En dit zijn de knallers van deze week: 369 399 299 '30 Kilometerzone in héél Soest' Veel verjaardagsvisite Groei en Bloei llïïrK 6027493 pk-fe 37an BretikeliÉi 5 Vast-gped A. van der Lee STUNTAANBIEDING!!! A1 na één behandeling verfijnen de droogte-lijntjes, wordt een geïrriteerde huid gekalmeerd en wordt de collageenstruktuurvande (O^ huid hersteld. ÈS) Mooi voor minder geld bij: jrUidio 11, ance Andeweg dExGRöeneSTOM NATUURLIJK WONEN OPRUIMING SHOWMODELLEN £xX en MAGAZIJNUITVERKOOP TOT 50% KORTING izafe— 25 JAAR Speklappen Mc Cain Franse frietjes HQQ Krabflakes Kibbeling Bildstar aardappelen Café Casa koffie aroma rood AQS VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Grote blikschade en lichtgewonden op de Laanstraat Kantoor S.C. komende vrijdag gesloten Man botst onder invloed tegen boom Werkgroep lanceert voorstel voor betere verkeersveiligheid Groenmarkt schot in de roos: ruim veertig nieuwe leden 3 Actueel 27Varia 19 Sport Bijlagen WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 KLAREN 0TROMP Ook 's avonds en in 't weekend S8 NO. 4 s\ for Men Met uitzondering van de in de hoofdwegenstructuur aangegeven hoofdwegen moet heel Soest als 30 kilometerzone worden ingericht. Meer veiligheid, minder verkeer en een schoner en leefbaarder milieu in de woonwijken zijn, kortweg, de positieve gevolgen als het plan wordt gerealiseerd. Dat stelt de werkgroep 'Duurzaam Vei lig bij 30 km/u in Soest' die het voor stel gisteren bij het college van burge meester en wethouders heeft gedepo neerd. Snelle besluitvorming is, vooral met het oog op subsidie van het rijk, gewenst. Daarom hoopt de werkgroep dat het college het plan op korte termijn uitwerkt en de gemeenteraad uiterlijk eind februari het licht op groen zet. Door de toename van het verkeer klop pen steeds meer bewoners aan de deur bij de gemeente om te vragen of hun woonwijk kan worden uitgeroepen tot een 30 kilometerzone. Tachtig procent van de wijken zou geschikt zijn om als zodanig te worden ingericht, maar in slechts tien procent van de wijken is dat daadwerkelijk gebeurd. De voornaamste oorzaak daarvan is de strikte regelge ving omtrent infrastructurele voorzie ningen, die hoge investeringen van de gemeenten vergen. Als de gemeente tot nu toe alle verzoeken zou hebben geho noreerd, zou ze dat tientallen miljoenen guldens hebben gekost aan drempels, plateaus, verkeersborden en andere fy sieke maatregelen. Regelgeving De regering in Den Haag wil het aantal 30 kilometerzones gefaseerd uitbreiden. Daarom bereidt ze een soepelere regel geving voor die het gemakkelijker, be ter gezegd goedkoper, maakt een maxi mum snelheid van 30 kilometer per uur in te stellen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft zelfs een 'potje' van ongeveer 60 miljoen gulden klaargezet om gemeenten tegemoet te komen in de kosten. Van de projecten kan eventueel veertig procent, met een maximum van 10.000 gulden per in te richten kilome ter, worden vergoed. In Soest zou dat neerkomen op een maximale rijkssubsi die van 1,2 miljoen gulden. "Als de gemeente Soest het voorstel nu uitwerkt en een begroting bij Rijkswa terstaat indient, komt ze misschien in aanmerking voor die maximale rijksbij drage. De kern van het voorstel is dat de discussie wordt omgedraaid. We willen niet meer per wijk gaan discussiëren over invoering van 30 kilometerzones, maar bekijken waar de uitzondering van 50 kilometer kan worden toegestaan," zegt Hans de Rond die namens de Fiet sersbond ENFB in de werkgroep zit. Ook vertegenwoordigers van de Voet gangersvereniging, de Stichting Kinde ren Voorrang en de Stichting Welzijns werk Soest maken deel uit van de werk groep, evenals verkeersambtenaar Mar cel Vossestein en Kees Pronk, voorzit ter van de bewonersvereniging Soest- Zuid. Het initiatief om in Soest aan het pro ject deel te deelnemen is mede afkom stig van wethouder Pieter ten Hove van verkeer. Nadat hij over het project had gelezen, benaderde hij onder anderen De Rond om de mogelijkheid van Soest als proefgemeente te bespreken. Oversteken Het gaat daarbij om alle wijken van Soest, met uitzondering van de hoofd wegen, zoals de Dalweg en de trajecten Biltseweg-Birkstraat en Birkstraat-Bur- gemeester Grothestraat. Op deze routes moet in de buurt van bijvoorbeeld scho len en winkelgebieden extra aandacht worden besteed aan de mogelijkheden tot oversteken van het langzame ver keer, oordeelt de werkgroep. Een raming van de kosten en een finan cieringsplan zouden eind dit jaar door HET VLEESCENTRUM Birkstraat49 - Soest - Tel. 6012477 Botermalse biefstuk per kilo19.50 Slavinken per kilo9 a Kippenpoten per kilo«5 a Zie onze adv, op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar zie pagina Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 20 EEN NAZOMERSE OPPEPPER VOOR MAAR f 35,- Uw huid zal u dankbaar zijn. Vosseveldlaan 47 Soest Beh. vlgs tel. af spr. tussen 11.00 en 12.00 uur: 035 - 601 2013 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Deze maand spetterende Subaru Sterrenshow! zie pagina 28 Telefoon 033 - 4729097 P HkV. ZATERDAG 20 SEPTEMBEF 't Vaarderhoogt verwelkomt de herfst met een gezellig evenement boordevol attractieve zaken. Leerzame demonstraties en stands over o.a. snoeien, grondbemesting, najaarstuin, bollen etc. Kramen met decoraties, houtdraaien, glasgraveren, de smid, de "Groene Kamer" snoei- en tuinadviseur etc. Voor de kinderen gelegenheid om met diverse natuurlijke materialen zelf herfststukjes te maken. Kortom een dag vol plezier voor het hele gezin. Natuurlijk staan er lekkere najaarsversnaperingen voor u klaar Dorresteinweg 72b Soest, tel. 035 - 601 28 83 Rotan en Pitriet meubelen - Mandwerk Natuurlijke vloerbedekking - Woondecoraties Ruimte voor de nieuwe collectie HERENMODE SOESTERBERGSESTRAAT 51, SOEST TEL. 035 - 601 24 00 Uw Herenmode specialist. 750 gram, v. 2.09 v. 250 gram 250 gram 5 kilo pak 500 gram v. 7.59 v. Zeven auto's zijn woensdagavond zwaar beschadigd geraakt, één zelfs total loss, bij een botsing op de Laan straat. Bij de aanrijding waren drie mensen betrokken, die licht gewond raakten. Om ongeveer kwart over elf week een 22-jarige automobilist uit voor een dier dat de weg overstak. De evenoude bestuurder achter hem dacht dat hij een inrit wilde inrijden en haalde hem in. Maar op dat mo ment trok de voorste automobilist zijn stuur terug. Door de klap van de botsing, die daarop volgde, schoof de achterste auto tegen twee geparkeer de wagens aan. Een van de wagens werd daardoor tegen een vijfde auto gedrukt, die als gevolg daarvan tegen auto 6 botste, die op zijn beurt tegen een zevende wagen tot stilstand kwam. De bestuurder die was uitgeweken, had letsel aan zijn linker knie. De tweede bestuurder moest zich aan een kniewond laten hechten en zijn passagier raakte gewond aan zijn voorhoofd. In alle woonwijken, zoals hier bij de Ludgerusschool aan de Vosseveldlaan in Soest-Zuid, zou een maximum snelheid van 30 kilometer per uur moeten worden ingevoerd, vindt de werkgroep 'Duur zaam Veilig bij 30 km/u in Soest'. de gemeente moeten worden opgesteld, meent de werkgroep, zodat begin vol gend jaar de inspraak en politieke be sluitvorming kan plaatsvinden. Het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weedestraat is vrijdag 19 september de gehele dag gesloten. Advertentie-afdeling en redactie zijn vanaf maandag 22 september weer bereikbaar; Advertenties en kopij kunnen wel in de brievenbus worden gedeponeerd. Voor de aanlevering van advertenties en kopij wordt verzocht dat, zover mogelijk, vóór morgen 12.00 uur te doen. Een Soester moet twee bekeuringen betalen, omdat hij woensdagavond rond elf uur op de Pijnenburglaan met zijn auto tegen een boom was gebotst. Eén boete kreeg hij, omdat hij de plek van de aanrijding zomaar had verlaten. De tweede bon werd duitgeschreven, omdat hij onder invloed van drank verkeerde. Daar kwam de politie achter, nadat ze hem even verderop had ontdekt en aan gehouden. Tevens kreeg de man een rij verbod van drie uur. Rubriek S. C. 75 jaar. Nog volop mist over REMU-zenderpakket. Delegatie Soest in Kedzierzyn-Kozle. 'Rapport Rekenkamer doet geen recht aan de werkelijkheid'. Jan Visser neemt afscheid van raad. Jeugd- atletes van Pijnenburg schrijven geschiedenis Op 't Hoogt met o.a.: Meerjarenbegroting 1998-2002 en belastingvoorstellen. Seniorenpagina. Vier pagina's over Hees. Wij vieren dat met vele "JUBILEUMAANBIEDINGEN" De jubileum folder ligt voor u klaar. Loop vrijblijvend binnen! Voor iedere koper een leuke attentie! Leeuwenstraat 47 - Hilversum - Tel. 035-6241794 Steenhoffstraat 61 - Soest - Tel. 035-6013280 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 (zie pag.20in dit blad) •roiinlanry talaMiiigaih Koningsweg 29, Soest Telefoon (U35) 603 7000 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Als er een conclusie kan worden ge trokken uit de jubileum groenmarkt die Groei en Bloei zaterdag hield, is het wel dat steeds meer mensen be zig zijn met hun tuin. Een andere verklaring voor het bezoekersaantal van ruim tweeduizend is waar schijnlijk niet te geven. De tientallen kramen op het Raadhuis plein hadden zaterdag niet te klagen over belangstelling tijdens het 'partijtje' dat de Soester afdeling gaf ter gelegen heid van de 125e veijaardag van de Koninklijke Maatschap Tuinbouw en Plantkunde. De bollen, die in het najaar onder de grond worden gestopt, vonden gretig aftrek. Alle handelaren van tuincentra, bloemenzaken en andere op tuinen ge richte winkels deden goede zaken. Groei en Bloei niet minder. Meer dan veertig VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 om alvast vervolgnummertjes uit, zodat het invullen van 3e formulieren voor de regentonnen ordentelijk zou verlopen. Daarna gingen er nog eens tientallen tonnen over de toonbank tegen een ver goeding van 35 gulden. Tegen de actie prijs verkoopt de gemeente er in totaal tweehonderd. Als de tonnen op zijn en de vraag blijft groot, wordt bekeken of nog meer exemplaren worden ingesla gen om voor 35 gulden te worden ver kocht. Met deze milieu-actie wil de ge meente het gebruik van regenwater (en de besparing van leidingwater) bevorde ren. De actie mag, gezien de verkoop cijfers, als geslaagd worden beschouwd. Maar dat gold voor de gehele groen markt van Groei en Bloei. Joyce Bartels stelde zaterdag aan de hand van de reac ties van kinderen vast dat de optredens van clown Benno werden gewaardeerd. Joyce Bartels: "Het is belangrijk dat de kinderen erbij betrokken worden. Een kind krijgt ongemerkt veel mee van ouders over de natuur. Ze hoeven er alleen maar bij te zijn als de ouders in de tuin bezig zijn." Bezig blijft ook Groei en Bloei. De Soester afdeling is nu alweer druk in de weer met de voorbereidingen voor de najaarsruilbeurs. Die wordt op zaterdag 25 oktober van 10.00 tot 11.30 uur ge houden in en rond De Kwekerij aan de Molenstraat. Regentonnen Die kreeg in haar eigen 'voortuin' een ware run te verwerken op de groene re gentonnen, waarvan de eerste honderd voor een tientje werden verkocht. Al vóór de officiële start om tien uur ston den de mensen te dringen. De ambtena ren van de afdeling milieu deelden daar- Aan belangstelling hadden Groei en Bloei en de overige kraamhouders niet te klagen tijdens de jubileum groenmarkt. Foto: Aldo Allessie nieuwe leden konden zaterdag tussen tien en vier uur worden bijgeschreven, waardoor het ledenbestand van de Soes ter tak de 450 is gepasseerd. "Dat is prachtig en wellicht dat het ook nog nadruppelt en we nog meer leden kun nen verwelkomen. De mensen weten dat we het niet doen om geld te verdie nen. Daarom zijn onze cursussen zo goedkoop. Wij willen alleen maar onze kennis overdragen op anderen," aldus Joyce Bartels van Groei en Bloei. Dat het jubileumcomité voor een groen markt had gekozen, bleek een schot in de roos. Volgens Joyce Bartels komt het publiek op een groenmarkt gericht op planten en bloemen en aanverwante ar tikelen af. Onder de bezoekers bevinden zich nauwelijks mensen die alleen maar even hun neus om de hoek steken. Alle participanten waren dan ook dik tevre den. Ook de gemeente. pet Buite Losse i Geconti VEy IEDERE V Burg. Grothestraat 1a - Soest - Tel. 035 - 602 27 68i 1

Soester Courant | 1997 | | pagina 1