RNAALAl er J 2 UtO'S 1 Luchtvaartherdenkingsmonument voor Soesterberg een stap verder Politie gaf ruimte aan bibliotheek Gemer vierde z'n tienjarig bestaan Veteranen op vliegbasis f Speciale aanbieding Seisoenkaarten Sterrenberg van ijshockeyclub Utrecht Drukke open dag Skiclub PAGINA 14 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 Keuze wordt binnenkort gemaakt Internet dank zij gift gemeente Kinderen genieten op brandweermiddag Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijk^tand| Hulpverlening nu 1985 (incl. BTW) Gratis advies Niet Borsato, maar verzekeringsbedrijf naar Egghermonde Gratis naar thuisduels MBB Builders Gezellig weerzien in Soesterberg Dierenbescherming vraagt hulp Demonstraties bij start van seizoen Agenda it .000) uni'94 .000) I.000) 16.250,- 20.500,- 25.500,- 10.000 km apr'95 25.500,- 1.000) >.000) 5.000) 5.000) 5.000) jan.'95 5.000) 3 5.000) '92 5.000) 5.000) t.'93 5.000) li *95 f 5.000) I 5.000) v.'96 f 5.000) 96 f 5.000) f 5.000) n febr.'92 5.000) 22.750,- 25.750,- 25.900,- 22.900,- 24.500,- 25.800,- 17.750,- 29.750,- 22.750,- 46.250,- 49.500 67.750,- 50.500,- 16.500,- 23.750,- .000 km aug.'93 24.750,- 5.000) 00 km febr. '95 52.500,- 5.000) en 113.000 km jan. '94 24.500,- 5.000) t. '94 5.000) 24.750,- ireM Correspondentie- P. Taai, Van MaareS 3769 EN Soesterbel Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'We hebben de plaats bekeken waar u denkt dat het monument moet komen te staan. We willen duidelijk stellen dat het daar een zootje is. Het is niet om aan te zien en dat dient wel drastisch te worden opge knapt'. Jn dergelijke woorden drukten drie kun stenaars zich uit over het zogenaamde kermisterrein op de hoek Kampweg/ Banningstraat in Soesterberg, waar het Luchtvaartherdenkingsmonument moet komen te staan. De leden van de Com missie Beeldende Kunst van de gemeen te Soest en de heren Wim Koevoets en Piet Taai namens de Soesterbergse be volking waren in het gemeentehuis bij een gekomen om te spreken over de eventuele oprichting van zo'n monu ment. Soesterberg is vanaf zijn ontstaan en nog ver daarvoor al verbonden ge weest met militairen. Waren dat eerst ongeveer 1600 infanteristen en cavale risten, gelegerd in het Kamp van Zeist, vanaf 1913 kwam daarbij de luchtvaart en de Koninklijke Luchtmacht. Neder land was het eerste land in Europa en mogelijk zelfs de wereld met een vlieg veld, dat in Soesterberg werd aangelegd. In de loop van al die jaren hebben de Soesterbergers dat alles gezien en vooral gehoord. Vroeger was het vliegveld de trots van de regio en het trok enorm veel toeristen die naar het vliegdorp kwamen 'om een dagje vliegtuigen te bekijken'. Vooral het begrip 'oudste vliegveld van Europa' vonden de Soesterbergse initia tiefnemers een reden om dit in het dorp door een zichtbaar teken tot uitdrukking te brengen. Er volgden enkele gesprekken met de gemeente Soest en haar Commissie Beeldende Kunst, waarin werd besloten drie kunstenaars uit te nodigen een schetsontwerp van zo'n monument te maken. In de opdracht stond vermeld dat het een voor de bevolking herken baar monument moest worden, waarin het begrip 'vrijheid' tot uitdrukking moest komen. Resultaat Dinsdag 16 september waren de kunste naars Joost van den Toorn, Jan de Baat en Anthony Heywood uitgenodigd om hun schetsontwerpen aan de Commissie Beeldende Kunst en de twee afgevaar digden uit Soesterberg te tonen. Heywood kwam als eerste en toonde een sculptuur van de zo bekende Spit fire, die hij tijdens het 50-jarig bevrij dingsfeest in 1995 ook al had gemaakt en die toen in een hangar van de vlieg basis hing. Nu toonde hij een met veel gaten doorboord vliegtuig op een sok kel met een hoogte van ongeveer zes meter. De beide Soesterbergers gaven het onmiddellijk een naam: de gaten - kaas. Vervolgens kwam Joost van den Toorn met een wel heel ludiek voorstel. Hij toonde een (houten) vogelkooi op pa len, waarop een straaljager op vogelpo- ten stond. In werkelijkheid zou het ge heel een hoogte van zeker wel tien me ter halen. Een ontwerp dat menig aan wezige deed glimlachen. Als laatste kwam Jan de Baat. Hij torste een ken nelijk zwaar voorwerp in een zwarte doek. Kort daarop toonde hij een glim mende vleugel op sokkel, die in zijn eenvoud een enorme kracht uitstraalde. Alle kunstenaars gaven uitleg en werden aan de tand gevoeld over het hoe en waarom. Duidelijk was dat zij zich allen goed aan de opdracht hadden gehou- Het schetsontwerp van Jan de Baat. den. Opvallend was verder dat zij in niet mis te verstane woorden uiting gaven van hun ongenoegen over het - zoals zij het noemden - 'verwaarloosde stuk ter rein' waarop het kunstwerk geplaatst zou worden. Wel vonden ze de locatie uitstekend, maar dan zou de gemeente het terrein toch drastisch moeten op knappen. Leuk om het ook eens van een ander en nu bijzondere deskundigen te horen. Mogelijk dat dit ietwat meer gewicht in de weegschaal brengt dan een paar Soesterbergse opmerkingen. Nadat de kunstenaars waren vertrokken en de ontwerpen naast elkaar werden gezet, volgde een korte evaluatie van meningen en oordelen. De leden van de commissie zijn dinsdag 23 september weer bijeen geweest om na een week overdenken een keuze te bepalen. Hun voorstel zal daarop aan de raad en het College van B. en W. worden aangebo den, die daarop een beslissing zullen nemen. Het zou zinvol zijn als zowel het college als de raad de voorstellen van de IJsvereniging Soesterberg en de PvdA- fractie in hun beslissing over plaats en omtrek van het kunstwerk zouden be trekken. 'Toevallig hoorde ik van een klant dat de politie uit het dorpshuis Burgstede ging verhuizen. In sa menwerking met onze directeur en de Vereniging Soesterbergs Belang hebben we getracht deze ruimte er bij te trekken. Vandaag mogen we dit beleven'. De stralende Annemieke Sprey (51), hoofd van de bibliotheek, en Gonny Elbersen (44), administratief mede werkster van de vernieuwde Soester bergse bibliotheek, stonden afgelopen zaterdag vele bezoekers te woord die de gerenoveerde bibliotheek bewonderden. Gonny woont al jaren in Soesterberg en was vanaf haar 18e al bij de bibliotheek betrokken, eerst als jeugdbibliothecares- se, toen als invalster en nu ai weer jaren als vaste medewerkster. 'Toen ik 18 was stopte ik met de kleuterleidsteroplei ding. Ik wilde graag met kinderen wer ken, maar vond de opleiding niet zo leuk. Ik kreeg toen een kans bij de bi bliotheek en die heb ik met beide han den aangenomen. Ik werd op de jeugd afdeling tewerkgesteld, die zat toen nog op de bovenverdieping. Het was een leuke tijd: voorlezen, knippen, plakken, gewoon lekker fröbelen met kinderen', aldus Gonny. Annemieke werkt sinds 1979 als hoofd van de bibliotheek in Soesterberg. Ze heeft het nog nergens zo lang volgehou den als in het vliegdorp. 'Dat komt om dat ik van boeken en van mensen hou en die combinatie is hier perfect'. Renovatie Het bericht van het vertrek van de po litie werd onmiddellijk omgezet in een poging om de toch al krappe bibliotheek te vergroten. In 1996 werden de leden van de gemeenteraad uitgenodigd een kijkje te nemen en dat was een heel goed idee. Want toen in april van dit jaar het voorstel werd behandeld om de bibliotheek uit te breiden, werd dat una niem door de raad goedgekeurd. In mei werden gesprekken gevoerd met de aan nemer over onder andere vloerbedek king, verwarming, beveiliging en ver lichting. De schilders kwamen langs en langzaam maar zeker werd het nieuwe gedeelte erbij betrokken. Vooral de jeugd heeft nu een prachtige ruimte gekregen. Gonny: 'Vroeger was het een jeugdhoek, nu is het een echte afdeling. De ruimte is ook veel beter verlicht door het grote raam aan de kant van het Dorpsplein. Het leukste van de verbouwing was het zoeken naar mate rialen voor de nieuwe inrichting. Ik heb heel wat in en om Utrecht gezworven om ideeën op te doen'. Ondanks de ver bouwing bleef de bibliotheek open en Zaterdag 20 september, 's middags om ongeveer twee uur meenden be woners van Gemini en Mercury dat er kennelijk ergens een groot onge luk was gebeurd vanwege veel sire negeluid. Het bleken zeven brandweerauto's te zijn, sommigen voorzien van vreemde sirenes, die op weg waren naar het zo genaamde hobbelterrein, gelegen aan het Zeisterspoor. Het was de zo beken de jaarlijkse 'kinderbrandweermiddag'. In en achter de brandweerauto's werden meer dan veertig kinderen van de spuit gasten vervoerd, allen voorzien van een rode plastic brandweerhelm. Met hun ouders, grootouders of ande re familieleden werd het een heerlijke ontspannen middag. Met groot plezier en soms ook met angst en beven moch ten ze het brandweermateriaal zelfs in handen nemen. Natuurlijk was het wa ter spuiten prachtig, maar ze mochten ook een brand blussen met een schuim- blusser of met een grote schaar een dik stuk ijzer doorbijten. Het werd goedkeurend gadegeslagen door brandweercommandant J. Bakker. Indien de brandweer de toelatingsleef- tijdsgrens terug zou brengen naar tien jaar, dan had ze nu al een lange wacht lijst. Wie weet of er toch nog ouderen zijn die zich alsnog als vrijwilliger voor de brandweer opgeven. werden boeken en dure tijdschriften met doek afgedekt. Proef Afgelopen zaterdag was dit allemaal voorbij en konden veel inwoners van Soesterberg het van dichtbij bekijken onder het genot van koffie en limona de. Riana Luiks, directeur van biblio theek Soest, opende het feestelijk ge beuren en gaf een korte terugblik op de renovatie. Helaas kon ze nog geen inter net aanbieden, 'maar wie weet is dat een kerstverrassing', aldus Luiks. Ook noemde ze als proef de openstelling van de bibliotheek op alle eerste zaterdagen van de maand, tot mei volgend jaar. Vervolgens richtte ze alle aandacht op de mogelijkheid van de Kunstuitleen en om dit te stimuleren gaf ze mw. Wil Ste kelenburg een kunstwerk in bruikleen, met een bon om het kunstwerk na een maand weer aan een ander door te ge ven. Via dit 'doorgeefkunstabonnement' krijgen verschillende Soesterbergse ge zinnen de kans echte kunst in huis te halen. Internet Daarna kreeg mw. Wil Stekelenburg het woord en wenste bestuur en leiding van de bibliotheek geluk met deze uitbrei ding. Ook zij stelde de mogelijkheid van Kunstuitleen zeer op prijs. Tot ieders grote verrassing kon zij nog mededelen dat de gemeente Soest het nog resteren de tweederde deel aan geld voor de aan schaf van Internet aan de bibliotheek had overgemaakt. Tot slot gaf Jan Wes- sels van boekhandel Van de Ven een toelichting op de ongeveer 500 boeken die in alle soorten en maten met ingang van heden in de bibliotheek te verkrij gen zijn. Daarna werd een lint doorge knipt en kon men ook deze hoek bekij ken. Om ongeveer 11.00 uur werd het raam aan het Dorpsplein, ontworpen en ge schilderd door Barend Verhoeven, een 76-jarige bewoner van Sterrenberg, of ficieel onthuld. Verder kon men prijs vragen oplossen, werden op het Dorps plein lakens beschilderd en kregen bi bliotheekleden cadeautjes. Soesterberg heeft met ingang van heden een bi bliotheek waarop het met recht trots kan zijn. Zondag 28 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. W.J. Woltjer, Amersfoort STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; afscheid dir. N. Speelman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 23 augustus: Yairo Boy Jacobs, zoon van Natalie Smink en Marcel Jacobs, Mercury 73. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp/ Rode Kruis Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. 'We waren behoorlijk bang in het donkere bos en hebben heel wat ge gild als een griezelig en eng figuur ineens vanachter een boom sprong'. Mylene Broersma (12) wil best erken nen dat ze de dropping soms best eng vond. Ze werden afgelopen vrijdag avond in vier groepen van ongeveer 9 kinderen in een gesloten vrachtauto hobbelend naar het bos ten zuiden van Soesterberg vervoerd. Daar werden ze per groep gedropt en met zaklantaarns moesten ze de weg weer terugvinden. Mylene: 'We hadden direct door dat we achter het Kamp van Zeist zaten, want we kennen dat bos. Om heel eerlijk re zijn, waren we best bang in dat stille, donkere bos. Daarom Hepen we heel dicht bij elkaar. Van elk geritsel schrok ken we en dan gilden we het uit. Maar we gingen door de grond als ineens een groot zwart griezelig figuur vanuit de struiken op ons afsprong. Nee, ik heb het niet van angst in m'n broek gedaan, maar het was best eng hoor. Toch was het hartstikke mooi'. Terug kregen ze warme chocolademelk en konden ze bij enkele vuurkorven weer bijkomen van de schrik. De zater dagmiddag daarop was het feest op de speelplaats aan de Mercury. Onder een stralende zon hadden ongeveer veertig kinderen groot plezier in de ballenbak, bewegingsspiraal, zeephelling, touwlad der, windtunnelvoetbal, snot gooien, buttons maken, zo snel mogelijk chips eten, pijl en boogschieten, stokken van gen enz. Een compliment aan de organisatoren voor een zo groots opgezet spektakel dat op Koninginnedag heel goed zou slagen. Ook dit werd weer medisch be geleid door de aanwezigheid van de plaatselijke EHBO. De middag werd besloten met het schatzoeken op een andere plaats in de wijk. Voor de vele kinderen in Mercury en Gemini mag het morgen weer feest zijn. Een groter com pliment kunnen de organisatoren niet krijgen. Llchtstudio Gas, water e«cv. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant Type CWK 24-12 Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 Onlangs was de bekende zanger Marco Borsato in Soesterberg en liet hij zich in de bakkerij aan de Rademakerstraat ontvallen dat hij naar geschikte woon ruimte zocht. Onmiddellijk werd dit ge koppeld aan het landgoed Egghermon de. Dat dit verhaal zelfs ver buiten de Soesterbergse grenzen zou komen, was niet verwacht. Met verbazing werd de Story van 18 september gelezen, waar in dit gerucht als waarheid werd verkon digd. Helaas voor mogelijk heel veel fans, het is niet waar. Per 1 januari 1998 wordt een verzekeringsbedrijf uit Zeist de rechtmatige eigenaar van landgoed Egghermonde. De Utrechtse ijshockeyclub MBB Builders verraste donderdag 18 september Sterrenberg door zes sei zoenkaarten te overhandigen. Ongeveer twintig verstandelijk gehandi capten en hun begeleiders zaten donder dagmiddag in de recreatieruimte van het Sterrenberg restaurant. Tussen hen in zaten leden van de Utrechtse ijshockey club MBB Builders, bestaande uit hun voorzitter, de Zweedse trainer/coach Erik Torbjorn, de Zweedse verdediger Matz Nillson, de Finse keeper Panu Ilei- nisto en de Noorse middenvelder Kent Inge Kristianssen. Ze waren naar Sterrenberg gekomen om hen te bedanken voor de enthousiaste aanmoedigingen die zij in het afgelopen seizoen van de bewoners van Sterren berg hadden gekregen. De secretaris van de ijshockeyclub en tevens werkzaam op Sterrenberg, had een aantal bewoners een paar keer meegenomen naar een thuiswedstrijd van de ijshockeyclub en dat was behoorlijk opgevallen. Om hen te bedanken voor niet alleen de aanwezigheid maar ook voor hun en thousiaste steun, kwamen ze iets terug doen. Zes seizoenkaarten voor alle thuiswedstrijden werden onder gejuich van de bewoners aan de directeur van Sterrenberg overhandigd. En of dat nog niet genoeg was worden ze op dinsdag 30 september uitgenodigd om in een bus, bestemd voor 50 personen, de eer ste thuiswedstrijd te bezoeken. 'En dan krijg je ook nog een consumptie van mij erbij, maar zorg wel dat de bus vol wordt', aldus het bestuurslid van de ijs hockeyclub. Het enthousiasme werd na dit bericht nog groter en ze gingen helemaal uit hun dak toen ook nog koffie met gebak werd geserveerd. Veel bewoners komen zelden of nooit van het terrein van Ster renberg en dan is zo'n uitstapje voor hen een belevenis. 'Nee, dat kan ik als veteraan niet vatten. Slechts twee dagen in een heel jaar zijn gereserveerd voor de oud-strijders van de luchtmacht. Van die twee dagen mogen we een paar uur genieten van onder andere de Spitfire. En daarover zoveel ka baal maken, ze moesten zich scha men'. Adjudant-buiten dienst Herman van der Velden, oud 86 jaar en wonende in Am sterdam, voorzien van nog een krijgs haftige grote grijze snor, kon zijn onge noegen niet onder woorden brengen toen hij hoorde dat men had j_ over het vliegen van de Spitfire. Het was donderdag 18 september, de tweede dag van de zogenaamde 'vetera- nendagen' van de luchtmacht. Op de eerste dag, woensdag, werden ongeveer 1200 gasten begroet. De dag daarna waren meer dan 1300 naar de bakermat gekomen. Was de organisatie woensdag wat rommelig, de dag daarop stond al les 'strak in het gelid'. Met bussen en auto's vol kwamen ze binnen op deze prachtige nazomerse dagen. Adjudant Henny Blind van het Basis Informatie Centrum, had handen tekort om per persoon stapels foto's en stickers uit te reiken. 'Mooi voor m'n kleinkinderen', en lachend schuifelde men naar de vol gende bezienswaardigheid, want als de luchtmacht uitpakt dan is er wat te zien. Buiten op het grote platform met een wijds gezicht over de vlakte van de vliegbasis, stonden de helikopters opge steld die men bij de luchtmacht kent. Tussen de bekende Cougar en Chinook stond de nog niet zo bekende Apache en menigeen moest met dit toestel ver eeuwigd worden. Slenterend ging het terug naar hangar 6, waar de tafels en stoelen keurig in rijen stonden. Koffie met een klein stukje gebak was het wel kom, en kort daarop duidelijk verwoord door de commandant van de vliegbasis, de kolonel-vlieger B.M.J. Jansen. De luchtmacht vergeet zijn mensen niet en vooral hen niet die zijn overleden. Daar om volgde een plechtig moment met kranslegging, last post en twee minuten stilte. In die grote hangar met meer dan duizend aanwezigen was het doodstil en keek een ieder naar de beide vlaggen. 'Nu deze plechtigheid ten einde is, gaan we over tot de minder officiële zaken en nodigen wij u uit voor een drankje met daarop de rijsttafel', klonk de stem van mister-speaker, de sergeant-majoor Ko- reneef. Ondanks diverse zichtbare en soms piepende hoorapparaatjes, werd dat heel goed verstaan en stonden rijen veteranen voor de etenswaren. De mid dag was genieten van de onderlinge kennismaking, het bewonderen van nieuwe technische snufjes bij de lucht macht, maar vooral de over- en langs- vliegende vliegtuigen. Even was het oor log en dreunde de vliegbasis en zijn di recte omgeving van soms een hels la waai. De Spitfire stal de show en men zag de vingers omhoog gaan: 'Herken je dat geluid nog van toen? Ik krijg er nog kippenvel van als ik dat jankend geluid hoor. Vooral als ze 's nachts kwamen, dan was het altijd raak'. De bakermat is weer rustig geworden, de tweedaagse oorlog is weer voorbij. Ergens op een bureau vecht nog iemand om de klach- tenschade te verwerken. Hoe zei adju dant Blind dat onlangs? 'Het hoort er ook bij'. Van maandag 29 september t/m woens dag 1 oktober wordt de collecte voor de dierenbescherming gehouden. Er zijn nog collectanten nodig. Daarom een dringende oproep namens alle dieren: geef je op bij Lisette Warmerdam, Apollo 111, tel. 351268. 'We laten vanmiddag zien wat de Skiclub Soesterberg in zijn mars heeft en dat is behoorlijk veel. Van jong tot oud toont vanmiddag wat in het bijzonder baan skiën is'. Aldus Rob Koch, de nieuwe man voor de public relations van de Skiclub Soesterberg. Uit zijn stem hoort men een flinke dosis enthousiasme als hij het over 'zijn' skiclub heeft. Terwijl op de achtergrond de bekende stem van Zoe telief sr. de vele mensen vertelde wat ze allemaal te zien krijgen, gleed de één na andere vorm van skiën vanaf de witte piste naar beneden. In het midden van de piste zaten de al- leijongsten. Vooral toen hun trainer Stephan Zoetelief passeerde werd hij spontaan toegejuicht. Het was een heer lijke drukte afgelopen zondagmiddag in het Skicentrum in het sportpark. Rob Koch weet waarover hij spreekt. De Skiclub Soesterberg gaat deze week van start en elke dag van 12.00 tot 22.00 uur (weekeinden van 10.00-18.00 uur) kan men daar terecht voor lessen en trainin gen. De weekeinden zijn voor het wed strijdteam en aangekondigde wedstrij den. Twee belangrijke wedstrijden staan al in Soesterberg gepland, de Landelij ke Benjamincup op 11 oktober en in februari 1998 de Puntenwedstrijd. Op 5 oktober wordt de jubileumwedstrijddag gehouden, want het Skicentrum Zoete lief viert zijn twintigjarig bestaan. Het zal bestaan uit slalomafdalingen en wordt georganiseerd voor alle leden. Het kleine clubje van toen is uitgegroeid tot een professionele Skiclub met een eigen Stichting Ski Promotion Soester berg voor sponsorwerving voor verbete ring van de accommodatie en begelei ding van de wedstrijdskiërs. 'Het mooie bij ons is dat we alle aandacht aan de jeugd geven die onder leiding staat van Stephan Zoetelief. Daarin is de 10-jari- ge Aranka van der Wal het voorbeeld. Op grond van haar prestaties is zij door de Nederlandse Ski Vereniging uitgeko zen voor de interland Engeland-Neder- land in Engeland. En we hebben de Bulgaarse trainer Dimitrov als fulltime trainer kunnen aantrekken. Een jonge man die het Bulgaarse Nationale Ski Team heeft gecoacht. Begin volgend jaar staat ook weer de ontspannende reis naar Oostenrijk op het programma, waaraan de afgelopen keer 92 mensen hebben deelgenomen. In de Oostenrijk se bergen trainen, maar ook ontspan ning en heerlijk feesten', aldus Koch. Donderdag 25 september avondvliegen Maandag 29 september avondvliegen Dinsdag 30 september avondvliegen Opgaven: tel. 351252

Soester Courant | 1997 | | pagina 14