Sporters pleiten voor ruimer model Vacaturebank vol bij Red Stars Tweede helft biedt Soest hoop J Daverende start van vernieuwd Hees VVZ laat het ook met 10 man liggen 'Niet geïmponeerd' SEC moet wennen aan niveau [basketbal j PAGINA^ WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 19 'vice 3n iliteit )onlijk vies KS5 en clubs doen gezamenlijk beroep op raadsfracties en college Coalitie wijzigt standpunt niet Peter de Jong mikt viermaal raak tegen Brederodes VOETBAL zaterdag Rood Mare Brouwer; Van den Hengel op doel; 3 goals Van Essen VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag Vianen TENNIS LTC Soestdijk heeft eerste team rond VOLLEYBAL Eredivisieploeg op de koffie bij dames Stam/SoVoCo VOETBAL ZATERDAG SEC-zaterdag slikt teleurstelling weg met overwinning Slechts twaalf vaste spelers voor twee rayonteams 'Dode vogeltjes' komen na rust (0-2) tot leven: 2-2 WURANT VOETBAL zondag Clubbladen rf s X In een laatste poging een politieke meerderheid achter zich te krijgen, hebben de bij de clustering van ac commodaties betrokken sportvere nigingen zich op één lijn geschaard. Ze hebben allemaal het advies- voorstel ondertekend voor het mo del 3D (zonder bestuurlijke integra tie) van de Vereniging Sportraad Soest (VSS). Het plan is zaterdag naar alle fracties en het college van burgemeester en wet houders gestuurd. Realisatie van het plan vergt volgens de VSS een bedrag van 6.960.000 gulden (exclusief btw). Dat is aanzienlijk meer dan de 5,5 mil joen (inclusief btw) die de raad heeft gereserveerd voor de clustering. Maar, zo stellen de VSS en de vijf clubs, in het plan zijn ook al geplande inves teringen voor de komende vijf jaren meegenomen. Het betreft onder meer een nieuw clubhuis voor S.O. Soest en verbetering en uitbreiding van de ac commodaties van SEC en WZ'49, waarmee een totaalbedrag van 2,8 mil joen gulden is gemoeid. Behalve de drie ^Voetbalverenigingen hebben ook MHC Soest en de Knickerbockers hun hand tekening onder de brief van de VSS gé- zet. ^Samengevat komt het plan hierop neer: JM> Soest krijgt vier speel- en twee trai- ,'hingsvelden, waarvan één Wetra-veld en een nieuw clubhuis. SEC wordt buurman op de Bosstraat- Oost met een eigen clubhuis, twee ftfppeelvelden en een trainingsveld. MHC Soest komt met twee kunst grasvelden en een derde grasveld op de Bosstraat-West. De Knickerbockers krijgen op de Bosstraat-West een gecombineerd honk- en softbal veld. MHC Soest en de Knickerbockers zullen gebruik maken van één clubhuis, waarin de afzonderlijke kantines worden gescheiden door een schuifwand. Jeu de boulevereniging De Gems hoorn verhuist naar het terrein van Smeeing/BDC De brief van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) heeft de VVD, het CDA en de PvdA niet op andere gedachten gebracht. Dat blijkt uit de reacties van de fractieleiders van de drie coali tie-partners. "Ik ben niet geïmponeerd," zegt de li beraal Bert Krijger. "Men praat lang met elkaar en probeert nu op één lijn te komen, maar ik heb grote twijfels of alle clubs even gelukkig zijn met het voorstel in de brief." Krijger ver wacht dat het standpunt van zijn fractie naadloos aansluit op dat van het CDA en de PvdA. De christen-democraten kregen maandagavond tijdens het laatste fractieberaad voor de raadsvergade ring van morgenavond nog bezoek van een delegatie van het VSS-be- stuur, maar deze ultieme poging lijkt voor niets te zijn geweest. CDA-lei- der Bart Krol wilde gistermorgen niet vooruitlopen op het overleg dat hij vanmiddag heeft met Krijger en PvdA-er Kees Boerkoel. Maar deze bespreking zal hij niet ingaan met de intentie het coalitie-voorstel voor de clustering omver te kegelen. Wel is het CDA bereid het plan in detail aan te passen en te verbeteren. De mening van Boerkoel is evenmin aan mutaties onderhevig geweest na het lezen van het voorstel dat de VSS en de vijf clubs zaterdag hebben in gediend. De PvdA heeft vanavond, nadat Boerkoel met Krol en Krijger heeft gesproken, pas fractievergade ring. Zoals bekend willen de oppositie fracties in de gemeenteraad de be sluitvorming over de clustering uit stellen. De clubs zouden, volgens de Meilof-variant, voorlopig op hun ei gen accommodatie moeten blijven, zij het met minder velden, overeen komstig de normering van het NOC*NSF. Vermoedelijke uitslag van de wed strijd coalitie-oppositie: 16-11. Toekomst In dit plan is de toekomst van de clubs in de komende decennia veel beter ge waarborgd, schrijft het bestuur van de VSS. Als de coalitie-fracties van de VVD, het CDA en de PvdA hun eigen plan trekken, komen alle clubs in een veel te klein jasje te zitten, is de stellige overtuiging van de VSS en de clubs. Nu de integratie van Soest, SEC en VVZ'49 in één zaterdag- en één zon dagclub is afgeblazen, willen de coalitie partners niet meer dan 5,5 miljoen gul den (inclusief btw) investeren in de clus tering. Met zestien van de 27 zetels heb ben deze drie fracties een meerderheid in de gemeenteraad die morgenavond (aanvang 19.30 uur) een besluit neemt over de clustering. VVD/CDA/PvdA willen MHC Soest bij SEC onderbrengen op de Bosstraat- West en de Knickerbockers bij S.O. Soest op de Bosstraat-Oost huisvesten. Dat model stuit echter op grote bezwa ren bij met name de VSS, SEC, de hockeyers en de honk- en softballers. Besparing De clustering is nodig om sportpark Koningsweg vrij te spelen, zodat de grond kan worden verkocht aan het be drijfsleven voor een geschatte opbrengst van 10,6 miljoen gulden, een bedrag dat in de algemene reserve van de gemeente Soest zal vloeien. Daarnaast moet de clustering een jaarlijkse besparing van 200.000 gulden opleveren. Hiervan wordt zestig mille gerealiseerd door in totaal vier velden uit de bespeling en het onderhoud te nemen. Alle suggesties omtrent zijn inbreng wuifde Ron Daselaar direct weg. De jonge trainer van Hees waarschuw de zelfs voor een onterechte hosan na-sfeer, want zo goed had zijn ploeg in de eerste veertig minuten niet gespeeld tegen Brederodes dat uiteindelijk met 1-5 zou worden op gerold. Afgeleid aan die cijfers maakte Hees een daverende start in de competitie. In elk geval '180 graden' beter dan vorig jaar toen het eerste duel met dezelfde cijfers werd verloren. "Oh nee, dit is geen voorteken, we hadden tot de veer tigste minuut niets te vertellen. En ik heb hier nog helemaal geen hand in ge had, want in acht weken kun je een ploeg nog niet laten voetballen zoals je zelf wilt. Dat duurt nog even," aldus de even enthousiaste als bescheiden Dase laar. Maar de positiewisselingen die hij had doorgevoerd, pakten wel goed uit. Mid denvelder Peter de Jong is door Dase- L laar naar de spits doorgeschoven, een positie die hij bij SEC-zondag ook al bekleedde. De Jong, die vorig seizoen terugkeerde bij Hees, voelde zich ken nelijk thuis en maakte vier van de vijf doelpunten. Peter de Jong. Debuteren Eén daarvan kwam tot stand na een voorzet van Krijn Schouten die voor heen verdediger of middenvelder was, maar nu op de linker flank de aanvals- linie bemant. Verder liet Daselaar de A- junior Johan Walen debuteren als links back en mocht de zestienjarige Richard Rademaker, overgekomen van SEC, de centrale rol op het middenveld vervul len. Daarnaast was er nog de rentree van Erwin de Gier die de geschorste voorstopper Wout Blankenstijn verving en volgens Daselaar bij de ploeg blijft. "Ik heb een selectie van twintig man, onder wie twee keepers, en daar wil ik het dit seizoen mee doen," aldus de trai ner die opmerkte dat zijn ploeg eigen lijk goed was weggekomen. Met de wind in de rug stond Hees veer tig minuten met de rug tegen de muur, maar verder dan het strafschopgebied kwam Brederodes eigenlijk niet. De ommekeer kwam toen De Jong van ver verwoestend uithaalde. Nog voor rust werd het zelfs 0-2 door een kopbal van De Jong. Hees zat op rozen, stelde Da selaar vast, en Bram de Vries kon het zich zelfs veroorloven een strafschop te missen (de doelman keerde de inzet). Daarna werden twee treffers van de Soesters afgekeurd wegens buitenspel. Na zeventig minuten viel er toch weer een legale treffer te noteren voor het counterende Hees. Op aangeven van De Jong scoorde Jeffrey Dorrestein 0-3. Pas een kwartier voor tijd deed de thuis club iets terug, maar De Jong eiste de aandacht op zich door in de 85e en 87e minuut wederom te scoren. Mensen die beweren dat er bij VVZ'49 niets te beleven valt, heb ben het bij het verkeerde eind. In de uitwedstrijd tegen VVOP gebeurde ervan alles dat niet in de standaard verslagen over voetbalwedstrijden staat geschreven. Na 25 minuten, waarin de Soesters het spel hadden bepaald, verscheen plotse ling een Voorthuizenaar voor Mare Brouwer. De doelman reageerde te Iaat en zag zijn actie bestraft met een straf schop en een rode kaart. Omdat de reserve-doelman van WZ'49 nog onderweg was, werd An- tonio van den Hengel tussen de palen geposteerd. Jordi Brouwer werd daar voor opgeofferd. De kersverse zelfstan dig ondernemer Van den Hengel, die sinds vorig seizoen grensrechter is, meest zich plotseling in zijn oude rol van sluitpost steken en kon na de straf schop meteen vissen. Zijn eerste actie was de als een granaat ingeslagen bal uit het doel rapen. Even was het onrustig binnen de gele deren, maar WZ'49 hervond zich spoedig en met de buitenkant van zijn schoen lepelde Marcel van Essen de bal uit een vrije trap in het doel: 1-1. Van den Hengel, die normaliter grens rechter is, kon er geen stokje voor ste ken dat het vlak voor rust weer 2-1 werd voor WOP. Maar met tien man ging VVZ'49 na rust op de ingeslagen weg verder. Ach terin liet Henk van Asch zijn ploeg één- tegen-één spelen en daarvoor werd pressie uitgeoefend, waarmee VVOP zich geen raad wist. Binnen twintig mi nuten boog Marcel van Essen de achter stand om in een 2-3-voorsprong. De spits - die eind vorig seizoen in de be langstelling stond van Spakenburg, maar daar geen basisplaats gegarandeerd kreeg en daarom toch maar aan de Eemweg bleef - nam met vijf doelpun ten tot dusver de volle productie van WZ'49 voor zijn rekening. WZ'49 leek ervan te profiteren en met tien spelers af te stevenen op de eind zege. Maar een fout van Barry van den Berg, die onder de bal doorliep, werd de ploeg vlak voor tijd noodlottig. Door de misser kon een VVOP-er op Van den Hengel afgaan, die voor de derde keer de vlag moest strijken. VVZ'49 dat dit seizoen op het kam pioenschap in de derde klasse aast, liet de winst evenals tegen De Merino's lig gen en heeft na twee wedstrijden dus al vier punten verspeeld. Een van de voor naamste concurrenten, Vianen, is nog zonder puntverlies. WZ'49 krijgt deze tegenstander zaterdag op bezoek. Na twee duels is de zondagformatie van SEC er achter gekomen dat de ploegen in de derde klasse meer in hun mars hebben dan die van de vierde klasse. De promovendus ver loor opnieuw, ditmaal in Utrecht van DOS. Het werd 3-0 na een rust stand van 0-0. Met een wrang gevoel reden de Soesters later naar huis. Het eerste kwartier wa ren ze weliswaar onder druk gezet door de Utrechters, maar nadat Wessel Sen- nef de ploeg op de been had gehouden, nam SEC het voortouw. Het spel was directer dan een week eerder, toen met 1-2 werd verloren van Hercules. Saban Aksit en Zeki Kurt bedienden Peter van den Berg, maar de spits miste tweemaal. Ook in het begin van de tweede helft kreeg SEC kansen, maar toen Leon Bij- ron na een uur voetbal profiteerde van een misverstand in de Soester defensie, geloofde het elftal van Gert-Jan Timmer niet meer in een goede afloop. De moed zonk de Soesters helemaal in de schoe nen toen Rob Burgers er een kwartier voor tijd 2-0 van maakte en van zelfver trouwen was al geen sprake meer, toen het vijf minuten voor tijd 3-0 werd. Bij SEC werden Cees Dorrestein en Olaf Hop in de ploeg gebracht voor Dennis Brons en Aksit. Jeroen van Dor- resteijn kreeg als eerste Seccer dit sei zoen een gele kaart. Ook een speler van DOS werd opgeschreven. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Het wordt een spannend seizoen. Wedstrijdbal geschonken door: Asbo Groep De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. Café-bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman Sanidrome Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm en Hop van Wegen Hooyer Bouw en Techniek Trainer/coach Harald Wernsen heeft de samenstelling van het eerste zon dag mix-team voor volgend seizoen rond. Als opvolgster van de vertrok ken Ingeborg Vonk komt Karin Spelt bij de ploeg. De 22-jarige tennisster speelde dit seizoen met Shot 1 in de tweede klasse. Soestdijk promoveerde naar de tweede klasse. Spelt trainde vori ge week voor de eerste keer mee met de ploeg die verder bestaat uit Sas- kia Huizinga, Peter Dijkema, Robert- Jan Mulder en de van Soest-Zuid overgekomen Xander de Groot. Vol gens Wernsen is Spelt bijzonder sterk in het dubbelspel. "Ze snapt het spel letje uitstekend." Om Spelt te verge lijken met Vonk, vindt Wernsen niet toepasselijk. "Ingeborg is de beste singelaarster van het district." Het damesteam van Stam/SoVoCo krijgt morgenavond Sliedrecht Sport op de koffie. De twee teams oefenen tegen elkaar in Aqua In- door. Om 19.15 uur begint het oefenduel tus sen de Soester eerstedivisionist en de Zuid-Hollandse eredivisieploeg. De toe gang is gratis. Zaterdag 20 september start het natio naal bekertoernooi met de voorronde. Het eerste damesteam is tot aan de tweede ronde vrijgeloot, maar dames 3 (dat zich plaatste door in mei de dis trictsbeker te winnen) speelt over drie dagen om 16.00 uur in sporthal Aqua Indoor. Beide teams komen uit in de derde divisie. Mocht Stam/SoVoCo de voorronde overleven, dan volgt zaterdag 27 een zware 'survival-tocht' met een thuiswedstrijd tegen Gemini (eerste di visie). De volleybalcompetitie begint zaterdag 4 oktober. Het eerste damesteam reist dan af naar Hoogezand voor een duel met DAK. Met een 5-2-overwinning op Spor- ting'70 heeft SEC-zaterdag de te leurstelling over het vertrek van trai ner Hendrik-Jan de Boer wegge slikt. De groenwitten worden voorlopig ge traind door Pierre Hoogers, terwijl Frans Verweij de coaching op zich heeft genomen. Leider van het elftal is Sieb de Boer gebleven, de vader van Hen drik-Jan die onvoldoende tijd had en door de agressie op en rond de voetbal velden geen trek meer had in een trai nersfunctie. Remi van de Pol opende zaterdag de score. Nadat Sporting'70, dat dit seizoen mefeen zaterdag-elftal debuteert, op gelijke hoogte was gekomen, zorgden Daiiny van der Heijden en Van de Pol vooreen 3-1-ruststand. Ook in de tweede helft toonde SEC zich sterker en Teus Verwoerd en Ad van Oostrom onderstreepten dat met een treffer. Vlak voor tijd scoorde Spor ting'70 nog een keer tegen. 'Basketbalclub uit het midden van het land zoekt spelers (m). Leeftijd vanaf 19-20 jaar. Wij vragen 360 gulden contributiegeld. Mensen met ervaring, die ook in het wèek- einde beschikbaar zijn, genieten de voorkeur. Sollicitanten moeten twee pasfoto's meesturen. Wij bie den goede uitzichten op een basis plaats.' De spelersbank is leeg, de vacaturebank vol. Basketbalvereniging Red Stars kan zo acht personeelsadvertenties voor centers en forwards (m) opstellen en laten publiceren. Doordat een aantal spelers opstapte of stopte heeft de club op dit moment nog maar twaalf vaste spelers beschikbaar voor de twee heren teams die op rayonniveau uitkomen. Tijdens een bespreking tussen bestuur, technische commissie en spelers is vrij dagavond besloten vooralsnog met twee rayonteams van start te gaan. Mede met het oog op de aanstormende, talentvolle jeugd wil de clubleiding het niveau van de twee teams niet zonder slag of stoot uit handen geven. "Het is niet veel clubs vergeven om met twee herenteams op een hoog niveau te spelen. Daarom proberen we in eerste instantie met twee, zij het, kleine teams te starten. Dan kunnen we straks niet zeggen dat we er niet alles aan hebben gedaan," zegt voorzitter Adri van Rou wendaal. Hij geeft morgenavond tijdens de leden vergadering na zes jaar de denkbeeldi ge voorzittershamer uit handen, al heeft dat niets met de personele problemen bij de heren te maken. Van Rouwend aal hoopt dat de spelersgroep de ko mende weken zal aanwassen, maar heeft daar niet veel verwachtingen van. Po gingen om een aantal (oud)spelers terug te krijgen, zijn op niets uitgelopen. Door het vertrek van Manfred Dikkers, Niels Renzenbrink en Bas Ruiter (Shooters) en Kim Ho Leung (ASVU), het feit dat Jan en Marco van Maanen en Ame Balvers stopten en de terugkeer van John McLain naar de Verenigde Staten, is de selectie drastisch uitgedund. Met bankspelers uit het tweede en de junioren Guido LaRose, Frank van der Wal en mogelijk een aantal anderen hoopt de club de lege plaatsen zo vaak mogelijk in te vullen. Maar gezien de competitieprogramma's van de twee herenteams en de juniorenploeg zal dat niet altijd mogelijk zijn. Over enkele weken wordt de situatie opnieuw bekeken. Blijkt dan dat de roofbouw op het geringe aantal spelers te zwaar is, dan zullen heren 1 en 2 wor den samengevoegd. Het tweede team wordt dan uit de competitie"terugge trokken. De trainingen van heren 1 en 2 worden gecombineerd en gegeven door de erva ren Hans de Rond. Het vlaggenschip van Red Stars wordt tijdens de wedstrij den waarschijnlijk bijgestaan door René Lansaat, de coach van het tweede team. Ook Dick van der Hammen kan die taak op zich nemen. Tenminste, als de speler van heren 2 niet zelf moet inval len in het eerste. Beker De basketbalselectie speelt zaterdag in sporthal Beukendal de eerste bekerron de die in poulevorm wordt afgewerkt. Tegenstanders van de Soesters zijn Arn- hemia Eagles (11.00 uur), Aquila (13.30 uur) en Flush'72 (16.00 uur). De kopbal van Michel Vlaswinkel wordt door doelman ge (midden) even later alsnog voor 1-2 zorgen. Drie minuten Marcel Oost naast getikt. Uit de hoekschop zal Marlijn de Jon- later zalAndré Hufman zelfs gelijk maken. Foto: Aldo Allessie In de rust zaten de spelers van Soest elkaar in de kleedkamer als dode vogeltjes aan te kijken. Evenals een week eerder tegen DWS stond de ploeg met 0-2 achter. Toen werd met dezelfde cijfers verloren, maar zondag hield Soest dankzij een goe de tweede helft toch een punt over aan het duel met Xanthos: 2-2. "We geven te gemakkelijk goals weg," herinnerde Peter Visee aan de elfde mi nuut, toen Patrick Ruyfrok voor zijn verdediger kwam en de voorzet van Henk Schulz'van dichtbij afrondde. Zes minuten daarna leidde een overtreding van Jeroen Dorrestein de tweede tegen valler in, want Herman van Eekeres, de ex-semiprof van Telstar en Haarlem, mikte de bal langs de muur én de graaiende Michael van Ee precies in de uiterste hoek. Tweemaal was Xanthos bij het Soester doel gekomen en even zo vaak was het raak. De blauwwitten waren ogenschijn lijk aangeslagen en bakten er weinig van. Mede doordat de creativiteit van Peter Wolfsen op het middenveld werd gemist. Hij moest op de rechter vleugel voor mandekker spelen, omdat Michel Everts geblesseerd is. Wolfsen deed dat overigens prima. Maar de posities van Soest waren al lang niet meer goed bezet, ook al omdat de hardwerkende Jeroen van Veenendaal meer verdedigend werk moest opknap pen dan dat de nieuwe aanvoerder aan de overzijde een aanvallende actie kon uitbroeden. Maar na rust, met Martijn de Jonge voor Henry Hagendoorn, waren de rol len omgedraaid. Xanthos dacht ont spannen te loeren op de counter, maar moest alle zeilen bijzetten om de aan stormende Soesters van zich af te schud den. Dat lukte allerminst, waardoor de organisatie in de achterste linie vaak ver te zoeken was. Bij een schot van Paul Hilhorst en een kopbal van Van Veenendaal verdween de bal nog naast. Maar nadat Soest aan een grotere achterstand ontsnapte (Van Eekeren schoot in kansrijke positie over en naast) ontstond in de 62ste minuut de mooiste aanval van Soest. Via Paul Dreef en Wolfsen kwam de bal bij de zojuist voor Aijan Grapendaal ingeval len Michel Vlaswinkel. Diens kopbal werd door doelman Marcel Oost naast het doel getikt, maar uit de hoekschop schoot De Jonge de bal in de korte hoek. Terwijl Vlaswinkel, die zijn acce leratievermogen nog niet terug heeft, de teleurstelling over zijn gemiste kans deelde met zijn vader die achter het doel stond, juichten zijn medespelers om de treffer van De Jonge. Drie minuten la ter was Vlaswinkel de aangever bij de gelijkmaker van André Hufman. De doelpuntenmaker viel een kwartier voor tijd geblesseerd uit en werd vervan gen door Steven Pashley. De wedstrijd verliep overigens sportief, al deelde scheidsrechter J. Wessel kaarten uit aan Hilhorst (lichte overtreding) en vier Amsterdammers (twee overtredingen en tweemaal praten). Treffers vielen er niet meer en op basis van beide helften was de 2-2 ook te recht. Dorrestein kreeg twee minuten voor tijd een ideale kans, toen het doel van Xanthos was verlaten. Hij kreeg de bal in de loop voor zijn verkeerde been en schoot over. Maar in blessuretijd had Soest niet te klagen, toen Wolfsen de bal van de doellijn haalde. Vertrouwen De tweede helft gaf Visee vertrouwen voor de toekomst. Hij vond de 0-2-rust- stand vertekenend, omdat Xanthos ver der, in tegenstelling tot wat Soest na de hervatting had laten zien, weinig kansen had gecreëerd. "En ik denk dat we nu wel twee van de beste ploegen hebben gehad." Over twee, drie weken hoopt Visee weer te beschikken over Everts en Maurice d'Aquino die eveneens herstellende is van een kwetsuur. Verder komt ook Martijn Stalenhoef terug. De midden velder heeft zijn schorsing van zes wed strijden achter de rug, is al volop in trai ning en maakt zondag zijn rentree in een lager elftal. Waarschijnlijk wordt hij ver volgens zo snel mogelijk ingepast. Dat zal niet het geval zijn met De Jon ge, die volgens Visee van de rechter kant wel meer diepgang heeft dan Hagen doorn. "Het is nog steeds actueel dat Martijn tijdens dit seizoen stopt en daar om heb ik met hem afgesproken dat hij de twaalfde man is. We hebben te ma ken met een ploeg, dus dan is het lo gisch dat je zoiets afspreekt." Schaakschoot Soest SCHAKEN VOOR KINDEREN Leeftijd 6 -16 jaar Er zijn nog enkele open plaatsen in de nieuwe eerste stap groepen van 17.00 uur en 18.30 uur. De lessen worden gegeven in EHBO-gebouw, Parallelweg 7A, Soest Kosten: 25,- voor de periode t/m jan. 1998. Informatie/aanmelding: 0653-264115 y i Gelezen in 'Dictatortje', hel cluborgaan van de Mixed Hockey Club Soest, van 8 september: "....En dan nu nog even over het afgelo pen weekend. Het oefenprogramma van zaterdag was nogal uitgebreid. Daarom werd er wat meer op gras gespeeld. Het wedstrijdprogramma van de KNHB voor de jeugdwedstrijden zal er dit seizoen toe leiden, dat er meer wedstrijden dan vroe ger op gras zullen worden gespeeld. Voor een evenwichtige verdeling zorgt het wedstrijd-secretariaat junioren

Soester Courant | 1997 | | pagina 19