Informatiemarkt over herinrichtings Praten met B. en W.: Soest-Zuid, -midden en Soestduinen Muurschildering op Orlando? In komende jaren versobering speelplekken in de gemeente Zuidpromenad Alle glas hoort in de glasbak A sporthal Wm/mwMMmMM, Bij bushaltes op de Dalweg extra trottoirtegels VIJF BESTUURSLEDEN m/v Verzoek om extra brievenbus bij Groot Engendaal Procedureschema herinrichting Aanbod: ambtenaar rolstoelroute laten meelopen Verkeersregels op de rotonde wutNSDAG 17 SEPTEMRFR 1QQ7 OP 'T HOOGT ihandbal/g? koriussendam UTRECHTSE- Roelofs bègrenzing vol bwBtemmingsplo ABN/AMRO bank Supervlaai J First Lady lysjofcaropfejl Wmwmm, mm Hans Syllie Hair [uid Deelen Hofman Het gemeentehuis aan het Raadhuis plein is op dinsdag 23 september van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur de plaats van een in formatiemarkt over het Herinrich tingsplan kerngebied Soesterbergse- straat. Belangstellenden kunnen daar het plan bekijken en uitleg krijgen van ambtenaren van verschillende af delingen, de makers van het plan. Zij hebben daarin overigens ook elemen ten verwerkt uit het herinrichtings plan dat het Soester Bureau HD Planconcept destijds voor dit gebied ontwikkelde. De basis hiervan vorm de de startnotitie van 26 november 1996, vastgesteld door burgemeester en wethouders. Over het nieuwe plan is nauw over leg gevoerd met zowel de winkeliers van de Zuidpromenade als van Hartje Zuid. Tot en met 24 oktober 1997 kan men op het plan schriftelijk rea geren door het invullen van een in spraakformulier. Het streven is erop gericht het plan in januari/februari 1998 vast te stellen. Met de uitvoe ring ervan zou daarna en maart/april 1998 een begin kunnen worden ge maakt. "De infomarkt omvat kaarten van de bestaande en ontworpen situatie, een maquette van een gedeelte van het plan, en een proefstrook waarin een gedeelte van de van de te gebruiken bestartingsmaterialen en het straat- meubilair op ware grootte te zien zijn", zegt stedebouwkundig adviseur John Buitenhuis van de gemeentelij ke afdeling Planologie en Bouwen. Tenslotte zijn tekeningen en foto's te zien van het plangebied. Dit wordt aan de zuidkant begrensd door de Soesterbergsestraat zelf, het kruispunt Ossendamweg-Vondellaan en aan de noordkant door een fictie ve grens in de nabijheid van het per ceel Soesterbergsestraat 35. Verder zijn gedeelten van de Gallenkamp Pelsweg en de Korte Ossendam bij het plan betrokken. Het zal ruimte lijk en esthetisch verantwoord aan sluiten aan het winkelcentrum aan de westkant. Voor het winkelgebied is overigens ook een herinrichtingsplan in studie. Hierover is mogelijk ten tij de van de tweede inspraakronde (no vember/december 1997) meer be kend. Het plan is gebaseerd op een herin richting van het openbaar gebied in stroken, net zo als de Van Weede- straat. Op deze wijze kan de beschik bare ruimte zo efficiënt mogelijk ver deeld, benut en toegankelijk gemaakt worden. Op basis hiervan is een pro fiel ontstaan dat is opgebouwd uit: - een uitstalstrook - een voetgangersstrook - een multifunctionele strook - een parkeerstrook - een uitstap/margestrook - een fietspad - een rijbaan, bestaande uit twee rij stroken De kruisingen van de Soesterbergse straat met de Korte Ossendam, de Gallenkamp Pelsweg, de inrit naar het parkeerterrein Zuidpromenade en de uitrit van dit parkeerterrein wor den omgevormd tot cirkelvormige' pleinen. Het is nadrukkelijk niet de bedoeling deze pleinen uit te voeren als mini-rotondes. In het langgerek te (78 meter) verblijfsplateau tussen de Gallenkamp Pelsweg en de uitrit (naast Brandsma) van het parkeerge bied Zuidpromenade zijn onder meer de bushaltes gedacht, telefooncellen en een zitplek met banken. De ma terialen en kleuren die voor de bestra ting zijn uitgekozen, zullen duidelijk het onderscheid aangeven tussen de verschillende stroken. In het plan is ook uitgegaan van een totale vernieu wing/ verbetering van de openbare verlichting. Omdat het verplanten van de bestaande bomen langs de straat weliswaar technisch mogelijk is maar niet wenselijk wordt geacht, gaat de voorkeur uit naar een (vrijwel) tota le vernieuwing van het bomenbe- stand. De keuze moet dan vallen op een boomsoort die niet alleen in het straatbeeld past maar ook op de lan gere termijn goede overlevingskansen heeft. De nieuwe bomen (23 stuks) worden geplant in de parkeerstroken en niet in de multifunctionele stro ken; deze bieden hiervoor te weinig ruimte. In het plan zijn voorlopig drie parkeerplaatsen voor invaliden opge nomen. Op een aantal plaatsen zijn muurtjes (60 cm. hoog, 30 cm. breed) in met selwerk gedacht. Op de plankaart zijn twee denkbare locaties aangege ven voor beeldende kunst. Voor het stallen van fietsen worden op de mul tifunctionele strook voorzieningen getroffen, maar het is nog niet be kend welk systeem hier zal worden toegepast. Met het oog op het doorgaande ka rakter van de Soesterbergsestraat en het waarborgen van de bereikbaar heid van de winkels, is het de bedoe ling het herinrichtingsplan in twee fa sen uit te voeren. Wijkbeheer zal ervoor zorgen dat op plaatsen waar dit nodig is extra trot toirtegels gelegd bij bushaltes op de Dalweg. Burgemeester en wethou ders zeggen dit toe op een verzoek van bewoner van de Albert Cuyp- laan. Hij stelde vast dat men op som mige in- en uitstappunten door het zand moet. Overigens herinneren burgemeester en wethouders eraan, dat men voor vragen met betrekking tot het onder houd van de woonomgeving het best contact kan opnemen met het Meld punt Woonomgeving, telefoon (035) 6025346. Er wordt al veel gedaan aan voorko ming en bestrijding van graffiti maar het blijft een moeilijk oplosbaar pro bleem. Burgemeester en wethouders zeggen dit in antwoord op het verzoek van een bewoner van de Di Lassostraat om iets te doen (bijvoorbeeld door het aanbrengen van een beschilde ring) aan de muur van het Orlando. Volgens hem groeit de klimop die er geplant is niet als gevolg van het ge bruik van schoonmaakmiddelen die telkens gebruikt zijn om de graffiti te verwijderen. De suggestie om een muurschildering aan te brengen is doorgegeven aan de afdeling Planologie en Bouwen, die dit alternatief momenteel onderzoekt. Als een muurschildering niet moge lijk is, zeggen b. en w. toe in het ko mend plantseizoen 'met extra zorg' de klimop te herplanten. De gemeente Soest vraagt voor de Stichting Openbaar Primair Onder wijs in oprichting voor het openbaar primair onderwijs Algemeen De vijf openbare basisscholen in de gemeente Soest zijn op 1 augustus 1997 samengevoegd tot één openbare basisschool met handhaving van de vijf locaties. In het openbaar basisonderwijs in de gemeente Soest werken circa 65 mensen (ruim 40 formatieplaatsen)..Het openbaar ba sisonderwijs telt vier locaties in Soest en één in Soesterberg. In totaal bezoeken ongeveer 750 leerlingen de vijf locaties. In de afgelopen jaren is het openbaar basisonderwijs in hoog tempo ge confronteerd met nieuwe ontwikkelingen, zoals de bestuurssamenstel ling, het directiestatuut, de decentralisatie van de onderwijshuisvesting en de bestuursvorm. Een deel van deze ontwikkelingen moet zijn be slag nog krijgen. De uitdaging is om -door middel van het toepassen van deze ontwikkelingen in de eigen Soester praktijk- verder te wer ken aan een (levens)krachtig, doelmatig en flexibel openbaar primair onderwijs, waar leerlingen, ouders en teams zich thuisvoeien. In het schooljaar 1997/1998 wordt door middel van een projectorga nisatie gewerkt aan de (verdere) vormgeving en invulling van het open baar primair basisonderwijs in de gemeente Soest. Het sluitstuk hier van (gepland uiterlijk 1 augustus 1998) zal de overdracht vormen van het bestuur van het openbaar primair onderwijs aan de Stichting Open baar Primair Onderwijs. Functie-informatie De Stichting Openbaar Primair Onderwijs in oprichting oefent alle ta ken en bevoegdheden uit van het huidige bevoegd gezag, thans zijnde het college van burgemeester en wethouders. De Stichting stelt zich ten doel het bevorderen en doen verzorgen van primair onderwijs in de gemeente Soest, overeenkomstig de beginselen van het openbaar on derwijs. De Stichting wordt (volgens planning uiterlijk 1 augustus 1998) bestuur van DE openbare basisschool in de gemeente Soest, met ves tigingen op vijf locaties. Gelet op regionale ontwikkelingen rond schaalvergroting en (bestuur lijke) samenwerking ligt het in de lijn der verwachting dat de Stichting Openbaar Primair Onderwijs in oprichting zich na een oriëntatiefase actief bezig gaat houden met deze ontwikkelingen. De Stichting Openbaar Primair Onderwijs in oprichting heeft als taak het bevorderen en instandhouden van het openbaar primair onder wijs in de gemeente Soest; het toezien op de dagelijkse leiding van de openbare basisschool in de gemeente Soest; het voeren van overleg met de dagelijkse leiding van de openbare ba sisschool met het oog op het regelen van de organisatie, communi catie en (wettelijke) overlegstructuren binnen het openbaar primair onderwijs. Functie-eisen Als bestuurslid (m/v) wordt van u verwacht dat u de uitgangspunten en doelstellingen van het openbaar onderwijs on der schrift; aantoonbaar belangstelling hebt voor en affiniteit hebt met het (pri mair) onderwijs; tijd beschikbaar hebt voor het voorbereiden en bijwonen van verga deringen, schoolbezoeken en andere activiteiten; woonachtig bent in de gemeente Soest of directe omgeving. Samenstelling Stichting Openbaar Primair Onderwijs in oprichting De betrokkenheid bij het bestuur van ouders van leerlingen die op de openbare school zijn ingeschreven is noodzakelijk. Ouders die aan de functie-eisen voldoen worden dan ook nadrukkelijk gevraagd te solli citeren. Voor een evenwichtige samenstelling van het bestuur wordt gestreefd naar benoeming van bestuursleden die beschikken over kennis met be trekking tot onderwijskundige, juridische en financiële zaken alsmede achterstandenbeleid. Arbeidsvoorwaarden De functie van bestuurslid is onbezoldigd. Wel is er een onkostenrege- lirig. Procedure Het college van burgemeester en wethouders laat zich bij deze sollici tatieprocedure adviseren door een benoemingsadviescommissie, waar in zitting hebben de portefeuillehouder onderwijs, een raadslid, het hoofd van de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn (S.O.W.), twee di rectieleden, een ouder/lid van de medezeggenschapsraad en een extern adviseur. De benoeming van de leden van de Stichting in oprichting vindt plaats door de Gemeenteraad. Inlichtingen en sollicitatie Inlichtingen over deze functie worden desgewenst verstrekt door de heer J. T. J. Pot, hoofd van de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn (tel. (035)60 93 457). Sollicitaties met een Curriculum Vitae dienen binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie te worden toegezonden aan: Burgemeester en wethouders van Soest, afdeling S.O.W., Postbus 2000, 3760 CA Soest. Bewoners van de Patrijsgang hebben burgemeester en wethouders ge vraagd een nieuwe glijbaan te plaat sen op het speelterrein. De oude glij baan is door brand vernield en niet herplaatst. In antwoord hierop zeggen B. en W. dat begin van dit jaar landelijke eisen van kracht zijn geworden met betrek king tot de veiligheid van speelplek ken. De eisen betreffen onder meer de vrije ruimte rondom speeltoestel len. De speelplekken in Soest vol doen niet allemaal aan deze eisen. Om financiële redenen is het echter niet mogelijk om alle speelplekken in Soest en Soesterberg op korte termijn aan te passen. De gemeente heeft er dan ook voor gekozen 'al doende' de speelplekken aan te passen aan de nieuwe veiligheidseisen. Toen de glijbaan aan de Patrijsgang was vernield, is naar aanleiding van dit incident de speelplek doorgelicht op de veiligheidsaspecten. Hierbij is duidelijk geworden dat de speeltoe stellen in de oude situatie te dicht op elkaar stonden. Zou opnieuw een glijbaan worden geplaatst, dan ont staat dezelfde onveilige situatie. Om die reden heeft de gemeente besloten de glijbaan niet te herplaatsen. Van een dergelijke versobering van speel plekken zal overigens de komende jaren in heel de gemeente sprake zijn, aldus B. en W. Hoewel zij begrijpen dat de glijbaan werd gewaardeerd, menen zij toch dat de resterende speeltoestellen vol doende afwisseling bieden. Een bewoonster van het Boekweit land heeft de medewerking van bur gemeester en wethouders ingeroepen om te bevorderen dat de PTT bij of in de directe omgeving van het be jaardenhuis Groot Engendaal aan de Albert Cuyplaan een rode brievenbus plaatst. Zo'n bus is er wel bij Braam- hage, Hoog Soestdijk en de service flat De Soesterduinen, maar niet bij Groot Engendaal. Weliswaar staat bij de balie in het huis zelf 'een soort van brievenbus', maar deze wordt zeer onregelmatig leeggehaald door één van de medewerkers. Wil men er dus van verzekerd zijn dat de post op tijd weg gaat, dan moet men naar de brievenbus bij de flats aan de Dal weg. Daarvoor moet men dus de drukke weg oversteken. Burgemeester en wethouders ant woorden dat het (ver)plaatsen van brievenbussen een zaak is van de PTT. Zij hebben het verzoek van de briefschrijfster tot plaatsing van een extra bus aan de zijde van Groot Engendaal aan de PTT doorgegeven. Na de informatiemarkt die op 23 september van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur in het gemeentehuis wordt gehouden, ziet het procedureschema voor de herinrichting van het kerngebied Soesterbergsestraat er als volgt uit: 22 september-24 oktober, eerste terinzagelegging/inspraakronde 27 oktober-7 november, hoorzit tingen 17-21 november, expositie van de wijze waarop de reacties uit de eer ste inspraakronde zijn verwerkt 24 november-19 december, twee de terinzagelegging/inspraakron de. 1998 5-16 januari, eventueel hoorzittin gen 19-23 januari, vaststelling defini tief plan door burgemeester en wethouders 2-14 februari, behandeling in en vaststelling door raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn 16-27 februari, eindexpositie maart/april, start uitvoering eerste fase. Burgemeester en wethouders willen een bewoonster van het onlangs door prins Bernhard geopende verzor gingshuis Daelhoven aan de Graan akker graag in de gelegenheid stellen haar verzoek om iets te doen aan de veiligheid en bruikbaarheid van een looproute met rolstoel in de omge ving van Daelhoven, op de Molen straat en over de Eng. Dit zou bij voorbeeld kunnen door de route eens concreet te lopen met een hiervoor verantwoordelijk ambtenaar om zo doende te bekijken wat wenselijk en mogelijk is. Het college van B. en W. doet dit aanbod naar aanleiding van klachten van een bewoonster van de dr. s' Ja- cobstraat. Zij vindt wandelen achter een rolstoel over en in de directe omgeving van de Eng op een aantal plaatsen 'levensgevaarlijk' en 'afschu welijk'. Het op sommige plekken aan brengen van op- en af ritjes en trot toirs zou volgens haar wenselijk zijn. Bij de meeste, maar beslist niet bij alle, rotondes heeft het verkeer dat op de rotonde rijdt voorrang. Bij nade ring van de rotonde ziet men dan het bekende voorrangsbord als verkeer steken dat men voorrang moet verle nen. Op de rotonde zelf wordt het bord ge plaatst om de verplichte rijrichting aan te duiden. Wie op de rotonde blijft rijden, rijdt -hoe vreemd dit misschien ook klinkt- 'rechtdoor'. Wie de rotonde verlaat, 'verandert van richting' en moet: 1. richting aangeven 2. verkeer dat de rotonde blijft volgen voor laten gaan. Indien er een vrijliggend fietspad naast de rotonde ligt, kan men fiet sers buiten de voorrangsregel houden door op het fietspad, voordat het de rijbaan kruist, zogenaamde 'liaaien- tanden' aan te brengen. In dat geval heeft de fietser dus géén voorrang bo- ve$ de afslaande auto. t 1 Burgemeester en wethouders houden de periodieke bijeenkomst onder het motto 'Praten met B. en W.' voor de bewoners van de wijken Soest-Zuid, Soest-midden en Soestduinen op woensdagavond 8 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. Plaats van samen komst is ditmaal de grote zaal van gebouw De Rank, achter de Wil- helniinakerk aan de Soesterberg sestraat 18. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die wonen in het gebied dat wordt begrensd door de Dalweg, Weideweg, spoorlijn Utrecht-Baarn (tot station Soest-Zuid) en de Nieu- weweg. Door het houden van deze praat avonden willen burgemeester en wet houders tot een open gedachtewisse ling komen over wat er bij de bewo ners van de verschillende wijken leeft. Voor de nieuwe inwoners, die zich in Soest-Zuid, Soest-midden en Soest duinen hebben gevestigd, kan deze avond een kennismakings- en infor matiebijeenkomst zijn. 'Praten met B. en W.' begint met een forumgegprek. Daarin kunnen de bezoekers vragen aan de leden van het college van burgemeester en wet houders voorleggen. Na de pauze kan men met de burgemeester of een wethouder persoonlijk van gedachten wisselen over onderwerpen die zij in hun portefeuille hebben. Van de discussie vóór de pauze wordt een verslag gemaakt. Wie van de aan wezigen daar prijs op stelt, kan dit toegezonden krijgen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 34