slib r\ G Open lesweek in C-drie t/m zaterdag Woonaccess BENT U OOK ZO'N ÉÉN OP DE VIJF? aruióhocK I CULTUUR WELZIJN I N' O Nieuws van de bibliotheek Gevarieerd jeugdtheater in C-drie Expositie in de Oude Kerk 'Het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal' Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Giro 18181 Schilder- en tekencursussen PAGINA 26 WOENSDAG 17 ShPTEMBFR 1QQ7 SOESTER COURANT Kinderkunstschool van start 'The Van' 0/v stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Schilderijen van Anneke Kaai Square Dance ja/nee NATIONAAL FONDS 1 ITI fl GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Openingsvoorstelling op 1 oktober Internationale Grafiekmaand bij Galerie Wind jER^pl/l/lNKEL Handel met respect(l) SLAS organiseert weer spelling-wedstrijd Als u een huis vindt dat precies bij u past. wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikk'ing. Wat uw wensen ook zijn. bij De Hypotheker bent u zeker vari een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Voor iedereen die iets wii ontdekken over vormen, kleuren en zichzelf. Sluieren (een aquarel-techniek) en nat-in-nat schilderen. Mandala en Intuïtief tekenen/schilderen: vrijdagochtend om 9.30 uur, en dinsdagavond om 19.30 uur. Werkgroep vrouwen met eetproblemen: Graag bellen voor algemene informatie. Voor deelname aan deze curstfssen is het niet nodig teken- en schilderervaring te hebben.: We werken in groepjes van max. 6 personen. Naast de cursussen iserookdemogeüjkheid individuele therapeutische begeleiding te krijgen. Voor Informatie: 03 5-Ó02 75 48, Nieuweweg 36 in Soest. De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Telefoon 6018730 De Schans 20. 3764 AX kringloopcentrum l SPULLENHULP Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Voor informatie kunnen de deelnemers op 30 september, 2, 7 en 9 oktober van 9.30 tot 11.30 uur terecht bij 't Schoof je. Voor degenen die overdag verhin derd zijn, worden op 30 september en 9 oktober extra bijeenkomsten gehouden van 19.30 tot 21.00 uur. 't Schoofje is te vinden in De Schoof en telefonisch bereikbaar via nummer 6017615. Zaterdag 20 september 'Het Laatste Landschap' in Artishock "Het Laatste Landschap" is een ten toonstelling van de in Soest geboren kunstenaar Oscar Prinsen, naar een idee van Jan Visser. Met behulp van instal laties, schilderijen, performance, com putercompilaties, foto's, political poems, zand, gras, boomstammetjes en water wordt het buitengebied van Soest "inge pakt" binnen de muren van Artishock's expositiezaal. Medewerking verleent de danscompany "Faut Pas" met het ballet "Take a walk" op muziek van Clark Stiefel. Verder bij dragen van de geluidskunstenaar Karei van der Eijk, de saxofonist Semmy Prin sen en tapes met Reiki-muziek. De opening geschiedt op zaterdagavond 20 september om 20.00 uur, met daar na afscheid van Jan Visser als raadslid. Muziek verder door de Jazz-club met de muziekgroep "Jonge sla in september". Featuring: Roos Faas. De expositie duurt van 21 september tot en met 25 september en is gratis toegan kelijk van 14.00 tot 17.00 uur, waarbij de kunstenaar zelf aanwezig is. Maandag 22 september Met "The Van" is de verfilming van Roddy Doyle's Barrytown-trilogie bin nen vijfjaar voltooid. Alan Parker nam het eerste deel "The Commitments" voor zijn rekening, Stephen Frears volg de met "The Snapper" en ging daarna wederom voor "The Van" naar Bar- rytown, de fictieve arbeiderswijk in Noord-Dublin. De film draait om de grootse plannen van de zojuist ontslagen bakker Bimbo en zijn al jaren werkloze vriend Larry die doorgaans zijn dagen in de pub slijt. Bimbo koopt een stokoud busje en sa men met Larry kijkt hij toe hoe hun kin deren zich in het zweet werken om het om te toveren tot een heuse fish'n chips- kraam. Bimbo's Burgers moet de sensa tie van 1990 wprden, hét jaar waarin Ierland in de WK de kwartfinales zal halen. Zolang het Ierse elftal wint lopen de zaken goed, aangezien de Ieren traditie getrouw in stampvolle pubs naar de wedstrijden kijken en fish 'n chips er na een spannende wedstrijd wel in gaan. Na de uitschakeling echter volgt de ka ter en beginnen de wederzijdse irritaties. Dit doet de levenslange vriendschap van de twee geen goed en uiteindelijk moet er gekozen worden tussen zaken en vriendschap. Frears maakte er een smakelijke tragi komedie van en het is leuk om het com plete drieluik gezien te hebben. Ander werk van Frears is onder andere "My Beautiful Laundrette". "The Grifters" en "Dangerous Liaisons". Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00, CJP/65+ f7,00. Albert Cuyplaati 202 3764 TW Soest Detecti ves/thrillers: Beauman, Sally: Bedwelmend be drog. Cook, Robin,: Verminkt. Hunter, Stephen: Blank tuig. Kijewski, Karen: Katzwijm. Lamb, Charlotte: Schaduwen uit het verleden. Lescroart, John T.: De kleur van ge rechtigheid. Macneill, Alastair: Broedermoord. O'Connor, Gemma: Doodgewaand. Silva, Daniël: De onwaarschijnlijke spion. Familieromans: Berends, Seija: Een jaar Marleen. Gils, Ad van: Durske. Graaf, Anke de: Als je liefde hebt gekend. Hornman, Wim: Wie zonder zonde is. Meer, Olga van de: Onverwerkt ver leden. Verhage, Leida: Schaduw van de twijfel. Wisse, Clemens: Boer op Velders' hoeve. Historische romans: Elejabarrieta, Carmen: De roos van Toulouse. Herr, Ethal: De duif en de roos. Robson, Lucia Saint Clair: In de ver te brandt een vuur. Romantische verhalen: Busbee, Shirlee: Vonken en begeer- Delinski, Barbara: Eenzaam para dijs. Garwood, Julie: De gloed van de roos. Informatieve boeken: 422.2 Broszath, Roswitha: De mys terieuze kracht van de maan. 308.2 Duijvelaar, Lenny: Het oma- en opa-boek: tips en ideeën voor ple zier met uw kleinkind. 612.8 Montignac, Michel: Ik ben ge zond want ik drinkwijn, elke dag. 628.85 Montignac, Michel: Ik blijf jong want ik eet beter: de methode Montignac voor 50-plussers. 418.11 Onken, Julia: Spiegelbeel den: mannen in vrouwenogen. 638.7 Volp, Margreet: Sfeerhoekjes in de tuin. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert- straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De open lesweek in cultureel cen trum C-drie duurt tot en met zater dag 20 september. Een aantal cur sussen start een week later met een open les. Die geeft geïnteresseerden de gelegenheid om vrijblijvend de eerste les van een cursus te volgen. Zo kan men kennis maken met de docent en de aangeboden werkwij ze. Besluit men na afloop zich in te schrijven, dan kan dat bij de docent. De kindercursussen starten vanaf maandag 15 september. De Kinderkunstschool biedt dit jaar cur sussen aan op het gebied van tekenen en schilderen, dans, keramiek, algemeen ruimtelijk vormen en theater. De dans- cursussen starten op maandag- en vrij dagmiddag. Kinderen kunnen naar klas siek ballet en de jongsten naar kleuter dans dat twee leeftijdsgroepen kent, te weten 4 en 5 jaar. Deze lessen zijn, zo als alle lessen in de Kinderkunstschool, aangepast aan het niveau van de kinde ren. Klassiek ballet is een vertrouwd aanbod in C-drie. Niet alleen voor meisjes, jon gens zijn ook van harte welkom! In de aanloop naar klassiek ballet kunnen kin deren van 5-6 jaar de cursussen Alge mene Dansante Vorming volgen, waar in nog heel speels met techniek yvordt omgegaan, maar waarbij het accent al bij de klassieke technieken ligt. Kinderen die graag theater spelen kun nen terecht bij de cursus toneellessen voor beginners of de welbekende Kindermusical. Deze cursus van 30 les sen biedt naast het leren acteren ook lessen in dans en zang omdat dit alle maal bij een musical hoort. Aan het eind is er altijd een presentatie. Voor kinderen van 8-12 jaar op dinsdag van 16.15-18.15 uur. Voor dezelfde leeftijds groep start de cursus toneellessen voor beginners. Twaalf lessen waarin de kin deren gaan schminken, spelen met echte toneelteksten, verkleden en andere ma nieren om te spelen. De cursus is voor iedereen en is op maandag van 15.45- 17.15 uur. Op zaterdagochtend kunnen kinderen tekenen en schilderen van 10.00-11.30 uur. Ze leren veel over het gebruik van materiaal aan hoe een schilderij span nend wordt door elke les een nieuwe opdracht aan te bieden. Voor de groep van 10-12 jaar. Op dinsdagmiddag zijn er twee teken- en schildergroepen, van 6-9 en 10-12 jaar. De jongere kinderen kunnen naar hartelust experimenteren en de oudere in samenspraak met de docent zelf bepalen wat ze graag willen maken. Vanaf 15.30 uur gedurende 15 lessen. Ruimtelijk Vormen De cursus Algemeen Ruimtelijk Vor men op maandag van 16.00-17.30 uur is voor kinderen van 9-12 jaar. Deze Cultureel Centrum Wjljaertstraat 49. tel, fin? 71 88 Square Dancing is de dansstijl die ont staan is tijdens de grote trek van pio niers naar het Westen van Amerika. Vele verschillende culturen en nationa liteiten ontmoeten elkaar tijdens de lan ge tochten van Oost naar West. Het dansen was de internationale taal die iedereen sprak. In de kring van huif- karren dansten zij met groot plezier de voor iedereen bekende vrije eenvoudi ge dansfiguren onder leiding van een caller" die de figuren afriep. Ook in Europa werd Square Dance populair, vooral na de Tweede Wereldoorlog. In Nederland zijn al zo'n 25 verschillende clubs. Voor de meeste mensen is Square Dan ce bekend uit de Wild West films waar in mensen in saloons op western muziek in paren figuren uitvoeren die hun wor den verteld door de "caller". De "caller", tevens leraar, geeft op de maat van de muziek de figuren aan die gedanst moe ten worden" en is onmisbaar voor deze vorm van dansen. Het uitgangspunt is vier tellen en een veelvoud daarvan. Om alle figuren te kennen kunnen deelne mers cursussen volgen. Eerst het "basic" niveau waarin de eenvoudigste passen aangeleerd worden. Dan kunt u naar het "mainstream" niveau en tot slot het "plus"-nivo. De voertaal is meestal En gels. Toegankelijk Volgens de docent/caller Erik Pluylaar is Square Dance zo leuk omdat ieder een, van jong tot oud, eraan kan deel nemen. Het is snel te leren en een uiterst gezellige groepsactiviteit. Er is geen wedstrijdelement zoals bij stijldansen. Wel is het een uitdaging om de aange ver te blijven volgen. Deelnemers moe ten immers goed naar de "caller" luiste ren en leren de figuren snel uit te voe ren. Elke aangever heeft een eigen stijl en dat maakt het zo leuk. Erik Pluylaar kwam twintig jaar geleden in aanraking met deze dansvorm. Na enkele jaren besloot hij docent/aange ver te worden. Na les te hebben gehad van de bekende Nederlandse caller Arie Stoffer leidt hij nu eigen groepen in Amersfoort. De introductiecursus in cultureel cen trum C-drie start op donderdag 25 sep tember en duurt 6 lessen. Tijd: 19.30- 21.00 uur. De kosten zijn f 65,-. Men kan zich inschrijven bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, of men stuurt het inschrijfformulier van het cur susprogramma op. Voor vragen: 13.00- 17.00 uur, tel. 6022188. De trofee. cursus duurt 25 lessen omdat de docent meerdere technieken aanbiedt. Nieuw in C-drie is voor kinderen dan ook de kans om beelden af te gieten in metaal, ko per te drijven of er een mooie schaal van te leren maken. In klei beelden maken, gutsen in hout en wasbeeldjes, het wordt allemaal op een veilige manier aangebo den. En het gaat niet alleen om de tech niek! Voor kinderen van 6-10 jaar start op donderdag Algemeen Ruimtelijk Vor men om 16.00-17.30 uur. Ëen ontdek kingscursus van 15 lessen waarin ge werkt wordt met hout, klei, gips, karton e.d. Ze kiezen zelf in overleg wat ze wil len maken. Bouwen met klei is een cur sus van 12 lessen voor 10-12-jarigen die zich richt op keramiek. De kinderen le ren van alles over hoe je met klei een werkstuk kan maken zonder dat het na het bakken instort. En hoe je het zo kunt versieren dat het goed past bij de vorm. Klei is zacht, makkelijk te bewer ken en je kunt er ongelooflijk veel mee maken! Op dinsdagmiddag van 16.00- 17.30 uur. De aangegeven leeftijdsgroepen zijn een indicatie. Er zijn altijd kinderen die bijna jarig zijn of snel voor hun leeftijd. Overleg bij twijfel gerust met C-drie. Inschrijven, per formulier, bij de admi nistratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Bellen van 13.00-17.00 uur voor meer informatie of inschrijffor mulieren: tel. 6022188. Liefst 3 miljoen'Nederlanders, één op de vijf!, verkeren van tijd tot tijd in geestelijke nood. Steun ons werk. Vraag de informatie. Het NFGV heeft gratis themafolders over diverse aandoeningen beschikbaar. Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Op woensdag 1 oktober zal de eer ste jeugdvoorstelling van dit seizoen weer te zien zijn in C-drie. Deze dag is tevens de openingsdag van de KinderBoekenweek 1997. In het kader hiervan wordt de poppen- theatervoorstelling 'Matti en het zwarte pad' gespeeld door theater Terra. Het thema van de Boekenweek is dit jaar "vervlogen jaren" (de tijdmachine). "Matti en het zwarte pad" gaat over vroeger en de belevenissen van nu, twintig jaar later. C-drie besteedt ieder jaar weer veel zorg aan de samenstelling van een zo geva rieerd mogelijk programma voor de jeugd. In Nederland worden heel veel voorstellingen gemaakt door de meest uiteenlopende theatergroepen. Daar door wordt de keuze steeds moeilijker. Dit jaar kunnen de kinderen kiezen uit toneelvoorstelling, poppentheater en een aantal kinder-opera's. Iedere woens dagmiddag (ook in de schoolvakanties) is er wat te zien in het theater. Welke voorstelling en voor welke leef tijdsgroepen staat te lezen in de nieuwe theaterfolder. Het theater wordt zo nu en dan ook omgetoverd tot filmzaal. Komend sei zoen worden er weer spannende en mooie films vertoond, zoals de beken de tekenfilm over "De klokkenluider van de Notre Dame" of de speelfilms "101 Dalmatiërs" en "Matilda' (naar het boek van Roald Dahl). De volledige "filmladder" is ook opgenomen in de theaterfolder. Vanaf 10 september zijn er aan de thea terkassa ook strippenkaarten te verkrij gen, speciaal voor de jonge jeugdthea-. Scène uit "Rattenkind", op 29 oktober te zien in C-drie. ter- en filmbezoekers. Met deze kaart kunnen de kinderen voor weinig geld regelmatig een bezoekje brengen aan het theater. Ze kunnen kiezen uit twee verschillende kaarten; een Jeugdthea- terKaart kost f 30,- (5 voorstellingen) en een FilmKaart kost f 20,- (5 voorstellin gen). Ook een uitstekend idee om ie mand kado te geven! Voor meer informatie of reserveren van plaatsen kan men bellen naar de thea terkassa van cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest. Tel. 035- 6022188. Openingstijden kassa van ma. t/m vr. 13.00-17.30 uur. De folders lig gen klaar. De traditionele expositie die dit jaar in september in de Oude Kerk wordt gehouden heeft een wat an der karakter dan in de voorgaande jaren. Het is een thema-expositie met een schilderijenserie, gemaakt door Anneke Kaai uit Rhenen, geïnspireerd door de psalmen. Ook in de wekelijkse erediensten zal het thema "de psalmen" centraal staan. Geëxposeerd worden 17 schilderijen; een toelichting per schilderij zal in de kerk aanwezig zijn. Anneke Kaai-van Wijngaarden, geboren in Naarden op 5 februari 1951, studeer de aan respectievelijk de "Gooische Academie voor Beeldende Kunsten" en de Rietveldacademie te Amsterdam. Haar schilderijen worden vaak als een serie rond een bepaald bijbels thema gemaakt, zoals "Schepping" (15 stuks); "Openbaring" (4 stuks); "de Tien Gebo den" (12 stuks); "Het Credo" (12 stuks) en "de Psalmen". Ook maakte zij een groot werk over het "Onze Vader". De serie "de Psalmen" is nog niet ge reed; er zijn momenteel 20 schilderijen, waarvan er dus 17 in Soest te zien zul len zijn. De schilderijen bevatten veel christelijke symboliek en zijn in een semi-abstracte stijl gemaakt. Anneke Kaai geniet een groeiende be kendheid; diverse exposities zijn van haar werk gehouden, terwijl ook de te levisie enige malen aandacht aan haar werk schonk. Ook publiceerde zij twee boeken, nl. "De Schepping in Beeld" (1991) en "Openbaring in beeld" (1992), waarvan inmiddels een derde druk is verschenen en waarvan een En gelse vertaling is uitgebracht. De expositie is geopend op: zaterdag en zondag 20 en 21 september, 27 en 28 september en 4 en 5 oktober, telkens van 14.00 tot 16.00 uur. De organisatie is in handen van de commissie "Kerk en Cultuur" van de Oude Kerk te Soest. Gedurende de hele maand september toont galerie Wind, Steenhoffstraat 6, werk van ruim 50 kunstenaars. De wan den van de galerie zijn van plafond tot plint bedekt met kunstwerken. Er is gra fiek te zien van o.a. Armando, Brusse, Eveleens, Hinterding, Van Heusden, Naezer, Rodriguez, Vredegoor, Weiten- berg, Becking (D.) en Berck-Vitz (Fr.). Openingstijden: donderdag t/m zondag 13.00-18.00 uur en op afspraak (tel. 6031300). Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In 1997 en 1998 voeren de Europese Wereldwinkels een gezamenlijke actie onder de titel "Handel met respect". Een actie die gericht is op de verbete ring van de arbeidsomstandigheden van producenten in ontwikkelingslanden. In de Wereldwinkel kan men steeds een uniek assortiment van kwaliteitsproduc ten uit ontwikkelingslanden vinden. Het bijzondere daarvan is dat alle producten op een eerlijke wijze zijn verhandeld, met respect voor de producenten in die landen. Wie in de Wereldwinkel een cadeautje koopt, een reep chocolade, een hand doek of gewoon een pak koffie of thee, draagt bij aan een goede zaak. Door de vele Wereldwinkels ontvangen duizen den kleine producenten een goede prijs voor hun producten. Een prijs die hun de kans geeft hun ontwikkeling te bepa len en te realiseren. De leerbewerkers, handwevers en speelgoedproducenten kunnen hun kinderen onderwijs laten volgen en gebruik maken van een apo theek van hun eigen producentenorga nisatie. Bovendien stelt een eerlijke handel hen in staat om hun arbeidsomstandigheden en hun productiewijze te verbeteren. Waar dat mogelijk is krijgen ze daarbij ook steun en adviezen om milieuvrien delijk te produceren. Bij eerlijke handel kunnen we dan ook met recht spreken van handel met respect voor mens en ontwikkeling. In geen andere winkel dan in de We reldwinkel treft men zo'n uitgebreid as sortiment aan van eerlijk verhandelde producten. Voor het kopen van deze producten kan men dagelijks, behalve op maandag, terecht van 09.30 tot 17.00 Quilt-expositie In buurthuis De Schoof aan de Molen straat wordt zaterdag 20 september een quilt-expositie gehouden. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen belangstellenden er terecht. Tijdens de opening kan men informatie verkrijgen over een quilt-cur sus, waarvoor men zich tevens kan op geven. Kledingmarkt De tweedehandskledingmarkt van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) vindt dit jaar plaats op vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober in De Schoof aan de Molenstraat. Schrijflijsten en blanco- prijskaartjes kunnen worden afgehaald bij de hobby-verkoop 't Schoofje. Deel nemers kunnen hun kleding vervolgens op 17 oktober afgeven bij De Schoof. De kledingmarkt is die dag van 13.30 tot 16.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag is de markt geopend van 10.30 tot 14.00 uur. De Stichting Literaire Activiteiten Soest organiseert op woensdag avond 19 november in de raadzaal van het Soester gemeentehuis voor de tweede achtereenvolgende keer "Het Groot Soester Dictee der Ne derlandse Taal". Opnieuw zal gestreden worden om de wisseltrofee (ontwerp Ali van den Berg), die vorig jaar werd gewonnen door Bob Boersema. De tekst van het dictee wordt geschreven door de Soes ter spellingdeskundige Ton Majoor: "Het wordt niet makkelijker, wel worden de zinnen korter." In de Soester Courant van 22 oktober verschijnt een multiple choice-spelling- prijsvraag, waaruit de beste dertig Soes ter inzenders geselecteerd worden die mee mogen doen aan de wedstrijd op 19 november. Daarnaast zullen nog tien Soester "prominenten" uitgenodigd wor den aan de wedstrijd deel te nemen. Informatie over het dictee is te verkrij gen via tel. 6014283. kandelaars fotolijstjes consoles vazen schalen onderzetters porceleine vlinders karaffen etsen bonbonières prenten windlichten elektrische kandelaars hanglampen tafellampen wandlampen vloer lampen sculpturen kaarsenkronen spiegels koordembrassen tafel kleden sleutelkwastjes gobelin kussens boekensteunen en vele andere decoratieve woonaccessoiresI

Soester Courant | 1997 | | pagina 26