meer verstaan als onwil. Om die reden zullen gesprekken met de gemeente Soest worden gevoerd tenein de hierin een duidelijker beeld te ver krijgen. 'Het is immers van de gekke als binpen de gemeente en met subsidie van die gemeente een dergelijke stichting daarvoor in het leven is geroepen en deze weigert een soortgelijke eenheid op te nemen. Dan zou men onnodig geld en energie verspillen voor de oprichting van een dure stichting', aldus de reactie van een lid van een plaatselijk ouderco mité. Intussen zijn de formulieren voor het aanmelden van de kinderen via de scho len aan de ouders verstrekt. Belangstel lende ouders kunnen deze formulieren bij de scholen verkrijgen alsmede bij de beheerders van het dorpshuis Burgste de (niet in de bibliotheek zoals elders is gesteld). De initiatiefnemers zijn op grond van de vele aanvragen zeer zeker van plan de Buiten Schoolse Opvang in Soesterberg op te richten. Muziekvereniging Odeon dankt in het bijzonder de bevolking van Soesterberg voor het zo spontaan ter beschikking stellen van spullen voor de jaarlijkse rommelmarkt. Zaterdag 13 september werd veel gebruik gemaakt om juist die din gen te kopen waar men al zolang naar had gezocht. Ondanks de slechte weersvoorspellin gen scheen het zonnetje bijna de hele dag waardoor het een feestelijk geheel werd. Aan het eind van de dag kon een glunderende penningmeester een batig saldo noteren van 7.000 gulden. Tijdens de rommelmarkt kon men twee prijzen winnen. Van een pop moest de geboor tedatum worden .geraden (27 maart 1997). Stijna Jansen was die datum het dichtst genaderd met 30 april 1997 en won de pop. Ook moest het gewicht van een krentenbrood van 200 gram worden geraden en dat wist H. ter Meer op de gram te vertellen. Met het resultaat van de rommelmarkt kan Odeon de agenda van dit jaar met meer moed verwerken. Deze luidt: 1 november deelname aan de schuifdeu renshow in het dorpshuis Burgstede, 8 november concert in Utrecht, 15 no vember donateursconcert in de Hoek steen, 29 november concours in Veldho ven en op 21 december medewerking aan de Volkskerstzangdienst in het Ker kelijk Centrum aan de Generaal Win kelmanstraat. ,:;VL 'Het is een uitdaging. Lekker crea tief bezig zijn en heerlijk, die vieze vuile handen van smeer en olie. Vroeger moest ik altijd zo netjes zijn, dat kan ik nu eens goed recht zetten'. Bij garage Remos aan de Rademaker straat loopt een jonge dame in een blau we overall. Het haar is opgestoken ter wijl zij een hamer hanteert om een on willige kapotte uitlaatpijp te demonte ren. Haar naam is Sandy McCracken (19), afgestudeerd aan Mavo en LTS, waarna ze de School Bijzonder Beroeps Onderwijs in Leersum bezocht en mo tortechniek studeerde. Elke maandag zit ze daar nog in de schoolbanken voor de studie voor tweede monteur, maar de rest van de week kan mpn haar in de garage van Remos vinden. Tussen de uitlaatpot en de achterste uitlaatpijp van een auto heeft ze even tijd voor een ge sprek. 'De technische kant en dan in het bij zonder van auto's, heeft mij altijd al aan getrokken. Uiteraard keken ze wel even vreemd toen ik dat in mijn studie wilde ontwikkelen, maar gelukkig kan dat te genwoordig. Ik kreeg hier de gelegen heid mijn hobby, want dat is het in fei te, handen en voeten te geven. Dat be tekent dus een overall aan en vuile han den maken. Maar dat is juist heerlijk. Weet je, vroeger moest ik altijd oppas sen om niet vuil te worden en hier is dat gewoon. Heerlijk, dat geklieder in vet en smeer. Ik werd hier door de jongens goed opgevangen en begeleid. Elke dag leer je een enorme dosis praktijk en dat gecombineerd met mijn studie is ge woon heerlijk. Als meisje zou je denken dat ze me steeds op de vingers kijken, maar dat heb je hier niet. Toen ze door hadden wie ik was en wat ik kon, lieten ze m'n gang gaan en dat is een stuk vrij heid in je werk. In het begin moesten ze me wel eens helpen, vooral als bepaal de bouten of moeren voor mij muurvast zaten. Langzaam maar zeker voel je dat je .meer kracht krijgt, vooral in mijn handen. Mijn vriendinnen vinden het best leuk dat ik dit werk doe, het lijkt knap stoer zo tussen al die mannen. Ook mijn vriend, waar ik mee samen woon, vindt het leuk. En als je dan hier ook nog prettig werkt, dan voel ik mij als een vis in het water. Nu moet je ook weer niet denken dat ik tot mijn 65ste in de garage blijf werken. Maar voorlo pig ben ik niet van plan hier weg te gaan, dus zullen ze me hier nog wel een hele tijd zien sleutelen. En over vakbe kwaamheid gesproken, ten eerste bete kent de naam Remos een stuk vakken nis. En willen ze mij hierop beoordelen, dan kunnen ze met al hun auto's hier komen. Ik maak het perfect voor hen', aldus Sandy. Wie durft er nog iets ne gatiefs te zeggen over het 'zwakke ge slacht'? Wedo Mode Soesterberg opent het modeseizoen met een gezellig Mode Weekend. Op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 septem ber presentfeert de modezaak in een sfeervolle ambiance de herfst/win ter collectie. Het Mode Weekend is de gelegenheid om een eerste impressie op te doen van de nieuwe najaarsmode voor dames, heren en kinderen. Bovendien ligt er bij Wedo Soesterberg voor iedere bezoeker een feestelijke attentie klaar. De allernieuwste Wedo-coliectie toont een mengeling van stijlen: ingetogen en chique aan de ene kant en een kleurrij ke mix aan de andere kant. Toch heb ben ze iets gemeen: het silhouet. Dit is lang en sluik, met als belangrijkste ken merken: smalle schouders, slanke broe ken en een verlengde tuniek-achtige snit voor colberts en mantels. Het silhouet is lichaamsvolgend, maar niet strak en altijd uiterst vrouwelijk. De toepassing van breisels en materialen als fluweel in allerlei soorten, geeft de kle ding een elegante "look" en comfortabel draagplezier. Naast de iets langere rok is de broek met smalle rechte of iets uit lopende pijpen een graag gezien mode item. Bijzonder is verder het vest dat perfect past in de functionele laag-over- laag mode die zo prettig draagt. Qua kleurstelling kenmerkt de nieuwe najaarsmode zich door opvallende tin ten als paarsachtig bruin, helder camel, ijsblauw en zachtgroen. Maar ook de klassiekers zwart, antraciet en bruin zijn nog volop aanwezig in het modebeeld. Correspondentie-adres. P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De Chinook- en Cougarhelikopters van de vliegbasis Soesterberg maken avond vluchten op 15, 16, 18, 22, 23, 25, 29 en 30 september. Tijdens de vluchten oefenen de bemanningen o.m. het ge bruik van nachtzichtapparatuur. Behal ve enige lokale vliegbewegingen op Soesterberg vinden er elders boven Ne derland ook navigatievluchten plaats en wordt tevens gebruik gemaakt van het vliegveld Deelen. De laatste helikopter landt uiterlijk om 23.00 uur op de vlieg basis Soesterberg. Bij slechte weersom standigheden worden de vluchten af gelast. Tijdens de oefeningen op maan dag-, dinsdag- en donderdagavond kan de vliegbasis door andere vliegtuigen van de luchtmacht als uitwijkhaven wor den gebruikt. Op zaterdag 4 oktober zal in Soester berg weer de traditionele kinderkleding- en speelgoedbeurs plaatsvinden. Van 10.00 tot 12.00 uur opent het dorpshuis Burgstede hiervoor zijn deuren. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrijdag 3 oktober van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het dorpshuis. Van de ingebrachte artikelen wordt verwacht dat ze schoon zijn en in een goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kle ding vanaf maat 86 t/m maat 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding, mits vriendelijk geprijsd, uitste kend in de markt ligt. Vooral het kwa litatief betere tweedehands speelgoed is een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15% onkostenvergoeding ge vraagd. Ophalen van niet verkochte ar tikelen en afrekenen met de verkopers, vindt zaterdag plaats van 14.30 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschonken aan diverse projec ten. Voor inlichtingen en/of verkoop nummers kan men contact opnemen via tel. 0346-352295, 351269, 352961 of 030-6924552. Zing mee op de soundmix van je favo riete hit. Dat kan op 19 september en 14 november vanaf 21.30 uur in het dorps café 'De Gouden Leeuw' in Soesterberg. De winnaars komen in februari voor de grote finale in Uitgeest. De winnaar krijgt een prachtige reis naar Curagao aangeboden, de tweede prijs is een ge heel verzorgde reis naar het Spaanse Mallorca. Zondag 21 september is men vanaf 15.00 uur welkom in de 'proefkelder' aan de Stemerdingweg 21 in Soester- berg. Van Beethoven kan men beluiste ren de Trio XII voor piano, viool en cel lo en van Schubert het zo bekende Fo- rellenkwintet. De musici zijn Wilhelm Heilweg piano, Jan Hulst viool, Gustav Kraut altviool en Bemd Delfs contrabas. Men kan hen beluisteren in combinatie met een glas witte wijn uit de Elzas of sprankelend rode wijn uit de Roussillon Sica Les Vig- nerons du Rivesaltes. Wil men meer van deze bijzondere concerten bijwonen, dan kan men abonnee of donateur wor den. De toegangsprijs is 17,50 gulden en de volgende uitvoering staat gepland op zondag 19 oktober. Voor meer informa tie kan men zich wenden tot familie Van Ee, tel. 035-6016272 of de familie Kraut, tel. 035-6017388. Ook in 1997 wordt er een landelijke vrijwilligersdag gehouden. Op zaterdag 20 september kunnen alle vrijwilligers organisaties hun deuren openen om be langstellenden kennis te laten maken met het vrijwilligerswerk. Ook andere vormen van acties zijn op deze dag mo gelijk. In Soesterberg heeft men gekozen con tact op te nemen met andere organisa ties in de zorg die - naast de Hulpdienst Soesterberg - ook een stukje van de plaatselijke zorg op zich nemen. Hun is de vraag gesteld gezamenlijk de vrijwil ligersdag te organiseren, waarop positief werd gereageerd. Zaterdag 20 septem ber komen ze van 10.30 tot 12.00 uur bij elkaar in het dienstencentrum De Drie Eiken. Het zijn de vrijwilligers van Hulpdienst Soesterberg, de Drie Eiken, de Heybergh, de Zonnebloem en de warme-maaltijdbezorgers. Onder het genot van een kopje koffie is het de be doeling om nader met elkaar en het wederzijds vrijwilligerswerk kennis te maken. Het is bekend dat in het korps van vrijwilligers de vergrijzing toeslaat en heel wat vacatures kent. Een drin gend beroep wordt gedaan op vooral jongeren deze morgen bij te wonen en zo mogelijk mee te werken in het zo belangrijke vrijwilligerswerk. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 Vrijdag 19 september 19.30 klaverjassen Burgstede 21.30 karaoke, Gouden Leeuw Zaterdag 20 september 10.30 vrijwilligersdag Drie Eiken 10.00 feest Buijs Ballotlaan 11.00 opening bibliotheek 14.00 KV02-SGV2, KVO-terrein Dinsdag 24 september avondvliegen helikopters Woensdag 25 september avondvliegen helikopters Opgaven: tel 351252

Soester Courant | 1997 | | pagina 13