>97 MHC Soest bereikt z'n doelstelling Red Stars put moet uit bekerstrij Kinderboekenweek 1997: 'De tijdmachine' temens 1099,' De Zwaluw in 5 navluchten Kinderboekenweek Soest start met 'Matti en het Zwarte Pad' m PAGINA 18 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT ivlaai Punt voor herenteam; damesteam verliest in slotfase Ivlaai isautomaat '.uze, deel dan deel >ordeel Amersfoort HOCKEY Sportprogramm^ Topscorers Uitslagen Combinatie van drie teams bereikt volgende ronde Wie vergelijkt leest de Soester Courant uwumidw Jeugdnieuws 1 t/m 11 oktober Woensdag 1 oktober in C-drie Joost Zwagerman bij de S.L.E.E. De kracht van de reclame ligt in de herhaling :e week: el: 602 10 59 1000 toeren wasautomaat Voorzien van verschillende ECO programma's Afm. HxBxD 85x60x60 cm r Voor een punt gingen de heren van MHC Soest het duel met Huizen in. Zeventig speelminuten later had den ze wat ze wilden. De wedstrijd legen een van de titelkandidaten eindigde in 1-1. Vanaf de kant werd het team ondersteund door ex- coach Henk Hugen en de gebless eerde Mathias Slagt. Soest was er zondagmiddag aan de Ko ningsweg vooral op uit om de 'nul' te houden. Maar de doelstelling viel in duigen, toen Huizen de bal onderschep te en via een uitval op 0-1 kwam. Het pleitte voor de thuisclub dat ze zich niet van de wijs liet brengen en vanuit de eigen tactische afspraken bleef spe len. De ploeg werd beloond, toen Edwin Ros vanaf het middenveld de doelman van de tegenstander opzocht en hem passeerde: 1-1. Daarna kon Soest niet profiteren van de overtal-situaties die ontstonden nadat verschillende bezoekers een kaart had den gezien en tijdelijk of definitief van het veld moesten. Dames De eerste én een van de laatste minuten werden de dames van MHC Soest fa taal. De hockeysters waren zich bij wij ze van spreken nog aan het omkleden toen Alliance de score opende. En daar- MHC Soest zoekt de aan val. De ploeg mikte op een punt tegen Huizen en kreeg wat ze wilde. Foto: Goos van der Wilt na ontsnapten ze herhaaldelijk aan een grotere achterstand. De ommekeer kwam in de tweede helft toen Soest iets meer het tempo bepaalde, omdat Alli ance een tandje terugschakelde. Stepha- nie van der Spoel stond bij een strafcor- ner garant voor de gelijkmaker, maar in de slotfase van het duel sloeg het nood lot alsnog toe. Isolde van Vliet, die in de eerste helft diverse reddingen op haar naam bracht, zou volgens de schéids- rechter bij een sliding de tegenstandster hebben geraakt. Uit de toegekende strafpush maakte Alliance 1-2. VRIJDAG 26 SEPTEMBER Zaalvoetbal 20.00 uur GAB-SEC (Huizen) ZATERDAG 27 SEPTEMBER Basketbal 18.00 uur Red Stars (D)-Niels Stensen 4 (Beukendal) 20.00 uur Red Stars (H)-Niels Sten sen 2 (Beukendal) Voetbal 15.00 uur Stroe-VVZ'49 (Stroe) 14.30 uur Eemboys-Hees (Baarn) 14.00 uur Actif-SEC (Hilversum) ZONDAG 28 SEPTEMBER Hockey 12.45 uur Shinty-MHC Soest (D) 14.30 uur Vianen-MHC Soest (H) (Vianen) Voetbal 14.00 uur Soest-Zeist (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Hooglanderveen-SEC (Hooglanderveen) MAANDAG 29 SEPTEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-BFC (Beukendal) 20.00 uur Eemnes-DVS/De Kuil (Eemnes) VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen(WZ'49)6 Peter de Jong (Hees)6 3. Jeffrey Dorrestijn (Hees)3 4. Remi van der Pol (SEC-za)2 Teus Verwoerd (SEC-za)2 1. Zeki Kurt (Firtina)6 2. Rene de Bree (Firtina)4 3. Gijs Schaap (DVS)3 Michel Vlaswinkel (DVS)3 5. Luits Houkes (DVS)2 TiSQV'P'TOaT PiTk) IN. Uf X D O l- i René Lansaat, die dit seizoen de coaching van de heren van Red Stars voor zijn rekening neemt, moest zaterdag uit drie teams een greep doen om voldoende spelers tot zijn beschikking te hebben voor de eerste bekerronde. Dat zal vanaf komend weekeinde, wanneer de competitie losbarst, nog wel eens moeilijk worden. Zoals vorige week al werd gemeld, staan voor de twee rayonteams twaalf namen op papier, terwijl van enkele spelers be kend is dat ze zich soms door werk of andere redenen moeten afmelden. Desalniettemin kwalificeerde de combi natie van heren 1 en 2 en de jongens junioren zich voor het vervolg in de strijd om de bokaal. In de wedstrijd te gen Arnhemia Eagles werd Lansaat po sitief verrast door het goede spel van de 'bijeengeraapte' ploeg. Red Stars bood de fysieke eerstedivisionist, met vier spelers van bijna twee meter, uitstekend partij en verloor de slag pas op het laatst, toen Dave Batts en Bob Kooter aan hun maximale aantal persoonlijke fouten zaten: 59-53. De Arnhemse ploeg verzekerde zich daarna van een plaatsbewijs voor de tweede ronde door met 61-40 van Aquilla te winnen. Deze Groningse ploeg en Red Stars mochten tot slot om de resterende ticket gaan spelen. In sporthal Beukendal, waar de vierde be-" oogde deelnemer Flush'72 verstek liet gaan, haalde Red Stars daarbij de be zems uit de kast. Bij die schoonmaakac tie werd ook Aquilla van de vloer ge veegd. In dertig (in plaats van de regu liere veertig) minuten werd het 72-39 voor de Soesters die op basis van de re sultaten moed kan putten uit de eerste ronde van het bekertoernooi. In het voorjaar juichten deze spelers om de promotie. Van hen zijn alleen Gerben de Jong (links) en Bob Kooter (rechts) nog over. Foto: Goos van der Wilt Het eerste herenteam speelt zaterdaga vond om acht uur thuis tegen Niels Stensen. Voor dat duel kan Lansaat een beroep doen op enkele routiniers, die 's middags met het tweede al om kwart over twaalf in Barendrecht moeten spe len en normaal gesproken op tijd terug zijn om opnieuw aan de bak te kunnen. Het damesteam speelt de voorwedstrijd, eveneens tegen Niels Stensen, om 18.00 uur. Trainer/coach van de dames is Wim Bolwerk die Aldo Heeregrave op volgde. Als coach was Bolwerk in het verleden werkzaam bij verschillende teams van Red Stars en de dames van Shooters (Bunschoten), die destijds in de eerste divisie speelden. Ter afsluiting van het vluchtseizoen deed De Zwaluw mee aan vijf navluch ten, waarin zowel jonge als oude duiven kunnen worden ingezet. In de A-groep werden J. Stam (onaangewezen) en Henk de Bree (aangewezen) kampioen. Deze titels gingen in de B -groep naar res pectievelijk André Vogel en Harrie Too- nen. Hans Wolfsen werd de verrassende onaangewezen kampioen in de C-klasse, terwijl Ab Hooijer het aangewezen kam pioenschap opeiste. AV Pijnenburg Pupillen competitiefinale A-pupillen meisjes 2e-jaars. Ie plaats 5858 punten: (60 meter, verspringen, kogel): 1. Joëlle de Goede 8.8, 4.63 (cr), 7.18; 6. Mariska v.d. Hoogenband 9.2,4.13,6.37; 12. Eelke Kouwenberg 9.7, 3.91, 6.59; 19. De- nise Dijkema 10.1,64, 6.77; 24. Fenna v. Lint 10.3, 3.41, 5.70. A-pupillen jongens le-jaars. 6e plaats 4265 punten: (60 meter, verspringen, kogel): 2. Daniël Franken 9.3, 3.82, 7.77; 6. Koen Swart 9.8, 3.64, 6.64; 26. Sander Zeyseink 11.2, 3.13, 5.48; 29. Jos Prinzen 12.2, 2.82, 5.67; 30. Rick Neli$ 12.0, 2.55, 4.97. B-pupillen jongens.| 6e plaats 3201 punten (40 meter, hoogspringen, kogel): 18. Thijs Roest 7.0, 0.90,4.39; 24. Jonathan Berg 7.9, 0.95, 4.58; 25. Steven v. Lint 6.9, 0.80, 3.17; 27. Timp v. Beek 8.0, 0.85, 3.73. Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Vrije Teugel-Domtorentjes 5-0; B.B. team-^esto Girls 2-3; Lucky Name-Big Splitters 2-3; Strajk-De Enghe 1- 4; Teamwork-V. Ede 1-4; Raadhuis-Spare 4- 1. Dinsdagavond: Dream team-Graphique 4-1; Energy-Cool Cat 2-3; Cobra's-Toverbal 1-4; De Noten-Heppie Hoekers 3-2; H.A.M.- Spitsheuvel 0-5; Westra's-Naadje 0-5. Smeeing/BDC Nijenrodes 2-dames 1 14-18; Greenstars 2- dames 2 7-9; BHC 3-heren 1 11-22; Voice- Heren A jeugd 19-9; Meisjes B jeugd 1-LHV 11-6; Wasmeer 2-Meisjes B jeugd 2 11-11; C jeugd gemengd-Fulmen/Fidelitas 5-1; HVN/Attila-D jeugd gemengd 7-14. SEC Hoogland Al - SEC Al 0-0; SDO - SEC BI 1-2; KVVA C2 - SEC Cl 5-1; SEC Dl - Hoogland D2 0-12; Delta Sport D2 - SEC D2 2-2; SEC El - NVC El 1-6; SEC E2 - Hoog land E5 6-2; APWC F1 - SEC F1 10-0. Soest SO Soest Al-VRC 1 1-2; Houten 2-SO Soest A2 10-0; SO Soest BI-Saestum 1 7-1; SO Soest B2- Muiderberg 1 0-3; Quick 2-SO Soest B3 2-3; Hoogland 1- SO Soest Cl 3-3; Hoevelaken 2-SO Soest C2 0-18; SO Soest C3-IJsselmeer- vogels 3 1-9; SO Soest C4-Roda 4 1-5; SO Soest C5-IJsselmeervogels-5-5; SO Soest Dl-SDVB 1 5-2; VVZ 2-SO Soest D2 3-8; SO Soest D3-Cobu Boys 1 7-5; KVVA 4-SO Soest D4 5-2; SO Soest D5-Hoogland 4 0-9; Quick 5-SO Soest D6 15-1; CJW 2-SO Soest E2 2- 7; Roda 4-SO Soest E3 3-9; SO Soest E4-Greenstars 3 7-0; Achterveld 2-SO Soest E5 18-0; Hoogland 9-SO Soest E6 0-2; SO Soest E7-WZA 8 3-7; SO Soest E8-Greenstars 5 0-3; SO Soest Fl-IJsselmeervogels 1 9-0; SO Soest F2-Quick 2.-1-2; IJsselmeervogels 2-SO Soest F3 3-1; De Glind 1 -SO Soest F4 9-2; SO Soest F5-APWC 3 0-2; IJssel meervogels 6-SO Soest F6 0-3; KWA 4-SO Soest F7 0-11; Meisjes: Galjoen 1-SO Soest 1 17-0. Soester Schaakclub De A-junioren van de Soester Schaak Club stonden in de eerste wedstrijd voor de moeilijke opgave om Schaakmat te verslaan. De tegenstanders waren vorig seizoen Nederlands kampioen bij de C- junioren geworden. SSC, dat Anton Hagens moest missen, verloor in Apeldoorn met 3-1. Loeber en Wijnhof sleepten remise uit het vuur, Stellwagen en Blom verloren. SEC De Al junioren behaalden een verdiend punt tegen een sterk Hoogland Al. De BI pakte de volle winst bij S.D.O. De Cl en de Dl moesten hun meerderen erkennen in K.V.V.A: en Hoogland met een duidelijke nederlaag. De D2 pakte een punt in de eerste wedstrijd tegen Delta-Sport. De El verloor met 1-6 van N.V.C. El (vriendschappelijk). En we derom won de E2 ditmaal van Hoog land met 6-2. Soest In 31 wedstrijden behaalde SO Soest zaterdag 41 punten. Er werd 13 keer gewonnen, 2 keer gelijkgespeeld en 16 keer verloren. De Al verdiende een punt tegen VRC, maar verloor thuis met 1-2. De BI won opnieuw ruim. Saestum werd met 7-1 verslagen. Bij de C-junio- ren won alleen de C2; met 18-0 van Hoevelaken. De Cl knokte zich naar een punt bij het sterke Hoogland. Bij de D-pupillen wonnen Dl van SDVB (5- 2), D2 van WZ (3-8) en D3 van Cobu Boys (7-5). De Duinkikkers De competitie startte zaterdag in Soest. De Duinkikkers zwommen in deze wed strijd naar 8 clubrecords en 31 persoon lijke records. Er werden 14 eerste, 17 tweede en 10 derde plaatsen behaald. Jurgen van Nimwegen doorbrak op de 100 meter vrije slag de één minuut grens en behaalde daarmee ook een clubre cord. Op de 200 meter wisselslag be haalde hij drie clubrecords voor zowel de 14, 15 als de 16-jarigen. Op de 200 meter vrije slag zwom Leo- nie Oosthof naar twee clubrecords voor 12- en 13-jarigen. Op de 50 meter rug slag behaalde Leonie ook een clubre cord. Paul Spronk zwom een clubrecord op de 50 meter vlinderslag. Wat is er leuker dan te lezen over vroeger? Over het ontstaan van de wereld, de oermens, de bijbel, de Middeleeuwen, Columbus, Rem- brandt, Napoleon, de eerste auto, de landing op de maan. Iedereen weet vast nog wel hoe opwindend het is je te laten meevoeren naar voorbije tijden en als het ware te be leven hoe er toen werd gedacht, ge leefd en gevochten. Kinderboekenweekgeschenk Het Kinderboekeityveekgeschenk heet "LYC-Drop" en is dit jaar geschreven door de populaire auteur Paul van Loon. Paul van Loon schrijft griezelver halen voor kinderen en is daarmee in een paar jaar tijd heel erg populair ge worden. Hij is door de Nederlandse kinderjury al twee keer tot winnaar uit geroepen, eerst met "Meester Kikker" en daarna met "Nooit de buren bijten". ^ls je voor f 19,50 aan kinderboeken koopt in de Kinderboekenweek, krijg je het boekje van Paul van Loon cadeau. ^Menboekje hlax Velthuijs is één van de meest be zemde en geliefde schrijvers/illustrato- ren van Nederland. Dieren van allerlei bevolken zijn verhalen, maar voor- al voor Kikker is vaak een hoofdrol ^eSgelegd, zoals in "Kikker is verliefd". 'er gelegenheid van de Kinderboeken- Week 1997 heeft Max Velthuijs "Olifant on de tijdmachine" gemaakt, dat in de Kinderboekenweek voor f 3,95 te koop is. Scholen-tentoonstelling De scholen in Soest en Soesterberg kun nen ter gelegenheid van de Kinderboe kenweek meedoen aan een wedstrijd rond het thema "De Tijdmachine". In Soest de groepen 7/8 en in Soesterberg alle groepen van de basisscholen. Zij kiezen één van de onderwerpen uit ver schillende periodes in de geschiedenis, zoals ridders, het oude Egypte, de pre historie, ontdekkingsreizen en nog veel meer. Rond dat onderwerp maken ze met één of meerdere klassen een werk stuk van maximaal één bij één meter. De ingeleverde stukken worden de hele maand oktober tentoongesteld in de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuy- plaan en de bibliotheek in Soesterberg. CD-Rom Elke school die meedoet mag gratis vier weken een CD-Rom naar keuze lenen. De winnende school wordt bekend ge maakt in de tweede week van de Kin derboekenweek en krijgt de CD-Rom "Kijk zo werkt het" cadeau: een prach tig instrument om kinderen spelender wijs te leren hoe een versnellingsbak in elkaar zit, hoe je een helikopter be stuurt, watje met magnetisme kunt, hoe- een videocamera werkt etc. Alle machi nes in het programma functioneren, zo dat je werkelijk kunt zien en horen hoe iets werkt. Scholen die nog geen hardware hebben om CD-Roms af te spelen krijgen een andere verrassing en als de winnaar geen CD-Rom wil is de jeugdencyclope- die Wereldgeschiedenis van Sesam-ju- nior de hoofdprijs. Woehsdag 1 oktober: 'Matti en het Zwarte Pad' Speciaal voor de opening van de jaar lijkse Kinderboekenweek speelt Theater Terra in het C-drie theater de voorstel ling "Matti en het Zwarte Pad" die gaat over vroeger en de belevenissen van nu, twintig jaar later. Een trein rijdt door een landschap. Op de laatste wagon staan drie kinderen. Als de trein afremt, springen een jongen en een meisje eraf. De derde jongen durft niet. De trein rijdt door en verdwijnt in de verte. Waar gaat de trein naar toe? Liz en Stef wach ten bang en ongerust in hun zelfge bouwde hut aan de spoordijk. Tot de vakantie om is en ze weer naar school moeten. Vele jaren later staat er een berichtje in de krant: "spoorbaan wordt opgeheven". Een volwassen Liz en Stef volgen het spoor terug naar de gehei men van vroeger. Beelden van toen ko men opeens weer heel dichtbij. Na twin tig jaar zijn er weer logés in het gehei me hutje aan "het Zwarte Pad". De voorstelling van Theater Terra is gebaseerd op het samenspel van peppen en acteurs. In deze voorstelling zijn de poppen de kinderen, de acteurs spelen deze kinderen als ze volwassen gewor den zijn. "Matti en het Zwarte Pad" is spannend voor kinderen en volwasse nen. Aanvang: 14.00 uur. Toégang voor kin deren is f 7,50; voor volwassenen f 10,00. Deze voorstelling is voor kinde ren vanaf 7 jaar. Zaterdag 4 oktober: Grote Spelochtend Op zaterdag 4 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is er in de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan en op het plein voor de bibliotheek een grote speloch tend voor kinderen van alle leeftijden. Kinderen die aan de spelletjes mee wil len doen kunnen in de voorafgaande weken een toegangskaart verdienen door een button op papier in te tekenen. Papier voor het maken van de button is vanaf 8 september in de jeugdbiblio theek te krijgen. Op de spelochtend kunnen kinderen die een tekening heb ben ingeleverd hier met het buttonappa raat een echte button maken. Daarna kunnen ze andere spelletjes doen, zoals glijden op Dino de Draak: de kinderen klimmen langs de tanden in de bek van de draak, die dan dicht gaat. Aan de achterkant komen ze er via een glijbaan uit. Ook kunnen ze buiten popcorn eten en stoepkrijten. Binnen zijn allerlei an dere spelletjes zoals sjoelen, kegelen, knutselen, touwtje trekken en schmin ken. Woensdag 8 oktober: De Klokkenluider van de Notre Dame Quasimodo, de mismaakte Klokkenlui der, woont al vanaf zijn jeugd afgezon derd van de buitenwereld in de toren van de kathedraal "Notre Dame". Op de dag van het Feest der Zotten, raapt Quasi al zijn moed bij elkaar en mengt zich in de festiviteiten onder de toren en ontmoet de mooie zigeunerdanseres Esmeralda en de heldhaftige Kapitein van de wacht Phoebus. Deze prachtige tekenfilm van Walt Disney duurt 90 minuten en is Nederlands gesproken. Aanvang: 14.00 uur. Toegang voor kin deren f 5,-, voor volwassenen f 7,50. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Speciaal voor de opening van de jaarlijkse Kinderboekenweek speelt Theater Terra in het theater van C- drie de voorstelling "Matti en het Zwarte Pad". Het thema van de boe kenweek is "vervlogen jaren" (de tijdmachine). De voorstelling gaat ook over vroeger en de belevenissen van nu, twintig jaar later. Een trein rijdt door het landschap. Op de laatste wagon staan drie kinde ren. Als de trein afremt, springen een jongen en een meisje eraf. De derde jon gen durft niet. De trein rijdt door en verdwijnt in de verte. Waar gaat de trein naar toe? Liz en Stef wachten bang en ongerust in hun zelfgebouwde hut aan de spoordijk. Tot de vakantie om is en ze weer naar school moeten. Vele jaren later staat er een berichtje in de krant: "Spoorbaan wordt opgehe ven". Een volwassen Liz en Stef volgen het spoor terug naar de geheimen van vroeger. Beelden van toen komen op eens weet heel dichtbij. Na twintig jaar zijn er weer logés in het geheime hutje aan "het Zwarte Pad". Theater Terra maakt poëtisch poppen theater gebaseerd op het samenspel van poppen en acteurs. In deze voorstelling spelen de acteurs de volwassenen, ter wijl de poppen hun jeugdige versie ver beelden. "Matti en het Zwarte Pad" is spannend voor kinderen (vanaf 7 jaar) en volwassenen. De voorstelling is te zien op woensdag 1 oktober, aanvang: 14.00 uur. Toe gang: f 7,50/f 6,- (strip.krt) voor kinde ren en f 10,- voor volwassenen. De Soester Kring Secretariaat: Jij Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Schilderijen uit het Rijksmuseum Zeventiende en achttiende eeuwse schil derijen uit het Rijksmuseum in Amster dam worden op woensdag 1 oktober besproken in de Soester Kring. W.I. Engel uit Abcoude is uitgenodigd om in buurthuis De Schoof aan de Molen straat daarover te vertellen. Hij zal ook dia's vertonen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en zal ongeveer anderhalf uur duren. De entree bedraagt vier gul den, inclusief koffie of thee. De Soester kring is een ontmoetings plaats voor mensen die zich betrokken voelen of kunnen raken bij zaken die zich in Soest afspelen. Het volledige programma en de informatiefolder zijn aan te vragen via telefoonnummer 6017001. De Stichting Literaire Evenementen Eemland (S.L.E.E.) start in het nieuwe seizoen met een optreden van de Am sterdamse auteur Joost Zwagerman (34). Dit optreden vindt plaats op zon dagmiddag 28 september, om 13.00 uur, in de grote zaal van theater De Lieve Vrouw in Amersfoort. Van Zwagerman is onlangs een nieuwe roman verschenen: "Chaos Rumoer". Hij debuteerde in 1986 met de roman "De Houdgreep". Als dichter behoorde hij tot de groep van de "Maximalen". In 1988 publiceerde hij een bundel liefdes poëzie, "De ziekte van jij". Zijn gerucht makende roman "Gimmick!" verscheen in 1989, in 1991 gevolgd door de roman "Vals licht", die in 1993 verfilmd werd door Theo van Gogh. Essays en co lumns bundelde hij in respectievelijk "Collega's van God" en "De kus van Michael Jackson. In 1994 verscheen de zeer succesvolle roman "De buiten vrouw". S.L.E.E. verzorgt in het komende sei zoen zes bijeenkomsten in De Lieve Vrouw. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Dona teurs hebben gratis toegang. Reserveren (033-4618865) is aan te bevelen. •i

Soester Courant | 1997 | | pagina 18