OITIAIE 695.00 Danscentrum Gerla 1 Visser door 'tout Soest' uitgewuifd FEESTELIJKE OPENING Raad verontwaardigd over 'narrige' reactie op voorlichtingsrapport iSHEESF 235,- 1 ACTUEEL f Slaapbank Anita Aannemingsmaatschappij op zoek naar groter perceel Voorlichtingsweken over suikerziekte bij apotheken Klimop neemt afscheid van adjunct-directeur Verresen Belangstelling groeit voor poëzieconcerten SLAS WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT pagin; Veel belangstelling tijdens afscheid in Artishock Het door u gewonnen kortingspercentage trekken wij direct van uw aankoopbedrag af. Dat is nog eens voordelig kennismaken! VAN WEEDESTRAAT 4 - SOEST 120x200 zwart/ecru van 799.00 voor ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Fracties willen doorgaan met Rekenkamer Fietsster valt Containerbrandje SOEST Op 't Hoogt gered...? Help de Polen 424.70.57.53 Nieuw... geserveerd op originele wijze in de wok Het blijft genieten! Muziek en dichtkunst in raadzaal *3pecialist+\ Ook voor service moet u bij ons zijn 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. In het kader van het 75-jarig be staan van de Soester Courant zijn op dit moment twee activiteiten aan de gang. De lezers kunnen deelnemen aan drie prijspuzzels en voor de ad verteerders loopt een prijsvraag. De inlevertermijn voor de eerste puzzel is inmiddels verstreken, maar op 8 ok tober en 12 november worden nieuwe puzzels in deze krant afgedrukt. Ook dan maken de deelnemers kans op een van de vele prijzen die in samenwerking met de deelnemende winkeliers beschik baar zijn gesteld. De winnaars krijgen thuis bericht en zullen de bijbehorende prijzen tijdens een feestelijke bijeen komst in restaurant de Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat in ontvangst kunnen nemen. Over dat laatste krijgen ze uiteraard tijdig bericht. Wedstrijden De prijsuitreiking van de foto- en de verhalenwedstrijd - die in het voorjaar werd gehouden en waarvan de uitslagen in de jubileumkrant stonden gepubli ceerd - vindt plaats op donderdag 16 oktober in restaurant de Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat. Daar wordt dan de receptie van de Soester Courant gehouden. Adverteerders Bedrijven maken in augustus, september en oktober elke maand kans op een gra tis pagina in de Soester Courant. Ze moeten daarvoor in de betreffende maand een advertentie plaatsen en deel nemen aan de prijsvraag die hen wordt toegestuurd. Het betreft een boodschap penlijstje uit de eerste decennia van deze eeuw. Meer hierover in deze ru briek in de Soester Courant van volgen de week. vrr^ Het tweede deel van het "drieluik" waarmee Jan Visser de afgelopen week een streep zette onder zijn ac tieve loopbaan in de politiek trok zaterdag in Artishock veel belang stelling. Zo'n beetje "tout Soest" was aanwezig om hem daar uit te wui ven. Visser had zijn afscheid zelf zo geregis seerd dat het niet een soort condolean ce-bijeenkomst werd, maar een feeste lijk gebeuren met veel aandacht voor kunst en cultuur. Na "Het Laatste Woord" (donderdagavond in de ge meenteraad) kon een groot publiek ge nieten van "Het Laatste Landschap", in de vorm van een tentoonstelling van Oscar Prinsen, die door Visser geopend werd. In de expositie, geboren uit een idee van Visser, schotelde Prinsen de beschou wers allerlei Soester landschapselemen ten voor, met muziek, video-opnamen, dia's, foto's en andere hulpmiddelen, gecombineerd met gedichten, ballet en bijzondere "performances". Visser las daarbij een gedicht uit de bundel "Bui tengebied", die dit najaar verschijnt. Na de opening van de tentoonstelling werd Visser uitgebreid in het zonnetje gezet door zijn talrijke vrienden. Voor zitter Ansje Hoekstra van GroenLinks- Progressief Soest begon overigens met een hartelijk welkom aan Vissers opvol ger in de raad, Ans Mann. Daarna bood ze hem namens de partij een beeld uit Tengenenge aan, voorstellende een uil, in welks spreekwoordelijke eigenwijs heid ze overeenkomsten met Visser ont waarde. Ans Mann - die met Nel Kos ter vanaf nu de twee"mans"-fractie van GL-PS vormt - overhandigde Jan Visser een omvangrijk "liber amicorum", sa mengesteld uit bijdragen van tal van vrienden en bekenden. Schandpaal Een opmerkelijke bijdrage leverde de gemeentelijk archiefbewaker Joop Pie- De heer E.S. Raatjes gaf Visser in Ar tishock zijn eigen schandpaal terug, die het raadslid destijds in zijn tuin had ge plaatst. Foto: Joop Piekema/Gem. Soest kema, die hem een "pictorale geografi sche atlas" van Soest aanbood, o.a. met foto's van bijzondere plekken en situa ties uit het archief van de gemeente. De heer Raatjes - en "oude" tegenstander - kwam Visser persoonlijk een van diens "schandpalen" terugbezorgen, die hij tij dens de verkiezingscampagne in 1990 bij zijn woning in de Paltz in de grond had geslagen. Ook Leidje Tomassen haalde herinneringen op aan haar lang durige politieke verbintenis met Visser. Het feestje kreeg zondagmiddag nog een serieus getint vervolg met de lezing van dr. S.A. Pikaar, "De Laatste Adem", eveneens in Artishock, die over de troubadourskunst en de Katharen sprak, een onderwerp waarin ook Vis ser altijd bijzonder geïnteresseerd is ge weest. Vrijdag 26 september is het dan zover! Dan opent aan de "Van Weedestraat" op nr. 4 "NUANCE", de gloednieuwe en eigenzinnige modewinkel voor de zelfbewuste vrouw. Dat is typisch "NUANCE". Zie o.a. de topmerken zoals: Esprit - Mexx - Jackpot - 's Oliver - Fashionata Sandwich. Merken die samen met "NUANCE" voor een verrassende modecollectie zorgen. Tijdens de feestdagen en wel v.a. VRIJDAG 26 SEPTEMBER T/M ZATERDAG 4 OKTOBER a.s. kunt u volop profiteren van de feeststemming. Na aankoop mag u een roos uitzoeken en meenemen. Aan iedere roos hangt een envelop met daarin een Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De officiële reactie van het College van B. en W. op het Rekenkamer rapport over het voorlichtingsbeleid stuitte vorige week in de gemeente raad op algemene verontwaardi ging. Bijna alle fracties waren niet best te spreken over de opvallend negatieve toon van de College-brief. De raad sprak zich wel uit voor het voortzetten van het Rekenkamer- initiatief, als een nieuw instrument voor de controle op het beleid. Rekenkamervoorzitter Jan Visser, die voor het laatst als raadslid het woord voerde, opende het debat met een aan tal harde verwijten aan het adres van B. en W. De scheidende fractievoorzitter van GroenLinks-Progressief Soest had tussen de regels van de College-brief door nogal wat "narrigheid" geproefd. "Hadden we de positieve kanten moe ten uitvergroten en overbelichten?" vroeg Visser zich af. De grootste "got spe" vond hij dat B. en W. in het rap- Op het Nieuwerhoekplein is vrijdagmor gen een 62-jarige fietsster door onbe kende oorzaak ten val gekomen. Ze werd naar Medisch Centrum Molendael in Baarn gebracht om te onderzoeken wat de reden van haar rugklachten was. A.A. van Breukelen en zonen bv is op zoek naar een groter bedrijfster rein. De locatie aan de Veldweg is te klein geworden voor de aanne mingsmaatschappij en daarom wil ze verhuizen naar een bedrijfster rein van ongeveer 2.000 vierkante meter. Dat staat in een college-be sluit van vorige week. Een perceel van die omvang is op dit moment niet beschikbaar in Soest, heeft het college A.A. van Breukelen laten weten, maar het is de bedoeling dat sportpark Koningsweg in de nabije toe komst een bedrijfsbestemming krijgt. De drie clubs die daar nog sporten, zul len volgend jaar moeten verhuizen in het kader van de clustering van sport accommodaties. De grond wordt vervol gens door de gemeente verkocht aan het bedrijfsleven, al moet de weg daarvoor nog worden vrijgemaakt in het bestem mingsplan. De gemeente heeft Van Breukelen, waar ongeveer 45 mensen werken, meege deeld dat de aannemingsmaatschappij is geplaatst op de lijst van gegadigden voor bedrijfsterrein. Daaraan kan het bedrijf evenwel geen rechten ontlenen, voegt het college daar in zijn brief aan toe. Op de Nieuwegracht is zaterdag een containerbrand ontdekt door een bevei ligingsmedewerker. Hij alarmeerde di rect de brandweer die het vuur snel bluste. Aan de brand zou een ontplof fing vooraf zijn gegaan. Zo prettig mogelijk leven met diabetes is een kunst, maar goed mogelijk als de mensen goed worden begeleid. Familie, vrien den en kennissen spelen hierbij een belangrijke rol. Het is plezie rig als ook zij goed geïnformeerd zijn over diabetes. Mensen met diabetes en hun familie of vrienden kunnen de voorlichtings avond op 20 oktober over suikerziek te bijwonen. Een internist, een huis arts en een staflid van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) geven informatie over suikerziekte en men kan ook vragen stellen. Tijdens de diabetesweken in oktober kunnen patiënten, op afspraak hun vragen stellen aan verschillende zorg verleners, zoals de diabetesverpleeg- kundige, diëtist en podotherapeut van Medisch Centrum Molendael en Stichting Kruiswerk Noord Oost Utrecht. Ook kunnen patiënten spre ken met de apotheker. Er is de mo gelijkheid om deel te nemen aan een cursus over zelfcontrole, die verzorgd zal worden door een diabetesver- pleegkundige. De patiënt kan tevens tegen een sterk gereduceerd bedrag een startpakket voor de zelfcontrole aanschaffen. De agenda van de Diabetesweken: Wolverlei Apotheek: 29 september t/m 3 oktober; Apotheek Soestdijk: 6 t/m 10 okto ber; Apotheek Overhees: 20 t/m 24 ok tober; Apotheek Soest: 27 t/m 31 oktober. port geen nieuws hadden ontdekt. "Wat had u dan gewild?" aldus Visser. "Lijken uit de kast? Fraudes?" De zorg voor het imago van de gemeen te was volgens hem primair de zorg van het College. "Maar u geeft de raad van onder uit de zak..." Hij toonde zich be reid om na zijn aftreden "als onafhanke lijk voorzitter" een symposium over dat onderwerp te leiden. In dat verband overlegde hij aan burgemeester De Widt een gemeentelijk briefje waarin hij met plaatsvervangende schaamte maar liefst 8 fouten had ontdekt. Ongepast Ook de andere fracties waren boos over de reactie van B. en W. Sander Brune- kreef (WD) liet weten "verbaasd en geërgerd" te zijn en vond de brief van het College zelfs ongepast. Hij wilde in elk geval weten hoe B. en W. de "per sonele problemen" dachten op te lossen. Ook Rob Joustra (BAM) vond dat het College de Rekenkamer niet mocht "neersabelen" en Wiebe Meilof (GPV/ SGP/RPF) dacht er ongeveer hetzelfde over. "Had u liever gehad dat we de problemen maar verdoezeld hadden? Dan is de Rekenkamer een zinloos in strument." Hij vond het rapport juist een goed handvat voor het College om de kennelijke fricties in de gemeentelij ke organisatie aan te pakken. Bart Krol (CDA) vond dë opmerking van B. en W. dat de raad te beperkt was in haar oordeelsvorming te ver gaan, al gaf hij toe dat de meeste Rekenkamer leden met "twee petten" aan het rapport hadden gewerkt. Maar dan nog vond hij de Rekenkamer een goed instrument om het beleid tegen het licht te houden. Volgens Wim Roest (D66) had de Col- legebrief het karakter van "terugslaan". "Als het rapport geen nieuws bevat, wat hebt u dan intussen aan de problemen gedaan?" Hij had overigens - als enige - twijfels over de voortzetting van het Rekenkamer-experiment. Harry Witte (GGS) meende dat het College veel te lange tenen had ge toond. Hij proefde in de verwijten van B. en W. min of meer een dreigement aan het adres van de raad, en vond dat bijzonder ernstig. Ook Kees Boerkoel (PvdA) vond de reactie van het Colle ge wel erg scherp. Hij meende overigens dat het vórige College van B. en W. evenmin vrijuit ging. Niet een-twee-drie Burgemeester De Widt probeerde de raad te sussen door op te merken dat B. en W. het rapport echt wel waardeer den. De raad hoefde de formuleringen van het College niet over te nemen, zei hij, en hij bevestigde nog eens dat hij de aanbevelingen van de Rekenkamer al uitvoert. De interne problemen stamden ook volgens hem al uit de vorige raads periode. "Ze zijn niet een-twee-drie op te lossen." Hij wilde ze in de openbare raadsvergadering ook niet "en detail bespreken. Van een dreigement was geen sprake, aldus De Widt. "Maar het College vangt wel signalen op uit het apparaat. Als het in de toekomst ook zo gaat zal de be reidheid om openlijk te praten over in terne problemen zeker afnemen. Dan wordt het nog veel moeilijker om de oorzaken boven water te krijgen. In de tweede ronde stelde Visser met genoegen vast dat de burgemeester uit eindelijk geen afstand meer nam van het rapport van de Rekenkamer. Met uit zondering van D66 voelden alle fracties ervoor om het experiment ook voor an dere beleidsterreinen in te zetten, hoe wel Bart Krol nog even waarschuwde dat de Voorlichting nog een relatief ge vaarloos onderwerp was geweest. "Ik ben benieuwd hoe het uitpakt als we een gevoeliger onderwerp aanpakken." De Widt maakt? tenslotte nog duidelijk dat het College de verhoudingen tussen centrale en decentrale voorlichting niet in formele regels wil vastleggen. I.M. Verresen verlaat de openbare basisschool De Klimop aan de Weegbreestraat. De adjunct-direc teur verhuist in oktober, waardoor de reistijd naar haar werk te veel problemen zal opleveren. Sinds het vertrek van directeur Aaflte Broertjes, dat nogal stof deed opwaaien en de school leerlingen kostte, was de dagelijkse leiding van de Klimop in han den van Verresen. Zij betreurt het de school te moeten verlaten, juist nu er door de fusie van de vijf openbare ba sisscholen interessante ontwikkelingen gaande zijn. Verresen heeft het gemeentebestuur voorgesteld 1 november a.s. als ontslag datum aan te houden. Het college heeft besloten haar per die datum eervol ont slag te verlenen. De dagelijkse leiding van de Klimop wordt daarna overgenomen door me vrouw Kemp-Tomassen (leerkracht van de school) en de heer Koekoek. De ouders van de leerlingen zijn door de gemeente reeds schriftelijk op de hoogte gebracht. Clubs voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) - (beginners - gevorderden) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag t/m wo. 24 sept. van 19.00 - 20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. In het debat over het rapport van de Rekenkamer vroeg Jan Visser nog eens nadrukkelijk naar de visie van B. en W. op de "kerntaken"-bezuini- gingen (50.000 gulden) op de Voor lichting. Hij vreesde dat de maande lijkse voorlichtingskrant Op 't Hoogt daarvan het slachtoffer zou worden, tenzij het College - zoals de Reken kamer had voorgesteld - alle voor lichtingspotjes nog eens op een rijtje zet en op die manier aan de taakstel ling kan voldoen zónder Op 't Hoogt op te geven. Burgemeester De Widt stelde Visser gerust. Hij had de kwestie besproken met VVD-wethouder Neks Blom- mers (Financiën) en beloofde Visser dat het College zich zal inspannen om de voorlichtingskosten zoveel mogelijk toe te rekenen aan de pro jecten waarvoor ze bedoeld zijn, zo dat ze niet op het budget van de cen trale voorlichting Op 't Hoogt) zouden drukken. Visser stelde verheugd vast dat het voortbestaan van de voorlichtings krant - door hem ooit nieuw leven ingeblazen - daarmee gewaarborgd ABN-Amro Soest: Voor informatie: tel 0346 - 351463 fax 0346 - 351529 BAR, GRILL RESTAURANT (Al onze gerechten ook om af te halen.) „_lT 47 SOEST 118252 Het derde poëzieconcert dat de SLAS (Stichting Literaire Activitei ten Soest) vorige week donderdag in de raadzaal van het gemeentehuis organiseerde trok een goed gevulde tribune. Met ca. 60 belangstellenden lijkt de interesse voor deze lunch concerten duidelijk te groeien. Het publiek kreeg dan ook waar voor z'n geld (hoewel de concerten dankzij de subsidie uit de Kermispot geheel gra tis toegankelijk zijn). Muzikaal begeleid door Diet Stolk (piano) en Herman Joosten (baritonsax) las Werner Paans een fors aantal gedichten en fragmenten van gedichten over drie thema's: kinde ren, sport en landschap. Hoewel de concerten een soort "in- loop"-karakter hebben zaten de meeste toehoorders al keurig om kwart voor twaalf op hun plek. Het in- en uitlopen kwam dan ook voornamelijk voor reke ning van de medewerkers van Radio Soest, die de min of meer serene stilte in de zaal met nogal wat onduidelijk maar ongetwijfeld érg interessant en noodzakelijk "gedoe" enigszins verstoor den. Opmerkelijk was dat de belangstelling van de zijde van "het gemeentehuis" (de ambtenaren) ditmaal minimaal was, zo dat vastgesteld kan worden dat de poë zieconcerten langzamerhand "op eigen kracht" hun bestaansrecht bewijzen. Wel viel het op dat het publiek voor onge veer driekwart uit vrouwen bestond. De combinatie van gesproken tekst en muziek verveelde geen moment en met name Diet Stolk bleek een zeer uiteen lopend repertoire, van diverse compo- I nisten, uitstekend te beheersen. Herman Joosten kwam met zijn saxofoon slechts bij twee onderdelen (plus een herhaling) in actie, wat jammer was omdat de so nore tonen van het instrument fraai har monieerden met de klanken van de pia no. Na afloop bood SLAS-voorzitter Nelle- ke Streefkerk aan organisator Jan Visser een dichtbundel aan, omdat hij diezelf de avond afscheid zou nemen als lid van de gemeenteraad (in dezelfde raadzaal). Omdat de concerten zijn geesteskind zijn wilde de SLAS op deze manier haar erkentelijkheid tonen voor de succesrij ke "bemiddelende rol", die Visser altijd heeft gespeeld tussen het gemeentebe stuur en de literaire organisatie. SObSI Eigen technische dienst met 24- Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3