m 39.95 Danscentrum Gerla 'Jl\ 235.- c - V*' College: 'Rapport Rekenkam geen recht aan de werkelijkhei\ Delegatie Soest in Kedzierzyn-Kozle 1 ACTUEEL Waterschapsbelasting stijgt Nog volop mist over Remu-zenderpakket Soest 6027493 'Mtl m RAGÏna~2 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT nieuws $cut>crt tip voor bc >c winter", i ister feesten" ouwendaal Klok "Fleur" leverbaar in 4 kleuren ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Fietsster botst tegen bromfiets Miprimipep' reribs? iieto' Het blijft genieten! 5,5 Procent meer zuiveringsheffing Gesprek wordt vandaag voortgezet ebied van SOEST Beleidsplan toerisme en recreatie Volgende week spoedoperatie A.P. Hilhorstweg KLAREN CTTRQMP klaren mm KLAREN® HIER HAD UW HUIS KUNNEN STAAN KLAREN® KLAREN KLAREN 'PÜÉIMP KLAREN ^TROMP -1 S8 Incidenten zijn volgens B. en W. uitvergroot Eén ton beschikbaar voor verdeling Ook voor service moet u bij ons zijn 8.00 - 17.00 I.30 uur jllccties zijn 5. jong, sportief, j lens klassiek f 138t/m 46. f tie laat n enber va»i een hapje I C AAMjetlAAVM j i.\ken met 6e 5 na/aars- e» termobe. e 20 september 10.00 uur :e mannequins zellige sfeer "t, n bekenö staan) i 'c mebcbcelb. X korte welkom! 5 f ?wcMAt>e 5 cM SöC5t J -602 43 14 I 4 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. AI bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. De prijsuitreiking van zowel de ver halen- als de fotowedstrijd van de Soester Courant zal plaatsvinden op donderdag 16 oktober. Binnenkort opent 'Nuance' jwe modewinkel Fbewuste vrouw. y Soest janisatie van neelsfeest leling Jiening sn Bemiddeling 762 DE Soest 035 - 6017525 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Een gekneusd onderbeen en schaaf wonden zijn de zichtbare én voelbare herinneringen, die een meisje van zes tien overhield aan een aanrijding op de kruising van de Regentesselaan en de Vredehofstraat. Toen ze de kruising vanuit de Regentesselaan opreed, vergat ze voorrang te verlenen aan een brom fietser. Die reed overigens door na de botsing. Dan wordt in restaurant de Soester Dui nen aan de Soesterbergsestraat een re ceptie gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het weekblad van Soest. De winnaars hebben hierover al bericht ontvangen en krijgen ook een officiële uitnodiging voor de receptie (en de prijsuitreiking). Jubileum super-puzzel Tot en met vrijdag 19 september kan de oplossing voor de eerste van drie jubi leum super-puzzels worden ingeleverd. De puzzel stond in de Soester Courant van vorige week en heeft al veel lezers aan het 'werk' gezet. De inzendingen kunnen worden opgestuurd naar: Soester Courant Van Weedestraat 227 3761 CD Soest De oplossingen, die uiteraard moeten zijn voorzien van naam en adres, kun nen ook worden afgegeven in het kan toor (8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur). Komende vrijdag is het kantoor de ge hele dag gesloten, maar de deelnemers kunnen hun inzending dan in de brie venbus (links van de voordeur) depone ren. Op 8 oktober en 12 november volgen nog twee puzzels. Ook dan zijn schitte rende prijzen tb winnen, die zijn aange boden door de adverteerders op de des betreffende pagina. De lezers krijgen de puzzels dan ook aangeboden door de Soester Courant én de deelnemende adverteerders. De uitreiking van de prij zen zal plaatsvinden tijdens een feeste lijke bijeenkomst in restaurant De Soes ter Duinen. Vanzelfsprekend krijgen de winnaars hierover thuis bericht. BAR, GRILL RESTAURANT (Al onze gerechten ook om of te holen.) I0FFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De zuiveringsheffing gaat volgend jaar met 5,5 procent omhoog. Voor mensen die alleen wonen komt het tarief dan op 93,72 gulden (is nu 88,80), voor twee- of meerper- soonshuishoudens stijgen de kosten van 266,40 naar 281,16 gulden. De hoogte van de aanslag voor bedrij ven hangt af van de mate, waarin zij ver vuild water op het riool lozen. Het da gelijks bestuur van het Waterschap Val lei en Eem moet nog de goedkeuring krijgen van het Algemeen Bestuur voor de waterschapsbelastingen, dat op 9 oktober vergadert. Naast de inflatieverhoging van drie pro cent, wil het Waterschap een extra ta- Het is nog volstrekt onduidelijk of - en hoe - de Remu tegemoet zal komen aan de eisen die het gemeentebestuur van Soest heeft gesteld ten aanzien van de invoe ring van het basispakket van 15 tv-zenders. Na het "ultimatum" van vorige week is de omschake ling van het kabelnet in de ver schillende wijken gewoon door gegaan. De gemeente had de Remu schrifte lijk laten weten dat zij tot vorige week woensdag (10 september) de tijd kreeg om aan de verlangens van Soest toe te geven, op straffe van ge rechtelijke stappen. Het dreigement heeft in elk geval tot een gesprek ge leid, diezelfde woensdag. Dat eerste gesprek heeft kennelijk geen tastbare resultaten opgeleverd, reden waarom het vandaag (17 sep tember) zou worden voortgezet. Over de inhoud van de eerste ge spreksronde hebben de betrokkenen afgesproken geen mededelingen te doen. "De Remu heeft ons aangehoord," is het enige dat ambtenaar Johan Hil- horst, die namens de gemeente Soest betrokken is bij de CAI-perikelen, erover kwijt wil. "De tijd was verder te kort, daarom is de afspraak ge maakt om het gesprek woensdagmid dag voort te zetten." Het gesprek wordt namens de Remu gevoerd door de heer Bilders, direc teur van Remu-Utrecht, bijgestaan door een jurist. Namens de gemeente nemen wethouder Ries van Logten- stein en Hilhorst aan het overleg deel. OOR :DR|JF Clubs voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) - (beginners - gevorderden) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. BORG Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo - en vrijdag t/m wo. 24 sept. van 19.00 - 20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. riefsstijging vanwege de steeds strenge re eisen waaraan gezuiverd afvalwater moet voldoen. Als gevolg hiervan wordt het Waterschap voortdurend geconfron teerd met hogere kosten. Volgend jaar is alleen al 73 «miljoen gulden nodig om te kunnen voldoen aan eisen die het rijk stelt aan de kwaliteit van het water. Het Waterschap streeft ernaar de jaar lijkse tariefsverhoging tot 5,5 procent te beperken. Mocht dat niet voldoende zijn, dan wil het de eigen reserve aan spreken. Het is de bedoeling dat de re serve van het Waterschap ongeveer tien procent bedraagt van de begroting die volgend jaar op ongeveer 91 miljoen gulden sluit. De overige tarieven van het Waterschap, zoals de waterschapsomslag, gaan met 2,5 procent omhoog. Huiseigenaren gaan voor elke vijfduizend gulden waar de van hun woning drie cent meer be talen. Voor iemand in een buis van 300.000 gulden, komt dat neer op een stijging van 1,80 gulden. Het concept-beleidsplan Toerisme en Recreatie ligt vanaf 11 september tot en met 6 oktober a.s. ter inzage in het IN FOrmatiecentrum (hal gemeentehuis). In dit plan wordt een overzicht gegeven van de relevante aspecten met betrek king tot recreatie en toerisme in Soest, zoals het beleid op diversevpverheidster- reinen, marktontwikkeling, culturele en demografische ontwikkelingen enz. Dit moet resulteren in een ontwikke lingsvisie voor Soest, waarbij behoud van natuur en landschap vooropstaat, maar waar binnen deze randvoorwaar de recreatie en toerisme zich kunnen ontwikkelen met nadruk op de natuur- gerichte recreatie. De doelgroep is voor al de eigen en regionale bevolking, maar een bescheiden groei van inkomend toe risme wordt in dit plan mogelijk geacht. Schriftelijke reacties kunnen tot 6 okto ber worden ingediend bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Voor eventuele vragen kan men contact op nemen met Mw. A.C. Halsema, tele foonnummer 035-6093709. Na verwerking van de ontvangen reac ties zal de nota worden vastgesteld in de openbare vergadering van de raadscom missie milieu c.a. van 5 november a.s. Op de A.P. Hilhorstweg (tussen de overweg en de Weg ip de Maten) be gint maandag 22 september een spoedoperatie aan het wegdek. Tij dens de werkzaamheden, die tot on geveer vrijdag 26 september zullen duren, is er geen verkeer mogelijk. Dat betekent dat de (fiets)verbinding tussen Soest en Baarn, het Bree- meentje, is afgesloten. (Brom)fietsers en bestemmingsverkeer zullen moe ten omrijden. De herstelwerkzaamheden zijn no dig, omdat de rijbaan nagenoeg vol ledig kapot is. De fundering van de weg moet zelfs worden gerecon strueerd. Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies 'Interieurontwerpen Projectinrichtigen VERKOCHT onroerend goed VERKOCHT onroerend goed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtigen VERKOCHT onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD Villa's en landhuizen in Soest- Soesterberg en omstreken, v.a. f 800.000,- onroerend goed NOG GEEN FOTO BESCHIKBAAR TE KOOP GEVRAAGD: Soest-Zuid: middenwoning met flinke tuin. Op korte termijn te aanvaarden. Koopprijs ca. f 350.000,- onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! «sl o<«"W/ Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Het College van B. en W. heeft nog maals - en nu uitvoerig - gereageerd op het rapport van de Rekenkamer ("Voorlichting gewogen"). Na de discussie in de commissie ABZ, waar burgemeester De Widt al liet merken niet erg blij te zijn met het rapport, is ook het College als ge heel bijzonder kritisch gestemd over de uitkomsten. B. en W. laten de gemeenteraad welis waar weten dat zij met belangstelling kennis hebben genomen van het rapport en de aanbevelingen, maar stellen ook vast dat - "ten onrechte en waarschijn lijk onbedoeld" - de indruk is gewekt dat er nogal wat mis is met het commu nicatie- en voorlichtingsbeleid van de gemeente. "Wij betreuren dit, omdat daarmee geen recht wordt gedaan aan de werkelijkheid," aldus de Collegebrief, waarin de pen van gemeentesecretaris Wim de Kam duidelijk herkenbaar is. Het College vreest ook dat, als de pre sentatie en de behandeling van "derge lijke rapporten" leidt tot overbelichting van problemen en kritische kanttekenin gen en en onderwaardering van de po sitieve aspecten - zoals kennelijk nu het geval is - dat in de toekomst problemen zal geven om het functioneren van de gemeentelijke organisatie op deze wijze nog eens kritisch te bekijken. "De zorg voor het imago van de gemeente is daar mee naar onze mening niet gediend." Schuld Volgens Bi en W. is er een duidelijk ver schil tussen wat er in het rapport staat en wat ervan óverkomt. Rekenkamer voorzitter Jan Visser krijgt - hoewel niet met name genoemd - daarvan expliciet de schuld, want hij heeft gesuggereerd dat er in het rapport ook tussen de re gels door gelezen moet worden, aldus het College. Het rapport bevat geen nieuws, volgens B. en W. Die zeggen dat niet om de be tekenis ervan te relativeren, maar om de inhoud in z'n juiste proporties tot z'n recht te laten komen, aldus de brief. "Daarmee is de geloofwaardigheid en de serieuze aandacht die het rapport ver dient meer gediend dan door het via de publieke discussie accentueren en uit vergroten van incidenten en kritische kanttekeningen." Het rapport is volgens het College ove rigens wel een mooie aanleiding om bij alle betrokkenen het bewustzijn aan te scherpen van het belang van een goede interne en externe communicatie. Dat gaat gebeuren, samen met het manage ment, aldus de brief. Maar ook de raadsleden mogen zich daarover nog wel eens het hoofd breken, want het ver dient aanbeveling dat ook bij hen "be paalde aspecten van het beleid her nieuwd onder de aandacht worden ge bracht". Verwijtend Vooral bij de openbaarheid van stukken dreigt de wettelijke vereiste bestuurlijke zorg voor afweging en nuancering uit beeld te raken, klinkt het verwijtend in de richting van de raad. Volgens B. en W. is dat een gevolg van de uit politie ke overwegingen gewenste duidelijkheid en niet door nuanceringen gehinderde profilering van het openbaarheidsbegin sel... Met andere woorden: de politiek maakt er, als het haar uitkomt, soms ook maar een potje van. Na deze steek-ondei ting van de^ gemeentel lege vast dat de spannin en decentrale voorlicht!, rapport aangesneden, ey "eeuwigheidswaarde" is. constateerd dat het evenv moment niet in alle opzichte is", zoals het met veel gevoe. derstatement wordt omschrevv V Het College ziet echter weinig i verdergaande formele positieon vingen en regelgeving, maar welj intensiveren van de interne commu tie, "gericht op de houding van we. zijdse openheid en dienstverlening", zal dat niet automatisch tot resultatt leiden. Maar het blijft de moeite waan om energie te investeren in communica tie om het juiste evenwicht te bereiken, aldus B. en W. Golfbeweging "Wij hebben daar meer verwachting van dan van aansturing door schriftelijke formuleringen." Het is geen statische zaak, maar mede afhankelijk van in kleuring door personen, tijd en midde len en de golfbeweging binnen het the ma centralisatie/ decentralisatie. Er komt geen nieuwe voorlichtingsno ta, laten B. en W. de raad nog weten, maar het College gaat met diverse wijk- organisaties nog maar weer eens praten over de opzet van het "Praten met B. en W." over vormgeving en invulling. En verder wachten B. en W. het oordeel van de raad over het rapport af, waar bij zij zich realiseren dat de vrijheid tot oordeelsvorming van de raad beperkt is door de samenstelling van de Rekenka mer (waarin immers alle politieke par tijen vertegenwoordigd zijn). fsSPs Op 9 en 10 september 1997 heeft een delegatie uit Soest een bezoek gebracht aan het door de waters nood getroffen Kedzierzyn-Kozle. Het doel van de delegatie was te ko men tot sluitende afspraken met be trekking tot de verdeling van de geldmiddelen, die door de burgers van Soest zijn ingezameld, c.q. zijn gevoteerd door de gemeenteraad van Soest. De delegatie bestond uit de wethouder van Milieu en Sociale Zaken de heer R. van Logtenstein, de voorzitter van het actie-comité "Help de Polen", de heer A. Blokzijl, en de directeur sector Bur ger- en Samenlevingszaken de heer J. van Tol. Zowel door het actie-comité als door de gemeenteraad is gesteld dat de geldmiddelen terecht moeten komen bij de door de watersnood getroffen men sen met de laagste inkomens. Dit uit gangspunt is door het gemeentebestuur van Kedzierzyn-Kozle en door de socia le dienst (M.O.P.S.) van deze gemeen te volledig onderschreven. Een lijst met nadere uitgangspunten is door de bur gemeester en het hoofd van de sociale dienst ondertekend. Ook is afgesproken dat naast de socia le dienst vertegenwoordigers van maat schappelijke en charitatieve instellingen bij de verdeling van de middelen zullen worden betrokken c.q. toezicht zullen houden. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Kedzierzyn-Kozle, op dinsdagavond 9 september, zijn de afspraken over de verdeling van de mid delen publiekelijk bekend gemaakt. Het totaalbedrag dat voor verdeling be schikbaar is bedraagt f 100.000,-. Een bedrag van f 57.000,- werd door het comité ingezameld, f 43.000,- is door de gemeente Soest beschikbaar gesteld. Twee meter hoog De delegatie heeft onder leiding van de burgemeester van Kozle een bezoek ge bracht aan de meest getroffen gebouwen en objecten. Het water heeft op ver schillende plaatsen ruim twee meter hoog gestaan. Het ziekenhuis is thans gesloten. De keuken en de medische apparatuur zijn onbruikbaar. Via een Duitse hulpinstantie worden middelen beschikbaar gesteld om het ziekenhuis te herstellen. Ook het kindertehuis is volledig ont ruimd. Er wordt met man en' macht ge werkt om de ruimten in de kelder en op de begane grond weer bruikbaar te ma ken. Acht scholen zijn getroffen. De lo kalen op de begane grond zijn volledig ongeschikt voor de lessen. De gymnas tieklokalen zijn onbruikbaar. De brug V.l.n.r. Ab Blokzijl, burgemeester Bor- zym van Kozle en wethouder Ries van Logtenstein. De weggeslagen brug naar Kozle-Port maakt duidelijk hoe groot de schade in Kedzierzyn-Kozle is. naar Kozle-Port is weggeslagen. Er is een noodbrug aangelegd. Een groot probleem vormt de stadsver warming. Deze functioneert niet meer. Het is catastrofaal wanneer dit probleem niet voor de winter is opgelost. De meeste woningen zijn zodanig aangetast dat de begane grond voorlopig onbe woonbaar is. Een treffende uitspraak van een bewoner van Kozle: "waar is de afgelopen dertig jaar hard voor heb ge werkt zag ik in drie uur onder mijn voe ten wegspoelen". De delegatie is ervan overtuigd geraakt dat de middelen, zoals overeengeko men, nuttig en adequaat zullen worden ingezet. Zij beseft echter dat alleen de ergste nood daarmee, nog slechts ge deeltelijk, kan worden gelenigd. Dank Het gemeentebestuur van Kedzierzyn- Kozle heeft zijn bijzondere dank voor deze hulp van "oude vrienden" uitge sproken. Tevens heeft men nog eens de nadrukkelijke dank uitgesproken voor de inzet van de ploeg van acht personen van de reinigingsdienst van Soest en de Soester brandweer. Zij hebben gemid deld 10 uur per dag gewerkt om Kozle weer schoon te krijgen. Het werd zeer op prijs gesteld dat deze ploeg, naast de werkzaamheden aan de openbare wegen en gebouwen, op eigen initiatief gedu peerde burgers heeft geholpen. Eigen technische dienst met 24- mr service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3