J Cl M MHC Soest laat zich niet intimideren ongeslagen kampioen Jeugdatletes schrijven geschiedenis Tennistoernooitje voor ING-klanten !R LEE Jeugdnieuws fc Shot start met drie punten Verlies verjongd Eemvogels PAGINA 20 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 21 's voelt! dag met iful! i.ooo km, Fysiek Alphen door hockeyers verslagen: 1-2 HOCKEY krijgt cachet met 'Grand SlamFloor Snijders SOFTBAL SEC 3, daar zit wat in Inbraak kantine Inbraak Akkeren Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties TENNIS Soester tennis kampioenschappen starten zaterdag Open dag Selby op 20 september in sportzaal C-drie Gepromoveerd SEC begint met één punt uit twee duels Finaleplaatsen voor dansparen Tweede plaats op NK voor C-junioren ATLETIEK Tegen gedoodverfde kampioen Hotak TAFELTENNIS Routine SKF geeft doorslag in slotfase KORFBAL Sportuitslagen op pagina 31 Op de banen van LTC Soestdijk Duivenberichten i VAN MAX. S ING BANK 'ht op 23 500 leden, ot aantal jamins, key) m (buiten nooi- e H\M' -Aiao'- p)e Avw! UcjU Uyi )e eR*'. \ty± dteó-i. tJV«M ic^rieAig fwl (Ji1 la**\ btu't \C g- «.CKÏ '^^u, ar iedereen ondags wat 30 uur. n. 921 4 13 uw kleding Ie tv/ljfels bij het zoeken ene kleur u wel staat, >rl soonlljk advies over nake-up, alst uitziet. se, laktwordtl dvles-op-maat voor uw r Informatie, sntvan harte welkoml tel: 0346 - 353211 0EST- BAARN ng, 22.950 000 km, 27.450 10 km, ng. 27.500 26.450 300 km, 27.950 22.000 km, ideling, 38.500 iDe heren van MHC Soest hebben zondag kennisgemaakt met het fy sieke hockey dat een aantal ploegen in de tweede klasse hanteert. Eer- stejaars Arjan Weijburg van de de gradant uit Soest kreeg zeven hech tingen in het ziekenhuis. |Dat gebeurde nadat hij een klap met een stick had gekregen, terwijl de bal op dat moment niet eens in de buurt was. Alphen probeerde op eigen veld de te- Ikortkomingen met hard spel te compen seren. Het leverde de ploeg vier gele kaarten en één rode prent op. Soest liet zich niet intimideren door de stokslagen en boekte zijn eerste zege: 1-2. De winst kwam tot stand onder toeziend oog van trainer Frans Tordoir die zon dag geen verplichtingen had bij Schar- weijde en daarom als coach was meege reisd. Oud-trainer Henk Hugen is be reid gevonden de thuiswedstrijden in de dug-out plaats te nemen, terwijl Mat- thias Slagt als coach meegaat naar de duels op vreemde bodem. De speler is langdurig uitgeschakeld door een bles sure. Soest kwam in de eerste helft op voor sprong toen Laurens Ros attent was in de rebound van een strafcorner. Voor de rust liet de ploeg al veel kansen op een grotere voorsprong liggen. Maar Alphen kwam op gelijke hoogte, nadat de eerste de beste aanval resul teerde in een strafcorner. Beide teams hadden toen al van doel gewisseld. Bij een vrije slag op de rand van de cirkel sloeg Jeroen van Tol de bal hoog bin nen, waarmee de overwinning was ver zekerd. Dat Alphen daarna nog gevaar lijk werd bij enkele uitvallen, was eerder het gevolg van slordigheden in de Soes- ter defensie dan uitgekiend spel van de thuisclub. Dames Tegen het uit de Overgangsklasse gede gradeerde Qui Vive maakte de dames- ploeg van MHC Soest een knieval. MHC Soest kreeg drie strafcorners en enkele kleine kansjes, maar twee mo menten van onoplettendheid kostten de ploeg van Peter Heemskerk de wed strijd. "We gaven weinig kansen weg. Achteraf gezien was minimaal een punt mogelijk geweest, maar doordat we even niet opletten, kregen we doelpun ten tegen," aldus Heemskerk over de 2-0-nederlaag. Binnen een jaar hebben de dames van de Knickerbockers hun plaats in de tweede klasse heroverd. Het kampioenschap kan de softbalsters niet meer worden afgepakt, want de competitie, waarin de Soesters on geslagen bleven, is afgelopen. Op papier was Falcons de sterkste te genstander. Deze ploeg kwam donder dagavond naar de Koningsweg voor het laatste duel van dit seizoen. Falcons hield de nul in de eerste inning, maar moest vervolgens toezien hoe de Knickerbockers drie punten scoorden door onder meer een homerun van Manuela Hak. In de volgende slagbeurt herhaalde Hak dat staaltje. Maar de grootste tik werd uitgedeeld door Floor Snijders. Zij gaf de kam pioenswedstrijd extra cachet door een 'Grand Slam' te slaan, waardoor de Knickerbockers in één klap vier punten rijker werden. Uiteindelijk werd de zege Met louter zeges baanden de softbal sters zich een weg terug naar de tweede klasse. Foto: Goos van der Wilt opgetekend met de cijfers 12-0, waarna een bescheiden feestje kon beginnen. In de tweede klasse moeten de dames uit Soest het volgend jaar zonder Mar- ga van Leek doen. De tweede honk- vrouw van het softbalteam zet een punt achter haar softbal-activiteiten. Eemvogels De pupillen boekten tegen E.K.V.A. F2 hun tweede overwinning: 2-0. De C2 had het moeilijk tegen het veel langere Unitas C4. Toch wisten ze de schade beperkt te houden: 1-3. Bij Tovers Cl begon Eemvogels Cl goed. Door doel punten van Daphne Noördhoff, Anne en Eveline Woertman kwamen de Soes- ter aspiranten op 2-3. Maar daarna was het duidelijk dat Tovers sterker was. Alleen Anne Woertman wist nog een maal te scoren. Er werd met 7-4 verlo ren. Hees De B-junioren behaalden in de moeilij ke uitwedstrijd tegen De Glind een goed resultaat: 1-2. De C-junioren werden weggespeeld door Eemdijk en de D- pupillen behaalden tegen Spakenburg een knappe overwinning. Niels van Mourik maakte vlak voor tijd de win nende goal door van afstand de bal over de keeper te lobben. De F1 was een maatje te groot voor Achterveld. Tops corer met vijf treffers was Wouter de Nooy. De F2 speelde de eerste (oefen)wedstrijd en uitte hierin - on danks de nederlaag - zeer overtuigend het spelplezier. SEC Na de 2-8-overwinning van SEC Al van vorige week tegen VVZA waren de verwachtingen hooggespannen afgelo pen zaterdag. De uitslag tegen Bunnik werd 2-2, maar SEC was gedurende de gehele wedstrijd de beste ploeg. Het ontbrak de formatie van trainer Joop van Zijl en leider Henk Verheyen aan een koelbloedige afmaker. Vele kansen werden niet benut met als hoogtepunt het missen van een penalty bij de stand van 2-2. Soest Zaterdag speelde de jeugd van SO Soest dertig wedstrijden. Er werd tien keer gewonnen, drie keer gelijkgespeeld en zeventien keer verloren. De Al behaal de uit een punt tegen De Bilt. De BI won van Hoevelaken met 6-0. Bij de C- junioren wonnen Cl en C2. Cl won met 6-1 van Amsvorde en C2 met 4-0 van KVVA. Bij de D-pupillen won al leen de D2. Tegen SEC 1 werd het 7- 0. De E-pupillen deden het goed met 4 overwinningen. Bij de F-jes won alleen de F5. In Leusden werd Roda met 7-0 verslagen. De meisjes verloren in Bus- sum met 5-1 van BFC. De Duinkikkers In Amersfoort werd dit weekend een .zwemwedstrijd voor clubteams gehou den. Elk team bestond uit vijf jongens en vijf meisjes. De deelnemende vereni gingen kwamen uit het hele land. Van de 27 deelnemende teams eindigde de Duinkikkers in de middenmoot, met drie clubrecords en acht persoonlijke records. Hans Kanters en Steven de Graaf sponsors Uit de kantine van de voetbalvereniging SEC is zaterdagnacht snoep meegeno men. De inbraak werd zondagmorgen ontdekt, waarna een 48-jarige Soester aangifte deed. Of er nog meer wordt vermist, is niet bekend. Een dertigjarige Soester heeft aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning aan de Akkeren. De dader nam video-appa- ratuur, sieraden en persoonlijke beschei den van de man mee. De inbraak moet zondagmiddag zijn gepleegd. Telefoon (035) - 601 30 14 Als traditionele afsluiting van het buitenseizoen beginnen op zaterdag 20 september de Soester tenniskam pioenschappen. Er wordt gespeeld op alle tennisparken in Soest en Soesterberg, maar de finales worden op 5 oktober op De Harskamp afge werkt. De plaatselijke titelstrijd is dit jaar in meerdere opzichten uitgebreid. De speelduur van de partijen is verlengd van drie kwartier naar één uur en nu kunnen ook heren- en dames dub bels zich inschrijven. Meedoen aan de Soester tenniskampioenschappen kost 15 gulden per onderdeel. Zoals gebruikelijk worden de deelnemers ingedeeld op speelsterkte. Inschrijven kan op de tennisparken. De Soester tenniskampioenschappen worden door de organisatie omschre ven als een gezelligheidstoernooi met een sterk wedstrijdelement. Demonstratiewedstrijden, vrije trainingen, vrijblijvend meedoen, het Rad van Avontuur met prijzen, dat zijn de onderdelen van de open dag die Selby zaterdag 20 septem ber houdt. De badmintonvereniging maakt daar voor gebruik van de sportzaal in C-drie, waar ook de trainingen, toernooien en thuiswedstrijden van de competitie wor den afgewerkt. De open dag van Selby begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Het programma is gericht op zowel de jeugd als volwassenen. Vrijwilligers van de club staan gereed om de bezoekers van informatie te voor zien. Wie zelf wil meedoen, moet gym schoenen en sportkleding meenemen. Een racket kunnen de belangstellenden van de club lenen. Wie op de open dag besluit lid te worden, hoeft geen in schrijfgeld te betalen. Slechts één wedstrijd verloren de zaalvoetballers vorig seizoen. Toch liepen ze het kampioenschap mis, omdat OSO een beter doelsaldo had. De bond promoveerde de Soesters echter wel tot tweedeklas- Daarin trapte SEC vrijdagavond voor de eerste keer af. Tegen ZVE'83 werd met 1-1 gelijk gespeeld. Namens de Soesters scoorde Martin van Ernst. In sporthal Beukendal was maandag avond Paul Haringsma de enige SEC- speler die doel trof. Daarmee redde hij de eer in het duel met Sint Boys, dat met 1-4 werd verloren. Twee paren van Danscentrum Slin gerland behaalden zaterdag de fina le van het 25e Keistadconcours in Amersfoort. Ans en Wim de Wit legden beslag op de vierde plaats in de senioren 5 standaard klasse. In de standaardklasse en in de Latin American werden Patrick van de Wens en Marcia Gruijters tweede. Ze promoveren daardoor naar de debutan ten 2. Op de Nederlandse kampioen schappen hebben de meisjes junio ren C van AV Pijnenburg geschiede nis geschreven. Het was de eerste keer dat de club op deze titelstrijd vertegenwoordigd was en de jonge atletes eindigden onder leiding van Angelo van Leijenhorst als tweede. Na de voorrondes was de Soester ploeg als tweede geplaatst, achter AV Edam. Ook in de landelijke finale, die in Alp hen a/d Rijn werd gehouden, moesten de Pijnenburgers dat team voor zich dulden. De beslissing viel overigens pas op het laatste onderdeel en de spanning was dan ook tot de laatste sprong te' snijden. AV Pijnenburg leidde het klassement, toen er alleen nog gesprongen moest worden. Met een sprong van 5.35 me ter kroop Edam de Soesters nog net voorbij. Het onderlinge verschil was slechts 61 punten. "Dat meisje van Edam springt normaal net boven de vijf meter. Had ze dat weer gedaan, dan hadden wij gewonnen. Het verschil was ontzettend klein. Vijftien centimeter meer bij het kogelstoten of zo had ons ook op de eerste plaats gebracht," aldus Angelo van Leijenhorst die de meeste meiden al zes, zeven jaar onder zijn hoe de heeft. Omdat AV Pijnenburg de eindzege bin nen handbereik had gehad, was de te leurstelling groot bij de Soester atletes, maar Van Leijenhorst toonde zich bij zonder trots over de prestatie. De ploeg van AV Pijnenburg bestond uit Laura van Leeuwen, Sabrina van Duinkerken, Nadine de Goede, Jiske de 'Goede, Anja Greefhorst, Paulien Han- se en Marloes Kortland. De groep kwam goed voor de dag en enkele meisjes verbeterden hun per soonlijke record. Op de 80 meter hor den stelde Nadine de Goede tevens het clubrecord scherper: 12.59. Paulien Hanse deed hetzelfde op de 80 meter: 10.54. Zes D-junioren van AV Pijnenburg de den zondag mee aan de NK in Amster dam. Elise Verwijs behaalde de finale op de 80 meter horden en werd daarin zesde. Ook Amanda Kersbergen bereik te de finale. Op de 60 meter eindigde zij als achtste in een nieuw persoonlijk re cord van 8.56. De overige Soester deel nemers waren Kim Roest, Suzanne Uy- land, Marijke van Renswouw en Maai- ke Schotanus. Op een haar miste de meisjes C-ploeg van AV Pijnenburg de Nederlandse titel. Trainer Angelo van Leijenhorst was niet minder trots op zijn meiden. FotoAldo Allessie Ook de tafeltennissers hebben een nieuw boek opengeslagen. De spe lers van Shot worstelden zich zater dag aan de Di Lassostraat door een moeilijk hoofdstuk over Hotak, de gedoodverfde kampioen in de be treffende poule van de tweede divi sie. De 3-7-nederlaag zal daarom niet de geschiedenisboeken ingaan als een ver rassend resultaat. Feitelijk haalde Shot het maximaal haalbare uit het eerste duel van de competitie. Arjan Hooge- veen en Aksel van Elteren kregen in de zaal van het Orlando-gebouw gezel schap van Martin Fransen, omdat Be rend Jonker en Rene Daselaar nog op vakantie waren. Voor Fransen beteken de dat zijn debuut op tweede divisie-ni veau. Hij weerde zich kranig en had in zijn laatste partij zelfs even zicht op een mogelijk succesje. Maar de punten werden verdiend door de meer ervaren Hoogeveen en Van El- teren die elk een partij wonnen en ge zamenlijk het dubbelspel naar zich toe trokken. De drie zeges waren krap, tel kens werd de derde game met minimaal verschil in het voordeel van de Soester ploeg beslist. Ondanks een 10-6-voorsprong is de Eemvogels er niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van de compe titie in winst om te zetten. Na de 7- 1-zege bij Ermelo werd zaterdag met 10-12 verloreivvan SKF. De samenstelling van de korfbalploeg onderging nogal wat mutaties ten op zichte van vorig seizoen. Jongere spelers namen de plaats in van ervaren clubge noten. Aan de Staringlaan ontmoette het 'nieuwe' Eemvogels een ploeg die bestond uit een combinatie van jonge en geroutineerde korfballers. Het was de routine van de gasten, die de Soesters uiteindelijk de das om deed. De start was goed, want in de rust leid de de Eemvogels nog met 8-6. De voor sprong werd uitgebouwd, maar SKF kwam - mede geholpen door enkele du bieuze beslissingen van de scheidsrech ter - terug tot 10-10 en overtrof vervol gens de moegestreden thuisclub: 10-12. Topscorers bij de Eemvogels werden Wim Oldewarris en Stanley de Vries. Beiden scoorden driemaal. De overige treffers kwamen op naam van Henriët- te Wisse, Claudia van de Hoed, Reyk Muller en Sjoerd Lub. Wedvlucht: Niergnies; Datum: Za terdag 13 september; Afstand: 267 kilometer; Wind: west. DE ZWALUW In concours: 515 duiven; Winnende duif: R. van 't Net; gemiddelde snel heid: 1.596 meter per minuut. R. van 't Net 1 2 14 21 38 54 56 65 72 115 119; H. Toonen 3 8 9 23 41 58 59 68 87 89 117 125 128 129; A. de Bes 4 20 30 80 85 93 95 98 100 110 112; J.W.E. Stam 5 11 33 62 69 81; H. Woifsen 6; J.A. Vogel 7 13 78 83 86 113; L. Vogel 10 37 44 84; J. v.d. Bra- kel Zonen 12 17 18 22 29 63 66 70 71; E. v.d. Brakel 15 16 26 27 32 42 46 47 48 50 51 52 55 57 61 64 74 77 96 101 114 121; Gebr. de Bruin 19 31 35 79 104 106 122 123 124 126; A. Hooijer ?4; h. de Bree 25 60 82; J. van Dijk 28 91; G. Rijksen 34 76 118; De Bruin-v. Arnhem 36; Weldink/v. Heng- stum 40 90 97 99 105 111; R. v. Hornsveld 43 53 73 88 102; J. Duijst en Zn. 45; J. v.d. Belt en.Klzn 49 94 107 109; R. van Egdom 67 92; J. de Jong 75 108 127; B. van Doom 103 116; P. Kanters 120. DE VRIENDSCHAP In concours: 304 duiven: Winnende duif: A.B. Grift; Gemiddelde snelheid: 1.583 meter per minuut. A.B. Grift 1 26 33; C. Bokma 2 4 8 54; Al- tenaar/Reijerse 3 7 20 22 40 41 43; Comb. Westerveld 5 49; J.C. Wijnands 6 12 15 21 23; Mevr. Altenaar Zn 9 51 52 55; B.G. Schimmel 10; R. Eimers 11 17 18 27 30 34; J.W.S. Büchner 13 19; W.H. van Drie 14 65; A. Wijnands 16 36 37 66 67 69; A. Dijks tra 24 32 39 50; Vaessen/Veenendaal 25 31 35 38; H.H. v.d. Veen 28 71; G.K.H. Hol dijk 29 57 72 73; R-.W. Scheffers 42 60 62; Comb. Zijtveld/Krol 44 45 53; Kamerbeek/ Rauch 46 47; Z.K.H. Pr. Bernhard 48 68 76; J. Kortland Zn 56 70 75; J. Beijer 58 59; C.P. Jak 6: vnV rt64; W. Cochius 74. it., 17.000 km, iling, 38.950 100 km, 67.500 -601 25 00 Hans Kanters, die elke zaterdag met een broodkraam in het winkelcentrum Overhees is te vinden, en broodbakk'erij Steven de Graaf hebben het derde elftal van SEC-zondag in het nieuw gestoken. Kanters zorgde voor de trainingspakken, de broekjes en de kousen, terwijl Steven de Graaf de shirtjes voor zijn rekening nam. Of het de ploeg helpt de brood nodige punten bij elkaar te voetballen, moet nog blijken. Maar 'SEC 3 daar zit wat in' is een slogan die de waarheid geen geweld aan doet. Zo'n dertig klanten van de ING-bank Soest, sommigen vergezeld van hun echtgenote, sloegen vorige week donder dag een "aardig balletje" op de banen van LTC Soestdijk. Sinds enkele jaren mag de bank de accommodatie aan de Schrikslaan één keer per jaar gebruiken, in ruil voor de sponsoring van het jeugdteam van Soestdijk. De bank no digt daarvoor elk jaar een deel van de clientèle uit. Het gaat niet om winnen, maar om de gezelligheid, die behalve in het spel ook gestalte kreeg in een drankje en een hapje. Volgend jaar is er weer een ander segment van het klanten bestand aan de beurt. De ijzerwaren- en gcreedschapzaak Provak Hooijer draagt de duivensport een warm hart toe. Deze firma stelde voor de drie aangewezen kampioenen jonge duiven van De Zwa luw prachtige accuboormachines ter beschikking. Na acht vluchten bleek Harry Vonk in de A-groep de beste voorspeller. In de B-groep was die eer voor Harrie Toonen en de combinatie Jan de Bruin/Ron van Arnhem, die dit jaar is begonnen, sleepte in de C-groep de winst én de boormachine binnen. De winnaars en voorzitter Hans van Dijk van De Zwaluw werden zaterdag door locatiehouder Cor Ceelen ontvangen in de winkel aan de Soesterbergsestraat.

Soester Courant | 1997 | | pagina 21