25?° &CH y Telefoon 035 - 6022204 Dansen doe je bij Van Mourik. Daniëlschool zamelt in voor Korod VAN DER MEULEN Zaterdag hobbymarkt in Hartje-Zuid TREFPUNT EEMLAND. THMIS OP INTERNET. Schoemaker beloont oudste nota met kleuren-tv 1 STEL: 383.000,- belastingvrij extra sparen, zonder dat het u geld kost! 7 VARIA! 1 Snel, Deskundig, Betrokken. Choristenpad 83 3766 BB Soest Tel.035-6010583 Politie bekeurt automobilisten Spaarplannen Hypotheken Pensioenen 5 Assurantiën Soesterbergsestraat 6 - Soest-Zuid Schrijf nu in. Dagelijks van Tel. (035) 541 33 19 Of kom even langs PAGINA pc I iltooid en bezorgen :N thuis! KTDAG Huidige situatie Maandlast :/974,-. Nieuwe situatie Maandlast 974,- Waarde woning 300.000,- Waarde woning 300.000,- Hypotheek 200.000,- Hypotheek 300.000,- Gespaard Gespaard opeinddatum 200.000,- opeinddatum 583.000,- Auto gestolen 'de kerk die bouwt' Werkzaamheden aan de Maatweg Bouw BergBezinkBassin (BBB) Damesfiets weg Vrouw (44) onwel Medisch ethische problemen aan de kaak gesteld Huisraad en kleding nodig voor terugkeer kinderen Rommelmarkt voor In samenwerking met atelier 't Karrewiel delige fiets? inJkfejurenj mHhmbnwmI Administraties en fiscale adviezen Drie automobilisten reden vorige week dinsdag te hard over de Koninginnelaan en hadden de pech dat de politie op dat moment een snelheidscontrole uitvoer de. De overige 145 bestuurders, die de radar passeerden, hielden zich wel aan de maximale toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. SHOWROOM AAN HUIS U hoeft niet eens zo vreselijk handig te zijn om uw zolder om te toveren tot een flitsende showroom. Met een PC met modem en een abonnement op TrefPunt Eemland hebt u de nieuwste modellen en oudste occasions namelijk razendsnel in beeld. Maar een abonnement op TrefPunt Eemland heeft meer voordelen. Zo is TrefPunt Eemland de enige Internet-aanbieder met overzichtelijke lokale informatie. En geeft u, toegang tot het wereldwijde web tegen het lokale telefoontarief. U hebt al een aansluiting vanaf f 26,95 per maand. Als u meer wilt weten, bent u hartelijk welkom bij de Rabobank. Rabobank Soest-Baarn, Kerkplein 9 te Soest, telefoon (035) 60 96 333 TrefPunt Nederland is een initiatief von de Rabobank Clubs voor: scholieren, jongeren en (echt)paren. Beginners t/m topklasse. 15.00 -17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Lt. Gen. van Heutszlaan 10, 3743 JN Baarn Komende zaterdag - 20 september - wordt in het winkelcentrum Hartje- Zuid een bijzondere hobbymarkt gehouden. Er komen tien kramen te staan, waarin diverse creatieve cur sussen onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De winkeliers van Hartje-Zuid werken bij het evenement nauw samen met Thea Borger van atelier 't Karrewiel in Soest (tel. 6026529). Er werken ook verschillende docenten handenarbeid mee in de kramen, waar zoveel moge lijk nieuwe cursisten voor het komende seizoen geworven zullen worden. De cursussen bieden een grote variëteit aan onderwerpen, zoals fimo-klei en keramiek, pergamano knippen, groen- decoraties, bloemenkinderen maken, driedimensionaal werken met papier, ansichtkaarten en servetten, houtbewer- ken, textiel verven, stempels en strijkpa- tronen en nog veel meer. Aan de kramen wordt overigens niets verkocht, althans geen "klare" artikelen. Wel is er uiteraard het nodige hobbyma teriaal verkrijgbaar. De kraampjes worden ingericht door Fashion Creations collectie Swarovski, Kippers b.v.; Dekovorm papierklei en Houtbewerken en werken met chemage, beide door Tri-chem totaaldecoraties; Fimo-klei, Anja Routers; Groendecora- ties, Helen Buitendijk; Textielverf, Tri- chem; 3D kaarten maken en textielverf, Tri-chem totaaldecoraties; Bloemenkin deren en kaarten met stofjes, Marjan van Delft; Stempels, strijkpatronen, boeken, 3D-sets etc. Studio Light/Wen- dy van Delft; Pergamano, Piet Vonk. De cursusleidsters van Tri-chem totaaldeco raties zijn in Soest T. Borger, L. Sneep, R. Zonnemans en J. van Doornik. Winkeliers Aan het evenement werken ook een flink aantal Hartje-Zuidwinkeliers mee, zoals Adama herenmode; First Lady Damesmode; Blue Box vrijetijdskle- ding; Minichique kinderkleding; de Kaasspecialist; Jasper herenmode; ban ketbakker Dogterom; slagerij V.d. Klas horst; C-1000 supermarkt; Boutique Er is zaterdag weer volop gezelligheid aan de Zuidpromenade. Uno, doorlopende modeshow; Jasmijn, bloemen. Ook de jeugd komt volop aan haar trek ken, want er komt een groot springkus sen op het pleintje bij de Vlaaienwinkel, waar padvindsters voor de begeleiding zorgen. Het geheel wordt omlijst met gezellige draaiorgelmuziek. De hobby- markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. In de jubileum-uitgave van de Soes- ter Courant ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan lanceerde Expert Schoemaker - al meer dan 50 jaar een van de trouwste adverteerders - een opvallende prijsvraag. Wie het oudste betalingsbewijs voor een aan koop of een reparatie kon laten zien zou een Philips portable kleuren-te- levisie winnen. Mevrouw Tebbens van de Veldweg overlegde bij Schoemaker een reke ning, gedateerd 12 maart 1971, voor de aanschaf van een gebruikte tv ter waarde van 195 gulden, uitgeschre ven op naam van P. Teddens aan de Heuvelweg. De nummer twee was trouwens maar een paar weken "jon ger": een aankoop van een tv van 2600 gulden van april 1971. Me vrouw Teddens ontving uit handen van directeur Herman Schoemaker een fonkelnieuwe Philips kleuren-tv, compleet met afstandsbediening. N DONDERDAG extra voordelig! [-champignon i gehakt. iden gehaktballen al •d met gratis jus! nbieding: voor 4 personen JK MSHAAS 'T 1 ETTARTAAR ÏSTJES DOKSAUS i'SAUS bezorgkosten! TEL.6012372 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 Vanaf de Valeriaanstraat is zondagnacht de auto van een 32-jarige Soester gesto len. Het betreft een grijze Subaru met het kentekennummer SH-89-NP. Op zaterdag 27 september is er in en (afhankelijk van het weer) rond het kerkgebouw van de gereformeerde kerk aan de Parallelweg een bazar/rommel markt die begint om 9.00 uur. Vanwe ge de enorme hoeveelheid goederen die wordt aangeboden heeft de organsisatie nog een extra ophaalzaterdag ingelast. Zaterdag 20 september kan men bruik bare spullen laten ophalen. Men kan bellen naar (035)6020280 (dhr. Baks). Uiteraard kan men spullen die zaterdag ook persoonlijk komen afleveren op het adres Laanstraat 64. In september 1995 heeft de raad van Soest een krediet beschikbaar gesteld voor het realiseren van een BouwBezinkBassin op het terrein van de zuivering aan de Maatweg. Het krediet bedroeg 6.300.000 gul den. Het doel is de ernstige wateroverlast tij dens zware buien in de omgeving van de Noorderweg en de Lange Brinkweg op te heffen. Verder wordt hiermee voldaan aan de waterkwaliteitseis tot reductie van de vuiluitworp uit de riolering naar oppervlaktewater. Éérst diende de gemeente Soest eige naar te worden van het terrein van het voormalig Kompost en Rioolwaterzui- veringsbedrijf, waarna sanering plaats vond. Vervolgens kwam een grondruil tot stand met het waterschap Vallei en Eem, zodat de daadwerkelijke bouw van het BBB op de locatie van de voorma lige sligdroogbedden kan worden uitge voerd. De gemeente Baarn verzocht mee te kunnen liften, omdat ook zij op termijn een BBB op of nabij het terrein van de AWZI moet realiseren. De raad van de gemeente Baarn heeft in januari 1997 hiervoor een krediet beschikbaar gesteld van 365.000 gulden. Op een terrein van 4000 m2 wordt een bassin gebouwd met een nuttige inhoud van 2660 m3 (2500 m3 voor de gemeen te Soest en 160 m3 voor de gemeente' Baarn. De aanvoer naar het bassin ge beurt via een duikerriool dat weer wordt aangesloten op de bestaande aanvoer- leidingen van Soest en Baarn naar de AWZI (afvalwaterzuiveringsinrichting). Bij grote aanvoer wordt het teveel aan afvalwater, dat niet direct verwerkt kan worden in de AWZI over een overstort- muur met een lengte van 20 meter ge loosd op het bassin. Vervolgens vindt een externe overstort plaats op het af voerkanaal van AWZI. De kwaliteit van dit overstortende water voldoet door de voorbezinking aan de milieueisen. Door de grote lengte van de overstort- muur vindt er een veel geringere stu wing en veel betere doorstroming plaats in de bestaande riolen naar de AWZI. Het riool zal zich dus veel minder snel vullen dan in de huidige situatie. Ern stige overlast zal vrijwel zijn uitgesloten. Het werk is in opdracht van de gemeen te voorbereid door het ingenieursbureau Grorttmij te Houten en zal worden uit gevoerd door WACO-Liesbosch Beton te Bergen op Zoom. De verwachting is dat het bassin zal functioneren vóór eind 1997. Een veertigjarige vrouw uit Soest is haar fiets kwijtgeraakt. Het voertuig werd uit haar kelderbox aan de Varenstraat ont vreemd. Op de Zuidpromenade is zaterdagmid dag een vrouw van 44 jaar onwel gewor den. Ze viel achterover en kwam met haar hoofd op de straat terecht. Met een forse hoofdwond werd ze per ambulan ce naar ziekenhuis Eemland in Amers foort gebracht. In de Ruimte aan de Insingerstraat houdt woensdag 24 september een bij eenkomst over 'Medisch ethische pro^ blemen in de gezondheidszorg'. De arts Alie Hoek-van Kooten stelt dit onder werp om 20.00 uur aan de kaak. De avond is bestemd voor vrouwen. Aan de orde komen onder meer abortus, aller lei vormen van euthanasie en het klonen van dieren (en later misschien van men sen?). Alie Hoek-van Kooten heeft over deze items boeken geschreven en heeft een klein adviesbureau, waar vrouwen terecht kunnen met hun vragen. De toegang tot de bijeenkomst is gratis, vanaf 19.45 uur is er koffie en thee. Ook is er een boekentafel. SOESTER COURANT PAGINA 23 JAAR MAATWERK RIJWIELEN BROMFIETSEN >g prachtige ge en mooie ETSEN SC00TERS+ 1TAMET-FIETSEN laar staan. limte verrassend, -h of romantisck een prachtige Daarom kekken d assortiment in :eramiscke- en en. open kij, en door de vakmen- nen BV geldt 'lledige garantie levering! ranzelf"mm X 0342-405354 Doel van de actie, die in samenwerking met het Deputaatschap hulpverlening Bijzondere Noden wordt gehouden, is de terugkeer van kinderen in hun woon plaats mogelijk te maken en hen te hel pen bij de opbouw van een nieuw be staan in hun verwoeste stad. Het gaat Daniël, de reformatorische basis school aan de Smitsweg, gaat zich inzetten voor 150 kinderen uit de voormalige Joegoslavische stad Korod. Vanaf nu tot en met novem ber wil de school zoveel mogelijk materialen inzamelen, die vervol gens in de eerste week van decem ber naar Oost-Slavonië worden ge bracht. om 150 kinderen van vier tot en met zestien jaar uit ongeveer tachtig gezin nen. Veel kinderen zullen terugkeren zonder hun ouders. Zij worden tijdelijk opgevangen in tehuizen. Tijdens de oorlogsjaren is de stad Kor od nagenoeg geheel verwoest. Alle huis raad en andere materialen zijn verloren gegaan. Daarom richt de actie van de Daniëlschool zich voornamelijk op de inzameling van bedden, matrassen, lin nengoed, slaapzakken, schoeisel, Foto: Goos van der Wilt (winter)kleding, speelgoed en knuffels. Mensen die dè helpende hand willen toesteken, kunnen dekbedden, jassen, laarzen en andere spullen elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur afgeven bij het schoolgebouw aan de Smitsweg 46. Desgewenst worden de spullen bij de mensen opgehaald. Een telefoontje naar de school (tel. 6017230) of de contact personen P.W. Moens (tel. 6014619) en mevrouw Verhoef (tel. 5420787) is vol doende.

Soester Courant | 1997 | | pagina 23