Huüeman optiek MM iactueel r Foto's bevolking in gemeente-archief Rechter gunt gezin nog een kans ZONNESTUDIO - SOEST igsactie oktober DOE MEE AAN HET College praat met Soest-Zuid Soestduinen en Soest-Midden In Utrecht zijn dringend 25 pleegouders nodig Werk aan de weg in Soest TREFPUNT EEMLAND. THUIS OP INTERNET. Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Werveling aan de champagne PAGINA WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 SOESTER COURANT vergadering Soesterberg PAGINA EN ONTVANG DE GRATIS* CD "MUZIEK VOOR ACHTER JE OGEN" Afsluiting project in kader van kunstmanifestatie Ecce Homo Mogelijk nieuwe raadsuitspraak over illegaal huis Dorresteinweg Handschoenen en helm gestolen Wervingsactie voor 'spoedgevallen' Montignae- brood Reformhuis Soest DE TROMSLAGER Feestelijke heropening schoolgebouw Tref.nl -•# - <s m - Wie vergelijkt leest de Soester Courant Zónder rijbewijs, mét valse naam 'Bromsnorcontrole1 Zwaar letsel bij botsing fietsster en bromfietsster Klachten bezorging Soester Courant Service bij Schoemaker :n meepraten over politj, die kans! Op dinsdas 7n andt de Algemene Afde ring plaats van D66 afde oesterberg. onderwerpen is het (COn ingsprogramma voor de ge verkiezingen van 1990 rmen actuele onderwerpen die in de gemeenteraad spe. rgadering wil bijwonen en taken met wat D66voorde n betekenen is op dinsdat r om 20.00 uur welkom in tuis, Dorpsplein 17 Ook niet D66 leden zijn )ruine gft-container zet- ie dag wordt geleegd. De nst neemt dan meteen et textiel mee. n hoogbouw kunnen de dag 27 oktober naast de tainer van hun woning allen wordt de inwoners vraagd de zakken pas 's ar uiterlijk om 7.30 uur, ners te zetten, elde textiel wordt door dienst van de gemeente :ster Kringloopcentrum aan de Schans gebracht, iet gesorteerd voor her- wel verwerking. ïntraie Voorlichting V Soest ardering wethouders; deling. fstraat tussen aat. volks- screatie, bedrijven lan Soesterberg; eweigerd overeenkomstig artikel 12.1 Ww. rief reageren op de in NS Reizigers: hrift toesturen aan trecht, de issie Verkeer en Vervoer t busbedrijf MIDNET openbaar vervoer te id. id. ien om 19.30 uur. Agenda itehuis) ng kunnen sprekers uit het in vragen of het geven van ait het publiek de gelegen- maken. 1 niet langer dan 30 minu- worden in een van boven- telijk INFOrmatiecentrum itum rzending: -09-1997 en 6 weken na verzending gemeester en wethouders Onder alle omstandigheden goed kunnen lezen en zien is plezierig. Huüeman Optiek laat u eenvoudig en snel zien hoe het met üw leesplezier is gesteld. Kom tussen 13 september en 4 oktober langs voor de gratis leestest en ontvang de CD! BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten *Kom sriel want d.e voorraad is beperkt! De ongeveer driehonderd foto's die bezoekers van de weekmarkt in juni van zichzelf hebben gemaakt, wor den in het archief van de gemeente opgeslagen. Afdrukken van de fo to's zijn vorige week aan wethouder Neks Blommers overhandigd. Dat werd gedaan door de Soester foto graaf Willem van Oosten die mede sponsor was van het project dat in het kader van de kunstmanifestatie Ecce Homo van de Kunststichting Hazart in juni werd gehouden. In een als fotostudio ingerichte contai ner konden bezoekers van de markt aan de Smitsweg met behulp van een zelf ontspanner een foto van zichzelf maken. Ongeveer driehonderd mensen maakten daarvan gebruik. Het leverde een bonte verzameling fo to's op van mensen met fietsen, bood schappen, kinderen en huisdieren. Op vallend was dat iedereen het serieus nam en geen 'gekke bekken' trok, ook al konden ze tijdens het poseren worden gadegeslagen door voorbijgangers. Een selectie van het resultaat is eerder al geëxposeerd in de hal van het ge meentehuis en in Het Dorpshuis Burg stede in Soesterberg. Nu worden de fo to's ook netjes opgeborgen door de ge meente-archivaris Joop Piekema. Volgens wethouder Blommers is daar mee een goed beeld te krijgen van de bevolkingssamenstelling van Soest anno 1997, ook al gingen de Soesters met een buitenlandse achtergrond niet voor de camera staan. Om die reden zal het foto-archief worden voorzien van een schriftelijke weergave van de samenstel ling van de plaatselijke bevolking. De Kunststichting Hazart, waarvan ove rigens geen vertegenwoordigers bij de officiële overhandiging van het dossier aan de gemeente aanwezig waren, ziet het gebaar als een succesvolle afsluiting van een mooi evenement, waaraan tal van instellingen in Soest deelnamen en dat zich mocht verheugen in een grote belangstelling. Een van de driehonderd foto's die in het kader van de kunstmanifestatie Ecce Homo werden gemaakt. Op woensdag 8 oktober kunnen de inwoners van de wijken Soest-Zuid, Soest-Midden en Soestduinen een gesprek aanknopen met burge meester Hans de Widt en de drie wethouders. Zij worden onder steund door een aantal ambtenaren. Het periodieke 'Praten met B en W' wordt gehouden in gebouw De Rank i de Soesterbergsestraat. De bedoe ling van deze kennismaking- en infor matiebijeenkomst is om van gedachten te wisselen over de zaken die in de be treffende wijken spelen. De avond be gint om acht uur en duurt tot ongeveer tien uur. Voor de pauze vindt een forumgesprek plaats, waarin de bezoekers vragen kun nen voorleggen aan het college. Na de pauze kunnen de inwoners van de wij ken met de burgemeester of een van de wethouders in gesprek treden over .za ken die hen aangaan. Aanwezigen die daarop prijsstelten, kunnen tijdens de praatavond een verslag aanvragen, dat zal wórdeh 'gemaakt. Uit een horecazaak aan de Soesterberg sestraat zijn zaterdagavond een helm en handschoenen ontvreemd. Dat is bij de politie gemeld door de 22-jarige eige naar. Moet de Soester G. Smeeing bin nenkort uit zijn verbouwde woning aan de Dorresteinweg? Die vraag legde de Soester donderdag voor aan de Utrechtse bestuursrechter. De gemeente had Smeeing in april een brief gestuurd met de medede ling dat hij uit zijn tot woning omge bouwde schuur moet vertrekken en dat hij de schuur in zijn oorspronke lijke staat moet herstellen. Maar volgens Smeeing was hij tot twee keer toe het slachtoffer geworden van fouten bij de gemeente Soest. De eerste keer was toen de wethouder Pieter ten Hove van Ruimtelijke Ordening hem in januari vorig jaar liet weten dat hij een huis zou kunnen bouwen op het perceel aan de Dorresteinweg. Pas toen hij het stuk grond in mei had gekocht en een bouwvergunning aan vroeg, bleek dat de wethouder hem ver keerd had voorgelicht. Een ambtenaar had het bestemmingsplan niet goed ge lezen. Daarin staat dat er geen nieuwe woningen in de omgeving van de Dor resteinweg mogen worden gebouwd, omdat de gemeente de landelijke sfeer van het gebied wil behouden. Ook het ombouwen van de bestaande schuur was niet toegestaan. Vervolgens wilde Smeeing een vrijstel ling aanvragen van het bestemmings plan, om alsnog toestemming te krijgen voor de bouw van zijn nieuwe huis. Het college van Burgemeester en Wethou ders stemde in met de plannen van de Soester, en ook de commissie Ruimte lijke Ordening ging akkoord. Maar bij de hoofdelijke stemming in de gemeenteraad ging het mis voor Smeeing. Zijn plannen werden afgewe zen met een stemverhouding van 12 voor en 13 tegen. Dat zou de tweede keer zijn geweest dat de Soester de dupe werd van een fout, want volgens hem had één van de gemeenteraadsleden per ongeluk een verkeerde stem uitgebracht. Het raadslid zou ook hebben gepro beerd de fout te herstellen, maar dat kan nu eenmaal niet volgens de regels. Volgens J. Dortmond, de vertegenwoor diger van Smeeing, komt zijn cliënt in de problemen door de aanschrijving van de gemeente. Hij woont inmiddels met zijn gezin in de omgebouwde schuur en hij heeft zijn oude woning al verkocht. K. Haagen, die donderdag namens de gemeente het woord voerde, stelde dat Smeeing de problemen aan zichzelf te danken had. De Soester zou zijn huis hebben verkocht, terwijl hij al wist dat de gemeenteraad tegen het voorstel had gestemd. Smeeing ontkende dat. Rechter mr. D. Slump vond dat de ge meente zich nogmaals zou moeten uit spreken over de plannen van de Soester. Dan wordt duidelijk of er inderdaad sprake was van een fout, of dat de raad een principieel standpunt innam, zo re deneerde hij. Een hernieuwde behande ling was ook mogelijk omdat andere bewoners van de Dorresteinweg de ge meente hebben verzocht Smeeing toe stemming te geven voor zijn bouwplan nen. Nieuwe bewoning zou de leefbaar heid van de omgeving garanderen, vol gens hen. Haagen beloofde de rechter de vraag opnieuw aan de gemeenteraad voor te leggen. De rechter besloot met zijn uit spraak te wachten tot er een beslissing van de raad is. Twee weken daarna wijst hij vonnis. Jaarlijks komen veel kinderen tus- sen de 6 en de 14 jaar thuis in de problemen. Soms zijn die proble men zo dringend, dat zij direct thuis weg moeten. Vaak zijn pleegouders die hen voor een aantal weken of maanden een nieuw thuis willen ge ven, de beste oplossing. Maar er zijn niet voldoende pleegouders om deze kinderen op te vangen. In de provincie Utrecht zijn nog min- I stens 25 pleegouders voor spoedgeval- len nodig. De Voorziening voor Pleeg- zorg (0800-0223432) is daarom deze week met een wervingsactie gestart. De Voorziening hoopt aandacht te krij gen voor pleegzorg, en met name voor pleegzorg in spoedgevallen. Pleegouders die deze hulp aan kinderen bieden, van gen hen voor maximaal drie maanden in hun huis op. De pleegouders bepalen daarna zelf wanneer ze weer beschik baar zijn voor een eventuele nieuwe plaatsing. Ze ontvangen een onkosten vergoeding en begeleiding. Wie meer wil weten over het opvangen van een kind in een crisissituatie of over andere, meer langduriger vormen van pleegzorg, kan gratis bellen met de Voorziening voor Pleegzorg (0800- 0223432) en een informatiepakket aan vragen. De actie zal worden afgesloten met een speciale voorlichtingsavond over deze vorm van pleegzorg. Homeopathie Vitamine en Mineralen - Biologisch brood Gezond schoeisel Zuivel - Huidverzorging Middelwijkstraat 75 - Soest - Tel.: 035 - 601 35 27 De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Van Weedestraat De herinrichting gaat verder op het ge deelte van de Van Weedestraat tussen de Stadhouderslaan en de Korte Brink- weg. Eerst vindt ook hier werk plaats aan kabels, leidingen en riolering. De uitvoering zal 15 november gereed zijn. Overige werkzaamheden: Langs de Dorresteinweg wordt een trot toir en fietspad aangelegd tussen de Ko ningsweg en de Zuidergracht. Dit werk zal naar verwachting tot eind oktober duren. Langs de Beukenlaan wordt het fietspad tussen de Dalweg en de Smitsweg gere- contrueerd. De fietsers moeten in beide richtingen gebruik maken van het fiets pad aan de zijde van de Graanakker en de Molenstraat. Op het gedeelte van de Beukenlaan tussen de Wijnand Toplaan en de Dalweg wordt hiema aan de voet en fietspaden gewerkt. Ook daarvoor is omleiding van het fietsverkeer via het tegenoverliggend fietspad nodig. Het waterleidingbedrijf werkt hier nog aan de vervanging van de hoofdleiding en de huisaansluitingen. Na de werkzaam heden aan de waterleiding volgt ook hier de vervanging van de trottoirs en fietspaden. Op de kruising van de Beetzlaan met de Schrikslaan wordt een plateau aange legd. De kruising is afgesloten voor alle verkeer. Het tennispark aan de Schrik slaan zal men via de Waldeck Pyrmont- laan en de Prinsenhof moeten bereiken. De werkzaamheden zullen naar ver wachting tot en met vrijdag 26 septem ber duren. Op de Vredehofstraat, tussen de Noor- derweg en de Praamgracht, wordt het riool vervangen. Tijdens de vervanging worden het voet- en fietspad volledig opgebroken. In de richting van het pa leis wordt voor fietsers en voetgangers de verharding rechts van de rijweg afge schermd. Met de start van de werk zaamheden is de aansluiting van de Noorderweg op de Vredehofstraat afge sloten voor het auto- en fietsverkeer HEF NU DE SLUITINGSTIJDEN VAN UW WINKEL OP U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder gewenst moment kon aanbieden. Wat dacht u van TrefPunt? TrefPunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Eemland. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat ze zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze van gemeente-informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw etalage ook op TrefPunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen per week geopend. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Als u meer wilt weten, bent u hartelijk welkom bij de Rabobank. Rabobank Soest-Baarn, Kerkplein 9 Ie Soest, telefoon (035) 60 96 333 Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x 75,00 per keer f 10,00 Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen lOxf 100,00 per keer f 12,50 10 xf 150,00 per keer f 17,50 Jumbo met 4 gezichtsbruiners Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur TrefPunt Nederlond is een initiotief von de Rabobonk Voetgangers zullen met enige moeite kunnen passeren. Het verkeer zal wor den omgeleid via Colenso. Het riool- werk eindigt bij de aansluiting van Co lenso. Het werk duurt naar verwachting tot 1 oktober. Op de aansluiting van de Inspecteur Schreuderlaan op de Burgemeester Grothestraat, wordt de rotonde aange legd. De aansluiting van de Inspecteur Schreuderlaan op de Burgemeester Grothestraat is afgesloten voor het ver keer. Ook de fietsers zullen geen ge bruik kunnen maken van de Inspecteur Schreuderlaan. Zij zullen de Stadhou derslaan en de Heuvelweg als route kunnen kiezen. Bushalte "Braamhage" - richting Soestdijk-Noord - is verplaatst tegenover de andere halte, die kort ge leden een nieuwe plaats kreeg. De noodzakelijke volledige afsluiting van de Burgemeester Grothestraat staat gepland voor de periode van 6 oktober tot en met 15 november. Het verkeer vanaf de invalswegen als de Birkstraat, de Soesterbergsestraat en vanuit Baarn wordt naar de Koningwegroute verwe zen. Het resterende verkeer zal respec tievelijk via de Noorderweg en Prins Hendriklaan worden omgeleid. De af sluiting maakt tijdelijk een forse aanpas sing van het busplan nodig. Tussen het (verplaatste) busoverstappunt Soestdijk- Noord en NS-station Soestdijk wisselen de lijnen 72/74 en lijn 73 van route. De lijnen 72 (Soestdijk-Noord - Soestdijk- Zuid NS - Amersfoort) en 74 (Soest dijk-Noord - Soest-Zuid NS - Soester berg) zullen via de Svijk Soestdijk de normale route van lijn 73 rijden. De kleine bussen van buslijn 73 zullen via een zo kort mogelijke omleidingsroute de haltes langs Burgemeester Gro thestraat bedienen. De haltes nabij Braamhage kunnen niet langer bediend worden. De haltes nabij Mariënburg zullen slechts één maal per uur worden bediend door een buslijn. In de wijk Soestdijk zullen de bussen van de lijnen 72 en 74 de haltes ieder half uur bedie nen. De aanpassingen zijn nodig om de onderlinge aansluitingen tussen de bus sen in Soest te handhaven. Ter voorbereiding van de aanpassing van de verkeerslichten en reconstructie van de kruising van de Ossendamweg/ Vondellaan met de Soesterbergsestraat, die half oktober is gepland, vinden de komende weken voorbereidende werk zaamheden plaats. Met de reconstructie wordt ook de voorrangsregeling omge draaid. Het verkeer op de Soesterberg sestraat moet voorrang verlenen aan het verkeer op de Ossendamweg en de Vondellaan. Dit is vooral van belang als de verkeerslichten buiten bedrijf zijn. De fietsers richting Amersfoort worden ter plaatse omgeleid via een afgeschermd gedeelte van de rijbaan. Overwegen In de periode van 20 september tot 24 oktober vindt 's nachts ofderhoud plaats aan een tiental overwegen. Hiervoor zijn de overwegen van 23.00 tot 7.00 uur volledig afgesloten voor alle verkeer. Door onvoorziene omstandigheden kunnen de werkzaamheden korter of langer duren. De planning is als volgt: 24/25 september: de overweg in de Kolonieweg; 24/25 september: de over weg in Den Blieklaan/Foekenlaan; 25/ 26 september: de overweg in de Talmal- aan; 11/12 oktober: de overweg in de Weideweg; 12/13 oktober: de overweg in de Weideweg; 20/21 oktober: de overweg in de Grote Melmweg; 21/22 oktober: de overweg in de Eemweg; 22/23 oktober: de overweg in de Spie- kerweg; 23/24 oktober: de overweg in de Peter van den Breemerweg. Op de Werveling was het donderdag feest vanwege de heropening. Na een ingrij pende verbouwing en uitbreiding van het gebouw en vernieuwing van het school plein is de protestants-christelijke basisschool klaar voor de toekomst. Alle kinde ren zijn sinds de zomervakantie in hetzelfde gebouw ondergebracht. Tot die tijd werd na de fusie van de Minister de Visserschool en de Savornin Lohmanschool ook ge bruik gemaakt van het gebouw aan de Driehoeksweg. Om het feest luister bij te zetten, werd donderdagmiddag een 'champagnefles' ont kurkt. Daaruit kwamen tientallen ballonnen die het luchtruim kozen. De politie hield in de nacht van woens dag op donderdag omstreeks twee uur een auto staande bij een routinecontrole op de hoofdweg. De bestuurder, een uit Somalië afkomstige man van onbeken de leeftijd uit Etten-Leur, bleek niet in het bezit van een rijbewijs. De politie vermoedde dat de naam die hij opgaf vals was. De vreemdelingendienst houdt zich verder met de zaak bezig. De politie hield vorige week een contro le op brom- en snorfietsen op de fiets paden langs de Dalweg. Een 16-jarig jongeman werd bekeurd omdat hij geen certificaat had en een valse naam opgaf. Een snorfietser kreeg een proces-ver baal omdat de ingebouwde autoradio teveel herrie maakte. Een ander onder ging hetzelfde lot omdat hij nog geen 16 jaar was, terwijl er nog een snorfietser werd geverbaliseerd wegens een opge voerde motor en drie anderen omdat ze geen helm droegen. Een zeventienjarig meisje uit Soest heeft een schedelbasisfractuur en een gebro ken neus overgehouden aan een botsing op de Nieuweweg. Ze reed daar maan dagmorgen om kwart over acht op haar bromfiets en kwam in aanraking met een fietsster van tien jaar, Zij liep een hersenschudding op bij de val en brak een jukbeen. De politie kon niet zeggen of de bromfietsster een helm droeg. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 f

Soester Courant | 1997 | | pagina 5